Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

katz

#2010
Quote from: MirrorEz mondjuk ember-ember elleni kûzdelemre vonatkozik, de szerintem egy normális lelkületû ember se tenné ki magát az ablakba, ha mondjuk közvetlen közelrõl likvidálnia kellene valami állatszerût ami õt nézi - eltekintve az óklasszikus kajaszerzéstõl, mint mondjuk a disznótor...
és a vadászat? Amikor 30-50 méterrõl löik le az állatot, és nem éppen azért mert annyira szükség lenne a húsára...
Quote from: ZanadorAz erõszak hibája, hogy "segédeszköz igényes"....
Erõszak alatt én a hirtelen felindulást értem legfõképpen. Ergo amikor a tigrissel szemben vagy nem odadobod neki az egyik gyerekedet, h azt egye meg és késõbb levadásszátok többen azt a nyavajás tigrist, h többet ne jöjjön, hanem egyedül, puszta kézzel szembeszállsz vele és miután veszitesz kipusztul az egész családod.

Mattanja

Mint a disznó orrában az aranyperec, olyan a szép asszony, akinek nincs okossága. Péld 11,22
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

katz

Quote from: ShiroiMint a disznó orrában az aranyperec, olyan a szép asszony, akinek nincs okossága. Péld 11,22
Mi az, fölcsinálta vki enikõt vagy csak elkezted végre olvasni az Ószövetséget? :confused:

kisvirag

Quote from: ShiroiMint a disznó orrában az aranyperec, olyan a szép asszony, akinek nincs okossága. Péld 11,22
nem akarok olyannak tünni, mint ami eme okos mondatban van, de ez most hogy jön ide?

vagy csak én akarok mindenképp kapcsolatot találni e post és a korábbiak közt? :confused:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Yakumo

Quote from: kisviragnem akarok olyannak tünni, mint ami eme okos mondatban van, de ez most hogy jön ide?

vagy csak én akarok mindenképp kapcsolatot találni e post és a korábbiak közt? :confused:
ez vallás és filozófia egyben;)
Igen csak te akarsz. :tezsvir: :D

edit: (sztem) ha olyan lennél, nem lennél katz mellett. (sztem) :jee: -ez most mind a kettõtöknek;)

Ramiz

Quote from: ShiroiMint a disznó orrában az aranyperec, olyan a szép asszony, akinek nincs okossága. Péld 11,22
De semmire sem jó egy aranyperec, viszont a disznó finom hurkát, kolbászt, karajt, tarját, comb-pecsenyét, csülköt, zsírt jelent...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: kisviragnem akarok olyannak tünni, mint ami eme okos mondatban van, de ez most hogy jön ide?

vagy csak én akarok mindenképp kapcsolatot találni e post és a korábbiak közt? :confused:
Semmilyen kapcsolat nincs, nem azért írtam.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

kisvirag

Quote from: RamizDe semmire sem jó egy aranyperec, viszont a disznó finom hurkát, kolbászt, karajt, tarját, comb-pecsenyét, csülköt, zsírt jelent...
kivéve, ha zsidóból vagy :hehe: :rolleyes:

Quote from: ShiroiSemmilyen kapcsolat nincs, nem azért írtam.

akkor megnyugodtam, hogy mégsem én vagyok a hülye :rolleyes:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Mattanja

Quote from: RamizDe semmire sem jó egy aranyperec, viszont a disznó finom hurkát, kolbászt, karajt, tarját, comb-pecsenyét, csülköt, zsírt jelent...
Az eszes ember elfedezi a tudományt; a bolondok elméje pedig kikiáltja a bolondságot. Péld 12,22
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Rounin

Quote from: ShiroiAz eszes ember elfedezi a tudományt; a bolondok elméje pedig kikiáltja a bolondságot. Péld 12,22

A tudomány sajnos sosem hozott rövidtávon ételt az asztalra, hosszú nélkülözéseken keresztül jutott el oda, ahová. Míg a disznót levágva rögvest jutott ennivaló az éhes szájakba. Forrás: Élet

Mattanja

Quote from: RouninA tudomány sajnos sosem hozott rövidtávon ételt az asztalra, hosszú nélkülözéseken keresztül jutott el oda, ahová. Míg a disznót levágva rögvest jutott ennivaló az éhes szájakba. Forrás: Élet
Aki jár a bölcsekkel, bölcs lesz; aki pedig magát társul adja a bolondokhoz, megromol. Péld 13,14
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Rounin

Quote from: ShiroiAki jár a bölcsekkel, bölcs lesz; aki pedig magát társul adja a bolondokhoz, megromol. Péld 13,14

A bölcs elég bölcs hozzá, hogy tudja, mikor kell leülni és falatozni a sok gondolkodás közepette, nehogy az éhhalál elveszejtse. :D

Ramiz

Quote from: kisviragkivéve, ha zsidóból vagy :hehe: :rolleyes:
A disznó attól függetlenül finom, hogy ki mibõl van. :hehe: [SIZE="1"](Egyébként meg: Bemegy a zsidó a henteshez. "Abból a halból kérek egy kilót", mondja. A hentes azt feleli: "De hát az sonka!" Mire a zsidó: "Kérdeztem én, hogy melyik része az a halnak?")[/SIZE]

Quote from: ShiroiAz eszes ember elfedezi a tudományt; a bolondok elméje pedig kikiáltja a bolondságot. Péld 12,22
Tudomány: aranykarika a disznó orrában?
Bolondság: a disznóból finom ételek készíthetõk?
Lehetséges konklúziók:
1. Az említett Biblia-idézet hülyeséget beszél. Ez nem stimmel, mert ez a hasonlat olyan általános, hogy azt még hülyeségnek sem lehet nevezni.
2. Az említett Biblia-idézet indokolatlanul (értelmetlenül) volt használva. Ez lehet. De legalább jól hangzott.
3. Mindig van egy Biblia-idézet, amivel reagálni lehet bármire. Ez meglehetõsen fárasztó és öncélú dolog, de versenyzésre jó (ki tud többet fejbõl elõcitálni), illetve látványos is. Egyébként a 3. pont nem csak a Bibliára, de a legtöbb rockegyüttesre igaz. (Mindig van egy odavágó idézet.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Ti pedig mindig ki tudtok figurázni mindent. Ez aztán az értelem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kvikveg

En azt nem tudom, hogy a diszno orraban az aranyperec minek szamit?
Szep ekszernek egy tisztatalan allaton? <- erre szavazok
Szep ekszernek egy hasznos allaton?
Tokfolosleges draga cuccnak?
Amit ellop valaki ugyis?
Vagy mi?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

#2025
Quote from: KvikvegEn azt nem tudom, hogy a diszno orraban az aranyperec minek szamit?
Szep ekszernek egy tisztatalan allaton? <- erre szavazok
Szep ekszernek egy hasznos allaton?
Tokfolosleges draga cuccnak?
Amit ellop valaki ugyis?
Vagy mi?!
Kviki, kérlek menj aludni, fáradt vagy. :tezsvir:
A disznó amúgy is az egyik legtisztább állat, csak nem mindegy hogy tartják, ugye. De itt nem ez lett volna a lényeg:) Kedvellek, de fáradt vagy. :tezsvir:

edit: Remélem nem veszed sértésnek, nem annak szántam.

Rounin

Quote from: KvikvegEn azt nem tudom, hogy a diszno orraban az aranyperec minek szamit?
Szep ekszernek egy tisztatalan allaton? <- erre szavazok
Szep ekszernek egy hasznos allaton?
Tokfolosleges draga cuccnak?
Amit ellop valaki ugyis?
Vagy mi?!

Hasztalan, felesleges dolog. Miért aranyból, mikor az nem praktikus és drága?

Kvikveg

ZzzzzZZzzzzzzzz *hork* zzzzzzzz *koh-koh* ZZzZZzzzzzz *Ilpalazzo!* ZzzZZZzzz *GITAAAAR!* z zzzzz [SIZE="1"]zzzzzz[/SIZE] ...

Amugy ha vki szep de hulye, akkor ne masszon fara, mert eluti a villamos.

Najo, tenyleg mar aludnom kene. Ez mar beteg.

[SIZE="1"]edit: tisztatalan alatt nem azt ertettem, hogy koszos amugy.[/SIZE]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: Kvikveg[SIZE="1"]edit: tisztatalan alatt nem azt ertettem, hogy koszos amugy.[/SIZE]
[SIZE="1"]I see. Azt meg én értettem félre én is megyek aludni akkor. :D Rounin egész jól mondta utoljára egyébként;) Sorry for the off......:lame:[/SIZE]

kisvirag

az arany igen is hasznos dolog tud lenni :D
csak nem az ember orrába, meg nyakába meg egyéb helyekre aggatva :D
pont errõl beszéltünk tegnap este a kedvesemmel :D

egyébként meg ezzel a mindig van egy idézet a Bibliábol, ami odavághat dolog szerintem is igy van, föleg, hogy azok az idezetek legtobb esetben szerintem semmitmondoak, vagy ködösitenek, vagy hülyén vannak megfogalmazva, vagy vagy vagy...

namindegy, nemtagadom a biblia bizonyos részekben meglévõ bölcsességét, de igazábol kicsit elavult dolognak tartom már...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Mirror

#2030
Quote from: KvikvegEn azt nem tudom, hogy a diszno orraban az aranyperec minek szamit?
Szep ekszernek egy tisztatalan allaton? <- erre szavazok
Szep ekszernek egy hasznos allaton?
Tokfolosleges draga cuccnak?
Amit ellop valaki ugyis?
Vagy mi?!

Aranyperec a gyisznyó orrán= hülyeség
kábé annyira van értelme, mint az üresfejû plázacicák tartásának:uzi:

edit: íme a Bilblia Service Sack V 2568.126985
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Pirula

Quote from: MirrorAranyperec a gyisznyó orrán= hülyeség
Nem is annyira! Disznóöléskor rá lehet kötni két elektródát, kap egy határozott magasfeszültségget aztán mindjárt nem fogja körberohangálni az egész udvart nyakában a fél rokonsággal mielõtt leböknék.

kisvirag

hm, ha azt vesszük, hogy egyes emlékeim szerint a disznok orrába tettek karikát (vagy azok a bikák voltak) akkor abban az esetben az aranykarika esetleg a gazdagság és a felvágás jele lehetett... mint manapság mikor q sok csilli villi villogó karácsonyfadiszt aggatnak a házakra, meg ilyen világitos télapót és egyebeket pakolnak ki a kertbe.... semmi értelme, ezzel csak fel akarnak vágni, hogy õk mien gazdagok, és hogy megtehetik, mertnekik jajdejó... pedig alapvetõen iszonyu izléstelen ez az összes ilyesmmi...

egyébként sem szeretem azokat az embereket, akik felvágnak arra, hogy nekik mennyi pénzük van, és hogy ezt meg azt emg amazt megtehetnek, emg megengedhetnek maguknak...

plázacica dettó...
hihetetlen, hogy manapság divatba jött a hülyeség...merthogy a plázacica nem csak attól plázacica, mert ugy öltözködik, meg festi magát meg ilyenek, hanem attól is, hogy butácska a lelkem, és nem tud másról beszélni, mint a fodrász manikürös, estébé... namost, sokan ezek közül is azért ilyenek, mert megtehetik... apuka anyuka ad elég pénz hogy a cicamica elmászkálhasson

tényleg, arról született már felmérés, hogy ezek mit kezdenek magukkal, miután elérték a 18 évet, és jobb esetben leérettségiztek?
vagy akkor eltünnek? vagy mi lesz velük? mert valamihez csak kezdeniük kell... az egyetemet nem tartom tul valoszinünek, legalábbis elég elenyészõ arányban látok ilyen csajokat egyetemen... munka? mi? tovább élõsködnek anyukán apukán? vagymi?
esetleg addigra kinövik? de komolyan! az összes ilyen tipusu csaj 16-18 közt szokott lenni... van élet a plázacicaság után?
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Mirror

Quote from: PirulaNem is annyira! Disznóöléskor rá lehet kötni két elektródát, kap egy határozott magasfeszültségget aztán mindjárt nem fogja körberohangálni az egész udvart nyakában a fél rokonsággal mielõtt leböknék.
jó, de akkor a síma vaskarika is elég volna nemde?! ráadásul, mi van, ha a röfi viharban kitéved az ólból, és belecsap a villám pot az említett fémtárgy miatt? Ennek kivédése érdekében célszerû az egységet földelni, magyarul ha vihar van, kössük ki a disznót az orránál fogva jó vastag acélkábellel, így talán megúszhatja...:muhahah:
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Mirror

Quote from: kisviraghm, ha azt vesszük, hogy egyes emlékeim szerint a disznok orrába tettek karikát (vagy azok a bikák voltak) akkor abban az esetben az aranykarika esetleg a gazdagság és a felvágás jele lehetett... mint manapság mikor q sok csilli villi villogó karácsonyfadiszt aggatnak a házakra, meg ilyen világitos télapót és egyebeket pakolnak ki a kertbe.... semmi értelme, ezzel csak fel akarnak vágni, hogy õk mien gazdagok, és hogy megtehetik, mertnekik jajdejó... pedig alapvetõen iszonyu izléstelen ez az összes ilyesmmi...

 tovább élõsködnek anyukán apukán? vagymi?
esetleg addigra kinövik? de komolyan! az összes ilyen tipusu csaj 16-18 közt szokott lenni... van élet a plázacicaság után?

höhö, nem láttad még a szomszéd házára akasztott mikulást... elméletileg kötélhátsón menne fel, de szvsz... van ott még világítós rémszarvas, kertitörpe, gólya, kistó meg mittomén, de idén legalább nem rózsaszín a háza, hanem f*sbarna (igen, OLYAN!!), mert sárgát akart, de nem jött össze, jövõre viszont vöröset akar. Már eddig is elõttünk szaladtak az autók egymásba, estek le a keróról a röhögéstõl a biciklisek, de kogy még ezután mi lesz...

Plázzacicca upgrade: szerez egy hasonlóan üregfejû férjet magának, aki eltartja - így készül a háziasszony v 1.0000000000, én már láttam plázacicaanyukát is... no comm:tezsvir:
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Zanador

Volt egy mûsor régebben a spektrumon, alternativ brittek volt a cime, és különbözõ britt "alfajokat" mutatott be, többek közt a plázacicákat is. 3 fé csoportot különitettek el belõle:
1. <18 gazdag lányok. Csapatostul, barátnõkkel mászkálnak, ezeket mindenindenki ismeri, klasszikus. Szülõ fizet.
2. 18> >22 közti lányok. õk egyedül, vagy csak 1-2 barátnõvel mennek, és mögöttük jó messzire lemaradva felfedezhetõ a "plázapasi" jól felhizlalt reklámszatyrokkal a kezében. Plázapasi fizet.
3. Már dolgozó nõk. Igen, ilyet is találtak, persze jelentõsen kevesebbet. Õk azok, akiknek a korábbi csoportokkal ellentétben nincs is annyi idejük, ezért fõleg késõ délután és este lehet õket megfigyelni, ezen kivül többnyire csak nézelõdnek és egyáltalán a plázában vannak, mert hacsak nincsen gazdag férjük, akkor nincsen pénzük finanszirozni a vásárlásokat.

Nem vagyok szakértõ a témában, de szerintem ez egy egész jó sorozat volt. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Pirula

Quote from: Mirrorjó, de akkor a síma vaskarika is elég volna nemde?! ráadásul, mi van, ha a röfi viharban kitéved az ólból, és belecsap a villám pot az említett fémtárgy miatt? Ennek kivédése érdekében célszerû az egységet földelni, magyarul ha vihar van, kössük ki a disznót az orránál fogva jó vastag acélkábellel, így talán megúszhatja...:muhahah:
Az arany jobb vezetõ, szóval célszerû inkább azzal. Bár a földelés kérdése tényleg problémás.
Quote from: kisviragtényleg, arról született már felmérés, hogy ezek mit kezdenek magukkal, miután elérték a 18 évet, és jobb esetben leérettségiztek?
vagy akkor eltünnek? vagy mi lesz velük? mert valamihez csak kezdeniük kell... az egyetemet nem tartom tul valoszinünek, legalábbis elég elenyészõ arányban látok ilyen csajokat egyetemen... munka? mi? tovább élõsködnek anyukán apukán? vagymi?
esetleg addigra kinövik? de komolyan! az összes ilyen tipusu csaj 16-18 közt szokott lenni... van élet a plázacicaság után?
Kapaszkodj meg, van életük, pedig én sem hittem volna. Nálunk elég sok ilyen típusú lányka járkál a fõsulira, legtöbbjüknek ott van kocsival-lével bõven ellátott passsija aztán élvezik az életet.

kisvirag

és mennek a menzára meg étterembe kajálni, bejárónõjük van, és a gyereknek meg minden meg van engedve, csak maradjon kussba?

atyauristen, mi lesz igy az emberekbooool????
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: PirulaNem is annyira! Disznóöléskor rá lehet kötni két elektródát, kap egy határozott magasfeszültségget aztán mindjárt nem fogja körberohangálni az egész udvart nyakában a fél rokonsággal mielõtt leböknék.
Nem, mert így szétolvadna a karika, aztán a leforrázott orrú disznó dupla sebességgel kezd rohangálni...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

namizé
ma filozofia vizsgám volt.
az mellékes, hogy passzoltam, mert nem lett volna ötös, hanem az, hogy a sok "hülyeséget" összeolvasva, gondolataim támadtak...

az ilyen Epiktétosz -Spinoza - Ágoston jó/rossz elképzelései közti különbésgekrõl is szépen lehetne értekezni (Spinoza nekem hihetetlenül érthetetlen volt, pedig ritka az ilyen)


namindegy.
amin elmerengtem:

eszembe jutott Ágoston Vallomásait olvasgatva, hogy van egy "vicc":
Ha én beszélek Istenhez, hívõ vagyok
Ha Õ beszél hozzám, skizofrén.

Namost. ez mint tudjuk igaz. de miert van az, hogy az ember azt hiszi, Isten nem beszélhet hozzá? a Bibliában is vannak olyan részek, amelyekben embereket emlegetnek, akikkel Isten beszélt. persze ezek mind vezetõk, meg "fasza" gyerekek voltak, de voltak. aztán persze "elkoptak" az ilyenek.

namármost. annak a hite, hogy az ember azt hiszi, hogy Isten nem beszélhet hozzánk, nem e annak a nyoma, hogy tudat alatt nem hisz Isten létezésében, vagy tudat alatt esetleg _tudja_ hogy Isten nem is létezik?

persze ezt egy hívõ minden bizonnyal azzal magyarázza, hogy azért nem lehetséges, hogy Isten beszéljen velünk, mert nem vagyunk arra méltóak, mert túl gyarlók vagyunk, nem követjük 100% az õ útját, etc. etc.

de megint itt a kérdés: mi van, ha Isten mégis akar velünk beszélni, annak ellenére, hogy embertársaink szerint nem vagyunk rá méltók, mert mondjuk (mivel tudjuk, vagy tegyük fel, h Isten mindent tud) õ tud rólunk valami olyasmit, amit az mebertársaink nem, ami minket esetleg méltóvá tesz erre.

De egyáltalán, miért kellene ehhez egyáltalán méltónak lenni? a hasonlat kicsit sántit, de kb jó: a királyok sem csak azokkal beszéltek, akik a "nemesek" és a szerepüktõl elvárt viselkedés méltónak talált erre, hanem másokkal is simán szóba álltak.

Akkor esetleg, nem lenne Istennek mondanivalója nekünk? Ezt megint nem hiszem. ha párszáz/ezer évvel ezelõtt volt, akkor most miért nincs?

Szóval az én gondolatvilágomhoz az a következtetés áll a legközelebb a témában, hogy az emberek azért hiszik azt, hogy Isten nem beszélhet velünk (azaz gondolják azokat az embereket õrültnek, akik ezt állitják) mert tudtat alatt mégsem hisznek, vagy esetleg egyenesen tudják, hogy nincs Isten.

persze bele lehet kötni ezen fejtegetés tudatalatti részébe. errõl alig tudunk valamit, létezik e egyáltalán, meg mi, etc etc. én mindenesetre hiszek valamilyen szinten benne. meg abban is, hogy a tudatalattink egy fokkal "okosabb" mint a tudatunk...

a másik legnagyobb gondom még mindig abban, hogy tudjak hinni isteni erõ létezésében, az az hogy nem tudom felfogni a "végtelen"t akár idõt, akár teret, hatalmat etc-t.

a Biblia és a tudományos világkeletkezés is azt mondja, hogy egyszer csak lett valami. de ilyenkor megin jövök az ilyen hülye kérdésekkel: miért pont akkor?
ez a kérdés a tudományos megközelitésnél elég jol el van boronálva...

de ha Isten mindig is létezett, akkor miért _pont_ akkor jutott eszébe Földet teremteni, amikor?
meg miért _pont_ Földet teremtett? MIért nem valami mást?
meg akkor mit csinált elõtte? unatkozott?
létezett egyáltalán elõtte? mióta létezik? (itt jön be az, hogy nem fér a fejembe a "végtelen", anyagias gondolkozásunk szerint minden kezdõdik valahol, és véget is ér...)  
meg hasonló kérdések.


na jo, nem fárasztom tovább a társaságot, lehet rágodni rajtam :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.