Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Nekem működtek, bár az már régen volt...

Quote from: Tycho on 2007-11-17, 00:32:08
severe error, your display drivers do not match your current hardware... végülis a honlapjukon nincs már 512mbes x1950pro, de a dobozba attól még a kari mellé tehetnék a hozzávaló drivert de az is így száll el...
Driver 1-2 generáción belül univerzális, a biosflashelésnél nem mindegy az,
hogy melyik. Működnie kéne, valami ott nem stimmel. Lehet, hogy nem volt
az előző driver rendesen törölve, és az akad össze mindenfélével?
Vagy esetleg rossz drivert akarsz telepíteni? (32 vs 64 bit, xp vs vista, stb)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-17, 00:53:16Működnie kéne, valami ott nem stimmel. Lehet, hogy nem volt
az előző driver rendesen törölve, és az akad össze mindenfélével?
pont ezt írják az általam megadott link-en is, hogy vszleg az előző driver egyes részei vszleg nagyon ragaszkodnak a gépéhez és ezek eltávolításával kell megszenvedni, vagy egy esetben pl az alaplapi driver újrarakása is megoldotta a gondot, felülírta a kellő file-okat.

Cobra

Keresd meg a DriverCleanerPro-t és azzal töröld a régi drivert. Indítsd Safe mode-ban a Windowst ( bootolsákor F8) és úgy csináld, mert ha beindul rendesen a Windows, akkor nem biztos, hogy rendesen le tudja szedni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tycho

megvan oldva :) Fazék volt a legjobb segítség: sikerült egy removal toollal leszedni két régi DLL-t ami kicseszett velem.. :jee: K_T: azért annyira hülye nem vagyok :ejnye:

Cloud

Na lehet hogy elég nagy  :lame: vok...
A laptopomon ugye van egy olyan gomb hogy "FN".Ugye ez arra használható hogy a num pad gombjait tudjam használni.Lényegében egy kapcsolo.Miért van az hogy anélkül hogy megnyomnám az FN gombot elkezdi írni a numpad számait ha megnyomom pl.: j,k,l,mu,i,o gombokat. Ha viszont lenyomom az FN-t akkor meg a sima betüket írja...
(De persze csak azon a területen. Más betüket ha így nyomok meg akkor nem ír semmit)
Valaki tudna segíteni?Gépen XP van...

Zsiga

Quote from: Cloud on 2007-11-19, 21:15:00
Na lehet hogy elég nagy  :lame: vok...
A laptopomon ugye van egy olyan gomb hogy "FN".Ugye ez arra használható hogy a num pad gombjait tudjam használni.Lényegében egy kapcsolo.Miért van az hogy anélkül hogy megnyomnám az FN gombot elkezdi írni a numpad számait ha megnyomom pl.: j,k,l,mu,i,o gombokat. Ha viszont lenyomom az FN-t akkor meg a sima betüket írja...
(De persze csak azon a területen. Más betüket ha így nyomok meg akkor nem ír semmit)
Valaki tudna segíteni?Gépen XP van...
Num Lock / FN Lock lesz bekapcsolva.

Fazék

#7266
mivel Zsiga ugyan leírta miért van ez, de amikor nekem volt ezzel gondom, a 6 szavas segítségével nem sokkal jutottam volna előrébb :hehe:, ezért kifejtve:
ha fn+num lock-ot nyomsz, akkor bekapcsol a numerikus pad és folyamatosan az él. még egyszer megnyomod együtt a kettőt, akkor visszakapcsol normálra.
ha mégse ez a gond és ezen már rég túlvagy, akkor sorry :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-11-19, 21:57:39
mivel Zsiga ugyan leírta miért van ez, de amikor nekem volt ezzel gondom, a 6 szavas segítségével nem sokkal jutottam volna előrébb :hehe:, ezért kifejtve:
ha fn+num lock-ot nyomsz, akkor bekapcsol a numerikus pad és folyamatosan az él. még egyszer megnyomod együtt a kettőt, akkor visszakapcsol normálra.
ha mégse ez a gond és ezen már rég túlvagy, akkor sorry :)
Lehet hogy neked kevés hat szó... ::) :P

Cloud

fn+num lock bejött.  :merci:
Tényleg nagy  :lame: vagyok.  :lol:

Liquid Snake

Hmmm valaki nem tudna nekem mondani egy olyan progit amit ha elindítok egy gombnyomásra tudok screenshotolni? Mert Mozilla-hoz kéne tehát nem játékban vagy asztalt screenelni mikor mit, és a PrintSCRN meg Paintbe Ctrl+v olyan lassú, meg ha mondjuk gyorsan akarok több képet akkor nem tudom. Előre is köszi a segítséget :D

Manitu

Quote from: Liquid Snake on 2007-11-20, 22:03:26
Hmmm valaki nem tudna nekem mondani egy olyan progit amit ha elindítok egy gombnyomásra tudok screenshotolni? Mert Mozilla-hoz kéne tehát nem játékban vagy asztalt screenelni mikor mit, és a PrintSCRN meg Paintbe Ctrl+v olyan lassú, meg ha mondjuk gyorsan akarok több képet akkor nem tudom. Előre is köszi a segítséget :D
Próbáld kis ezt, ha jól látom kábé tudja azt, amit keresel. Nagyon régen használtam ilyesmit, és már nem tudom pontosan mi volt, én a magam részéről simán csináltam egy hotkeyt az irfanwievhoz, oszt csókolom :)


Liquid Snake

Quote from: Manitu on 2007-11-20, 22:15:48
Quote from: Liquid Snake on 2007-11-20, 22:03:26
Hmmm valaki nem tudna nekem mondani egy olyan progit amit ha elindítok egy gombnyomásra tudok screenshotolni? Mert Mozilla-hoz kéne tehát nem játékban vagy asztalt screenelni mikor mit, és a PrintSCRN meg Paintbe Ctrl+v olyan lassú, meg ha mondjuk gyorsan akarok több képet akkor nem tudom. Előre is köszi a segítséget :D
Próbáld kis ezt, ha jól látom kábé tudja azt, amit keresel. Nagyon régen használtam ilyesmit, és már nem tudom pontosan mi volt, én a magam részéről simán csináltam egy hotkeyt az irfanwievhoz, oszt csókolom :)

THX. Tökéletes, de megnézem azért az IrfanView verziót is :)

Cloud

Két nap alatt két kérdés: :lol:

Lehet valamit kezdeni egy 80 gigás Seagate laptopvinyóval ami szektorhibás.Pontosan hogy mennyi szektor hibás azt még nem tudom ,csak holnap lesz meg a vinyó...
Van valami   progi amive valamelyest javítható?

Selmo

Csinálsz egy teljes formázást rajta, az újrateszteli a szektorokat, ami ezek után is hibás, az már az is marad.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Jól sejtem, hogy ezt venni akarod/fogod?
A helyedben nem tenném, messze elkerülném a szektorhibás
winyókat, főleg gari nélkül, használtan. A szektorhiba általában
már a vég kezdete. 10k alatt kapni már 2.5"-es ATA 40GB-os
winyókat újonnan, boltban, és a 80GB-os is csak 11-13k.
http://depo.hu/szamitogepek_es_alkatreszei/hattertarolok/merevlemezek_eide

Cloud

Lényegében ingyen van a vinyo. Nem kell érte semmit fizetnem...
Ha egy ideig még jó lesz  akkor miért ne használnám? Jobb mint a 9 gigás ami most van...

Manitu

Egy ideig még jó lesz, de az az egy idő lehet egy hét és egy év is. Én arra már nem nagyon bíznék adatokat.


sirtomi

Unokatesóm vett egy HD2600XT karit, de hiába állítja a driverben a képfrissítést, akkor is csak 60Hz-en megy. Legújabb driver meg nem ismerifel a monitort. Sajna nem ülök a gép előtt, csak távsegítek, úgyhogy nem tudok minden részletet, de valaki tudna segíteni, hogy mit kell beállítani és hol?

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-11-24, 19:16:08
Unokatesóm vett egy HD2600XT karit, de hiába állítja a driverben a képfrissítést, akkor is csak 60Hz-en megy. Legújabb driver meg nem ismerifel a monitort. Sajna nem ülök a gép előtt, csak távsegítek, úgyhogy nem tudok minden részletet, de valaki tudna segíteni, hogy mit kell beállítani és hol?
A monitor driverét kell felrakni. (Btw. ha esetleg TFT-monitorról van szó akkor lehet hogy nem is tud más frissítéssel működni.)

sirtomi

Monitor nem tft és fent van a drivere. A kártyához adott driver még felismerte, de beállítás avval sem ment.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-11-24, 20:04:31
Monitor nem tft és fent van a drivere. A kártyához adott driver még felismerte, de beállítás avval sem ment.
A legfrissebb drivere van fent?

Drivereket megkerülő alternatív megoldás lehet a RefreshLock / RefreshForce, érdemes kipróbálni.

sirtomi

#7281
Quote from: Zsiga on 2007-11-24, 20:10:33
Quote from: sirtomi on 2007-11-24, 20:04:31
Monitor nem tft és fent van a drivere. A kártyához adott driver még felismerte, de beállítás avval sem ment.
A legfrissebb drivere van fent?

Drivereket megkerülő alternatív megoldás lehet a RefreshLock / RefreshForce, érdemes kipróbálni.
Felrakott mindent, monitor drivert és a karihoz kapott drivert. Ez felismerte a monitort, de nem vette figyelembe a beállított frissítési értékeket. Ezután rakta fel a legfrissebb ati drivert ami már nem ismerte el a monitort sem. Ez a pontos leírás :)
Ismerőse, akin keresztül vette a gépet, azt mondta hogy valamit az ati driverben kell állítani, de most nem elérhető. Linket továbbítom, köszi!

Szerk:
Kipróbálta és rrefreshlock-kal sem működik. Phillips 107T4 monitora van és régi karival 85Hz-en ment.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-11-24, 20:30:36
Szerk:
Kipróbálta és rrefreshlock-kal sem működik. Phillips 107T4 monitora van és régi karival 85Hz-en ment.
Akkor passz. :(

Selmo

Esetleg a DirectX refresh force? Driver nélkül a Windows kezeli 85Hz-en?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Már XP alatt se lehet állítani, vagy csak játékok alatt megy vissza 60Hz-re? Azért körül kéne nézni a Philipsnél (nem lesz könnyű megtalálni) egy monitordriverért, van, hogy van újabb, mint ami a monitorhoz adott CD-n van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Mar megint belefutottam a kovetkezobe:
Excel keplet beir, enter, es a kepletet latom az ertek helyett. copy-paste megy, de F2, enter es mar megint nem az erteket latom.
Es mar megint nem emlekszem mit kell csinalni.
Hilfe.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Cellaformázás ugye nincs szövegre állítva? Mert különben
az = utáni részt automatikusan képletnek kéne vennie

Kvikveg

Lehet... de most mar oylan dogfaradt vagyok, hogy hagyon a fenebe, foleg, hogy ki is esett.
Ha visszajottem 1 het mulva ranezek. Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Már winben se ment a képfrissítés állítás.
Az ati driverben kellet beállítani annyit, hogy megse próbálja felismerni a monitort és hagyja szabadon állítani a felbontást és a frissítési frekvenciát. Ez után működik, csak nehéz volt megtalálni ezt a funkciót :)

Cobra

Akkor a monitor .inf file-jával lesz gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !