Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

.Attila

Rendben van, működik a Vandread, FlashFXP volt a hibás, rosszul töltötte le kétszer is. TC-vel normálisan lejött.

Tonhal

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Nem lehet letölteni az ftprõl a Love Hina mangát (vagy csak nekem nem sikerül, más simán lejött). Az én gépemben van a hiba vagy /még/ nincs fönn egyáltalán?

Elõre is köszönöm a választ.

Cobra

Total Commanderrel elindul a letöltés.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tonhal

Köszönöm a segítséget, le tudtam szedni õket. Viszont nincs felirat hozzájuk, legalábbis az én lejátszóm (zplayer) nem mutatja õket. Van erre megoldás?

zsozso

Quote from: TonhalKöszönöm a segítséget, le tudtam szedni õket. Viszont nincs felirat hozzájuk, legalábbis az én lejátszóm (zplayer) nem mutatja õket. Van erre megoldás?

Na igen ne keverjuk a mangat az anime-al mert szulhet erdekes helyzeteket :P
javaslom ezt lejatszasra:
http://www.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/mplayer-mingw32-dev-CVS-040408.zip
kis segitseg hozza:
http://usteam.uw.hu/forum/showthread.php?t=341
Death is the only redemption

Tonhal

Jaj elnézést, nem kevertem, csak a manga után leszedtem az animet is :) . Azzal van a gond, hogy nincs felirat (ha egyáltalán volt hozzá).

.Attila

Quote from: TonhalJaj elnézést, nem kevertem, csak a manga után leszedtem az animet is :) . Azzal van a gond, hogy nincs felirat (ha egyáltalán volt hozzá).
Hát ha még mindig az az ogm van fent, amit én leszedtem, akkor van felirat. Használj VobSub-ot.

Tonhal

Leszedtem a VobSubot, meg a többi programot ami kell hozzá, de a zplayerrel nem megy. Elmagyaráznád hogyan lehet a VobSubot használni?Elõre is kösz, és bocs a fárasztásért

Totya

Quote from: TonhalLeszedtem a VobSubot, meg a többi programot ami kell hozzá, de a zplayerrel nem megy. Elmagyaráznád hogyan lehet a VobSubot használni?Elõre is kösz, és bocs a fárasztásért

Hali! Szerintem jobb ha inkább a bsplayert haszálod, van beépített feliratozója a vobsub nem is kell. Én ezt használom eddig nem volt semmi gondom vele.
Teacher Banzai!!!

Vikunya

Quote from: TonhalLeszedtem a VobSubot, meg a többi programot ami kell hozzá, de a zplayerrel nem megy. Elmagyaráznád hogyan lehet a VobSubot használni?Elõre is kösz, és bocs a fárasztásért

Ha megvan a felirat ugyanazon a filenéven, mint a vid, akkor a VobSub elméletileg automatice működik. Mondjuk zplayert nem ismerem, de Mediaplayerrel, Bsplayerrel működik (ott nem is kell a vobsub).
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Vikunya

Mondjuk ha .ogm-ről van szó, abban benne van a felirat, annak tényleg működnie kell, ha mindent felinstalláltál. Próbálj egy másik lejátszót. (Bsplayer)
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

.Attila

Higgyétek el, bőven elég a Windows Media Player, minden működik vele, minden!
Amik kellenek mellé (codec-ek):
Windows Media Codec 8
(Windows Enduser (ez asszem nem kell, de nem árt :)))
DivX5.1 bundle
OGGDS0995 (oggvorbis hanghoz és ogm split-eléshez - .ogm formátum nézéséhez)
AC3 Filter 0.70b (hang)
Core AAC (hang)
Matroska Pack - Lazy Man's MKV 0.3 (.mkv file-ok lejátszásához)
VobSub (felirat kezeléséhez, ogm-nél, mkv-nél nyelvek közti váltáshoz)

És ezzel minden megy, és nem kell parancssoros Mediaplayert haszálni. Szvsz kényelmesebb.

Vikunya

Még valami eszembe jutott, ami velem már előfordult: (lamer vagyok, hiába  :) ): lehet, hogy be kell kapcsolni a feliratot :D
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Tonhal

Örök hálám üldözzön benneteket, egy újabb verziós bsplayerrel minden OK. :hail:

Moloko

hello.
nagy szükségem lenne egy tucat program nevére amikkel a következő dolgokat tudnám megcsinálni:
videofile tömörítése (divx-be vagy vmi hasonlóba)
videofile szerkesztése (összerakás, szétvágás)

most jut eszembe, hogy ezek az AMV készítéshez is kellenek, akkor viszont AMV-sek, onegai! tasukete!

.Attila

Quote from: Angelhello.
nagy szükségem lenne egy tucat program nevére amikkel a következő dolgokat tudnám megcsinálni:
videofile tömörítése (divx-be vagy vmi hasonlóba)
videofile szerkesztése (összerakás, szétvágás)

most jut eszembe, hogy ezek az AMV készítéshez is kellenek, akkor viszont AMV-sek, onegai! tasukete!
A divx-be való tömörítéshez a programot megtalálod a http://www.divx.com/-on, a probléma, hogy fizetős. Crack-et kereshetsz a http://www.astalavista.com/-on.
Video editing-hez meg nekem mindig a Virtual Dub-ot ajánlották, de ha az nem jó, akkor van Pinnacle Studio, de mivel az is fizetős, azt is más módon kell beszerezni.

Vikunya

Quote from: TriviA divx-be való tömörítéshez a programot megtalálod a http://www.divx.com/-on, a probléma, hogy fizetős. Crack-et kereshetsz a http://www.astalavista.com/-on.
Video editing-hez meg nekem mindig a Virtual Dub-ot ajánlották, de ha az nem jó, akkor van Pinnacle Studio, de mivel az is fizetős, azt is más módon kell beszerezni.

Virtual Dub tényleg jó, azzal a tömörítést is el lehet végezni. És ingyenes :)
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Daihelyon

#917
Egy kis(?) segítség kellene nekem.

Getright-tal szoktam mindig az ftp-ről dolgokat leszedni és eddig minden működött. Most leszedtem a Memoriest és futtatnám, de...
A WMP ismertlen hibával, a bsplayer ismeretlen formátumra való hivatkozással elszáll. Egyedül az mplayer viszi, de ez sem tökéletsen. Az első episode-t végig tudtam nézni, viszont a másodikban ott, ahol az ember bevett egy gyógyszert és gázt termel, menekül egész Tokyo, addig megy amikor az amerikai vezető elmondja, hogy a NASA titkos ruháival érte mennek, mutatják a gáz felhőt majd itt az mplayer lép ki (száll el?). Találkozott valaki ugyan ezzel a hibával? Van valami megoldás? Most itt vagyok kétségek között, hogy mi lesz annak az epizódnak a vége, meg úgy jó lenne az egészet végig nézni.

Valaki, kérem segítsen!

Apropó, mplayerrel meg még bele sem tudok tekerni, mert azt mondja, hogy "Cannot seek in raw AVI streams." Windows Xp prof alatt használom.

Edit: Ki hitte volna, hogy egy kis DivFix segít? Most már megy, igaz csak mplayerrel, a többi mind elszáll valami hibával.
Az Álomideál: 神乃麻美 1  2   3

Moloko

Quote from: DaihelyonEgy kis(?) segítség kellene nekem.
Quotenézd meg hogy teljes-e a file -> fogj egy totalcommandert vagy vmi más normális letöltőt, menj fel ftpre és hasonlítsd össze hogy a fileméret megegyezik-e... mondjuk nem érteném ha ez lenne a baj, mert a getright csak akkor szedi le a .getright kiterjesztést ha teljesen letöltötte a filet, hacsak nem állítottad be neki hogy eleve ne legyen ilyen kiterjesztése.
nekem a memories tökéletesen működött mielőtt feltöltöttem, remélem nem akkor csúszott bele a hiba amikor felment ftp-re...

Kvikveg

#919
Hali!
Ha minden jol megy rovid idon belul a Hellsing vol 6 buszke tulajdonosa leszek.  :appl:
Egy bokkeno van: japan. Tudtok valakit, aki a koz erdekeben le tudja forditani? En fenymasolni es scannelni is tudom, szoval ez nem gond.

Kosz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Hali!
Ha minden jol megy rovid idon belul a Hellsing vol 6 buszke tulajdonosa leszek.  :appl:
Egy bokkeno van: japan. Tudtok valakit, aki a koz erdekeben le tudja forditani? En fenymasolni es scannelni is tudom, szoval ez nem gond.

Kosz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Shadowolf

Quote from: KvikvegHali!
Ha minden jol megy rovid idon belul a Hellsing vol 6 buszke tulajdonosa leszek.  :appl:
Egy bokkeno van: japan. Tudtok valakit, aki a koz erdekeben le tudja forditani? En fenymasolni es scannelni is tudom, szoval ez nem gond.

Kosz.

Bocsi, nem akarok bunkó lenni, de még hányszor szándékozod ugyanazt az üzenetet postolni? :rolleyes:

Kvikveg

#922
:mad:  :mad: Amig vegre valaki nem valaszol ra...
Bar mar kezdem feladni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ichitaka

Sziasztok!

Az a problémám, hogy nem indul el a Memories (Usteamról töltöttem). A Gspot tesztprog azt írja ki, hogy a fájl csonka. Igaz ez? Ha nem, mi lehet a megoldás, valakinek sikerült lejátszania a filmet?

Totya

Quote from: IchitakaSziasztok!

Az a problémám, hogy nem indul el a Memories (Usteamról töltöttem). A Gspot tesztprog azt írja ki, hogy a fájl csonka. Igaz ez? Ha nem, mi lehet a megoldás, valakinek sikerült lejátszania a filmet?

Azt nem tudom, hogy csonka-e de küldjél rá egy Divxfix-et. Így el kellene indúlnia.  :teccik:
Teacher Banzai!!!

Ichitaka

#925
Köszi a gyors választ!

Most próbálkozok, úgy látom tényleg rossz a fájl, kb 1óra15perc után szétesik a kép, a film teljes hossza kb 1ó50 perc

Totya

Quote from: IchitakaKöszi a gyors választ!

Most próbálkozok, mit csináljak, a rebuild index-et nyomjam meg?

ponotsan azt  :)
Teacher Banzai!!!

Ichitaka

Bekapcsoltam a "cut out bad parts" opciót, és most úgy néz ki, megjavult a film, remélem semmit nem vágott ki a prog.
Kösz a segítséget!

Egyébként ezt a javítást mindenkinek el kell végeznie? Mert, ha igen, miért nem egyből a javított fájlt tették fel az ftp-re?

Totya

Quote from: IchitakaBekapcsoltam a "cut out bad parts" opciót, és most úgy néz ki, megjavult a film, remélem semmit nem vágott ki a prog.
Kösz a segítséget!

Egyébként ezt a javítást mindenkinek el kell végeznie? Mert, ha igen, miért nem egyből a javított fájlt tették fel az ftp-re?

Szivesen

Ezt mindenkinek meg kellene csinálnia, mjad egyszer csak le lesz cserélve. Egyébként én is találtam már egy pár ilyen csonka filet.  :morci:
Teacher Banzai!!!

.Attila

Quote from: TotyaSzivesen

Ezt mindenkinek meg kellene csinálnia, mjad egyszer csak le lesz cserélve. Egyébként én is találtam már egy pár ilyen csonka filet.  :morci:
zsozso mplayer-rel nem működő file-okat nem szokot felrakni, tehát ami fent van, az szokott működni. Ugye nem a letöltésetek volt hibás?