Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Relunx

QuoteOriginally Posted by Bill
Az ova-t én is láttam, szerintem is nagyszerû (Belldandy imádnivaló ). Tuti, hogy meg fogom még nézni. A tv sorozatból 10 rész lennvan, azt még nem kezdtem el, majd egyszer (ami valószínûleg akkor lesz, ha meglesz teljesen, mert az ova-t is egyben végignéztem. Hajnali 2ig tartott, de megérte! ) A movie-t sajnos még nem láttam.
Jah, Belldandy nálam is RULZ! Egyébként én is egyszerre akartam megnézni a Tv-t, de nem bírtam vele várni! :D Sztem még jó sokat kell várni, mert a fansubosok most fejezték be a 18.dik részt, és ha jól saccolok olyan 25-30 részkörül mozoghat a Tv.
A movi-ról csak annyit hogy sokat nem vesztettél! Az OVA-t folytatja (10 évvel késöbb játszódik az OVA után). Nekem nem tetszett. De mivel AMG ezért megnéztem, mint AMG fan.
Én is olyan hajnali 2-3ig néztem az OVA-t és tényleg megérte akkor megnézni.

Relunx

Bill

Quote from: RelunxSztem még jó sokat kell várni, mert a fansubosok most fejezték be a 18.dik részt, és ha jól saccolok olyan 25-30 részkörül mozoghat a Tv.
A movi-ról csak annyit hogy sokat nem vesztettél! Az OVA-t folytatja (10 évvel késöbb játszódik az OVA után). Nekem nem tetszett. De mivel AMG ezért megnéztem, mint AMG fan.
Relunx
Az nem gond, hogy 30 részes lesz kb, van mit néznem most. Wolf's Rain, Noir, stb.
A movie-ra meg már csak azért is kíváncsi vagyok, mert az ova nagyon bejött, hátha tetszik majd a film. Bár ki tudja. Mindenesetre felkerült a listámra. :)
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Ramiz

Quote from: RouninBerserk -.-
Ahhoz képest, hogy nem a brutalitása miatt szereted, mindig ezzel jössz... :rolleyes: Különben meg a Berserk nem is olyan durva. :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Thomasson88

Quote from: karatedogHát az EL az elég brutál, fõleg ahogy kezdõdik... Meg sem tudom számolni hány biztonságos õr hal meg darabokra szakadva  :eeek:
Hát ha cask azt nézzük. De az méga késõbbiekhez képest annyira nem is durva.
[Spoiler]A 2.részben például amikora  kis csajért kuldenek egy katonákból álló kis hadosztályt hogy iktassák ki akkor a csajt baszogatja a legbeképzeltebb katona hogy na most még nem viszlek vissza a táborba hanem jöjjön egy kis szórakozás a sok emberért akiket megölté. És akkor hirtelen azt veszed észre hogy a csaj nem védekezik. Majd miután elkezd védekezni a csávót elõször leuti a foldre utána a csávo leakarja loni erre a spec képességével leszakitja a fél kezét majd a másik kezét a csuklojánál eltöri.Ezután a csávó mnodja hogy akkor is örökre megjegyzem az arcod és emgöllek. Erre simán kiszurja a csávo két szemét. Közben eszméletlen mennyiségû vér és baromi jol megrajzolva:) Na erre azt mnodtam hogy ez télleg durva. Ehhez képest az elsõ rész elbujhatott. De nem mnodok el többet. Nézzétek tovább. Utána is lesznek még "fincsi"dolgok :)[/Spolier]
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Ramiz

Akit ez hoz lázba, az menjen el orvosnak, ott aztán láthatsz annyi nagyon élethû vért meg sebet, amennyit csak akarsz. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Thomasson88

Quote from: RamizAkit ez hoz lázba, az menjen el orvosnak, ott aztán láthatsz annyi nagyon élethû vért meg sebet, amennyit csak akarsz. ;)
Na jó. Most nem volt igazad. Én pl biztos hogy nem szeretnék orvos lenni ,de ettõl függetlenül tetszhett az hogy egy animében -amiben a brutalitásnak igen fontos szerepe van - sok a vér és azt ráadásul jól haasználják. Van akinek ez van akinek az jön be. Nekem konkrétan sok mniden bejön köztük ez is. na mnid1.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Manu

Quote from: Thomasson88sok a vér és azt ráadásul jól haasználják.

Hát konkrétan ezzel én vitatkoznék, ha nem lenne elegem a EL körüli alaptalan felhajtásból. De, ha már mégis gerjesztem, akkor szvsz nagyon bután, gyerekesen, felszínesen, és inkább mókásan, mint megdöbbentöen használják benne a vért. Valahogy az egész rohadtul bugyuta. Az a kevés jelenet, ami nem, ott meg átlátszóan hatásvadász.


Edit: Jah, kifejtem, hogy miért csalódtam akkorát a Basiliskben. Az elsõ részben olyan anime tárult a szemem elé, ami a Ninja Scroll Movie-t idézte bennem. Komoly, jól megalkotott, átgondolt, pörgõs, cool sorozatnak, gyönyörû rajzolással, jó karakterekkel. Olyan fighting anime, ahol nem csak csépelik egymást millió részen keresztül a különbözõ tecnikával rendelkezõ, sajátos külalakkal megáldott csakjó és csakrossz karakterek. A második részben azonban a nyakunkba ömlesztik a felhozatlalt az összes különbözõ technikával és kinézettel rendelkezõ szereõplõbõl, és egyik gyérebb, mint másik. (Van benne egy arc, aki egy-az-egyben a szörnyeteg a Disney féle Szépség és szörnyetegbõl, de sorolhatnám). Eröltetett, ötlettelen, a történet nem halad sehova és a rajzolás minõsége is erõsen visszaesik. Lehet, hogy nem olyan irdatlanul rossz, de az elsõ ep. alapján mérföldekkel jobbra számítottam.

Necrid^

Quote from: Thomasson88Na jó. Most nem volt igazad. Én pl biztos hogy nem szeretnék orvos lenni ,de ettõl függetlenül tetszhett az hogy egy animében -amiben a brutalitásnak igen fontos szerepe van - sok a vér és azt ráadásul jól haasználják. Van akinek ez van akinek az jön be. Nekem konkrétan sok mniden bejön köztük ez is. na mnid1.

Attólfüg van aki birja a vért és van aki egyból elájol töle.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Raggie

#2708
Quote from: Ramiz:ejj: Micsoda dolog! :rolleyes:
Sajna egy ideje ide nem néztem be de ehez maxximálisan csatlakozom! Méghogy CB-t nem nézni! :ejj:

Edit: Az EL-el kapcs.: nekem Manu postja után egybõl a Kite beli vér jutott az eszembe, ahol mellesleg naggyon nem tetszett. Jól gondolkozom?(csak azért, mert még nem láttam magát a sorozatot)

Manu:a magyarázatod átevickélt a vizsgán. Megfelelõ indoklásnak bizonyult, de azért legközelebb húsz sor alatt ne állj meg! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Manu: az a baj, hogy most már kedvet csináltál! :) Keress valami más Ninja Scroll-szerû pörgõs és cselekményes animét, addig én megnézem újra, hogy csillapítsam éhségemet. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizAhhoz képest, hogy nem a brutalitása miatt szereted, mindig ezzel jössz... :rolleyes: Különben meg a Berserk nem is olyan durva. :hehe:

De mérföldekkel életszerûbb (fõként a manga, mert az anime nem a legjobb ebbõl a szempontból sem :D ) a "sérülés-modell" ;)

Nah. On

Megnéztem a Noir elsõ részét. Tudom, hogy késõbb fog kibontakozni, amivel nincs is bajom. Eddig egyedül a zene nem tetszett igazán. Hopp. Rosszul fogalmaztam meg. Mielõtt láttam volna bármit is a Noir-ból, a zene már akkor is toplistás volt nálam. Az animével együtt nem jön be o.O egy-két dallamot leszámítva. A Salva Nos és Canta per me _nekem_ nem illett szervesen oda o.O

Gekk. A Romance viszont igen... szóval csak a történet miatt fogom megnézni, azt hiszem - mert az érdekesnek ígérkezik. Drukkoljatok nekem ;)

ui.: még anno Noir vs CB "war" alatt eldöntöttem, hogy megnézem, szóval köt a krédóm is ;)

Ramiz

Quote from: Rouninui.: még anno Noir vs CB "war" alatt eldöntöttem, hogy megnézem, szóval köt a krédóm is ;)
Ezek után ne nézd meg. :) (Különben is, ez plusz egy ellenfél nekem a Noir topicban. :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizEzek után ne nézd meg. :) (Különben is, ez plusz egy ellenfél nekem a Noir topicban. :__devil: )

Érdekel. Eddig jó. Az órás motívum erõsebb mint a lilium eddig ;)

Gyaur, készülj a halálra :D

DarkstaAaR^.^

Most kezdtem el. Még csak 4 részt láttam, eddig tetszik...


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Ramiz

Quote from: RouninÉrdekel. Eddig jó. Az órás motívum erõsebb mint a lilium eddig ;)
:morci:

Quote from: DarkstaAaR^.^Most kezdtem el. Még csak 4 részt láttam, eddig tetszik...
Addig nekem is tetszett... :rolleyes:  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: RamizEzek után ne nézd meg. :) (Különben is, ez plusz egy ellenfél nekem a Noir topicban. :__devil: )


A zene elején nekem is furcsa volt, már a stílusa is, aztán az lett az egyik legjobb hangulat alakító, márpedig én a Noirt fõleg a hangulata miatt szeretem. Szóval csak várni, és nem elhamarkodottan, elsõre ítélni ;)

Bill

Quote from: Ramiz:morci:


Addig nekem is tetszett... :rolleyes:  :__devil:
Én a 10. résznéél járok jelenleg, de még mindig bejön. :D
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Ramiz

Quote from: BillÉn a 10. résznéél járok jelenleg, de még mindig bejön. :D
Addig nekem is tetszett...  :rolleyes:  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Thomasson88

Quote from: RamizAddig nekem is tetszett...  :rolleyes:  :__devil:

errr.sztem az az igazásg hogy neked végig tetszett. már csak hogy bármelyik résznél eddig tetszett:):))))))
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Necrid^

Mindenki ezt irja hogy "Eddig" most azt akarja jelenti hogy tóvábbi részek kaki?:)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Djinn

Quote from: NecridMindenki ezt irja hogy "Eddig" most azt akarja jelenti hogy tóvábbi részek kaki?:)
Azt hiszem ez erõsen emberfüggõ.
Szerintem végig jó, de ezzel nem mindenki van így. Ami természetes is, hiszen nincs olyan dolog a világon, ami mindenkinek "bejön"   :3x3:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Necrid^

Quote from: DjinnAzt hiszem ez erõsen emberfüggõ.
Szerintem végig jó, de ezzel nem mindenki van így. Ami természetes is, hiszen nincs olyan dolog a világon, ami mindenkinek "bejön"   :3x3:

Én is most töltegetem és csak a 6 résznél járok, szal egy pillanatra meg paráztattot az emberek és gondlolkoztam rajta hogy abba hagyom a letöltés..de ugy látszik folytatom :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

roderick

Quote from: NecridÉn is most töltegetem és csak a 6 résznél járok, szal egy pillanatra meg paráztattot az emberek és gondlolkoztam rajta hogy abba hagyom a letöltés..de ugy látszik folytatom :)

folytast nyugodtan, szerintem jobb is lesz a vége felé:)
(igaz sokak véleménye, hogy az elsö 3 rész után nagyott csökken a szinvonal, de én nem éltem meg ilyen tragikusan)
csak a recap epizódokat érdemes kihagyni, mert csak kényszerböl kerültek bele (4 is:( )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

(gyorsjelentés 4 rész alapján)

Visszafogott szerelmi történet a Viktória-korabeli Londonban, a gazdag kereskedõfi és az egyszerû cselédlány között. Nagyon odafigyeltek a hitelességre, a legapróbb részletekig megpróbálták visszaadni a kor hangulatát (ruhák, használati tárgyak, épületek, beszédmód stb.).
Mestermûnek azért nem mondanám, a szereplõk kinézete nem tetszik (sem az opening-ending), és idõnként majdnem giccsbe fordul, de eddig különösebb gond nincs vele, a "high production values" bõven ellensúlyozzák a hibákat.
A romantikus mûfaj kedvelõinek kifejezetten ajánlott.

(És ha már postolok -szökõévenként egyszer-, akkor pár szót a...)
Speed Grapher-rõl, ami szerintem a mostani szezon legígéretesebb sorozata, egy intelligens, stílusos darab, nem kisgyerekeknek.
Van itt minden: misztikus, titkos szervezet, amely behálózza a tokiói felsõ tízezret, különleges képességekkel rendelkezõ rosszfiúk és hõsünk, a szabadúszó fotós, aki megszökteti a klub fõ-fejesének lányát, és közben maga is egy sajátos képességre tesz szert.
Nem kizárt, hogy a következõ Paranoia Agent lesz belõle, érdemes követni.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: roderickcsak a recap epizódokat érdemes kihagyni, mert csak kényszerböl kerültek bele (4 is:( )
Azokat élbõl kihagytam, de onnantól kezdve nagyon gyenge sztem...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

#2725
Énmeg a Gundam SEED-et kezdtem el nézni, így 12. rész után kifejezetten tetszik, bár nem hittem volna hogy 2002-es... egyrészt a rajtól sem vagyok hanyattesve (bár nem értek a Gundamhoz, lehet ez ilyen stílusjegy? + legalább a CG okosan van használva, így egyáltalán nem feltünö (ellentétben mondjuk a Vandreaddel)), másrészt hangulatilag is olyan '80-'90-esnek tünik nekem pl. a zene miatt, de lehet ez szándékos vagy csak én vagyok elveszve a világban
node ezt félretéve tényleg tetszik, eddig izgi a történet, meg jó a jellemábrázolás és a harcok se annyira unalmasak, lehet a végén még énis nagy mechafan leszek... csak ne eröltetnék annyit azt a szerencsétlen csajt, hogy 2 részenként énekeljenn egyet... (remélem hamar leszoknak róla)

Ami még nagyon tetszik -és eddig talán csak a MaiHIME-nél láttam-, hogy az ending zenéjét belekeverik az utolsó jelenetbe és ez szerintem tökjó ötlet.

edit: jól sejtettem az ending See-Saw:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

emperor

Ajánlana vki vmi komor hangulatos, elgondolkodtatós, komolyabb témájús, drámás/akciós/sci-fis/robotos animét? Mondjuk ami szépen meg is van rajzolva.

Szerintem.
Loyalty Never Dies


    .Attila

    Quote from: emperorAjánlana vki vmi komor hangulatos, elgondolkodtatós, komolyabb témájús, drámás/akciós/sci-fis/robotos animét? Mondjuk ami szépen meg is van rajzolva.

    Szerintem.
    Sci-fi-t meg robotot lehagyod és megkapod a Noirt ;)

    Bill

    Quote from: emperorAjánlana vki vmi komor hangulatos, elgondolkodtatós, komolyabb témájús, drámás/akciós/sci-fis/robotos animét? Mondjuk ami szépen meg is van rajzolva.

    Szerintem.
    Komoly, elgondolkodtató sztem a Lain. Érdemes megnézni!
    "I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
       - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

    Larry

    Elfen Lied ->Nem robotos csrébe minden más igen!!!  :jee:

    ha sok idõd van: Full Metal Alchemist bár ez sem igazán az a robotos fajta..
    Az a baj, hogy ha robotos, akkor nem nagyon dráma..szerintem   :lazza: