Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Flaser

Ez a lemez erősen megdöglés gyanús. Adatmentés róla, majd stressz-teszt (pl. Bart's Stuff Test)... nem lepődnék meg ha 1 héten belül ki tudnád nyírni. Akkor már a Dell is muszáj cserélje.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

NLZ

#13831
hdparm -mal egy secure erase rá?  PartedMagic-ban van rá egyszerű gui. Elvileg teljesen lenullázza a vinyót gyári alapra, így minden hibás szektort újra fel lehet ismerni. Vagy kis szerencsével firmware bug megöli a vinyót, de garanciálisan cserélték szó nélkül az így megpatkolt samsungomat. :)
[reserved]

Fazék

#13832
Seatool sem talált a vinyón semmi kivetnivalót.

bart's stuff test folyik éppen, de mivel volt már egy notebook vinyóm, ami szabályosan füstölni kezdett, ezért nem merem itthon hagyni bekapcsolva stress test közben, nehogy egy porrá égett lakásba érjek vissza :haha:

hdparm-mal majd esetleg teszek egy próbát, csak előtte kell csinálnom egy klónozást a vinyóról, hogy vissza tudjam állítani eredeti állapotába, ha azzal se jönne elő a hiba, ne kelljen újratelepítenem win7-et rá, stb.

ja igen, hdsentinel már legalább fél éve reklamál a vinyóra (tudom, hülye vagyok, hogy eddig vártam vele), és kb ugyanezt a kondíciót írta rá, és hogy 9-11 napon belül megdöglik. namármost azóta vígan elfutott kb 200 folyamatos üzemnapot, torrentezéssel.

mondjuk ez az a gép, ahol konkrétan nem tudok letölteni fájlokat, mert megszakad a letöltésük random módon... erre se sikerült még rájönnöm, hogy miért csinálja...

NLZ

Nyilván az a hátralévő dátum az csak gyenge tipp. Akkor kell komolyan venni, ha folyamatosan nő a hibás szektorszám.
[reserved]

Fazék

ilyen állapotban volt január végén:
Quote from: Fazék on 2011-01-27, 10:47:50
QuoteA lemez önteszt során talált 8025 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
A lemez felületén található 2263 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.
és ugye ilyenben most:
QuoteA lemez önteszt során talált 10961 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsõben romlott.
A lemez felületén található 2966 gyenge szektor, mely(ek) késõbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

NLZ

Tyü, na ez félelmetes.
[reserved]

Fazék

friss eredmény (előző az 2 nappal ezelőtti volt)
11861 hibás szektor
3329 gyenge szektor

na mindegy, megy rajta ez a bart's stuff test, remélhetőleg ez tényleg kivégzi végre a vinyót és akkor jöhet a garanciális ügyintézés.

csak mert jelenleg ez a fő gondom, hogy hard disk sentinel-en kívül minden más program hibátlannak jelzi a vinyót...
chkdsk, seatools, easeus partition master, dell diagnostics, meg még valamit próbáltam

NLZ

HD Sentinel felület tesztjével is próbálkozhatsz. De az asszem cska a fizetősben van.
[reserved]

Member

Egy AMD 2000+ (1,2 ghz), 900 MB RAM, Gf2 MX400-as gépet, 110 gigás vinyóval, egy ősi Samsung monitorral kb. mennyit ér? Volna vevő a régi gépemre, mondjuk nem éppen a legmagasabb jövedelmi helyzetből.

Xzone

Quote from: Member on 2011-05-19, 17:50:06
Egy AMD 2000+ (1,2 ghz), 900 MB RAM, Gf2 MX400-as gépet, 110 gigás vinyóval, egy ősi Samsung monitorral kb. mennyit ér? Volna vevő a régi gépemre, mondjuk nem éppen a legmagasabb jövedelmi helyzetből.

Örülj, hogy nem kell fizetned azért, hogy elvigyék.

Cloud

Quote from: Member on 2011-05-19, 17:50:06
Egy AMD 2000+ (1,2 ghz), 900 MB RAM, Gf2 MX400-as gépet, 110 gigás vinyóval, egy ősi Samsung monitorral kb. mennyit ér? Volna vevő a régi gépemre, mondjuk nem éppen a legmagasabb jövedelmi helyzetből.

Kb 10-15ezer szerintem...

Member

Quote from: Cloud on 2011-05-19, 18:02:02
Kb 10-15ezer szerintem...
Ennyit nem kérhetek, de 6-7 köré tippeltem. Eléggé szegénysori cigány családról van szó.

Cloud

7-ért ha odaadod akkor még jól is járnak. :jee:

Cobra

Kétszer jöjjön el füvet nyírni a kertbe :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cobra on 2011-05-19, 22:10:36
Kétszer jöjjön el füvet nyírni a kertbe :)
Viccet félretéve egyik ismerősöm az összes tartozást így hajtja be, mert tudja, hogy fizetni úgy sem tudnak. Van egy több hektáros hátsókertje, egyedül meg nem bírná, meg amúgyis lusta. ::)

Darkstar

Jelszavas pdf-ekről le lehet venni valahogy a védelmet(megnyitáskor kéri)? Tudom mi jelszó, csak idegesítő minden alkalommal beírkálni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Adobe esetén security->remove security. Ha mást használsz passzolom.

A tökéletesség unalmas.

TurboK

Erre a misztériumra adjon valaki magyarázatot:
Samsung RV509 laptop, msdnaa win7 x64 telepitő, minden oké. De 0xc0000225 hibával leáll a boot manager ha piszkálom a Daz loaderrel.
Ha EFI módot engedélyezek, akkor a daz loader még odáig sem jut el.

Már végigzongoráztam az összes beállitást, daz loaderben is, biosban is.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

Daz loader helyett nem próbáltál mást? Pl: Hal 9000... Nekem ezzel is működik...

NLZ

HAL7600-ra gondolsz? :D Az sajnos nem SP1 kompatibilis, inkább a Chew7-et ajánlják file szintű törésre.
Vagy próbálkozhatsz KMS emulátorokkal is.
Universal KMS Activator
WOAT
LocalHost
Ezeket nagyon nem próbáltam még, de Office2010-nél jól működik ez a módszer, szal egy próbált megérnek.

Ám a legújabb (2.0.2-es) Windows Loader-t próbáltad?
[reserved]

Selmo

Quote from: NLZ on 2011-05-24, 13:02:18
HAL7600-ra gondolsz? :D Az sajnos nem SP1 kompatibilis,
Szerencsére ezt az én gépem nem tudta. :D

A tökéletesség unalmas.

TurboK

Tanár úr gépére lesz ugyhogy a legkevésbé buherálós megoldás kell. Tojtam rá és beleírtam a saját msdnaa kódomat, úgy néz ki működik két gépen egyszerre.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

White SeeD

Sikerült kiakasztanom a gépem.
Vettem egy sharkon dokkolót usb3 portal.
Berakom az usb portot ahogy kell a pcie1-es slotba, a legaljára.
Rádugom a tápcsatit, bekapcsolom és nincs kép.
A VGA-m ami pcie 16ban van pörög veszettül.
A no signál helyett fekete kép fogad.
Gép kikapcs, portot leszed. Nemmegy.
cmos resetelése. Jelenleg addig jutottam, hogy az integrált VGA megy. Hiába állítom be hogy pcie slotrol nézze a VGA-t ragaszkodik az integrálthoz.
Ha letiltom az integrált VGA-t az sem hatja meg, akkor sehol nem ad jelet.

Alaplap: ga-ma69g-s3h
VGA: Sapphire 5850 extreme.

Windozban nem tudok semmit sem állítani, mert csak az integrált kártyát látja. :ejj:
5letek?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Másik lapban a videókari, másik videókari a lapban, a bűnös elemet meg postázni garanciába.
[reserved]

White SeeD

Sokadszori cmos reset után sikerült működésre bírni a kártyát. Viszont a windows totál kiakad, kékhalál folyamatosan, el sem lehet indítani.

(win7 alatt mivel lehet megállítani a kékhalál képernyőt hogy ne tűnjön el azonnal?)

Lett egy win reinstall. A kártya úgy ahogy megy, de win7 ráerőltetett drivere nemigen működik úgy ahogy kell.
Simán standard vga-nak ismerte fel a kártyát, hiába töröltem tettem fel a legújabb drivert az ati honlapjáról, csak a win7 update driverét fogadta el 5800 seriára. :comp:

Textúrában random eltűnnek (feketére váltanak) elemek, majd vissza kis 3-4 szögek formájában, de nem 1-2 hanem 50-60 kisebb elem random elhelyyezkedésben. Elvileg legújabb ati driver és legújabb dx van rajta. Tegnap régi gépen ugyanez volt, nem volt vele semmi baj :mad:

Mondjuk eddig csak 2 gamen tudtam letesztelni, lévén hogy a steam szuper guardja letiltotta az accom és bassza mailban küldeni az aktiváló kódot.
Természetesen a support acc létrehozásakor sem működik a visszaigazoló mail, így a support szolgáltatást sem tudom igénybe venni.... Igaz csak 3 accot csináltam 3 különböző szolgáltató mailcímével, mindegyik fail ::) Így küldtem nekik mezei emailt amire kíváncsi vagyok hány nap múlva válaszolnak.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Makos

2 héten belül szoktak válaszolni, hogy megnyugtassalak :D

kikuchiyo

Szeretnék magamnak egy jó minőségű agybadughatós fülhallgatót. Minél jobb hangminőséget és izolációt tud, annál jobb. Melyik típusokat érdemes nézegetni?
Failure is the default option

Darkstar

Az attól függ. Mennyire mély a tárcád? :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#13858
Quote from: kikuchiyo on 2011-05-27, 13:03:21
Szeretnék magamnak egy jó minőségű agybadughatós fülhallgatót. Minél jobb hangminőséget és izolációt tud, annál jobb. Melyik típusokat érdemes nézegetni?
sztem aminek ilyen fejű az agybadugós része, azzal nem tévedhetsz nagyot. (normális márkáknál adnak hozzá különböző méretű cserélhető gumikat, hogy kiválaszthasd a legjobban füledbe illeszkedőt)
nekem ez a megoldás vált be eddig a legjobban az útált fülbedugós vacakok közül.
úgy kizárja a külső zajokat, hogy igazi baktériumtenyészet lesz a füljáratodban, mire végeztél a zenehallgatással :D

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2011-05-27, 13:10:06
Az attól függ. Mennyire mély a tárcád? :D

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy olcsó is legyen :)

10k-t hajlandó vagyok rá áldozni, ha cserébe kapok egy viszonylag jó hangminőségű, tartós és kényelmes fülhallgatót.

Azért ragaszkodnék az agybadughatós kialakításhoz, mert a pántos fejhallgatók egyrészt nagyok és nehezek, másrészt elég hamar elkezd tőlük fájni a fülem. A telefonomhoz kapott kis fülhallgatónak nagyon kényelmes volt a kialakítása és egész jó volt a hangja, valami olyasmi kéne. Illetve KT-nél láttam egyszer egy fajtát, az az izolációja miatt tetszett.
Failure is the default option