Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member

Most már mindegy, rég itthon vagyok, de azért kösz.

TurboK

#10022
Quote from: Member on 2009-01-24, 18:44:21
Halika,

Egy havernál vagyok és leírom a tüneteket:
-Egyrészt baromi lassú minden (szóval fertőzés 100%)
-Másrészt minden oldalt letiltott a cucc, aminek köze lenne antivírushoz
-És ha vírusadatbázist akarok frissíteni a hozott nod32-re, a kicsike megtagadja (gondolom erre is gondoltak)

Win Reinstall nem lehetséges jelenleg. Valami ötlet?
Ha valamennyire ismered a windowst (tudod hogy kb melyik fájl mire lehet jó), akkor bootolj safe módba (f8 verése inditáskor amig be nem jön a bootmenü), menj be a system32 mappába, jelenítsd me listaként és rendezd dátum szerint. Jó eséllyel a legujjabb fájlok között lesz egy sor véletlenszerű fájlnévvel megáldott cucc, azok tuti vírusok. Safe módban a legtöbb nem tölt be, ugyhogy így ki lehet őket pusztitani manuálisan.
De olyat ne törölj amire úgy gondolod hogy a windows része, mert abbol ujratelepítés lesz.

Sőt, futtathatsz akár javító telepítést is; a beállitásaid/programjaid megtartja, csak a rendszerfájlokat frissiti az eredetire. Ez hasznos lehet ha valami pl. felülírta az explorer.exét és úgy fut, nekem már volt ilyen vírusom.

Amugy hijackthis meg spybot nem vírusokat öl hanem spywaret. Neked vagy vírusod van vagy brutálisan elállitott windowsod. Próbáld a nod32-t futtatni, aztán ha még mindíg nem jó akkor javító telepítés, majd azonnal utána windows update.
Sőt, a Windows Update-en is van egy "rosszindulatú szoftvereket eltávolító program" vagy valami ilyesmi, ami elég sok mindent képes leszedni, akár azt is lefuttathatod. Ha WU nem megy, manuálisan is le lehet szedni a Microsoft oldaláról.

Nod32höz asszem lehet fájlból frissiteni az adatbázist (de lehet hogy keverem az f-prottal). Letöltöd másik gépről, átmásolod, megmondod a nodnak hogy itt a frissités.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Selmo

Quote from: TurboK on 2009-01-25, 12:53:18
Sőt, a Windows Update-en is van egy "rosszindulatú szoftvereket eltávolító program" vagy valami ilyesmi, ami elég sok mindent képes leszedni, akár azt is lefuttathatod. Ha WU nem megy, manuálisan is le lehet szedni a Microsoft oldaláról.
Futtatás->mrt.exe Havonta frissítik.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: TurboK on 2009-01-25, 12:53:18
Safe módban a legtöbb nem tölt be, ugyhogy így ki lehet őket pusztitani manuálisan.
A mai dögök ettől már rafináltabbak. Pl. a winlogon notify listájába másznak bele, ami safe módban is elindul, de én már olyat is láttam ami a shell mellé mászott be (shell-hez egyszerűen "explorer.exe virus.exe" volt megadva: azaz, az explorer mellett ez is betöltődött szépen). Ezek általában kapásból visszaírják magukat a registrybe, ha törlöd. Max úgy tudod lelőni őket, hogy a system user írásjogát megtagadod arra a registry ágra, és akkor lehet törölni, utána meg restart, hogy a memóriába se legyen benne.

TurboK

Melyik gyártó egeréhez van olyan driver amivel inverzelni lehet az egérgörgőt? A4 biztos tud ilyet, Microsoft tudtommal nem.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

kikuchiyo

Az én Razer-em drivere tudja.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: TurboK on 2009-01-26, 00:10:15
Melyik gyártó egeréhez van olyan driver amivel inverzelni lehet az egérgörgőt? A4 biztos tud ilyet, Microsoft tudtommal nem.
logitech-nél így hirtelen, nem találok ilyen opciót.

Makos

Van egy olyan érzésem hogy holnap vagy holnapután kénytelen leszek felkeresni a netszolgáltatómat ugyanis valahogy sikerült letiltaniuk a torrentet...és pluszba még játszani se tudok hamán keresztül...fantasztikus.

NLZ

[reserved]

TurboK

Quote from: Makos on 2009-01-26, 01:29:53
Van egy olyan érzésem hogy holnap vagy holnapután kénytelen leszek felkeresni a netszolgáltatómat ugyanis valahogy sikerült letiltaniuk a torrentet...és pluszba még játszani se tudok hamán keresztül...fantasztikus.
Chello, mi?

Nem tiltanak csak "priorizálnak". (azaz tiltanak)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Makos

LHCOM

Mikrohullámú fos. Még normális weboldala sincs (kb 2 éve fejlesztés alatt áll....)
Egyedül a pingje tetszik :)

Member

Sohasem értem, amikor valaminek nincs normális weboldala. Egyrészt vannak ingyenes tárhelyek, meg egész gyorsan összedobható valami egyszerűbb valami.

Hallod-e, nálatok azért van pofájuk pár dologért szép összeget kérni.

Makos

Jah csak mivel nincs vezetékes telefonunk és a szomszéddal elvileg ikervonal lenne (panelház :/) ezért nem tudom hogy lehet e normális adsl-t beköttetni. Esetleg valami tipp? Ikervonalnál ha nekünk netet kötnek be akkor elvileg a szomszéd néni nem tud telefonálni vagy ilyen már nincs?

És igen, ezért nézegettem más szolgáltatókat (csupasz adsl) sokkal olcsóbban.
(weboldalukat meg gondolkoztam rajta hogy megcsináljam e jó borsos áron :) )

Selmo

Ugyan dehogy borsos áron, kötsz velük szerződést, hogy te fenntartod és frissíted az oldalukat, cserébe olcsón kapod tőlük a netet. :D

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Makos on 2009-01-26, 22:29:41
Jah csak mivel nincs vezetékes telefonunk és a szomszéddal elvileg ikervonal lenne (panelház :/) ezért nem tudom hogy lehet e normális adsl-t beköttetni. Esetleg valami tipp? Ikervonalnál ha nekünk netet kötnek be akkor elvileg a szomszéd néni nem tud telefonálni vagy ilyen már nincs?
Tudtommal az ikervonalakat manapság már nem használják. Korábban csak spórolás miatt voltak, de ma a digitális telefonközpontok korában ez már nem szempont. De cáfoljon meg ha valakinek pontosabb infói vannak.
Quote from: Selmo on 2009-01-26, 23:54:14
Ugyan dehogy borsos áron, kötsz velük szerződést, hogy te fenntartod és frissíted az oldalukat, cserébe olcsón kapod tőlük a netet. :D
Akkor már inkább ingyen, nem? :haha:

kikuchiyo

#10036
Helpu!

Olyan program kéne nekem, amivel szépen kinéző háromdimenziós, ülő emberalakot lehet renderelni. Vagy tudja a meshet könnyet feldolgozható formátumban exportálni, vagy a programon belül lehessen tetszőlegesen színezni a felszínét.

Ja, és lehetőleg legyen ingyenesen használható...

Szerk: nézegetem ezt a Blendert, láthatólag nagy tudású a program, szerintem három hétnyi manual-túrás után már képes lennék kockát rajzolni benne...

Letöltöttem egy női alakot, megnézem, hogy meg tudom-e nagyobbítani a mellét.  :haha:

Szerk2: uhh, hát ez nem megy...
Failure is the default option

Makos

Quote from: Moha on 2009-01-27, 01:44:52
Quote from: Selmo on 2009-01-26, 23:54:14
Ugyan dehogy borsos áron, kötsz velük szerződést, hogy te fenntartod és frissíted az oldalukat, cserébe olcsón kapod tőlük a netet. :D
Akkor már inkább ingyen, nem? :haha:
Van benne valami :D

Cloud

Van egy kis gondom.

Adott egy gép. Torrentezek rajta. Privát oldalról(bithumen) leszedtem egy filmet.
Le is jött rendesen full sebességgel. Ezek után kezdődik a seedelés. Illetve csak kezdődne.
Nem történik semmi. Kiírja hogy most seedel de nem megy a feltöltés.A Seeds Peers résznél mindenhol 0 van, de zárójelben a szám bőven 100 fölött van mind2 helyen) Néha a Peers felmegy 4-5-re de 2 másodpercre rá ismét 0-ra ugrik vissza.
Más nem használja a netet, portforward beállíta,alul zöld pipa, utorren port ellenőrzésnél ok minden, sima net megy rendesen, ha másik torrentet indítok el az full speed-el jön le. Cfosspeed fenn van.
Mi lehet a gondom?
(plus még 1 bibi hogy cfoss néhanapján kiirja hogy pingek nem értek célba. Ez miért van?)

Fazék

nincsen ezzel semmi gond a géped oldaláról, egyszerűen csak a többi seed-től már szedik annyi sebességgel, hogy hozzád már ne legyen érdemes kapcsolódniuk.
bithu-n kínszenvedés a ratio tartása. én pl jelenleg 6 darab, összesen 20GB-nyi torrent-et futtatok és hát bőven nincs kihasználva a sávszél napi szinten. türelmesnek kell lenni, vagy olyan cuccot kell seed-elni, ami után nagyobb az érdeklődés.

kikuchiyo

Kérnék szépen egy Vistás úriembert, hogy a rendszerében megtalálható meiryo.ttc nevű fontot küldje el nekem.
Failure is the default option

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

#10042
Köszönöm, igen!

szerk: Megnéznéd még, hogy az msgothic.ttc 8272028 byte hosszú-e nálad? Ha nem, akkor tedd fel légy szíves azt is! Köszi!
Failure is the default option

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

létezik olyan skin/kiegészítő IE7-hez, amitől szinte teljesen ugyanúgy néz ki és működik, mint egy IE6-os, csak mellőzi annak esetlegesen megmaradt biztonsági réseit?

Cobra

Szerintem mindegy a kinézet, akinek problémát okoznak az alapvető dolgok is (pl anyám, de gondolom nálad is van ilyen, aki miatt kérdezed), annak mindegy, hogy vannak fent gombok vagy nincsenek. Én most szerintem kipróbálom anyám hogy reagál az IE8-ra. (bár olyan mindegy, mert úgyis nekem kell beírnom 1-1 weboldal címét, mert még ez se jön neki mindig össze).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-01-28, 18:17:17
Szerintem mindegy a kinézet, akinek problémát okoznak az alapvető dolgok is (pl anyám, de gondolom nálad is van ilyen, aki miatt kérdezed), annak mindegy, hogy vannak fent gombok vagy nincsenek. Én most szerintem kipróbálom anyám hogy reagál az IE8-ra. (bár olyan mindegy, mert úgyis nekem kell beírnom 1-1 weboldal címét, mert még ez se jön neki mindig össze).
hát igen, kb pontosan erről van szó, csakhogy munkatárs az illető és a WinME-->XP áttérést kell valahogy úgy megoldanom, hogy kb ugyanúgy érjen el mindent, mint eddig, kb pont ugyanott legyenek az adatai, stb, stb... imádnivaló feladat.

TurboK

#10047
Tudja valaki hogy lehet-e kapni a régi gyumolcskosár/poker játékokhoz hasonló nyomógombot, pc-hez? 8-9 féltenyérméretű, hátulvilágitós nyomógomb egy táblán, usb csatlakozással, ilyesmi. Vagy egy hasonlóképpen használható beatmania kontroller.

Quote from: kikuchiyo on 2009-01-27, 22:28:50
Köszönöm, igen!

szerk: Megnéznéd még, hogy az msgothic.ttc 8272028 byte hosszú-e nálad? Ha nem, akkor tedd fel légy szíves azt is! Köszi!
Nálam 9 165 480 byte, magyar vista ultimate sp1 összes frissitéssel.

Quote from: Fazék on 2009-01-28, 17:55:04
létezik olyan skin/kiegészítő IE7-hez, amitől szinte teljesen ugyanúgy néz ki és működik, mint egy IE6-os, csak mellőzi annak esetlegesen megmaradt biztonsági réseit?
Tudtommal nincsen, de egyszerűbb ha megszoktatod az illetővel az uj kinézetet. Egyébként meg:
http://www.ie7pro.com/
http://www.enhanceie.com/ie/

IE8 + iepro kombinációval nagyon durván fel lehet spécizni a böngészőt, egy plugin nélkuli firefoxot pl simán üti.

edit: várjál, eddig WinME-t használt és most frissited XPre? Szerintem haggyad a francba.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

sirtomi

Valaki esetleg tudja honnan tudnék letölteni Mercury DV3783 asztali lejátszóhoz frissebb firmware-t. Tudom hogy régi és hogy már nem támogatott, de kellene a létező legfrissebb firmware hozzá.

Fazék

Quote from: sirtomi on 2009-01-28, 22:10:33
Valaki esetleg tudja honnan tudnék letölteni Mercury DV3783 asztali lejátszóhoz frissebb firmware-t. Tudom hogy régi és hogy már nem támogatott, de kellene a létező legfrissebb firmware hozzá.
itt már megnézted az oldal alján a link-eket a fórumra illetve a gyártó oldalára?