Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Moha on 2011-01-02, 15:14:04
Milyen gyártmányú mobil és pontosan mit szeretnél csinálni? Mert nekem a Galaxy 3 a Samsung Kies-en keresztül simán szinkronizálta a névjegyeket
Még jobb: ha felviszed wifire és megengeded neki, akkor a contactokat örömmel szinkronizálja a Google-lel is, mindenféle gyártói crapware telepítése nélkül.

Moha

Quote from: Próféta on 2011-01-02, 23:06:51
Quote from: Moha on 2011-01-02, 15:14:04
Milyen gyártmányú mobil és pontosan mit szeretnél csinálni? Mert nekem a Galaxy 3 a Samsung Kies-en keresztül simán szinkronizálta a névjegyeket
Még jobb: ha felviszed wifire és megengeded neki, akkor a contactokat örömmel szinkronizálja a Google-lel is, mindenféle gyártói crapware telepítése nélkül.
Igen tudom, nem is otthon telepítettem a Kies-t, hanem a melóhelyen (utálom én is az ilyen gyártói vackokat) és azt is csak azért, mert a régi telefonomról máshogy nem tudtam áttölteni a névjegyeket.
Régi SE telefon contactjait áttoltam Outlook-ba, majd azt Kies-en keresztül a Galaxy3-ra. Biztos be lehet importálni Outlook contactokat Google fiókba is, de nem kínlódtam vele, az volt a lényeg, hogy az új telefonon meglegyenek a régi névjegyek.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2011-01-02, 23:06:51
Még jobb: ha felviszed wifire és megengeded neki, akkor a contactokat örömmel szinkronizálja a Google-lel is

amit a Google örömmel el is raktároz valamilyen adatbázisába, amit
majd véletlenül sem használ fel reklámozásra vagy máshogy ellened
:angyali:

motifator

Ha van WIFI és fájlokat akarsz pakolni, akkor On Air
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2011-01-04, 11:22:46
On Air
:merci:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-03, 21:38:24
amit a Google örömmel el is raktároz valamilyen adatbázisába,
Igen, ezt kifejezetten elvárom tőle, backup céljából.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-03, 21:38:24
amit
majd véletlenül sem használ fel reklámozásra vagy máshogy ellened
:angyali:
Külön erre az egy célra csináltam egy egyedi Google Accountot, azt használhatja amire csak tudja :angyali: Amúgy az, hogy automatikusan válogatott reklámot mutat nekem a saját adataim alapján, az szerintem nem ellenem való felhasználás. Más lenne a helyzet, ha emberek is meg tudnák nézni anonimizálás nélkül, vagy eladná a Google másnak, de ezt az adatvédelmi nyilatkozat szerint állítólag nem fogják meglépni. Mindenesetre a T-Mobile már így is (és elkerülhetetlenül) sokkal többet tud a telefonálási szokásaimról, miatta jobban aggódnék :)



Cloud

Lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni.

Media Player Classic Home Cinema v1.4.2499-t(64bit) használok HD filmnézéshez. Külső szűrőnek Ac3filter van beállítva. Megy is DXVA rendesen.
Vettem egy hangfalszettet. (Logitech X-210 2.1)

MIvel csak 2.1-es ezért beállítottam az ac3filterben hogy a kimenet sima sztereo legyen, az 5.1 helyett.

A hangfal nagyon jól szól, csak az a gond hogy a szinkron(legyen az eredeti vagy a másik hangsávon a magyar) sokszor halkabb mint a film többi része.

Tehát mondjuk van egy jelenet és a hanghatások(pl akciójelenet, vagy zene) hangosabbak mint a szinkron. Ez ellen lehet valamit tenni? A lejátszóban kell beállítani valamit, vagy a hangfallal van a gond?

Cobra

Az AC3 filterben kell állítani a sávok hangerején.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud


Cobra

Nagyon rég óta nem használok AC3 filtert, szóval passz. Egyébként miért nem jó neked az ffdshow filter?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Cobra on 2011-01-06, 21:42:11
Nagyon rég óta nem használok AC3 filtert, szóval passz. Egyébként miért nem jó neked az ffdshow filter?
Egy jó ideje az mpchc+ac3filter kombót használom hd filmnézéshez(DXVA miatt), anno ez lett belőve rendesen, eddig nem is volt vele. MÁs programot VLC-n kívül meg nem használok. Kodekeket meg soha nem fogok feltenni, jó nekem ez a két lejátszó, visznek mindent. :D

Cobra

MPCHC egyébként szerintem kezeli az ac3-at is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cobra

Valaki innen készített már webshopot?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Puru²

Quote from: Cobra on 2011-01-11, 22:00:06
Valaki innen készített már webshopot?
Mire vagy kíváncsi ?Amúgy Drupal + Ubercart.

Cobra

Hogy van-e itt valaki, aki olcsón tudna nekem egyet összehozni, persze weboldallal együtt :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

És a vas alá mi lesz?
[reserved]

TurboK

Quote from: Puru² on 2011-01-11, 22:19:32
Quote from: Cobra on 2011-01-11, 22:00:06
Valaki innen készített már webshopot?
Mire vagy kíváncsi ?Amúgy Drupal + Ubercart.
Vagy Joomla + virtuamart, de az nem tudom hogy jobb-e vagy sem.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Arra szerintetek van logikus magyarázat, hogy egy XP hiába írom át a lapozófájl méretét/helyét, vagy akarom, hogy a rejtett fájlok láthatóak legyen, egyszerűen ignore-álja a döntésemet és mindent visszarak alapállapotba?

Selmo

Pl. nincs rendszergazdai jogod.

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2011-01-12, 16:14:14
Pl. nincs rendszergazdai jogod.
Van. Következő?
(Eléggé meglepne, ha az egyetlen felhasználónak nem volna)

Selmo

Bármilyen program, ami nem engedi módosítani a registry megfelelő részeit. Csökkentett módban próbáltad már?

A tökéletesség unalmas.

Member

Jól emlékeztem, csökkentett módban sem enged ilyesmiket.

Az a gond, hogy az ilyen update-ek után a rejtett mappákban maradó felesleges fájlokat nem lehet letakarítani, mivel a mappák nem látszanak, nem engedi a láthatóvá tételüket, a lapozófájlt meg áttenném D:\-re, de azt sem engedi. Mintha az admin nem is volna admin.

NLZ

Új user létrehozása és abban próba?
[reserved]

Member

Quote from: NLZ on 2011-01-12, 18:43:03
Új user létrehozása és abban próba?
Pudingot sem szereti. :/

NLZ

Quote from: Member on 2011-01-12, 18:54:55
Quote from: NLZ on 2011-01-12, 18:43:03
Új user létrehozása és abban próba?
Pudingot sem szereti. :/
Ejj, akkor biza a probléma gyökere mélyebb. És mióta van ez, rendszervisszaállítás nem életképes? Reinstall? :D Vagy ne jöjjek a hülyeséggel? :3
[reserved]

Member

Valahogy mindig két kimenetele van az informatika témában feltett kérdéseknek:
-Nem tudom, nálam megy.
-Telepítsd újra.
::)

Tesóm laptopjáról van szó, engem nem zavarna a jelen állapot, de baromi uncsi dolog telepítgetni. :D

NLZ

Quote from: Member on 2011-01-12, 19:30:04
Valahogy mindig két kimenetele van az informatika témában feltett kérdéseknek:
-Nem tudom, nálam megy.
-Telepítsd újra.
::)

Tesóm laptopjáról van szó, engem nem zavarna a jelen állapot, de baromi uncsi dolog telepítgetni. :D
A windózt annyi féle módon el lehet buzerálni, hogy sokszor az életben nem jön rá az ember a megoldásra. Aztán persze lehet, hogy rálel az ember a megoldásra, de ez nem mindig jön be. Ám ilyen CCleaner szerű programokkal próbáltad már üríteni a tempet? Vagy a totalcommanderben beállítani, hogy mutassa a rejtett fileokat és úgy?
A lapozófilera nincs egyszerű ötletem és nem találtam semmi hasznosat.
[reserved]

Member

Beírtam windows keresőbe, hogy Application Data, kidobta a mappát és beléptem, ezzel a részével már nincsen gond. Pár 100 megát sikerült eltüntetni.

Cobra

Nem valami buherált izé az az XP? Azokból szokat hely- meg memóriatakarékosság címszó alatt kitakarítani pár rendszerfilet, ami néha hiányozhat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !