Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

m46u5

ja, bocs elõbb le felejtettem a linkeket (donkey):

ed2k://|file|Werner 1 - Beinhart.avi|738608640|fca1be5d5f927ce380fe41092021bd76|
ed2k://|file|Werner 2 - Dasmuss Kesseln.avi|730517504|0b9d74f2574748aa63f0a27dccc619fe|

de jó, hogy említetted, mert már be is raktam letöltésre :)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

katz

Quote from: m46u5ja, bocs elõbb le felejtettem a linkeket (donkey):

ed2k://|file|Werner 1 - Beinhart.avi|738608640|fca1be5d5f927ce380fe41092021bd76|
ed2k://|file|Werner 2 - Dasmuss Kesseln.avi|730517504|0b9d74f2574748aa63f0a27dccc619fe|

de jó, hogy említetted, mert már be is raktam letöltésre :)
koliból autoban jár p2p-ért :(
Majd szólj ha lejött ;) Elérhetõségem ld a nevemre kattintva

Manu

Quote from: Ramiz:merci: Nem is tudom, ezt miért nem találta meg a google, csak a sok fizetõs oldalt... :rolleyes: (Azaz indokolt a smiley mérges arckifejezése: :G ).


Vazz, nem mintha már nem adtam volna meg a fenti linket. Na midegy :D

Ramiz

Quote from: ManuVazz, nem mintha már nem adtam volna meg a fenti linket. Na midegy :D
Tudom, hogy megadtad, ezért is nem mertem pm-ben kérni. :) Meg ezért is szidtam a hülye feledékeny fejemet. :rolleyes:  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

A film (szinte) tökéletes. Még így hogy komoly elvárásokkal mentem oda is fölülteljesítette õket. Nálam egyértelmûen az év egyik legjobb filmje és rövidesen most már nyugodt szívvel elolvasom a képregényeket is, és talán enélkül is megelõlegezhetõ neki a legjobb képregény-adaptáció díj is.
Kötelezõ film. :)

Ramiz

Megnyugodtam. Egy komoly embernek is tetszik, nemcsak nekünk, debileknek. :)
Majd a képregényrõl valahol (akár itt) ejtsd el plz egy-két szót, hogy milyen, mert engem is érdekel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizMegnyugodtam. Egy komoly embernek is tetszik, nemcsak nekünk, debileknek. :)
Idióta! Bár tudom hogy ezt úgyis dícséretnek veszed :haha:

Amúgy a filmet akinek van lehetõsége rá a Mûvész moziban tessék megnézni, mert csak ott adják feliratosan és én elhiszem, hogy jó a szinkron, de mint szinte minden, ez is eredeti hanggal a legjobb sztem. :)

Tyrael

Quote from: BlimpA film (szinte) tökéletes. Még így hogy komoly elvárásokkal mentem oda is fölülteljesítette õket. Nálam egyértelmûen az év egyik legjobb filmje és rövidesen most már nyugodt szívvel elolvasom a képregényeket is, és talán enélkül is megelõlegezhetõ neki a legjobb képregény-adaptáció díj is.
Kötelezõ film. :)
Megneztem ma, illetve tegnap Constantine-t, utobbi nekem jobban bejott, Sin City-nek nem nagyon ertettem a 3 story kozotti osszefuggest, volt par szinesz aki mindegyik reszben feltunt, de nem volt 1 foszereplo, az introban outrobal feltuno bergyilkosrol nem vagtam kicsoda, inkabb egy "vilagbemutatas"-nak tunt, mint egy egyseges tortenetnek

Tyrael

Ramiz

Quote from: BlimpAmúgy a filmet akinek van lehetõsége rá a Mûvész moziban tessék megnézni, mert csak ott adják feliratosan és én elhiszem, hogy jó a szinkron, de mint szinte minden, ez is eredeti hanggal a legjobb sztem. :)
Nem tudom, milyen a szinkron, de az eredeti hang nagyon passzol.
Tyrael: csak lazán függnek össze a szálak, de ez más filmben is elõfordul. Világbemutatás is, 3 rövidebb történet is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: RamizNem tudom, milyen a szinkron, de az eredeti hang nagyon passzol.
Tyrael: csak lazán függnek össze a szálak, de ez más filmben is elõfordul. Világbemutatás is, 3 rövidebb történet is.
jo, csak ez inkabb mini series volt, mint egy egesz estes mozifilm :)

Tyrael

Ramiz

Miért, két és fél óra nem egész estés? :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizMiért, két és fél óra nem egész estés? :rolleyes:
Én már a Constantine-nal való 1 mondatban említést se igazán értem, az csak egy közepes látványfilm. A Sin City pedig egy vizuális orgazmus! Nagyon nincs egy súlycsoportban a kettõ szvsz! :rolleyes: :)

Manu

Quote from: BlimpA Sin City pedig egy vizuális orgazmus!

Akkor végre ma este lesz egy kis szex... :D

Raggie

#643
Nemtom, a Constantine-t nem láttam, de a Sin City-t tényleg nagyon eltelálta ez a Rodrigez fickó(meg persze a képregényíró is, mint társrendezõ). Az meg pláne nem zavart, hogy nem függtek össze a kisebb sztorik, mivel így mégjobban kijött a bemutatni kívánt világ szétesõ, züllött természete(ráadásul azért az mindenképpen összefûzi õket, hogy ugyanabban a városban, sõt kb ugyanazokon a helyeken játszódik!) szvsz ebben is pont beletrafáltak az arany középútba!

Az egyetlen negatívum, amit a filmel kapcsolatban tapasztaltam, hogy most nézte meg egy-két osztálytársam és úgy jöttek be a terembe, hogy "hûûûû ez mekkora tutkó film, mindenkit halálra mészárolnak, fröcsög a vér, f*szokat tépkednek, meg minden!" Mondjuk ez sem igazán a film hibája, hanem a retardált közönségé!...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Miért, akkor neked mi tetszett benne? :__devil: :lul: - Bocs.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizMiért, akkor neked mi tetszett benne? :__devil: :lul: - Bocs.
Nincs bocs! :__devil:  Legközelebbi találkozásunkkor naggyon vigyázz a hasad védelmére!

Egyébként a keserû világbemutatás az, ami legjobban megfogott! :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Quote from: Raggie GordonNincs bocs! :__devil:  Legközelebbi találkozásunkkor naggyon vigyázz a hasad védelmére!

Egyébként a keserû világbemutatás az, ami legjobban megfogott! :lazza:

És akkor miért mondja Ramiz hogy nem noir a story?
Pl. detective story Animatrix ból azis noir, vagy Különvélemény Spielbergtõl azis noir....
Jaj lekellszedjem Sin City -t csak mikor lesz idõm megnézni.......

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Tyrael

Quote from: BlimpÉn már a Constantine-nal való 1 mondatban említést se igazán értem, az csak egy közepes látványfilm. A Sin City pedig egy vizuális orgazmus! Nagyon nincs egy súlycsoportban a kettõ szvsz! :rolleyes: :)
ugy tudom az is kepregenyadaptacio, azert irtam egy mondatba, ide kivankozik meg Hellboy is.
Sin City nekem nem jott be annyira, ez van, nem rossz film, csak nem az en mufajom. Constantine tetszett, de nekem Keanu Reeves minden filmet el tudna adni :)

Tyrael

Raggie

Quote from: RE@LÉs akkor miért mondja Ramiz hogy nem noir a story?
Pl. detective story Animatrix ból azis noir, vagy Különvélemény Spielbergtõl azis noir....
Jaj lekellszedjem Sin City -t csak mikor lesz idõm megnézni.......
Hááát... azért a noir nem pontosan ezt jelenti. Mármint ha a film noir-ról beszélünk. Mert magában a noir szó feketét jelent franciául, de egyéb jelentésérõl nem tudok :confused: . A film noir meg egy kicsit más, mint a fentebb említett dolgok, mert az egy filmstílust jelent, ahol komor, szomorkás, de nyugodt, komoly elõadásban láthatunk(általában fekete-fehéren) krimiket, vagy egyéb komolyabb sztorikat(tehát nem szerelmi történeteket, bár biztos arra is van példa). Szóval azért annak van egy olyan kissé... nemistudom... olyan Humphry Bogart-os hangulata.( :) ) Azért ez már nem nagyon illik a Sin Cityre. De feltétlen nézd meg mert tényleg jó film!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tyrael

Quote from: Raggie GordonHááát... azért a noir nem pontosan ezt jelenti. Mármint ha a film noir-ról beszélünk. Mert magában a noir szó feketét jelent franciául, de egyéb jelentésérõl nem tudok :confused: . A film noir meg egy kicsit más, mint a fentebb említett dolgok, mert az egy filmstílust jelent, ahol komor, szomorkás, de nyugodt, komoly elõadásban láthatunk(általában fekete-fehéren) krimiket, vagy egyéb komolyabb sztorikat(tehát nem szerelmi történeteket, bár biztos arra is van példa). Szóval azért annak van egy olyan kissé... nemistudom... olyan Humphry Bogart-os hangulata.( :) ) Azért ez már nem nagyon illik a Sin Cityre. De feltétlen nézd meg mert tényleg jó film!
azt tudom, hogy a female fatal vagymi szorosan kapcsolodo fogalom :)

Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraelde nekem Keanu Reeves minden filmet el tudna adni :)
:eeek:

Ramiz

Quote from: TyraelConstantine tetszett, de nekem Keanu Reeves minden filmet el tudna adni :)
Jó kalmárérzéke lehet akkor. :) Még a Barátok közt 1.-238. évadot is el tudná adni neked dvd-n? :rolleyes: :hehe:

Re@l: én film noirt írtam. Tudom, hogy mindenhol film noir-ként reklámozzák a filmet, de a Max Payne 2-t is film noirnak reklámozták, szóval ez már enyhén hülyeség.
Ahogy én fogalmaznám meg: fekete-fehér, olajosan csillogó revolverek, amik ritkán sülnek el (ez pl nem áll a Sin Cityre), sok esõ, sok dohányzás, femme fatale nõk. De itt egy rendesebb jellemzés:

Az ú.n. sötét széria elsõ darabja John Huston 1941-ben készített A máltai sólyom (The Maltese Falcon) címû filmje, amelyben Humphrey Bogart játszotta a fõszerepet. A mûfaj Amerikából ered, az elnevezés mégis francia (film noir, azaz "fekete film"), mert francia kritikusok foglalkoztak elõször komolyan ezekkel a munkákkal. A film noirok atmoszférája nagyon sajátos. Majdnem mind fekete-fehérben készültek (Huston állítólag sírva fakadt, amikor A máltai sólyom késõbb mesterségesen kiszínezett változatát meglátta), és sajátos kelléktáruk van. Ezek közé tartozik pl. a gonosz nõ, a sötétben felvett jelenetek, az esõ. A film noir tulajdonképpen a késõbbi amerikai krimik, thrillerek elõdje. A film noir néhány jelentõs filmje példaképpen:
- A máltai sólyom (The Maltese Falcon, 1941. r.: John Huston)
- Gyilkos vagyok (Double Indemnity, r.: Billy Wilder, 1944). A forgatókönyvet Wilder közösen írja Raymond Chandlerrel. Ebben a filmben bukkan fel elõször a késõbb a film noir-okban oly sokszor szereplõ kegyetlen, számító nõtípus.
- A gonosz érintése (Touch of Evil. r.: Orson Welles, 1958): Ezzel a Mexikóban játszódó filmmel egy idõre megszakad a sötét széria.

A franciákra is hatott a film noir, fõleg az újhullámosokra. (pl. Kifulladásig / À bout de souffle, r.: Francois Truffaut, 1960). A film noir francia változatát "série noir"-nak nevezik. Különösen sokat merített a film noirból a franciák egyik legnagyobb krimirendezõje, Jean-Pierre Melville (pl. Szamuráj, Le Samourai, 1967.)
A film noirok feltásztására tettek többször is kísérletet a Coen testvérek. Már elsõ rendezésük, a Véresen egyszerû, (Blood Simple, r. Joel Coen, Ethan Coen, 1984.)is magán hordozza a mûfaj stílusjegyeit. 17 évvel késõbbi krimijük, Az ember, aki ott se volt (The Man Who Wasn't There, r. Joel Coen, Ethan Coen, 2001) a széria klasszikus darabjaihoz hasonlóan fekete-fehérben készült, a film mégsem a régi film noir felélesztése, hanem annak újragondolt, modern változata.
Magyarországon a 30-as évek végén, a 40-es évek elején készültek film noirok. A magyar változat sajátos melodráma a háború árnyékában, a végzet asszonyának akkori megtestesülésével, Karády Katalinnal. (pl. Halálos tavasz, r.: Kalmár László, 1939)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

üdv!

Sin City... szerintem is nagyon jó volt, Blimppel láttam neki annyirra tetszett, hogy amikor, a feliratok a végén ott tartottak, hogy mely hagstúdióban dolgozik a sminkes bátyja és felvetettük, hogy induljunk-e oly "szép" hanggal közölte, hogy mi mehetünk, de õ végigvárja, hogy az sokat sejtetett:)

nekem lassabban indult be, de nekem is maximálisan bejött!
mondjuk amikor a rádióban ajánlották, mint színes film... végülis voltak benne színek is néha..na mindegy

szvsz Film noir-nak, lasabb, kevesebb szörnyes, kevesebb véres darabokat szokunk tartani:) meg ugye a femme fatale se ennyira szó szerint vett, mint itt:)
(gyk: géppuskás, meg nindzsa "ledér erkölcsü hölgyek" )
tényleg angolul kell, nézni, és igényli a szélesvásznat is!
sok jót
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Tyrael...de nekem Keanu Reeves minden filmet el tudna adni :)
:eeek:

Film Noir: Ramiz definicioja jo, nekem is ezek ugrottak be rola. Szerintem ez a mufaj mint olyan kihalt. Hasonlok vannak, de ugyanaz nincs. Olyan-szeru van, de ketlem, hogy ezekre jellemzo lett volna a ninja-holgy-szeru kepzodmeny. Csak azert, mert par kep kinezetre hasonlo, nem lesz film noir. (Nem lattam Sin City-t.)

Nos, amit ajanlok, az nem film, hanem 3d alkotas, de napok ota nem birok a hatasa alol kikerulni.
The Piano 42.6M
The Piano 16.7M
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tyrael

Quote from: RamizJó kalmárérzéke lehet akkor. :) Még a Barátok közt 1.-238. évadot is el tudná adni neked dvd-n? :rolleyes: :hehe:

Hat ha o jatszana benne, biztos tobbszor neznem, mint most :)

Tyrael

Raggie

#655
Quote from: RamizAz ú.n. sötét széria elsõ darabja John Huston 1941-ben készített A máltai sólyom (The Maltese Falcon) címû filmje, amelyben Humphrey Bogart játszotta a fõszerepet.[/
Hát nem véletlenül írtam, hogy Humphrey Bogart-os! :) (a Máltai sólyom naggyon király film-noir stílusú film! megvan! :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

m46u5

Quote from: Raggie Gordon
Quote from: RamizAz ú.n. sötét széria elsõ darabja John Huston 1941-ben készített A máltai sólyom (The Maltese Falcon) címû filmje, amelyben Humphrey Bogart játszotta a fõszerepet.[/QUOTE]
Hát nem véletlenül írtam, hogy Humphrey Bogart-os! :) (a Máltai sólyom naggyon király film-noir stílusú film! megvan! :D )
Én még ajánlom a "Casablanca" c. filmet, szintén Bogart, és nagyszerû film! :jee:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Raggie

Quote from: m46u5
Quote from: Raggie GordonÉn még ajánlom a "Casablanca" c. filmet, szintén Bogart, és nagyszerû film! :jee:
Hát tom! AZ az örök Bogart! :jee: :cool:
(nem kell már ajánlani, vagy négyszer láttam, és csak azért nem többször, nehogy egyszer megunjam! :eeek: )

Edit: mindjárt jön Ramiz és akkor lesz Casablanka dicshimnuszunk is!  :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

#658
Köszönöm a felvilágosítást  :jee:
LEgalább valamit tanulok is hogyha a suliban csak tanítanak de semmi se ragad meg  :rolleyes:
Az tény hogy sok mûfaj az évek során átértékelõdött, és átalakult, gondolom ez lehet ezzel is.
Az a baj h eddig sajna még nemláttam igazán Film Noir filmeket de most hogy adtál 1-2 címet sztem m1ek a Tékába  :lazza:
1 ébként én nemtudtam h film noir ként reklámozzák...
Max Payne 2 meg sztem nemis volt olyan rossz mint ahogy lejött...
Én nagyon szerettem...
Apropó ez kicsit off de Csáth Géza A mesék amelyek rosszul végzõdnek címü könyvét ajánlották nekem... (Fazon 1 ébként volt orvos és bekattant ^^)

Edit: Lama vagyok ez van.... Sose láttam még leírva a nevet...
csak hallotam :rolleyes:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nakedape

Hát a Casablanca filmnek, nem annyira rossz, de szvsz az ereje abban áll, hogy nem tudom van-e amit nála többen dolgoztak fel, át, stb (OFF: pl:Nem tudom volt-e vkinek pl a MAGUS regényben szerencséje hozzá.... németek helyett krániak... stb..)

"apropó ez kicsit off de Csád Géza A mesék amelyek rosszul végzõdnek címü könyvét ajánlották nekem... (Fazon 1 ébként volt orvos és bekattant ^^)"

a világért se kötözködésbõl, de sztem Csáth Gézára gondoltál:) ,nem bírtam megállni, így az iskolával példálózásod után, sorry:)

sokjót
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution