Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

RE@L

(3)
 Sztem nézd meg!!! De 1x az eredeti filmet, aztán ha nagyon bejön a sorozat ténykleg jobban megfog maradni... A tábori kórház története Vietnamban 1x ûen, mindig kellemes emlékeket idézget fel bennem :rolleyes:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

m46u5

Quote from: roderickVicces a jövöbeli filmography-ja a faszinak, elég sok játéknevet tartalmaz:D
Ja, de remélem azoknak a rendezésérõl lemond, vagy legalább jobban felköthetné a gatyáját, és jobb rendezést csinál, mert ez az Alone in the Dark valami hihhhetetlen szar. (bár elég az imdb-s értékét megnézni : 2.2 :))
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

RE@L

#872
Ha már Gamebõl csinált filmeknél tartunk, szerintem csinálhatnának 1 et a Mafiából is :jee: (kedvencem) De sajna abból a stílusból ugyebár ottvan Don Corleone  :__devil:
 Õszintén szólva én a legjobban a Halo filmet várom ^^ , mert elvileg abszolúte történethû marad remélem majd a Master Chief arcát is mutatni fogják =), de imádtam azt a game et. (rég offtopicoltam, vagy csak megfeledkeztem róla és nemtudom :lazza: )

De pl a Far Cry ból elõre látom mit fognak kihozni... (amúgy se volt vmi ütõs storyja 1 edül a graf vitte a gamét a hátán, mint a doom3 at az elején...) Jean Claude Van dame.... piff-puff, csihi puhi bang bang :linsux:  szarrálõtt mozgó emberek, kifogyhatatlan tárak, Karib tenger. Átlagos C kategóriás akciófilm, amiket utálok pedig az akciófilm mûfaj egész jó tud lenni pl. Bad Boys.... vagy Die Hard ki ne emlékezne ezekre a mondatokra:"Mindig is le akartam szokni a dohányzásról...."

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LHa már Gamebõl csinált filmeknél tartunk, szerintem csinálhatnának 1 et a Mafiából is :jee: (kedvencem)
Van rengeteg maffiás film...

Én azt várom, hogy mikor csinálnak filmet egy olyan játékból, amit egy olyan filmbõl csináltak, amit egy olyan játékból csináltak, amit egy olyan filmbõl csináltak, amit egy olyan játékból csináltak stb. :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

m46u5

Quote from: RamizVan rengeteg maffiás film...

Én azt várom, hogy mikor csinálnak filmet egy olyan játékból, amit egy olyan filmbõl csináltak, amit egy olyan játékból csináltak, amit egy olyan filmbõl csináltak, amit egy olyan játékból csináltak stb. :lol:
Pl: Tron
Eredetileg film, majd játék, aztán könyv, egy másik játék, egy harmadik játék...
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Kvikveg

Quote from: RamizVan rengeteg maffiás film...

Én azt várom, hogy mikor csinálnak filmet egy olyan játékból, amit egy olyan filmbõl csináltak, amit egy olyan játékból csináltak, amit egy olyan filmbõl csináltak, amit egy olyan játékból csináltak stb. :lol:
Ugysmint 8. utas -> alien vs predator -> film ? Lehet meg lejjebb sullyedni?
Tenyleg 8. utasbol a film volt elob, vagy a konyv? Tippem: film. Vagy egyszerre.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

RE@L

Avp is mekkora 1 szar volt....
De a Tron az igen az igen :jee:  a Mocis gamma a halálom volt annó....

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Francia krimik? Belmondo, Deloin? Én az utóbbit arcra különösebben nem szerettem, de egy idõben sorra nyomták a filmjeit a magyar tévén, én meg sorra néztem õket. :) Nem tudom, hogy stílusteremtõ-e, de egy bizonyos stílust biztos, hogy nagyon jól jellemeztek a filmjei ("A francia krimi").
Belmondo-t viszont kimondottan szeretem, nagyon nagy arc! A profi a legprofibb filmje természetesen. :D Komolyan mondom, 10 évesen ugyanúgy élveztem, mint most! Egyszerûen zseniális. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: RamizBelmondo-t viszont kimondottan szeretem, nagyon nagy arc! A profi a legprofibb filmje természetesen. :D Komolyan mondom, 10 évesen ugyanúgy élveztem, mint most! Egyszerûen zseniális. :cool:

Belmondo.... 1000 arca van =) de mégis mindenkiben 1 Belmondo marandt meg :rolleyes:  iszonyat jó filmjei vannak... (csak az a gáz h alig emléxem rájuk, jelenetek villannak be olyan régen láttam õket) A profi tényleg rulz, az h az elején a kivégzésén vannak áááááááá =) és a zene....  :rolleyes:

Apropó ha már Kereskedelmi tévécsatornáknál tartunk, ha szeretitek a kerekasztal lovagjai legendád, Arthúr királyt, Camelotot ne hagyjátok ki szombaton a Merlin. c filmet ráadásul Merlint Sam Niell alakítja és mitnemondjak ritka jó (Hallmarkos) film lett, engem nagyon megfogott és nagyon jól visszadja az Excalibur körüli eseményeket.  :lazza:
u.i.: szurkoljatok holnap lesz a forgalmi vizsgám ^^

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

m46u5

Kedvenc filmjeim Belmondo-tól:
-A Profi
-Kellemes húsvéti ünnepeket! (Sophie Marceau-val)
-Az arany bûvöletében :jee:
-Szabadlábon Velencében
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Nethiree

#880
Quote from: RE@LKíváncsi vagyok a véleményetekre ill, mûveltségetekre :) Ki látta innen a M*A*S*H -t? (Ismerettségi körömben 50/1.5 az arány aki 1 álltalán hallot róla...) Nagyon régen láttam de most h eszembe jutott tuti megnézem holnap VHS en.Saszem Pirs, mindigis örök favorit marad vagy a Szõke nõvérke ^^
Suicide is painless.....

Alapmû - a film (D. Sutherland-del) imádtam.  :jee: Régen láttam, de azóta is eszembe jut néha. :jee:  Errõl eszembe jutott, hogy gyorsan fel kellene hajtani belõle egy példányt házihasználatra.
A sorozatra kevésbé emlékszem, de rémlik, hogy láttam pár részét a tv-ben.

Ramiz

Quote from: RE@LApropó ha már Kereskedelmi tévécsatornáknál tartunk, ha szeretitek a kerekasztal lovagjai legendád, Arthúr királyt, Camelotot ne hagyjátok ki szombaton a Merlin. c filmet, ráadásul Merlint Sam Niell alakítja és mitnemondjak ritka jó (Hallmarkos) film lett, engem nagyon megfogott és nagyon jól visszadja az Excalibur körüli eseményeket.  :lazza:
Kicsit egyénien kezel egy-két részt, de jó film (2 rész), többször is láttam. (A vége a kedvencem, ami Mab-bel történik... nagyon :lazza: ...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Ismerõseim mondták, h nem lesz nagy durranás, ezért mozi helyett én bûnös, aberrált lélek, letöltöttem. Elkezdtem nézni és az elsõ pár perc után (ürcsta a tyü-tyükkel meg a többi szokásos bakival) ez jutott eszembe: De szar! Végignéztem és csak ennyi maradt bennem: Ez a rész, vagy az egész sorozat paródiája, vagy egy szánalmas brazil sorozat zanzásítása egy sci-fibe. Van egy csilli-villi máz ami a rengeteg, látványos CG-ben testesül meg és van egy felemás történet, ami idõnként hatalmas baromság, csapnivaló szinészi munkával.
Nem jött be. Mégegyszer tuti nem nézném meg. Egyszer elment, de az is csak a látvány miatt.

RE@L

Quote from: RamizKicsit egyénien kezel egy-két részt, de jó film (2 rész), többször is láttam. (A vége a kedvencem, ami Mab-bel történik... nagyon :lazza: ...)


Nekem a legnagyobb csalódást az Arthúr Király c. förtelem okozta...
Azt hittem h végre 1 kis camelotos story megint erre valami olyat raktak elibem amiben rómaiak vannak meg........ ok inkább nemidézem tovább a rosz emlékeimet. BTW nekem nagyon bejött attól függetlenül h egyénileg kezel 1-2 részt :rolleyes: (Emléxem tv2-n láttam annó vagy már nemtudom melyiken és elfelejtettem felvenni, megörültem h adják Hallmark-on is felvettem erre kiderült h vmi batár szar szinkronnal van a Hallmarkon totál élvezhetetlen volt tõle )

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: katz(ürcsta a tyü-tyükkel meg a többi szokásos bakival)
A tyü-tyü az ilyen, azt el kell fogadni (elõbb-utóbb remélem csak megcsinálják azt a filmet, amiben az ûrcsata teljesen néma, a lézerek pedig nem lövedékként suhannak, hanem rögtön nyílegyenesen megjelennek a célpontig... de a SW-ban nem zavar. csak az zavart, amikor az R2 által kinyírt droid lecsúszott a "légellenállás" miatt...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: Ramizcsak az zavart, amikor az R2 által kinyírt droid lecsúszott a "légellenállás" miatt...).
Ja, néztem is nagyokat. :lol: volt nagyon. Biztos levonzotta a gravitáció ami a hajón is ferdén hatott :lul:

Fazék

Quote from: Ramiza lézerek pedig nem lövedékként suhannak, hanem rögtön nyílegyenesen megjelennek a célpontig...
úgy emlékszem a Star Trek-ben így mûködik az ottani phraser vagy mifene :)

Ramiz

De ha már ott tartunk, a robbanásokat is lespórolhatnák. Csak ott lobbanna láng, ahol az ûrhajóból kiszáguldó levegõ engedi, aztán eltûnne... milyen finoman nézne már ki! Másik: a kis "vadászgép" által nagy sebességgel kilõtt bazi rakéta lökje már el a francba a kis gépet! Harmadik: állandó sebességnél ne izzon a hajtómû! Negyedik: az ûrben, ahol nem lehet a levegõre támaszkodni, ne lehessen már olyan hirtelen dolgokat csinálni a bazinagy tömegû ûrhajókkal.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizDe ha már ott tartunk, a robbanásokat is lespórolhatnák. Csak ott lobbanna láng, ahol az ûrhajóból kiszáguldó levegõ engedi, aztán eltûnne... milyen finoman nézne már ki! Másik: a kis "vadászgép" által nagy sebességgel kilõtt bazi rakéta lökje már el a francba a kis gépet! Harmadik: állandó sebességnél ne izzon a hajtómû! Negyedik: az ûrben, ahol nem lehet a levegõre támaszkodni, ne lehessen már olyan hirtelen dolgokat csinálni a bazinagy tömegû ûrhajókkal.
vagy legalábbis legyen minden oldalon hajtómû, rohadtjól összeszinkronizálva, ha már akciózni akarnak? :)

Fenrir

Quote from: katzJa, néztem is nagyokat. :lol: volt nagyon. Biztos levonzotta a gravitáció ami a hajón is ferdén hatott :lul:

Ja, a hajó alsó fedélzete volt a gravitáció forrása...Mikor megdölt a hajó, megdölt a gravitáció is...
Mindig is érdekelt amúgy hogy milyen üzemanyagot használnak a SW-ban. Mert ugye, ha egy kis vadászgép (Birodalom visszavág) egy tank naftával elsuhant egy másik naprendszerbe, akkor nagyon tuti lehet :lol:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Kvikveg

Quote from: FenrirJa, a hajó alsó fedélzete volt a gravitáció forrása...Mikor megdölt a hajó, megdölt a gravitáció is...
Mindig is érdekelt amúgy hogy milyen üzemanyagot használnak a SW-ban. Mert ugye, ha egy kis vadászgép (Birodalom visszavág) egy tank naftával elsuhant egy másik naprendszerbe, akkor nagyon tuti lehet :lol:
Biztos a valoszinutlensegi hajtomuvet nyultak le az Aranyszivtol, aztan elterjedt tomeggyartasban. Mar az epitese is ugy kezdodik, hogy k kicsi valoszinusege van, hogy a lazadok ilyen gepeket tudnanak epiteni. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: KvikvegBiztos a valoszinutlensegi hajtomuvet nyultak le az Aranyszivtol, aztan elterjedt tomeggyartasban. Mar az epitese is ugy kezdodik, hogy k kicsi valoszinusege van, hogy a lazadok ilyen gepeket tudnanak epiteni. :D
Mint ahogy annak is, hogy Luke betalál a luke-ba a Halálcsillagon... Kezd összeállni a kép! :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizMint ahogy annak is, hogy Luke betalál a luke-ba a Halálcsillagon... Kezd összeállni a kép! :haha:
:D :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

