Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Aidan

huhúúúm negnéztem a tokiói keresztapák cimû animációs filmet, és naggyon naggyon jó volt...nem is láttam még olyan anime-ot, ahol pl. kereszténység szerepel, és nem a buddhizmus, ami ezerszer jobban elterjedt japánban...meg maga a film is, tudom ajánlani mindenkinek, végig élvezetes, pörgõs, vicces az egész, jó történettel (nem mondanék el belõle semmit, mert bárki megnézheti úgyis egy review-át :) ) + szerintem nagyonélethûen mutatja be a dolgokat...
nah, ennyi...ajánlom mindenkinek...
ui.: az is érdekes, hogy végre egy anime ami teljesen a mai világban játszódik, és mentes mindenféle miszikus elemtõl...ilyet sem láttam még eddig...
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

sirtomi

Quote from: Aidanhuhúúúm negnéztem a tokiói keresztapák cimû animációs filmet, és naggyon naggyon jó volt...nem is láttam még olyan anime-ot, ahol pl. kereszténység szerepel, és nem a buddhizmus, ami ezerszer jobban elterjedt japánban...meg maga a film is, tudom ajánlani mindenkinek, végig élvezetes, pörgõs, vicces az egész, jó történettel (nem mondanék el belõle semmit, mert bárki megnézheti úgyis egy review-át :) ) + szerintem nagyonélethûen mutatja be a dolgokat...
nah, ennyi...ajánlom mindenkinek...
ui.: az is érdekes, hogy végre egy anime ami teljesen a mai világban játszódik, és mentes mindenféle miszikus elemtõl...ilyet sem láttam még eddig...
Hallottam róla már sokat, de eddig nem néztem meg. Most felvettem a listámra.

Szerintem több anime-ben is kereszténységrõl van szó.

Aidan

akkor csak én vagyok egy LOOSER, hogy nem láttam még csak ebben... :D
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

katz

Quote from: Aidanakkor csak én vagyok egy LOOSER, hogy nem láttam még csak ebben... :D
NGE, Crono Crusade...

Fazék

Quote from: Aidanui.: az is érdekes, hogy végre egy anime ami teljesen a mai világban játszódik, és mentes mindenféle miszikus elemtõl...ilyet sem láttam még eddig...
hát azért a vége felé van egy kis "csoda" egy fuvallat képében, de ennyi még az én világképembe is belefér ;) :D

Rin

Pár perce néztem meg az utolsó részt is. Az egész, úgy ahogy van nagyon tetszett! A grafika szvsz nagyon szép, pont olyan, ahogy szeretem; a karakterek jelleme szépen ki van dolgozva; és a történet is végig érdekelt. (Kár hogy a vége olyan szomorú volt)
Ha tud vki hasonló hangulatú animét az lécci szóljon!

.Attila

Quote from: RinPár perce néztem meg az utolsó részt is. Az egész, úgy ahogy van nagyon tetszett! A grafika szvsz nagyon szép, pont olyan, ahogy szeretem; a karakterek jelleme szépen ki van dolgozva; és a történet is végig érdekelt. (Kár hogy a vége olyan szomorú volt)
Ha tud vki hasonló hangulatú animét az lécci szóljon!
Szerintem nézd meg a Mai HiME-t. Annak nem ilyen a befejezése, de nagy sorozat :jee:

Alkyra

Uhm...Én most ezt nem vágom.
Most akkor ezt fordítják vagy nem? Mert látom, fölkerült az usteamre egy újabb
subbolt ver(8 rész) valami Any-tõl.
Kik ezek, valaki tudna adni egy linket róla?

Én nagyon remélem, hogy folytatják a subbolást:D Én szeretem ezt az animet. :jee: s már kíváncsi vagyok a végére.

Aidan

Quote from: Fazékhát azért a vége felé van egy kis "csoda" egy fuvallat képében, de ennyi még az én világképembe is belefér ;) :D
ez a szin nem nagyon látszik ám a fehéren :) de igaz, a fuvallatról meg is feledkeztem :)
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

zolan43

Quote from: AlkyraUhm...Én most ezt nem vágom.
Most akkor ezt fordítják vagy nem? Mert látom, fölkerült az usteamre egy újabb
subbolt ver(8 rész) valami Any-tõl.
Kik ezek, valaki tudna adni egy linket róla?

Én nagyon remélem, hogy folytatják a subbolást:D Én szeretem ezt az animet. :jee: s már kíváncsi vagyok a végére.

http://www.animeyuki.com/
Ausztrál csapat, ezért nem izgatja õket az amcsi licensz. Kicsit ráérõsen dolgoznak, de legalább csinálják.

zolan43

Quote from: White SeeDÉn a fõhõslány nõvére/hugáról beszélek.
Õ azt mondja, hogy õ a nõvér, pedig minden tekintetben fejletlenebb...

Tsukamoto Yakumo - 1-D, fiatalabb, õ fõz, "felnõttebb"
Tsukamoto Tenma - 2-C, alacsonyabb, a hajából két "antenna" áll ki

sirtomi

Sikerült megnéznem a Cowboy Bebop-ból megint 4 részt.

Ezek is nagyon jók voltak.  :jee:
A Jupiter Jazz címû dupla rész nagyon tetszett, az egésznek valahogy más hangulata volt mint az ediggi részeknek. Sokkal többet megtudhattunk a szereplõk érzelmeirõl mint eddig.

Kár hogy csar 3-4 részt tudok megnézni egy héten. De most megpróbálok rá több idõt szakítani.

SaiyaGin

Quote from: katzÉn a végére várok. Még 1 hónap és meg is lesz. :bruhuhu:  Egyben akarom megnézni. 2 nap alatt :haha:

Hát nem is tudom...  :rolleyes:
Szerintem nagyobb mennyiségû megtekintett rész után lehet, hogy veszélyesen megemelkedne a testedben lévõ rózsaszín-koncentráció.  :rolleyes:

katz

Quote from: SaiyaGinHát nem is tudom...  :rolleyes:
Szerintem nagyobb mennyiségû megtekintett rész után lehet, hogy veszélyesen megemelkedne a testedben lévõ rózsaszín-koncentráció.  :rolleyes:
Túléltem egy 70 részes Inu Yasha blokkot is.  :rolleyes: Nem szeretm elaprózni ;)

Necrid^

Quote from: katzTúléltem egy 70 részes Inu Yasha blokkot is.  :rolleyes: Nem szeretm elaprózni ;)
És mennyi szoktál nézni egyszerre?mert én nemtom 8-9 rész után már kattog a fejem...:D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

katz

Quote from: NecridÉs mennyi szoktál nézni egyszerre?mert én nemtom 8-9 rész után már kattog a fejem...:D
10-12 részt két evés közt. Egy 24-es sorozatot le tudok nyomni egy nap alatt ha elég jó, ha nem akkor 2 nap.

Emarsharae

Quote from: katz10-12 részt két evés közt. Egy 24-es sorozatot le tudok nyomni egy nap alatt ha elég jó, ha nem akkor 2 nap.
Hehe... Akkor nem vagyok egyedül!  :haha:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Relunx

Nah most volt egy kis idõm és nézegettem pár animot:
Ah! My Goddess! Tv (18-23)
Trouble Chocolate 1-5
Burst Angel
És továbbá elkeztem nézni a Kyou Kara Maou-t is

Relunx

Fazék

Quote from: White SeeDRemélem mihamarabb fenn lesz a maradék 4 rész:)
sztem inkább szedd le torrent-en, mert ha eddig nem került föl a shrimps-es változat, ezután se túl valószínû... a jobb minõségû W-F -ék által készített utolsó részek csak a nagyon távoli jövõben várhatóak, fõleg, hogy most gondok vannak csapaton belül, legalábbis a fõoldaluk szerintl..

katz

Quote from: White SeeDAkkor valaki adna egy linket vagy torrentet, vagy minek nevezik, csak errõl a 4 részrõl?:)
nekem is, nekem is.

Fazék

Quote from: White SeeDAkkor valaki adna egy linket vagy torrentet, vagy minek nevezik, csak errõl a 4 részrõl?:)
torrent  és jelöld be, hogy csak az utolsó 4 részt töltse le. viszont mivel ez a boxtorrents-rõl van, sztem kell oda regisztráció is, de seperc alatt megvan, és késõbb is igencsak hasznos lesz sztem :)

Darkstar

#3291
Parancsoljatok

Egyszerre linkeljük be ua.-t a torrentet.  :lol:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

death_scythe

Quote from: White SeeDAkkor valaki adna egy linket vagy torrentet, vagy minek nevezik, csak errõl a 4 részrõl?:)
De jó én is ezt akartam megkérdezni :jee:
Ugyan még nem kezdtem el nézni de a sok pozitív visszajelzés után gondoltam leszedem.
Most épp Azumanga-t nézek de amint végzek majd átváltok School Rumble-ra és nem akartam hiányos sorozatnak neki esni(valszeg ugyis egy nap alatt bedarálom majd és nem lenne jó ha az utsó 4 rész hiányozna)
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Darkstar

Két nap alatt a 20. részig jutottam a Mai Hime-ben, sztem ma éjjel be is fogom fejezni. Tetszik!  :jee: Ez is "lightosnak" indult, és így a vége felé egész érdekesen alakul. A zenéje és a rajzolása is tetszik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: DarkstarA zenéje tetszik.
Ez csak természetes, Kajiura Yuki :zen:

ReLax18

I My Me, Strawberry Eggs-et nézek...
Egész különös...de valszeg hamar elfogom felejteni. Most tartok a 8. résznél, de mindjárt megnézem a többit...
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Darkstar

#3296
Quote from: BonciEz csak természetes, Kajiura Yuki :zen:

Mindjárt jön le az OST!  :D Befejeztem, a vége is tetszett. Mindenkinek, aki nem látta, ajánlott!  :jee:

Ed: már csak 9 és fél óra.  :rolleyes:
Ed2: életre kelt, már "csak" 3,5 óra.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Quote from: DarkstarMindjárt jön le az OST!  :D Befejeztem, a vége is tetszett. Mindenkinek, aki nem látta, ajánlott!  :jee:
Miról szól? tudsz irni róla egy Review-t?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Hogy voltaképp mi az értelme az egész történetnek, azt nem tudom.
Én pusztán az egyes emberek érzelmeit értettem meg, Shinjiét csak többé-kevésbé. Értem sok problémáját, de a reakciói közül nem mindet. Fõleg azt nem, hogy fojtogatja Asuka-t. Mintha vkin le akarná vezetni azt a dühöt, elkeseredést, és hát éppen Asuka van ott, meg õ egyébként is alkalmas személy erre.
Misato és Asuka érzelmeit értem, és habár a tetteik nem mindig megfelelõek, de azért megérthetõek, és nem passzívak, azért tesznek vmit, próbálkoznak.
Shinji-t viszont sikerült megutálnom. Én egy fokig meg tudom érteni, hogy az ember fél tenni a dolgok ellen, ez teljesen természetes, de amikor már mások élete forog kockán, még akkor is inkább visszahúzódik a teknõspáncéljába, az már nekem sok. Az emberi gyengeségnek is van határa. Õ már nem nem mert, hanem nem akart tenni semmit, mert az úgy sokkal könnyebb.
Az apját se kedvelem vhogy. Õ meg az a fajta ember, aki bemesél magának vmit, ami ráadásul nem is feltétlenül igaz, és mindent megtesz annak érdekében, hogy a dolog így is maradjon, ebben a hamis valóságban, tkp. igazzá téve ezt a hamis valóságot.
Hogy mik az angyalok, mi a szerepük, ergo a történetet azt nem értem

Darkstar

#3299
Ezek szerint megnézted.  :)  Azért teszett? Ha még nem tetted meg, nézd meg az Aoianime NGE-s aloldalát, ott van magyarázat (vagy legalábbis pár ötlet) pl az általad kiszinezett kérdésre is. Találtam még egy oldalt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん