Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Totya

Quote from: ShiroiAz Animenfo szerint pedig 26 részes.

Az az egy rész nem sokat számít, mivel szerintem így sem lehet belesûríteni az egészet, legfeljebb ha kivágnak belõle részeket.
Teacher Banzai!!!

Totya

Quote from: ShiroiCsak gondoltam ha érdekel az anime, akkor leírom, nehogy ne tudj róla.

Domo domo, bárhogy is lesz a mangát úgyis elolvasom, gyönyörûen van illusztrálva.
Teacher Banzai!!!

roderick

Tenjou Tenge-t nyilván nem 26 részesnek szánták, legfeljebb csak ennyi lesz belöle meganimálva, bár sztem lesz következõ szezon is nagy valószínüséggel (habár ezt inkább remélem)...
befejezést meg tuti nem csinálnak neki az animében, hisz még az elözményeket se tudták bemutatni és manga is még folyamatosan jön ki (vagyha mégis, akkor nagyot gratulálok a készítöknek, hogy agy nélkül is képesek élni)

Viszont megnéztem a Bleach anime elsö részét, egész jónak tünik...

(Edit: apropó nem tudja valaki, hogy a Tenjou Tenge mit jelent, vagy miért lett ez a címe? mertmár fél éve ezen gondolkodom...)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Chronos

Quote from: roderickTenjou Tenge-t nyilván nem 26 részesnek szánták, legfeljebb csak ennyi lesz belöle meganimálva, bár sztem lesz következõ szezon is nagy valószínüséggel (habár ezt inkább remélem)...
befejezést meg tuti nem csinálnak neki az animében, hisz még az elözményeket se tudták bemutatni és manga is még folyamatosan jön ki (vagyha mégis, akkor nagyot gratulálok a készítöknek, hogy agy nélkül is képesek élni)

Viszont megnéztem a Bleach anime elsö részét, egész jónak tünik...

(Edit: apropó nem tudja valaki, hogy a Tenjou Tenge mit jelent, vagy miért lett ez a címe? mertmár fél éve ezen gondolkodom...)
A hivatalos honlapon már 2 hete leírták, hogy készül a következõ szezon...:)
A Bleach pedig egy nagyon hosszú manga alapján készült anime, valószinûleg nem 26 részes lesz...:)
Egyébként az elsõ rész jó volt... :)

Csak idézni tudok:
Quoteegy Buddha-idezet egy resze...
egyebkent "a menny folott, a menny alatt"

CHRONOS

Totya

Quote from: ChronosA hivatalos honlapon már 2 hete leírták, hogy készül a következõ szezon...:)
A Bleach pedig egy nagyon hosszú manga alapján készült anime, valószinûleg nem 26 részes lesz...:)
Egyébként az elsõ rész jó volt... :)

Domo arigatou Chronos. Szégyelem magam mert nem olvastam pedig már nagyon várom, mert tetszik. Mondjuk gondolhattam volna, mert így nem igazán lenne értelme a sorozatnak. Dea azért a mangát is elolvasom,  mert nem bírom ki a következõ szezonig  :rotflol:

A Bleachet én is leszedtem, majd mindjárt megnézem.
Teacher Banzai!!!

Yume_16

ne ne.... hadd térjek vissza egy kicsit FMA-ra. ugy hallotam nemsoká lesz movie-ja és az igazi befejezés az lesz... de nemtom hogy várjam-e ha igy lesz.
eddig ugyan ugy gondoltam : persze persze kell mert hát... most viszont ugy érzem ez a befejezés nagyon passzolt a sorozathoz.


Rounin

Quote from: ShiroiAz Animenfo szerint pedig 26 részes.
Rounin: azt hittem, hogy te ezt már rég megnézted  :wtf: !?!

Avatár miatt? Meg Fall of roses aláírás miatt? :D
Neeem, csak most jutottam el odáig, és éppen a mangát töltöm.

NGE leírása? Nem-nem, dehogyis. Az ugyanúgy megmarad kicsiny szívem egyik kedvencének, elbújni csak a bennem kiváltott érzelmek tekintetében bújhat az AS mögött :)

Meske

Tegnap  megnéztem a D.N.Angel elsõ 5 részét (ugyanis még csak annyi van meg nekünk), és mondhatom, eddig nagyon-nagyon tetszett! :jee:
Alig várom már, hogy nézhessem tovább, bár elõbb a Chobitsot is végig kéne nézni, mert már annak is nagyon kíváncsi vagyok a végére. Bezzeg öcsikém (aki miatt sokáig nem tudtuk nézni, mert nyávogott, hogy nem vele nézzük)  már végig nézte az egész sorozatot... Most pedig az a kedvtelése, hogy bejön, mikor nézzük, s elkezd spoilerkedni. :wtf:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

.Attila

Le kell csapni :D
Komolyra fordítva a szót: zárjátok be az ajtót kulcsra (ha lehet), és akkor nem fog bejönni :)
A D.N.Angel meg késõbb is jó lesz, bár nekem igazából [ez lehet, hogy spoiler, már nem emlékszem] Daisuke és Riku kapcsolatának alakulása tetszett csak, de az viszont nagyon, amiatt igazán megéri megnézni.

Meske

Quote from: TriviLe kell csapni :D
Komolyra fordítva a szót: zárjátok be az ajtót kulcsra (ha lehet), és akkor nem fog bejönni :)
A D.N.Angel meg késõbb is jó lesz, bár nekem igazából [ez lehet, hogy spoiler, már nem emlékszem] Daisuke és Riku kapcsolatának alakulása tetszett csak, de az viszont nagyon, amiatt igazán megéri megnézni.
Nekem elsõre az tetszett meg, ill. inkább furcsálottam, mert nem figyeltem a betû különbségre, majd rájöttem, hogy a két lány közül az egyiket Rikunak, a másikat meg Rikának hívják...
Eleinte meg csak néztem, hogy egymást ugyanúgy hívják a lányok?.. Aztán rájöttem, hogy ott az az utolsó betû egy kicsit másképp van... :o

Hát, igen :lame: vagyok...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

.Attila

Quote from: MeskeNekem elsõre az tetszett meg, ill. inkább furcsálottam, mert nem figyeltem a betû különbségre, majd rájöttem, hogy a két lány közül az egyiket Rikunak, a másikat meg Rikának hívják...
Eleinte meg csak néztem, hogy egymást ugyanúgy hívják a lányok?.. Aztán rájöttem, hogy ott az az utolsó betû egy kicsit másképp van... :o

Hát, igen :lame: vagyok...
Riku és Risa

Meske

Quote from: TriviRiku és Risa
Hát igen, ahogy montam.... Elég figyelmetlen vagyok azt hiszem.... :o

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Marfy

Quote from: MeskeBezzeg öcsikém (aki miatt sokáig nem tudtuk nézni, mert nyávogott, hogy nem vele nézzük)  már végig nézte az egész sorozatot...

Megértheted hogy nem akarta hogy együtt nézzétek én is szivesebben nézem eme filmeket, így sokkal jobban átadhatom magam a film hatásának és nyugodtan szabadjára engedhetem érzéseim  :beken: .
Ha tudod minnél elõbb nézd végig a Chobits-ot, nekem nagyon teccett (ezt az avatarom is mutatja :).) legalább annyira mint a Love Hina ez a egyik kedvencem.

Maron

Most néztem végig a Le Portrait de Petit Cossette-et.  :jee: Nekem tetszett. Szándékosan úgy van megcsinálva, mintha össze-vissza ugrálnának a jelenetek között, hogy ne lehessen olyan egyszerûen követni a történetet. És a zenéje csilagos 5-s  :whoah:  :whoah: (Yuki Kajiura-sama!!  :whoah: , és csak decemberben lesz OST  :bruhuhu: ). Ja, és ez egy horror, szval aki nem nagyon bírja a vért, ne nézze.

Isi101

Csupán a zenéje miatt lettem kíváncsi rá, de nem bántam meg hogy letöltöttem.
Érdekes a története,bár elég nehezen érthetõ.
A végére teljesen depressziós lettem, (a család hozzám sem mert szólni :)) szegény lányt úgy sajnáltam.
Bár legalább még egyszer meg kell néznem, mert nem igazán tiszta minden.

Moha

Akkor tényleg jól fel kell rá készülnöm. Már egy ideje letöltöttem, de még nem volt merszem belekezdeni. Meg persze ahhoz hangulat is kell. De eddig mindenkitõl azt hallottam, hogy jó kis anime.

Manu

Quote from: MohaAkkor tényleg jól fel kell rá készülnöm. Már egy ideje letöltöttem, de még nem volt merszem belekezdeni. Meg persze ahhoz hangulat is kell. De eddig mindenkitõl azt hallottam, hogy jó kis anime.

Az bizony, úgyhogy ne késlekedj. Annyira azért nem kell félni tõle (legalábbis az elsõ néhány résztõl:D) Imádtam!

roderick

Quote from: MaronMost néztem végig a Le Portrait de Petit Cossette-et.  :jee: Nekem tetszett. Szándékosan úgy van megcsinálva, mintha össze-vissza ugrálnának a jelenetek között, hogy ne lehessen olyan egyszerûen követni a történetet. És a zenéje csilagos 5-s  :whoah:  :whoah: (Yuki Kajiura-sama!!  :whoah: , és csak decemberben lesz OST  :bruhuhu: ). Ja, és ez egy horror, szval aki nem nagyon bírja a vért, ne nézze.

Végig? akkor kijött már a harmadik része? hol? mikor? KELLNEKEM... :eek:

Saikano is ritkajó, habár jó lenne ha meglenne a teljes manga angolul, vagy valamilyen japántól eltérö nyelven, mert az ahogy észrevettem jobb és több dolgot elárul a világról... meg a vége kicsit más... állítólag
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Venom

Quote from: ShiroiTehát a kórházban ébredõ lány valójában már egy emberformát öltött kígyó (Howasha), és Pai továbbra is egy tesben van a Sanjiyannal?

Hát most pofátlanul röviden fogok válaszolni, de: Igen. Pontosan ez a helyzet. :)
Egyébként tényleg nagyon jó a sorozat, csak hiányolom, hogy nem folytatták, pedig lenne még hová! :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Mattanja

Quote from: VenomHát most pofátlanul röviden fogok válaszolni, de: Igen. Pontosan ez a helyzet. :)
Egyébként tényleg nagyon jó a sorozat, csak hiányolom, hogy nem folytatták, pedig lenne még hová! :)
Kösz a megerõsítést!  :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Maron

Quote from: roderickVégig? akkor kijött már a harmadik része? hol? mikor? KELLNEKEM... :eek:

Nincs még  :beken: Miután ezt megírtam, derült ki számomra, hogy 3 részes  :bruhuhu: És ráadásul licenszelték is állítólag  :ejj:

sirtomi

Sziasztok!

Most néztem meg az Ah! My Godess-t. Nagyon tetszett.
Nem gondoltam volna, hogy egy romantikus sorozat ennyire fog tetszeni, az ötödik rész után majdnem neki álltam mégegyszer az egésznek. Sajnos idõ hiányában elhalasztottam :)

Elõtte fejeztem be az X tv sorozatot. Azt hiszem ezt az anime-t egyhamar nem felejtem el. Nagyon nagy hatással volt rám. Fantasztikus a hangulata, a zenéje és minden. A történet is nagyon ott van.
Nektek mi a véleményetek róla?

Bruce

Quote from: sirtomiElõtte fejeztem be az X tv sorozatot. Azt hiszem ezt az anime-t egyhamar nem felejtem el. Nagyon nagy hatással volt rám. Fantasztikus a hangulata, a zenéje és minden. A történet is nagyon ott van.
Nektek mi a véleményetek róla?
Ami neked :D , bár a zenéjével vannak gondjaim... Ugyanis miközben nézem, tökéletesen passzol, és csinálja is a hangulatot rendesen, de amit sajnálok, hogy önmagában mint OST nem igazán állja meg a helyét... :( kivéve persze a Sadame címû számot :) Persze a fõ funkcióját betölti, tehát illik a sorozathoz, szóval ez nem egy nagy mínusz pont, csak amolyan kicsike. Egész kicsike.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Manu

Quote from: sirtomiNektek mi a véleményetek róla?

A movie-t 4-5 éve láttam, s még sokáig az egekig magasztaltam. Most  nyáron megnéztem a sorozatot a 3/4-éig és számomra dögunalmas volt, úgyhogy abba is hagytam. Ez van ha túlliheg az ember magában valamit.

sirtomi

Quote from: BruceAmi neked :D , bár a zenéjével vannak gondjaim... Ugyanis miközben nézem, tökéletesen passzol, és csinálja is a hangulatot rendesen, de amit sajnálok, hogy önmagában mint OST nem igazán állja meg a helyét... :( kivéve persze a Sadame címû számot :) Persze a fõ funkcióját betölti, tehát illik a sorozathoz, szóval ez nem egy nagy mínusz pont, csak amolyan kicsike. Egész kicsike.

Önállóan tényleg nem minden dal állja meg a helyét, ebben igazad van, de a sorozathoz nagyon passzol, és a hangulatot is nagyon fokozza :)

Mondjuk még nem láttam túl sok anime-t, de eddig ez számomra az etalon :)
Sok jó sorozatot és filmet láttam, de azok csak megközelíteni tudták az X-et.

A NGE -ra nagyon kiváncsi vagyok, azt nagyon dícséri mindenki. De most valami könnyedebbre vágyom :)

sirtomi

Quote from: ManuA movie-t 4-5 éve láttam, s még sokáig az egekig magasztaltam. Most  nyáron megnéztem a sorozatot a 3/4-éig és számomra dögunalmas volt, úgyhogy abba is hagytam. Ez van ha túlliheg az ember magában valamit.
Sajnos én nem a movie-val kezdtem, de meg fogom nézni azt is.

Bruce

Quote from: sirtomiSajnos én nem a movie-val kezdtem, de meg fogom nézni azt is.
Még én sem láttam, de ha igaz, amit Manu mond, akkor lehet, hogy jobb így... Így élveztük ezt is, és a moviet is fogjuk, úgy, hogy eccer sem unatkoztunk  :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Na, végre valahára befejeztem(tük). És hát, mit mondjak: nagyon tetszett! :jee:
Valószínû meg fogom nézni még egyszer, mert eléggé apránként néztem. Ami érdekes volt, hogy az elején kicsit lassan folytak az események, aztán eléggé felgyorsult minden. Sõt, mikor már azt hittem, kezdenek megoldódni a dolgok, akkor jött bele a csavar. Hát az utolsó pár rész azért rendesen odszögezett a képernyõhöz :körmét rágó, "na most mi lesz" smiley:
[Spoiler]Az utolsó rész vége felé már-már azt hittem, hogy "rossz vége lesz", de aztán megnyugodtam. Igazából az utolsó 3 rész az, ami igazán izgalmas[/Spoiler]

Jó kis romantikus történet. A zenéje is nagyon tetszett, különösen az utolsó részek outro zenéje. Pontozni inkább nem pontozom, de lényeg, hogy szvsz nagyon jó, érdemes megnézni.

Fazék

Quote from: BruceMég én sem láttam, de ha igaz, amit Manu mond, akkor lehet, hogy jobb így... Így élveztük ezt is, és a moviet is fogjuk, úgy, hogy eccer sem unatkoztunk  :hehe:
én pár napja néztem meg a movie-t újra és úgy döntöttem nem éri meg archiválni és lecserélni az 1cd-s változatot, lehet hogy inkább azt is elajándékozom valakinek... túl tömör, elkapkodott, a szereplõket szinte még meg se kedvelted, már hullanak, mint õsszel a levél és vége is a filmnek. szép próbálkozás, de nálam nem nyert. film 6/10 sorozat 8.5/10