Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Damnatus on 2006-09-08, 14:14:19
Jobb esni, mint ütést kapni!
Az elviselhető tartományon belül én inkább az ütést választanám, utálom a bizonytalanságot, ha lekapnak a lábamról :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Damnatus

"elviselhető mérték"? Az milyen? :D

Darkstar

Amitől nem dőlök el mint egy zsák, nem töri el az orrom és lehetőleg nem szabja fel a szám. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Damnatus


Feldin

#334
Quote from: Damnatus on 2006-09-06, 23:21:13
Quote from: Nakedape on 2006-08-31, 21:34:27
keresnék valami harművészetet, sport gyanánt, pusztakezest.
stabil állás a szimpatikus, ütás , fogás, esés belefér.
Judo ;)

Mellesleg Feldin ami "összeszabott" az lehet jó! Míg ami tradícionális, az is lehet elkorcsosult! ;)
jé, ki van itt? :)
nem szídtam :) félre ne érts :)

Quote from: Itachi on 2006-09-07, 12:52:39
Quote from: Nakedape on 2006-08-31, 21:34:27
segítséget kérnék!


keresnék valami harművészetet, sport gyanánt, pusztakezest.
stabil állás a szimpatikus, ütás , fogás, esés belefér. nem szeretnék ugrani, s sípcsontnál magasabbra rugni :D

javaslatok?

köszönetek a tippekért
Wing Chun(nem tudom meik írott variációi, mert van Wing Tsun,Ving Chun,Ving Tsun stb.) .Szinte alig van benne rugás és az is alacsony.
hát az itthon necces
menj XingYi re vagy hogy hívják. Itachi?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Quote from: Feldin on 2006-09-10, 13:44:58
jé, ki van itt? :)
nem szídtam :) félre ne érts :)
Nem értettelek félre, a többieknek szólt!
Mellesleg mintha Teis kevesebbet postolnál :D

Itachi

Quote from: Feldin on 2006-09-10, 13:45:58
Quote from: Itachi on 2006-09-07, 12:52:39
Quote from: Nakedape on 2006-08-31, 21:34:27
segítséget kérnék!


keresnék valami harművészetet, sport gyanánt, pusztakezest.
stabil állás a szimpatikus, ütás , fogás, esés belefér. nem szeretnék ugrani, s sípcsontnál magasabbra rugni :D

javaslatok?

köszönetek a tippekért
Wing Chun(nem tudom meik írott variációi, mert van Wing Tsun,Ving Chun,Ving Tsun stb.) .Szinte alig van benne rugás és az is alacsony.
hát az itthon necces
menj XingYi re vagy hogy hívják. Itachi?
Jól írtad, de Xing Yi ben egy két magas rúgás van ám.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Elnézést, de ide illik talán a legjobban:

Eladó eredeti japán kyudo kesztyű (yugake), volt használva kb. 10szer. Jár hozzá 2 shitagake (ami a kesztyű alá megy) + a zacskó, amiben hordani lehet. A kesztyű a hüvelykujjnál keménybetétes, jobb fogást eredményezve. Tudtommal szarvasbőrből készült. Mérete L 02-42 (sajnos nem tudom, mit takarnak a számok).

Kvikveg

#338
Quote from: Fénymarék on 2006-05-24, 14:36:23
Quote from: Feldin on 2006-05-24, 10:09:43
.fénymarék, miért hagytad abba?
:)
sorolhatnám.mennyimindent.hagytam.abba/ott...
és.mennyimindenkit
de.majd.egyzser.megdumáljuk.egy.forrócsoki.mellett
a.lényeg.hogyeljöttem.bicskéről(emiatt)
ugyanúgyahogy.százhalombattáról,tárnokról,nagykovácsiból,budáról,pestről,hmmm.stb
az.életem.nem.volt.túl.uncsi....
így.alakult
sajnos
:)

Nagykovacsi? Te voltal itt?

Jelentem, kitort az osz, kitort megint a fogjunk kardot kedvem. Persze idom megint nincs ra. De. Legalabb informalodni akarok. Szoval keresek olyan harcmuveszetet, aminel:
- kardot hasznalunk, es nem csak 10 ev mulva. (28 evesen megint olyan az ember, mint 5 evesen. Mostakarom!  :lul:)
- lehetoleg van utes/rugas/akarmi is. Eses. Tehat nem csak kard. Tudom, mission impossible. :D
- Mivel en nem 2m 100 kilo izom vagyok, valami olyan kene, amihez ez nem szukseges. Tehat realis eselye van, hogy topszli termetem ellenere sem tangalnak el torvenyszeruen. Erosites ok, annak meg orulok is, emrt ramfer, de irrealis dolgokat azert ne...
- terdre ne menjen nagyon, mostanaban lazulgatnak (taekwondo kizarva)
- baratsagos tarsasag. A veresenkomolyannezo tarssagtol a hideg raz. Brrr.
- Nok legyenek. Nem 98 pasi 2 no. :/

Feldin, te itt vagy? http://shinbukan.hu/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Feldin

Quote from: Kvikveg on 2006-10-01, 19:24:12
Quote from: Fénymarék on 2006-05-24, 14:36:23
Quote from: Feldin on 2006-05-24, 10:09:43
.fénymarék, miért hagytad abba?
:)
sorolhatnám.mennyimindent.hagytam.abba/ott...
és.mennyimindenkit
de.majd.egyzser.megdumáljuk.egy.forrócsoki.mellett
a.lényeg.hogyeljöttem.bicskéről(emiatt)
ugyanúgyahogy.százhalombattáról,tárnokról,nagykovácsiból,budáról,pestről,hmmm.stb
az.életem.nem.volt.túl.uncsi....
így.alakult
sajnos
:)

Nagykovacsi? Te voltal itt?

Jelentem, kitort az osz, kitort megint a fogjunk kardot kedvem. Persze idom megint nincs ra. De. Legalabb informalodni akarok. Szoval keresek olyan harcmuveszetet, aminel:
- kardot hasznalunk, es nem csak 10 ev mulva. (28 evesen megint olyan az ember, mint 5 evesen. Mostakarom!  :lul:)
- lehetoleg van utes/rugas/akarmi is. Eses. Tehat nem csak kard. Tudom, mission impossible. :D
- Mivel en nem 2m 100 kilo izom vagyok, valami olyan kene, amihez ez nem szukseges. Tehat realis eselye van, hogy topszli termetem ellenere sem tangalnak el torvenyszeruen. Erosites ok, annak meg orulok is, emrt ramfer, de irrealis dolgokat azert ne...
- terdre ne menjen nagyon, mostanaban lazulgatnak (taekwondo kizarva)
- baratsagos tarsasag. A veresenkomolyannezo tarssagtol a hideg raz. Brrr.
- Nok legyenek. Nem 98 pasi 2 no. :/

Feldin, te itt vagy? http://shinbukan.hu/

ott ott.
akkor pénteken :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kvikveg

#340
Quote from: Feldin on 2006-10-02, 23:14:19
...
ott ott.
akkor pénteken :)
Ok.  :smile:

Actung-achtung! Nem jovok, mert egyre jobban meg vagyok fazva. Skippelem jovo hetre, remelem akkor mar egyben leszek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

tomassyno

Üdv mindenki.
Olvasgatva a korábbi kommenteket észrevettem hogy nem nagyon emlegettétek a Ju Jitsu-t :bruhuhu:.
Én még pesten nyomtam 2 évig és hihetetlenül megszerettem. Nem tudom ki mit tud róla de ez a Judo elődje, csak sokkal több mindent tartalmaz.
Önvédelemre szerény meglátásom szerint ez az egyik legalkalmasabb, mivel igen jól használható technikákat tanít, és elég gyorsan elsajátíthatóak az alapok. Persze itt is nagy hangsúly van az dobásokon (és főleg a talajfogáson  :rotfl: ) mint a Judo-ban de itt olyan technikákat tanultunk hogy öröm volt nézni a másik szenvedését  :angyali:.

