Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: CobraMost néztem meg a Van Helsing-et és meglepõen jó volt. A sok igen látványos akciójelenet mellett még egy egész jó (amerikai mércével :) ) történetet is összehoztak.
A Van Helsingben szerintem csak egy dolog volt a jó, a beharangozása... mivel az elõzetesbe minden jó jelenetet beletettek. Egy hatalmas csalódás volt számomra. A történetét eléggé gagyinak találtam. Pedig lehetett volna belõle jót kihozni.
Quote from: Djinnviszont közvetlenül utánna meg a Hõst
:jee: Kedvenc fílmem!
Quote from: DjinnJa és Erdély földrajzi helyzete természetesen Budapesttõl északra van.  Nem hiszem el, hogy ennek nem tudtak volna utánnanézni rendesen. :ejj:
Szerintem nem is akartak. Az amerikaiak 10% nem tudja mi a különbség Bukarest és Budapest között, a maradék meg azt sem hogy ilyenek léteznek.
Quote from: RamizNekem az Interjú a vámpírral például tetszett, igaz, abban a modern kor csak egy "keretszín".
Az szerintem is jó, talán az egyetlen jó vámpíros fílm... bár vígjáték kategóriában még elmegy az az Eddie Murphy féle is...
Quote from: DjinnJa és jó film, amibe vámpírok vannak : From Dusk Till Dawn :D:D  Persze csak az elsõ rész. A többi szánalmas   
Ha az elsõ részét úgy érted, hogy amíg Tarantino szerepel benne, akkor igazad van. A vámpíros résszel eléggé elrontották azt a fílmet... még ha pont az is a lényege...


Damnatus

#181
Hali!

A hõsbõl nekem az a jelenet tetszik, amikor a ?törött lándzsa?, meg a nõje meghal. Nagyon szép a beállítás, ahogy ott térdelnek, és a nõ magán is átszúrja a kardot.

Djinn

#182
Quote from: DamnatusHali!

A hõsbõl nekem az a jelenet tetszik, amikor a ?törött lándzsa?, meg a nõje meghal. Nagyon szép a beállítás, ahogy ott térdelnek, és a nõ magán is átszúrja a kardot.
Szerintem ezt nem kéne. Talán valaki még nem látta...  :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Manu

Quote from: KvikvegKoyaanisquatsi
A szo jelentese azt hiszem szetesett vilag, vagy valami hasonlo, indian nyelven. Kizokkent vilag talan.

Most, hogy mondod, így már tényleg halottam egyszer róla valamikor régen, de nem tudtam, hogy a kettõ ugyanaz.

Quote from: KvikvegBarakat azt hiszem lattam. Abban vannak az egymassal szemben ulo indianok, akik erre-arra dolnek feltartott kezzel mikozben tak-tak-tak-olnak egy oreg vezetesevel? Az nagyon megmaradt.

:lol:  Az a rituálé tényleg eléggé... sajátos :)

Mattanja

Quote from: DjinnSzerintem ezt nem kéne. Talán valaki még nem látta...  :eeek:
Igen, pl. én. De most már biztosan izgalmas lesz... :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Damnatus

Hali!
Quote from: DjinnSzerintem ezt nem kéne. Talán valaki még nem látta...  :eeek:
Oooops... Azt hittem, már mindenki látta, de kösz, hogy kifehérítetted ;)

Kvikveg

Quote from: RamizNekem az Interjú a vámpírral például tetszett, igaz, abban a modern kor csak egy "keretszín".
A Hellsinget pedig ne kiabáld el, még a végén megfilmesítik az amcsik... :ejj: (Ben Stiller mint Alucard...  :__devil: )
JAAAAAAAAAAAAAAJ NEEEEEEEEE!!  :eeek:  :eek:  :morci: Akkor fogok harakirit elkovetni.

Interju a vampirral tenyleg nem volt rossz. De azert kedvenc sem lesz.

Alkonyattol pirkadatig nekem total gagyi. :/

Feldin: WOW film?

Lugosi Belas filmek regen mentek talan a Filmmuzeumon..? Odeonban sincs?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Mattanja

Nekem az Interjú a vámpírral nagy kedvenc, biztosan az elsõ három között van. Az Alkonnyattól pirkadatig pedig gagyi, akárcsak a Dracula 2000. Abban csak a vége tetszett, amikor "felakasztódik". Akkor volt abban a jelenetben valami, ami nagyon megtetszett. Valószínûleg a vallási vonal.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Quote from: KvikvegAlkonyattol pirkadatig nekem total gagyi. :/
sincs?
A vámpíros rész lehet, hogy gagyi (bár szerintem annyira nem), de abban nem is az volt a lényeg.  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Manitu

Quote from: DjinnA vámpíros rész lehet, hogy gagyi (bár szerintem annyira nem), de abban nem is az volt a lényeg.  :)
Szerintem meg pont az volt benne a lényeg, bár anélkül valahogy sokkal jobb lehetett volna.


Djinn

Quote from: ManituSzerintem meg pont az volt benne a lényeg, bár anélkül valahogy sokkal jobb lehetett volna.
Nekem a hangulata nagyon bejött. :)
Szerintem a Rodriguez és Tarantino filmeket sokkal jobban lehet értékelni, ha többet is látott valaki. Elég sok a filmek közötti egymásra utalás, poén.
Mondjuk én egyébként is fan vagyok, úgyhogy én inkább csak jót fogok mondani...
Bár arra nem tudtam magam rávenni, hogy a Kémkölyköket megnézzem :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Manitu

Quote from: DjinnNekem a hangulata nagyon bejött. :)
Szerintem a Rodriguez és Tarantino filmeket sokkal jobban lehet értékelni, ha többet is látott valaki. Elég sok a filmek közötti egymásra utalás, poén.
Mondjuk én egyébként is fan vagyok, úgyhogy én inkább csak jót fogok mondani...
Bár arra nem tudtam magam rávenni, hogy a Kémkölyköket megnézzem :eeek:
A Tarantino fílmeket én is szeretem, viszont ez a Rodriguez nem ugrik be, hogy kicsoda.


Djinn

Quote from: ManituA Tarantino fílmeket én is szeretem, viszont ez a Rodriguez nem ugrik be, hogy kicsoda.
Robert Rodriguez  :)
Szerintem jó filmjei: El Mariachi, Desperado, Négy szoba (Banderasos jelenet), Alkonyattól pirkadatig :D, Faculty. Most nem jut eszembe más, ami tetszett volna.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Pirula

A "Tenenbaum a háziátok"-ról van szó. Igazi keserédes humor, aki olvasott már Vonnegutot az be tudja lõni a hangulatát ha a sci-fi utalásokat kivonja.
Lényeg az hogy egy hatalmas hóhányó ipse idõskorában kamubetegségére hivatkozva visszaköltözik a családjához akiket anno simán otthagyott. Nem fogom ugyan most leírni a történetet, mert ezt bizony meg kell nézni és azzal elvenném a savát-borsát az egésznek.

Dragon

Quote from: ShiroiNekem az Interjú a vámpírral nagy kedvenc, biztosan az elsõ három között van
Az Interjú egyike azon filmeknek, amit mindig megnézek, ha adják tévében.
A másik ilyen az Ötödik elem.
Az Alkonyattól meg tetszett ugyan, de nem hagyott túl mély nyomot bennem.
Vámpíros témában ajánlom megnézni a Bram Stoker féle Dracula-t, és rögtön utána a Drakula halott, és élvezi c. Leslie Nielsen filmet, mindkettõ remek a maga nemében.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kvikveg

Vampirok balja, ha mar parodianal tartunk!  :lol:
Ugy rohogtem rajta a moziban, hogy fajt a hasam tole, es mar nem birtam tovabb rohogni!!! :lul: Roman Polanski keze altal elkovetve vala.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: DjinnRobert Rodriguez  :)
Szerintem jó filmjei: El Mariachi, Desperado, Négy szoba (Banderasos jelenet), Alkonyattól pirkadatig :D, Faculty. Most nem jut eszembe más, ami tetszett volna.
Így már érthetõ mért nem volt ismerõs. A Desperadot láttam a fílmjei közül, de az sem tetszett igyzán, az egyszer megnézhetõ kategóriába soroltam, bár van benne néhány jó jelenet. Az Alkonyattól pirkadatigról már írtam mi a véleményem, és talán még a Deszperado folytatását is láttam de az meg mégannyira sem fogott meg.


Fazék

én az Alkonyattól pirkadatig-ot még moziban láttam átkozottul régen, és nagyon jókat nevettünk a filmen (és idõnként izgultunk is), hisz ez egyértelmûen egy színvonalasan kivitelezett paródia és annak tökéletes sztem. aki komoly vámpíros filmként akarja értékelni, az nagyobbat nem is tévedhetne... :rolleyes:

Mattanja

Quote from: bpka0001. Ötödik elem
2. Bram Stoker féle Dracula
3. Drakula halott, és élvezi
1. Bár nem tudnám megfogalmazni, hogy mi tetszik benne annyira, de nagyon jó. Azt hiszem az a mondat ragadott magával rögtön az elején, hogy: "Az idõ nem számít. Csak az élet.". Gyönyörû a zenéje is!
2. Keeegyetlen jó. Azóta mintha csak egyre rosszabb vámpíros filmek születnének (kivéve persze az "Interjú..."-t). Ennek valóban nagyon jó a hangulata és a zenéje, még ijesztõnek is nevezhetõ - az újabb "remekmûvekben" már csak vérfröcsögés és acsarkodás van inkább. Nem tudják visszadni az igazi hangulatot.
3. :lol: Ezt sem lehet eleget nézni!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Feldin

Quote from: KvikvegJAAAAAAAAAAAAAAJ NEEEEEEEEE!!  :eeek:  :eek:  :morci: Akkor fogok harakirit elkovetni.

Interju a vampirral tenyleg nem volt rossz. De azert kedvenc sem lesz.

Alkonyattol pirkadatig nekem total gagyi. :/

Feldin: WOW film?

Lugosi Belas filmek regen mentek talan a Filmmuzeumon..? Odeonban sincs?
Ja, hogy olyat kéne csinálni csak ne az amcsik mert akkor gyakás lenne az egész.
Spec én szeretem a világot!!! Nagyon eltalált!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Suszi

Quote from: bpka000Az Interjú egyike azon filmeknek, amit mindig megnézek, ha adják tévében.
Nálam ilyen a Holló - Brandon Lee-vel (a kedvenc filmem), Interjú a vámpírral, (ha lesz) Underworld (nekem nagyon tetszett).

edit: Ja. Az alkonyattól pirkadatig pedi iszonyúan rossz volt!

Kvikveg

Quote from: FeldinJa, hogy olyat kéne csinálni csak ne az amcsik mert akkor gyakás lenne az egész.
Spec én szeretem a világot!!! Nagyon eltalált!
De mi az a WOW??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#202
Quote from: KvikvegDe mi az a WOW??!

Én csak a World of Warcraft-ra tudok gondolni. (Lehet, hogy most jó nagy marhaságot írtam)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Feldin

Quote from: DarkstarÉn csak a World of Warcraft-ra tudok gondolni. (Lehet, hogy most jó nagy marhaságot írtam)
És milyen igaz, hülyeségeket beszélek.
W.O.D.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: PirulaA "Tenenbaum a háziátok"-ról van szó. Igazi keserédes humor, aki olvasott már Vonnegutot az be tudja lõni a hangulatát ha a sci-fi utalásokat kivonja.

Furcsa, nekem nagyon nem tetszett, végig sem néztem. Tipikusan az a fajta... hangulata van... amit nehéz körülírni, de utálok. Az a poénokra kihegyezett, de érezni, hogy nem olyan nyilvánvaló poénoknak szánták, hanem olyan... "sznob" poénoknak...
... mondam, hogy nehéz körülírni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz"sznob" poénoknak...
Tényleg kifacsart humora van, de hogy mi abban a sznobizmus? :eeek:

Kvikveg

Quote from: FeldinÉs milyen igaz, hülyeségeket beszélek.
W.O.D.
Öööö... :confused:
Will of Drakula?
War of Drakula?
Who Owns D?
World of Demons?
:D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Quote from: RamizFurcsa, nekem nagyon nem tetszett, végig sem néztem. Tipikusan az a fajta... hangulata van... amit nehéz körülírni, de utálok. Az a poénokra kihegyezett, de érezni, hogy nem olyan nyilvánvaló poénoknak szánták, hanem olyan... "sznob" poénoknak...
... mondam, hogy nehéz körülírni.
Nekem is hasonlo erzeseim voltak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manu

Djinn mellett állok, Rodrigez jó rendezõ (volt), az Alkonyattól pirkadatig pedig jó film, de tényleg egy hülye paródia, bár én is régen láttam. Valaki csinált neki 2. részt, az viszont szörnyû lehet. Suszi: nem tudom hogy tetszhet valakinek valami olyan szörnyûség, mint az Underworld, az Alkonyattól meg nem.

A kedvenc írom Vonnegut, úgyhogy most ez a Tannenbuam nagyon kíváncsivá tett.


Cube Zero

Aki látta az elsõ Kocká-t és tetszett neki, utána a másodikat, ami nem teszett, akkor ez rosszabb, mint az elsõ, de jobb, mint a második, összeségében azonban nem jó film. Igazából nem sok újat mondanak benne, pedig az lenne a pláne, az elsõ rész jó ötlete pedig itt már nem újdonság, elveszetette varázsát. Hanyagolható.

Damnatus

Hali!

Szvsz WOD = World Of Darkness
A Vampire the Masquarade, Werewolf, és egyéb szerepjátékok világából.