Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

smash++

Quote from: Fazék on 2006-12-14, 20:30:32
igen járok, de most 5 edzést is ki kellett hagynom a bölcsességfogam kihúzása és az utána következő komplikációk miatt...  :ejj:
Köszi az infot.Tényleg drága egy kicsit.
Bocs az offért!De nekem is most vették ki 2hete  :D
Szerencsére komplikáció nélkül,pedig 5/4,5 nehézségi fok volt.Szerintem az orvos akinél voltam Mo-n az egyik legjobb(vagy köztük van).

Kvikveg

Hat... ez k draga. Majd ha lesz k jol fizeto allasom, hehe. Es nem sajnalom ra a penzt. :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2006-12-15, 00:14:45
Hat... ez k draga. Majd ha lesz k jol fizeto allasom, hehe. Es nem sajnalom ra a penzt. :eek:
hát nem tudom, én a többit se láttam túl olcsónak anno amikor keresgéltem. :confused:
pl az iaido az mennyi amire jársz? heti hányszor hány perces?
illetve az a hapkido, amit említettél?

smash++

#363
Én amikor kick-box ra jártam az talán 4-5 között volt a kyo meg amit néztem nemrég az 5.Nem sokkal olcsóbbak,de azért nem mindegy az a havi 3-ezer.Mert két hónapból már fizethetném a egy másik havi dyját.
Ettől függetlenül lehet,hogy megéri.Sőt biztos többet ér mint amiket most leírtam.
Mondjuk azt is hozzá kel  tenni,hogy a kardosaknak van egy nem kicsi mellék kifizetés az eszközökre,ha vki komolyan akarja csinálni :D

Fazék

azért az a cikk nem azt jelentette, hogy az összes ismertebb küzdősport haszontalan :)
csak a tradícionális, a hagyományokhoz ridegen ragaszkodó, az igényekhez igazodni, megújulni nem hajlandó harcművészetek haszontalanságát fejtette ki csupán :)
meg még pár fontos hibára hívta föl a figyelmet egyéb küzdősportok esetében, mint a tényleges stresszhelyzetre való felkészítés teljes hiányát, satöbbi

pl Krav Maga edzésekben az is nagyon tetszik, hogy pl mondjuk megtanulunk szemből, oldalról, hátulról fojtás elleni védekezéseket, és amikor már mindegyiket gyakoroltuk egy kicsit, akkor jön egy olyan gyakorlat, hogy a csoport fele becsukott szemmel, félpasszív helyzetben áll egyhelyben, a csoport másik fele járkál föl-alá a teremben és véletlenszerűen megtámadják valamelyik irányból az egyhelyben állókat, akiknek szemüket kinyitva, helyzetet fölmérve, gyorsan kell reagálniuk. és tényleg durva, hogy így stresszhelyzetben mennyire előjönnek a hibák, amiket azt hitted, hogy sima gyakorlás közben már kiküszöböltél. szóval sztem ez pl nagyon hasznos része az edzésnek, és máshol nem nagyon láttam ilyet.

sirtomi

Valami küzdősport tanuláson töröm a fejem mostanában és a Muay Thai volt a legszimpibb (ezt való életben is hasznosnak ítéltem meg), de Pécsen nem találtam semmi ilyesmit. Ez Krav Maga is érdekes és van Pécsen is oktatás :)
Köszi az infot Fazék, jövő héten utána is járok, hogy megy itt Pécsen :)

Fazék

Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 12:47:33
Ez Krav Maga is érdekes és van Pécsen is oktatás :)
Köszi az infot Fazék, jövő héten utána is járok, hogy megy itt Pécsen :)
csak tényleg figyelj rá, hogy nem csak az IKMF tart krav maga edzéseket, viszont ez tartja a legszínvonalasabban. sok technikát elavultan, nem elég hatékonyan tanítanak a másik szerevezetben (aminek hirtelen nem ugrik be a neve...). ugyanis ez a krav maga folyamatosan alakul, folyamatosan raknak bele, vesznek ki belőle technikákat, ahogy a valós életbeli tapasztalatok alapján leszűrik a tanulságokat, és azt érdemes tanulni, ami a legfrissebb ilyen téren, és ez az IKMF jelenleg Mo-n.