"A Ju Jitsu elnevezés magában foglalja a test-test elleni harc, mint pusztakezes, mint fegyveres módszerét."

Mint pl.: eséstechnika, ütés- és rúgástechnikák, különböző álló- és földharc küzdelmi technikák, dobások és levitelek, fogások hárítása, elvezetések, lezárások, eszközös támadás elleni védekezés, eszközzel történő támadás és védekezés, több támadó elleni védekezés és ezek kombinációja, gyakorlatok életszerű helyzetekben, elsősegélynyújtás és élesztési eljárások.

(bővebb infoért www.jujitsu.hu )
Azon belül is ajánlom a Lágymányosi Dojo-t  :jee: :cool:

Kvikveg

Az ismertetoben emlitettek a hapkidot. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Terdvedo nem tudja valaki holmennyiert van iaidohoz?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

krezga

Hali!

Jelenleg valamilyen sportot szeretnék űzni, és úgy gondoltam, hogy valamilyen keleti Harcművészetet választok(lehetőleg karddal). Eddig az iaido tetszik a legjobban, csak sajnos vidéki vagyok, és a legközelebbi nagyváros Szombathely. Körülnéztem, és elvileg van itt is egy egyesület, de semmilyen elérhetőséget nem találtam(írtam levelet a MKSZ-nek, hátha ők tudnak segíteni). A kérdésem az lenne, hogy ez milyen költségekkel jár(az óradíjakon kívűl)? Gondolom majd kell vennem kardot(márha komolyabban belelendülök), térdvédőt, meg még nem tom mit.

És még érdeklődni szeretnék, hogy milyen kardot is használó harcművészetek vannak, mert ha nem sikerül itt iaido egyesületet találnom, akkor keresnem kell valamilyen más harcművészetet.
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Edina-chan

..biztos vagy te benne hogy iaidozni akarsz?  :eek:
Iaidoban nem vagyok annyira otthon, de szerintem először csak fakarddal fogjátok nyomni. ^^'
És azt hallottam, eléggé durvák az edzések..de mondjuk attól függ, hová mész. (és tudtommal Magyarországon két fajtája van, az egyik az "igazi iaido" a másik meg valami sz*r..."hamisítvány"...stb..pontosan nem tudom, csak egyik ismerősöm mondta, aki szintén iaidozik. )

Amúgy még ilyesmi (najó, nem egészen ilyesmi,de kardot [is] használó) az aikido, kendo..

krezga

az miért olyan meglepő, hogy iaidozni akarok?:D
amúgy az nem zavar, ha csak fakarddal kezdünk(vagy lehet használni azt hiszem iaito-t, aztán majd késöbb rendes kardot), hiszen mindenbe bele kell tanulni:)
Az meg, hogy durvák az edzések, engem nem zavar, elég sok mindent kibírok:D
Bár ez a "hamisítvány" dolog furán hangzik...ez nem csak azt akarja jelenteni, hogy esetleg valahol gyengébben tanítják? Ez már csak azért is furcsa, mert a vizsgák tudtommal egységesek (az MKSZ csinálja a vizsgákat ha jól tudom).
Ha jól tudom, a kendo is fakardot használ, pontosabban bambuszt. De hogy őszinte legyek, a kedo valahogy nem vonz.
Az aikidoról meg nem tudok sok mindent:)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Edina-chan

Azért volt meglepő, mert egyik haverom mondta hogy eléggé kemény, de mondjuk ő mindig túloz, szóval annyira nem is kell komolyan venni...:D
És a "hamisítvány" dolog meg...áhh nem tudom, ezt is csak hallottam. ^^' Lehet hogy arról van szó, amire gondolsz, hogy gyengébbek az edzések. Vagy kicsit különböznek a technikák.

krezga

Ma reggel visszaírt az MKSZ, és mondták, hogy van Szombathelyen egy iaido egyesület, ugyhogy majd hétfőn megnézem őket, és ha minden okés, akkor beiratkozok. (remélem nem korhatáros, mert még kell fél év, mire 18 leszek:))
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Feldin

Quote from: krezga on 2006-11-01, 15:21:39
Hali!

Jelenleg valamilyen sportot szeretnék űzni, és úgy gondoltam, hogy valamilyen keleti Harcművészetet választok(lehetőleg karddal). Eddig az iaido tetszik a legjobban, csak sajnos vidéki vagyok, és a legközelebbi nagyváros Szombathely. Körülnéztem, és elvileg van itt is egy egyesület, de semmilyen elérhetőséget nem találtam(írtam levelet a MKSZ-nek, hátha ők tudnak segíteni). A kérdésem az lenne, hogy ez milyen költségekkel jár(az óradíjakon kívűl)? Gondolom majd kell vennem kardot(márha komolyabban belelendülök), térdvédőt, meg még nem tom mit.

És még érdeklődni szeretnék, hogy milyen kardot is használó harcművészetek vannak, mert ha nem sikerül itt iaido egyesületet találnom, akkor keresnem kell valamilyen más harcművészetet.

üdv

iaidohoz kell fakard térdvédő
ennyi.
aztán egy idő után ruha, aztán egy idő után kard(iaito).
éles kardot felejtd el. majd 6dantól asszem.
vagyis soksoksok év után.
amit Mksz ajánl iaidoként, az iaido. abban bízhatsz.
a hamisítvány dolgot hagyjuk, nem olyanhoz kerülsz MKSZen keresztül, innentől meg mind1.
korhatár meg elvileg nincs.
tessék nagyon akarni és akkor nem lesz akadály.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

krezga

Hali!

Most már egy hónapja járok iaidora, és lassan túl vagyok az alapdolgokon.:D
Az egész nagyon tetszik!:) És szerencsére nem is kerül sok pénzbe, megvettem a bokent, meg a térdvédőt, és még decemberben befektetek egy hakamára és egy gi-re. Az iaito-ra meg azért még gyűjtenem kéne:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Kvikveg

Quote from: krezga on 2006-12-09, 20:54:29
Hali!

Most már egy hónapja járok iaidora, és lassan túl vagyok az alapdolgokon.:D
Az egész nagyon tetszik!:) És szerencsére nem is kerül sok pénzbe, megvettem a bokent, meg a térdvédőt, és még decemberben befektetek egy hakamára és egy gi-re. Az iaito-ra meg azért még gyűjtenem kéne:D
Hihi. Kb en is igy vagyok most. Ugyanoda jarok mint Feldin.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Jenchi

Sziasztok!

Tudom, hogy ez itt nem a reklám helye, de végül is erre jó a ez topic sztem.  :jee:

Nem olyan régen indult az új dojo a pesti oldalon a Kálvin tértől 2 percre. Akit érdekel:

www.shinkendo.hu
www.meredekse.extra.hu
www.shinkendo.com

kedvcsinálónak:

http://shinkendo.hu/galeria/20061012_video_demo_001/Shinkendo.Demo_001.2006.DivX.320x240-LOGO.avi

:merci:
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

smash++

#353
Quote from: Mattanja on 2006-06-02, 08:58:23
Quote from: Itachi on 2006-06-02, 01:25:14
Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF
Az akár TKD s toborzó-video is lehetne, kegyetlen....Ha nem tudnám, hogy alkalmatlan vagyok(próbáltam már) a TKD ra bizony elkezdeném, de maradok a iaido nál.
Belőlem is hasonlót váltott ki (alkalmatlan vagyok), pedig én 6 évig aktívan csináltam. De mutathatnál Iaido-ról hasonló video-t, hogy lássuk mit művelnek a "nagyok".
Ti miért vagytok rá alkalmatlanok ha nem túl személyes kérdés?Engem nagyon érdekel.Főleg 6évi edzés után?Mi volt a gond?

Jenchi: Nekem tetszik a video és nyugodtan használhatod reklámnak,mert biztos van akit érdekel;) pl engem
Tudnál vmi infot mondani az ő kempo edzésükről?Én már egyszer befürödtem a kempo-val.Anno a BMF-en...
Elég érdekes ez a sokoldalú tudás...(nem semmi!)

Kvikveg: Miért kezdted el az iado-t?Ha jól olvastam korábban vmi mindneset("- lehetoleg van utes/rugas/akarmi is. Eses. Tehat nem csak kard. Tudom, mission impossible. " keerstél?Ennyire megtetszet?Csak mert megnéztem azt a videot amit belinkeltek elméletileg a külföldi mester bemutatója.Sajnos én annyira hülye vagyok ehez,hogy nem tudtam mit nézzek rajta.Ült,kihúzta a kardot-vissza.Körbe körbe néha elsuhintott a feje melett és mindezt lassan<-ez nem lenézés vagy leszólás meg ilyenek!!!Még nem láttam edzért és nem is értek hozzá.Csak valahogy a fenti video meggyőzőbb volt a kardforgatás terén.
Tudom edzés megnézése után kell véleményt aloktni,meg hasonlók...
Elég sokan űzitek ezt az iaido-t.Röviden letudnátok írni az edzés menetét.Címszavakban.Pl Köszönés,bemelegítés,kis kondíció növelés(milyen?),gyakorlatok,katák,küzd gyakorlás(magasabb szinten)

Kis vitát elindithatnátok erről az előző "összeszabott" stílus a shinkendo-ról...Érdekelne kinek mi a véleméyne rőla(eddig 2volt).Én szerintem tök jó,hogy sokoldalú mester alkotta.

Most egy nagy információ gyüjtős időszakban vagyok!Piackutatásom támogassátok :D (keresem a nekem megfelelőt aminél végre maradok...talán).De lehet kettő lesz egy kardos és egy pusztakezes-láb harcm v önvédelmi

Fazék

#354
Mondjuk nem harcművészet és nem is japán, hanem önvédelem és izraeli, de most csak emiatt nem akarok offtopic-ban egy külön topic-ot létrehozni, szóval aki esetleg kevésbé fogékony a japán filozófiára és olyan sportot szeretne űzni, ami megmozgatja és a valós életi események során is lehet haszna (idaido szép meg minden, de nem tudom kard nélkül az utcán, ha belédkötnek mennyit ér), akkor a Krav Maga-t tudom javasolni

szerk: kérlek nehogy félreértsetek, egy iaido is gondolom tökéletes edzés, mert "edzi a testet és a lelket" stb, de vhogy úgy voltam vele, hogy ha már tanulok valamit, akkor inkább legyen hasznos, mint hogy jól nézzen ki :)

szerk2: ide is bemásolom ezt a link-et, mert mégiscsak témába vágó :)
Egy érdekes cikk a karate-val és egyéb tradícionális harcművészetekkel kapcsolatban. Sztem érdemes elolvasni.

smash++

#355
Quote from: Fazék on 2006-12-14, 12:43:46
szerk2: ide is bemásolom ezt a link-et, mert mégiscsak témába vágó :)
Egy érdekes cikk a karate-val és egyéb tradícionális harcművészetekkel kapcsolatban. Sztem érdemes elolvasni.
Elég érdekes cikk.Azt hiszem bennem máris megváltoztatta a hozzá állásomat a dolgokhoz(miközben olvastam,tényleg belegondoltam azokba amikről ír).

Hmm.Beleolvastam a Krav Maga honlapjába is.Te ezt csinálod is vagy csak info miatt tetted be?Érdekelne ez edzés menet ha jársz ide.Van azért fizikum edzése(miunimálisan legalább) vagy csak az önvédelmi technikák gyakorlása?Mennyibe kerülnek az edzések(tom oda is küldhetném az info kérést)?Ez ugye nem csak ilyen kurzus szrű(pl 1-2 hónapos)<-ilyen is van ha jól olvstam,de azért van rendes hosszú távú is?

