Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Én is azt hallottam, hogy a beépített tűzfal több szempontból nem kielégítő, pl. a kimenő forgalmat nem igazán ellenőrzi, csak a bejövőt - vagy ez csak az SP2 előtti változatra igaz?

És ha már itt tartunk, a router is véd valamennyire, nem? (Atomtámadás ellen például... :D)
Failure is the default option

Zsiga

#5431
Quote from: kikuchiyo on 2007-01-01, 19:21:27
Én is azt hallottam, hogy a beépített tűzfal több szempontból nem kielégítő, pl. a kimenő forgalmat nem igazán ellenőrzi, csak a bejövőt - vagy ez csak az SP2 előtti változatra igaz?

És ha már itt tartunk, a router is véd valamennyire, nem? (Atomtámadás ellen például... :D)
Dehogynem, szűri a kimenőt is, tiltsd le mondjuk az ftp adat-portját és próbálj meg feltölteni valami tárhelyre. Vagy az smtp-t és próbálj emilt küldeni.

Röviden összefoglalva a lényeg: az egyszerűbb problémákat kivédi a beépített tűzfal (beleértve a szomszéd script-kiddie bénázásait is), aki meg nagyon akar az bejön egy akármilyen tűzfalon is, főleg ha nincs rendesen beállítva. Nincs feltörhetetlen védelem, főleg nem otthoni szinten.

Darkstar

#5432
Quote from: Zsiga on 2007-01-01, 19:18:26
A "Microfos"-os rész no comment.
Csatlakozom. Imádom, mikor mindenki szarráoltja a Windowst és a többi Microsoft terméket (extra poén az, ha az illető mindeközben mégis ilyen cuccot használ ^^"). Van egy elcsépelt, és gyakran hangoztatott dolog, miszerint bárki csinálhat jobbat... Én pl szeretem az Xpt, ha a USER nem baxa el, akkor egy megfelelő gépen gyors, stabil, kényelmes, felhasználóbarát, stb. Azaz simán teljesíti azt, ami egy oprendszertől elvárható. És amennyire eddig próbáltam, a Vista is hasonló, leszámítva pár apróságot, amiket feltehetőleg azóta javítottak/javítani fognak.
A másik szép, amikor valaki linuxot használ, és azonnal elszáll magától és kivételes informatikaszakértőnek érzi magát ettől, miközben Linuxxal is csak annyit tud, mint egy winnel, azaz a grafikus felületen kattintgatni az egérrel, de ahogy meglát egy parancssort, vége. Nem egy ilyennel találkoztam. :)
Újévvi flame hozzászólásunkat olvashatták. ^^


[Post yakked by Zsiga]
Hogy ne növeljük a postcountomat feleslegesen, inkább belédírok, úgyis csak ennyit akartam:  :tezsvir:  Needz moar l4m3 h4><><0Rz desu lol...
[ /Post yakked by Zsiga]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2006-12-31, 10:45:45
Sziasztok, meg tudja mondani valaki, hogy a frissen beszerelt DVD-íróval mit kellene tennem, hogy ténylegesen DVD-íróként ismerje fel és ne vmi Image Recorderként? :confused:
Mert így gyak. használhatatlan...
Sztem vmit scripteltek a neroba.
Nekem is december végefelé nero nem volt hajlandó felismerni a dvd-írómat,
amivel addig ment; csak egy image recorder jelent meg. Azt hittem, hogy a
dvd-író ment tönkre, vettem másikat, erre azt se ismerte fel  :grrr:
Azóta Zsiga javaslatára feltettem az ImgBurn progit - kicsit fapados, de tudja,
amit kell, és rendkívűl kicsi - csak néztem, hogy a 130M-s nero install helyett
egy 1-2 megás fájl van  :eek: de eddig pár dvdt és cdt rendesen megírt.

Quote from: White SeeD on 2006-12-31, 15:03:13
Meg akkor már nem is gyártanak/fognak gyártani agp-vel felszerelt alaplapokat?

Csak mert most akkor vennék egy jó videókártyát, és majd ha a mostani modern technika megy kifelé vennék hozzá majd 1-2 év múlva gépet. De ha nem lesz alaplap amibe bele tudom amjd tenni, akkor elhet paszolom a dolgot és max 2 év múlva ha evszek újj gépet akkor :ejj:
I-g-e-n. :rolleyes:
Most vondd vissza, hogy informatikát tanultál. A leggyorsabban elavuló rész köré
akarsz építeni 1-2 év múlva gépet? Halvaszületett ötlet.  :_piszka:
Inkább most vegyél egy (alsó-) középkategóriás kártyát. Messze jobb lesz, mint a
passzív 9600Pro. 2 év múlva meg új gépet, új kártyával. Addigra a mostani dx9-es
kártyák helyett már dx10-es kártyák lesznek úgyis.

Quote from: Darkstar on 2007-01-01, 20:13:24
Csatlakozom. Imádom, mikor mindenki szarráoltja a Windowst és a többi Microsoft terméket (extra poén az, ha az illető mindeközben mégis ilyen cuccot használ ^^"). Van egy elcsépelt, és gyakran hangoztatott dolog, miszerint bárki csinálhat jobbat... Én pl szeretem az Xpt, ha a USER nem baxa el, akkor egy megfelelő gépen gyors, stabil, kényelmes, felhasználóbarát, stb.
Az Office márpediglen fos. Néha iszonyatosan fel tud hergellni. Ha csak lehet,
Openofficet használok, csak tudod, a kompatibilitás miatt sokszor kénytelen
vagyok mégis Officet használni. Sajna még a szokásos egyszerű formátumok,
mint amilyen a word, ott is vannak kompatibilitási problémák vagy kicsi, de
idegesító apróságok, amikből jópárral találkoztam az utóbbi hónapokban.
Nem csak, hogy néhány dolog hibásan, rosszul, felhasználó-ellenségesen,
logikátlanul elrejtve van bennük, évek alatt alig fejlesztették őket, és még van
képük pénzt is kérni érte  :__devil:

Az xpvel kevesebb bajom van, azt viszonylag jól megcsinálták. Amennyiben a
júzer nem csinál hülyeségeket. Azonban tegnap és ma, hogy mások kezében is
járt a notim, több hibát produkált és többször omlott össze, mint egy hónap alatt.

noriko

#5434
Ég a ház és egyedül vagyok otthon! ....avagy Meghalt a gépünk és nem értek hozzá!! ááááá

Ha bekapcsolom, azt írja ki, hogy nem tudta elindítani a Windowst, mert (és itt példálódzva felsorol pár lehetőséget) lehet, hogy valami hardware/software change volt, vagy rosszul lett leállítva, vagy ilyesmi.
A lényeg az, hogy tegnap este még működött, és azóta nem volt semmi változtatás (tudtommal).

Aztán felajánlja, hogy indítsam Last Known Good Config-gal, de úgy sem megy. Ugyan ezt hozza be.
Lehet még Safe Mode-ban indítani (annak többféle variációiban is), de egyikkel sem jön be, ekkor teleírja parancssorral a képernyőt, ami ilyesmi: (itt az eleje el van csúszva, te tippem, hogy így kezdődik) multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS\system32\Drivers\***.sys

Mit lehet tenni? Van még remény?

szerk: és ha megoldást nem is mondtok, legalább majd nyugtassatok meg, hogy a fentiek nem azt jelentik, hogy minden elveszett! ^^"
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Hmm elég rosszul hangzik, én még nem találkoztam ilyennel...
Érdemes meggondolni, hogy a legutóbb, amikor működött, ki használta és mit csinált rajta, tehát hogy miért jelentkezhetett ilyen hiba. Ennyiből szerintem még szoftveres hiba is lehet, valami a driverekkel vagy vírus, de lehet, hogy ez nem így van. Én megpróbálkoznék a Windows repair installal is, ez elvileg semmit nem ront el, még a registry-t sem (tehát az installált programok továbbra is működni fognak), csak megpróbálja összefoltozni a Windows alap cuccokat. Általában nem sokat segít, de ha már legalább safe mode-ban elindulna a géped, már lehetne turkálni a Rendszer beállításokban, csekkolni a drivereket, vírusokat és férgeket keresni stb. De ha teljes Windows újrainstallt csinálsz, akkor is csak a beállítások vesznek el meg a programokat kell újra feltenni elvileg.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2007-01-02, 15:38:02
Én megpróbálkoznék a Windows repair installal is, ez elvileg semmit nem ront el
:3x3: francokat nem. Nekem tavaly (most már ^^") mindkét gépem emiatt
szállt el, hogy javítás közben volt valami hiba, és teljesen használhatatlan
lett.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS\system32\Drivers\***.sys
Partition 2?  :3x3: A windows a partition 1-re szokta magát rakni - nem
lehet, hogy valaki ... nem is tudom... talán Kivágás - Beillesztés kombót
nyomott a windows system32-re? Vagy még egyszer installálta a zikszpét?

Az, hogy miért nem tudta elindítani a windowst, hasznos lenne.

noriko

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-02, 16:17:08
nem lehet, hogy valaki ... nem is tudom... talán Kivágás - Beillesztés kombót
nyomott a windows system32-re? Vagy még egyszer installálta a zikszpét?
ez szerintem tuti kizárt. hacsak valami vírus nem képes az előbbire.
QuoteAz, hogy miért nem tudta elindítani a windowst, hasznos lenne.
"We apologize for the inconvenience but windows did not start successfully. A recent hardware or software change might have caused this. If your computer stopped responding, restarted unexpectedly, or was automatically shut down to protect your files and folders, choose last known good configuration to revert to the most recent settings that worked. If a previous startup attempt was interuppted due to a power failure or because the power or reset button was pressed, or if you aren't sure what caused the problem, choose start windows normally." ennél többet nem tudok.

ahogy google-özgettem az error message foszlányait,
olyanokat javasolnak, hogy recovery console-on keresztüli javítgatás, XP install-on keresztüli javítgatás, vagy teljes reinstall.
Ezek közül (majd ha sikerül is előkerítenem az XP CD-t meg a product keyt...), csak a reinstall-al vesztek majd fájlokat?

"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Quote from: noriko on 2007-01-02, 14:27:39
Mit lehet tenni? Van még remény?
Ez nekem lemezhibának tűnik. Jó esetben nem a registry sérült meg. Vidd el a winyót máshoz, futtassatok rajta chkdsk-et és utána próbáld meg elindítani. Amíg ez nincs meg, addig semmiféle reinstall, vagy javítás ne történjen. Ja igen a chkdsk az a lemezellenőrzés, jobb gomb a meghajtóra és tulajdonságok, eszközök fül, ellenőrzés a felsőt kipipálni és mehet. Lehet, hogy windows restartot kér hozzá. :)

A tökéletesség unalmas.

noriko

Quote from: Selmo on 2007-01-02, 17:19:44
Amíg ez nincs meg, addig semmiféle reinstall, vagy javítás ne történjen.
Ez mennyire fontos warning? Csak mert ha apám hazajön, tuti nekiesik majd a gépnek (és ő sem ért túlzottan hozzá..), úgyhogy ha nagyon nem jó ötlet, akkor megpróbálom valahogy lebeszélni róla... :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Hát ha szerencsétek van a windows 2 perc alatt helyreállítható ezzel.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-02, 16:17:08
Quote from: Ramiz on 2007-01-02, 15:38:02
Én megpróbálkoznék a Windows repair installal is, ez elvileg semmit nem ront el
:3x3: francokat nem. Nekem tavaly (most már ^^") mindkét gépem emiatt
szállt el, hogy javítás közben volt valami hiba, és teljesen használhatatlan
lett.
Akkor csak mindig mázlim volt. :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Tudja valaki, hogy kell boot disk-et csinálni XP-hez? Vagy egy érthető linket róla?
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo


A tökéletesség unalmas.

noriko

#5444
onnan kipróbáltuk az XP quickdiskmicsodát, de az a hal.dll-t hiányolta.
aztán létrehoztam manuálisan életem első bootdisk-jét (már azt is tudom, hol van a boot.ini a gépemen :D ), de ezzel is ugyanaz volt.

És most ott tartunk, hogy apukám szétszedte a gépet, és már be sem lehet kapcsolni...  :comp:
megy ez nekünk :D

szerk:
boot.ini-nél az én gépemen partition 1 a windows. De a halott gépen ugye 2 volt a hibaüzenetben. Ilyenkor 2-re írjam a boot disk-et, vagy 1-re..?
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Másold át a lemezre az eredeti boot.ini-t az a legegyszerűbb. ;)
Nem értem, miért kellett szészedni a gépet, de biztos...

A tökéletesség unalmas.

noriko

átmásoltam, de azzal is hal.dll baja volt.

én sem tudom, minek kellett szétszednie :rolleyes:... viszont azóta már ismét bekapcsol, de az eredeti probléma még mindig megmaradt.
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

pontosan milyen syst hiányol?
Failure is the default option

Selmo

#5448
Hát akkor nagy az esélye, hogy az a hal.dll az ami megsérült.

Edit: Itt írja, hogy ez probléma: http://www.bootdisk.com/txtfiles/xpquick.txt

A tökéletesség unalmas.

noriko

#5449
pontosan ööö...nem tudom, egy teljes képernyőnyi sys-t... (apukám már nem enged oda, de ha megint bejön a képernyő, lelesem, ha az segíthet :redface:)

hmm..de azt honnan tudom meg, mi a helyes boot.ini...  :confused:

szerk: a sys-ek: pci, isapnp, viaide, PCIIDEX, MountMgr, ftdisk, Part Mgr, VolSnap, atapi, disk, CLASSPNP, fltmgr, és még mások...

Tudna kölcsönadni valaki egy kis időre nélkülözhető vinyót?(adatmentés céljából)
Akármilyen ócskát (de nagyobbat 4gigánál). És/vagy egy boot disk-et?
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

#5450
hát itt egy max 4 GB-os üres vinyó van, ami azért gondolom kicsit kevés lenne (és nem is tudom, hogy működik-e), de az én egyik ismerősöm gépében is úgy döntött a kedves Matrox 6L040J2 típusú vinyó, hogy megadja magát, és vszleg pótolni kéne. kérdés: milyen márkájú 80-120 GB-os (nem sata) winchestert vegyen (ennél nagyobb teljesen fölösleges neki), hogy hosszútávon megbízható legyen és ne is kerüljön többe nagykeráron 10-13k-nál?

szerencsére ez az eset nem sürgős, mert amikor a két ünnep között náluk voltam kis osztálytalálkozón, akkor már csinált fura dolgokat a windows (indításkor chkdsk szólt hogy ez meg az hozzáférhetetlen stb), szóval javasoltam neki egy gyors adatmentést, amit meg is ejtettünk.

szerk2: tárgytalan?
btw ugyebár rendszervinyót nem volt hajlandó, csak boot-nál ellenőrizni a chkdsk, de ott a rohadék ugyebár lassan csinálja és ez unalmas, nem bámulhatja az ember a végtelenségig a képernyőt és természetesen pont mikor végzett, akkor nem néztünk oda, és nem láttam milyen eredményre jutott, szóval a jövőre tekintettel hogyan tudom meggyőzni, hogy mentse valami log file-ba a boot-kor történő ellenőrzést, vagy gomblenyomásig jelenítse meg? köszi :)
szerk3: most jut eszembe, hogy hülye módon meg se néztem, hogy menti-e alapból vmi log file-ba... szóval ha jól sejtem megteszi :redface:

Selmo

Nekem úgy rémlik, csak hiba esetén csinál logot, de ne kérdezd mi a neve, szerencsére régen volt hozzá szerencsém, de mondjuk rákersve a legújabb fájlra hamar kiderül. :)

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Ki szeretném költöztetni az oprendszert saját vinyóra (már régóta egy adatároló lemezről lehasított partícióban foglal helyet). Milyen winchestert vegyek ehhez? A méret ezesetben nem fontos, ellenben a sebesség és az zaj/vibrációmentesség inkább számít. És lehetőleg ne legyen túl drága.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

kérdés újra: milyen márkájú 80-120 GB-os (nem sata) winchestert vegyen egy barátom (ennél nagyobb teljesen fölösleges neki), hogy hosszútávon megbízható legyen és ne is kerüljön többe nagykeráron 10-13k-nál?

western digital? hitachi? seagate? melyik megbízhatóbb a 80-120-as szériából?

Selmo

80 gigás samsung winyó 3 év garanciával 12k körül van. Én speciel nem látom igazán a különbségeket, maxtor, samsung vagy seagate egyre megy, wd drága. Szerintem a többévi garancia alapján válassz.
Darkstar neked is ezt ajánlom 3 év garanciás samsung winyó, gondolom sata. A smart winyóknál meg lehet állítani a forgási sebességet ezzel a zajszintet is. Ha csak az oprendszer és a hozzátartozó kiszolgáló programok futnak rajta simán vissza lehet venni akár a felére is. Nálam is úgy megy, hogy windows indításkor hdsentinelben leveszem a sebességet és semmi hangja sincs. Kikapcsoláskor vagy másoláskor meg visszaállítom.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

darkstar: ha nagyon 1337 akarnál lenni, egy 10 kRPM-es SCSI vinyót vennél rendszervinyónak. :)
Sajna ez a lehetőség az utolsó kritériumodnak nem igazán felel meg.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-01-03, 15:18:32
Ki szeretném költöztetni az oprendszert saját vinyóra (már régóta egy adatároló lemezről lehasított partícióban foglal helyet). Milyen winchestert vegyek ehhez? A méret ezesetben nem fontos, ellenben a sebesség és az zaj/vibrációmentesség inkább számít. És lehetőleg ne legyen túl drága.
Én is ezzel a problémával küzdök már egy ideje, de sajnos nem igazán létezik ilyen HDD. A régebbiek lassúak és általában hangosak, az újabb szériákból meg a legritkább esetben készül 160-250GB-nál kisebb modell, ami rendszernek pazarlás, adatot meg csak olyat érdemes rajta tartani amihez nem nyúlsz sűrűn, mert csúnyán belassítja a rendszert ha ugyanannak a vinyónak több műveletet kell elvégeznie egyszerre.
Az új generációs (16MB cache-ről lehet a legkönnyebben felismerni) WD Raptorok pofátlanul gyorsak, rendszervinyónak megfelelő méretűek, és alapjáraton a leghalkabb 3,5" vinyók közé tartoznak a 10Krpm ellenére. Viszont nagyon drágák.
A másik jó alternatíva szerintem egy újgenerációs 160-as Hitachi.

kiku: Ha nagyon 1337 akarna lenni akkor 15K-s scsi-t venne. :) Egyébként az újabb 10-esek nem hangosak, csak seek közben, de még úgyis megmaradnak egy átlag Maxtor asztali vinyó szintjén.

Selmo: Samsungot akkor se raknék a gépembe ha fizetnének érte. A legtöbb nagyon erősen rezonál, lassú, megbízhatatlan, és van egy idegesítő magasfrekvenciás alapzaja, bár ez sokaknak fel se tűnik. Ja, és a SMART Acoustic Management nem a forgási sebességet állítja hanem a seek sebességét. ;) Ez adatvinyónál nem számít mert a lineáris olvasási sebességet nem befolyásolja (hacsak nincs szanaszét töredezve a partíció és állandóan ide-oda kell ugrálnia az olvasófejnek a lemeztányérok felett), de egy rendszervinyónál érezhetően csökkenti a teljesítményt. Az meg erős túlzás hogy nincs semmi hagja, legfeljebb te nem hallod. ;)

Fazék: Neked is azt a 160-as Hitachi-t tudom ajánlani amit Darkstarnak, ugyanazon okokból.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-01-03, 20:51:06
Az új generációs (16MB cache-ről lehet a legkönnyebben felismerni) WD Raptorok pofátlanul gyorsak, rendszervinyónak megfelelő méretűek, és alapjáraton a leghalkabb 3,5" vinyók közé tartoznak a 10Krpm ellenére. Viszont nagyon drágák.
Énis őket nézegettem, de azért 40-45k tényleg sok egy kicsit. Utánanézek a Hitachi-nak. Köszi a javaslatokat mindenkinek.
Ja, a Samsungokkal tényleg vigyázzatok, nekem volt a gépben egy darabig, de piszok hangos volt és rázta a házat rendesen. A végén annyira meguntam, hogy a lecseréléséig felfűztem két futárgumira, és úgy "lógot" egy 5,25-ös helyen. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-01-03, 20:51:06
Az meg erős túlzás hogy nincs semmi hagja, legfeljebb te nem hallod. ;)
Nem lehet hallani a ventillátorok zaja mellett, tehát nincs meg az a hangja, ami normálisan kihallatszik nagy igénybevételnél. Ennyi nekem tökéletesen elég, tudok mellette aludni. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-01-03, 22:06:38
Quote from: Zsiga on 2007-01-03, 20:51:06
Az meg erős túlzás hogy nincs semmi hagja, legfeljebb te nem hallod. ;)
Nem lehet hallani a ventillátorok zaja mellett, tehát nincs meg az a hangja, ami normálisan kihallatszik nagy igénybevételnél. Ennyi nekem tökéletesen elég, tudok mellette aludni. :)
Fejtsem ki bővebben vagy érzed az ellentmondást a kiemelt rész és a korábbi kijelentésed között? ;)