Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Japán szöveg OCR-ezésével ugye senkinek nincs tapasztalata?

Amit találtam (tesseract), az pont annyi hibát csinál (soronként 1-2), hogy az eredmény ne legyen használható.
Failure is the default option

Cloud

Megvalósítható a következő?

Asztali gép, teljesen alap semmi extra. Rákötve egy mobilnet, külön usb-s stick-el. Gép összekötve a routerrel, ami szétosztaná a mobilnetet.

Ha megoldható akkor hogyan? XP-nél.

Cobra

Nem egyszerű és nem is biztos, hogy működik. Leírni sajnos nem tudom, hogy mit hol állíts. Egyszerűbb lecserélni a routert egy olyanra, ami kezel 3G modemet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cloud on 2012-12-18, 23:49:37
Megvalósítható a következő?

Asztali gép, teljesen alap semmi extra. Rákötve egy mobilnet, külön usb-s stick-el. Gép összekötve a routerrel, ami szétosztaná a mobilnetet.

Ha megoldható akkor hogyan? XP-nél.
Nem látom akadályát, szerintem simán működnie kell. Router helyett filléres switch is elég. De csak akkor lesz net mindenhol, ha a főgép be van kapcsolva, szóval nem olyan jó ötlet az egész.

Ha jól emlékszem, XP-ben a hálózati kapcsolatok közt rá tudsz bökni a mobilnetedre, hogy kapcsolatmegosztás, és akkor a másik hálózati kapcsolat (jelen esetben a switch által kapcsolt LAN) felé gyönyörű NAT-os routerként viselkedik. A router készüléket meg biztos be lehet úgy állítani, hogy csak switchként működjön (tehát ne próbáljon routolni, semmi NAT, és a WAN portot vagy ne használja vagy ne különböztesse meg a LAN portoktól).

Moha

Hali!

Szerintetek mennyiért lehet reálisan eladni egy kb 8 éves, a vásárláskor erős közép kategóriás kompakt digitális fényképezőt? CF kártyás, 3.2Mpixel-es Canon, minden tartozékkal együtt (még a doboza is megvan).

És az normális, hogy rossz érzés megválni tőle? Már vagy 3 éve nem használom, de persze anno eléggé hozzámnőtt...

.Attila

Pontosan milyen típus? Középkategória mihez képest?
Amúgy nem sok esélyt látok arra, hogy bármennyiért el lehet adni. 8 év sok idő kompakt gépeknél.

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2012-12-03, 10:50:56
10 ezer forint alatt milyen webkamerát érdemes venni?

Logitech c270?
Nálunk van 2, eddig eléggé meg vagyok elégedve velük, árához
képest jó teljesítmény és képességek.

Quote from: kikuchiyo on 2012-12-16, 01:32:43
Japán szöveg OCR-ezésével ugye senkinek nincs tapasztalata?

Amit találtam (tesseract), az pont annyi hibát csinál (soronként 1-2), hogy az eredmény ne legyen használható.

Én amikor kerestem egy éve talán, még ennyit sem találtam :o

Quote from: Moha on 2012-12-19, 23:51:14
Hali!

Szerintetek mennyiért lehet reálisan eladni egy kb 8 éves, a vásárláskor erős közép kategóriás kompakt digitális fényképezőt?

Nézd meg az aprókat a típus vagy képességek alapján, de
kb. fillérek lesz. Főleg, ha 8 éves, 3.2 Mpx-es... Nemrég full
APS méretű szenzoros rendes dSLR gépet is nevetséges
áron láttam eladásra kínálva, mert csak 6 Mpx-es volt...

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-12-20, 00:53:14
Quote from: kikuchiyo on 2012-12-16, 01:32:43
Japán szöveg OCR-ezésével ugye senkinek nincs tapasztalata?

Amit találtam (tesseract), az pont annyi hibát csinál (soronként 1-2), hogy az eredmény ne legyen használható.

Én amikor kerestem egy éve talán, még ennyit sem találtam :o

Nyilván vannak fizetős, félkar-félvese-szerződéses megoldások, amelyek gombnyomásra használható eredményt adnak, de olyanok nekem nem állnak rendelkezésre. Ez a tesseract ingyenes, cserébe forrásból kellett fordítani és az új betűtípusra való betanítása fekete mágiának tűnik.
Failure is the default option

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-12-20, 00:53:14
Nézd meg az aprókat a típus vagy képességek alapján, de
kb. fillérek lesz. Főleg, ha 8 éves, 3.2 Mpx-es... Nemrég full
APS méretű szenzoros rendes dSLR gépet is nevetséges
áron láttam eladásra kínálva, mert csak 6 Mpx-es volt...

Tudom, hogy nem ér sokat. 8 éve 65ezer körül vettem, most 5000-et ajánlottak érte. Úgy gondolom elég jó ajánlat, mert már a mobilom kamerája is nagyobb felbontású.
Amúgy Powershot A70
Összehasonlítva a mostani Sony gépemmel, csak egy dologban jobb: a blende 2.8 és 8.0 között több lépésben állítható, míg a Sony-nak csak két értéke van: 3.5 vagy 8.0.

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2012-12-20, 01:56:40
Powershot A70

Hjah, ld a képalád: Old old is old :)
Hiába jó gép, ha már öreg. Sztem is örülj, hogy van rá jelentkező.

Quote from: Moha on 2012-12-20, 01:56:40
már a mobilom kamerája is nagyobb felbontású.

De csak a felbontása, minden másban azért fizikai korlátai
(szenzor-méret, optika) miatt s összességében is gyengébb
egy telefon. Viszont az "ingyé van": nem kell külön kütyü, s
nem is kell külön cipelni.

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-12-20, 02:16:36
De csak a felbontása, minden másban azért fizikai korlátai
(szenzor-méret, optika) miatt s összességében is gyengébb
egy telefon.
Nyilván. A telefont nem is fotózásra használom elsősorban. Viszont, ha kell, kéznél van.
Ha meg pl. kirándulni megyek, akkor ott van a 8Mpixel-es Sony DSC-H10, ami egyelőre bőven elég. Ha majd úgy lesz pénzem, veszek egy DSLR-t, de addig marad.

NLZ

Tök jó gépet levittem az udvarra, kifújtam belőle a port, kicseréltem az alaplapot és azóta nem megy az egyik háttértár vinyó. Induláskor néha kattog, de vagy rögtön, vagy (az újratelepített) windows betöltése közben kifagy folyamatosan villogó hdd aktivitás leddel. Szerintetek van remény?
[reserved]

.Attila

Előbb kipróbálni egy másik gépen?

NLZ

Másik sata és usb kábel megvolt, továbbá másik alaplapi csatlakozó és a másodlagos sata vezérlő is. Hamarosan nézem másik gépen.
[reserved]

Cloud

Kattogásra én azt mondom hogy halott.

Cobra

SOS, valaki tudja, hog a Dell-nél a Carry-in Svc/Return to Base jótállás mit takar?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2012-12-26, 18:04:19
Kattogásra én azt mondom hogy halott.
Jut eszembe... en a laptopom hddjenel hallom neha hogy csattan egyet, kozben kicsit karcogos hanggal, mintha berantana a fejet vagy hasonlo... wtf... remelem nem sul szet ez is szep lassan.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Idővel mindegyik megadja magát.
De ha már érzed a veszélyt, akkor a pótolhatatlan dolgokról készíthetsz biztonsági másolatot.

Én mondjuk eleve felraktam google drive-ra azokat a dolgokat, amikről tudom, hogy nem tudnám újra beszerezni őket, ha elvesznének és nagyon-nagyon nem kéne elvesztenem őket.
Az, hogy bukom a zenéimet/filmjeimet/játékaimat, nem nagyon érdekel, így-úgy újra beszerezhetőek.

Kuroi Tenshi

#15408
Quote from: Cobra on 2012-12-27, 20:35:09
SOS, valaki tudja, hog a Dell-nél a Carry-in Svc/Return to Base jótállás mit takar?

Valamelyik szervízpartnerhez kell saját magadnak bevinned, ha jól sejtem.
Tehát nem on-site, nem jön ki technikus, ill. nem is küldenek futárt érte
(szervereknél pár ilyen esetem már volt).

Quote from: Kvikveg on 2012-12-27, 20:37:33
Quote from: Cloud on 2012-12-26, 18:04:19
Kattogásra én azt mondom hogy halott.
Jut eszembe... en a laptopom hddjenel hallom neha hogy csattan egyet, kozben kicsit karcogos hanggal, mintha berantana a fejet vagy hasonlo... wtf... remelem nem sul szet ez is szep lassan.

Az szerintem az lesz, hogy x idő után energiatakarékossági és
biztonsági okokból leparkoltatja az olvasófejet (nem a lemez fölött
lebeg --> ha kap egy ütést a gép, akkor nem szántja fel a lemezt),
tehát akár normális is lehet. De fontos adatokról mindig érdemes
backupot csinálni.

Cobra

Közben meglett a garanciajegy, azon 36 hónap van, szóval nem kell annyira izgulni (a gép most 2 év 1 hónapos). Egyébként meg kapja be a Dell, kompletten szét kéne bontani a gépet egy merevlemezkiszedéshez (tippre azzal van gond, mert Memtest lefut, viszont kékhalál jön minden Windows indítás közben és Javító install se működik, illetve Safe mode is ugyanúgy behal betöltés közben). Dell saját tesztprogramja persze nem talált semmi hibát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Quote from: Cobra on 2012-12-27, 22:10:15
Egyébként meg kapja be a Dell, kompletten szét kéne bontani a gépet egy merevlemezkiszedéshez

Wtf? Lenovoknál egy csavart kell kicsavarni.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2012-12-27, 22:12:57
Quote from: Cobra on 2012-12-27, 22:10:15
Egyébként meg kapja be a Dell, kompletten szét kéne bontani a gépet egy merevlemezkiszedéshez

Wtf? Lenovoknál egy csavart kell kicsavarni.
Enyémen ugyan négy darabot, de az se a világvége. És szintén Dell.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

 :rotfl: Tervezés felsőfokon. :D

Ez olyan mint amikor az egyik notimnál szét kellett darabjaira szedni az egészet az elemcsere miatt.. :D


Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-12-28, 01:48:35
Quote from: Cobra on 2012-12-28, 00:00:57
http://www.youtube.com/watch?v=t-5YSPimZCk

Inspiron. Mert megérdemled.
Ekkora egy fost.

Ezt csak azért mondod mert ad:

a) Gazdag burcsuj vagy aki megvette a 200k-s üzleti modellt  :P ;)
b) Nem kellett sokkal szarabb Asus és Acer modellek tucatjait szereljed...  :Eztneked:

...de tény és való: gáz.

Ezzel együtt a Dell sokkal szerelhetőbbnek tartom mint a fenti márkákat.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kvikveg

 :zomg:

Nekem Acer van es a hdd hozzaferes 1 boritolapresz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2012-12-28, 06:00:10
Ezt csak azért mondod mert ad:

a) Gazdag burcsuj vagy aki megvette a 200k-s üzleti modellt  :P ;)
b) Nem kellett sokkal szarabb Asus és Acer modellek tucatjait szereljed...  :Eztneked:

...de tény és való: gáz.

Ezzel együtt a Dell sokkal szerelhetőbbnek tartom mint a fenti márkákat.

a.) nem, a cég, akikhez most szerződve vagyok, ők küldték :P
De ha nem is ők vették volna, akkor használtan vennék egy
normálisabb darabot. Láttam már pár Inspiront, okkal kerülöm
őket.
b.) azért egy Delltől, még ha Inspiron is, jobbat vártam. S igen,
szerencsére cégeknél azok az említett szarkupacok nem szoktak
szerencsére előfordulni. Inkább üzleti vagy félüzleti (pl. Delltől a
Latitude ill. Vostro, vagy Lenovo Thinkpad különböző variánsai,
HP Probook és Elitebook) fordulnak elő. Ezeknél ált. 1-2 csavar
a HDD.

Cobra

Eddigi tapasztalataim szerint mindegyik gyártónak vannak/voltak jó és kevésbé jó (vagy kifejezetten szar) szériái, csak ezt újkori megvételkor ugye senki nem tudhatja. És mint a Dell mutatja az ár és a minőség, illetve megtervezettség messze nincs összhangban egymással.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

2TB körüli adattároló vinyónak mostanában milyen tipus ajánlott? HTPC-be lesz 2-3 darab, de jó 3,5-ös is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん