Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Karma XXL

Quote from: Isi101Szeretnék letölteni egy filmet, és lehet választani, milyen kódolással akarom leszedni.Melyiket érdemes választanom?
encoding :
                KOI8-R
                Windows-1251
                ISO-8859-1
                Fallback
Mivel nem igazán tudom, mi a különbség, inkább megkérdezem, minthogy egy aránylag kezelhetetlenebb, rosszabb változatot szedjek le.

Utánanéztem a kernelem konfigurálásában, a KOI8-R az orosz, a Windows-1251 a bolgár/fehérorosz, az ISO-8859-1 pedig a nyugat-európai kódolás. A legeslegjobb az ISO-8859-2 lenne (Kelet-Európa), de ha olyan nincs, akkor az ISO-8859-1-et válaszd!

Moha

A magyar Windows-ban Windows-1250-es a kódlap, abban benne van az összes magyar ékezet meg minden. Esetleg nézd meg, nincs-e közte.
Ha nincs, akkor ugyanazt javasolom, mint SysOP

Isi101

Köszönöm szépen, arra hogy kódlap fura módon nem is gondoltam.
Így utólag, nem is értem miért nem jutott eszembe.

Mattanja

Mit és hol kellene átállítanom, hogy feltöltés közben ne legyen mindíg "Operation timed out"? Vagy ez nem tõlem függ? :lame:
Kapott egy "Resume all"-t, de ezzel csak azt érem el, hogy most feltölt mindent kb. a feléig, aztán megy a következõ.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

az Argento Somahoz van valakinek felirata, mert azt nem tudtam hogy a 17. resztol Japanul megy.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: Xipeaz Argento Somahoz van valakinek felirata, mert azt nem tudtam hogy a 17. resztol Japanul megy.
sztem ne nyiss új thread-et ilyen miatt, ez lazán mehetett volna valamelyik "segítség" topic-ba is. amúgy nem teljesen értem, hogy mirõl beszélsz, ha jól sejtem az a-l....ogm-es változatot szedted le az ftp-rõl abban pedig van 2 hangsáv (angol, japán), amik között lehet váltogatni lejátszás közben, ill. van benne angol felirat sáv is, ha mégis japán hanggal néznéd. :)
most egy kicsit jóskodok: a hozzászólások át leszendenek helyezve, majd a topic meg lesz szüntettendve - és leszen legalább 1, nem kettõ, nem is három, hanem 1 rosszkedvû moderátor, akivel mélyen együttérzek - sorry, fáradt vagyok és fáj a fejem :)
ebben és ebben a topic-ban a további kérdéseidre is választ lelendsz. uff
ha pedig félreértettelek és jogtalanul néztelek kezdõnek, akkor bocsánat, a mentségem ott van pár sorral feljebb :)

Xipe

in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: Xipebocs.
kosz.
nincs semmi gond ezzel, ugyanilyen kérdéseket (pont ezt is) tettem föl, amikor én idejöttem, most meg máris nagy fejem van, hogy véletlenül tudok 1-2 dolgot :D

Xipe

jo neked, en meg mindig itt szenvedek ezzel a rohadt hangal.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Cobra

Milyen lejátszót használsz?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#1660
Segítség kéne a FFVII Advent Children trailerek beszerzésében. Megköszönném, ha vki tudna adni linket, ahonnan letölthetem, és nem csak megnézhetem.
Vagy ha ilyen nincs, akkor van vkinek ötlete, hogy a http://www.square-enix.co.jp/dvd/ff7ac/ hivatalos oldalról amikor leszedem a flash-eket, akkor hogyan tudom megnézni a trailereket? Nekem sötét kép jön csak be, mert egymásra épülnek az egyes flash-ek. Jól összetrükközték, hogy ne lehessen lelopni :(

edit: a 2. trailert quicktime movieban már sikerült beszereznem, egész jó minõségen.

Cobra

Trailer 3
De ez mehetett volna szerintem a saját topicjába is.
Itt  van más FF videó is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Marfy

Kérnék egy kis segítséget!
Szóval hogy birok képet betenni aláírásnak?
Mert most úgy van betéve hogy: src="http://www.tar.hu/keitaro/kimi.gif">, de szeretnék képet cserélni és mivel a tar.hu-n szünetel az ftpre való feltöltés muszáj vagyok az atw-t használni csakhogy hiába írom be hogy:src="http://hideki.atw.hu/maho.gif"> erre nem történik semmi csak üres marad az aláírás helye:(.
A tar-nál mûködik az atw-nél meg nem  :wtf:  sõt nekem a uw-n sem sikerült.
Szóval mit lehetne ezzel kezdeni?
Vagy milyen más parancsot lehet alkalmazni?

Moha

Az ATW nem engedi a közvetlen linkelést. Ha közvetlen akarsz megnyitni bármit, hozzácsap egy html keretet. Javaslom használd inkább az uw.hu-t. ;)

Karma XXL

Quote from: NokiKérnék egy kis segítséget!
Szóval hogy birok képet betenni aláírásnak?
Mert most úgy van betéve hogy: src="http://www.tar.hu/keitaro/kimi.gif">, de szeretnék képet cserélni és mivel a tar.hu-n szünetel az ftpre való feltöltés muszáj vagyok az atw-t használni csakhogy hiába írom be hogy:src="http://hideki.atw.hu/maho.gif"> erre nem történik semmi csak üres marad az aláírás helye:(.
A tar-nál mûködik az atw-nél meg nem  :wtf:  sõt nekem a uw-n sem sikerült.
Szóval mit lehetne ezzel kezdeni?
Vagy milyen más parancsot lehet alkalmazni?

Én a képeim tárolására az http://img78.photobucket.com -ot használom, több fórumhoz tartom ott az avatárom, eddig mûködött :)

Marfy

Köszi a segítséget!
Jó lett az uw.hu és SysOP XXL köszi az oldalt majd kipróbálom.  :merci:

Damnatus

Hali!

A "Ranma - 5x13 - Revenge Raging Okonomiyaki.avi" nem jó. Sokkal kisebb is a többi fájlnál, és nem kezdi meg a letöltését.

Shadowolf

Quote from: DamnatusHali!

A "Ranma - 5x13 - Revenge Raging Okonomiyaki.avi" nem jó. Sokkal kisebb is a többi fájlnál, és nem kezdi meg a letöltését.

Ezt inkább a hibás fájlok threadbe kellett volna írni. ;)

Amúgy ezek nem .mkv-ban vannak? :confused: Nekem vmi olyasmi rémlik...

Mattanja

Quote from: ShadowolfAmúgy ezek nem .mkv-ban vannak?
.avi
Csak a season 06 és 07 az, ami mkv-ban van.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Marfy

Tudnátok ajánlani olyan programot amivel avi-ból tudok VCD-t SVCD-t vagy DVD-t csináni, és rögötn írja is lemezre.
Vagy ha valakinek megvan a Nero-hoz a mpeg2 plugin és ideadja azt is megköszönném.

Isi101

#1670
Quote from: NokiTudnátok ajánlani olyan programot amivel avi-ból tudok VCD-t SVCD-t vagy DVD-t csináni, és rögötn írja is lemezre.
Vagy ha valakinek megvan a Nero-hoz a mpeg2 plugin és ideadja azt is megköszönném.
Hú de koránkelõ vagy  :bsd:

Valahol itt már írogattam ilyen proggiról, dvd2svcd a neve.
Leszedheted innen.
ez tud dvd imaget is készíteni ha kell,de szvsz felesleges, elég ha a fájlokat készíted el vele.
ha felébredek megpróbálom belinkelni neked azt az írást.
edit: amit régebben írtam róla

Damnatus

Hali!

Quote from: ShadowolfEzt inkább a hibás fájlok threadbe kellett volna írni. ;)

Amúgy ezek nem .mkv-ban vannak? :confused: Nekem vmi olyasmi rémlik...

Kerestem azt is, de akkor most mégjobban keresem!

Marfy

#1672
Quote from: Isi101Hú de koránkelõ vagy  :bsd:

Valahol itt már írogattam ilyen proggiról, dvd2svcd a neve.
Leszedheted innen.
ez tud dvd imaget is készíteni ha kell,de szvsz felesleges, elég ha a fájlokat készíted el vele.
ha felébredek megpróbálom belinkelni neked azt az írást.
edit: amit régebben írtam róla
Köszi megnézem.
És nem keltem korán hanem még le sem feküdtem :D.
Edit: De ez DVD-ból csinál SVCD-t  a nevébõl, és a képekbõl az sugall.

Isi101

Quote from: NokiKöszi megnézem.
És nem keltem korán hanem még le sem feküdtem :D.
Edit: De ez DVD-ból csinál SVCD-t  a nevébõl, és a képekbõl az sugall.
Nem egészen. Te adod meg hogy mibõl, és mit akarsz.
Pld: lehet aviból dvd, svcd, vcd is.
kezel több hangsávot, több feliratot, stb..
Ha kell hozzá jól mûködõ cinemacraft encoder, amit nem kell regisztrálni, adhatok.

.Attila

Hardware tippet kérnék, ha vki ismerõs USB-s hangkártyákban.
A notebook-omhoz kéne. 5.1-es kéne min., lehetõleg minél több hardware-es dekóderrel benne, hogy ne a processzort terhelje mindenféle számolással (lásd SB Audigy NX). Az eddigi, amit találtam, az a Sound Blaster Extigy. Találtam Creative DDTS-100-at, de ez dekódernek van feltüntetve, nem hangkártyának, nem tudom, hogy van-e lényeges különbség. Vannak a Terratec-ek, de azokról nem olvastam eddig sokat, és most nem szeretnék kutatni, hogyha vkinek van vmi tuti tippje. És max. 50e-ig érdekel, a 118e-es Terratec már "picit" drága :rolleyes:

Dragon

Quote from: TriviHardware tippet kérnék, ha vki ismerõs USB-s hangkártyákban.
A notebook-omhoz kéne. 5.1-es kéne min., lehetõleg minél több hardware-es dekóderrel benne, hogy ne a processzort terhelje mindenféle számolással (lásd SB Audigy NX). Az eddigi, amit találtam, az a Sound Blaster Extigy. Találtam Creative DDTS-100-at, de ez dekódernek van feltüntetve, nem hangkártyának, nem tudom, hogy van-e lényeges különbség. Vannak a Terratec-ek, de azokról nem olvastam eddig sokat, és most nem szeretnék kutatni, hogyha vkinek van vmi tuti tippje. És max. 50e-ig érdekel, a 118e-es Terratec már "picit" drága :rolleyes:
Vannak Terratecbõl olcsóbbak is, én azért mégis a SoundBlasterben bízok.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Quote from: Isi101Ha kell hozzá jól mûködõ cinemacraft encoder, amit nem kell regisztrálni, adhatok.
Az mire jó?
Ha a dvd2svcd-vel kapcsolatban problémám lesz majd PM-ben megkereshetlek?

Isi101

Quote from: NokiAz mire jó?
Ha a dvd2svcd-vel kapcsolatban problémám lesz majd PM-ben megkereshetlek?
Külsõ tömörítõ proggi, gyk. az végzi a videó kódolását.(a dvd2svcd csak egy scriptvezérelt proggi, ami külsõ programokkal dolgozik beeswet, stb.)
Persze.

Xaga

Én próbálkoztam egy WinAVI vido converterrel aminek van olyan opcióva hogy DVD-be kodoljon (pár másodperc után egyszerüen meghalt) plusz DVDlab-al akartam authoringolni a DVD-t (vmi hibát írt ki és nem müködöt)

Isi101

Quote from: XagaÉn próbálkoztam egy WinAVI vido converterrel aminek van olyan opcióva hogy DVD-be kodoljon (pár másodperc után egyszerüen meghalt) plusz DVDlab-al akartam authoringolni a DVD-t (vmi hibát írt ki és nem müködöt)
Nekem ez bevált, elég rendesen lehet állítgatni benne mit is szeretnél, dvdbõl aviba meg a gordianknottal szoktam.