Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Titkos®

Elsősorban Excel Saga fanoknak ajánlom, ezt a nagyon poénos kis sorozatot (akarom mondani OVA-t). Bár csak 2 részes, de szerintem elég dúrva poénok vannak benne az Excel Saga-nak kb. csak az utolsó (26.) része volt ennyire dúrva. :D  És természetesen Nabeshin ismét rulez! :)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Ozu

Quote from: Titkos®Elsősorban Excel Saga fanoknak ajánlom, ezt a nagyon poénos kis sorozatot (akarom mondani OVA-t). Bár csak 2 részes, de szerintem elég dúrva poénok vannak benne az Excel Saga-nak kb. csak az utolsó (26.) része volt ennyire dúrva. :D  És természetesen Nabeshin ismét rulez! :)


Engem mindig elriasztott már a cím is! Az is elég durva (:eek: túl szabadon asszociálok rá) , de ha csak két rész, akkor szakítok rá időt.
...én ott se voltam!!!

.Attila

#122
Szerintem pedig nem volt jó. A poénok már túlontúl elvontak, ellentétben az Excel Saga-val. Én közvetlenül az Excel Saga után néztem meg, tehát nem lehet azt mondani, hogy nem voltam felkészülve...

Ozu

#123
No, befejeztem a Scryedot. Bár az első rész nagyon bíztató volt, utána egész sokáig gyakran éreztem úgy, hogy feladom. Igazából még most sem értem, hogy mi fogott meg benne, de mindig jött egy rész, egy-egy elem ami miatt folytatnom kellett.
Egy biztos, s ez az egyetlen, ami számomra vitathatatlan, hogy az akciójelenetek rajzolása lenyűgöző, bár ez egy fighting animnél azért elvárható. Mindenesetre tényleg nagyon dögös.
A karakterek közül már nem mindegyik fogott meg igazán. Az a dinnyés srác egyenesen katasztrófális, meg a focifrizus főnök is, bár az ő altere az egyik legjobb. Myuojo Kyoji viszont az egyik kedvenc szereplőm lett :jee:
A story fordulatos, meg néhol elejtenek egy-két jó poént, meg némi öniróniát is felmutatnak, ami dícséretes.
Az aláfestő zenék megint csak jók, de az in-, meg az outro szörnyű.
Mindenesetre az utolsó epizódok miatt megéri a kitartást, az engem mindenért kárpótoltak, bár összeségében azért vegyesek maradtak az érzelmeim.

A Planetest is ugyanez a rendező csinálta, s ezek után azt is biztos megnézem.

70%
...én ott se voltam!!!

Titkos®

Quote from: OzuEngem mindig elriasztott már a cím is! Az is elég durva (:eek: túl szabadon asszociálok rá) , de ha csak két rész, akkor szakítok rá időt.

Végül is azt is mondhatnám, hogy találó a címe. :D  (Vannak benne ecchi poénok rendesen.)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Moloko

EZ az az anime amikor a srác keze a csaj :D
most kezdtem el nézni, poénnak tűnik.
"I'm going to remain unlucky for all three years of high-school, ending up without a girlfriend, and only my right hand as my lover!" [sok jelenet amikor egész életén át kéri a nőket h járjanak vele, és egyik se hajlandó] "It doesn't matter who! Just be my girlfriend!" - majd egy női hang: "Really?"
:hopp:

Chronos

Quote from: TriviSzerintem pedig ****. A poénok már túlontúl elvontak, ellentétben az Excel Saga-val. Én közvetlenül az Excel Saga után néztem meg, tehát nem lehet azt mondani, hogy nem voltam felkészülve...
Ne flame-elj...
Ha valami nem tetszik neked, akkor azt tartsd meg magadnak...
Nekem nagyon tetszett a puni puni, én töltöttem még fel régen az ftpre az Excel Sagával együtt, és nekem mindkét "sorozat" nagyon tetszett...:)

CHRONOS

.Attila

:confused: Nem mondhatom el a véleményemet? Neked tetszett, nekem nem, ezt nem szabad elmondanom?
Jó lehet, finomabban is mondhattam volna, de azért a véleményemet hadd mondjam már el, mégha az a tiéddel nem is egyezik.

Ramiz

Szerintem nemhogy belefér, de kellenek is ellentétes vélemányek. Különben aki erre jár, látja, hogy csak dicsérik, ergo mindenkinek tetszik - ami sosincs úgy.

A Midori no hibi csak ilyen poénokra játszik? Elsőre vicces lehet, de kérdés, hány részre elég. Vagy van benne más is?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

Mindenkinek joga van véleményt nyílvánítani. Nekem tetszet Puni Puni Poemi de még 1x nem nézném meg. Különben is Trivi nem flame-elt, föleg agy ilyen threadben nehéz is lenne.

Moloko

Quote from: RamizSzerintem nemhogy belefér, de kellenek is ellentétes vélemányek. Különben aki erre jár, látja, hogy csak dicsérik, ergo mindenkinek tetszik - ami sosincs úgy.

A Midori no hibi csak ilyen poénokra játszik? Elsőre vicces lehet, de kérdés, hány részre elég. Vagy van benne más is?
jajj, mondom hogy csak az első részt néztem még meg! Fogalmam sincs hogy mi következik ezután.

btw: nekem puni puni poemi tetszett, Excel saga nem. FLCL tetszett. Super Gals is tetszik (mérsékeltebben :D)

Chronos

Quote from: Trivi:confused: Nem mondhatom el a véleményemet? Neked tetszett, nekem nem, ezt nem szabad elmondanom?
Jó lehet, finomabban is mondhattam volna, de azért a véleményemet hadd mondjam már el, mégha az a tiéddel nem is egyezik.
Flamelés az, amikor valaki beírja, hogy tetszett neki egy anime, erre a másik meg beírja, hogy de az **** volt...
És a válaszom igen, ne írd be a véleményed, ha rögtön így kezded, hogy "hát az szar volt"...
Írd le, hogy szerinted miért volt rossz (nem szar), és akkor senki nem fog belédkötni...

CHRONOS

.Attila

Quote from: ChronosFlamelés az, amikor valaki beírja, hogy tetszett neki egy anime, erre a másik meg beírja, hogy de az **** volt...
És a válaszom igen, ne írd be a véleményed, ha rögtön így kezded, hogy "hát az szar volt"...
Írd le, hogy szerinted miért volt rossz (nem szar), és akkor senki nem fog belédkötni...

CHRONOS
Átírtam azt az egy szót. Így most már jó lesz?

Chronos

Quote from: TriviÁtírtam azt az egy szót. Így most már jó lesz?
Igen, így már sokkal jobb...:)

CHRONOS

Feldin

Quote from: AngelEZ az az anime amikor a srác keze a csaj :D
most kezdtem el nézni, poénnak tűnik.
"I'm going to remain unlucky for all three years of high-school, ending up without a girlfriend, and only my right hand as my lover!" [sok jelenet amikor egész életén át kéri a nőket h járjanak vele, és egyik se hajlandó] "It doesn't matter who! Just be my girlfriend!" - majd egy női hang: "Really?"
:hopp:
Akkor majd elkérem tőled ha leszedted :) Csak ne töröld le! ONEGAI!
Szombaton megkaptam Vash-tól a Boys Be-t és hajnal 2-ig azt néztem.
Romantikus cucc és tök jó!
Ajánlom mindenkinek!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Angeljajj, mondom hogy csak az első részt néztem még meg! Fogalmam sincs hogy mi következik ezután.
3 részt láttam és addig még poén volt :)
Főleg az I love (itt a srác neve) ruci, na azon megszakadtam :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Venom

Halihó!

Nem tudom hányan látták vagy épp nézik a sorozatot, de én most "végeztem" vele, úgyhogy gondoltam, megosztom a véleményem.

A történet
A történet főszereplője az "árva" Gon, a 12 éves kissrác, nagynénjével és nagymamájával él a távoli Bálna Szigeten (Whale Island). Itt kezdődik a történet, amikor Gon az erdőben csavarogva veszélybe kerül, ám megmenti egy Vadász (Hunter). Ekkor kiderül, hogy mégsem árva, ugyanis faterja (Jin Freaks) a valaha élt egyik leghíresebb Vadász. Ennek örömére Gon elhatározza, hogy ő is Vadász lesz. Mint minden sorozat főszereplőjének, Gonnak is szinte emberfeletti érzékei, ügyessége és ereje van. El is megy a Vadász Vizsgára, ami körülbelül a sorozat 60%-át teszi ki, de mint minden fight animében, itt is elsőre levizsgáznak. Közben barátokat is gyűjt, az orvosnak készülő nagypofájú Leorio-t, a halott törzséjért bosszút állni kívánó Kurapica-t, és a leghíresebb bérgyilkos család legifjabb tagját, Killua-t. Miután a díszes banda átverekszi magát a legtöbb ellenségen, megjelenik az igazí kihívás, a világ legerősebb tolvaj és tömeggyilkos bandája, a Pók (The Spider). Innen kezd igazán izgalmas lenni a sorozat, ám nem lövöm le a poénokat, mert itt már nem annyira a "Csak Egy Győztes Lehet, És Az A Főszereplő." séma érvényesül.

Rajzok, hangok, ilyesmik
Maguk a rajzok engem kicsit a Trigun-ra emlékeztettek, de biztos csak Leorio szemüvege miatt. Első ránézésre a sorozat gagyi és elavult rajzokat használ, de ahogy halad előre a történet, kiderül, hogy az elején csak visszafogták magukat az alkotók. Az ötödik rész környékén már nincs gondunk a vizuális élményekkel. A hangok jók, a zene pedig remek aláfestő zene, kivállóan megadják az adott helyzet alaphangulatát. Nem olyan jó, mint mongyuk a Cowboy Bebop vagy a Trigun, de nagyon megfelel. Igazság szerint nincs mire panaszkodni a sorozattal kapcsolatban, ahogy halad egyre előrébb, úgy javul a minőség.

Pozitívumok és negatívumok
Mint minden fight animében, itt is jelentős fejlődésen mennek keresztül a karakterek, és én ezt mindig szerettem. :) A szereplőket könnyen megkedveli az ember, bár néha túlzásba viszik a jófiú szerepet. Gon személyisége például szinte fikarcnyit se változik, mindig ő a naiv és kedves, akit mindenki, még a rosszfiúk is megkedvelnek. Sajnos ez van, de hál'stennek ez nem ront a sorozat élvezhetőségén. A cselekmény nem túl bonyolult, van néhány aranyos ötlet, de nem kell világrengető dolgokra számítani, nem arról szól ez az anime. Hanem a barátságról.
Igazság szerint a sorozat legnagyobb negatívuma maga a sorozat. Hogy ezt hogyan kell érteni? Megmagyarázom. A sorozatot elfelejtették befejezni. 62 rész (a TV sorozat) után még szinte semmi sem történt. Az első OVA a maga 8 részével csak olaj a tűzre, de annak a befejezése is csalóka, messze nem a történet vége. És a második OVA, a Greed Island? Szintén 8 részes, de a vége olyan, mintha azt mondaná: "Hunter X Hunter rajongók! Jövő héten, ugyan ekkor, ugyan itt!". De sajnos nincs tovább. A történet egy újabb fontos fejlődési szakasz középén áll meg, és körülbelül (nagyon vad becslés) még 100 rész kéne, hogy mindent tisztességesen befejezzenek.
Aggodalomra azonban semmi ok, legjobb tudomásom szerint lesz folytatás (vagy csak álmodtam?), azonban nem tudni mikor.

Jó Vadászatot mindenkinek!


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Titkos®

Negatívumok: Ahhoz képest, hogy mennyien dícsérték, eléggé csalódtam benne. Még jó, hogy csak 13 rész, így még nagy nehezen rá bírtam venni magamat, hogy ne hagyjam abba menet közben. A TV sorozat első részébe még belenéztem, adva neki egy utolsó esélyt, de rá kellett jönnöm, hogy "Ezek sem változtak semmit.". Nem mondanám, hogy egy rossz sorozat, voltak egész jó pillanatai, de hogy nekem nem jött be, az enyhe kifejezés. (Ezek után félek belegondolni, milyen lehet a Legend of Crystania, az még a rajongóknak sem jött be.)
Pozitívumok:
1. Deedlit :D  Sokszor csak ő tartotta bennem a lelket, hogy végig bírjak nézni egy részt.
2. A TV sorozat első része végén (nem tudom, hogy a többi rész végén van e) leadott Lodoss Island nevű SD-paródia egész jó volt, jólesett látni, hogy legalább önirónia van a készítőkben, mert pont azokat a jeleneteket paródizálták ki, amik az OVA-ban a legjobban idegesítettek. :)
Abba is hagyom, nem szeretek egy animét sem szapulni, de ez már nekem is sok volt. (Most pedig előkészítem az "Ide lőjetek!" feliratú pólómat. Ha valaki bővebben kíváncsi rá, hogy mi volt vele a bajom, én kifejtem.)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Ramiz

:uzi:
Nem szerepjátékoztál eleget a Lodosshoz...
Vagy csak a fantasyt nem bírod?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Venom

Hát, az az igazság, hogy én speciel elég sokat szerepjátékozom (még mindig, hja), de nekem se tetszett a Lodoss. A Berserk után valahogy túl gyermeteg volt. Nah mind1. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Ramiz

Érdemes vigyázni azzal a "gyermeteggel". Pl Azumanga vagy Totoro. Úgy kell hozzáállni, hogy "élvezni fogom". Meg hogy "van bennem még annyi gyerek". Nem csak a Hellsing meg a Berserk meg az Akira lehet jó. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: RamizMeg hogy "van bennem még annyi gyerek".
Szerintem mindenkiben van. Legalább is, akiből felnőtt korára teljesen kihal, az eléggé dull tud lenni... Kell egy kis "gyerekség" mindenkinek! :)

Venom

Quote from: RamizÉrdemes vigyázni azzal a "gyermeteggel". Pl Azumanga vagy Totoro. Úgy kell hozzáállni, hogy "élvezni fogom". Meg hogy "van bennem még annyi gyerek". Nem csak a Hellsing meg a Berserk meg az Akira lehet jó. ;)

Nem mondtam, hogy csak azok lehetnek jók, nagyon jól elszórakoztam már más sorozatokon is, de nekem továbbra is ez a véleményem. :) De ahogy azt a mondás tartja, kinek a pap, kinek a papné. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Titkos®

Quote from: Ramiz:uzi:
Nem szerepjátékoztál eleget a Lodosshoz...
Vagy csak a fantasyt nem bírod?

Azt nem hinném, hogy a fantasy-t nem bírnám, mert a Slayerst pl. imádom, sőt még a sokak által "unalmasnak" titulált Gyűrűk Urán is egész jól elszórakozom. :)  (Bár az nem anime. ;) ) Amúgy meg Warcraft rulez! :D
A szerepjátékokhoz való hozzáállásom pedig elég változó, mert pl. a Moondragon játékait bírtam, sőt általában nekem az anime/manga RPG-k bejönnek, de a sokak által kedvelt Diablot pl. két nap után úgy dobtam a sarokba, hogy csak úgy nyekkent. ;)  De amúgy mi köze ennek a Lodoss-hoz? Egy anime szerintem önmagában is legyen élvezhető, ne kelljen hozzá szerepjátékoznom, meg mittudomén mit csinálnom, hogy élvezni tudjam. Szerintem pont ez vele a legnagyobb baj: nagyon RPG íze van, a szereplők folyton csak hentelnek és az összes szereplő szerepjátékokból átvett sablonkarakter, mindenféle különösebben összetett személyiség nélkül. A befejezés meg külön egy csalódás volt, Wood (aki talán az egyik legemberibb figura volt) szépen Carla rabszolgája maradt, arról a fickóról meg, aki mindig Carlaval beszélt, a mai napig nem tudom, hogy kicsoda/micsoda.
Amúgy érdekes, hogy Venom szerint túl gyerekes volt, nekem meg pont az a bajom, hogy annyira próbálja magát komolyan venni. :)  Minden részben visszatérő jelenet volt pl. amikor az ódon várkastélyra folyamatosan közelít a "kamera", miközben villámok csapkodnak (ez biztos rohadt félelemetes, de én valahogy nem bírtam beleélni magamat) meg az is elég dúrva, hogy míg más animében folyamatosan jellenek meg a gonoszok (legfeljebb a főgonoszt hajkurásszák több részen keresztül), itt már az elején rögtön 5-6 van belőlük, akik hol egymást, hol Deddlit-éket kaszabolják, így hőseinknek jóformán ebédelni nincs idejük, mert ha az egyik gonoszt levágták, csak hazaugranak rendbehozni a kardot/páncélt és máris a következő ügyeletes gonosz nyakában lihegnek.
Szóval ez a felállás egy RPG játékban lehet, hogy még nekem is tetszene (elvégre ott a játékos a főszereplő, nem csak nézi, ahogy 5-en levágnak egy 100 fős sereget), de egy animében ehhez jóval több kell, hogy nekem tetszen.
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Damnatus

Hali!

Szerintem Ramiz a könyves szerepjátékra gondolt.
Az elf lány neve a tudomásom szerint deedoo, nem?
Egyébként nekem nagyon bejött a lodoss, még németül is mert a voxon láttam.
És a noirnak jó a zenéje.

.Attila

Quote from: DamnatusAz elf lány neve a tudomásom szerint deedoo, nem?
Deedlit, tudtommal...
QuoteÉs a noirnak jó a zenéje.
:jee: :cool: :tezsvir: :) :hopp:

Damnatus

#146
Hali!

Az angol nyelvü rpg-jébén Deedlit van írva. de a Voxon Deedoo volt.

Titkos®

Én úgy tudom, hogy az eredeti neve Deedlit, de Parn Deed-nek hívja (gondolom ez egy becenév vagy ilyesmi) és japánul ezt ejtik Deedo-nak. (Kb. mint az Excel Saga-ban: Excel--->Ekeseru.)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Feldin

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!
A Diablo nem szerepjáték!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Közelében sincs!!!!!!!!!!!!!!

Na, hogy on legyek:
Megnéztem a Green Green-t. Nagyon nagyon jó!!!!!!!!
Mindenkinek ajánlom!
Egy pár jelenetet ki lehetett volna hagyni de összességében szuper!

U.i.: Vki adjon nekem Lodos-t!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: FeldinU.i.: Vki adjon nekem Lodos-t!!!
Egyelőre csak nézzed az Ultra Maniac-et, a Golden Boy-t, a Shingetsutan Tsukihime-t meg a Rizelmine-t ;) Az első 3 biztos jobb nála, és még a 4. is szerintem.
Lodoss OVA tényleg nem rossz, de nem is olyan jó. Én anno VOX-on láttam.