Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Titkos

Quote from: TriviSUGOI! Az egész van vagy 60 óra, és ez a tiszta idõ!!! Sõt, ennél talán kicsivel többis. Gratula :tezsvir: Még én sem tudok ilyesmire vetemedni, pedig nagy Ranma rajongó vagyok :D

Detto. Én imádom a Ranmát, de általában napi 3-4 rész volt a rekordom. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Totya

Quote from: TitkosDetto. Én imádom a Ranmát, de általában napi 3-4 rész volt a rekordom. ;)

Azért sikrült ilyen sokat megnéznem egyszerre, mert megígértem a haveroknak, hogy az összes animet megnézem a nyáron, amit 2 félév alatt letöltöttem. Még így sem sikerült  :bruhuhu:  (Kb.: 400Gb  :lol:  )
Teacher Banzai!!!

Kilteh

Quote from: TriviDe ez így még nem teljes. A játék? Sõt, van még elvileg a .hack//Legend of the Twilight Bracelet asszem, ami 4 évvel a LIMINALITY és a játék után játszódik.
A .hack//Legend of the Twilight Bracelet más néven .hack//DUSK. A 4 játékhoz meg még 1*is kéne egy PS2... :beken:
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Damnatus

Hali!

Nem tudtam, hogy 26 részes, de a kérdés is jobban hangzott így. ;)

Bruce

Quote from: DrótmalacChrono Crusade

Hangulatos, nagyon eltalált sorozat, bekerült a kedvenceim közé.
A végén adott egy olyan gyomrost, hogy kb.: 2 órán keresztül csak néztem magam elé. Aki még nem látta, annak csak ajánlani tudom.
Keblemre, testvér! :)
De nem Chrono csak Chrno :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Manu

Quote from: DrótmalacChrono Crusade

Hangulatos, nagyon eltalált sorozat, bekerült a kedvenceim közé.
A végén adott egy olyan gyomrost, hogy kb.: 2 órán keresztül csak néztem magam elé. Aki még nem látta, annak csak ajánlani tudom.


Jah, a vége felé elég nagyot fordult a hangvétel, de az utolsó rész még így is hazavágott. Pedig jódarabig pihentettem, mert azt hittem semmit újat nem fog mondani csak csndes kis levezetés. Rendesen mérges voltam az alkotókra, miután megnéztem.  :grrr: :D  :rotflol:

Moha

Quote from: TriviSakaki esete a macskákkal? :D:D:D
Tutam, hogy valaki elõveszi ennek kapcsán. :D
De ha valaki ezt erõszaknak mondja, annak nem tudom, mi nem az.  :rolleyes: Inkább tök poén, de lehet, hogy itthon még ez is rosszallást váltana ki, pedig ettõl 1000x durvábbak vannak olyan jenki rajzfilmekben, amiken nincsen karika.

Totya

Quote from: MohaTutam, hogy valaki elõveszi ennek kapcsán. :D
De ha valaki ezt erõszaknak mondja, annak nem tudom, mi nem az.  :rolleyes: Inkább tök poén, de lehet, hogy itthon még ez is rosszallást váltana ki, pedig ettõl 1000x durvábbak vannak olyan jenki rajzfilmekben, amiken nincsen karika.

Nem is gondoltuk komolyan, hogy az Azu erõszakos lenne  :rotflol:
Teacher Banzai!!!

Marfy

Quote from: Mohapedig ettõl 1000x durvábbak vannak olyan jenki rajzfilmekben, amiken nincsen karika.

Elég ha csak elõvesszük a Tom & Jerry-t vagy ha esetleg látta valaki az Oggy és a Svábbogarakat vagy a Tapsi Hapsi. Ezekben aztán van dinamit zuhanó széfek, szétlapítják kilyukasztják egymást szóval elég durva így kisebb korosztályra nézve de az pedig már évek óta megy vagy ment karikák nélkül. Most akkor hogy van ez.

Na de hogy on legyek elkezdtem nézni a Lodoss War-t és már most az elején teccik amúgy is szeretem a Fantasy-t meg a Gyûrûk ura c. film is teccett úgyhogy ez is biztos jó lesz.

.Attila

Quote from: MohaTutam, hogy valaki elõveszi ennek kapcsán. :D
De ha valaki ezt erõszaknak mondja, annak nem tudom, mi nem az.  :rolleyes: Inkább tök poén, de lehet, hogy itthon még ez is rosszallást váltana ki, pedig ettõl 1000x durvábbak vannak olyan jenki rajzfilmekben, amiken nincsen karika.
Ne aprózzuk el, egyet mondok: Cartoon Network (Cow & Chicken förtelem, az említett filmek, The Grim Adventures of Billy and & Mandy, ami szerintem nagyon jóóó :), de egy kisgyereknek... tele van halállal :rotflol: , és még folytathatnám).

Feldin

#580
Quote from: TotyaSajnos nekem hiányosan van meg, de most látom csak az AnimeHQ-n fennt van.

:(

Shiroi! Onegai!!! Le szednéd nekem?


Edit: (így hívják az unokatesóm!!!) a Grim szupi!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Quote from: NokiNa de hogy on legyek elkezdtem nézni a Lodoss War-t és már most az elején teccik amúgy is szeretem a Fantasy-t meg a Gyûrûk ura c. film is teccett úgyhogy ez is biztos jó lesz.

Bár "tapasztalt" szerepjátékos szemszögbõl nézve sablonos, nekem is nagyon tetszett, fõleg Parn és Deedoo kapcsolata (német alapján a név).
A Tapsi Hapsinak is van pl. olyan korszaka, ami gagyi, és van ami nagyon jó.
Az egyik kedvencem például a prérifarkas és a kengyelfutó gyalogkakukk.
Beep beep

Bruce

Quote from: ManuJah, a vége felé elég nagyot fordult a hangvétel, de az utolsó rész még így is hazavágott. Pedig jódarabig pihentettem, mert azt hittem semmit újat nem fog mondani csak csndes kis levezetés. Rendesen mérges voltam az alkotókra, miután megnéztem.  :grrr: :D  :rotflol:
Már most mi miatt, amiatt a gyomros miatt, ami a legvégén az utolsó percben jön, vagy az a pofon váltotta ki a dühödet, ami úgy a közepe felé csattant? Vagy a kettõ összhatása? (azér' így írtam mert inkább nem spoilerkedek :hehe: ) Mert mindegyik elég... húzós.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Manu

Quote from: BruceMár most mi miatt, amiatt a gyomros miatt, ami a legvégén az utolsó percben jön, vagy az a pofon váltotta ki a dühödet, ami úgy a közepe felé csattant? Vagy a kettõ összhatása? (azér' így írtam mert inkább nem spoilerkedek :hehe: ) Mert mindegyik elég... húzós.


A pofon, igazából az készített ki...
A gyomrosnak azután már nem sok hatása volt, már összetörtem... :D

roderick

Nohát, véget ért a FMA...
így elsöre az egyetlen pozitívum a végével kapcsolatban az, hogy nem kell sokat agyalni, vajon a folytatás miröl fog szólni....


de azért, így egy év után sokkal, de sokkal többet vártam...

ez van...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Bruce

Quote from: ManuA pofon, igazából az készített ki...
A gyomrosnak azután már nem sok hatása volt, már összetörtem... :D
Pedig arra kissé még számítottam is... igaz még így is váratlanul ért.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Bruce

Húhh... hát most néztem végig a Mononke Hime címû alkotást. Nagyon tetszett, de közben rájöttem, hogy mennyire tudom néha úúútálni az embereket... Nem is tudom mit írjak, mert... mert nem tudom. Ezt mindenkinek látni kell(ene). Többet érne bármilyen természetvédõ-aktivista megmozdulásnál, és távolról sem nevezhetõ unalmasnak. Egyszóval nagyon jó (vagy ezt már mondtam?)
Ja, a kedvenceink (azért a többesszám, mert nem egyedül néztem ám!) a kodamák voltak  :jee:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Quote from: BruceEzt mindenkinek látni kell(ene). Többet érne bármilyen természetvédõ-aktivista megmozdulásnál, és távolról sem nevezhetõ unalmasnak.
Egyetértek! Nagyon megmozdító tud lenni. Miyazaki amúgy is szereti a természetet és minden filmjében van valami szerepe (bár még nem láttam mindet), de talán ez az a Ghibli, ami legmélyebben foglalkozik a természettel.

Yume_16

én meg végignéztem FMA-t...
Hát... szal nemtom mit mondjak végül is nem mondanám hogy happy end de azt se hogy nem.. pozitivum negativum is van mint a sorozatban végig nekem mégis nagyon betett..:( meg ami NAGYON DE NAGYON zavart az... az az amit nem mondhatok el mert valoszinüleg spoiler lenne benne de... sztem aki megnézi tudni fogja..... olyan illuziorombolo az FMA hangulatvilágában. egy mondat az egész de... sztem ezt nem kellett volna... mind1 nagyon várom a moviet de nagyon remélem hogy nem a sorozat közepén kihagyott sztorielemeket fogja tartalmazni mert sajna ettõl tartok...

Dragon

Hmm, mit mondjak, én is mást vártam.
Mindenestre jó volt, és ez az egész sorozatra elmondható.

Felvetõdött bennem azonban néhány kérdés, ezek jórésze inkább olyan költõi
SPOILER


Szóval azt nem értek pár dolgot:

Al feltámasztja Edwardot az élete árán, utána Edward feltámasztja Al-t szintén majdnem az élete árán. Ez megmutatja, hogy mindketten képesek feláldozni magukat a másikért, de ilyen erõvel kéthetente feltámaszthatná az egyik a másikat.... na jó, ez talán mégsem, de akkor is fölöslegesnek éreztem

Miért volt jó, hogy Al elveszítette az emlékezetét?

Miért kellett az I. vh-t belekeverni a történetbe?

Ed miért a rakétatechnikában próbálja keresni a módszert a visszajutásra, hiszen ha az alkímia nem is mûködik odaát (ideát) akkor is inkább valami okkult dolog illene hozzá, vagy ez csak azért van, mert racionális gondolkodó?

Miért kellett a Mustang haláláról szóló sad endinget mégiscsak happy endinggé csinálni? Õ pont azt mondta, hogy evvel fizet Hughes barátja haláláért, akkor mért nem lehetett hagyni meghalni?

Miért kellett egy homonkuluszt életben hagyni?

Végülis akkor Dante meghalt? Vagy õ ette meg Gluttony-t?


Na mindegy, summa-summárum, most már el lehet kezdeni tölteni azoknak is, akik nem akartak várni egy-egy hetet a részekre.
Ajánlom mindenkinek.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

roderick

FMA Spójlerek:

egymás feltámasztásáról csak annyit, hogy kb. erröl szólt az egész sorozat, hogy nem a saját helyrerakásukért indultak, uh. sztem beleillet

Al azért vesztette el az emlékeit, mert az x év kemény munkát is feláldozták az életéért. Mert mégis fel lehet támasztani embereket, csak nem a touka kouka alapján.

Valószínû a II. világhaború is bele lesz majd keverve (Thule Gesellschaft), uh nem kell aggódni :) és szerintem ötletnek nem volt rossz, ettöl lesz egyedi a sorozat.

Az alkímia pont okkult és az okkult dolgok nem müködnek a világunkban, ezért foglalkozik inkább a technikával.

Envy életben hagyása, meghogy nemtudjuk mi lett Dantéval sztem már foreshadowing a múvira

csak azt nemtom, hogy Einsteinben miért nem bízik Ed?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Az a smiley a szürkeség kellõs közepén nagyon jól néz ki :)

Rounin

Eddig a leghatásosabb anime, amit láttam. AZ NGE elbújhat mellette. Nme fejtem ki bõvebben, mert scak áradozni tudnék.

DarkstaAaR^.^

Quote from: RouninAZ NGE elbújhat mellette.

huhh erre felkaptam a fejem... lehet, hogy meg nézem  :)


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Rounin

Quote from: DarkstaAaR^.^huhh erre felkaptam a fejem... lehet, hogy meg nézem  :)

Ne hagyd ki. De készülj fel rá, hogy semmi boldogságérzetet nem hagy maga után, s meglehet, egyes jelenetek kegyetlen-torz vicsort csalnak orcádra :)

Gábor83

Pár napja fejeztem be, nagyon tetszett. A hangulat és a karakterek nagyon el vannak találva! Esetleg tudna valaki hasonló sorozatot ajánlani?

roderick

#596
Quote from: RouninEddig a leghatásosabb anime, amit láttam. AZ NGE elbújhat mellette. Nme fejtem ki bõvebben, mert scak áradozni tudnék.

Pedig az AS anime egy nagy kalap uborka, ha a mangához hasonlítjuk...
életem egyik legnagyobb hibája sztem, hogy az AS volt életem 2. mangája és azóta valamiért ez állt be nekem alapszintek... nem is csoda, hogy nem találok sok kedvemre valót:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Totya

Mostanában a Tenjou Tenget néztem, nagyon tetszik csak attól félek, hogy sokminden kimarad az animeból  :ejj: , mert ahogy néztem az Anime News Networkön 25 részesnek van írva, most jár a fordítás a 21. résznél. Eddig a mangát is idáig olvastam, de ha jól emlékszem még a felénél sem tartok. Nem tudom hogyan fogják megoldani a fennmaradó 4 részben a folytatást, majd elválik. Remélem nem szúrják el a végét, mert akkor haragudni fogok.  :grrr:
Teacher Banzai!!!

Venom

Quote from: RouninEddig a leghatásosabb anime, amit láttam. AZ NGE elbújhat mellette. Nme fejtem ki bõvebben, mert scak áradozni tudnék.

Nem tudom, amikor én szedtem le és néztem meg valami olyan iszonyatosan gagyi angol felirata volt, hogy nem bírtam nézni is simán letöröltem. De most kedvet kaptam hozzá megint, bár inkább csak a mangát fogom olvasni. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Totya

Quote from: RouninEddig a leghatásosabb anime, amit láttam. AZ NGE elbújhat mellette. Nme fejtem ki bõvebben, mert scak áradozni tudnék.

Én német szinkronnal láttam ami egésszen jól sikerült. Elég jól megkonstruált történet kár, hogy csak a mangának nagyon kis hányadát dolgozza fel. Így kénytelen leszek elolvasni. Dehát olvasni is kell néha  :rotflol:

És azért az NGE-t se írjuk le  :rotflol:
Teacher Banzai!!!