Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Manitu

#8220
Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:06:25
Más: lehetséges, hogy a játék-kifagyások oka a kevés virtuális memória? Mennyi virtuális memóriát illik/érdemes hagyni a Windows partíción, illetve amelyikeken a játékok vannak? Bőven feláldoznék pár giga tárhelyet, ha ezen múlik... (gondolom nem :( ).
Azt szokták mondani, hogy 1 giga ramig kábé a másfélszerese, utánna egyszerese, de szvsz 2 gigánál többnek nincs értelme. Ha van elég memóriád, akkor inkább használja azt, ha meg nincs, akkor már úgyis mindegy, a sok swapelés amúgy is leöli a teljesítményt, inkább vegyél még ramot bele.

Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:06:25És ha már itt tartunk: a System Restore-t ti is mindig lekapcsoljátok "Monitoring" állásból, ugye? (Baromi sok helyet lefoglal ám sunyiban a kis genyó...)
Csak a rendszervinyón szoktam bekapcsolva hagyni, párszor már jól jött. Adatvinyón nincs sok értelme. Lomtárnál ugyan így vagyok, dokumentumokból ha véletlen törlök valamit, az azért meglegyen, adatvinyón meg úgysem íródik felül olyan hamar, előbb észreveszem, és még menthető, viszont az x gigás DVD imagek nem mutatnak túl jól a lomtárban :D

Quote from: Próféta on 2008-06-13, 23:16:52:confused: Tudtommal csak addig a limitig, amit beállítottál.
Csak ha kézzel állítod be. Ha az osre bízod, akkor nincsen felső korlát.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-13, 23:21:57
ugyan miért? Ha van elég ram, akkor nem hiányzik mégegy
lassító diskművelet.
Ha egy process sokáig idle, akkor a windows kipakolja swapbe, még akkor is, ha egyébként lenne elég memória neki.


Ramiz

Oké, akkor ezeket beállítottam. Csinálok egy memtestet, amint lesz egy napom, amikor nem akarom használni a gépet. :) (Asszem az sok idő.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:57:33
Csinálok egy memtestet, amint lesz egy napom, amikor nem akarom használni a gépet. :) (Asszem az sok idő.)

Pár kör megvan 1-2 óra alatt, ha azalatt nem jön elő hiba, akkor
valszeg jó is.

Ramiz

#8223
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-14, 00:07:33
Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:57:33
Csinálok egy memtestet, amint lesz egy napom, amikor nem akarom használni a gépet. :) (Asszem az sok idő.)

Pár kör megvan 1-2 óra alatt, ha azalatt nem jön elő hiba, akkor
valszeg jó is.

Kiváló... :) És ha van hiba, akkor megmondja, a 4 memóriakártya közül melyiket vegyem ki?


Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-12, 00:55:10
Keresek valami jól működő, egyszerű video-konverter programot,
átméretezésre és, felesleges részek levágására, stb. Tudom,
justf*inggoogleit, de az nem mond a használhatóságról semmit.

Sorry, hogy csak most válaszolok erre, most vettem észre. :D
Szóval túl sok saját tapasztalatom nincs, de szerintem a legjobb a VirtualDub. Sok mindenre jó, igaz nem egyszerű kezelni elsőre, viszont van hozzá ezer howto a neten. Én azt szoktam használni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

#8224
Memóriakártya? Miket tartasz a gépedben? :hehe: :haha:
Tudtommal nem mondja meg, hogy melyik ram modul hibás, egyenként
kell letesztelni. Bár még nem járt nálam hibás ram, így nem tudom.

Doubleposting, it's awright? Nem az én boardomon! :mad: :hehe:
virtualdubmodról itt máshol azt hallottam, hogy már régi és elavult,
és tényleg csak 2006-ban volt legutóbb frissítve. Helyette vmi super
nevezetű mencoder-gui-t töltöttem le, ami nagyjából működik is.
Már csak azt kéne elérnem, hogy mkv-ba is közvetlen vissza tudjon
konvertálni, no meg azt, hogy a tcpmp kezeljen feliratokat ::)
tudom, kicsit kínszenvedésesen apróbetűs a feliart 320*240-en, de
még mindig jobb, mint angol hangsávval hallgatni :zomg:

Cobra

Ha hibát jelez, akkor szedheted ki a modulokat és nézheted át kettesével, majd egyesével.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Cobra on 2008-06-14, 00:18:40
Ha hibát jelez, akkor szedheted ki a modulokat és nézheted át kettesével, majd egyesével.
slotonként


Draconire

Adott egy frissen felrakott xp, immár sp3-al, ami nem látja a sata-s 750-es Samsung vinyót. Az alaplap látja, BIOS beállításoknál szerepel is, illetve betöltésnél felismeri, de az xp nem nagyon akarja észrevenni. Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L
BIOS beállításokban van olyan hogy AHCI mode, ami elvileg csak vistával menne (alaplap kézikönyve szerint), de ha kikapcsolom akkor nem indul az xp. Van még egy SATAPort0-1 Native Mode, ez látszólag semmit nem jelent ha ki vagy bekapcsolva van. Ennek a két beállításnak mind a 4 féle variációját( mindkettő be, mindkettő ki, etc) kipróbáltam, ha elindul az xp akkor nem látja a vinyót. Minden alaplapi driver cd által felajánlott driver fent van. HALP

Próféta

Lát az XP más SATA-s vinyót, vagy csak ezt nem? Alaplap / chipset driverekből legújabb is fent van? (ld. GB honlap) Eszközkezelőben valami nyom? Ugyanazt a vinyót másik SATA dugaljra rakva? Számíthat, hogy jMicron-on (vagy miafene volt a neve) van-e, ha olyan az alaplapod.

Mondjuk nekem a Gigabyte-os gépemre (pontos alaplaptípusra most nem emlékszem, talán GA-945P-DS3) fel se sikerült telepíteni az XP-t, mert minden BIOS-állítgatás és F6-disk ellenére is tök rossz méretűnek hitte a vinyókat, cserébe minden felszólítás nélkül törölte az egyikről a partíciókat is, aminek szintén örültem. Akkor még persze nem volt SP3.

Ramiz

Quote from: Draconire on 2008-06-14, 13:25:47Adott egy frissen felrakott xp, immár sp3-al, ami nem látja a sata-s 750-es Samsung vinyót. Az alaplap látja, BIOS beállításoknál szerepel is, illetve betöltésnél felismeri, de az xp nem nagyon akarja észrevenni.
Ez még az enyémnél is hülyébb hiba... :zomg: Nekem ilyenkor általában halvány lila dunsztom sincs, merre kéne elindulni. (Néha, ha nagyon unatkozok hasonló esetben, elolvasom a Windows beépített Troubleshooting-ját, hogy felidegesítsem magam. :D)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-14, 00:17:48
Doubleposting, it's awright? Nem az én boardomon! :mad: :hehe:
Tudtam, hogy úgyis összeeditálod, így nem fáradtam vele. :__devil: (Na jó, ez szemétség volt. :o)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Draconire

Mostmár a legújabb driver van fent, de persze nem látja így se. Az a jMicron mi? Mert van egy ilyen rajta. Egyébként 2*2 sata csatlakozója van, 0-1, 4-5 számozással, a 0-át meg a 4-et próbáltam, többhöz nem volt türelmem.
Csak ez az egy sata-s eszköz van csatlakoztatva, a többi ide, amik mennek is gond nélkül.

Ramiz

Körülnéztem a neten, általában hőmérséklet-ellenőrzést javasolnak, de hiába tudja ezt már (elvileg) a GeForce 660-as, nekem se az AtiTool, se nVidia szoftvere nem mutatja meg a hőmérsékletet... ilyenkor a gyártó (inno3D) vagy az nVidia driverét frissítsem? Vagy mindkettőt tegyem fel, azok nem akadnak össze?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manitu

Quote from: Draconire on 2008-06-14, 13:25:47
Adott egy frissen felrakott xp, immár sp3-al, ami nem látja a sata-s 750-es Samsung vinyót. Az alaplap látja, BIOS beállításoknál szerepel is, illetve betöltésnél felismeri, de az xp nem nagyon akarja észrevenni. Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L
Nekem is volt hasonló kalandom egy Samsung vinyóval, ott a probléma oka az volt, hogy az alaplapomon csak sima SATA csatlakozó volt, a lemez meg SATAII-es volt. A megoldás az volt, hogy firmwarefrissítéssel lejjebb kellett venni a vinyó sebességét, mert bár elméletben lefele kompatibilis a két szabvány, a gyakorlatban annyira nem az ::)
A te alaplapod elvileg SATAII-es, viszont van már annál gyorsabb szabvány is, a lemezről meg nem írtál semmit, szóval lehet neked is hasonló problémád van. Nézz körül a Samsung oldalán a firmware ügyben, nálam a lemezhez mellékelt beszerelési útmutatón is említették a problémát, és ott voltak a linkek is.
Persze ha a lemez nem új, és korábban már működött abban a gépben, csak reinstall után nem, akkor ez az eset elvethető.


Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2008-06-14, 13:25:47
HALP

A sata-portok szoktak így szórakozni, próbáld meg másik portra
rádugni. A windows ahci driver ugye telepítve van?

Quote from: Manitu on 2008-06-14, 17:38:59
sima SATA - SATAII
A te alaplapod elvileg SATAII-es, viszont van már annál gyorsabb szabvány is

Oh, kérlek világosíts fel, tudtommal hivatalosan SATAII sem
létezik, csak SATA-3Gbps, és az annál gyorsabb szabvány
még bőven fejlesztés alatt van ;) Valamint a gyakorlatban is
kompatibilis lefelé a szabvány, mert csak megduplázták az
áteresztőképességét és hozzáadtak 1 vagy 2 parancsot.
A winyó biztosan Sata-3Gbps, mert az a szabvány már régebb
óta van, mint 750GB-os winyók, és azok tudtommal már mind
avval készültek.
A firmware-frissítést még tényleg meg lehet próbálni, hátha.

Quote from: Ramiz on 2008-06-14, 16:50:11
Körülnéztem a neten, általában hőmérséklet-ellenőrzést javasolnak, de hiába tudja ezt már (elvileg) a GeForce 660-as, nekem se az AtiTool, se nVidia szoftvere nem mutatja meg a hőmérsékletet... ilyenkor a gyártó (inno3D) vagy az nVidia driverét frissítsem? Vagy mindkettőt tegyem fel, azok nem akadnak össze?
Akkor úgy látszik, hogy a gyártó alaposan átvariálta a kártyát
a referenciához képest, és más szenzort tett bele, amit a
programok nem ismernek fel. Rivatunert még megnézheted,
hátha felismeri a szenzort.
A hőmérséklethez hiába próbálkozol a vidkari driverével, az
nem erre van; ehhez egy program kell, nézd meg, hogy
megvan-e még a gyári cd-je, és azon van-e valami ilyen
program.
Driverből hiába rakod fel azt, ami a gyári cd-n van, mert
az már ősrégi.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-14, 18:11:24
Driverből hiába rakod fel azt, ami a gyári cd-n van, mert
az már ősrégi.

Persze, abból frisset akartam.
Még mindig lehet, hogy a táppal van baj, olyan oldalt is találtam, ahol azt magyarázták a csávónak, hogy nem is jó feszültséget állít elő a táp a kártyájához?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Még mindig nem cserélted le?  :zomg:
Gépekkel kapcsolatos alapszabály: SOHA ne használj olcsó
szar noname tápot! Az egész géped, mindegyik komponensét
megsütheti egy védelmekkel nem rendelkező szar olcsó táp.
Ha nem ad stabil feszt, vagy más feszültséget ad (pl. 12V
helyett 10.xV), avval a gép stabilitása is romlik - lefagy
terhelés közben, leáll, stb.
Amint nyitnak a boltok, azonnal menj és cseréld le.

Cobra

Draco, rev1 vagy rev2 a lap? Ha ezt elárulod, nézem tovább, hogy mit lehetne biosban állítani. (legegyszerűbb leolvani az alaplapról, hogy mi van ráírva)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Draco. ugyanilyen alaplapom van. nekem is voltak gondjaim, hogy a sata vinyót nem látta, egyszerűen át kellett raknom másik port-ra, illetve egy kicsit variáltam azt hiszem a már kiosztottakat és pár perc játék után már gond nélkül ment. persze ezzel továbbra sincs megválaszolva a kérdés, hogy ezt pontosan miért is csinálja, de sztem te se akarsz hetente új vinyót berakni, szóval ha megy az elég lehet már :D

Dreamcleaver

Hehe jók ezek a Gigabyte alaplapok ugye?  :D Nekem is ez van és mint régebben írtam, szintén szórakozik az egyik sata-s samsung vinyómmal. Beraktam IDE módba, és így 10/9-szer felismeri indításkor, ha meg nem, akkor egy restart megoldja.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-14, 18:11:24
Oh, kérlek világosíts fel, tudtommal hivatalosan SATAII sem
létezik, csak SATA-3Gbps, és az annál gyorsabb szabvány
még bőven fejlesztés alatt van ;) Valamint a gyakorlatban is
kompatibilis lefelé a szabvány, mert csak megduplázták az
áteresztőképességét és hozzáadtak 1 vagy 2 parancsot.
Yup, SATA 3Gbps-re gondoltam, de nagyon nem áll rá a szám erre a névre. Különben is mindenki SATAII-nek hívja a környezetemben, úgyhogy félreértést még nem okozott.
Gyorsabb meg ezek szerint még nem jött ki. Azt hittem már igen, de koránt sem vagyok naprakész a témában. Mea culpa.
Nekem az 1,5Gbps és 3Gbps közti váltásnál produkált ugyanilyen tüneteket a gép,  Draconire alaplapjára pedig azt írják tudja a 3Gbps-t, gondoltam, hátha a vinyó méggyorsabb, és az okoz problémákat.
Ami a kompatibilitást illeti, egy dolog a szabvány, és egy másik dolog a konkrét implementálása. A 3Gbps-s eszközök elvileg detektálják a 1,5Gbps-es vezérlőt, és lejjebb veszik a sebességüket. A régebbi 1,5Gbps-es vezérlők azonban nem mindig kezelik ezt jól, és a fentebb leírt tüneteket produkálják. Ezért van jobb esetben jumper az eszközökön, amivel manuálisan lekorlátozhatod a sebességét, rosszabb esetben meg a firmwarebe kell belenyúlnod.
Lehet, hogy nem általános a probléma, de létezik, és már belefutottam. :redface:


Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-14, 18:50:35
Gépekkel kapcsolatos alapszabály: SOHA ne használj olcsó
szar noname tápot! Az egész géped, mindegyik komponensét
megsütheti egy védelmekkel nem rendelkező szar olcsó táp.
Ha nem ad stabil feszt, vagy más feszültséget ad (pl. 12V
helyett 10.xV), avval a gép stabilitása is romlik - lefagy
terhelés közben, leáll, stb.
Amint nyitnak a boltok, azonnal menj és cseréld le.

Oké, szóval milyet vegyek?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-06-14, 22:31:37
Oké, szóval milyet vegyek?
Ha nincsenek extra igényeid akkor egy olcsó FSP-t.


Cobra

350-es FSP vagy Chieftec.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Oké, köszi! :merci:

(Az enyém amúgy 400W-os Power Supply volt. Gondolom a márkája is ez lehetett, mert csak ennyi volt a dobozán: "Power Supply - 400 Watt". :Kiraly:)


edit: az AtiTool nem mutat artifactot (nem is tudom, mi az), az Everest pedig 70 fokról 79 fokig mutat hőmérséklet-növekedést (kb egy perc alatt), utána jön a Sleep mód (gondolom 80-nál, csak azt már nem látom). Lehet, hogy valami biztonsági beállítás ez, amit fel kéne tennem 90-re és minden jó lenne? Proci, alaplap, minden más nem melegszik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 12:35:33
edit: az AtiTool nem mutat artifactot (nem is tudom, mi az), az Everest pedig 70 fokról 79 fokig mutat hőmérséklet-növekedést (kb egy perc alatt), utána jön a Sleep mód (gondolom 80-nál, csak azt már nem látom). Lehet, hogy valami biztonsági beállítás ez, amit fel kéne tennem 90-re és minden jó lenne? Proci, alaplap, minden más nem melegszik.
Egy tisztességes hűtőt kéne rá tenni... :)

Draconire

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-14, 18:11:24
A windows ahci driver ugye telepítve van?

Nincs, amit találtam róla az ez, de azt írja, hogy nem felel meg a rendszerem a minimum követelményeknek, bármelyik verziót próbáltam telepíteni. Valószínűleg rossz felé indultam, világosíts fel.^^

Quote from: Cobra on 2008-06-14, 19:14:10
Draco, rev1 vagy rev2 a lap? Ha ezt elárulod, nézem tovább, hogy mit lehetne biosban állítani. (legegyszerűbb leolvani az alaplapról, hogy mi van ráírva)

Hát én semmit se láttam az alaplapon ami rev1-re vagy 2-re utalna.

Egyébként próbáltam mindegyik csatlakozót, egyikkel se látja az xp. Mindegyik csatlakozó SATAII-es, a vinyó pedig egészen pontosan egy Samsung hd753lj.

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-06-15, 12:43:12
Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 12:35:33
edit: az AtiTool nem mutat artifactot (nem is tudom, mi az), az Everest pedig 70 fokról 79 fokig mutat hőmérséklet-növekedést (kb egy perc alatt), utána jön a Sleep mód (gondolom 80-nál, csak azt már nem látom). Lehet, hogy valami biztonsági beállítás ez, amit fel kéne tennem 90-re és minden jó lenne? Proci, alaplap, minden más nem melegszik.
Egy tisztességes hűtőt kéne rá tenni... :)

Csak egy hűtő van a családban, és azt nem vihetem el a konyhából. És elég gyenge a gépház is, nem bírná el... :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Draco, ha nincs rajta semmi ilyen jelölés, akkor valószínűleg rev1. Chipset driver itt van, ez biztos jó lesz: http://europe.giga-byte.com/FileList/Driver/motherboard_driver_chipset_intel.exe
De elsőnek nem ártan a biost frissíteni.
Annyit találtam a rev1 és rev2 közötti különbségról, hogy a rev2 kondenzátorain piros jelölés van, a rev1-en meg kék és lila. Illetve a rev1-en a DSL3 típusjelölés utólag van rányomtatva, a rev2-n meg ugyanúgy van beleégetve, mint a GA-P35 jelzés.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Draconire

#8249
Ezt a drivert már tegnap leszedtem, semmi eredménye nem volt. :/
Biost nem frissítek, akkor azt majd szervizben megcsinálják. Az kell még hogy elcsesszem teljesen.

És számít hogy rev1 vagy rev2? Egyébként nem úgy tűnt, hogy utólag lenne rányomtatva...mégegyszer nem szedem le az oldalát, beleuntam. Ha valaki ad egy drivert vagy valami hasonló egyszerű megoldást arra nyitott vagyok.