Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Raggie

Quote from: RamizSzép, tömör megfogalmazás :cool:
Kösz, bár asszem a te gondolatmenetedet követtem(amit Kenesén beszélgettünk). Ramiz mondta ezt(vagy nagyon hasonlót) nekem elõször. És mint látjátok bennem is ragadt! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manu

My Sassy Girl

Nagyon jó kis kóreai romantikus dráma. Mindenkinek, aki szereti e stílust kötelezõ, illetve, ha a barátnõdnek megmutatod, biztos, hogy egy hétig örömmámorban fog úszni.

Shutter

Középszerû thai horror, egy az utóbbi idõben oly népszerû "halott lány hosszú fekete hajjal kísért" misztikus keleti filmek áradatából. Ez éppen arra a motívumra koncentrál a Ringu-ból szemtelenül lopva, hogy a szellem jelenléte a fotón, torzítja annak minõségét.

m46u5

Quote from: kikuchiyoAttack of the Killer Tomatoes (1977)
...I know I'm gonna miss her
A tomato ate my sister...

A cím mindent elmond; a világot(=Amerikát) letámadó idegenek/mutáns szörnyek/egyebek garázdálkodásáról és végül legyõzésérõl szóló inváziós filmek elborult, fájdalmas paródiája. Nagyjából 630-szor fárasztóbb, mint egy Leslie Nielsen-film, egyben megnézve a hatása egy fejlövéssel ér fel.
Valahogy úgy vagyok ezzel, mint Manu kolléga a Godzilláival, ez már annyira rossz, hogy jó. :)
Nagyon bátor, kissé mazochista embereknek ajánlott.
Leszedtem, belenéztem, és bizony tényleg nagyon durva. Eléggé Z kategóriás film felé hajlik, úgyhogy nem tudom mikor lesz rá lelki-erõm, hogy teljesen megnézzem. Lehet hogy ha már lejött a folytatása :) /Return of The Killer Tomatoes! (1988)/. Ebben már szerepel George Clooney is (marha fiatal  :haha: ), és bizony az õ játéka sem színesíti nagyon az új mûvet (monduk nem csoda, itt még elég kezdõ színész volt), már amennyit bele tudtam nézni a félig lejött filmbe.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Feldin

Quote from: ManuMy Sassy Girl

Nagyon jó kis kóreai romantikus dráma. Mindenkinek, aki szereti e stílust kötelezõ, illetve, ha a barátnõdnek megmutatod, biztos, hogy egy hétig örömmámorban fog úszni.

Shutter

Középszerû thai horror, egy az utóbbi idõben oly népszerû "halott lány hosszú fekete hajjal kísért" misztikus keleti filmek áradatából. Ez éppen arra a motívumra koncentrál a Ringu-ból szemtelenül lopva, hogy a szellem jelenléte a fotón, torzítja annak minõségét.

A My sassy girl ténylegt nagyon jó film!!!!
Nézzétek meg!!! :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

sirtomi

Vasárnap megnéztem a Batman Begins c. filmet.
Szerintem ez az eddigi legjobb Batman film. Nagyon tetszett.

Gotham városa kevésbé sötét és futurisztikus mint az eddigi filmekben, de így sokkal jobb szerintem.
Nagyon jó szereplõket sikerült összeválogatniuk és jól sikerült a történet is.

Az egész hangulata jó lett  :jee:

Manu

Dead Friend


Én nem hiszem el, hogy ennyi "fekete hosszú hajú lány fehér pongyolában megbosszúlja saját halálát" filmet legyártottak ázsiában. Ez elképesztõ. Az tény, hogy elég félelmetes motívum számomra is a megfoghatatlan gonosz, de már inkább attól félek, hogy ezt ilyen nagy mennyiségben kultizálják. (Ringu 0-2; Dark Water; Ju-On; A Tale Of Two Sisters; Shutter; Face; Dead Friend;) És ezek mellé az amerikai remake-ek. Emellett még van egy-két hasonló témát feldolgozó, nem ennyire nyilvánvalóan koppincs misztikus horror is (The Eye 1-2; Into The Mirror).Ezek közül egyébként az egyik leggyengébb volt ez a film, jobban mondva semmi különös. Itt is az általános szimbólumok: a csaj mellett víz, vagy fénykép.

Necrid^

Quote from: ManuDead Friend

....
....

Az ha jól tudom Kórai film..vagy tévedek?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Manu

Quote from: NecridAz ha jól tudom Kórai film..vagy tévedek?


Igen, kóreai.


Ez az oldal lehet érdekelni fog pár embert. Animék is vannak elég nagy számban.

Kvikveg

Na, megneztem a Batmant. Jo volt. Nem kell horogni, az elozoek nem tetszettek. Ez a verzio szerencsere kello mennyisegu jo tortenettel es csipetnyi humorral keszult es kevesebb fekete gumival es maszkkal-sminkkel. Ezen kivul olyan mellekszereplokkel, hogy ejha. (Gary Oldman, Liam Neeson, Rutger Hauer, Morgan Freeman, Michael Caine - komornyik)
Csak par zavaro elem volt benne: vmi ninjas-'jelentos nevu szovetseg'es par jelenet - na az fajt; illetve a verekedos jeleneteket valoszinuleg ugyanaz kovette el, mint aki a Gladiator hasonlo jeleneteit csinalta = kozel vagy es legalabb 3an razzak a kamerat stilusban.
A humorrol annyit, hogy nem az a "nem tudtuk mit csinaljunk, akciot vagy parodiat" fele. Ettol feltem, de szerencsere nem ez volt az eset. Nagyon jo kis beszolasok voltak, es jo helyen. :D:D:D
Michael Caine nagy fogas volt a komornyik szerepere. Kivalo. Imadom azt az angolt, amit beszel, es ahogyan hasznalja. :rolleyes:
Hopp, a foszereplonk: Cristian Bale. 5os. :D A Nap Birodalma c opuszban lattam eloszor, mint gyerekszineszt, es mar ott jo volt. No comment.

Asszem legkozelebb a The Machinist lesz teriteken. Az Amerikai Pszicho milyen? :hehe:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Nekem a Batmanbõl a 2. rész tetszett, a Pingvin és a Macskanõ. Danny DeVito és Michelle Pfeiffer nagyon jók voltak. Meg az egésznek olyan nyomott, komor hangulata volt.

sirtomi

Quote from: DamnatusNekem a Batmanbõl a 2. rész tetszett, a Pingvin és a Macskanõ. Danny DeVito és Michelle Pfeiffer nagyon jók voltak. Meg az egésznek olyan nyomott, komor hangulata volt.
Szerintem az már túl komor volt. Abban a világban a Batman már nem is volt feltûnõ, akár fényes nappal is mászkálhatott volna az utcán.
Az elsõ rész tetszett a legjobban, meg most a Begins. Jó volt a legvége is :)

Kvikveg

Az elso resz elmegy, a masodik kinosabb, a harmadik pocsek. Kiveve a U2 szamot. Az elso reszre bevallom kodosen emlekszem, de azt hiszem ez jelent valamit. Michelle Pfeiffer kegyetlenul jo macskano volt, de a pingvin... Hat... hagyjuk. Nicholson is hasonloan jo volt, mint Joker, de valahogy maga a film megsem jott be.
Itt az is tetszett, hogy a "sotet varos" helyett inkabb a "lepusztult varos" kepet vettek alapul. Az elozoeknel mindig az volt az erzesem, hogy feketere mazolt diszletben rohangasznak, itt nem.
Amugy eleg vicces volt azt a "mellek"szereplolistat ilyen szerepekben latni. Gary Oldman mint mellekszereplo he-he. HPben is az volt. Azert remelem nem ez lesz a karrierje a jovoben. :( Furcsa volt latni, hogy Liam Neeson meg o is megoregedtek. Durva.  :eeek: Tegnap volt Leon, a profi, nem??! Rutger Hauernel szamitottam ra, a fennmarado kettonel meg tudtam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

ReLax18

Quote from: KvikvegAsszem legkozelebb a The Machinist lesz teriteken. Az Amerikai Pszicho milyen? :hehe:

Az Amerikai Pszicho nagyon elvont. Dehát egy szépirodalmi mûn alapszik (legalábbis sztem szépirodalmi :rolleyes: ) és mást nem is várhatunk tõle. Magyarul láttam egy sztem elfogadható szinkronnal. Ha maga Krisztián Bél :) érdekel, akkor asszondom, hogy itt nagyon jól játszik. Úgy tûnik jól áll neki a pszichopata szerep...de tényleg... :jee:
Maga a film...egy 5-ös skálán 3-at kapna tõlem...
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Manu

#973
Az Amerikai pszicho filmváltozata a könyvhöz képes trágya, filmekhez képest középszerû. A könyv alapmû, bár nem igazán nõi olvasóknak ajánlanám  :__devil:

Edit: Ha jó Amerikai pszichó, ill. Mechanikus narancs átiratot akartok, ami vissza is ad valamit a könyvbõl, akkor ajánlom a Nexxt  c. magyar filmet. :)

Ramiz

Quote from: KvikvegAz elso resz elmegy, a masodik kinosabb, a harmadik pocsek.
Szerintem is kábé. Kíváncsi vagyok az újra. Tetszik, hogy mert újat alkotni a fickó.

Quote from: KvikvegFurcsa volt latni, hogy Liam Neeson meg o is megoregedtek. Durva.  :eeek: Tegnap volt Leon, a profi, nem??! Rutger Hauernel szamitottam ra, a fennmarado kettonel meg tudtam.
Bizony, mindenki megöregszik... csak te nem, Alucard... ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu


m46u5

Quote from: ManuEz kész röhej... Oldboy (2006)
LOL. Ilyenkor érdekelne, hogy az eredeti változatot egyáltalán bemutatják-e az amcsi nézõknek?
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Lythis

Quote from: ManuEz kész röhej... Oldboy (2006)
Nem mutatták ezt már be véletlenül? Mintha láttam volna kiplakátolva valamelyik mozi elõtt...

m46u5

Quote from: LythisNem mutatták ezt már be véletlenül? Mintha láttam volna kiplakátolva valamelyik mozi elõtt...
Véletlenül nem erre gondolsz?:
http://www.imdb.com/title/tt0364569/
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Kvikveg

#979
Quote from: RamizSzerintem is kábé. Kíváncsi vagyok az újra. Tetszik, hogy mert újat alkotni a fickó.
Bizony, mindenki megöregszik... csak te nem, Alucard... ;)
:D
A "ficko" nem ugyanaz. Emlekeim szerint.

Quote from: ManuAz Amerikai pszicho filmváltozata a könyvhöz képes trágya, filmekhez képest középszerû. A könyv alapmû, bár nem igazán nõi olvasóknak ajánlanám  :__devil:
Ohhm, nem noi olvasoknak? (Nem ismerem a tartalmat.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manu

Quote from: KvikvegOhhm, nem noi olvasoknak? (Nem ismerem a tartalmat.)


Pat Bateman, wallstreeti yuppie, milliárdos, fiatal, tanult, semmi gondja az életben, de ezért nincsenek vágyai, s teljesen üres. Ezt az ürességet snobizmussal, ill. a nõkkel szeretné kitölteni, de mivel jóképû is és pénze miatt minden nõt megkaphat, a szokványostól eltérõ, nem éppen a megfelelõ módon próbálkozik ezzel. :D

ON: Az oldboy remakején gondolkodva, azon túl, hogy a kört meg a Ju-On-t már újraforgatták,  végignéztem mit játszanak-játszottak mostanában a mozik, találok-e valami eredeti amerikai álkotást.

SW3 - hatodik bõr
Batman Begins - képregényfeldolgozás, ill. negyedik bõr
Fantastic Four - képregényfeldolgozás
Sin City - képregényfeldolgozás
Dark Water - szintén japán horror újraforgatás
Világok harca - könyvfeldolgozás, filmremake
Madagascar - szokásos állatos cg mese

A többi mennyire nem egyértelmû, de valahogy az az érzésem, hogy a Túszdrámában Bruce Willis nem fogja meglepni a nézõt valami újjal, és eltérni a szokásos Die Hardos szerepétõl. Ong-Bak: Hurrá! Három év alatt ideért. Egy újabb micimackó stb. stb. stb.

Egy kicsit kitörtem, meg tudom, hogy ez már lerágott csont, de egyszerûen felbõszít egyrészt a pofátlanság, hogy ezzel merik etetni a népet, másrészt az, hogy ezek szerint megérik nekik, mert van a termékeikre vevõ.

Lythis

Quote from: m46u5Véletlenül nem erre gondolsz?:
http://www.imdb.com/title/tt0364569/

 Nemtudom. Csak vágom h egy pestiest borítón is ott virított valami faszi, kezében kalapáccsal, ugyanezzel a címmel. Meg h annak a képnek a mûvészien felfirkantott változata ott virít valami mozi elején.

Djinn

Quote from: ManuEz kész röhej... Oldboy (2006)
The Departed (2006) Egy másik hasommás :(
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Lythis

esetleg vanitt valaki aki látta az Adásunkat Megszakítjuk (Breaking News)c filmet? Az alapján, amit olvastam róla (vmi random újságban tárgyaltak róla a 2046-tal, és a House of the Flying Daggers-el, meg még egy-két keleti filmmel együtt), annyira nem tûnt rosszank.

Ramiz

#984
Quote from: Manutalálok-e valami eredeti amerikai álkotást.
Szerintem ezt a reményt te sem gondoltad komolyan... ehhez nagyon sok naivitás kellett volna... :)

Quote from: ManuSW3 - hatodik bõr
Szerintem csak a harmadik. Végül is az elsõ három végig minõségi alkotás.

Quote from: ManuOng-Bak: Hurrá! Három év alatt ideért.
Törj ki pesszimizmusodból, és kiáltsd velem: legalább ideért! :cool:

Quote from: Lythisesetleg vanitt valaki aki látta az Adásunkat Megszakítjuk (Breaking News)c filmet? Az alapján, amit olvastam róla (vmi random újságban tárgyaltak róla a 2046-tal, és a House of the Flying Daggers-el, meg még egy-két keleti filmmel együtt), annyira nem tûnt rosszank.
Szerintem meg egyenesen marha jól hangzik! Ha valaki megszerzi, adja oda lécci! (Hátha nem lesz a tékában dvd-n.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#985
Lehet hogy megfeledkeztem beszámolni errõl a filmrõl, szóval következzék:
Az ötlet nagyon jó, poénok nagyon jók, kivitelezés nagyon gyenge. Hogy-hogy nem úgy esett, hogy egy rendõrtiszttel néztem meg, és még csak nem is kellett mondania, már az 5. perc után látszott, hogy teljesen komolytalanok az akciórészek... de égbekiáltóan. Aki megnézi, véletlenül se számítson hiteles rendõrségi akciókra a filmben. De ettõl eltekintve nekem tetszett, mert a remek ötlet és a poénok viszik a filmet. :)
10/7 mert a hangulat nagyon rendben volt :D

edit:
láttam 2 részletet most ment az HBO-n a Big Fish és újból felidézõdött bennem mennyire hihetetlenül jó film. csak ajánlani tudom mindenkinek!

Ramiz

Clerks alternatív befejezés: háát... elsõre eléggé meglepõdtem... aztán belegondoltam, és arra jutottam, hogy ezzel is, azzal is van értelme. Az eretedi befejezés inkább arra utal, hogy minden marad a régiben, elképzelhetõ, hogy otthagyják a munkájukat, amit már nagyon utálnak, de nem valószínû. Egy napot láttunk, és vége. A második pedig megmutatja, hogy egy "real fuckin' day"-nek milyen lehet az igazi odaillõ befejezése, ami ugyanolyan morbid, váratlan és értelmetlen, mint nagyon sok jelenet a filmbõl. Egyszóval nekem mindkettõ tetszett.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Twin Peaks - elkeztem nézni, idáig nagyon tetszik. Lynch rendezte, nem õ írta (vagy lehet, hogy besegített), de olyan tipikus Lynch-es: ártalmatlan felszín alatt sötét erõk/érzelmek/gondolatok feszítik szét a nyugalmat. Para, de nem nagyon, furcsa humor, király arc szereplõk (az FBI-os arcot nagyon bírom! :D ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Vki megnézte az Ong Bak-ot a moziban? Thai box-os, és a bevágott jelenetek szerint elég jónak ígérkezik, de elõbb érdeklõdöm.

m46u5

#989
Quote from: BonciVki megnézte az Ong Bak-ot a moziban? Thai box-os, és a bevágott jelenetek szerint elég jónak ígérkezik, de elõbb érdeklõdöm.
Hát, ha nem is moziban, de már régebben láttam. A kerettörténet annyira nem fogott meg, kicsit sablonosnak éreztem (ellopnak egy értékes tárgyat, elküldenek érte egy okos, ügyes, harcos emberkét, hogy szerezze vissza, stb...), de maga a harci jelenetek nagyon jól ki vannak dolgozva (hiába, dícsérték is rendesen a kritikusok), ha másért nem, hát azért mindenképp érdemes megnézni :).
A srác következõ filmje mondjuk jobban érdekel:
Tom yum goong - http://www.imdb.com/title/tt0427954/
Trailer: http://www.tomyumgoongmovie.com/html/trailer/index_e.asp
Ennek az elõzetesében még jobb harcok vannak :jee:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."