Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

RE@L

Srácok! Tudom volt már róla szó, de valahogy nem találom search-el és utánnaolvasással se. Szóval gyorsan ad valaki nekem linket ahhoz hogy hogy tudnék DVD-img-emről vagy AUDIO_TS VIDEO_TS fileokban a feliratot szerkesztgetni, hozzáadni-elvenni?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zsiga

Quote from: RE@L on 2006-12-27, 22:57:13
Srácok! Tudom volt már róla szó, de valahogy nem találom search-el és utánnaolvasással se. Szóval gyorsan ad valaki nekem linket ahhoz hogy hogy tudnék DVD-img-emről vagy AUDIO_TS VIDEO_TS fileokban a feliratot szerkesztgetni, hozzáadni-elvenni?
http://forum.videohelp.com/viewtopic.php?t=219535
http://www.weethet.nl/english/video_ripsubtitles.php

RE@L

Ha eljutok Januárban Meetre, márpedig miért ne jutnék el. Vendégem vagy 1 sörre már Zsiga :) A töredezettségmentesítő is bevállt rendesen! Laptopon sajna nem indul el mert valami buzi hibára hivatkozva azt mondja nem érhető el az xy-számítógép(laptopom) szal hagytam a fenébe egyenlőre.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-27, 21:08:17
Nem elsősorban a technikai részletek érdekelnek, hanem az, hogy szabad ezt?
Simmmán. Ettől nem lesz nagyobb sávszéled, csak többfelé osztod.
Ha házon/családon belül. Ha a szomszédok is kapnak belőle pénzért, akkor
már lehet belőle gáz.

Kuroi Tenshi

Azért olcsóbbak a pci-e-es kártyák, mert azokat tömeggyártják,
az agp-s kártyákat pedig már nem. És többet is tudnak. ;)

Socket 754? Esetleg S462? Ha 754, akkor vannak pci-es lapok.
(Ha nem tudod -> google "cpu-z" -> letölt, kibont, cpu-z.exe)
AGP és PCI-e együtt csak néhány evvel kísérletezgető lapon van,
de igazából egyik se 100%, nem sikerültek túl jól. De nem
videókártyát akartál cserélni, tehát nem mindegy? ;)

S754 + PCI-e x16:
http://www.depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=76&c_id=88&p_id=27130&Gigabyte%20GA-K8NE
http://www.depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=76&c_id=88&p_id=27762&ASUS%20K8N4-E

kikuchiyo

大成功!!!

Ezt a bejegyzést már a testvérem laptopjáról írom, két réteg födémen keresztül!
A jelerősség ugyan 'nagyon gyenge', de nem baj, teljesen jó így is.

Még beerőszakolom az én gépembe a PCI adaptert és teljes lesz a királyság.
Ezzel kapcsolatos lenne a kérdés:
az én gépemen egy WinXP SP1 van, ami sosem látott internetet, ami azt jelenti, hogy egy biztonsági frissítés sincs telepítve, és aktiválva sincs.
Hogy tudnám a frissítéseket telepíteni anélkül, hogy aktiválni meg eredetiséget igazolni kelljen?
Kéne még ezen kívül rendes vírusirtó és tűzfal is.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-28, 19:26:12
大成功!!!

Ezt a bejegyzést már a testvérem laptopjáról írom, két réteg födémen keresztül!
A jelerősség ugyan 'nagyon gyenge', de nem baj, teljesen jó így is.

Még beerőszakolom az én gépembe a PCI adaptert és teljes lesz a királyság.
Ezzel kapcsolatos lenne a kérdés:
az én gépemen egy WinXP SP1 van, ami sosem látott internetet, ami azt jelenti, hogy egy biztonsági frissítés sincs telepítve, és aktiválva sincs.
Hogy tudnám a frissítéseket telepíteni anélkül, hogy aktiválni meg eredetiséget igazolni kelljen?
Kéne még ezen kívül rendes vírusirtó és tűzfal is.
Nalátod, mondtam én hogy nem lesz vele gond. :)
Az XP egyszerű, bekapcsolod az automata frissítést és majd szól ha kész van. :)
Tűzfal felesleges, elég az SP2 beépítettje (évek óta nincs spyware és vírus a gépemen pedig IE-t használok), víruskergetőből én a NOD32-t ajánlom. Kici óccó és gyors is, na és nem mellesleg évek óta 100%-os a virusbulletin tesztjein.

kikuchiyo

#5407
スーパー大成功!!!!!1

És ez a hozzászólás már a saját gépecskémről születik.
Mondjuk az vicces, hogy a gyakorlatban az a lépés a legnehezebb, ami meg sincs említve az útmutatóban ("rögzítse a kártyát a PCI foglalatban egy csavarral"), de ettől eltekintve simán ment.

Azt persze nem értem, hogy bár beállítottam a routeren a MAC szerinti szűrést, mégis simán felengedett erről a gépről is...

한국어でもできるし... \(^o^)/




Failure is the default option

Kvikveg

#5408
Quote from: Kvikveg on 2006-12-26, 23:46:27
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-26, 23:24:34
Olajozd meg. És -> Hardveres topik.
Hogy en erre miert nem gondoltam???! :redface: :D :merci:
Hihetetlen, egyaltalan semmi hangja nincs. (Ellenoriztem, mukodik.)

Viszont eddig f-drive-kent felismerte, most meg nem latom a listaban...  :eek:
edit: kiszedtem a rackkeretbol, betettem... most meg megy... :confused:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2006-12-29, 00:45:29
Quote from: Kvikveg on 2006-12-26, 23:46:27
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-26, 23:24:34
Olajozd meg. És -> Hardveres topik.
Hogy en erre miert nem gondoltam???! :redface: :D :merci:
Hihetetlen, egyaltalan semmi hangja nincs. (Ellenoriztem, mukodik.)

Viszont eddig f-drive-kent felismerte, most meg nem latom a listaban...  :eek:
edit: kiszedtem a rackkeretbol, betettem... most meg megy... :confused:
Ugye csak a venti tengelyét olajoztad meg, nem az egész racket? :D

kikuchiyo

Mondjuk ezek a szar műanyag kínai rackek lehet, nem érik meg a fáradozást. Egyszer kicsavaroztam egy ilyenből a ventit, hogy megolajozzam, de szét is hajtotta a menetet, nem lehetett rendesen visszacsavarozni.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2006-12-29, 01:24:13
Ugye csak a venti tengelyét olajoztad meg, nem az egész racket? :D
Ennyire szoke meg nem vagyok.  :lul:

A ventillatort konkretan 1 azaz egy darab csavar tartja. Rajta 4 luk van, a rackhazon meg 2. Szoval nem voltak tul bokezuek. XD
Nem tudom, hogy kinai-e, bar 95%ot adok neki. De jol elvagyok vele. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Sziasztok, meg tudja mondani valaki, hogy a frissen beszerelt DVD-íróval mit kellene tennem, hogy ténylegesen DVD-íróként ismerje fel és ne vmi Image Recorderként? :confused:
Mert így gyak. használhatatlan...

Cobra

Ha csak egy image recordert lát a CD író program, akkor nem látja a valós írót, az a saját image drive-ja. XP látja egyáltalán az írót?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Furcsa, most visszaraktam a CD írót is, és az megy. Magyarán mind a WinME, mind a BIOS látja mind a kettőt, csak a Nero nem.

Cobra

WinME?  :eek:
Remélem legalább a 6.6-os Neroval próbálkozol. Szerintem próbáld újra felrakn ia Nero-t (előtte szedd le a DT-t is, vagy más image drive-ot).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Az. Az miért lep meg mindenkit ennyire? :D
5.5.8.4... Akkor lehet, hogy ezzel van a bibi... A Nero freeware vagy warez-elnek kellene?... Akkor viszont lehet, hogy be kellene próbálkoznom egy Win reinstallal is, ugyanis a Nero eddig sohasem engedte, hogy leszedjem vagy újrarakjam.

Manitu

Quote from: Member on 2006-12-31, 11:28:26
Az. Az miért lep meg mindenkit ennyire? :D
5.5.8.4... Akkor lehet, hogy ezzel van a bibi... A Nero freeware vagy warez-elnek kellene?... Akkor viszont lehet, hogy be kellene próbálkoznom egy Win reinstallal is, ugyanis a Nero eddig sohasem engedte, hogy leszedjem vagy újrarakjam.
Nem freeware. Honnan van a nero? Ha esetleg a CD íródhoz adták, akkor az nem valószínű hogy működni fog másik meghajtóval, csak amelyikhez kaptad. Bár látni akkor is kellene neki, ha jól emlékszem...
Bár az 5.5 eléggé őskövület, lehet, hogy az még nem is tud DVD-t írni...


Member

Leszedtem egy változatot torrentről és az extracking felénél újraindul a gép... :ejj:
Elvileg tud DVDt írni (az olvasómat fel is ismerte), de ezt semmi esetre sem.

Selmo

Mi a fenének torrent? http://www.nero.com/nero6/eng/nero-up.php a Pack1 alapban elég, de ha kell más, töltsd le a többit is. Magyarítás hozzá: http://www.nero.com/nero6/eng/sp_file.php?spla=hun
1A23-0009-9130-2306-3193-5946
or 1A23-0809-4130-2287-0975-0835
or 1A23-0609-9130-2249-2789-2780

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Nah srácok hatalmas gáz van. A nagyeszű öcsém, elíndított egy ismeretlen exe fájlt (Greeting Card.exe) s gondolom a többit el tudjátok már képzelni...
A vírus lényege, hogy beássa magát a programokban (*.t véletlenszerűen generált fájlokkal) s mükődésképtelenné teszi a számítógépet...
A programok képtelenek lesznek futtni s nem lehet velük semmit csinálni...A baj az, hogy mindenhova beásta magát.Leginkább sokszor használt exe fájlokba((Msn,Mozzila ThunderBird, Nero stb stb) s nem tudom semmivel leszedni...
Továbbá mindenféle ismeretlen exe fájl is erőszakoskodik hogy engedélyt kér a futtatásra(ezt tiltom a tűzfalból..)

A programot nem tudom azonsítani semmilyen vírusírtóval(már lassan azokat is megzabálja..)
s képtelen vagyok helyre rakni a dolgokat.
Reinstall se menne mert már mindent megzabált szinte(két partició van s Dn volt a windows Cn meg a fájlok. mind2 megfertőzte már..) s a fájlokat nem szeretném elveszíteni(több gigányi képgyűjteményeim s zene gyűjteményeim, nehezen beszerezhető programok stb stb stb..)

Tanácsot kérek tőletek, hogy esetleg van-e vlknek vlm ötlete, hogy mivel s miként tudnám leszedni ezt a mocskot..

Member

Köszi, Selmo, remélem, ez már menni fog, mert körülbelül 200MB-ot csesztem el eddig Nero-ra és már az idegeim kezdik felmondani a szolgálatot... Egy 6.6 kicsontozta a Winfost, reinstall, 7.2 (ami 130 mega) követeli a DirectX9.0b-t, letöltöm, erre mire azt megkapja, már a setupja sem megy... :Eztneked:

Alkyra: Ez... nem semmi. :eek:

Selmo

Amennyiben semmilyen vírusírtó nem ismeri fel, akkor vagy vadiúj, vagy pedig blokkolja őket. Szerintem várj pár napig, amíg biztosan hoznak ki új frissítéseket, és ekkor fogd a winyódat és vidd el egy vállalkozó szellemű ismerőshöz leírtani a vírust.

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

#5423
hopp.megtaláltam ,hogye z milyen vírus. luder.a nevezetű meglehetősen szemét egy kis dög...
nu mindjárt megpróbálom leszedni..


u.i: bameg..ezt még letörölni se lehet.Oo(csak disinfectálni...eugh..)
Szip szip szip...most mit csináljak?? nem akarok windows reinstallt..

Selmo

Quote from: White SeeD on 2006-12-31, 15:03:13
Melyik tud többet? a pci-s?

Meg akkor már nem is gyártanak/fognak gyártani agp-vel felszerelt alaplapokat?

Csak mert most akkor vennék egy jó videókártyát, és majd ha a mostani modern technika megy kifelé vennék hozzá majd 1-2 év múlva gépet. De ha nem lesz alaplap amibe bele tudom amjd tenni, akkor elhet paszolom a dolgot és max 2 év múlva ha evszek újj gépet akkor :ejj:
Mindenképpen PCI-E-s kártyát vegyél.

A tökéletesség unalmas.

Member

Köszönöm, Selmo, ez már látja! :merci: Ha nem lennénk both male-k, most adnék egy puszit. :haha:

Cobra

Alkyra ilyenkor sajnos csak az segít, hogy átrakod a HDD-t másik gépbe (ahol van jó vírusírtó) és lemented a fontos dolgokat (elvileg csak az elindított file-okat fertőzi meg, szóval a képek meg az install file-ok nem lehetnek fertőzöttek). Utána delete partition(s).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

sikerült hatástalanítani...vlhogy...egy F-Secure életet tud menteni.:)

Moha

Quote from: Zsiga on 2006-12-28, 19:33:12
Tűzfal felesleges, elég az SP2 beépítettje
:eeek: Ezt nem mondhatod komolyan!
Beépített win tűzfal szart sem ér. Egyrészt nem lehet normálisan beállítani, mert blokkol olyat is, amit nem kéne, másrészt meg mellette lazán bejön bármi. Ha te nem szedtél össze semmit, az csak a szerencsén múlt.

Tűzfalnak én Outopst-ot vagy Kerio-t javaslok. Outpost sokat tud és részletesen beállítható, Kerio egyszerű, gyors, nagy tudású és ingyenes.

Én persze paranoiás vagyok és nem szeretem, ha minden program csak úgy ellenörzés nélkül netezhet, szóval én már csak ezért sem bízok a win tűzfalban. Meg azért mert Microsoft. Nekik nem hiszek el semmit. Én nagyon limitáltam, hogy mit engedek ki netre. Nincs rá szükség, hogy a programok kifelé árulkodjanak a készítőnek, pláne a Microfosnak.

Bár, így, Linuxos router és szoftveres tűzfal mögött nekem se jönnek be a vírusok. :P

Zsiga

#5429
Quote from: Moha on 2007-01-01, 16:19:53
Quote from: Zsiga on 2006-12-28, 19:33:12
Tűzfal felesleges, elég az SP2 beépítettje
:eeek: Ezt nem mondhatod komolyan!
Beépített win tűzfal szart sem ér. Egyrészt nem lehet normálisan beállítani, mert blokkol olyat is, amit nem kéne, másrészt meg mellette lazán bejön bármi. Ha te nem szedtél össze semmit, az csak a szerencsén múlt.

Tűzfalnak én Outopst-ot vagy Kerio-t javaslok. Outpost sokat tud és részletesen beállítható, Kerio egyszerű, gyors, nagy tudású és ingyenes.

Én persze paranoiás vagyok és nem szeretem, ha minden program csak úgy ellenörzés nélkül netezhet, szóval én már csak ezért sem bízok a win tűzfalban. Meg azért mert Microsoft. Nekik nem hiszek el semmit. Én nagyon limitáltam, hogy mit engedek ki netre. Nincs rá szükség, hogy a programok kifelé árulkodjanak a készítőnek, pláne a Microfosnak.

Bár, így, Linuxos router és szoftveres tűzfal mögött nekem se jönnek be a vírusok. :P
Nem a szerencsén hanem a tudatos internethasználaton múlik. (Azaz előbb olvasok utána klikkelek.)
Mellesleg nem akárkitől, hanem a tűzfalak atyaúristenétől (Marcus J. Ranum) személyesen hallottam hogy egyszerű otthoni felhasználásra teljesen OK az XP Firewall. Márpedig azt hiszem itt erről volt szó. Egy hozzánemértő átlagjúzer csak összezavarodik és megijed egy rosszul konfigolt tűzfal vakriasztásaitól (a legutóbb pl. a Prohardveren javasoltam valakinek az IRC-s letöltést, és visszaírt hogy mi ez a vírusos szar mert a tűzfala támadást jelzett, pedig csak a Rizon kliens-ellenőrzője volt...). Ahhoz hogy be tudd úgy konfigurálni hogy többet érjen mint az XP-s nem elég végigmenni az elején az ötlépéses konfig wizardon, tudni is kell sokmindent, ez pedig nem jellemző a home-userekre...
A "Microfos"-os rész no comment.
Azt meg tudom hogy mi megy ki a netre, mert én telepítem fel a programjaimat és tudom hogy melyik mit csinál.
De ha gondolod megadom szívesen az IP-met, próbálj meg bejönni. ;)