Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: Kvikveg:eeek: Ize, itt valami felreertes van... (vagy en ertek felre valamit?) Osaka idegesitett. Szoval o nem. Ha valasztani kene, Sakaki.
Pontosítok: Te írtad, hogy Osaka idegesített. Aztán Manu írta, hogy Osaka a kedvence.
Csak annyit akartam hozzáfûzni, hogy Osaka-t én is kedvelem és - veled ellentétben - nekem bejön a stílusa.
Természeresen ha nem tetszik a sorozat, hát nem tetszik. Mindenkinek lehet olyan, hogy valami nem tetszik, ami sok más embernek igen. És nem csak anime terén. Pl. Engem a foci abszolút hidegen hagy, sokan pedig megvesznek érte...

UfoZ

Genshiken

Végre kész lett a 12. rész, és ezzel sajnos vége ennek a sorozatnak :( hacsak rá nem szánják magukat egy második szezonra.

Aki nem ismerné, egy egyetemi otaku klubról szól (Gendai Shikaku Bunka Kenkyuukai, azaz Society for the Study of Modern Visual Culture)... lényegében animét néznek, meg játszanak, modellt építenek, cosplay, doujinshi vásárlás stb. A humor onnan adódik, hogy egy teljesen "normális" csaj is bekerül a csoportba a szépfiú-de-otaku barátja révén.

Külön érdekesség, hogy tartozik hozzá egy "történetbeli" anime is, a Kujibiki Unbalance, ami a Genshiken világában egy 26 részes sorozat, és néhány epizódot OVA formájában tényleg megcsinálnak.

Szóval  :jee:

Kvikveg

Moha: Oks, leesett a tantusz. En egyszeruen az "en is"-t mashogy ertelmeztem. :rolleyes:
Asszem ezt tultargyaltuk. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dragon

Quote from: MohaMelyik az? NGE? (Csak mert én még nem láttam :p)
És mikor készül az úr pótolni ezt a égbekiáltó hiányosságot?
:p
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Djinn

Eddig az elsõ két részt láttuk.
Hát nem dobtam magam hanyatt tõle! Teljesen szokványos fantasy sztori, a szokásos karakterekkel.
Ettõl függetlenül nagyon szép és a zenéje is tetszik.
Remélem késõbb azért lesz valami újdonság is benne és a jellemek is lehetnének kidolgozottabbak,  mert így elég uncsinak tûnik.  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Titkos

Quote from: DjinnEddig az elsõ két részt láttuk.
Hát nem dobtam magam hanyatt tõle! Teljesen szokványos fantasy sztori, a szokásos karakterekkel.
Ettõl függetlenül nagyon szép és a zenéje is tetszik.
Remélem késõbb azért lesz valami újdonság is benne és a jellemek is lehetnének kidolgozottabbak,  mert így elég uncsinak tûnik.  :rolleyes:

Pedig az elsõ két résznél nekem még tetszett is némileg. ;)  Úgy a 8. körül kezdett a dolog vérízzadásba átmenni, ahol már kínszenvedés volt minden epizód, mert az életemet meguntam egy rész alatt, a karakterek meg szokványosak voltak, ahogy te magad is mondtad, úgyhogy még õk sem dobták fel a sztorit. Csak azért néztem végig, mert szerintem nem igazságos egy félbehagyott sorozatról véleményt mondani. (Elnézést a fanoktól. ;) )
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Djinn

Quote from: TitkosPedig az elsõ két résznél nekem még tetszett is némileg. ;)  Úgy a 8. körül kezdett a dolog vérízzadásba átmenni, ahol már kínszenvedés volt minden epizód, mert az életemet meguntam egy rész alatt, a karakterek meg szokványosak voltak, ahogy te magad is mondtad, úgyhogy még õk sem dobták fel a sztorit. Csak azért néztem végig, mert szerintem nem igazságos egy félbehagyott sorozatról véleményt mondani. (Elnézést a fanoktól. ;) )
Hûû! Hát most nem lett töb kedvem folytatni. Pedig be fogjuk fejezni És ez még csak 13 rész. De én a sorozatot is tervbe vettem. Az 26 rész  :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Titkos

Quote from: DjinnHûû! Hát most nem lett töb kedvem folytatni. Pedig be fogjuk fejezni És ez még csak 13 rész. De én a sorozatot is tervbe vettem. Az 26 rész  :eeek:

Azért szerintem fejezd be, nekem is sikerült. ;)  (Meg mégse terjedjen már el, hogy elvettem egy lehetséges fan kedvét. ;) ) A sorozatból én csak az elsõ részt néztem meg, de nem vettem észre, hogy sokat változott volna. Viszont a részek végén szereplõ Lodoss Island nevû SD paródia tetszett. :)  (Az az egy, amit láttam. ;) )
Mondjuk én úgy vagyok, hogy ha egy animében nem fog meg a hangulat és a szereplõk, akkor az már nálam el van bukva. A Lodoss-nál sajnos egyik sem fogott meg.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Marfy

Quote from: DjinnHûû! Hát most nem lett töb kedvem folytatni. Pedig be fogjuk fejezni És ez még csak 13 rész. De én a sorozatot is tervbe vettem. Az 26 rész  :eeek:
Szerintem pedig jó és mindenképpen nézd végig.
A sorozat is jó fõleg a végén lévõ paródiák már csak azért is érdemes megnézni :), és az intro outro is szupi.

Djinn

Quote from: NokiSzerintem pedig jó és mindenképpen nézd végig.
A sorozat is jó fõleg a végén lévõ paródiák már csak azért is érdemes megnézni :), és az intro outro is szupi.
Mindenképp végnézem. Nem szoktam félbehagyni a dolgokat.  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: UfoZGenshiken

Végre kész lett a 12. rész, és ezzel sajnos vége ennek a sorozatnak :( hacsak rá nem szánják magukat egy második szezonra.

Aki nem ismerné, egy egyetemi otaku klubról szól (Gendai Shikaku Bunka Kenkyuukai, azaz Society for the Study of Modern Visual Culture)... lényegében animét néznek, meg játszanak, modellt építenek, cosplay, doujinshi vásárlás stb. A humor onnan adódik, hogy egy teljesen "normális" csaj is bekerül a csoportba a szépfiú-de-otaku barátja révén.

Külön érdekesség, hogy tartozik hozzá egy "történetbeli" anime is, a Kujibiki Unbalance, ami a Genshiken világában egy 26 részes sorozat, és néhány epizódot OVA formájában tényleg megcsinálnak.

Szóval  :jee:
a Genshiken-t én is ajánlom. reggel szedtem le az utolsó részt, de még nem volt idõm megnézni, pedig már hetek óta vártam... :rolleyes: de enélkül is nyugodtan merem ajánlani a sorozatot :)

Moha

:sóhaj:
Bele mertem kezdeni. Tényleg elég mély dráma, bár a leírások alapján nem teljesen erre számítottam. Rendhagyó történet, az egyszer biztos.
Már ez a 7 rész is eléggé mély érzéseket váltott ki. Valami olyasmit, mintha a szívem környékére összpontosulna minden.
Amint befejezem (remélem holnap), bõvebben leírom a véleményem. Egyelõre nem bírtam tovább nézni...

roderick

Quote from: DjinnEddig az elsõ két részt láttuk.
Hát nem dobtam magam hanyatt tõle! Teljesen szokványos fantasy sztori, a szokásos karakterekkel.
Ettõl függetlenül nagyon szép és a zenéje is tetszik.
Remélem késõbb azért lesz valami újdonság is benne és a jellemek is lehetnének kidolgozottabbak,  mert így elég uncsinak tûnik.  :rolleyes:

Lodoss-t szerintem soha senki nem azért szerette mert valami egyedi, hanem mert annyira klisés másolata a d&d-nek, hogy az már jóóóó.... persze csak annak aki szereti ezt a hangulatot...
amúgy sztem ha az OVA nem tetszett akkor a tv-t is ki lehet hagyni, mert újat az se mutat... csak az eredeti történethez több köze van.

(PS: saikanoból csak a 13 rész jó... csak minek van elötte az a 12... ách.. :) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: TitkosPedig az elsõ két résznél nekem még tetszett is némileg. ;)  Úgy a 8. körül kezdett a dolog vérízzadásba átmenni, ahol már kínszenvedés volt minden epizód, mert az életemet meguntam egy rész alatt, a karakterek meg szokványosak voltak, ahogy te magad is mondtad, úgyhogy még õk sem dobták fel a sztorit. Csak azért néztem végig, mert szerintem nem igazságos egy félbehagyott sorozatról véleményt mondani. (Elnézést a fanoktól. ;) )

Kínszenvedés... azért az kicsit erõs...
Szerintem az Inuyashanál meg a Slayersnél nem kicsit izgalmasabb, pedig azok is nézhetõek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Marfy

Quote from: roderickklisés másolata a d&d-nek, )
Mi az a d&d?

Cobra

:lol:
D&D = Dungeons & Dragons (szerepjáték)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Djinn

Quote from: roderickLodoss-t szerintem soha senki nem azért szerette mert valami egyedi, hanem mert annyira klisés másolata a d&d-nek, hogy az már jóóóó.... persze csak annak aki szereti ezt a hangulatot...
amúgy sztem ha az OVA nem tetszett akkor a tv-t is ki lehet hagyni, mert újat az se mutat... csak az eredeti történethez több köze van.
Na igen, nincs bajom a D&D-vel és a hangulattal sem. De valahogy ez könyvben (vagy élõben  :rolleyes: ) jobban bejön. De azért megnézem az biztos.  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

purple haze

Én most nézem a The Hakkenent-t. A tradícionális Japán háttér, és a sztori valamint a történetvezetés is elég jók, de... a rajzról ez már nem mondható el... A puritánabb, "realisztikusabb" stílust követi, de szerintem soxor esetlen. Bár mintha a sorozat elõrehaladtával ez javulna... De mindezek ellenére szerintem érdemes megnézni, fõleg aki szereti a történelmi (alternatív) Japánban játszódó animéket.

 :lazza:

Manu

Quote from: roderick(PS: saikanoból csak a 13 rész jó...  )


Nana... :ejnye:  :) De a vége tényleg...  :jee:

zolan43

Ah! My Goddess TV a manga története mentén halad. A 7. rész ma jött ki (AonE-AnY), csak azt nem tudom meddig lesz elérhetõ.

Solar Funsubs-nál már ez áll: "Licensed by Media Blasters"
AonE-AnY és ANBU-nál még kintvan.

Titkos

Quote from: RamizKínszenvedés... azért az kicsit erõs...
Szerintem az Inuyashanál meg a Slayersnél nem kicsit izgalmasabb, pedig azok is nézhetõek.

Jó egy kicsit talán tényleg túloztam. ;)  De szántszándékkal letöltött animét én még nem untam ennyire. (Persze nem olyan rossz, csak ahhoz képest, hogy mennyi rajongója van, én többet vártam tõle.) Az IY és a Slayers ott van a kedvenc animéim között, de a Lodoss valahogy nagyon nem fogott meg. Bár így belegondolva lehet, hogy pont azért, mert míg az elsõ két anime a komoly történet mellett a humort sem nélkülözi, addig a Lodoss véresen komolyan veszi magát, és szerintem ez nem áll jól neki.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Jenchi

Nekem bejött ez a komolyság. Már csak azért is, mert a Slayers részeknek mindíg csak a felét láttam (a másik felét a padlón töltöttem síró-,és röhögögörcsbe dermedve  :haha: ), a RoLW-t simán végignéztem. A titok: egy nap, egy rész. MAX. Slayers-böl kivégzek én akármennyit  naponta, csak bírjam rekeszizommal.  :lul:
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Isi101

Quote from: Moha:sóhaj:
Bele mertem kezdeni. Tényleg elég mély dráma, bár a leírások alapján nem teljesen erre számítottam. Rendhagyó történet, az egyszer biztos.
Már ez a 7 rész is eléggé mély érzéseket váltott ki. Valami olyasmit, mintha a szívem környékére összpontosulna minden.
Amint befejezem (remélem holnap), bõvebben leírom a véleményem. Egyelõre nem bírtam tovább nézni...
Kitartás, megéri végignézni.
Vagy nagyon, vagy egyáltalán nem fog tetszeni, de középút nincs :)
(Miért van ez? Valaki mondja el.....)

QuoteRoderick :(PS: saikanoból csak a 13 rész jó... csak minek van elötte az a 12... ách..  )
Nem igazán, szerintem mind a 13 rész összetartozik, még ha laposabbnak is tûnik a többi, akkor is összességében egész a történet.

roderick

Quote from: Isi101Nem igazán, szerintem mind a 13 rész összetartozik, még ha laposabbnak is tûnik a többi, akkor is összességében egész a történet.

Hátjóhátjó, kicsit túloztam, de én nagyon elnyújtottnak éreztem a dolgot, habár ez elég sok animenél elöfordulm hogy a közepén próbálják meg lelassítani a történéseket, hogy kijöjjön a kellö méretre a dolog...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Feldin

Quote from: KvikvegAzumanga Daioh

Nnna. Vegigneztem. Ezennel megalapitom az "Ussuk le Osakat" klubot. :lul:
/Anooooo... :haha: /
Nem mondhatnam, hogy nagyon megfogott. Ha meg gimis vagy altalanosba jaro lennek, talan... Asszem kinottem belole...
A karakterek amugy nagyon jok. Sakaki tetszett. Amit a macskakkal szenved... :eeek:
Kimuranal egyszeruen nem vettem a lapot. Inkabb zavaro volt, mint poen.
Par jeleneten jokat rohogtem:
SPOILER?
Amikor a ket tanar az angollal talalkozik az utcan. A tesitanar meg semmit sem ert az egesz blablabol...
Yomi "eneklese" a zarounnepsegen... :eeek:
A 22es reszben ket kocsival mennek, es Yukariek beszolnak a masiknak a piros lampanal. Kesz.. :lul:

SPOILER VEGE
A zenei fodallam idonkent kifejezetten idegesitett. Neha meg elvoltam vele.
Egyebkent aranyos, csak asszem nem az esetem.

Na, mennyi ido alatt lesz belolem hulla?  :D

Hát..... :D
Na jó, élhetsz :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Manu1. Osaka a kedvencem...
+
2. Pár hónappal vagyok idõsebb nálad, és infantilisnak sem tartom magam, mégis tetszett...
=
 :mad:

Blimp! Csatlakozom! Égessük meg!!!  :D :D

Egyébként nem te vagy az elsõ, akivel találkozom és nem tetszett neki...
Ha már így bújtogattok :)
Vigyünk rõzsét a köv tásasra és megégetjük :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Blimpa Genshiken-t én is ajánlom. reggel szedtem le az utolsó részt, de még nem volt idõm megnézni, pedig már hetek óta vártam... :rolleyes: de enélkül is nyugodtan merem ajánlani a sorozatot :)
Asszem viszek neked vinyót :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kvikveg

Quote from: FeldinHa már így bújtogattok :)
Vigyünk rõzsét a köv tásasra és megégetjük :)
Alucard! Ebedelni megyunk!  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

#1828
Quote from: zolan43Ah! My Goddess TV a manga története mentén halad. A 7. rész ma jött ki (AonE-AnY), csak azt nem tudom meddig lesz elérhetõ.

Solar Funsubs-nál már ez áll: "Licensed by Media Blasters"
AonE-AnY és ANBU-nál még kintvan.

Valóban licenszelték, de most néztem az AonE oldalát, a fórumban azt írták, hogy õk folytatják :)
... huhhh... már kezdtem megijedni.... kár lenne érte...


Titkos

Quote from: ManituValóban licenszelték, de most néztem az AonE oldalát, a fórumban azt írták, hogy õk folytatják :)
... huhhh... már kezdtem megijedni.... kár lenne érte...

Én nem értem ezt a licensz dolgot, most akkor amit amerikában megvesznek, azt nem merik tovább fansubbolni, vagy hogy van ez? :confused:
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."