Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: RE@LMax Payne 2 meg sztem nemis volt olyan rossz mint ahogy lejött...
De attól még nem film noir. :)

Casablanca (tényleg, hogy lehet, hogy ez még nem jött elõ...): az ereje abban áll, hogy iszonyatosan hangulatos, kiváló színészek játszanak benne, jó a története - és mára már legendává lett. Persze ez utóbbi is hozzátesz az élvezethez, pl úgy, hogy mindig megborzongok, amikor egy-egy híres jelenet, párbeszéd van éppen a filmben (azaz kb végig :) ).
A legfontosabb: :hail: a Casablancának! :hail: Humphrey Bogartnak, a legstílusosabb színésznek!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Idézve kedvenc egyik fórumitánkat:

QuoteTenksz ölát, tenksz ölát

Ha nem lenne eme fórum keményvonalas, filmértõ gárdája, valószínû elõitéleteimre hallgatva hanyagolom e filmet.
Igazán nagyszerû volt, pedig az elején megijedtem, a közepén rosszul lettem (gyomorrontás), a végére meg kikészültem (gyomorrontás következménye).
Nagyon eredeti film, tele ötletekkel, eldugott apróságokkal, stb.stb. Professzionális munka, itt-ott a elég szürreális, a mûvésziség is felbukkan benne.
Nagyon jó!

Ramiz

#662
Quote from: ManuIgazán nagyszerû volt, pedig az elején megijedtem, a közepén rosszul lettem (gyomorrontás), a végére meg kikészültem (gyomorrontás következménye).
Túl sok pacal, esetleg Rigó Jancsi? Csak óvatosan. ;) Oktalanul már-már megijedtem, amikor még nem tartottam a "gyomorrontásnál", hogy egy Ichin edzõdött japán filmõrült rosszul lesz egy ilyen enyhe filmen. :) Hülyeség volt tõlem. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: ManuSin City (...)Nagyon jó!
Nocsak, kemény müvészfilmes barátunknak is megtatszett ez a remekmü?? :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonNocsak, kemény mûvészfilmes barátunknak is megtetszett ez a remekmü?? :D
Sose mondta emlékeim szerint, hogy "kemény mûvészfilmes" lenne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizSose mondta emlékeim szerint, hogy "kemény mûvészfilmes" lenne.
Ki mondta, hogy mondta?? :D
Egyébként csak hülyülsbõl írtam.... nem látszik?.... nna mindegy..... ugye nem haragszol Manu? Ez a pecs Ramiz már helyetted is lecs*szett. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manu

Eredetileg nem haragudtam volna, de most mind a két filmes topicban ezt kérdezték tõlem, így kezdek kicsit begurulni. ;)

Zelgadis

#667
Quote from: KvikvegNos, amit ajanlok, az nem film, hanem 3d alkotas, de napok ota nem birok a hatasa alol kikerulni.
The Piano 42.6M
The Piano 16.7M

Ezt minél elõbb meg fogom tanulni !(legyen már vége a vizsgaidõszaknak, zongorázni aka... szeretnék már ^^"")

RE@L

Skacok!
Megnéztem megint a Szigorúan Piszkos ügyeket (mind a 3 at  :lazza:  )
mindenképp nézzétek meg csak azért is. Tudom h már 1x ajánlgattam én itten már, de nemazért írok mostan hanem azért h nincs meg valakinek az OST?
Kerestem össze vissza de eddig még nemakadt Horogra...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Raggie

Quote from: ManuEredetileg nem haragudtam volna, de most mind a két filmes topicban ezt kérdezték tõlem, így kezdek kicsit begurulni. ;)
Bocs, csak nem gondoltam volna! :D

RE@L: azok tényleg állat filmek!! A 3-asat még nem láttam, de biztos az is jó, ha tartja az elsõ kettõ színvonalát!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

katz

sikerült megszerezni az 1,2,3-at. Már fel is véstem DVD-re. 2cd-s, magyar szinkonos mind. Végre megvan. Akinek esetleg kell PM...

RE@L

A 3. érdekes lessz inkább elvarja a szálakat, de szigorúan piszkosan =)
többet nemmondok mert már ennyi spoiler is elég volt  :ad:
Viszont olvastam vhol vmi review-t és eléggé siralmas h Magyarországon
a premier jét 6 an nézték meg , 2 hét múlva játszották a 2. részt azon már csak 4 en.....
Nem ezt érdemli, csak sajna magyar köztudat, meg 1 általán nemis tudja az emberek 80% h létezik ilyen mû :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Pedig az egy jó film... de nincs pénze a szegény diáknak minden jó filmet moziban megnézni, pedig van egypár (legutóbb pl. az Adásunkat megszakítjuk).

Alien-bõl nekem a 2. a kedvencem, az 1. is jó, a 3-as és a 4-es elég béna.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: RE@LViszont olvastam vhol vmi review-t és eléggé siralmas h Magyarországon
a premier jét 6 an nézték meg , 2 hét múlva játszották a 2. részt azon már csak 4 en.....
Nem ezt érdemli, csak sajna magyar köztudat, meg 1 általán nemis tudja az emberek 80% h létezik ilyen mû :(
Na igen. Egyszerre volt 2. és 3. rész bemutatva és ha jól tudod csak 2-3 moziban össz. Mi  a Westend ben néztük egymás után a 2. és 3. részt. A 2.-nál 8-an voltunk a teremben a 3.-nál már csak 6-an (de mind a 6 az elõzõ résznél is ott volt) :(
Valóban nem is volt reklámja a filmenk. Mi is csak ezért tudtuk, hogy adják a moziban , mert az elsõ rész után folyamatosan figyeltem, mikor lesz végre folyatatás....
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

Alien 2 a legjobb! Pont még jó sztori, de már elég jó kis gyilok! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Tegnap néztem a Team-Americat nem semmi film.. :lol:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Raggie

Quote from: NecridTegnap néztem a Team-Americat nem semmi film.. :lol:
Honnan van meg?? Azt én is meg akartam nézni... ja és nem túl fárasztó másfél óráig?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Quote from: Raggie GordonHonnan van meg?? Azt én is meg akartam nézni... ja és nem túl fárasztó másfél óráig?
Click Innen szedtem le..igaz hogy fárasztó volt de voltak benne komoly jelenetek :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Quote from: Raggie GordonKösszke verry muccs! :D
Your Welcome  :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

#680
Csak hogy én is beleszóljak, sztem a 3-as rész a legjobb, tényleg nem tudom megérteni miért pontozta le mindenki... Én valamikor a videótékás megjelenés után láttam azonnal (a mozis vetítés tényleg nagyon gyengén volt reklámozva, össz-vissz egy plakátot láttam róla egy szállodában, ami élénken él emlékezetemben egy családi nyaralás során, másra nem is emlékszem a nyaralásból :haha: ). Sztem tökéletesen hû a világhoz, nagyon jó rendezés, képi világ, alapötlet is nagyon jó. Általában azt szokták emlegetni, hogy az alap moziban vetített verzió eltért a könyvtõl és nem tetszett nekik, mert néhol még következetlen is volt. Namármost én ilyet nem nagyon vettem észre benne, de ha valakinek lenne bátorsága és kedve még egy próbát adni a filmnek, akkor oda tudom adni az újravágott rendezõi változatot, mely jópár jelenettel (+31 perc) kitoldja a filmet és általában még a kesergõk is pozitívabban nyilatoznak róla. A 3. rész egyértelmûen az elsõ rész tehetetlen borzongását akarta visszahozni és ebben sztem kiválóan teljesített. A 2. rész az hent volt, az is nagyon tetszett természetesen, de szívemhez mégiscsak közelebb áll az 'egy alien vs sok tehetetlen ember' alaphelyzet  :__devil: :D

edit: Lehet hogy az volt a bajuk, hogy egy akkor még kevésbé neves David Fincher rendezte? :confused:

Raggie

Quote from: BlimpA 2. rész az hent volt, az is nagyon tetszett természetesen, de szívemhez mégiscsak közelebb áll az 'egy alien vs sok tehetetlen ember' alaphelyzet  :__devil: :D
Kis szadista! :D  :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: BlimpCsak hogy én is beleszóljak, sztem a 3-as rész a legjobb, tényleg nem tudom megérteni miért pontozta le mindenki... sztem tökéletesen hû a világhoz, nagyon jó rendezés, képi világ, alapötlet is nagyon jó. Általában azt szokták emlegetni, hogy az alap moziban vetített verzió eltért a könyvtõl és nem tetszett nekik, mert néhol még következetlen is volt. Namármost én ilyet nem nagyon vettem észre benne, de ha valakinek lenne bátorsága és kedve még egy próbát adni a filmnek, akkor oda tudom adni az újravágott rendezõi változatot, mely jópár jelenettel (+31 perc) kitoldja a filmet és általában még a kesergõk is pozitívabban nyilatoznak róla. A 3. rész egyértelmûen az elsõ rész tehetetlen borzongását akarta visszahozni és ebben sztem kiválóan teljesített. A 2. rész az hent volt, az is nagyon tetszett természetesen, de szívemhez mégiscsak közelebb áll az 'egy alien vs sok tehetetlen ember' alaphelyzet  :__devil: :D
Nem olvastam a könyvet, és nem a hentet keveslem (mondtam, hogy az 1. rész tetszik). De szerintem annyira erõltetett a 3. rész, hogy az siralmas. Pont hogy egyáltalán nem jön ki a fenyegetett parás tehetetlenség érzete. Teljesen kiszámítható az egész film. A legszánalmasabbak a nagy terembeli viták, amikor üvöltöznek, hogy "öljük meg a csajt, mert õ hozta ránk a bajt", meg a szemüveges okostojás, aki keményen kijelenti, hogy mindenképpen meghalnak, akkor inkább harcoljanak, a nézõnek pedig fel kéne lelkesülnie, ha nem éppen a rendezõ miatt szégyellné magát. A második legszánalmasabb az a jelenet, ahogy a benzin elsõre belobban (ami miatt új terv kell). A harmadik legszánalmasabb Ripley és a doki kapcsolata, amibõl ki akartak hozni valamit, de nem sikerült, viszont megtölti a filmet dögunalmas jelenetekkel. Ez volt az elsõ Alien film, ahol az aliennek drukkoltam. (Egyedül a kutyát sajnáltam.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizNem olvastam a könyvet, és nem a hentet keveslem (mondtam, hogy az 1. rész tetszik). De szerintem annyira erõltetett a 3. rész, hogy az siralmas. Pont hogy egyáltalán nem jön ki a fenyegetett parás tehetetlenség érzete. Teljesen kiszámítható az egész film. A legszánalmasabbak a nagy terembeli viták, amikor üvöltöznek, hogy "öljük meg a csajt, mert õ hozta ránk a bajt", meg a szemüveges okostojás, aki keményen kijelenti, hogy mindenképpen meghalnak, akkor inkább harcoljanak, a nézõnek pedig fel kéne lelkesülnie, ha nem éppen a rendezõ miatt szégyellné magát. A második legszánalmasabb az a jelenet, ahogy a benzin elsõre belobban (ami miatt új terv kell). A harmadik legszánalmasabb Ripley és a doki kapcsolata, amibõl ki akartak hozni valamit, de nem sikerült, viszont megtölti a filmet dögunalmas jelenetekkel. Ez volt az elsõ Alien film, ahol az aliennek drukkoltam. (Egyedül a kutyát sajnáltam.)
Érdekes. Mindegy. Nektek az SW-ep3 tetszett, nekem ez. Újabb ízlések és pofonok eset.

Ramiz

Ja. :tezsvir: De azért lehet magyarázni meg érvelni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Ohh, mondtam mar, hogy az avp-t aliennel toltam vegig? Uuuugy elveztem! :__devil:  :beeee: :vertol csopogo vigyoru smiley:
Erdekes, hogy a filmek vilagat szeretem, de kulonosebben egyik filmet sem. Alapmu az elso. Horror. Alapmu a masodik. Akciosabb. A harmadik-negyedik mar annyira nem jott be, de a jatek igen. Ahh, a falakon maszkalni... :D :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Quote from: KvikvegA harmadik-negyedik mar annyira nem jott be, de a jatek igen. Ahh, a falakon maszkalni... :D :jee:
Csatlakozom, de a játékból is az elsõt szeretem! A másodiknak már ninsc meg az a jóóó kis Alien hangulata!....
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Kicsit túlspirázták. Egy-két jó trükk van benne, de pl a predatort aránytalanul túlerõsítették (erõfeltöltõ pörgettyû... :rolleyes: ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizKicsit túlspirázták. Egy-két jó trükk van benne, de pl a predatort aránytalanul túlerõsítették (erõfeltöltõ pörgettyû... :rolleyes: ).
Ja de azért a hálózatos partykon beszartál te is!...  :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

És ez emeli a játék vagy a film értékét? :rolleyes: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!