Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Member on 2006-06-07, 10:53:10
Csak azon módszereket helytelenítem, amelyek nem a spermium petesejthez jutását, hanem a petesejt beágyazódását akadályozzák meg, mert szerintem ez már gyilkosság.
Ennél a konzervatív nézetnél van szigorúbb is, mely szerint a sperma is ember, így férfiak esetében az önkielégítés tömeggyilkosság. (A nők bezzeg nyugodtan elélvezhetnek, az a petesejtet nem bántja...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Ramiz on 2006-06-07, 16:31:10
Ennél a konzervatív nézetnél van szigorúbb is, mely szerint a sperma is ember, így férfiak esetében az önkielégítés tömeggyilkosság. (A nők bezzeg nyugodtan elélvezhetnek, az a petesejtet nem bántja...)
Beteg. :D Elég régen volt az már, hogy azon vitáztak:
Vajon a spermában vagy a petesejtben van-e a kész ember?
Mi az hogy nem bántja! Ha felnyúl odáig, megmarkolja és kikapja :rolleyes:.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

#2193
Quote from: Selmo on 2006-06-07, 18:42:47
:_off:
igen, szépen rákérdeztem ontopic kapcsolattal a témára, és azonnal mindenki elvitte más irányba... szóval ha valakinek van kedve arra válaszolni vallással kapcsolatosan és tényleges tudással, amit kérdeztem, megköszönném.

szerk: bár talán a filozófia témakörbe ha egy kicsit erőltetjük, akkor a morális része a mesterséges fogantatásnak talán belefér... szóval annyira nem volt off, de tényleg kíváncsi lennék az én kérdéseim válaszaira is

Fénymarék

Quote from: Fazék on 2006-06-07, 18:58:35
Quote from: Selmo on 2006-06-07, 18:42:47
:_off:
igen, szépen rákérdeztem ontopic kapcsolattal a témára, és azonnal mindenki elvitte más irányba... szóval ha valakinek van kedve arra válaszolni vallással kapcsolatosan és tényleges tudással, amit kérdeztem, megköszönném.

szerk: bár talán a filozófia témakörbe ha egy kicsit erőltetjük, akkor a morális része a mesterséges fogantatásnak talán belefér... szóval annyira nem volt off, de tényleg kíváncsi lennék az én kérdéseim válaszaira is
mit is kérdeztél Fazekas Uram? :)
kééérlek szépen írd le mégegyszeer :)
nem azért mert lusta vagyok (najó kicsit ez is igaz) hanem mert nincs időm böngészgetni....így számomra eccerűűűűb :P


hmm az editeddel kapcsolatban: én is elgondolkodtam azon hogy mennyire off és én is erre a következtetésre jutottam :P
köszönöm hogy leírtad előttem :D

Fazék

Quote from: Fazék on 2006-06-07, 02:16:50
Tényleg, ugyebár fogamzásgátlás is helytelenítve (tiltva?) van a Vatikán által. Ez alól ki lehet bújni heti pár "Miatyánk"-kal, vagy pokolra jut az ember? :)
Illetve mesterséges megtermékenyítés is ugyebár abszolút helytelenítve van, mert "genetikai manipulációk" történhetnek általa és ez helytelen Isten szemében. Mondjuk sokan mondják, hogy utóbbiaknak ott van az örökbefogadás lehetősége, de valljuk be, nem mindenki tud ugyanúgy nézni a vér szerinti és fogadott gyermekére...

Ezekről vélemény? A fogamzásgátlás esetleg már korábban is szerepel a Bibliában, mint tiltás? Ha igen, mennyire tartjátok ésszerűnek?
ez volt a hozzászólásom, szóval semmi igazán korszakalkotó, csak szigorúan vallásos szempontból való megítélése érdekelne ezen témáknak, szóval, hogy egy hívő hogyan vélekedik ezekről. :)

mert ugyebár ""az átlagember"" részéről ki lett tárgyalva a téma, de abban nem volt sok újdonság sztem :)

Fénymarék

Quote from: Fazék on 2006-06-08, 18:51:52
Quote from: Fazék on 2006-06-07, 02:16:50
Tényleg, ugyebár fogamzásgátlás is helytelenítve (tiltva?) van a Vatikán által. Ez alól ki lehet bújni heti pár "Miatyánk"-kal, vagy pokolra jut az ember? :)
Illetve mesterséges megtermékenyítés is ugyebár abszolút helytelenítve van, mert "genetikai manipulációk" történhetnek általa és ez helytelen Isten szemében. Mondjuk sokan mondják, hogy utóbbiaknak ott van az örökbefogadás lehetősége, de valljuk be, nem mindenki tud ugyanúgy nézni a vér szerinti és fogadott gyermekére...

Ezekről vélemény? A fogamzásgátlás esetleg már korábban is szerepel a Bibliában, mint tiltás? Ha igen, mennyire tartjátok ésszerűnek?
ez volt a hozzászólásom, szóval semmi igazán korszakalkotó, csak szigorúan vallásos szempontból való megítélése érdekelne ezen témáknak, szóval, hogy egy hívő hogyan vélekedik ezekről. :)

mert ugyebár ""az átlagember"" részéről ki lett tárgyalva a téma, de abban nem volt sok újdonság sztem :)
háát hogyis mondjam
hmm
végülis elvileg a gyónás...a megbánás
így ha gyónsz és elmodnod egy egy papnak bűnödet megbánod...utána már többet nem fogod elkövetni...a fogamzásgátlónál ez meg nem okkés :) ha nem akarsz gyereket
tudom a miatyánkkal kapcsolatban kérdeztél de erre így konkrétan nem tudok válaszolni...
szerintem egy miatyánk nem mentség
viszont bármennyire is nem fogadják el a fogamzásgátlást...és bármennyire is gyiilkosságnak száámít...
nemtudom én nem érzem akkora bűnnek, és nem tudom hogy a pokolra jut e az ember...hiszen nem biztos hogy a fogamzásgátló miatt rossz is az az ember...
és az ember maga dönti el melyik utat választja apokol felé tartót vagy a menny felé kanyarodót
de igazából bármi is a véleményem...szerintem ez akérdés nem megválaszolható igazán...biztosan

 

sirtomi

Fogamzásgátlás szerintem nem gyilkosság. Még nincs is mit elpusztítani.

A gén manipulációs mesterséges megtermékenyítésnek én ellene vagyok. Nem normális dolog, hogy valaki bemenjen egy klinikára és megmondja, hogy milyen gyereket szeretne és megcsinálják neki.

Selmo

Quote from: sirtomi on 2006-06-08, 21:50:07
A gén manipulációs mesterséges megtermékenyítésnek én ellene vagyok. Nem normális dolog, hogy valaki bemenjen egy klinikára és megmondja, hogy milyen gyereket szeretne és megcsinálják neki.
Pedig lesz ilyen. Igény van rá, és ugye, amire igény van, ott előbb-utóbb szolgáltató is jelentkezik. És máris jön a Gattaca... :ejj:

A tökéletesség unalmas.

kisvirag

ja és aztán mindenutt Brad Pittek, meg mas ugyeletes szepfiuk es szeplanyok fognak rohangalni... csak epp szvsz az o gyerekeik vagy betegek lesznek, vagyvalami... vagy eljutunk holmi klonállamhoz...

most gondoljatok bele, bemegyek, es kozlom, hogy egy majdan 190 magas, 85-90 kilos (asszem ez illik hozza) barna gondor haju, barna szemu (meg az arnyalatot is megmutatom) vilagszepe, elsportolo, 200as IQju gyereket akarok...
es megcsinaljak.
es a termeszetes szuletesu gyerekek akkor mar labdaba se fognak rugni...
es ez mar kicsit sci-fi tema, jo sokan fel is dolgozták már.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Fénymarék

Quote from: kisvirag on 2006-06-08, 22:09:42
most gondoljatok bele, bemegyek, es kozlom, hogy egy majdan 190 magas, 85-90 kilos (asszem ez illik hozza) barna gondor haju, barna szemu (meg az arnyalatot is megmutatom) vilagszepe, elsportolo, 200as IQju gyereket akarok...
es megcsinaljak.
es a termeszetes szuletesu gyerekek akkor mar labdaba se fognak rugni...
es ez mar kicsit sci-fi tema, jo sokan fel is dolgozták már.
nem lenne gyenge...
de sajnos az emberek gyorsan hozzászoknának...készült is egy ilyen film már vagy gondolom nem is egy
de ez arra enged következtetni hogy itt van aza korszak si a nyakunkon, tökély emebrek fognak szaladgálni és már az lesz az eltlélendő ha valaki "átlagos" (a mostani világbanértve átlagos), viszont az elkövetkezendő időszakban az ami itt átlagos ott silány és megevtni való lesz

és egyet mondhatok ha lesz ilyen én nem akarom megélni...
bááár...
ne jelentsünk ki elhamarkodottan

Pirula

Ez a receptregyerek téma már jó kis táptalaj lesz egy öröklés vs. környezet vitához. :)
Az ember a tudomány álláspontja szerint elvileg ugye azért tart ott génállományilag mert így tudott legjobban alkalmazkodni a környezet viszontagságaihoz. Namármost felíratok magamnak egy csodagyereket annak a génállományát már nem az evolúció választja ki hanem én. Aztán honnan tudjam hogy milyen környezeti változások lesznek majd x év múlva, amit esetleg nem láttam előre? Pölö karnyújtásnyira van már a radikális felmelegedés és mondjuk elfelejtem beikszelni a megrendelőlapon hogy legyen hőálló és izzadjon sokat. Persze ezzel meg lehet hogy nem lesz nyerő a koktélpartikon.
A másik meg hogy nem csak biológiai vonatkozása van ennek. Mint az itt már párszor, meg a párkapcsolatok témában is ki lett fejtve csomóan nem akarnak gyereket. Főleg a gazdaságilag jól szituált, sok szinglit tartalmazó réteg. Pedig valószínű hogy először nekik lenne lehetőségük rá, mert kötve hiszem hogy rögtön betennék ezt a szolgáltatást a TB-be. Legfeljebb néhányan akik meg akarják mutatni hogy ezt is ki tudják fizetni. Státusszimbólum lehetne a tiptop kategóriás gyerek. Elszaporodástól így nem tartok. Meg érdekes módon most is az artézi kút mélységű pénzügyi gondokkal küzdő területeken, illetve emberek körében születik sok gyerek. Jó, most a skandináv államokat hagyjuk ki, az más tészta, de mondjuk India, Kína, Afrika országai jó példák.
De tegyük fel hogy megszületik a gyerek, ott döng benne a Nobel-díjas olimpikon és szépségkirálynő kapacitás 120 évre garantálva. De mondjuk kap egy olyan nevelést hogy baromira nem lesz kedve képeznie magát és kibontakoztatni a benne rejlő lehetőségeket. Mert ugye születéskor ritka az hogy a csecsemő a Larousse-enciklopédia szócikkeit sírja fel, azért ennyire nem tudunk programozni, meg ez nem is a géneken múlik.
Ha ez tényleg megvalósul a nevelésnek lesz a legnagyobb szelekciós ereje az tuti.
És akkor abba még bele se mentem hogy majd rajta akarják megvalósítani majd önmagukat, meg "ne mondd nekem hogy nem tudod megcsinálni, az orvos is megmondta amikor rendeltünk!"

Viszont ez csak a tudományos álláspont. Nézzük már meg a vallásokat is. Hol írja a Biblia hogy a szebb, okosabb, nagyobb mellű, stb. emberek nyerik el Isten kegyelmét? Shiroi nagyon megizzadna szerintem ha ilyet kerestetnénk vele és élek a gyanúperrel hogy nem is találna. De emlegethettem volna a Koránt, vagy a Védákat, akármit. Szerintem egy vallást nem találni aki azokat a tulajdonságokat mondaná a helyes élethez vezető úton ami így meghatározható. Talán a szcientológusok, de Tom Cruise haverjainak meg ki hisz el bármit is?
A pápa meg x más vallási vezető helyében ezt magyaráznám el a híveknek ha már kifogásolom a génmanipulációt.

Nakedape

a biológia kiválasztás, még kevésbé lát előre..
a többi megállapítás korrekt, ha bejönne necces dolgok lennének. mármint az h teljesen rendelhető, az még  messze van (20év pl..:)  de ugye kezdődik például a nemválasztás..ami jóesetben nem borít fel (általában sokan külön neműeket szeretnének) meg ugye kínában is van már, csak ott nem előre módosítanak... :ejj: nemsokára lesznek férfigettók.
tehát sztem az a rossz, ha egy szülő nem fogad el bármilyen egészséges gyereket (necces lehet a betegségkikerülés is sok helyen, etikailag, vallásilag, de azt nehezebb elitélnem)
úgyhogy itt valláspártjára kerültem nagyjából.

őő rájöttem hogy ez  :_off: ide nagyrészt..benthagyhatom?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

nem az. megbeszéltük, hogy belefér a filozófia témába :) elvégre ez nem csak vallás topic :)

Fénymarék

Quote from: Nakedape on 2006-06-09, 00:44:51
őő rájöttem hogy ez  :_off: ide nagyrészt..benthagyhatom?
[spoiler]  :lol:
istenem ez drága volt :D [/spoiler]
+1 karma

Pirula

Ano... senki nem akar vitázni, másfajta véleményt nyilvánítani, belekötni?! Legalább a helyesírási hibákba vagy bánom is én...
Ébresztő emberek! Ez a Vallásfilóezo topic!!! :p :D

Quote from: Nakedape on 2006-06-09, 00:44:51a biológia kiválasztás, még kevésbé lát előre..
Ez tény, de nem is csinál ekkora változásokat ilyen rövid idő alatt. Néhány mutációs esetet kivéve.

Nakedape

Quote from: Pirula on 2006-06-09, 00:58:12
Ano... senki nem akar vitázni, másfajta véleményt nyilvánítani, belekötni?! Legalább a helyesírási hibákba vagy bánom is én...
Ébresztő emberek! Ez a Vallásfilóezo topic!!! :p :D

Quote from: Nakedape on 2006-06-09, 00:44:51a biológia kiválasztás, még kevésbé lát előre..
Ez tény, de nem is csinál ekkora változásokat ilyen rövid idő alatt. Néhány mutációs esetet kivéve.
jaja tudjuk gyorsabban nyomni.., másrész legalább látsz vmi célt is..ezekből lesznek a "szééép" meglepetések.

látod én próbáltam kötözködni erre te nem hagyod magad :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Én csak annyit fűzök hozzá, hogy a biológiai kiválasztódás napjainkban -legalábbis a fejlett országokban- már nem nagyon rug labdába. Az egyébként életképtelennek születő embereket is megmentik, életbentartják, így azok az esetlegesen betegségüket okozó hibás génjeiket szépen hordozzák és adják tovább és ezzel szép lassan korcsosul az emberiség génállománya. Erre mondjon valaki megoldást.  :)

Azért lol, másodpercre egyszerre. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Pirula

#2208
Quote from: Nakedape on 2006-06-09, 01:02:59látod én próbáltam kötözködni erre te nem hagyod magad :D
Tudom, én is tehetek róla sajnos, de dícséretes hogy igyekeztél megmenteni. :)
Na, időközben mik nem történnek. :haha:
Quote from: Darkstar on 2006-06-09, 01:07:59
Én csak annyit fűzök hozzá, hogy a biológiai kiválasztódás napjainkban -legalábbis a fejlett országokban- már nem nagyon rug labdába. Az egyébként életképtelennek születő embereket is megmentik, életbentartják, így azok az esetlegesen betegségüket okozó hibás génjeiket szépen hordozzák és adják tovább és ezzel szép lassan korcsosul az emberiség génállománya. Erre mondjon valaki megoldást.  :)
Megoldást nem tudok, viszont a korcsosulás az nem egyértelmű. Ha a biológiai szemléletet nézed akkor tényleg az, hiszen alapvetően bizonyos veleszületett betegségekkel, kisebb defektusokkal már nem biztos hogy ki tudnánk tekerni a nyakát egy kafferbivalynak. Viszont pont azt írtad hogy ez már nem számít, ezért más szemszögből kell nézni. Hogy érthetőbben fejezzem ki magam, Stephen Hawkingot valószínű hogy már születése másnapján lenyúlta volna egy hiéna a barlang bejáratából, tehát értéktelennek minősült az akkori feltételek szerint. De mivel ma él és olyan társadalmi környezetben amilyenben, mindjárt más a helyzet, nem ugyanaz a mérce.

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2006-06-09, 01:07:59
Én csak annyit fűzök hozzá, hogy a biológiai kiválasztódás napjainkban -legalábbis a fejlett országokban- már nem nagyon rug labdába. Az egyébként életképtelennek születő embereket is megmentik, életbentartják, így azok az esetlegesen betegségüket okozó hibás génjeiket szépen hordozzák és adják tovább és ezzel szép lassan korcsosul az emberiség génállománya. Erre mondjon valaki megoldást.  :)

Azért lol, másodpercre egyszerre. :D
sztem az egy szép emberi tulajdonságunk, szinte az egyetlen ami az állatoknak nincs, hogy a vak ember életben marad a vak tigris meg nem.. persze ez se olyan szép és egyszerű, mert ugye kultúrális szelekció is van a világon, tehát ezt se feltétlen a morál termelte ki..
amúgy meg biológia nincs vesztett helyzetben..:D csak rá van pakolva a kultúra.. de pl ki kell menned pisilni, s általában külsőre is választasz párt meg ilyenek:) tény baj is jelenik, meg csak erre egy tesztelt megoldás van a nature részéről: a szelekció.. jelen esetben pedig EZ nagy - nagy fokú illetlenség lenne, hogy ne használjak erősebb szavakat.. de korcsosulás nem lesz nem kell tartani, megoldjuk (már csak azért se gondolj bele most se mindenkinek ugyanolyan a haja színe, tehát egy baj se fog végtelenségig nőni, még, ha semmi hátránya sincs az egyednek belőle.. ha meg kicsi van.. nnaszóval, hamarabb intézzük el magunkat, mint a természet minket..)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo

Quote from: Pirula on 2006-06-09, 00:24:58
Viszont ez csak a tudományos álláspont. Nézzük már meg a vallásokat is. Hol írja a Biblia hogy a szebb, okosabb, nagyobb mellű, stb. emberek nyerik el Isten kegyelmét? Shiroi nagyon megizzadna szerintem ha ilyet kerestetnénk vele és élek a gyanúperrel hogy nem is találna. De emlegethettem volna a Koránt, vagy a Védákat, akármit. Szerintem egy vallást nem találni aki azokat a tulajdonságokat mondaná a helyes élethez vezető úton ami így meghatározható. Talán a szcientológusok, de Tom Cruise haverjainak meg ki hisz el bármit is?
A pápa meg x más vallási vezető helyében ezt magyaráznám el a híveknek ha már kifogásolom a génmanipulációt.
Akkor nézzük a társadalom (a továbbiakban birkanyáj) elvárásait. Tehát az egyén (a továbbiakban birka) azt látja, hogy egyre több tökéletes gyerek születik, és ha akar elérni bármit is az életben, amit tovább is akar adni, akkor neki is be kell állnia a sorba, ugyanis x év múlva már csak génkezelt gyerekek juthanak be bizonyos iskolákba, hogy megkapják azt a képzést, amitől életük végéig boldogan és a társadalom - értsd tőkések - hasznára fognak élni. Tehát vagy meggebed, de kifizeti a géndokit, vagy olyan gyereket nevel, aki azt fogja látni, hogy a Kisjózsiék külön csoportba járnak és olyanokat beszélnek, amit ő nem ért, ráadásul már tudnak olvasni az ovodában és 10 mp alatt futják a 100 m-t. És ekkor meg fogja kérdezni, hogy: "Apu miért nem vagyok olyan mint a Kisjózsi?". És mielőtt még valaki ezt sci-fi-nek tartaná, azt javaslom, hogy nézzen körül a világban, hogy hányan akarják már most előre, eldönteni, hogy milyen nemű legyen a gyerek. És ez az első lépcsőfok. Vagy úgy is fogalmazhatnám, hogy elindult a nagy kő.
A vallás meg persze tiltani fogja ezt, mert ember és Isten ellen való, vagy ilyenek. Ettől függetlenül a többség csinálni fogja, mert ezt látja, hogy ezt kell követni. A vallás tiltja - esetleg rosszalja - a szexuális nyíltságot, a homoszexualitást, a terhesség megakadályozását és az abortuszt is, hogy csak pár példát mondjak, ami erősen befolyásolja a társadalmat. És hányan tartják ezt be? Csak körül kell nézni a felvilágosult őskeresztény társadalmakban, hogy hogyan állnak a demográfiai mutatók.
Igen, a vallásnak nagy az ereje, de a birkanyáj kolomp utáni mozgása mellett csupán fékező hatása lehet. Lassítani tudja, megállítani nem. Tiltani meg lehet, de ugye mindenki tudja, hogy amit tiltanak, azt ki szokták próbálni, hogy miért is tilos.
A nagycsöcsűek mennybe jutására meg azt mondom, hogy lehet, hogy nem pártolja a Biblia, de nem is ellenzi, és a vallásosabbjának ez lesz a lényeg, "nem Isten ellen való"...

A tökéletesség unalmas.

Nakedape

én is azt mondtam, h nem jó ez, nem azt h nem lesz..  :frown:de még azért hosszú éveink leszenk addig.. h szóbakerülhessen.. én szurkolok magunknak..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

sztem egy kicsit túlságosan sötéten képzelitek el a jövőt. persze hogy lesz igény rá, amint lehetőséggé válik a tökéletes gyermek szülése, de ne aggódjatok, majd államilag korlátozva lesz kik vehetnek részt benne (=ők) :haha:
nehogy azt hidd, hogy az átlagembernek lesz ilyenre pénze/lehetősége...
szóval én nem félnék a dologtól. előbb fogunk kínaiul beszélni :)

Pirula

Quote from: Selmo on 2006-06-09, 01:23:09
Akkor nézzük a társadalom (a továbbiakban birkanyáj) elvárásait. Tehát az egyén (a továbbiakban birka)
Amikor ilyesmit olvasok mindig elgondolkozom azon hogy a sorok írója vajon tisztában van-e azzal hogy ő is tagja a társadalomnak? :o
Quote from: Selmo on 2006-06-09, 01:23:09azt látja, hogy egyre több tökéletes gyerek születik, és ha akar elérni bármit is az életben, amit tovább is akar adni, akkor neki is be kell állnia a sorba, ugyanis x év múlva már csak génkezelt gyerekek juthanak be bizonyos iskolákba, hogy megkapják azt a képzést, amitől életük végéig boldogan és a társadalom - értsd tőkések - hasznára fognak élni. Tehát vagy meggebed, de kifizeti a géndokit, vagy olyan gyereket nevel, aki azt fogja látni, hogy a Kisjózsiék külön csoportba járnak és olyanokat beszélnek, amit ő nem ért, ráadásul már tudnak olvasni az ovodában és 10 mp alatt futják a 100 m-t. És ekkor meg fogja kérdezni, hogy: "Apu miért nem vagyok olyan mint a Kisjózsi?".
Miért jó egy embernek ha 10 mp alatt futja a 100 métert? Pláne ha már tömegek képesek rá, tehát még azt sem mondhatja hogy én kiemelkedek a többi közül. Boldogabb élete lesz tőle? Vagy akármitől amit ilyen módon befolyásolnak? Alapvetően attól hogy az embernek van mondjuk egy 160-as, 180-as IQ-ja nem lesz feltétlenül harmonikus az élete. És egy négyéves gyerek mit kezd azzal hogy ilyen kvalitásai vannak? Neki még az a fontos hogy jókat játszhasson az oviban. Van azért egy kifutási ideje az ember fejlődésének is és ezt még nagyon senki sem tudta befolyásolni.
A másik meg amit itt többen is feldobtak hogy pusztán biológiai alapoknál már több minden befolyásol. Ez pedig vonatkozik erre a kérdésre is, nagyon nagy a hatalma a kultúrának és képes jelentősen befolyásolni a genetikai alapokat.
Quote from: Fazék on 2006-06-09, 01:36:52
előbb fogunk kínaiul beszélni :)
:haha: Ez bizony igaz...

Lythis

Fazék észrevételéhez: totálisan igaz. Ha be is jön ez az előrendelt gyerekesdi, akkor sem lesz mindenki számára elérhető - legalábbis jóóóóó sokáig nem. Egyrészt mert az eljárás baromira nem lesz olcsó szerintem, másrészt meg mert lesz pofájuk annyit kérni érte, amennyit még megadnak. És eleve szerintem elitista dolog, mert valahol senki sem akarja, hogy oláhéknak csodacsemetéi legyenek (főleg h az egész focicsapatnyi eresztés).
Amíg viszont nincs belőlük sok, addig még mindíg a "natúr" gyerekek vannak többségben, ergó lehet, h pistike, meg a 25 társa nagyobb, meg szebb meg okosabb, de a többiek akkoris szarnak majd a fejére, és nélküle mennek focizni a térre.
Az meg, hogy mekkora IQ-ja lesz: szerintem ez az a dolog, amit nem lehet így befolyásolni. Messze nem tudunk ennyit az agyról szerintem.  A nagyon magas IQ-val rendelkező gyerekek meg egyébként erőteljesen tendálnak afelé, hogy szociálisan sérültek legyenek, szóval megintcsak van egy határ.

Darkstar meglátásához: Annyiból nem korcsosul a társadalom szerintem, hogy az ilyen emberek nem szaporodnak - legalábbis nagy arányban tuti nem.
Ha meg mindenáron megoldás - előre is bocsánat - akkor itt kell megjegyezni, hogy pl Adolfot és a bandáját is foglalkoztatta a probléma, sé tettek is lépéseket. De nem csak ők, hanem az amerikaiak is.
Személy szerint nem értem, hogy az ilyen embereket miért kell életbentartani. Nem kegyetlenségből, de simán csak nem. Miért kell "megajándékozni" egy olyan élettel, amiben nap mint nap szembesülhet avval, hogy ő kevesebb, mint a többiek. Ha a társadalom nem tartaná el őket, akkor maguktól nem lennének képesek életbenmaradni, vagy csak nagyon kis részük. Emellett nem értem, hogy mi benne a haszon. Valahol olyan ez az egész, mintha azért lennének, hogy hízeleghessen magának a társadalom, hogy jujj, mégis de rohadt rendesek vagyunk, mert törődünk velük, meg eltartjuk őket. Ez csak ott sántít, hogy a többletgabonát előbb égetjük el, semmint odaadjuk valami éhségben szenvedő ország lakóinak. Inkább öntjük a csatornába a tejet, ha nem veszik meg x pénzért literét, stb. Ha annyira bazira rendesek akarunk lenni, akkor nem kéne esetleg először azokkal szemben, akik TÉNYLEG képesek lennének kezdeni valamit a segítséggel?
(megj.: itt nem a vakokról, süketekről, vagy némákról volt szó - gondolom ez magától értetődik)

sry, kicsit talán elragadtattam magam

Dreamcleaver

Én támogatom a génmanipulációt!!! Legalább, ha a Földön már csak egyenszupermenek járkálnak majd, lesz mire felhasználni azt a sok elfekvő biológiai meg nukleáris fegyvert. Csak azt kívánom, legyen az én kezemben a gomb...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fénymarék

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-09, 03:53:48
Én támogatom a génmanipulációt!!! Legalább, ha a Földön már csak egyenszupermenek járkálnak majd, lesz mire felhasználni azt a sok elfekvő biológiai meg nukleáris fegyvert. Csak azt kívánom, legyen az én kezemben a gomb...

Hmmm
elgondolkodtató

Ramiz

A témához ajánlott irodalom az isteni Boris Viantól az Öljünk meg minden rohadékot! című könyv. :)
Ha mindenki szép és tökéletes lenne, annál inkább szeretnék majd ugyanaz lenni, mint most: ronda és lusta. :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Magatokkal kezdjétek... :__devil: Épp elég rossz ez így is lángoló, tántorgó, bűzös hullák nélkül is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zanador

Quote from: White SeeD on 2006-06-09, 11:31:58
aham, sajnálattal kell közölnöm hogy én fogom felégetni a világot mint ultragonosz lény :hehe:
Csak nem Surtr személyesen? :)

Amit Selmo mondott, az nagyrész a Gattaca-n alapszik, ha jól látom (utaltál is rá korábban, nem?). Az tényleg a jó amcsi filmek rikta táborába tartozik, mindenkinek ajánlom.
Pirula: nem tudom láttad-e, de volt a filmben egy jelenet, amikor az egyik főszereplő megmutatja a másiknak azt az érmet, amit még régebben szerzet. A másik nem tudván, hogy mit is várnak tőle, mondja, hogy szép. Erre a válasz: "hát még szinvak is vagy? Ez ezüst! Nem arra születtem, hogy másodiknak érjek célba".
Ezen a részén tényleg sokat eltöprengtem, mert két superman közül se lehet már mindenki a legjobb, pláne nem lehet mindegyik az 4 milliárd közül, úgyhogy ez nekem kicsit furcsa marad..  A végén még eljutnak oda, hogy tényleg a gének által nem kódolható dolgok jelentenek majd értéket, bár biztos lennének egy ilyen társadalomban is sznobok..
Az egyik barátom egyébként azon a véleményen van, hogy ha nem alakul ki semmiféle orvoslás\gyógyászat, akkor lehet, hogy még mára is csak 40000 ember lenne a Földön, de azok kiirthatatlanok.

Lythis: amit te felhoztál az egy olyan dolog, hogy még magamban se tettem rendbe a véleményem, úgyhogy nem is tudok róla nyilatkozni. Tényleg elég kényes téma, és valószinűleg van köze az "emberségesség" maradékainak fenttartásához.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...