m46u5

Ha már ismét szóbakerült a Star Wars, érdekel, láttátok már a Thumb Wars-t? Nagyon fárasztó :)
http://www.oentertainment.com/InsaneO/Thumbs/thumbwars/
Steve Oedekerk készítette, aki a "Kung Pow: Enter the Fist"-ben is nagyot alkotott :jee:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Sidney

Quote from: m46u5Ha már ismét szóbakerült a Star Wars, érdekel, láttátok már a Thumb Wars-t? Nagyon fárasztó :)
http://www.oentertainment.com/InsaneO/Thumbs/thumbwars/
Steve Oedekerk készítette, aki a "Kung Pow: Enter the Fist"-ben is nagyot alkotott :jee:

Ezt megnézem!   :)

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Hamár  témánál vagyunk megtaláltam kedvenc SW paródiámat, igaz sajna vágott nem a full amit láttam tátott szájjal....
www.thavid.hu/cuccok/starwarz.zip

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Manu

Megnéztem ezt a Kung-fu hustle-t. Jót derültem rajta, meg látványos volt, de semmi több. Persze nem is vártam többet, kellemes kikapcsolódás, pont az, aminek hirdeti magát. Igazi anime bunyók fimvásznon. Csak nekem flashelt be néha Son-goku ?

Ramiz

Nem, nekem is. :cool:
Szerintem az átlagosnál jobb kikapcsolódás. :) (Az átlagos az, ha leülök egy fotelba és kifújom magam 2 percre... az átlagosnál jobb meg, ha felváltva röhögök és drukkolok/árnyékbokszolok... :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: ManuCsak nekem flashelt be néha Son-goku ?

Nekem is, de ebben a filmben éppen ez a jó, ahogy nem szégyell mindenhonnan lop... izé, idézni. A vége egy az egyben DB volt, de parodizálta az amerikai rajzfilmeket is (az az üldözéses jelenet pl.  :lul: ), meg úgy egyébként kitûnõ érzékkel ötvözte a gengszter- és a kung-fu-filmek kliséit, kifigurázta õket, de egyszerre mintegy szobrot is állított nekik, és közben önmaga nem vált lapossá.
Egyszerre volt kemény akciófilm és majdnem pofátlanul blõd poénorgia.
(És még Kubricktól is mert nyúlni... nem semmi.)

Azt elismerem, hogy a "rewatch value"-ja nem túl nagy, másodszorra már nem volt olyan jó (bár azon a
*kihúzza a kést*
"Jaj ne!"
"Bocs!"
*visszaszúrja a kést*

jeleneten most is röhögök, ha eszembe jut).

(Na ha már postolok, akkor...)
Reservoir Dogs

Tarantino ezzel vált híressé.
6 férfi gyémántrablást követ el, ám az akció vérfürdõbe torkollik, valaki közülük beépített zsaru. A film fõ cselekménye egy helyszínen, az akció után játszódik, ahol a szerencsétlenek próbálják kisakkozni, hogy ki volt a spicli, a szokásos tarantinos kaotikus flashback-ek pedig a rablás elõzményeit mesélik el.
Röviden: nem jött be. Csírájában tartalmazza majdnem mindazt, amitõl a Ponyvaregény az lett, ami, de nyersen, éretlenül, darabosan. Nincs meg a kellõ feszültség, rossz arányú a cselekmény szerkesztése és a túlzásba vitt káromkodást és erõszakot nem lehet mivel megindokolni.
Failure is the default option