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-12-15, 12:57:30
Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 12:47:33
Ez Krav Maga is érdekes és van Pécsen is oktatás :)
Köszi az infot Fazék, jövő héten utána is járok, hogy megy itt Pécsen :)
csak tényleg figyelj rá, hogy nem csak az IKMF tart krav maga edzéseket, viszont ez tartja a legszínvonalasabban. sok technikát elavultan, nem elég hatékonyan tanítanak a másik szerevezetben (aminek hirtelen nem ugrik be a neve...). ugyanis ez a krav maga folyamatosan alakul, folyamatosan raknak bele, vesznek ki belőle technikákat, ahogy a valós életbeli tapasztalatok alapján leszűrik a tanulságokat, és azt érdemes tanulni, ami a legfrissebb ilyen téren, és ez az IKMF jelenleg Mo-n.
Az általad linkelt oldalon találtam a pécsi lehetőséget. Gondolom ugyanahoz a szervezethez tartozik ez is, ha a honlapjukon volt.

Fazék

Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 13:03:02
Az általad linkelt oldalon találtam a pécsi lehetőséget. Gondolom ugyanahoz a szervezethez tartozik ez is, ha a honlapjukon volt.
valamiért ez kiment a fejemből, hogy ott is írhatják :haha: edzésekről? egy honlapon? áááá :D

szóval akkor természetesen hajrá! írj nekik levelet, kérdezd meg, hogy van-e éppen induló csoport, és menj el vegyél részt egy ingyenes edzésen :D

Kvikveg

Ez a vedekezo gyakorlat nagyon jol hangzik.  :whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-12-15, 13:09:37
Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 13:03:02
Az általad linkelt oldalon találtam a pécsi lehetőséget. Gondolom ugyanahoz a szervezethez tartozik ez is, ha a honlapjukon volt.
valamiért ez kiment a fejemből, hogy ott is írhatják :haha: edzésekről? egy honlapon? áááá :D

szóval akkor természetesen hajrá! írj nekik levelet, kérdezd meg, hogy van-e éppen induló csoport, és menj el vegyél részt egy ingyenes edzésen :D
Belenéztem a videókba is és tényleg hasznosnak tűnik. Tetszik, hogy a lényeg az hogy a támadot gyakorlatilag megleped azzal, hogy védekezel (elég hatásosan) és utána futás, nem pedig jól megverni szerencsétlent :)

smash++

Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 13:19:08
és utána futás, nem pedig jól megverni szerencsétlent :)
:lol: Ha már lennék olyan jó hogy kivédjem és ellentámatdjak akkor hagy hulljon a férgese  :D
Nehogy már sajnáljam amiért megakart támadni.Még kettőt ami nagyon fáj és emlékszik rá aztán mehetünk

Fazék vágom a cikket.Nagyjából letudtam fordítani és sajnos amit leirtak vonatkozik a kyo-ra és kick-boxra(<-habár ez inkább a sportág kategória-de ez se tanít meg semmi másra mint jól utni és rúgni és jól védekezni küzdelemben),pont amiket csináltam :D
De végülis az is benne volt,hogy még a jó versenysport szerűek sem az igaziak(és jól belegondolva igaz).Habár én elég effektívnek ratom a Thai-t.

Én biztos,hogy jól belegondolva a Krav Maga vagy a Ninjutsu közül választok majd.Kardos meg nagyon nem tudom.Bele néztem a kendo-ba a neten és nem occsó az se,leginkább a védő felszerelés a gáz.Habár nekem az tünt a legeffektivebbnek.Kard használaot biztos máshol is jól megtanulsz,de végülis ők azok akik igazán harcolnak a kardal(vívás gyakorlása) vagy nem?Javitson ki aki ért hozzá.

Zsiga

Quote from: smash++ on 2006-12-15, 15:53:28
Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 13:19:08
és utána futás, nem pedig jól megverni szerencsétlent :)
:lol: Ha már lennék olyan jó hogy kivédjem és ellentámatdjak akkor hagy hulljon a férgese  :D
Nehogy már sajnáljam amiért megakart támadni.Még kettőt ami nagyon fáj és emlékszik rá aztán mehetünk
Ilyen mentalitással ne lepődj meg ha páros lábbal rúgnak ki minden normális edzésről... :rolleyes:

smash++

#373
Quote from: Zsiga on 2006-12-15, 16:47:18
Ilyen mentalitással ne lepődj meg ha páros lábbal rúgnak ki minden normális edzésről... :rolleyes:
Én sosem keresem a harcot vagy kötekedek meg ilyenek,szóval a mentalitássommal nincsen baj, sőt kikérem magamnak,mivel nem ismersz egyébként sem...Mi pedig vmi hasonlót tanultunk (kb).Ha levitted a földre egy jól irányzott ütés...
De te most komolyan sajnálnál egy "szemét-beképzelt-rossz indulatú" embert aki megtámad vagy megakarsz védeni ellene vkit?
Azért aki tényleg képes olyanra,hogy megtámad azzal nem kell kesztyűs kézzel bánni.Persze futni lehet ha látod nincs esélyed csak arra hogy védéssel nyerjél időt.
Ha egyszer megtámadnak és leteríted megfordulsz és elsétálsz, majd aztán kapsz egyet hátulról.Ne lepődj meg...
Én inkább biztosra megyek(de ez nem azt jelenti,hogy agyba-főbe verem,csak egy-két jól irányzott ütés ami még lent tartja egy darabig-nem veszélyes pontok verése)

Mondjuk a helyzet nem volt előbb leirva.De az természetes,hogy aki alig van magánál vagy nincs azt természetesen nem szép(sőt elítélendő) megütni vagy rúgni.De ha csak megleptem és kibillentettem vagy vmi hasonló a földre dobtam pl,biztos hogy a helyzetet kihasználva nem veszem fel a nyúlcipőt hanem kontárzok egy vagy két támadással.Hogy ne jelentsen rám veszélyt.

sirtomi

smash++ én arra gondoltam, hogy komolyabb támadóval szemben, aki mondjuk jóval erősebb nálad, is van esélyed elhárítani a támadást, de lehet hogy jól elverni már nem tudnád. Ilyenkor hasznos a futás :D

smash++

Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 21:34:03
smash++ én arra gondoltam, hogy komolyabb támadóval szemben, aki mondjuk jóval erősebb nálad, is van esélyed elhárítani a támadást, de lehet hogy jól elverni már nem tudnád. Ilyenkor hasznos a futás :D
:tezsvir:
Az biztos,hogy ilyenkor én is felvenném a puma cipőmet...
Remélem nem fogok túl nagy fejmosást kapni majd az előző postomért :D
De én úgy érzem,hogy reálisan látom a dolgokat.Hiába akranám beállitani magam szentnek,ki tudja mit hoz ki az emberből/belőlem egy "szoros" szitu...(annak ellenére,hogy még vallásos is vagyok).

Zsiga

Quote from: smash++ on 2006-12-15, 21:03:55
Quote from: Zsiga on 2006-12-15, 16:47:18
Ilyen mentalitással ne lepődj meg ha páros lábbal rúgnak ki minden normális edzésről... :rolleyes:
Én sosem keresem a harcot vagy kötekedek meg ilyenek,szóval a mentalitássommal nincsen baj, sőt kikérem magamnak,mivel nem ismersz egyébként sem...Mi pedig vmi hasonlót tanultunk (kb).Ha levitted a földre egy jól irányzott ütés...
De te most komolyan sajnálnál egy "szemét-beképzelt-rossz indulatú" embert aki megtámad vagy megakarsz védeni ellene vkit?
Azért aki tényleg képes olyanra,hogy megtámad azzal nem kell kesztyűs kézzel bánni.Persze futni lehet ha látod nincs esélyed csak arra hogy védéssel nyerjél időt.
Ha egyszer megtámadnak és leteríted megfordulsz és elsétálsz, majd aztán kapsz egyet hátulról.Ne lepődj meg...
Én inkább biztosra megyek(de ez nem azt jelenti,hogy agyba-főbe verem,csak egy-két jól irányzott ütés ami még lent tartja egy darabig-nem veszélyes pontok verése)

Mondjuk a helyzet nem volt előbb leirva.De az természetes,hogy aki alig van magánál vagy nincs azt természetesen nem szép(sőt elítélendő) megütni vagy rúgni.De ha csak megleptem és kibillentettem vagy vmi hasonló a földre dobtam pl,biztos hogy a helyzetet kihasználva nem veszem fel a nyúlcipőt hanem kontárzok egy vagy két támadással.Hogy ne jelentsen rám veszélyt.
Értem mire gondolsz, de nem értek egyet. :) Én már kerültem ilyen helyzetbe, és nyugodtan fordítottam utána hátat az illetőnek, mert nagyon jól tudta hogy ha utánamjön akkor ottmarad, pedig fizikai sérülés nélkül megúszta a dolgot.
Földön fekvő embert megütni meg no comment... Persze, van olyan eset is amikor addig ütném amíg a rendőrök levakarnak a véres hulláról, de ahhoz azért nem elég egy "akurvaanyádtekisköcsög!".
És ha elfogadsz egy jótanácsot, ha nekiállsz komolyabb szinten a thai-nak, akkor felejtsd el hogy megütsz valakit amíg nem az életed múlik rajta. Egyik ismerősöm pár évig thai boxolt, aztán egyszer levert egy finomabbat egy seggfejnek az utcán, aztán kapott érte 8 hónap felfüggesztettet mert "egy kicsit" szétment a srác orra... Szerintem (és szerinte is) nem érte meg. ;)

smash++

Én egyet értek veled.Az biztos,hogy aki űz vmi komolyabb sportot annak vigyáznia kell,mert könnyen pórul járhat én is hallottam ilyet(milyen érdekes,hogy a jog azokat védi akik esetleg neked mennek-téged csuknak le mert megakartad védeni magad.pff)
Én is arra gondoltam,hogy helyzettől függ.Habár én eddig sajna nem önvédelmi sportot űztem :( ,szóval ütni és rúgni tudok csak(aminek sajna az a célja,hogy fizikai sérülést okozzon),de mostmár önvédelmit akarok majd tanulni(és akkor talán én is képes leszek arra,hogy úgy védjem ki,hogy ne sérüljön ő se és meg is értse a szitut).Az biztos,hogy sima beszólásért meg szócsatáért nem kell,ahogyan irtad.De biztos van olyan szitu szerintem ahhol nem birnám annnyira visszafogni magam (főleg ha igen komoly szitu).Remélem nem kerül rá sor...
Elég nyugodt természetű vagyok,de ha egyszer elpattan a határ(amihez elég nagy dolgot kell csinálni) akkor jöhet a DBZ :D
Azt hiszem be is felyezem az offot.Szerintem értjük egymást.

Jenchi

Quote from: smash++ on 2006-12-14, 12:26:47
Quote from: Mattanja on 2006-06-02, 08:58:23
Quote from: Itachi on 2006-06-02, 01:25:14
Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF
Az akár TKD s toborzó-video is lehetne, kegyetlen....Ha nem tudnám, hogy alkalmatlan vagyok(próbáltam már) a TKD ra bizony elkezdeném, de maradok a iaido nál.
Belőlem is hasonlót váltott ki (alkalmatlan vagyok), pedig én 6 évig aktívan csináltam. De mutathatnál Iaido-ról hasonló video-t, hogy lássuk mit művelnek a "nagyok".
Jenchi: Nekem tetszik a video és nyugodtan használhatod reklámnak,mert biztos van akit érdekel;) pl engem
Tudnál vmi infot mondani az ő kempo edzésükről?Én már egyszer befürödtem a kempo-val.Anno a BMF-en...
Elég érdekes ez a sokoldalú tudás...(nem semmi!)

Csak valahogy a fenti video meggyőzőbb volt a kardforgatás terén.
Tudom edzés megnézése után kell véleményt aloktni,meg hasonlók...

Kis vitát elindithatnátok erről az előző "összeszabott" stílus a shinkendo-ról...Érdekelne kinek mi a véleméyne rőla(eddig 2volt).Én szerintem tök jó,hogy sokoldalú mester alkotta.
De lehet kettő lesz egy kardos és egy pusztakezes-láb harcm v önvédelmi

Örülök hogy tetszik. Kempo edzésen még em voltam, bár láttam őket az edzőtáborban. Csak annyit tudok mondani, hogy Roland sensei, rendkívül képzett jónéhány stílusból van neki is dan fokozata, és képes kimerülésig hajtani a tanítványait. Emellett még jó fej is...
A Iaido Inkább már elment egyfajta hagyományörző irányba, egyfajta önkifejezés, semmint harci fogások elsajátítása. Sok formagyakorlat van benne, viszont küzdelmi egy sincs. A shinkendoban viszont összesen tíz formagyakorlat van (Rengeteg gyaksi van, de hagyományos értelemben vett forma csak 10). Páros küzdelem (no no... szabadharc az nincsen) viszont TEMÉRDEK... Mindenki azt fogja választani ami közelebb áll hozzá... tök jó hogy ma már ezt megtehetjük. :lol:

Jinsei

"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Damnatus

Pedig az a szabadharc jó lenne. Igazából csak megfelelő védőöltözet nincs. A kendo páncél ugye nem alkalmas, mert pl. tarkóvágástól nem véd.
Egyébként az én tapasztalataim alapján a shinkendo modellezi a legjobban a japán kardvívást.
Hm... én 10-nél kicsit több formagyakorlatra emlékszem...

Jenchi

Quote from: Damnatus on 2006-12-27, 23:02:56
Egyébként az én tapasztalataim alapján a shinkendo modellezi a legjobban a japán kardvívást.
Hm... én 10-nél kicsit több formagyakorlatra emlékszem...


Helló! Mikor jártál edzésre... Vagy még mindíg jársz csak nem ismerjük egymást?
A Shinkendo tanrengata 10 formagyakorlatot tartalmaz... ezen kívül vannak más gyakorlatok: battodo stb...

jinsei
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Damnatus

Régebben shinkendoztam.

Feldin

Quote from: Kvikveg on 2006-12-14, 16:10:48
Feldin szoljal ha hulyesegeket irok.  :merci:
:)
majd szólok :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Triger

Sziasztok!

Akinek lenne kedve ninjutsu eddzésen részt venni az nézzen fel  a www.magyarninjutsu.hu -ra.
Itt egy kis bemutató http://www.magyarninjutsu.hu/shidoshivideos1magy.html
Ha megnéztétek a videokat gondolom meglepödtetek a mesteren (még anno én is  :smile: )
Jelenleg 7 danos és évente kimegy 2 hétre hogy tanuljon a japán nagymestertől dr. Masaaki Hatsumi-tól.
Az órák humoros hangulattal, de mégis komoly eddzésekkel telnek.
Aki gondolja jöjjön le bátran, szivesen látjuk.
Szerintem nagyon király nem árthat ha megnéztek egy eddzést.
Részletes információk http://www.bujinkanhungary.com/magyar/contactflashMAGY.html

smash++

#384
Most nézem az oldalt.Én Februártól akarok járni még nem tudom,hogy hova.
Én ezt találtam http://www.zanshindojo.hu/index.php és szimpi is

Modfy: De ezt szerintem a harcművészet topicba kéne... :D

Triger

#385

Az épület az új harcművészeti centrumban van, ami nagyon igényes helység.
Azt még hozzátenném, hogy Magyarországon ez az egyetlen dojo, ami a japán nagymester Hatsumi engedélyével fut és több 15 danos mester támogatását élvezi. A mester nem oknélkül ilyen, de aki kiváncsi a részletekre az megtalálja a honlapon.

smash++

Quote from: Triger on 2007-01-09, 18:55:35

Az épület az új harcművészeti centrumban van, ami nagyon igényes helység.
Azt még hozzátenném, hogy Magyarországon ez az egyetlen dojo, ami a japán nagymester Hatsumi engedélyével fut és több 15 danos mester támogatását élvezi. A mester nem oknélkül ilyen, de aki kiváncsi a részletekre az megtalálja a honlapon.

Ezek szerint amit én linkeltem be nem hivatalos?20.-a után utánna nézek mind2őnek.

Damnatus

Bármit válassz is, a minimum, hogy nézd meg, hogy milyen nemzetközi kapcsolata van!

Itachi

David Jesse Holt ot felejtsd el...Akkor már inkább a Zanshin dojo.Harcművész berkekben legyen az japán vagy kínai mindenki David en röhög...
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Triger


Elő eddzés Noguchival (15danos) Darren Horvát (15danos) Ed Martin (15danos) szemináriumok minden évben.  :whoah:
Be választották a dojot Europa legnagyobb harcművészeti centrumába.
Az mongyuk igaz hogy mindenki röhög rajta, mert nagyon vicces ember  :haha:
Ahogy Itachit példának vehetjük szomorú, hogy a legtöbb ember azt hiszi el amit elösször hallott anélkül, hogy tudna bármit is az illetöről vagy a témáról. :frown: