Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

katz

Quote from: Raggie Gordonkicsit a Világpolitika topic témájához csatlakozva mi a véleményetek a Bukás c. filmrõl??
Jó volt. Ha mást nem is, de történelmi filmet azt tudnak csinálni a németek...

Korábban asszem írtam itt róla, csak nincs kedvem az elõzó 500 postból kikeresni...

Ramiz

Két dologért ültem le megnézni ezt a filmet: egyrészt még sosem láttam filmet a bemutatója elõtt, pedig milyen királyság már, másrészt egy ismerõsöm szerint "nekem tetszeni fog, mert a mangákat és animéket is szeretem" (egyébként volt már vetítésen). Azt persze tudtam, hogy semmi köze nem lesz az animékhez és a mangákhoz, de a Dick Tracy-t is imádtam, mert nagyon egyedi színvilággal és hangulattal bírt (utószínezett). Azt gondoltam, hogy egy érdekes képi világú és túlságosan is dögösre vett szövegekkel és cselekménnyel ellátott film lesz. Mindkettõ várakozásomban egy kicsit csalódtam - pozitívan. A képi világ nem csak érdekes, de nagyon hatásos és kifejezetten tetszetõs, szerintem akkor is elvinné a hátán a filmet, hogy ha az magában is nem lenne szórakoztató: a túlságosan sötét és nagyon fekete humorú hangulat ugyanis egészen jól mûködik, még ha a sztori nem is bõvelkedik váratlan fordulatokban (fordulatokban igen, de nem igazán váratlanok), se kétséges kimenetelû harcokban. Valamiért mégis élveztem, holott egy xXx-szerû filmet akkor sem élveznék, ha forró vasakkal sütögetnének közben, pedig ugyanarról szól: nézõi elvárások felfokozása, aztán kielégítése. Konkrét példák: meztelen, vagy csak "simán" dögös szexis pipik, cinikus beszólások, rengeteg gyilkosság... Talán azért tud mûködni a dolog, mert a film, hasonlóan az Ultimate Versushoz, nem veszi magát teljesen komolyan (ld. Manu fejtegetése UV-rõl a Japán filmek topicban).
Mindesetre ajánlom mindenkinek, aki el szeretne merülni egy túl sötét hangulatú városban/filmben, ahol azért nem minden ér rossz véget (hogy az amerikai nézõk is elégedetten távozzanak :__devil: (na jó, a végén már én is igényeltem... tényleg ki lehet készülni a sok geciségtõl, ami ebben a filmben van)). Lehet, hogy majd megnézem még késõbb újra.

Amit kifelejtettem: a film 4 különálló sztoriból áll, amit egy-két gyenge szál összefûz. Nem ismerem a Sin City képregényt, úgyhogy nem tudom, mennyire "szöveghû" a film. De azért érezhetõ a képregény-feeling: narrátor-monológok (mint a kis sárga dobozkában a képregényekben), színek stb, egyszerûre vett sztori, túlméretezett repülések az ütések után, sok golyót be lehet kapni stb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

#572
Nosztalgiamenet 2. Milyen oldalak vannak a neten... Na, ki emlekszik ra? :D
Kabir Bedi jooooo regen.  Nem, nem Sandokan, Il Corsaro Nero. valaki, szpiking olasz?
Sandokan kepek is vannak, de nagyon egoen neznek ki. A ruhak foleg. A pasi jo, de a tobbi! Atyaeg... A hoskorszak. :D
Elrettento pelda ld: Sandokan visszater
A legnormalisabb kep, mert nem latszik a kosztum (azt is vizbe kellett volna dobni, aki azokat tervezte).

1. SANDOKAN TV series 1976
2. SANDOKAN movie 1976
3. LA TIGRE E ANCORA VIVA: SANDOKAN ALLA RISCOSSA!
 1977
Na innentol durva igazan, ugrunk 20 evet... Nagypapi fellepes??! :lul:
4. IL RITORNO DI SANDOKAN 1996
5. IL FIGLIO DI SANDOKAN 1998
6. SANDOKAN IN SICILY 2004
7. IL GRANDPA SANDOKAN DI MOMPRACEM - just kidding...
------------
edit: hmmm Michael Caine-nel is jatszott? Mik derulnek ki. A James Bondrol tudtam eddig nagyjabol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: KvikvegElrettento pelda ld: Sandokan visszater
Hé, ez nem Micheal "Gyerekb...ó" Jackson? :lol:

Én is láttam egy-két Sandokan-t, de a fickót mindig utáltam (talán éppen azért néztem). Olyan tipikus tarzanfejû szépfiú, akit legszívesebben kopaszra borotváltatnék. Meg olyan idegesítõ sunyi tyúklopó tekintete volt, ahogy a szeme sarkából kémlelt.

Khm. Remélem nem tapostam az érzelmeidbe... :rolleyes:  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: RamizHé, ez nem Micheal "Gyerekb...ó" Jackson? :lol:

Én is láttam egy-két Sandokan-t, de a fickót mindig utáltam (talán éppen azért néztem). Olyan tipikus tarzanfejû szépfiú, akit legszívesebben kopaszra borotváltatnék. Meg olyan idegesítõ sunyi tyúklopó tekintete volt, ahogy a szeme sarkából kémlelt.
:lul: :lul:  :lul:  :lul:  :lul:  :lul:  :lul:  :lul:

Raggie

#575
Sin City-hez annyit, hogy azért én fel tudtam fedezni második rétegszerû dolgot is a filmben(azért írom, hogy "~ szerû", mert csk halovány utalgatásokkal és nem a teljes filmet átfogóan van jelen). A képregényrõl én sem tudok semmit, de ezek után érdekelne már olyasvalakinek a véleménye is, aki tud valamit róla.

Ja és véégre egy olyan film, ahol(hõsiesen ugyan de...) megdeglik Bruce Willis, pedig fõszereplõszerû és ráadásul elég geckes módon! :D :D :jee:
(elég geckes vagyok  :__devil: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

#576
Quote from: RamizHé, ez nem Micheal "Gyerekb...ó" Jackson? :lol:

Én is láttam egy-két Sandokan-t, de a fickót mindig utáltam (talán éppen azért néztem). Olyan tipikus tarzanfejû szépfiú, akit legszívesebben kopaszra borotváltatnék. Meg olyan idegesítõ sunyi tyúklopó tekintete volt, ahogy a szeme sarkából kémlelt.

Khm. Remélem nem tapostam az érzelmeidbe... :rolleyes:  :__devil:
De. Verig vagyok sertve, hogy az ovis szivszerelmemet kritizalni mered!!!
Alairas: Lady Marianna :D

Azon rohogtem egyebkent, hogy amikor felnott fejjel valahol elkaptam a sorozatot eszrevettem, hogy Lady Marianna nem szep. Biztos a rendezo unokahuga... :eeek: Az egyik folytatashoz talaltak egy szep csajt, de ott meg Sandokan volt mar kisse roskatag, a rendezo es a forgatokonyviro meg agyerelmeszesedett. Egyedul Yanez (?) poenjai miatt volt nezheto.

-------------
Sin City elozeteset lattam SW elott, es kicsit aggasztott a filmsztarok+csirkek mennyisege + a kepi vilag. Nehogy ezekre hegyezzenek ki mindent. :eeek:  De azert adok neki egy eselyt.

Megint beleneztem az indiai filmbe, es tovabbra is jo. Par nap szunet utan is nezheto, masodszorra is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Djinn

#577
Quote from: Raggie GordonSin City-hez annyit, hogy azért én fel tudtam fedezni második rétegszerû dolgot is a filmben(azért írom, hogy "~ szerû", mert csk halovány utalgatásokkal és nem a teljes filmet átfogóan van jelen). A képregényrõl én sem tudok semmit, de ezek után érdekelne már olyasvalakinek a véleménye is, aki tud valamit róla.

Ja és véégre egy olyan film, ahol(hõsiesen ugyan de...) megdeglik Bruce Willis, pedig fõszereplõszerû és ráadásul elég geckes módon! :D :D :jee:
(elég geckes vagyok  :__devil: )
Tessék átszinezni! :(
Pedig meg akartam nézni  :bruhuhu:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

Quote from: DjinnTessék átszinezni! :(
Pedig meg akartam nézni  :bruhuhu:
Átszinezem én, de ez pont az egyik Ramiz kolléga által említett olyan sejthetõ fordulat! De bocs ha ezzel a szívedbe tapostam(titkos BW fan :) ) vagy tényleg spoiler szted! Gomen!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Djinn

Quote from: Raggie GordonÁtszinezem én, de ez pont az egyik Ramiz kolléga által említett olyan sejthetõ fordulat! De bocs ha ezzel a szívedbe tapostam(titkos BW fan :) ) vagy tényleg spoiler szted! Gomen!
Nem vagyok BW fan (bár jó filmjei vannak  :rolleyes: ), de még az egyértelmû  fordulatokra is szeretek magam rájönni vagy látni õket. Meghát hülye is vagyok, aztán lehet nekem meglepetés lett volna.  No mindegy, ettõl még megnézem persze. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

OK! akkor mégegyszer bocsi! De azt is nézd maj meg, hogy mogyan történik, mert az stílusos lesz!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

roderick

Quote from: Raggie GordonÁtszinezem én, de ez pont az egyik Ramiz kolléga által említett olyan sejthetõ fordulat! De bocs ha ezzel a szívedbe tapostam(titkos BW fan :) ) vagy tényleg spoiler szted! Gomen!

Szerintem is spoiler volt, de ettöl méginkább kiváncsi vagyok a filmre... csak gyorsan buktassanak meg a szigorlaton, hogy minél hamarabb elmehessek már megnézni... vrááárghh... ez a várakozás.... vrághh
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Azért az egész filmben Bruce Willis-é a leg"hagyományosabb", talán -sablonosabb szerep. De hát az egész film tele van sablonokkal, de jól  adják elõ. (Na most remélem furdalja az oldalatokat a kíváncsiság! :__devil: ) Viszont a poénok ülnek, kicsit Kill Bill-szerûek, de annál viccesebbek, azonkívül ellõttek egy király ötletet, amit, ha filmet csinálok, én is bele akartam rakni (ha unatkozok, akkor fejben filmeket rendezek a buszon), méghozzá a beszélõ hullát.
Ja! Ha valaki tudja, hogy melyik jelenetet rendezte Tarantino, az mondja meg, mert kíváncsi vagyok (bár van egy tippem).
"Szöveghûség" témához: említett ismerõsöm kiokosított, hogy az a pali rendezte a filmet, aki a képregényt csinálta. (Ez helytálló?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: Ramiz"Szöveghûség" témához: említett ismerõsöm kiokosított, hogy az a pali rendezte a filmet, aki a képregényt csinálta. (Ez helytálló?)

Hát rendezönek Robert Rodrigez van megadva (aki pl. a nagysikerü Kémkölyköket is csinálta:) ), de asszem a képregényt csináló pali is közel ült a tüzhöz, mármint rendezés szempontjából... megmint a Tarantítós dolog is mutatja kicsit szétfolyt a rendezés több ember között.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickHát rendezönek Robert Rodrigez van megadva (aki pl. a nagysikerü Kémkölyköket is csinálta:) ), de asszem a képregényt csináló pali is közel ült a tüzhöz, mármint rendezés szempontjából... megmint a Tarantítós dolog is mutatja kicsit szétfolyt a rendezés több ember között.
A Négy szoba is egy rohatt jó film, 4 külön rendezõ által készített részbõl áll (köztük QT és RR).
Amúgy furcsa, QT és RR nagy haverok, nevüket adják egymás filmjeinek reklámozásához, jelenést vállalnak egymás filmjeiben, a stílusuk is hasonló, de nekem valahogy QT eléggé bejön (Kill Bill idáig a leggyengébb, de az is tetszett), RR viszont egyáltalán nem, már amit eddig láttam tõle (kiv. Négy szoba, mert ott még az õ jelenete is tetszik, bár rezeg a léc - nem tud elszakadni a Banderastól, én meg rühellem azt az alakot. Desperado tök röhejes. Még az Alkonyattól pirkadatigot fogom esetleg megnézni. (Valakinek megvan?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

A Sin City-t nekem is hiteles adatközlõ ajálgatta, mindenképpen megnézem. A képregény amolyan tipikus fekete-fehér véresvagyok kultcomicnak tünt nekem, amiket anno én nem annyira szerettem.

Kvikveg: Vazz te aztán keményvonalas Kabir Badista vagy :D :D  :lul:
Mindensetre jól kijöttünk volna ovodában, mert ott meg én voltam Sandokán :D (persze csak akkor, ha nem volt ott haverom, mert akkor én voltam a jó mellékszereplõ, aki hõsi halált hal).

Ramiz

Quote from: Manu(persze csak akkor, ha nem volt ott haverom, mert akkor én voltam a jó mellékszereplõ, aki hõsi halált hal).
"A fõhõs barátja mindig meghal." :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: roderickHát rendezönek Robert Rodrigez van megadva (aki pl. a nagysikerü Kémkölyköket is csinálta:) )
Én nem láttam a megnevezett mûvet, (nem vitt rá a lélek) de kritikának tûnik a dolog.  :rolleyes: Mindenesetre Rodrigez rendezte a Desperado-t (nem is röhejes!!!  :lazza: ), az Alkonyattól pirkadatig-ot és a  Faculty-t is. Azok szerintem jók voltak!!! És persze a Banderasos rész is a Négy szobábó!!!l :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

RE@L

#588
Quote from: DjinnÉn nem láttam a megnevezett mûvet, (nem vitt rá a lélek) de kritikának tûnik a dolog.  :rolleyes: Mindenesetre Rodrigez rendezte a Desperado-t (nem is röhejes!!!  :lazza: ), az Alkonyattól pirkadatig-ot és a  Faculty-t is. Azok szerintem jók voltak!!! És persze a Banderasos rész is a Négy szobábó!!!l :)

Desperado jó volt, From Dusk Till Dawn már nemannyira.... csak Tarantino miatt néztem meg de sztem oltári nagy F***ság röhejes, viszont poén az elején amíg át nem mennek Mexico ba Faculty az invázium.... az kész a drog az ellenszer......... kis Elijah Wood al =) nekem annyira nemjöttek be de a Sin City-re nagyon kíváncsi vagyok mert imádom a film noir-t :jee:

Ramiz!!! ne nézd meg az Alkonyadtól Pirkadatig-ot!!! Sztem 1 világ fog összeomolni benned....

Edit: Roderick azt az avatart énis csekkoltam kb. fél éve sztem nagyon poén és zsír ^^ :kiraly:
OFF
jaj még1 kis edit, GITS SAC fanokak ajánlom, de inkább mindenkinek a Zabhegyezõt!! Tényleg én anno szkeptikus voltam vele, el se akartam olvasni mert vmi szar regény, de nagyon kellemesen csalódtam mostanság!!! (Kb. 4 hónapja :haha: )

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Manu

Quote from: DjinnÉn nem láttam a megnevezett mûvet, (nem vitt rá a lélek) de kritikának tûnik a dolog.  :rolleyes: Mindenesetre Rodrigez rendezte a Desperado-t (nem is röhejes!!!  :lazza: ), az Alkonyattól pirkadatig-ot és a  Faculty-t is. Azok szerintem jók voltak!!! És persze a Banderasos rész is a Négy szobábó!!!l :)

Én még mindig melletted állok Rodrigezt illetõleg :). Az említett mûvek igenis jók :D

Djinn

Quote from: RE@LNe nézd meg az Alkonyadtól Pirkadatig-ot!!! Sztem 1 világ fog összeomolni benned....
Na errõl már volt vita korábban is. De jó, hogy lehúzod, mert ha valaki még nem látta volna, akkor most kiváncsi, mi váltotta ki ezeket az ellentétes érzéseket. :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

RE@L

De mondjuk szórakoztatásnak jó... én jól mulattam rajta =)
Tarantino Isten.... Azt a moteles jelenetet nemtudom elfelejteni amikor kinyírta a fazont..... :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

m46u5

Quote from: DjinnNa errõl már volt vita korábban is. De jó, hogy lehúzod, mert ha valaki még nem látta volna, akkor most kiváncsi, mi váltotta ki ezeket az ellentétes érzéseket. :D
Szerintem mai szemmel már nem annyira látványos, nagyon látszanak benne a mûvi trükkök, de aki szereti a vámpíros filmeket, a nagy mészárlást, annak szerintem akkor is be fog jönni.
Bár ha nagyon bekattant, véres filmet akar az ember nézzni, ajánlom neki az eredeti Texasi Láncfûrészes Gyilkos filmet. Szerintem sokkal ütõsebb mint a 2003-as felújított verzió.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

roderick

Barátom, aki mellesleg filmszakos, mondta, hogy Rodrigez tipikusan az a rendezö, aki minden szart megcsinál amit eléraknak... ilyen az Alkonyattol pirkadat is, amin elég jól nyomon lehet követni, hogy meddig Tarantino-é a film és mikortól lép pályára RR barátunk... de amúgy akkor követi el az ember a hibát, ha komolyan veszi ezt a filmet, úgy kell megnézni hogy haverok+sör/bor/almalé izlés szerint legyen sok a közelben és így felejthetetlen élményt nyújt...

Sajnos, számomra eléggé elásta magát a faszi amúgy a kémkölykökkel. Akármilyen jó rendezö is, emberileg ez BÜÜN!!! én inkább levágnám a kezem, minthogy ilyet rendezzek... dehát valamiböl meg kell élni, azt nem vitatom:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Necrid^

Quote from: m46u5Szerintem mai szemmel már nem annyira látványos, nagyon látszanak benne a mûvi trükkök, de aki szereti a vámpíros filmeket, a nagy mészárlást, annak szerintem akkor is be fog jönni.
Bár ha nagyon bekattant, véres filmet akar az ember nézzni, ajánlom neki az eredeti Texasi Láncfûrészes Gyilkos filmet. Szerintem sokkal ütõsebb mint a 2003-as felújított verzió.
A 2003-mas sztem baromság volt..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Djinn

#595
Quote from: ManuÉn még mindig melletted állok Rodrigezt illetõleg :). Az említett mûvek igenis jók :D
Úgy látom kissebbségben vagyunk  :haha:

National Treasure: Hát ezt is megnéztük. Nem volt rossz, de semmi extra. Nem mondom, hogy rajongok  Nicolas Cage-ért , de azért voltak már jobb filmjei (pl. Birdy; Las Vegas, végállomás; Ál/Arc ; Szikla ), de sokkal rosszabbak is (pl. 8 mm; Snake Eyes). Szóval egy teljesen semleges, egyszer megnézõs filmecske.   Szerintem.  :)

edit: Alkonyattól pirkadatig-nak Tarantino  írta a forgatókönyvét, de Rodrigez rendezte. Én nem tudok róla, hogy ketté van bontva a rendezés vagy ilyesmi.  :3x3:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

RE@L

A Nemzet Aranya amolyan családi, kincslopós Cage Croft - os korhatár nélküli Amcsi nacionalista film ^^ szerintem.
Amúgy tényleg nemvolt rossz sõt élvezhetõ is... csak apró bakik =)
Hú Ál/Arc mekkora film..... most hogy így eszembe juttattad  :lazza:
Travoltát is imádom. BTW kedvenc zeném filmbõl a Broken Arrow.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Manu

Quote from: roderickSajnos, számomra eléggé elásta magát a faszi amúgy a kémkölykökkel. Akármilyen jó rendezö is, emberileg ez BÜÜN!!! én inkább levágnám a kezem, minthogy ilyet rendezzek... dehát valamiböl meg kell élni, azt nem vitatom:)

Én úgy vagyok ezzel, mint Brad Pittel, meg Oliver Stonnal. Csinálnak egy-két nagy pénzfilmet, hülyére keresik magukat, aztán megcsinálnak zsebpénzzért valami olyat, ami esetleg megõrzi nevüket az utókornak.Én is ezt tenném, ha lenne rá lehetõségem.

Necrid^

Quote from: DjinnÚgy látom kissebbségben vagyunk  :haha:

National Treasure: Hát ezt is megnéztük. Nem volt rossz, de semmi extra. Nem mondom, hogy rajongok  Nicolas Cage-ért , de azért voltak már jobb filmjei (pl. Birdy; Las Vegas, végállomás; Ál/Arc ; Szikla ), de sokkal rosszabbak is (pl. 8 mm; Snake Eyes). Szóval egy teljesen semleges, egyszer megnézõs filmecske.   Szerintem.  :)

edit: Alkonyattól pirkadatig-nak Tarantino  írta a forgatókönyvét, de Rodrigez rendezte. Én nem tudok róla, hogy ketté van bontva a rendezés vagy ilyesmi.  :3x3:
"Gone is 60 seconds" is sztem egyik legjobb filmje nicolas cagenek..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

RE@L

Quote from: ManuÉn úgy vagyok ezzel, mint Brad Pittel, meg Oliver Stonnal. Csinálnak egy-két nagy pénzfilmet, hülyére keresik magukat, aztán megcsinálnak zsebpénzzért valami olyat, ami esetleg megõrzi nevüket az utókornak.Én is ezt tenném, ha lenne rá lehetõségem.

2 szó:
Fight Club

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.