Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

#8310
Quote from: RedPriest on 2008-06-26, 20:43:29de nincs üres cd/dvd
Ismét ½  :ejj:
Újraírható sincs?

Quote from: RedPriest on 2008-06-26, 20:43:29Hogy a Linux képes kezelni az usb portokat? Illetve, ha ott sem, akkor hardware hiba?
Elvileg képes kezelni. Mondjuk nem a szuperspeciális USB-s macskazavarógéppel érdemes próbálkozni, de egy mezei pendrive-ot illene kezelnie. A bizonyíték fordított irányú lehet: ha tényleg képes kezelni, akkor biztos nem hardverhiba; ellenkező esetben csak nagyon valószínű, hogy az.

iso-ból én nem hinném, hogy lehet bootolni, de van még egy ötletem: Wubi. Ha friss ubuntut szedtél le (már ha egyáltalán ubuntut szedtél), rajta van a CD-n. Ez már nem egyszerűen Live CD, itt rendesen települ a gépedre, csak épp nem külön partícióra, hanem a windowsos merevlemezeden egy image fájlba, de szintén önállóan bootolható. Persze ez már nem sokkal gyorsabb, mint a Windows újrarakása.

RedPriest

#8311
Újraírható sincs, mindet oda adtam valakinek. De majd veszek egy lemezt.
Linux Mandriva live 2008, amit leszedtem, erről fogom próbálni. Kíváncsi leszek az eredményre, de nem hiszem, hogy elkerülöm a formatálást. Amúgy 2giga ram áll majd a rendelkezésére, szóval ezzel nem lesz gond. Meglepődnék, ha egy másfél éves Gigabyte alaplap tönkre ment volna, de majd meglátjuk.

szerk.: És köszönöm a segítséget!
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Fazék

#8312
kezdek kiborulni...
mi a franctól lehet, hogy a notebook-on időnként elmegy a net?!?!? :comp:
router-t simán eléri így is, másik gépen hibátlanul megy a net, csak a notebook-on elérhetetlen... egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy mitől. kb 10-15 percet működik hibátlanul, aztán egyik pillanatról a másikra már timeout-ol az összes oldal, icq/msn-ről is ledob, levelezés se érhető el, semmi. egyszerűen nincs net. közben erről a másik gépről, simán írok.
semmit sem állítottam el sem router-en, sem a notebook-on.
szerk: és egy újraindítás után simán van újra net rajta. egyszerűen nem értem, hogy ez mitől lehet...

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-06-28, 00:59:17
kezdek kiborulni...
mi a franctól lehet, hogy a notebook-on időnként elmegy a net?!?!? :comp:
router-t simán eléri így is, másik gépen hibátlanul megy a net, csak a notebook-on elérhetetlen... egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy mitől. kb 10-15 percet működik hibátlanul, aztán egyik pillanatról a másikra már timeout-ol az összes oldal, icq/msn-ről is ledob, levelezés se érhető el, semmi. egyszerűen nincs net. közben erről a másik gépről, simán írok.
semmit sem állítottam el sem router-en, sem a notebook-on.
szerk: és egy újraindítás után simán van újra net rajta. egyszerűen nem értem, hogy ez mitől lehet...
Have you tried to turn it on and off yet? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-06-28, 11:28:50
Quote from: Fazék on 2008-06-28, 00:59:17
kezdek kiborulni...
mi a franctól lehet, hogy a notebook-on időnként elmegy a net?!?!? :comp:
router-t simán eléri így is, másik gépen hibátlanul megy a net, csak a notebook-on elérhetetlen... egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy mitől. kb 10-15 percet működik hibátlanul, aztán egyik pillanatról a másikra már timeout-ol az összes oldal, icq/msn-ről is ledob, levelezés se érhető el, semmi. egyszerűen nincs net. közben erről a másik gépről, simán írok.
semmit sem állítottam el sem router-en, sem a notebook-on.
szerk: és egy újraindítás után simán van újra net rajta. egyszerűen nem értem, hogy ez mitől lehet...
Have you tried to turn it on and off yet? :D
ezt akartam videóba belinkelni, de csa 1+ perces változatot láttam  :D :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#8315
Quote from: Ramiz on 2008-06-28, 11:28:50
Have you tried to turn it on and off yet? :D
hát igen, jelenleg az a megoldás :haha: letiltom a hálókártyát, majd engedélyezem a hálókártyát és ezen 5 mp-es procedúra után újból van netem, bármi egyéb buhera nélkül. és ez vhol bosszantó, hogy gőzöm sincs mitől csinálja... :comp:
most is kb 1 teljes percig volt. újabb letiltás-engedélyezés, és megint van...

szerk: ez már rohadtul idegesítő... 1-2 percenként el kell játszanom a letiltás-engedélyezést, max annyit bír... valaki hozzáértő is reagáljon kérem  :bruhuhu:

Cobra

Kábel vagy wireless kapcsolat? Víruskereső/tűzfal mi van fent?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Hálókártya újratelepítése?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-06-28, 00:59:17
notebook
Quote from: Fazék on 2008-06-28, 13:59:19
valaki hozzáértő is reagáljon kérem  :bruhuhu:
Az a min. ötéves, idle-ben is min. ötven fokos darab? Talán ezért...
Nem lepne meg túlzottan, ha a hálózati vezérlő chip kezdene
tönkremenni a folyamatos nagy hőterheléstől. 

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-06-28, 19:29:49
Kábel vagy wireless kapcsolat? Víruskereső/tűzfal mi van fent?
kábel. víruskeresőt kikapcsolva is csinálja (amúgy Nod32), tűzfal meg nincs. veszélyesen élek.

amúgy én is arra tippelek, amit írtál K_T, de reméltem, hogy egyéb magyarázattal is elő tudtok állni :(

Cobra

Fazék, még mindig a crosslink kábellel próbálkozol, vagy rendessel? Illetve hama-t lődd ki, hátha.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Ez szerintetek mi az istent jelent?

Az új Firefox alatt valamiért nem megy a JavaScript, indításkor ezt írja ki.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-06-29, 12:55:56
Fazék, még mindig a crosslink kábellel próbálkozol, vagy rendessel? Illetve hama-t lődd ki, hátha.
Hamát már rég töröltem, nem segített semmit sem. kábelt már cseréltem próbaként, de nem vált be, + sztem tök fölöslegesen, mert a "próbálkozás" kifejezés a részedről nem helytálló, mivel évek óta hibátlanul működik az itthoni hálózat crosslink kábellel is ;)

Cobra

Akkor tényleg csak azt tudom mondani én is, hogy haldoklik a hálókártya.
Ramiz, próbáld meg, hogy uninstall a Javara majd a legújabbat rakd fel. Egyébként nem valami plugin kínlódik?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-06-29, 15:09:45Akkor tényleg csak azt tudom mondani én is, hogy haldoklik a hálókártya.
tudtok valami olcsó megoldást, mondjuk külső vezetékes hálókártyát notebook-hoz, vagy kvázi csak wlan-ban találhatok ilyesmit?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-06-29, 15:19:24
tudtok valami olcsó megoldást, mondjuk külső vezetékes hálókártyát notebook-hoz, vagy kvázi csak wlan-ban találhatok ilyesmit?
Pl. picimaci vagy usb ethernet?
Van benne beépített wlan egyébként? Avval egyszerűbb lenne...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-29, 15:36:34
Van benne beépített wlan egyébként? Avval egyszerűbb lenne...
vételkor rakathattam volna bele, (mikor szétszedtem meg is találtam a csatlakozóit,) de speciel fölöslegesen drágának éreztem + nem vagyok oda a wlan-ért, jobb szeretem a közvetlen kábelkapcsolatot, főleg, hogy a notebook a használati idejének 99%-ban kb másfél méterre van a router-től :)

na akkor megpróbálok levadászni vmi occó használt pcmcia hálókártyát

szerk: nu álljunk csak meg egy szóra kérem szépen:
arra még mindig nem kaptam magyarázatot, hogy hogyan lehet, hogy közben a helyi hálózat hibátlanul működik?! szóval hibátlanul másolok a másik gépre hálózaton keresztül, hibátlanul tudok garázdálkodni a router setup-jában, hibátlanul tudok hálózaton keresztül nyomtatni, csak azt a drága jó net-et mintha nem kapná a router-től rendesen...  :comp: :(

SaiyaGin

Kérdés: ha azt szeretném, hogy az újabb animéket is rendesen lejátssza a gépem, akkor memóriát kellene vennem bele(most 512 MB van), vagy valami más hardvert?

Manitu

Processzort leginkább. Memória csak közvetve számít, 512 már XP-nek is csak határeset. Esetleg egy újabb videokártya is segíthet, amiben már van hardwares támogatás h264 dekódoláshoz, de egy izmosabb proci mellett egy kiszuperált gef2-es is lazán kitolja a képet.


SaiyaGin

Quote from: Manitu on 2008-07-01, 09:05:46
Processzort leginkább. Memória csak közvetve számít, 512 már XP-nek is csak határeset. Esetleg egy újabb videokártya is segíthet, amiben már van hardwares támogatás h264 dekódoláshoz, de egy izmosabb proci mellett egy kiszuperált gef2-es is lazán kitolja a képet.

:merci:

Cobra

Videókártya nem fog segíteni, mert egyedül a PowerDVD tudja kihasználni idáig a hardveres gyorsítást, azt is csak Blu-ray/HD lemez esetén. Szóval processzor kell, meg nagy valószínűséggel hozzá alaplap, meg akkor már új ram és ha akarsz játszani, akkor videókártya (ha nem játszol jobb grafikájú játékokkal, akkor elég egy integrált videovezérlő is). De jó hír, hogy mostanában már 70-80e ért elég jó gépet össze lehet állítani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2008-07-01, 11:04:17
Videókártya nem fog segíteni, mert egyedül a PowerDVD tudja kihasználni idáig a hardveres gyorsítást, azt is csak Blu-ray/HD lemez esetén. Szóval processzor kell, meg nagy valószínűséggel hozzá alaplap, meg akkor már új ram és ha akarsz játszani, akkor videókártya (ha nem játszol jobb grafikájú játékokkal, akkor elég egy integrált videovezérlő is). De jó hír, hogy mostanában már 70-80e ért elég jó gépet össze lehet állítani.

Kösz. :rolleyes:

Fazék

notebook lan fejlemény: elvittem egy baráthoz filmnézésre a notebook-ot, hazahoztam, bekötöttem és hibátlanul megy a net, szakadás nélkül. semmit sem változtattam rajta.
ha majd nagyobb hőség lesz és megsül a notebook is, és akkor ismét szenved majd a net, akkor megvan a megoldás. ha nem, akkor viszont nem értek semmit se.

Ramiz

Explorer első ízben győz a Mozilla felett... vagy csak én vagyok béna.

"Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player", mondja a Mozilla és nem játszik le semmilyen flash cuccot, de például a Youtube videókat sem (idézet onnan). Uninstalláltam, felraktam a 2.0-t Add-On-ok nélkül. Ugyanez. Explorer viszi a Youtube-ot...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Nálam Opera ugyanez, hogy miért, passz.

White SeeD

Nekem megy minden.
Nálam adobe flash player lett felrakva, de én külön felmentem az oldalára és külön töltöttem le, és kikapcsolt mozillánál instaláltam.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

Quote from: Fazék on 2008-07-01, 18:43:11
notebook lan fejlemény: elvittem egy baráthoz filmnézésre a notebook-ot, hazahoztam, bekötöttem és hibátlanul megy a net, szakadás nélkül. semmit sem változtattam rajta.
ha majd nagyobb hőség lesz és megsül a notebook is, és akkor ismét szenved majd a net, akkor megvan a megoldás. ha nem, akkor viszont nem értek semmit se.
de már elmúlt...

Fazék

Zsigától sikerült beszereznem egy 720p-s Aladdin-t mkv formátumban.
QuoteVideo: MPEG4 Video (H264) 1216x720 (304:181) 23.98fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [Audio]
Subtitle: UTF-8 [Subtitle]
egyedüli baj vele, hogy angol szinkronos, ami sajnos így első hallásra nem ér közelébe se a magyarnak, amit ezennel szeretnék ráfésülni a file-ra.
milyen programmal lehetséges ezt megoldanom minőségromlás nélkül, hogy hozzáigazítsam a magyar dvdrip-ről a hangfile-t (ami ugyan csak sajnos mp3, de még úgy is jobb, mint az angol ac3-as)?
előre is bmw

Cobra

Berakni az Mkvtoolnix-szal tudod, az időzítés lesz érdekes, mivel a magyar gondolom 30fps-es, ez meg csak 24.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.