Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Alkyra

kösz, de a gúglin találtam egy isten oldalt(//www.narutofan.com, itt minden fönn van.:D:D:D:D
Már szedem is mint az õrült...hehe)

Xaga

Hogyan tudok avi-ból vagy más video fileból asztali lejátszón lejátszható DVD-t csinálni menükkel 5.1-es vagy stereo hanggal úgy hogy több hangfilebõl több nyelven meg jópár felírattal? //www.doom9.org docjait ismerem.

Isi101

#1592
Quote from: XagaHogyan tudok avi-ból vagy más video fileból asztali lejátszón lejátszható DVD-t csinálni menükkel 5.1-es vagy stereo hanggal úgy hogy több hangfilebõl több nyelven meg jópár felírattal? //www.doom9.org docjait ismerem.
A legegyszerûbben a dvd2svcdvel.Ez több hangsávot, több feliratot is lekezel neked, nem kell beleégetni a feliratot, lehet választható is.
Ez tulajdonképpen egy keretprogram, ami több más programot hívogat meg a tömörítéshez, audio, stb feladatokhoz.
elsõ indításakor be kell állítani a az encoder elérését, javaslom hozzá a cinemacraft encodert.
Szerintem mivel menüs dvdt akarsz a dvd image menüpont felesleges.
A menüs dvdhez pedig a dvd architect proggival lehet menüt késziteni, nagyon jó kis proggi, video, háttérkép, zene, stb lehet a menük alatt,tényleg csak a fantázia szab határt.

(ha valami problémád merülne fel a használat közben, szívesen segítek)

Manu

Quote from: Isi101A legegyszerûbben a dvd2svcdvel.Ez több hangsávot, több feliratot is lekezel neked, nem kell beleégetni a feliratot, lehet választható is.
Ez tulajdonképpen egy keretprogram, ami több más programot hívogat meg a tömörítéshez, audio, stb feladatokhoz.
elsõ indításakor be kell állítani a az encoder elérését, javaslom hozzá a cinemacraft encodert.
Szerintem mivel menüs dvdt akarsz a dvd image menüpont felesleges.
A menüs dvdhez pedig a dvd architect proggival lehet menüt késziteni, nagyon jó kis proggi, video, háttérkép, zene, stb lehet a menük alatt,tényleg csak a fantázia szab határt.

(ha valami problémád merülne fel a használat közben, szívesen segítek)

Nekem  a három közül egyik támogatott encoder sem akart mûködni ezzel a progival, pedig jó sokat szenvedtem vele. Eleinte codec baja volt, aztán a felbontással volt problémája, hiába állígattam stb... Dehát ez biztos az én lámerságom... :beken:

Isi101

Quote from: ManuNekem  a három közül egyik támogatott encoder sem akart mûködni ezzel a progival, pedig jó sokat szenvedtem vele. Eleinte codec baja volt, aztán a felbontással volt problémája, hiába állígattam stb... Dehát ez biztos az én lámerságom... :beken:
Az encoderhibát sajna nem tudom mi okozhatta, nekemm korrektül megy :(

A felbontás alatt azt érted, hogy eltorzította a képet?
Arra a megoldás a Frameserver fülön van,Van egy kis gomb, egy ceruzás kézzel, (Edit avisínth script) ott a
2=AddBorders(0,^BorderTop,0,^BorderBottom)
Soron kell piszkálni kicsit , méghozzá úgy, hogy a dvd felbontása általában
720*480vagy 576,(720/576 =1,25) és a képméreted arányai a kerettl együtt adják ezt az arányszámot.
Tehát pld:ha 720*400 a képed,akkor a  2=AddBorders(88,^BorderTop,88,^BorderBottom) a jó megoldás
Amennyiben a képméret más méretû, nos, abban az esetben kicsit számolgatni kell...:bsd:

Marfy

Melyik programmal lehet a filmekbõl képeket kilopni a Virtualdub moddal tudom hogy lehet de csak 640x480-as képeket birtam.

Isi101

Quote from: NokiMelyik programmal lehet a filmekbõl képeket kilopni a Virtualdub moddal tudom hogy lehet de csak 640x480-as képeket birtam.
Gyk. majdnem mindegyik képlopó proggi tudja, a Hypersnap 100% hogy képes rá, bár nem ártberegisztrálni, mert egyébként kipakolja a névjegyét a képre

Cobra

Gondolom egyik programmal se tudsz nagyobb képet kiszedni a videóból, mint amilyen a felbontása  ;)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Isi101

Quote from: CobraGondolom egyik programmal se tudsz nagyobb képet kiszedni a videóból, mint amilyen a felbontása  ;)
Mondjuk ez egyértelmû, legfeljebb néhány proggi egybõl átméretezi a kívánt felbontásba.

Marfy


TurboK

Quote from: NokiMelyik programmal lehet a filmekbõl képeket kilopni a Virtualdub moddal tudom hogy lehet de csak 640x480-as képeket birtam.
szinte az összes videolejátszóban van screenshot funkció.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Itachi

#1601
Volna egy kis problémám; Márpár napja a valamilyen okból fogva  az animált dolgok nem animáltak a gépemen.Pl. a smiley k a fórumban nem mozognak(nyelvnyújtás, ugrálás stb. ) Az animált sig ek sem mennek.Megjelennek de nem mozognak. Más oldalaon is ez van, pl a Naruto EX en Jiraiya nam váltogatja a dumáit.Mitõl van ez???hogy segíthetek rajta???? :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Manu

Quote from: ItachiVolna egy kis problémám; Márpár napja a valamilyen okból fogva  az animált dolgok nem animáltak a gépemen.Pl. a smiley k a fórumban nem mozognak(nyelvnyújtás, ugrálás stb. ) Az animált sig ek sem mennek.Megjelennek de nem mozognak. Más oldalaon is ez van, pl a Naruto EX en Jiraiya nam váltogatja a dumáit.Mitõl van ez???hogy segíthetek rajta???? :zen:

Én ugyan lamer vagyok, de nem a flashplayer-eddel van valami probléma? Csak egy ötlet.

Karma XXL

Quote from: ManuÉn ugyan lamer vagyok, de nem a flashplayer-eddel van valami probléma? Csak egy ötlet.

Az animált GIFekhez nem kell flashplayer, úgyhogy inkább a böngészõvel lehet valami. Milyet használsz? Próbáld meg másikkal is! (opera, mozilla firefox preferred :__devil: )

Fazék

Quote from: ItachiVolna egy kis problémám; Márpár napja a valamilyen okból fogva  az animált dolgok nem animáltak a gépemen.Pl. a smiley k a fórumban nem mozognak(nyelvnyújtás, ugrálás stb. ) Az animált sig ek sem mennek.Megjelennek de nem mozognak. Más oldalaon is ez van, pl a Naruto EX en Jiraiya nam váltogatja a dumáit.Mitõl van ez???hogy segíthetek rajta???? :zen:
1. kérdés: milyen böngészõt használsz?
2. kérdés: próbáltál-e már beütni vmi olyasmit google-ba, hogy "IE animated gif not work" ?
a második találat pontosan ennek a megoldását tartalmazza. vagyis ha IE-t használsz, akkor ott végignézve a lépéseket talán eljutsz a megoldásig. sok szerencsét!

más böngészõnél értelemszerûen kicsit más szöveggel, de általában minden ilyen probléma már másnál is elõfordult, vagyis ált. könnyû segítséget találni ezekben a témákban google-al  :)

Itachi

Quote from: Blimp1. kérdés: milyen böngészõt használsz?
2. kérdés: próbáltál-e már beütni vmi olyasmit google-ba, hogy "IE animated gif not work" ?
a második találat pontosan ennek a megoldását tartalmazza. vagyis ha IE-t használsz, akkor ott végignézve a lépéseket talán eljutsz a megoldásig. sok szerencsét!

más böngészõnél értelemszerûen kicsit más szöveggel, de általában minden ilyen probléma már másnál is elõfordult, vagyis ált. könnyû segítséget találni ezekben a témákban google-al  :)
Na most már tudom, mitõl van. :eeek:  Egy pár nappal ezelõtt felhívtam trivit ,hogy nem mûködik a a honro Conrol Panel je, erre õ mondta, hogy lehet a böngészömmel vana gáz, így próbáljam meg a My IE 2 t .Nos az nem segített rajta, így fogtam és leszedtem.Azóta van gáz.most már csak meg kell néznem , hogy hogy hozhatom, rendbe.Köszi mindenki. :merci:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Ugyanazt használja, mint én, és nálam semmilyen probléma nincs.

.Attila

Quote from: ItachiNa most már tudom, mitõl van. :eeek:  Egy pár nappal ezelõtt felhívtam trivit ,hogy nem mûködik a a honro Conrol Panel je, erre õ mondta, hogy lehet a böngészömmel vana gáz, így próbáljam meg a My IE 2 t .Nos az nem segített rajta, így fogtam és leszedtem.Azóta van gáz.most már csak meg kell néznem , hogy hogy hozhatom, rendbe.Köszi mindenki. :merci:
Akkor sem a böngészõ a hibás, legfeljebb összeakadt vmivel. Én egy az egybe ugyanazt használom, és itt pattognak a szövegdoboz mellett a smiley-k.

Cobra

#1608
Esetleg egy cache ürítés is segíthet.
Ja igen, ne csak a Delete Files-t nyomd meg, hanem utána töröld a Content.IE5 könyvtár tartalmát is. (magát a könyvtárat NE)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Hello!

Tudnátok segíteni?
Meg akartam csapolni nagynénémnél az üzleti ADSL vonalat. Az az érdekes szitu állt elõ, hogy ha az ftp-rõl töltök magában, akkor lazán jön akár 120-130k-val is. Viszont ha mellette elindítok egy torrentet (ami max 10-12k-val dolgozik) akkor az ftp letöltés 3-4!! Kb/sec-re lassul vissza. Gõzöm sincs, hogy mitõl. A vonal úgy néz ki, hogy az ADSL egy broadband routerrel le van osztva, és a gép ezen keresztül csatlakozik. Sajnos csak win98 van rajta, lehet, hogy ez volna a baja? De akkor magában miért bírja?
Van rá ötlete valakinek?

.Attila

Quote from: MohaHello!

Tudnátok segíteni?
Meg akartam csapolni nagynénémnél az üzleti ADSL vonalat. Az az érdekes szitu állt elõ, hogy ha az ftp-rõl töltök magában, akkor lazán jön akár 120-130k-val is. Viszont ha mellette elindítok egy torrentet (ami max 10-12k-val dolgozik) akkor az ftp letöltés 3-4!! Kb/sec-re lassul vissza. Gõzöm sincs, hogy mitõl. A vonal úgy néz ki, hogy az ADSL egy broadband routerrel le van osztva, és a gép ezen keresztül csatlakozik. Sajnos csak win98 van rajta, lehet, hogy ez volna a baja? De akkor magában miért bírja?
Van rá ötlete valakinek?
Nem ment közben feltöltés is? Ha vmi elfoglalja a teljes feltöltési sávot, akkor a letöltési sáv szinte teljesen lecsökken.

Fazék

Quote from: TriviNem ment közben feltöltés is? Ha vmi elfoglalja a teljes feltöltési sávot, akkor a letöltési sáv szinte teljesen lecsökken.
sztem egyértelmûen errõl van szó, írta is Moha, hogy ha a BT ment, akkor volt a gond, vagyis ott komoly upload folyik, ami megöli a letöltési sávot is. tudom ajánlani, hogy a max upload érték alá korlátozd be egy 2-3 KB/s-al a BT kliensedben, nekem így semmi gondom nem volt, bekorlátoztam 12KB/s-ra (a max 16 jelenleg nálam) és gond nélkül jött 70KB/s-val (nálam ez a max) lefelé router-en keresztül

Moha

Köszi. Akkor valószínû itt lehet a gond. Franba, hogy ez miért nem jutott eszembe!? Megszoktam, hogy itthon 32KB a feltöltés, és nem figyeltem, hogy ott az a kb 14KB/sec már erõsen súrolja a maximumot. Én itthon beraktam a torrent max uploadját 20KB-ra, azzal vígan megy.
Mindegy, ma éjszaka akkor max vagy 180 MB-ot tölt az ftp-rõl, de holnap...  :D

Mégegyszer köszi.

Dragon

Quote from: TriviNem ment közben feltöltés is? Ha vmi elfoglalja a teljes feltöltési sávot, akkor a letöltési sáv szinte teljesen lecsökken.
De most nem arról van szó, hogy az FTP lassul be a BT miatt?
Mert annak nem kell feltöltési sáv, legalábbis nem akkora, ami a BT letöltési sávjának komoly csökkenését okozná. Vagy ha igen, akkor is az FTP maga nem lassulna be.
Próbáld meg CommView-val vagy valamivel leellenõrizni a forgalmat.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Quote from: bpka000De most nem arról van szó, hogy az FTP lassul be a BT miatt?
Mert annak nem kell feltöltési sáv, legalábbis nem akkora, ami a BT letöltési sávjának komoly csökkenését okozná. Vagy ha igen, akkor is az FTP maga nem lassulna be.
Próbáld meg CommView-val vagy valamivel leellenõrizni a forgalmat.
õõõ bocsi, de ezt most nem igazán értem :confused:
"globálisan" csökkent a letöltési sebesség. tudtommal egyetlen egy feltöltési sáv van és egyetlen egy letöltési sáv, és ezeken osztoznak a programok. az most tök mindegy, hogy melyik, de ha bármelyik is (vagy akár több együttesen is) lefoglalja az upload sávot teljes szélességében, az ugyanúgy ellehetetleníti a letöltés "visszaigazolásának" a küldését (vmi szakember biztos tudja rá a helyes kifejezést) és emiatt, drasztikusan csökken a letöltési sebesség. tudtommal...
bár, ha szabad megjegyeznem némileg bizonytalan vagyok egy " Informatics/Robotics Engineer " -el szembem :D

Moha

Az ftp is folyamatos kétirányú kapcsolatot igényel.
Nagy vonalakban az összes netes letöltés úgy megy, hogy a szerver elküldi az adatcsomagot a kliens felé, kliens fogadja és visszaküld egy "oké, megkaptam, küldheted a következõt" üzenetet. Ezek ugyan nem túl nagy forgalmat csinálnak, de ha nincs nekik sávszélesség és késnek, akkor nyilván a szerverrõl a letöltés is belassul, mert addig nem jön a következõ csomag, amíg az elõzõ célba nem ért. Bár azért a 120K-ról 3-4K-ra való lassulás akkor is elég drasztikus... :(

Dragon

Quote from: MohaAz ftp is folyamatos kétirányú kapcsolatot igényel.
Nagy vonalakban az összes netes letöltés úgy megy, hogy a szerver elküldi az adatcsomagot a kliens felé, kliens fogadja és visszaküld egy "oké, megkaptam, küldheted a következõt" üzenetet. Ezek ugyan nem túl nagy forgalmat csinálnak, de ha nincs nekik sávszélesség és késnek, akkor nyilván a szerverrõl a letöltés is belassul, mert addig nem jön a következõ csomag, amíg az elõzõ célba nem ért. Bár azért a 120K-ról 3-4K-ra való lassulás akkor is elég drasztikus... :(
Nahát ezt mondom, az oké, hogy mondjuk egy egy számjeggyel kifejezhetõ kB/s sávszélességet igényel az FTP is, de a letöltés ilyen mérvû csökkenését ez nem okozhatja.
Ezért ajánlottam megnézni, hogy valójában mekkora sávszéleket emésztenek fel az egyes dolgok. A CommView még protokoll/port alapján is tud statisztikát csinálni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000Nahát ezt mondom, az oké, hogy mondjuk egy egy számjeggyel kifejezhetõ kB/s sávszélességet igényel az FTP is, de a letöltés ilyen mérvû csökkenését ez nem okozhatja.
Pedig úgy néz ki ez volt. Visszavettem a torrenten a max uploadot 10K-ra, és a torrent az addigi 13-15K helyett 28-30-al jött, mellette az ftp meg 60 és 90 között mozgott...

Dragon

Quote from: MohaPedig úgy néz ki ez volt. Visszavettem a torrenten a max uploadot 10K-ra, és a torrent az addigi 13-15K helyett 28-30-al jött, mellette az ftp meg 60 és 90 között mozgott...
Hmmm, elgondolkodtató...
Lehet, hogy valamiféleképp a prioritásokat kell akkor szabályoznod.
Vagy így határt szabsz a BT feltöltésének, vagy a process prioritással is eljátszadozhatsz, hogy az FTP kliensednek jobb eséllyel jusson ki az az idõszelet, amiben azt a pár byteos kis frame-et amivel a köv darabot kéri ki tudja küldeni.
Persze ez utóbbi nem 100% hogy mûködik.
Más... vajon a tracker ami a letöltésedhez tartozik biztosan úgy van megcsinálva, hogy a feltöltési sebességed alapján szabályozza a letöltési sebességedet? Mert ha nem, akkor akár egy tûzfallal ki is iktathatod a feltöltési sávot. Tudom, ez gonosz dolog.  :rolleyes:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000Hmmm, elgondolkodtató...
Lehet, hogy valamiféleképp a prioritásokat kell akkor szabályoznod.
Csak az a baj, hogy azon a gépen Win98 van, és ott egy kicsit macerás a prioritás állítás, külön progi kell hozzá, nem úgy, mint ax XP-ben.
QuoteMás... vajon a tracker ami a letöltésedhez tartozik biztosan úgy van megcsinálva, hogy a feltöltési sebességed alapján szabályozza a letöltési sebességedet? Mert ha nem, akkor akár egy tûzfallal ki is iktathatod a feltöltési sávot. Tudom, ez gonosz dolog.  :rolleyes:
Ezt még itthon se szoktam megcsinálni, pedig itt az összhavi forgalomba beleszámít a feltöltés is. :angyali: