Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

m46u5

Éppen bolyongtam a neten, aztán megláttam az imdb-n a 250-es toplistát (http://www.imdb.com/chart/top), s megláttam, milyen nagyszerû filmek vannak benne (nemhiába top :)). Mindekinek (kortól és nemtõl függetlenül) ajánlani tudok egy jó kis dramaturgiai (alap)mûvet: 12 dühös ember (12 Angry Men 1957). Hihetetlen hangulata van, és jószerivel a film összesen egyetlen egy teremben zajlik (najó az elején a tárgyaló terem, közepén a mosdó, végén meg az utcán, de ezek csak 1, max 2 perces jelenet).
Aztán ott van még:
A remény rabjai (The Shawshank Redemption 1994),
A ragyogás (The Shining 1980) - ennek a felújított változata szerintem nagyon gagyi (nem is került fel)
A nagy szökés (The Great Escape 1963)
Ben Hur (Ben-Hur 1959) - ezzel a filmel én sokáig úgy voltam, hogy nem nézem meg, mert biztos csak feljúták, hogy annyira jó, meg minden (bár asszem még mindig ez a film van a csúcson az oszkárdíjak terén) aztán mikor a tv-n leadták, háát nagyon szidtam magam, hogy eddig nagy ívben kerültem.
Elfújta a szél (Gone with the Wind 1939)
Esõember (Rain Man 1988)
És még sorolhatnám a jobbnál jobb filmeket.
Azon meg nagyot mosolyogtam, hogy a matricából csak az elsõ rész került fel :), igaz a másik kettõ tényleg szar, bár a második részben az autópályás rész, ahol az egyik ügynök rágrik a kocsira, az tetszett (másra nem is nagyon emlékszem)

OFF: Visszatérve egy kicsit a Sin Sity-re, bizony ez a film is felkerült a listára, ráadásul nem is rossz értékeléssel (még nagy klasszikus filmeket is meg tudott elõzni) Off vége.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Djinn

Multkor én os az imdb-n nézelõdtem. Én ezt  találtam. Macskafogó 14.  :cool:  :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Kvikveg

Na, Sin City-s beirasomnak gyak semmi hatasa sincsen, a helyi forumistak eldumaltak folotte meg kicsit elvittek a temat kepregeny fele, de kb csak a Fulesig jutottak. Ennyit errol. Egyebkent megneztem a tobbi forumbol parat, es ketsegbeejtoen katasztrofalisak. Namindegy. Tobbet nem tepem a szamat miatta, nem erdemes. Nagy az Isten allatkertje...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Quote from: DjinnMultkor én os az imdb-n nézelõdtem. Én ezt  találtam. Macskafogó 14.  :cool:  :haha:
Ja! És csomó kó anime is van! :cool: Nem is tudtam, hogy ilyen listák is vannak!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Quote from: DjinnMultkor én os az imdb-n nézelõdtem. Én ezt  találtam. Macskafogó 14.  :cool:  :haha:
Ez nagyon jo! Nem csoda, hogy felkuzdotte magat odaig, kivetelesen szellemes. Mr Tájfel, Safranek & tsai... :D:D:D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

HVp213

Quote from: KvikvegEz nagyon jo! Nem csoda, hogy felkuzdotte magat odaig, kivetelesen szellemes. Mr Tájfel, Safranek & tsai... :D:D:D
Macskafogó RULZ! :jee:

-Mi történt magával Safranek?
-Borotválkoztam... Uram!
-De hát! A keze...
-Abban volt a borotva!
:lol:  :lul:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

RE@L

Maga nemszeret engem Safranek...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

Quote from: roderickMostan jutott eszembe valami fura okból, hogy kb. 2 éve pont így érettségi tájékán adta a királyi tévé Lars von Trier Birodalom (Riget) címü sorozatát...

Ismerjük (mind a hatan...)

Szvsz a legzseniálisabb TV-sorozat, ami valaha készült. (A Twin Peaks-szel nem tudom összehasonlítani, mert azt még nem láttam, de erõs a gyanúm, hogy azt is veri.)

Elsõ nézésre az elborultság jön le leginkább, az az érzés, hogy ebben a világban minden a feje tetejére állt, mindenki õrült, és semmi sem mûködik úgy, ahogy kéne. (Az értekezleten énekelnek a problémák tisztázása helyett, a racionalitás fellegvárát jelentõ kórház orvosai spiritiszta szeánszot tartanak (szigorúan a tudomány jegyében persze) stb.). Emellett nem is kicsit ijesztõ a sorozat, fõleg sötétben, egyedül nézve van pár pillanat, ami belefagyasztja a sz*rt az emberbe.

Aztán a 2., 3., ..., n. nézésre egyre jobban feltûnik, hogy milyen mesteri a szerkesztés, milyen jól kidolgozottak a szereplõk jellemei és kölcsönhatásai, és milyen mély társadalomkritikai-filozófiai kérdéseket feszeget. Na meg ott van a humor. Tényleg fetrengve lehet röhögni rajta, szinte végig (Helmer pl. ahogy elõadja a "dán pokolfajzatok!" minishow-ját minden részben... priceless.)

Szóval mindenkinek erõsen ajánlott. Remekmû, tényleg.

A sárgás, kásás kép, amit említesz, szándékos. Úgy tudom, úgy érték el, hogy a felvett anyagot átjátszották videóra, majd vissza filmre. A hely szürreális, önmagában is betegítõ légkörét hivatott érzékeltetni.

(Beszerzés: néztem én is, legálisan nehéz/drága/bizonytalan. Ha más megoldás is érdekel, élõhalott torrentekrõl lehet leszenvedni, ha ettõl meg akarod kímélni magad, keress meg PM-ben.)
Failure is the default option

HVp213

Quote from: RE@LMaga nemszeret engem Safranek...
AZAZ-AZAZ! :jee:

"Mehetünk vissza a balettbe ugrálni!" :lul:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Raggie

Visszatérve kicsit a Cure-ra, nekem lenne egy-két kérdésem a legvégével kapcsolatban. Nemtom látta-e valaki, de ha igen, akkor azt kérdezném tõle, hogy spoiler: az rendben van, hogy a fickó mindenkit hipnotizált(a gyilkosokat), de a nyomozót is hipnotizálta? Amikor bement hozzá a "cellájába" és végülis kiszedte belõle, hogy tényleg hülye a felesége, meg minden akkor lett volna rá alkalma, hogy hipnotizálja. És amikor kijön akkor ott van az a sok hulla a cella elõtt, meg minden és a furcsa csóka közben eltûnt! A legvégén meg abban a kihalt házban azt mondja a nyomozónak, hogy nem kellett volna elengednie- szó szerint-, evvel mire utalhat?? Arra tán, hogy a nyomozó ölte meg azt a sok embert ott a cellája elõtt? Vagy mi? Aztán még amikor lelövi, a csávó egy ikszet rajzol az ujjaival a levegõbe, ezzel most csak poénkodott, vagy ténylegesen csak akkor hipnotizálta, vagy egyáltalán nem? És, ha hipnotizálta, akkor a végén a nyomozó miatt veszi fel a kést a felszolgálólány nem?[I]spoiler vége.[/I]   Nna hirtelen ennyi...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manu

#730
Quote from: BlimpFa yeung nin wa (2000 - Szerelemre hangolva)

Ez nekem is az egyik kedvenc filmem, de ezt már írtam a'szem. Meg azt is, hogy szerintem ez a legjobb Wong Kar Wai. A Bukott Angyalkák nagyon korai filmje, kevés pénzbõl, elvontságot akart. A Chunking Express már letisztultabb, de még mindig low budget. Az In The Mood For Love nagyon nagy ugrás, benne van a rendezõ alkotásainak sajátos íze és mellette tökéletes kivitelezés. A 2046 visszamegy a korai filmek elvontságához, az ITMFL képi világával.
Egyébként nehéz is leírni ezeket az érzéseket, mivel vagy valami csöpögõs szöveg vagy Ramiz-féle "bölcsész" duma jönne ki belõle. Fõleg azért, mert a film nem kifejezetten a verbális mondanivalójával hódít. Mindenki nézze meg! :hipnózis-spirál szemû smiley:  Mindenki nézze meg! :hipnózis-spirál szemû smiley:

Edit 1: Kvikveg, azért én büszke vagyok rád.
Edit 2: Raggie, meg kell néznem még egyszer ezt a filmet, mert a részletek, bevallom õszintén homályba borultak, és Ramiz is kérdésekkel bombázott. Persze ez nem azt jelenti, hogy válaszolni tudok majd rájuk, de megéri mégegyszer végigélvezni. :D

Fazék

Valami ilyesmire gondoltál? :D

Mindenki nézze meg!

Manu

Quote from: BlimpValami ilyesmire gondoltál? :D

Mindenki nézze meg!


Pontosan :lol:

Raggie

Quote from: BlimpValami ilyesmire gondoltál? :D

Mindenki nézze meg!
ÖÖöö.. :szemét lassan becsukja, kezét lassan felemeli, majd dünnyögve elindul a legközelebbi mozi felé: :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: ManuEgyébként nehéz is leírni ezeket az érzéseket, mivel vagy valami csöpögõs szöveg vagy Ramiz-féle "bölcsész" duma jönne ki belõle.
Látom, teljesen megsértõdtél azon a félig vicces szövegen... eléggé félreértetted... sajnálom... amúgy a 2046 már itt vár a gépemen és a többi is itt lenne, ha meglett volna Feldinnek. :)

Raggie: az japán film... :__devil: Amúgy majd megbeszéljük szóban szombaton és postoljuk a végeredményt. :D

Ja --- Macskafogó az ISTEN!!! :hail:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizLátom, teljesen megsértõdtél azon a félig vicces szövegen...

Isten ments, nem vagyok az a fajta, ez meg csak  :_piszka: volt. Csak nem szeretem az általánosítást, fõleg, ha az áldozata vagyok. (Mint az elmúlt 9 évben)  :tezsvir:

Ramiz

Végsõ visszaszámlálás
Mókás régi film: amcsi modern csatahajó visszakerül a 2. vh-ba. Vajon közbeléphetnek-e? - Szerintem a valóságban amúgy nem gatyáznának ennyit. :D

Semmit a szemnek!
Kedvenc láthatatlan emberes filmem: frappáns, látványos, még vicces is. Jópárszor láttam. Wells alapmûvét is sokszor olvastam, mondjuk ott kicsit negatívabb figura a láthatatlan ember.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizVégsõ visszaszámlálás
Mókás régi film: amcsi modern csatahajó visszakerül a 2. vh-ba. Vajon közbeléphetnek-e? - Szerintem a valóságban amúgy nem gatyáznának ennyit. :D
Es milyen jo zeneje van! Kirk Douglas a kapitany, a foszereplo Martin Sheen, par mellekebb szereplo is ismeros. Nagyon jo kis film. Mellesleg tuti, hogy a hadsereg penzelte. De azert szep nezni a gepeket... :rolleyes:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Én már akkor is a japánoknak drukkoltam... :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizVégsõ visszaszámlálás
Mókás régi film: amcsi modern csatahajó visszakerül a 2. vh-ba. Vajon közbeléphetnek-e? - Szerintem a valóságban amúgy nem gatyáznának ennyit. :D

Uh, ezt én is nagyon szerettem anno, mikor maketteztem meg sci-fiket olvastam dömpingszerûen, ez a film volt a mekka.

RE@L

OFF:
It's the Final Countdown!!!!
Tödö tidü tittü tödö It's the Final countdown.........
ON:
^^ Tényleg nagyon jó film, énis nagyon szerettem de ahogy teltek múltak az évek és RE@Lka olvasgatott filmeket nézett, az összes idõutazós filmnél az a véleménye h hiába változtatunk meg valamit a múltban ergo az a jelenben már megtörtént, szóval semmi sem fog változni a jelenben és a jövõben mert a múlt hat ki a jelenünkre és a jövõnkre ezáltal ha valami már megtörtént a múltban akkor abl következik a jelenünk ergo a megváltoztatott dolog vezetett oda hogy a jelenben úgy vannak a dolgok ahogy vannak , hiába változtattunk meg valamit abból következett a mi életünk. 1 szó mint 100 a jelent nem változik ha a múltban túrkálunk, mert azt már születésün elõtt megtettük, érdeks paradoxon nemmondom, de a véleményem az h a jeleneden és a múltadon nemtudsz változtatni mert már MEGTETTED. :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Fazék

Quote from: RE@L^^ Tényleg nagyon jó film, énis nagyon szerettem de ahogy teltek múltak az évek és RE@Lka olvasgatott filmeket nézett, az összes idõutazós filmnél az a véleménye h hiába változtatunk meg valamit a múltban ergo az a jelenben már megtörtént, szóval semmi sem fog változni a jelenben és a jövõben mert a múlt hat ki a jelenünkre és a jövõnkre ezáltal ha valami már megtörtént a múltban akkor abl következik a jelenünk ergo a megváltoztatott dolog vezetett oda hogy a jelenben úgy vannak a dolgok ahogy vannak , hiába változtattunk meg valamit abból következett a mi életünk. 1 szó mint 100 a jelent nem változik ha a múltban túrkálunk, mert azt már születésün elõtt megtettük, érdeks paradoxon nemmondom, de a véleményem az h a jeleneden és a múltadon nemtudsz változtatni mert már MEGTETTED. :)
Én én gyomrom is ezt a fajta idõutazásos megoldást szokta legkönnyebben bevenni. :) Más megoldások/elképzelések is érdekelnek, de ezt tartom még a legelfogadhatóbbnak :)

Ramiz

A gyenge láncszem ez a mondatrész: "a múlt hat ki a jelenünkre és a jövõnkre" - az idõutazás miatt már nem csak! Ha megváltoztatsz valamit a múltban, nyilván a jövõben (azaz a kezdeti jelenben is) máshogy alakulnak az attól a dologtól függõ dolgok, de attól még valamikor vissza kellett akarnod menni. Ergo tudsz változtatni... attól még, hogy az rögtön "életbe lép"...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: RamizA gyenge láncszem ez a mondatrész: "a múlt hat ki a jelenünkre és a jövõnkre" - az idõutazás miatt már nem csak! Ha megváltoztatsz valamit a múltban, nyilván a jövõben (azaz a kezdeti jelenben is) máshogy alakulnak az attól a dologtól függõ dolgok, de attól még valamikor vissza kellett akarnod menni. Ergo tudsz változtatni... attól még, hogy az rögtön "életbe lép"...
gondolj bele
visszamegyek a multba, es megjelentetek a sajat nevem alatt egy a jovoben megjelent konyvet
igy az eredeti iro mar nem fogja megirni
akkor kiirta a konyvet?
en? aligha. az eredeti iro? o sem.
szal valami olyasmi ez az idofolyam, hogy minden masodperc elgagazasok vegtelen sokasaga, es ha valamit megvaltoztatsz a multban, akkor a fontossagatol fuggoen teljesen mas agba tereled a tortenelmet.
Es mint a vizbe dobott ko, idovel ez is egyre nagyobb hullamokat vet. Szal minel tavolabbrol nezzuk, annal jobban fog kulonbozni az eredeti jovo, a megvaltoztatottol.
Persze a tul kis valtozasok elsimulnak.

Tyrael

RE@L

Ezért Paradoxon, mert elméletben végigtudsz menni ezeken a gondolatmeneteken de gyakorlatban semmi bizonyítékot nem tudsz hozzá felmutatni és ha megírod a könyvet helyette, akkor te írtad meg ahogy mondtad de ez pont azt jelenti h így jelenne meg, összes többi lehetõség alternatív személyes, vagy világi  jövõ  tehát olyan létezik hogy a jelenben te irányítod a sorsod de ahogy múltá válik már nemtudod megváltoztatni, 1 edül a jövõnket tudjuk megváltoztatni mert azt még nemismerjük és az ismeretlent könyebb befolyásolni, mert nem tudjuk miaz és addig bármi lehet.
Szerintem ezen elég sokat tudnánk vitatkozni, ha akarjátok folytathatjuk de ne ebben a topicban, és az ember szerintem teljes mértékben nemtudja felfogni az idõ fogalmát...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Fazék

Quote from: Tyraelgondolj bele
visszamegyek a multba, es megjelentetek a sajat nevem alatt egy a jovoben megjelent konyvet
igy az eredeti iro mar nem fogja megirni
akkor kiirta a konyvet?
en? aligha. az eredeti iro? o sem.
szal valami olyasmi ez az idofolyam, hogy minden masodperc elgagazasok vegtelen sokasaga, es ha valamit megvaltoztatsz a multban, akkor a fontossagatol fuggoen teljesen mas agba tereled a tortenelmet.
Es mint a vizbe dobott ko, idovel ez is egyre nagyobb hullamokat vet. Szal minel tavolabbrol nezzuk, annal jobban fog kulonbozni az eredeti jovo, a megvaltoztatottol.
Persze a tul kis valtozasok elsimulnak.
Ha láttad a 12 majmot, akkor tudod hogyan értjük. Az egész idõ csak egy másik dimenzió, most hirtelen nem ugrik be, de valamilyen sci-fi(-paródiában?) van egy faj, akik az idõben élnek, és tér "telik" nekik, vagy valami ilyesmi. Az idõt mi "találtuk" fel, létezik 1 idõ és minden ami történik persze te alakítod, de minden múltbeli változtatási szándékod már "megtörtént"! :) Huh azt hiszem mindjárt kifolyik az agyam a fülemen, szóval abba is hagyom :D

RE@L

Hm Twelve Monkeys  organisation....
Szerettem azt a filmet, Blimp nézd meg ah még nemláttad a Pillangó Effektust
igaz az nem teljesen idõutazós de vérbeli jófilm =)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kvikveg

#747
Quote from: RE@LOFF:
It's the Final Countdown!!!!
Tödö tidü tittü tödö It's the Final countdown.........
ON:
Asszem vicces modon ez a jo kis szam nem ebben a filmben volt. De szoljatok, ha tevedek.

Tegnap befejeztem a Voros solyom (Roter Adler) cimen futo Ken Follett-feldolgozast. Az eredeti a Lie Down with Lions, vagy vmi hasonlo cimet viselt. Marmint a konyv. A film ket reszes, tvre keszult, de szerencsere ez csak halvanyan erzodik rajta. Timothy Dalton van benne, a helyszinelok fonoknoje, egy szamomra ismeretlen pasi, Jürgen Prochnow (gonosz ruszki bacsi1), Philippe Leroy (gonosz ruszki bacsi2), Omar Sharif (honvedok vezetoje) es Kabir Bedi (sofor, honvedo). Kellemes kis filmecske. Ha valaki olvasta a Tu a szenakazalban-t, akkor sejtheti a hangulatot. Ez a 80-as evek kornyeken jatszodhat. Neni korhazban nover, beleszeret TD-be, de rola kiderul, hogy CIA. Ejti, es ismeretlen bacsival elhuz dokiskodni isten hata moge szep hegyekhez, ahol harcok vannak. Baratjarol kiderul, hogy... TD ismet felbukkan... Stb-stb.

Ja, elkezdtek a Viasaton a Polip-ot (La pievra). Hat, kegyetlen nosztalgiamenet...  :rolleyes:  :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

RE@L

Asszem bennevolt, de nem biztos de csak a film címe miatt jutott eszembe =)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Pirula

Quote from: BlimpAz egész idõ csak egy másik dimenzió, most hirtelen nem ugrik be, de valamilyen sci-fi(-paródiában?) van egy faj, akik az idõben élnek, és tér "telik" nekik, vagy valami ilyesmi.
Vonnegut: Ötös számú vágóhíd, a tralfamadoriak idõszemlélete