Modify:Vki tud mondani bármit is a Ninjutsu-ról.Olvastam a budo magazinban a történetét meg hasonlók.De tapasztalat érdekelne még.
Találtam egy jó videot és megkell hagyni nagyon tetszik és hatásosnak tűnik.
http://www.zanshindojo.hu/index.php?menu=kepek&szoveg=viddemo&szovegcim=viddemocim

Kvikveg

Hapkidon most utunk-rugunk-esunk-csavargatjuk a masik izuleteit, tehat az kipipalva. Neha mar kicsit elegem is van a tekergetesbol es puffanasbol. Csutortok 7kor az energiaellatasom mar valami csodkozeli allapotban szokott lenni altalaban. :eek:

Eronlet nincs iaido-n. Hala az egnek. Igy is mindig ugy vagyok az edzessel, hogy jeee, mar vege?
Igazabol karddal akartam valamit kezdeni, de a kendoval befurodtem melo ill mas miatt. Valahogy nem volt az igazi. Ezt Feldin nyoman neztem meg az iaido-t, tetszik amit csinalunk, jo a tarsasag es jokor, jo helyen van. Szerintem ha ezzel mar felfejlodtem elegge, akkor meg egyszer nekiugrok a kendonak.
Azt hiszem elegge nyilvanvalo, hogy nem alkalmas az utcai onvedelemre, tenyleg nem sokat rohangszom karddal-bottal az utcan. Arra a hapkidot, a beepitett osztoneimet, de leginkabb a megelozest es adott esetben a - hat sajnos nem annyira - gyors labaimat szandekozom hasznalni.
Utana kozvetlenul jodo van, azaz a bot kezeleset gyakoroljuk. Engem amikor anno a Hapkido mester megkerdezett, hogy mi erdekelne eszkoz szinten, a botot es a kardot mondtam. Ugyhogy most tok veletlenul jol lartam. :D
Feldin szoljal ha hulyesegeket irok.  :merci:

Errol a Taekwondo videorol annyit, hogy szerintem igen keveseknek van meg az alkata, az ideje es az energiaja hozza, hogy ide jussanak. Legalabbis en magamnak nem sok eselyt latok. El vagyok foglalva az eletem tobbi reszevel es szeretnem a terdeimet megorizni kesobbre. :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

smash++

Quote from: Kvikveg on 2006-12-14, 16:10:48
Errol a Taekwondo videorol annyit, hogy szerintem igen keveseknek van meg az alkata, az ideje es az energiaja hozza, hogy ide jussanak. Legalabbis en magamnak nem sok eselyt latok. El vagyok foglalva az eletem tobbi reszevel es szeretnem a terdeimet megorizni kesobbre. :eek:
Köszi a választ.Ezek szerint akkor te 2 stílust űzöl :D.Ez elég fárasztó lehet.Pedig én is ilyenen gondolkodok.
Végülis belegondoltam a dolgokba és asszem leteszek a tradícionális karate-ról meg a hasonlókról.Lesz vmilyen önvédelem+kardos.Már csak az a kérdés mi és mikor tudom majd elkezdeni.
Önvédelmin ezen a kettőn gondolkodok Krav Maga vagy Ninjutsu(habár ez ugyebár trad.,de a video nagyon tetszett).
Kardosról meg elképzelésem sincs.Nagyon utánna kell járnom,mert semmit nemértek hozzá.PL:Melyik stilus kinek való.

Kvikveg

Igen, kisse az. Bar kedden csak egyre vagyok kepes fizikailag menni, szoval egy heten 3 edzesem van. Inkabb amugy idoben faraszto, fizikailag egyik sem. Szoval 1 ora kosarazas/uszas utan jobban ki lennek dogolve...
Azt hiszem, ha most kene onvedelmet kezdenem, a Krav Maga-t neznem meg. Az nagyonis eletszerunek nezett ki. De arra mar plane nincs idom. Max ha csak egyszer lenne egy heten es nem hapkidoznek. Csak akkor.

Egyebkent nekem az az erzesem, hogy ami leginkabb hianyzik, az a szabad kuzdelem - nyilvan ugy, hogy ne seruljon senki. Hapkidon egy-ketszer szorakoztunk ilyesmivel bemelegites gyanant - nyomd le a masikat cimu nepi jatek, utes nelkul. Ebbol csak azt szurtem le, hogy inkabb futnom erdemes.  :ejnye:

Meg megjegyeznem, hogy kb tavaly tavasz ota ( ... vagy osz ota??!) hapkidozom, heti 1szer, es van nyari szunet, es alig 2 honapja iaidozom, szoval egyikbol sem vagyok valami halal tapasztalt. Gozom nincs az az x ev hapkido mivel telt, total keverem az alaptechnikakat, remes.  :grrr:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#359
Quote from: smash++ on 2006-12-14, 14:23:19Hmm.Beleolvastam a Krav Maga honlapjába is.Te ezt csinálod is vagy csak info miatt tetted be?Érdekelne ez edzés menet ha jársz ide.Van azért fizikum edzése(miunimálisan legalább) vagy csak az önvédelmi technikák gyakorlása?Mennyibe kerülnek az edzések(tom oda is küldhetném az info kérést)?Ez ugye nem csak ilyen kurzus szrű(pl 1-2 hónapos)<-ilyen is van ha jól olvstam,de azért van rendes hosszú távú is?
igen járok, de most 5 edzést is ki kellett hagynom a bölcsességfogam kihúzása és az utána következő komplikációk miatt...  :ejj:
hetente kétszer van edzés (nekünk hétfőn és szerdán)
18:15-kor kezdés 19:45-kor vége (de van hogy kicsit tovább tart)
kezdés gyors bemelegítés, futás össze-vissza, közben edzésről edzésre változó feladatok, érintsük meg egymás térdét/vállát/fejét/hátát, hogy közben a miénket a legkevésbé tegyük ki érintésnek, stb, utána bemelegítő gyakorlatok, nyújtás, majd elkezdik tanítani a technikát, először egy kis szárazgyakorlás, majd párokba rendeződve (szuszpenzor erősen ajánlott, mert van benne lágyékonrúgás rendesen), és közben folyamatosan jár a két edző az emberek között, és gyorsan kijavít, ha vmit rosszul csinálnál. edzés végén nyújtás.

sajnos az edzés drágább, mint a többi küzdősport amit láttam, de az első edzés ingyenes (akár lehet csak nézni is, de ajánlják a részvételt is). ezután havi 8e, vagy félhavi 4e (bár ebben a félhaviban nem vagyok teljesen biztos), vagy alkalmanként 1600 (ez is lehet, hogy csak 1500, én még csak teljes havidíjat fizettem). illetve diákoknak a havidíj csak 7200 ha jól emlékszem.

ruházat: egy akármilyen hosszúnadrág ajánlott, amiben nem gond, ha lábon rúgnak, illetve akármilyen póló és tilos ékszereket hordani edzés közben természetesen, sérülések elkerülése végett. ha megtetszett lehet krav-os pólót, nadrágot venni, árakat nem tudok hirtelen, de abszolút nem kötelező, pl én csóró vagyok és nem vettem, de talán majd egyszer egy pólót azért fogok (majd ha már jártam 1 évet, és van is tartalom a póló mögött :haha:) :)

más hirtelen nem ugrik be.

szerk: ja de természetesen itt is vannak fokozatok, amiket hirtelen nem vágok fejből, de talán a honlapon van róla részletesebb beszámoló, fél évenként-évenként lehet próbálkozni levizsgázni, ha jól tudom.

még annyi, hogy van másik krav-os intézmény is Mo-n, de ezt érdemes választani, mert ez áll szoros kapcsolatban az izraeli eredetivel.