Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Necrid^

Quote from: Raggie GordonÉn most a vetítésen láttam elõször Tenchi Muyo-t de naggyon bejött így elsõre! Meg is fogom gyorsan nézni a kihagyott elsõ öt részt(amit csak nagyvonalakban vázolt fel nekem Ramiz) és belevetem magam a sorozatba! :)
Na hajra!! Nekem se naon tetszett elsöre a Tenchi stilus.. de most alig tudom várni a köv meet.  :lame:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Tudom hogy már megint nem a beígért igazán színvonalas sorozatokat nézem, de valahogy folyton kimennek a fejembõl és már mást nézek, mire beugrik. :rolleyes:

Szóval jelenleg ebbõl a sorozatból láttam 4 részt és sztem mindent tartalmaz, amitõl szeretni lehet egy fantasy-szerû sorozatot :D vicces, aranyos, egész szép :) természetesen a már ismert anime-klisék is benne vannak, de nekem egyelõre tetszik, szinte biztosan végignézem. :)

Csak annyit jegyeznék még meg, hogy rendben, nagyon rendes az Anime-4ever-tõl, hogy ilyen rohadt sok dvd-rip-et csinálnak, de igazán jó lenne ha valami olyan embert is fölvennének, aki minõségileg is tud produkálni... Sajnos itt az Eden's Bowy-nál is sejteni lehet, hogy vszleg ennél jóval tisztább, szebb a kép a dvd-n... hasonló a kép ahhoz, mint amit a Haibane Renmei-el mûveltek...

NLZ

A Boogiepop Phantom-hoz van magyar felirat? :)

Most töltöm a Full Metal Panic-ot. Mi a véleményetek róla? Ehhez van magyar felirat? :)  Meg az a Full Metal Panic - Fumoffu micsoda? Érdemes letölteni? S a Second Raidot? Bocsi a sok kérdésért. :)
[reserved]

.Attila

A Full Metal Panic egy nagyon jó sorozat, nagyon jó humorral, és jó akcióval (mecha, nem kiemelkedõ, de jó).
A Fumoffu a folytatás (valójában nem viszi elõre a történetet, ebben csak humor van).
És végül a most futó FMP The Second Raid a Fumoffu után jön, ez már továbbviszi a történetet.
Csak ajánlani tudom, nagyon jó sorozat :jee:

Djinn

Quote from: NLZA Boogiepop Phantom-hoz van magyar felirat? :)
animeaddicts Nemrég lettek felrakva az utolsó részek. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Alkyra

Quote from: BonciA Full Metal Panic egy nagyon jó sorozat, nagyon jó humorral, és jó akcióval (mecha, nem kiemelkedõ, de jó).
A Fumoffu a folytatás (valójában nem viszi elõre a történetet, ebben csak humor van).
És végül a most futó FMP The Second Raid a Fumoffu után jön, ez már továbbviszi a történetet.
Csak ajánlani tudom, nagyon jó sorozat :jee:

Woah! Tényleg annyira jó? Én most éppen a gun x sword-ot töltöm(s cb-t)
Wáááh. Túl sok anime van amit meg kénne néznem s oly kevés az idõ. :)
Vlm sorrendet kéne kialakítanom...

Ramiz

Quote from: AlkyraWoah! Tényleg annyira jó? Én most éppen a gun x sword-ot töltöm(s cb-t)
Wáááh. Túl sok anime van amit meg kénne néznem s oly kevés az idõ. :)
Vlm sorrendet kéne kialakítanom...
Szerintem a Fumoffu az igazán jó, a sima FMP sorozatban túl sok az akció, ami sztem kicsit unalmasra sikeredett, túl kevés a jellemi változás (fõleg Kaname-nél, a lánynál) és a fõgonosz körüli történések meg eleve maga a karaktere nagyon sablonos lett. Egyszóval én csak az - egyre kevesebb - humor miat néztem, és a Fumoffu pont ezért jobban tetszett.
A gun x sword-ról majd kérünk ajánlót. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ReLax18

Végre vettem a fáradságot, hogy megnézzem a Hellsing-et...igaz már vagy egy éve megvan, de csak most sikerült idõt szakítani rá...
Na tehát...vélemény:
A Hellsing-gel elsõnek mangában találkoztam, és nagyon megtetszett. Lehet, hogy csak a jól megrajzolt figurák miatt, vagy talán az egész vámpírosdi miatt, de megtetszett. Most az animével elég gondba vagyok.
Maga a történet nálam a 4. résztõl indult be, és ez engem zavar. Az elsõ 3 részt csak-csak elviseltem, nem fogott meg. Ott voltak a nagyszerû(en) (kinézõ) karakterek, harcoltak meg minden, de egyszerûen nem :(. De aztán megtört a jég mikor Seras megitta az "elsõ" "véradagját". Csak néztem, hogy az addigi "hozzá se nyúlok a vérhez" attitûdje hogy megváltozott. Aztán jött még több karakter (megjegyzem nagyon f*szásan néztek ki :jee: ), még több akció, és egy kis Alucard is megmutatta, hogy mit tud :). Lényeg az, hogy sodródtam az eseményekkel teljesen a legvégéig.
Mégse voltam teljesen megelégedve. Az anime színvilága nem tetszett. Maga történet túlságosan gyorsan folyt (de ez valszeg a 13 rész miatt van). Néhány jelenet nagyon rosszul nézett ki, és sajnos ez egész végig megmaradt. Na meg egypár furcsaság, mint pl. Victoria miért tud nappal is flangálni a városban? Õ egy vámpír, miért nem ég el? :confused:
Tehát értékelés: Jó anime tetszetõs karakterekkel, egy viszonylag érthetõ történettel...de nekem sajnos nem jött be...annyira
7/10

u.i. Ne kövezzetek meg annyira lécci:D
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

sirtomi

Nekem nagyon tetszett a Hellsing sorozat. A mangát csak mostanában fogom elkezdni, így azzal nem tudom összehasonlítani.
Nekem elejétõl a végéig tetszett, már az elején megfogott.
Hogy Victoria miért tud mászkálni nappal azt hirtelen nem tudom, biztos van magyarázat rá, majd valaki megírja :)
Lehet hogy megnézem mégegyszer, hogy felidézzek pár dolgot.

HVp213

#3759
Quote from: ReLax18(bla bla bla... :p)u.i. Ne kövezzetek meg annyira lécci:D
Nesze te... te... te...
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

sirtomi

Quote from: HVp213
Állat ez a smájli vagy mi :D
Honnan van?

Bocsi az offért :)

HVp213

"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Danhibiki

Hûha....:) Megnéztem, mert sok jót írtatok róla és Annyira, de ANNYIRA jó ilyen: :jee:  :jee: Szerintem kötelezõ mindenkinek sok tanulság van benne;)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

ReLax18

Quote from: HVp213Nesze te... te... te...

Aúúúúúúúúúú! Ez fáááááááááááj! :beken:  :beken:
 :)
Amúgy király a smiley! :)
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

.Attila

Kawaii a köbön :)
Nagyon jó sorozatnak ígérkezik, már ha vki szereti ezt a mûfajt (Raggie & Co. elaludnának rajta asszem :)). Egy kicsit az Azumanga Daioh-hoz tudnám hasonlítani, hiszen itt is egy lánycsapat mindennapjairól lesz szó, csak itt fiatalabbak a lányok (11-12 évesek + egy 20 éves).
Az 1. rész nagyon aranyos :jee:

Raggie

#3765
Quote from: ReLax18Végre vettem a fáradságot, hogy megnézzem a Hellsing-et... (...)
u.i. Ne kövezzetek meg annyira lécci:D
Nos... elõször is nézz az avatáromra.(egyébként mindjárt itt lesz Kvikveg is és õ nem olyan könyörületes, mint én! ;) )

Naszóval, vegyük szépen sorra: a manga tényleg jobb, mint az anime, de ez elég sok animénél így van. Jelen esetben sajna a történetben is eltértek az animénél, ami naggyon nem tett jót a befejezésnek! :( :(
   Nemtom, szvsz az elsõ néhány rész a bemelegítés a sorozathoz, hogy minden nézõ eléggé hangulatba tudjon jönni. Ez nem egy szokványos témát feldolgozó anime azért! De nekem mondjuk irtóra tetszettek!(elsõ rész pl Alucard vs plébánosvámpír! :jee: :kiraly: :lazza: )
    Hát igen, egy vámpír vér nélkül olyan, mint egy ember sör nélkül! :D
    Nekem a gyors folyású történések is nagyoon bejöttek, lévén beleillenek az anime hangulatába, és nekem nem tûnt fel egy rosszul kinézõ jelenet sem( :confused: )! Seras naponmászkálását még a sorozatban megmagyarázzák,  csak nem pont evvel kapcsolatban említik: õ még bõven nem "igazi" vámpír. Így is sokkal erõsebb, gyorsabb, kitartóbb, stb-ébb a közönséges embereknél, de még nem ivott a mestere vérébõl. Nem tud köddéválni, árnyakba folyni, meggyógyítani magát, meg ilyenek. Tehát amíg nem igazi vámpír(amíg ragaszkodik az emberi léthez) addig kevesebb hátránnyal kell szembenéznie(lsd Vampire szerepjáték).

Kövezni nem, max egy kis harapás a nyakadra és már nem is érzel semmi többet utána....  :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

katz

Quote from: Raggie GordonKövezni nem, max egy kis harapás a halántékodra és már nem is érzel semmi többet utána....  :__devil:
:confused:

Itt vmi félreértés lesz. Az az Alien ;)

Raggie

Quote from: katz:confused:

Itt vmi félreértés lesz. Az az Alien ;)
Öööö.. nemtom hogy tudtam a két szót összekeverni. Valszeg jóra gondoltam, de rosszat gépeltem.. Télleg nemtom!

De javítva! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

ReLax18

Quote from: Raggie GordonNekem a gyors folyású történések is nagyoon bejöttek, lévén beleillenek az anime hangulatába, és nekem nem tûnt fel egy rosszul kinézõ jelenet sem( :confused: )!

Rosszul kinézõ jelenet: pl. minden egyes katonás jelenet, amiben vezényelnek, hogy menjenek elõre, és egymás után mennek. Az animációja nagyon nem tetszik :ejj:

Quote from: Raggie GordonSeras naponmászkálását még a sorozatban megmagyarázzák,  csak nem pont evvel kapcsolatban említik: õ még bõven nem "igazi" vámpír. Így is sokkal erõsebb, gyorsabb, kitartóbb, stb-ébb a közönséges embereknél, de még nem ivott a mestere vérébõl. Nem tud köddéválni, árnyakba folyni, meggyógyítani magát, meg ilyenek. Tehát amíg nem igazi vámpír(amíg ragaszkodik az emberi léthez) addig kevesebb hátránnyal kell szembenéznie(lsd Vampire szerepjáték).

Jah! Így már érthetõ. Én is gondolkoztam valami ilyesmin...Tehát ez helyre van téve: Seras csak egy Vampire light :)

Quote from: Raggie GordonKövezni nem, max egy kis harapás a nyakadra és már nem is érzel semmi többet utána....  :__devil:

De én nem akarok vámpír lenni, mert akkor jönni fog ez a csúnya vörös kalapos, köpenyes alak, vagy ez a még gonoszabb szõke bácsi regeneráló képességekkel, és ki fognak akkor nyírni:(
:)
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Ramiz

Quote from: ReLax18Na tehát...vélemény:
A legtöbb dologban egyetértek veled, még a pár rosszul megrajzolt jelenetben is. Viszont a manga 120%-osan király (ld aláírás :D )!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: ReLax18Rosszul kinézõ jelenet: pl. minden egyes katonás jelenet, amiben vezényelnek, hogy menjenek elõre, és egymás után mennek. Az animációja nagyon nem tetszik :ejj:
Nemtom, lehet benne valami! Mondjuk az egész sorozatra kicsit jellemzõ az elsietettség(ami tovább gyorsítja az amúgyis totál pörgést! :D ), és lehet, hogy ez néhány helyen az animáció rovására ment. De a zenéje naggyon ott van azt el kell ismerned! :jee: :kiraly: :cool:
Quote from: ReLax18Seras csak egy Vampire light :)
LoL! :lol:
Quote from: ReLax18De én nem akarok vámpír lenni, mert akkor jönni fog ez a csúnya vörös kalapos, köpenyes alak, vagy ez a még gonoszabb szõke bácsi regeneráló képességekkel, és ki fognak akkor nyírni:(
:)
Neeeem is: "In the name of God I shall destroy the beast from this world for evermore!..." by Father Anderson ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

zolan43

A tenger ábrázolása elég jóra sikerült, az eszközök (halyó,repülõ...) részletesek. A történet jónak igérkezik. - Szerintem az amcsi tengeralattjáró legénysége összecsinálta magát... -
Sajnos csak az elsõ 9 rész van lefordítva, mindíg ez a várakozás. :rolleyes:

ReLax18

Quote from: Raggie GordonDe a zenéje naggyon ott van azt el kell ismerned! :jee: :kiraly: :cool:

Néhány helyen sztem nem találták el a megfelelõ zenét a hangulathoz, de tényleg el kell ismernem, hogy jó :)

Quote from: Raggie GordonNeeeem is: "In the name of God I shall destroy the beast from this world for evermore!..." by Father Anderson ;)

Neeee! Plz NEEEEEEEEEEE! Ne ölj meg! Te vagy az egyik kedvenc karakterem!:D
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

TearOfAngel

Most vettem észre, hogy fenn vannak a Trnity Blood "Új" részei és most, hogy kezdenek az események L durvulni és egyre nagyobb titkora kerül fény engem is kezd egyre jobban magávalragadni az anime hangulata! Mitöbb ami az 1. blikkre nagyon Hellsing copy-nak tûnt az kezd szertefoszlani. Nagyon ajánlom mindenkinek!! :jee:
YOU'RE GONNA CARRY THAT WEIGHT (4 EVER)

ReLax18

#3774
Nagy reggeli unatkozásomban gondoltam megnézek egy animét. Mivel le volt **ltve, és megígértem, hogy megnézem, és csak ez volt a gépemen, ezért a választás a GoldenBoy-ra esett...
Vélemény:
Úgy tûnik, hogy az elsõ rész utáni tetszésnyilvánításom (ami mellesleg a Legrosszabb animék topic-ban van :rolleyes: ) a sorozat megnézése után teljesen szertefoszlott.:) Bár igaz, hogy a "kicsit" perverz (a WC-ölelõs, mellugrálós részek) még mindig idegesítenek, de rájöttem, hogy ez amolyan Amerikai Pités...csak animésítve! :)
Értékelés: elismerem, tényleg jó sorozat tele poénnal meg minden... :jee:
8/10
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Nimlot

Ronmáncot illetve szerintem nem biztos hogy jó 5let lett volna mivel brutális féltékenységijelenetk születhettek volna :)
"Being too kind is also... cruel!"

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lythis

Most fejeztem be. Hát elég vegyes. Az elsõ néhány részt kifejezetten útáltam, mert tökre olyan volt, mint egy sCRYed rip-off. Aztán persze belendült a story, és közvetlenül a vége elõtt már egészen tetszett. A karaoke-s rész szvsz olyan szinten nem kellett oda, hogy az már fáj! Az ok h egy anime-ba kell ilyen is, de akkorsem vagyok vele kibékülve.... persze a kis szemétcsávó (nem ugrik be a neve) kijelentése a végén nagyot borít a hangulaton, illetve ezt a részt talán azért csinálhatták, mert az elõzõ, nagyon feszültre sikeredett.
 A végjátéknál a fõgonosz "bázisa" vagy nemtudom minek nevezzem számomra kissé minimalista volt, dehát istenem, ez van. A karakterek jelleme kissé érdekes vot, bár tény, hogy mindenkinek volt valami motivációja, még ha kissé érthetetlen is. A zene viszont nagyon el volt találva benne, fõleg a harcok alatt tetszett nagyon. Az opening az so-so, az ending viszont nem fogott meg egyáltalán. A child-ok ötletesek, de valahogy hiányzik belõlük az a bizonyos egyediség, ami pl Zetsuei-ben megvolt, és valahogy zavart, hogy nem fejlõdtek tovább. Az viszont jó volt, h mindenkinek volt külön element-je is - vagy mi - így nem kellett folyton childokat idézni.
 Egyébként ez a child/orphan dolog nem esett le teljesen a végére sem.
 
 Nálam 7,5-8/10 (és gyorsan elbújok, nehogy eltaláljon a kõzápor)

.Attila

#3778
Quote from: LythisNálam 7,5-8/10 (és gyorsan elbújok, nehogy eltaláljon a kõzápor)
Elkéstél:

edit: hogy vmi értelmeset is írjak :)
Karaoke-s rész: nem értem mi a baj vele. Japánok leggyakoribb társasági szórakozási formája, meglepõ, hogy a lányok is oda mentek kikapcsolódni?
Childok nem egyéniek: miután istenekrõl, legendákról lettek koppintva szándékosan, lehet, hogy nem is véletlen.
Zene jó: Kajiura Yuki, mást nem is várhattunk volna :zen:

edit2: fõgonosz minimalista bázisa: hát nem csilivili az biztos, engem nem izgat. Nem egy FFVIII, ahol tér-idõ zavarban megy a harc, de szerintem nem feltétlenül kell egy monumentális helyszín. Milyenre gondoltál, mi lett volna jó?

Child/orphan rendszernél mit nem értesz?

Darkstar

Quote from: LythisNálam 7,5-8/10 (és gyorsan elbújok, nehogy eltaláljon a kõzápor)
Hörr!  :morci:  :ejj:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん