Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Dirk

HI

Most akarnám lecserélni régi crt monitorom. De elgondolkoztam nem-e járnék már jobban 1 kisebb tv-vel. Alapvetően mik a lényeges különbségek?
Ami biztos min 23" és full hd!

.Attila

TV vagy monitor?
Monitor: Dell U2312HM.
Bár nem árt, ha mondasz egy keretet.

Dirk

Quote from: .Attila on 2012-11-15, 15:36:10
TV vagy monitor?

Pont ez a kérdés! :D Lényegében: net,játék néha film. De főleg az lenne a lényeg hogy netezni: olvasni rajta jó legyen, 32" tv-n nem igazán jó netezni,olvasni (szarrá van nagyítva minden oldal hogy messzebbről el lehessen olvasni). Ár olyan 40 körüli de a tv-k egyértelműen drágábbak de azt lehet használni sokféleképpen míg 1 monitort csak a gépre rákötöm és annyi.
Az lenne a kérdés tehát hogy egy 24" monitor vagy tv. Megéri-e a felárat?

.Attila

Úgy tűnik, inkább monitor lenne jobb. Igazából nem is tudom, mitől lenne jobb egy TV, max. annyitól, hogy annak több bemenete van (antenna, RCA).
De ha neked pl. HDMI csatlakozók kellenek, akkor egy megfelelő monitor bőven jó.
TV-t meg nyomhatsz a gépedről tuner kártyával, már ha TV adást akarsz nézni és nem simán csak netről letöltött DVD/BD filmeket.
Számítógép sokkal rugalmasabb mindenben, egyszerűbb is, a monitornak meg mindegy, mit kap a géptől.

Szóval a kérdés inkább az: mi mindent szeretnél rákötni a ketyerére?

NLZ

egy 32" TV normál monitor távolságból zavaró pixelméretű tud lenni, ráadásul lehet át se tudod tekinteni a képernyőt egyszerre. Szal mindenképp nézd meg, hogy az a méret mit jelent az asztalodon. Továbbá élőben is nézz meg egy kiszemelt kategóriás TV-t közelről, hogy mennyire tudod elviselni. Mert ezeket direkt úgy paraméterezték, hogy egy film színkavalkádja nézhető legyen rajta, de mondjuk valami szöveg olvasása már más tészta.
Meg hiába tud annyi mindent a TV, ha nem használod ki, akkor felejtős. Szal ha van jó nagy asztal, esetleg mondjuk egy konzol és még tévé műsort is néznél rajta, akkor megéri tényleg, de amúgy mérlegeld, hogy biztos kell-e.
[reserved]

Dirk

Akkor le egyszerűsítem a kérdést: egy 50-60 centis tv mennyire használható monitornak?
mert nekem a 32"-oson filmet nézni meg játszani fasza de netezni szar :D
Csak ha mondjuk néznék,nézném gépezés közben a tv-t a crt monitorra( 1024x768, 17" ) nem tudok vissza szokni mert már mindenhez kell a widescreen :D Így veszek még 1 tv-t vagy monitort.
Tehát egy monitor még mindig jobb a közelről való nézésre min mondjuk a tv. Eddig ezt vettem le.
Csak praktikusság miatt kérdeztem.

.Attila

Nekem 2 (ugyanolyan) monitorom van.
Egyik dolgozok, másikon közben filmet nézek. Nekem teljesen jó filmnézésre is, ezért én már nem is tartok igényt TV-re, minek.

Kvikveg

fyi Nekem anno egy monitorom volt es valami izen keresztul ment bele a kabeltv is. De meg nem mondom az izenek mi a rendes neve.
Az izebe bement a 220 tapnak, a PCbol a kabel, az antenna (asszem) es kiment belole egy kabel a monitorhoz, amen. Volt hozza valami pult is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Tudtok ajánlani valami programot, amivel nagyon könnyen össze lehet állítani diavetítést sok vegyes képből? Extra  nehezítés a feladathoz, hogy a használónál a Word alapvető használta a maximum a gépkezelésből :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

A windows beépítetthez képest milyen fícsör kéne? Sebességet
és véletlenszerű lejátszást is lehet állítani W7-en, XP-n mondjuk
csak stop-go-prev-next van

Cobra

XP és a lényeg, hogy megadott sorrendben lehessen megjeleníteni a képeket, nem betűrendben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2012-11-26, 12:41:51
XP és a lényeg, hogy megadott sorrendben lehessen megjeleníteni a képeket, nem betűrendben.

Megadott sorrendben? Átnevezés, 01-<fájlnév>.jpg ;D

Cobra

Igen, ezzel a brute force módszerrel oldottam meg, de 100+ képnél nem túl kellemes elfoglaltság  :comp:
Próbáltam Powerpointot is, de ott meg az átméretezésre nem jöttem rá, hogy teljes képernyős legyen a kép eredeti mérettől függetlenül.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

ha laptopot külföldről rendelnék (mer ott olcsóbb és jobb, nincs rajta 50 adó ami megduplázza/triplázza az árát mondjuk), és esetleg elromlana, mennyivel kerülne többe itthon a javítása? valamilyen szervizbe ezt meg tudnák nekem csinálni rendesen?

most fontolom ennek a bejátszását, mivel ismerős aki ment vissza németországba mondta hogy 100k HUF értékért is olyan laptopot vágnak hozzám hogy csak na, de ha gáz van az itthon lehet szopacs lesz szóval valakinek tapasztalata/véleménye?

Fazék

DELL nemzetközi garanciával?

chilip

hmm szétnéztem itthon is

ez milyen?

Quote
Samsung NP300E5X-S02HU (kék-ezüst)(i3 3110M/6GB/750GB/GF GT 620MX/DOS)

    Típus: notebook
    Processzor: Intel Core i3, -3110M / 2.4 GHz / 3MB Cache
    RAM: 6 GB, DDR3 1600MHz
    Kijelző: 15,6", 1366x768, 16:9
    Merevlemez (HDD): 750GB, SATA-2
    Optikai meghajtó (ODD): DVD +/- RW, Dual Layer
    Hálózat: 10/100/1000, 802.11.b/g/n WLAN
    I/O interfész: 3 db USB 2.0 port, Bluetooth 4.0 (low energy), 4 in 1 kártyaolvasó, DSUB, HDMI out
    Kamera: 1.3MPix
    Súly / Méret: 2,3 Kg, 367.9 x 243 x 27.6 ~ 33.2mm
    Grafikus vezérlő: NVIDIA GeForce GT 620MX 1GB
    Akkumulátor: 6 cella, 4800 mAh
    Operációs rendszer: FreeDos

136k-ért vesztegetik

Fazék

nincs rajta usb3 a leírás alapján

Cobra

Gondolom ez már Ivy Bridge-es, akkor nem tudom USB3 miért nincs benne. Az 520/620MX alap szinten elég játékra, a kijelzője meglepően jó minőségű (ha ugyanaz, mint az E5A-ban).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: chilip on 2012-11-26, 16:49:46
...

Ebben az árkategóriában prohardveren a Fujitsu-t A531/A532 laptopokat ajánlották.
Bár azoknak nincs ilyen grafikus vezérlője.

White SeeD

#15379
Vettem egy ilyet:
http://ark.intel.com/products/69114/Intel-Core-i5-3350P-Processor-6M-Cache-up-to-3_30-GHz

A Max Turbo Frequency-t automatikusan kapcsolja rá, vagy nekem kéne valahol beállítanom? Nagyjából átfutottam a biost de nem láttam erre opciót,  ott csak sima szorzóállítást találtam.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Elvileg teljesen automata. Biosban kell lennie valami opciónak a ki/be kapcsolásra, de elvileg bekapcsolva van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Squazee2005

Szerintetek ez a honlap megjelenítés milyen hibára utal?

http://s23.beta.photobucket.com/user/Miszti/media/miahiba.jpg.html

Szeretném megoldani, de nevén kell neveznem, hogy kutathassak a megoldásért. Természetesen a Win8 és a Firefox ugrott egymásnak, az tiszta sor, mert IE-n minden jó. Egyelőre.

Selmo

Fura lenne, ha az oprendszernek lenne köze ehhez. Lehet megsérült a cache, CTRL+F5 sem segít?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Néha nekem is előjön ilyen, elvileg akkor lesz ilyen, ha nem tölti be jól az adatokat az oldalról, vagy ha túl lassan jönnek az adatok. Cache ürítést próbáld, ahogy Selmo írta.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Squazee2005

Köszönöm, úgy tűnik, ez volt a ludas.  ^^

Csak csodálkoztam, hogy olyan hamar felmerült a probléma(és eddig egyszer láttam ilyet Win XP-n), aztán Firefox Uninstall minden beállítást beleértve, aztán újratelepítés és megint 2 órán belül hirtelen beütött a crach, ill. a cache. De, ez van. Még egyszer köszönöm!

motifator

Akkor néz ki úgy a fórum, ha nem jön be a CSS file valamiért. Nekem proxy-n keresztül rendszeresen előfordul, refresh megoldja a dolgot.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

#15386
10 ezer forint alatt milyen webkamerát érdemes venni?

Ami kéne:
- jó minőségű mikrofon játék voice chathez
- folyamatos kép/video (franc tudja hány frame per sec)

Sztem a HD nem létfontosság, mert HD + folyamatos kép az tutit 10 ezer felett lenne, nem?

Edit:

Erről pl van valakinek tapsztalata?
http://ipon.hu/webshop/product/creative_live!_cam_chat_hd/202680

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

.Attila

Időnként megáll egy másodpercre a kurzorom és olyan hangot ad a gép, mintha egy usb-s eszköz lecsatlakozott volna. Aztán működik tovább.
Ez lehet valami ütközés vagy inkább hw hiba?

Cobra

Próbáld másik USB portban első nekifutásra. Illetve az egeret meg kellene nézni másik gépben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2012-12-11, 22:37:06
Próbáld másik USB portban első nekifutásra. Illetve az egeret meg kellene nézni másik gépben.

Első megtörtént, nem használt, másikat kipróbálom holnap.