Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Xipe

mindegy, megvan.
mukodik.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Iceberger

Sziasztok!
Kis gondom van az Inuashaval...58-59 resznel a BSplayert azt irja hogy:can't open file...
Es massal sem akarja megnyitni... Mi lehet a gond? :bruhuhu:  :bruhuhu:
:lazza: Inu-Yasha magyar feliratot keresek az 57. résztõl! Akinek van letszives kuldjon PMet

Marfy

Quote from: IcebergerSziasztok!
Kis gondom van az Inuashaval...58-59 resznel a BSplayert azt irja hogy:can't open file...
Es massal sem akarja megnyitni... Mi lehet a gond? :bruhuhu:  :bruhuhu:
Nekem a Bsplayer ezt akkor írta ki mikor valamelyik codec hiányzott, de most így kitudja melyik kell neked.
Használj Mplayert az tuti lejácca. ;)

teraflare

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan progi, amivel a CD-n lévõ  csak egy pici (át lehet ugrani tekeréssel) hibát tartalmazó avi-t le lehetne szedni? A DivFix a hibáig megy csak el , ott I/O errort ír ki és abbahagyja, pedig csak pár képkocka a hiba.

Cobra

ÕÕ, talán át kéne másolnod HDD-re a filmet és utána ráereszteni a DivFixet
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Próbáld meg ISObusterrel kiszedni a fájlt a CDrõl, és amikor olvasási hibát ad mond meg neki hogy nullával pótolja a iányzó adatot.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKPróbáld meg ISObusterrel kiszedni a fájlt a CDrõl, és amikor olvasási hibát ad mond meg neki hogy nullával pótolja a iányzó adatot.
Ez csak akkor járható út, ha pl a CD karcos és azért hibás a file. Ha maga az .avi adata sérült, de a CD nem, akkor más a helyzet...

teraflare

OK. kipróbálom, mivel még átmásolni sem lehetett a fájlt (ezért CD-rõl próbáltam meg)

Cobra

Ha nem tudtad átmásolni, akkor a CD sérült meg. Erre talán Turbok válasza a megoldás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraHa nem tudtad átmásolni, akkor a CD sérült meg. Erre talán Turbok válasza a megoldás.
Nem feltétlenül. Rossz adatot sem másol át. Pl. nekem rosszul volt egy Kare Kano rész, és ott mindig megakadt a másolásnál, sõt, még dvd-re írásnál is.

Manu

A statisztikai számlálók csak az index oldalt ért találatokat számolják, vagy a többit is? Mi a különbség a látogató és a lapletöltés között (van sejtésem, de nem vagyok biztos benne: látogató csak egy lapot néz meg, a lalpetöltés meg az össze dl-re vonatkozik)?

Dragon

Quote from: ManuA statisztikai számlálók csak az index oldalt ért találatokat számolják, vagy a többit is? Mi a különbség a látogató és a lapletöltés között (van sejtésem, de nem vagyok biztos benne: látogató csak egy lapot néz meg, a lalpetöltés meg az össze dl-re vonatkozik)?
Látogatót az IP-je alapján azonosítja a script, és azt tárolja, hogy hány különbözõ volt.
Számlálót pedig minden lapra lehet tenni, max egy script összeszámolja az egészet, vagy lehet csak a fõoldalra, akkor csak azt számolja.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Iceberger

HyHy!
Inuyasha 67. resztol sajnos japan(nem sajnos csak nekem nagyon nemtetszik...)és szeretnem megkerdezni hogy elõ lehet-e valahogy varazsolni az angol hangot?(mert elvileg lehet valahogy)
:lazza: Inu-Yasha magyar feliratot keresek az 57. résztõl! Akinek van letszives kuldjon PMet

Kvikveg

Nem ismer valaki egy jo helyet, ahol dobolni lehet tanulni?
Feltetelek:
- ne keruljon csillagaszati osszegbe
- ne tartson 10 evig, mire eljutok vmilyen (szamomra elvezheto) szintig. Vegulis hobbi vagy mi.
- tekintettel elelmedett koromra vmi olyan hely kene, ahol nem 5 evesekkel vagyok korulveve... /zeneiskolak eee/
Zenei elokepzettsegem van. Csello /regmult/, korustag vagyok. Szoval nem teljesen nullarol kezdem... Maganoktato tokeletesen jo, csak ne olyan legyen aki szinten kb fel eve csinalja...
Ja, juni 22 utan ervenyes az egesz, akkor vizsgazok, szoval addig semmi ugralas...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Inuyasha 80. részig dual audio-s, szóval csak át kell váltani a másik hangsávra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Damnatus

Hali!

Kvikveg
Tök jó, hogy dobolni akarsz megtanulni. Én is szerettem volna... Meg még hegedülni, zongorázni, gitározni és szájharmonikázni is :D. Neten már körülnéztél?

Feldin

Quote from: KvikvegNem ismer valaki egy jo helyet, ahol dobolni lehet tanulni?
Feltetelek:
- ne keruljon csillagaszati osszegbe
- ne tartson 10 evig, mire eljutok vmilyen (szamomra elvezheto) szintig. Vegulis hobbi vagy mi.
- tekintettel elelmedett koromra vmi olyan hely kene, ahol nem 5 evesekkel vagyok korulveve... /zeneiskolak eee/
Zenei elokepzettsegem van. Csello /regmult/, korustag vagyok. Szoval nem teljesen nullarol kezdem... Maganoktato tokeletesen jo, csak ne olyan legyen aki szinten kb fel eve csinalja...
Ja, juni 22 utan ervenyes az egesz, akkor vizsgazok, szoval addig semmi ugralas...
Animal? :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

TurboK

Quote from: BonciNem feltétlenül. Rossz adatot sem másol át. Pl. nekem rosszul volt egy Kare Kano rész, és ott mindig megakadt a másolásnál, sõt, még dvd-re írásnál is.
ha hibás a CD akkor fájlmásolás közben egy laza CRC hibát dob ki és letörli az addig átmásolt adatot a vinyóról. CD -> CD másolásnál meg vagy benyögi hogy olvashatatlan a forrás, vagy hülyeséget ír ki az olvashatatlan adat helyére (ami esetben hibás lesz az avi, de elvileg fizikailag olvasható).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Manu

Quote from: KvikvegNem ismer valaki egy jo helyet, ahol dobolni lehet tanulni?
Feltetelek:
- ne keruljon csillagaszati osszegbe
- ne tartson 10 evig, mire eljutok vmilyen (szamomra elvezheto) szintig. Vegulis hobbi vagy mi.
- tekintettel elelmedett koromra vmi olyan hely kene, ahol nem 5 evesekkel vagyok korulveve... /zeneiskolak eee/
Zenei elokepzettsegem van. Csello /regmult/, korustag vagyok. Szoval nem teljesen nullarol kezdem... Maganoktato tokeletesen jo, csak ne olyan legyen aki szinten kb fel eve csinalja...
Ja, juni 22 utan ervenyes az egesz, akkor vizsgazok, szoval addig semmi ugralas...

Én tudok egy jó dobtanárt csak szegedi, én is nála tanultam. Pestieknek is utánna tudok kérdezni holnap :)
Ha zenei elõképzettséged van, akkor is elõlrõl kell kezdeni, mert csak úgy van értelme. Ezt jól megtanultam.
A zeneiskolákat ne zrikáld, mert összekötjük a bajuszt  :mad:
Négy év alatt egyébként egész jó szintre el lehet jutni, sztem kb. az a választóvonal, ha átlagos érzéked van (ritmusérzék, függetlenítés stb. megy). Utána lehet a saját stílusodat meg a firkázást kezdeni, de ahhoz már sok-sok gyakorlás kell.
Én is kórustag voltam/vagyok :)

Alkyra

Hahó...

Nekem egy egyszerû kérésem lenne:

Én ki szeretnék vágni bizonyos részeket az animekbõl.
Tudtok mondani pár EGySZERÛ programot amivel ezt könnyedén meg lehetne csinálni?
Elõre is köszi.

izriot

Adobe Premiere Pro. Ennél egyszerûbbet nem ismerek.

Moha

#2421
Quote from: AlkyraTudtok mondani pár EGySZERÛ programot amivel ezt könnyedén meg lehetne csinálni?
Egyetlen program kell hozzá: VirtualDubMod. Ezzel ki tudsz vágni tetszõleges részeket bármilyen avi/mkv/ogm/mpeg file-ból, átkódolni, stb.
Kivágni baromi egyszerû: betöltöd a videót, odaviszed a csúszkát, ahol kezdõdjön a vágás, nyomsz egy HOME-ot, továbbviszed a csúszkát a kivágandó szakasz végére, END gomb (alul ki fogja jelölni a szakaszt), utána F7 és kész.
Ha csak simán egy-az-egyben vágni akarsz, akkor a "Direct stream copy"-t válaszd a mentés ablakban.

Quote from: izriotAdobe Premiere Pro. Ennél egyszerûbbet nem ismerek.
Jaaj, beledobnád szegényt a mélyvízbe? :rolleyes: A Premiere nem éppen kezdõknek való program. Meg aztán õ nem editálgatni akar, csak kivágni részeket. :)
És ha már videószerkesztés: a Premier ugyan tényleg sokat tud, de iszonyat nehézkes a kezelése. Jobban jár az ember egy Vegas-szal...

Alkyra

ARIGATO!

Megyek ki is próbálom... :D :D

TurboK

egyszerû képkockakivágásra a Virtualdub bõven elég, de nem kell utána ujratömöriteni az egészet ha kiszedsz képkockát?

MPEGet meg nem is lehet menteni, csak aviba.

más. Tud valaki standalone DVD lejátszót ajánlani, ami baromi gyors? suli gépre kéne, ami ugy hiján van a procierõnek. Media Player Classic pont nem elég erõs (legalábbis 16:9 dvdr filmnél nem volt, érdekes módon meg 4:3 origi dvd-n a mézga család nem hagyott ki képkockát - biztos mert rajzfilmnél egyszerõbb lebontani a filmkódot a képi anyag egyszerûsége miatt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKTud valaki standalone DVD lejátszót ajánlani, ami baromi gyors?
Ha nem kell, hogy kezelje a DVD menüt, akkor szvsz ess neki Mplayer-rel. :)

TurboK

Hát nem tudom a suliban megmutatni a csajoknak a dvd menüben lévõ férfisztriptízt a Scissor Sisters DVD-n, de amúgy nem annyira lényeg.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Ok.
Hogyan vágjunk animét II. lecke!

Komolyra fordítva a szót.
Hogyan tudok Virtual Dob-bal hangot vágni?
Abszolút nem vágom ezeket a parancsokat. :D

Foxy

Anime-okat keresek és már ismerek pár ftp-s címet is, de nekem sajnos nem sorozat kell hanem egész film (azaz aminek a végén kinn van -akár szimbólikusan is- a "the End":).
Szóval ha tudtok ajánljatok filmet, hogy mit érdemes és talán szerencsém is lesz és megtalálom + a hozzá tartozó feliratot is (mert ugye a japán nekem se az anyanyelvem:) akkor hálás leszek nektek.
ZENzáció:
Nézd: tested ad a szélnek a hó!

TurboK

OK, media player classic vitte hibátlanul a Scissor Sister dvdt. Nemtom hogy akkor a torrente meg mi a fenéért akadt, azért csak nem mert írott lemez. Talán lehet hogy váltottsoros videót egyszerûbb dekódolni...

virtualdubbal kell csinálni egy kijelõlést és DELETE. menüben van valahol parancs a kijelölés állitgatásához.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: AlkyraHogyan tudok Virtual Dob-bal hangot vágni?
Sima VirtualDub-bal File menü --> Save wav kimenti a kijelölt szakasz hangját wav-ba.

VirtualDubMod-nál a Streams menü --> stream list-ben kiválasztod a hangsávot és a Save wav gomb-bal a kiválasztott szakaszt, Demux-szal az egész audiosávot menti.