Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Dragon

Quote from: MohaCsak az a baj, hogy azon a gépen Win98 van, és ott egy kicsit macerás a prioritás állítás, külön progi kell hozzá, nem úgy, mint ax XP-ben.
:eeek:
Auhh....... azért használhatnál mondjuk egy operációs rendszert esetleg, mert a W98 max. egy GUI-nak mondható. Én nem azt mondom, hogy tanulj meg Linuxot használni, de minimum egy W2k vagy WXP.
Persze, ha jenge a géped, akkor mégis inkább a Linux. De tényleg, a mikorszopsz már nem is támogatja az ilyen ezeréves vackait. (na jó, eddig sem volt komoly az a támogatás, amit nyújtott...)
Na, de azért remélem, nem sértettelek meg :tezsvir:

Quote from: MohaEzt még itthon se szoktam megcsinálni, pedig itt az összhavi forgalomba beleszámít a feltöltés is. :angyali:
Asszem be van biztosítva a helyed a szoftver-mennyországban  :lol:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000:eeek:
Auhh....... azért használhatnál mondjuk egy operációs rendszert esetleg, mert a W98 max. egy GUI-nak mondható. Én nem azt mondom, hogy tanulj meg Linuxot használni, de minimum egy W2k vagy WXP.
Nem kell bemutatnod, a win98 egy ezer éves használhatatlan szemét. Itthon én is XP-t használok (de gondolkodom, hogy szép lassan áttérek Linuxra), viszont nagynénémnél az irodai gép egyrészt éppen csak súrolja az XP hardver minimumát, másrészt csak win98 van nekik eredetiben, és azért irodai gépeken...

Dragon

Quote from: MohaNem kell bemutatnod, a win98 egy ezer éves használhatatlan szemét. Itthon én is XP-t használok (de gondolkodom, hogy szép lassan áttérek Linuxra), viszont nagynénémnél az irodai gép egyrészt éppen csak súrolja az XP hardver minimumát, másrészt csak win98 van nekik eredetiben, és azért irodai gépeken...
Hacsakúgynem... hát, ez kellemetlen.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

ED2k-ról nem akar valaki egy FAQ-ot készíteni? egyáltalán használ valaki ilyet? egyáltalán mi ez? köszi :)

(ok: egy anime-t (Yousei Hime Ren) nem találok sehol se, csak kettõ darab ED2k-s linket az anime.fin oldalán és pillanatnyilag gõzöm sincs, hogy érdemes-e belevágnom csak ezért a program beszerzésébe, telepítésébe, megtanulásába, amikor ugyan máshonnan már megvan az anime, de a 2. rész sajnos az eredeti crc szerint hibásan volt már megosztva is)

Damnatus

Hali!

XP SP1-re frissítésként fel akartam rakni az XP SP2-t, 1 perc hátralévõ idõnél resetelt, és azona sehogy sem bútol. Most épp mentem róla az animét, útána format és újratelepítés (bár lehet, hogy a format egy ideig még elmarad, csak leszedem a könyvtárakat, kivéve a maradandó cuccot).

Fazék

Quote from: DamnatusHali!

XP SP1-re frissítésként fel akartam rakni az XP SP2-t, 1 perc hátralévõ idõnél resetelt, és azona sehogy sem bútol. Most épp mentem róla az animét, útána format és újratelepítés (bár lehet, hogy a format egy ideig még elmarad, csak leszedem a könyvtárakat, kivéve a maradandó cuccot).
nem mûködött a system restore? SP2 telepítés elõtt mindenképpen(!) létre kell hozni egy visszaállítási pontot, ha egyszer arra vetemednék, hogy fölrakjam én biztosan így csinálnám... amúgy részvétem...

Pirula

Egy nagy kérdésem lenne.
Le lettek-e törölve a Noir 8. utáni részei, vagy csak a szerverrel lehet valami gáz? Mert megnéztem nincs fenn, ellenben múlt héten még szépen be tudtam rakni a letöltési listámba. Ha jól emlékszem még két verzióban is fenn volt.

Moha

Quote from: Blimpnem mûködött a system restore? SP2 telepítés elõtt mindenképpen(!) létre kell hozni egy visszaállítási pontot, ha egyszer arra vetemednék, hogy fölrakjam én biztosan így csinálnám... amúgy részvétem...
Nekem még az SP1 sincs fent. Az Sp2-rõl meg eddig annyi rosszat hallottam, hogy biztos fel nem raknám.
Amúgy szerintem minden fontosabb dolog felpakolása elõtt ajánlatos rendszervisszaállítási pontot csinálni.
Részvétem Damnatus. Remélem az animéket azért meg tudod menteni.

.Attila

SP1 pedig kell az USB 2.0-hoz, bár nem feltétlenül.

Shadowolf

Quote from: PirulaEgy nagy kérdésem lenne.
Le lettek-e törölve a Noir 8. utáni részei, vagy csak a szerverrel lehet valami gáz?

zsozso tudtommal nem szokott törölgetni dolgokat, és ha a serverrel lenne gond akkor mást se lehetne róla letölteni. Én spéci vinyócserére tippelek...

Fazék

Quote from: MohaNekem még az SP1 sincs fent. Az Sp2-rõl meg eddig annyi rosszat hallottam, hogy biztos fel nem raknám.
Amúgy szerintem minden fontosabb dolog felpakolása elõtt ajánlatos rendszervisszaállítási pontot csinálni.
Részvétem Damnatus. Remélem az animéket azért meg tudod menteni.
azért sztem az SP1 fontos lenne... semmi olyan újabb komolyabb ellenõrzés/spyware nincsen benne, ami miatt gondot okozna, viszont jópár hibát befoltoz, ami egy XP-nél nem utolsó szempont sztem... bár ha úgyse a bépített IE-t használod, és van egy jó tûzfalad, és értesz is a használatához (én pl nem), akkor úgyse lesz vszleg különösebb gondod, de én az SP2 kivételével inkább minden frissítést felraktam az XP-hez, ami megjelent...

kicsit más: egyszer már elolvastam a MS oldalán, de az nem tartalmazott minden szükséges infót, szóval esetleg tudnátok mondani tapasztalatokat, XP Home és Professional között tapasztalt különbségekrõl? én pl olyat hallottam nagybátyámtól, hogy most Sulinet keretében vett otthonra egy XP Home-ot, és míg korábban a Professional gond nélkül kezelte az egerét, a Home Edition viszont szinte csak minden második indításkor kezeli normálisan ugyanazzal a driver-rel... de próbált minden mást is, nem segít... szóval ilyesmi tapasztalatokra lennék kíváncsi... mert számomra ez egy kicsit misztikusan hangzik, nem hiszem hogy olyat engedne meg magának az MS, hogy gyengít a driver támogatáson egy Home Edition-ben, de ki tudja...

Moha

#1631
Az az igazság, hogy:
- Az alaplapom USB 1.1-es, 2.0-t nem tudja.
- Firefox-ot használok.
- Van tûzfalam.
- Ad-aware-t rendszeresen használom.
- Az SP1 és SP2 kivételével az összes lehetséges patchet felraktam.

Nekem eddig komolyabb gondom nem volt vírussal / spyware-el. :kopp-kopp:

Edit:
Én eddig a home és a prof között drivergondokkal nem találkoztam. Ami biztos:
A home-ban sokkal gyengébb a hálózatkezelés és pl nincs benne rendszer-visszaállítás. Home-on ne is próbálj Novell vagy Linux szerverrel ellátott hálózatra csatlakozni, mert nem fog menni (legalább is normálisan biztos nem).

Fazék

akkor nem szóltam egy szót se :D

Cobra

Sajnos meglévõ rendszerre nem ajánlatos rárakni az SP2-t, csak Win újrarakással (SP2-es install-al) lesz hibátlan a legtöbb gépen. Elvileg a Prescott processzoros gépeknél van ez a "nem bootol be" jelenség, de ha nem updatelve van a Win, akkor ott sincs gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Isi101

Quote from: DamnatusHali!

XP SP1-re frissítésként fel akartam rakni az XP SP2-t, 1 perc hátralévõ idõnél resetelt, és azona sehogy sem bútol. Most épp mentem róla az animét, útána format és újratelepítés (bár lehet, hogy a format egy ideig még elmarad, csak leszedem a könyvtárakat, kivéve a maradandó cuccot).
Mint ahogy mondták is, a restore segíthet, a cdrõl bootolva is van valami lehetõség, ha jól emléxem, ill a csökkentett módban is lehet alkotni.
Vagy már odáig(csökkentett) sem lehet eljutni, úgy tönkrevágta?

Pirula

Quote from: Shadowolfzsozso tudtommal nem szokott törölgetni dolgokat, és ha a serverrel lenne gond akkor mást se lehetne róla letölteni. Én spéci vinyócserére tippelek...

Tényleg az lehetett, mert ma meg már fenn van az .avi verzió megint. Kösz az infót!

Damnatus

Hali!

Mivel csak "frissíteni" akartam a windowst, nem telepíteni, ezért nem csináltam rendszerhelyreállító lemezt. Bármilyen módban indítsam is el, kifagy.
A hibajavítás funkciónál kiírja, hogy adatvesztésl léphet fel, szal csak akkor kezdek vele kísérletezni, ha már lepakoltam a fontos cucokat a vinyóról. (kb. 90 GB). Szal megpróbálom javítani, ha az sem megy, akkor törlöm a program files és windows könyvtárakat és megpróbálom újra feltelpíteni. Ha ez sem megy, akkor format.

Dragon

Nekem semmi bajom nem volt az SP1-re installált SP2-vel.
Ráadásul backup-ot, restore-t, meg ilyesmiket egyáltalán nem csináltam.
És nincs is gond vele a mai napig. Minden fut, úgy, ahogy az egy windózon elvárható.
Egyszerûen tudni kell, hogy mit kell kikapcsolni.

Persze a legtisztább, ha mindent lementetek, csináltok egy jó kis formatot, újrarakjátok az egészet, csak az SP2-vel. Úgy is jót tesz neki némi karbantartás pár évente. Dehát kinek van kedve ezt az egész napos procedúrát végigcsinálni.
Aztán ott a Norton Ghost, az is tud ám segíteni.

...hmm, most nézem 234 fokos az egyik winyóm, gratulálok MBM5
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

start4

Ahoi!
Nálam folyamatosan csúszik a Which Hunter Robin felirata.
BSPlayer a lejátszó
1.0b6 Ogg Vorbist ill. Matroska splittert használok a 2 mkv-hoz, de amit eddig megnéztem belõle (4 rész) mindegyiknél 2-3 másodpercenként tovább kellett csúsztatni a feliratot.
Tudtok segíteni, mivel érdemes próbálkoznom?

zsozso

Quote from: start4Ahoi!
Nálam folyamatosan csúszik a Which Hunter Robin felirata.
BSPlayer a lejátszó
1.0b6 Ogg Vorbist ill. Matroska splittert használok a 2 mkv-hoz, de amit eddig megnéztem belõle (4 rész) mindegyiknél 2-3 másodpercenként tovább kellett csúsztatni a feliratot.
Tudtok segíteni, mivel érdemes próbálkoznom?
Szia a megoldas 1xubb mint gondolnad. Hasznalj mplayert :)
Death is the only redemption

Cobra

Vagy WMP9-et csak OggDS-el és Matroska packkal ;)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: CobraVagy WMP9-et csak OggDS-el és Matroska packkal ;)
annal rosszabb nincsen akkor mar mpc :o
Death is the only redemption

start4

Quote from: zsozsoSzia a megoldas 1xubb mint gondolnad. Hasznalj mplayert :)

A gondom az, hogy szeretném angol szinkronnal nézni, no meg külsõ feliratfájllal, nagyon macera azt így beállítani?
Egyébként az angol felirat rendben van, csak a magyar csúszik.

start4

Quote from: zsozsoSzia a megoldas 1xubb mint gondolnad. Hasznalj mplayert :)

A kép már megy , hangsávot választani is tudok, de nem ismeri fel a true-type fontot az mplayer, pedig próbálkoztam többel is, Win2000 alatt.
Van oléyan fontotok, amit visz?

A hibaüzi:
"c:/winnt/fonts/arial.ttf doesn't look like a font description, ignoring."
"Cannot load font: c:/winnt/fonts/arial.ttf"

zsozso

Quote from: start4A kép már megy , hangsávot választani is tudok, de nem ismeri fel a true-type fontot az mplayer, pedig próbálkoztam többel is, Win2000 alatt.
Van oléyan fontotok, amit visz?

A hibaüzi:
"c:/winnt/fonts/arial.ttf doesn't look like a font description, ignoring."
"Cannot load font: c:/winnt/fonts/arial.ttf"
Ha feliratot szeretnel melle akkor -sub filenev kapcsoloval tudsz kulso filebol feliratot megjeleniteni
Death is the only redemption

Dragon

Quote from: start4A kép már megy , hangsávot választani is tudok, de nem ismeri fel a true-type fontot az mplayer, pedig próbálkoztam többel is, Win2000 alatt.
Van oléyan fontotok, amit visz?

A hibaüzi:
"c:/winnt/fonts/arial.ttf doesn't look like a font description, ignoring."
"Cannot load font: c:/winnt/fonts/arial.ttf"

Hát most azt fogjátok mondani, hogy "Ejj, de parasztos", de én pl. az Arial.ttf-et bemásoltam mplayer/mplayer/subfont.ttf néven, aztán ment avval
hiába, no nem volt kedvem böngészni, aztán jött a legpraktikusabb megoldás....
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: CobraVagy WMP9-et csak OggDS-el és Matroska packkal ;)
A matroska pack egy rakat *sípszó*. Nálam mindent összekutyul, úgyhogy jelenleg az mkv-kal szívok, nem találok rendes splittert. Ja, még mielõtt vki az mplayert ajánlaná :), megpróbálom WMP10-zel megoldani.

Manu

Quote from: zsozsoSzia a megoldas 1xubb mint gondolnad. Hasznalj mplayert :)


Kicserélhetnéd lassan az aláírásod e két jól sikerült mondatra, így sok felesleges gépeléstõl kímélnéd meg magad a jövõben. :D

Bocs az :_off: -ért

Shadowolf

Quote from: ManuKicserélhetnéd lassan az aláírásod e két jól sikerült mondatra, így sok felesleges gépeléstõl kímélnéd meg magad a jövõben. :D

Beraktam link-ként az enyémbe az mplayer topicot. :)

Isi101

Szeretnék letölteni egy filmet, és lehet választani, milyen kódolással akarom leszedni.Melyiket érdemes választanom?
encoding :
                KOI8-R
                Windows-1251
                ISO-8859-1
                Fallback
Mivel nem igazán tudom, mi a különbség, inkább megkérdezem, minthogy egy aránylag kezelhetetlenebb, rosszabb változatot szedjek le.