Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Quote from: Soldier on 2009-02-22, 18:18:08
Quote from: Pr3d4k1ng on 2009-02-22, 16:37:21
ez a demonoidos DoW 2 szerintem egy feltőrt beta, 5 pálya fullban nem lehet.
ezt  hogy érted ?
mert nekem a 7gb-s Vitalitybe multimba annyi van ha jol emlekszem.
az meg hogy mar xx-re jatszom sp-be ugyanazt a pályat az is vicces "kicsit", csak mindig kicsit más a körités hozzá, a bossfight meg télleg szintén "érdekes", az sp elég egyhangú : (.

Engem 3 dolog  zavar a DoWII-ben nagyon:

1. Ha annyira a taktikai oldalára gyúrtak, akkor hogy felejthették ki a formációkat? Tipikus bugyuta RTS módon vonulnak az egységeid ha több féle is ki van jelölve; pl scout előrerohan, a force commander meg mögötte battyog...persze meg lehet oldani egy halom klikkelgetéssel, de ez akkor is gagyi így. (vagy csak én nem találtam meg eddig a formációkban vonulást)

2. Ha már ilyen small scale warfare kevés egységgel, akkor gondoltam a pathinggel nem lesz gond...tévedtem. 3 devastator marine úgy el tud állni egy ösvényt, hogy a mögölük charge-oló force commander elakad.  ::) (amúgy ez összefügg az egyes ponttal)

3. Ok, hogy kisebb, taktikusabb csaták, de ez a 100-as cap (SM-nél, mást még nem toltam multiban sem) elég gáz. Techmarine heroval, ha gyártottam 4 turretet meg egy beacont, az már levett 25-öt. 2 Dread az még 30, meg 1 Termi squad is kb 15 asszem. Szal ennyi mellé még kifér 1 db tactical vagy assault marine squad (lieutenant nélkül) és nincs több. Ez rohadt kevés.

Amúgy maga a játékmenet sztem rohadt jó ezzel a sok taktikázással. Ha ezt a rendszert összeraknák a DoWI sereg- és pálya méreteivel, akkor rohadt jó kis játék lett volna. Így meg fun pár hétig aztán kuka.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

2 dread meg egy termi mellé (főleg, ha assault) minek még más? :zomg: Így is letarolnak mindent.

Dreamcleaver

Letarolni letarolják az ellent, mert nekik sem fér ki sokkal több, de ilyen kevés egység valahogy nekem nem adja az a vérgőzös harctéri hangulatot.

Ja és a szuper egységek is eltűntek, kivéve az eldaroknál, mert nekik megmaradt az avatar. SM-nél nincs landraider, a predator a legmagasabb szintű egység. Az orkoknál is azt olvastam, hogy nincs az a nagy gyík (Squiggot talán?). A tyranidákat még nem láttam.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Valóban nincsenek és őszintén szólva nem egészen értem, milyen alapon van az eldáknak az avatár.

Ez a kevés egység egyébként csak single playerben adja meg a vérgőzös harctéri hangulatot.

Tycho

nidáknál a 'fex elég durva... egyedül lecsapott két osztag banshee-t és az még a legelső béta volt, ahol a T2 banshee-k elég imbák voltak... ez a halom mikrózás tettszik, a predator tank egyedül szétbarmolt 4 thunderhammeres termit csak jól kell mozogni, a techmarine hero és a turretek elég szar ötlet, egy teleportos FC széttépi az egész szisztémát, csináltam ezerszer, ha meg direktbe a beacon mellett támadod le az osztagait, akkor még csak a bázisra se tudnak retreatelni, mert ottmaradnak meghalni a beacon mellett. tömören, formázás nélkül ennyit.

ed.: ha az eldar kihozza ellened az avatart multiban, nagyon szarul játtszol... ::)

Rounin

Quote from: Tycho on 2009-02-23, 00:51:55
ed.: ha az eldar kihozza ellened az avatart multiban, nagyon szarul játtszol... ::)

Thank you. (nem hozták ki ellenem soha :D)
Szóval mégis milyen alapon van nekik? Lorewise is furcsa.

Dreamcleaver

Kipróbáltam a nidákat; tetszenek.  :D Főleg, hogy a legtöbb egységen lehet variálni, hogy akkor suppression-t, ranged dmg-t, vagy melee-t akarsz rájuk. A t1 Warrior Brood sztem igen erős, bár tény, hogy drága is (400 cap meg valami energia). A Lictorok meg over 9000 fun factor.

Az eldák sem rosszak, bár még szoknom kell őket. Meglepett, hogy a Guardian Squad sokkal erőseb lett, mint a DoW1-ben, ahhoz képest, hogy alap egység és occsó. Orkokat úgy elküldik a játék elején a fenébe a range-ükkel meg a supressionnel, hogy csak néztem.  :he:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

A guardianok jobban lőnek a mariskáknál is :eek: (nothing a plasma rifle and a sarge with they shall know no fear cannot beat tho' - de tényleg, egy így beboostolt squad a fedezék mögül veszteség nélkül kilángszórózott két devastator squadot és egy scoutot shotgunnal egyszerre :zomg: , igaz az egyik dev squadot kicsaltam a fedezékből és még nem tudott setupolni mire visszaért)

Alkyra

Nekeme leginkább a monotonitása nem tettszik az egység irányítás mellett. Minden pálya ugyanaz. Menj adott pontra, öld meg az ellent s gz. Eddig egyetlen pálya volt, ahol meg kellett védeni egy épületet aztán kész..

Makos

Touchpaddal próbált már valaki COD2őzni? nagyon állat :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Makos on 2009-02-24, 23:31:05
Touchpaddal próbált már valaki COD2őzni? nagyon állat :D

Touchpaddel próbáltam CS1.6-at játszani.
Gyorsan mentem is egér után...
Viszont RTSt, sima point&click RPG-t meg hasonlókat
szoktam touchpaddel tolni.

teraflare

Quote from: Makos on 2009-02-24, 23:31:05
Touchpaddal próbált már valaki COD2őzni? nagyon állat :D
És próbált már valaki dancemat-tal scrolling shootert játszani? :D

teraflare

No legutoljára a Beneath a steel sky-al játszottam ha már a Great Old Games-en ingyen le lehetett tölteni  :D Nagyon tetszett. Nem volt olyan nehéz mint amit a Longest Journeyről írkáltatok, de azért volt ahol elég sokat időztem.   :haha:

Kuroi Tenshi

Quote from: teraflare on 2009-02-28, 17:19:17
Beneath a steel sky

jé tényleg, ezt Kiku postja után én is elkezdtem a telefonomon pár hete,
mondjuk az érintőképernyő hiánya miatt egy kicsit kényelmetlen, valamint
van egy bug, hogy elforgatja a képernyőm, ami csak akkor áll vissza, ha
újraindítom (akku ki, 2 perc boot, stb), na meg volt egy dolog, amin
elakadtam, úgyhogy azóta nem sokat játszottam vele:
[spoiler]
amikor az elején kijutunk a gyárból, a lezuhant heli melletti gyárnál van
egy kábel, de nem éri el, Joey sem akar vele semmit csinálni. Gondolom
ez a kábel kéne, hogy abban a gyárban a fogaskereket megakasszuk és
így a nagyobb robotot megszerezzük. Hogy lehet azt a kábelt akkor
megszerezni?
[/spoiler]

NLZ

World of Goo
Remek kis logikai játék, ahol az a cél, hogy takonylabdákból rácsos szerkezetet gyártsunk és végül eljuttassunk párat a megfelelő pontba. Ha pedig egy pályát túlteljesítünk, vagyis a kelleténél több labdát gyüjtünk össze, akkor azokat összegyüjti a játék egy pályán, ahol nincs más cél, mint hogy az összes Goo játékos versenyezzen a legmagasabb toronyért. Persze újra lehet játszani a pályákat, hátha ügyesebbek leszünk és többet gyüjtünk össze. Ezt leszámítva a játék elég rövidke, akinek van esze, az egy-két délután alatt ki tudja játszani. Nekem így a végére 300 gyűlt össze, ezzel pedig egy 26,4 magas tornyot csináltam, 6495. legmagasabbként. Lehetne simán magasabb is, de egy rossz építés és az egész torony összedől, visszalépési lehetőség itt pedig nincs (néhány pályán van).
Azt sajnáltam még, hogy hiába van vagy 10 féle golyó, de egyszerre max 3 féle van a pályán, így miníg lehet tudni, hogy hogyan kell építkezni, igazán komplex feladványok nincsenek. Néhány pályán van teljesen szokatlan ötlet, de iylenkor is egyértelmű, hogy mit kell csinálni. Kár, hogy nincs map editor, így csak abban lehet reménykedni, hogy lesz folytatás.
[reserved]

teraflare

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-28, 17:52:47
Quote from: teraflare on 2009-02-28, 17:19:17
Beneath a steel sky

úgyhogy azóta nem sokat játszottam vele:
[spoiler]
amikor az elején kijutunk a gyárból, a lezuhant heli melletti gyárnál van
egy kábel, de nem éri el, Joey sem akar vele semmit csinálni. Gondolom
ez a kábel kéne, hogy abban a gyárban a fogaskereket megakasszuk és
így a nagyobb robotot megszerezzük. Hogy lehet azt a kábelt akkor
megszerezni?
[/spoiler]

[spoiler]
a kábelt a robot megszerzése után lehet csak "lehegeszteni" onnan. a gép megakasztására a kiindulási helyen a szekrényből szerzett csavarkulcsot kell használni
[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: teraflare on 2009-02-28, 17:59:37
[spoiler]
a kábelt a robot megszerzése után lehet csak "lehegeszteni" onnan. a gép megakasztására a kiindulási helyen a szekrényből szerzett csavarkulcsot kell használni
[/spoiler]

Az a szekrény valahogy kimaradt nálam ^^"
Kösz, majd megint megnézem. Ja és a
[spoiler]
vízműves csávónál mit kell csinálni? Arra tippeltem, hogy
a bejárat melletti két gombot egyszerre kell megnyomni,
ami a d-pades irányítás miatt nem volt egy egyszerű
feladat, de gondolom a tizen-x próbálkozásból egyszer
legalább összejöhetett, mégse történt semmi.
[/spoiler]

teraflare

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-28, 18:16:40

Az a szekrény valahogy kimaradt nálam ^^"
Kösz, majd megint megnézem. Ja és a
[spoiler]
vízműves csávónál mit kell csinálni? Arra tippeltem, hogy
a bejárat melletti két gombot egyszerre kell megnyomni,
ami a d-pades irányítás miatt nem volt egy egyszerű
feladat, de gondolom a tizen-x próbálkozásból egyszer
legalább összejöhetett, mégse történt semmi.
[/spoiler]
[spoiler]
Ott Joey-val együtt kell megnyomni majd a gombot
[/spoiler]

Kuroi Tenshi

#4608
Most fejeztem be a The Longest Journey-t.

Hát ez tényleg  :hail:

Bár a feladványok, feladatok néhol kissé nyakatekertek voltak,
de még így is egyike a legjobb, legszebb, legkidolgozottabb,
leg...akármi játéknak, amivel játszottam, még úgy is, hogy
kb 10 éves....

Aki szereti a fantasy környezetet, a szép történeteket, egy
jó rpg-t, annak mindenképpen ajánlott  :jee:


... na és most végre megyek aludni.
ahogy Yahtzee is mondta: a jó játék az, amikor egyszercsak
észreveszed, hogy két órával ezelőtt elfelejtettél vacsorázni...
na most majdnem hajnali négy van, ami tőlem most már nem
annyira megszokott, mióta dolgozni kezdtem... talán mond
valamit :D
sz: na ja, annyira mond valamit, hogy még pwn-kép is lett...

kelvor

 :tezsvir: A minap játszottam én is végig újra. Fantasztikus úgy, ahogy van. Nem megállni itt, tessék tovább vinni a story-t a a második résszel, azután ha az is megvan, akkor Isten hozott "a mikor jön már a harmadik rész" klubban.  :smile: Előfordulhat, hogy a második rész nem fog annyira bejönni, mint az elődje lévén, hogy enyhén átszabták a játék mechanikáját de a story kárpótol mindenért.

Dreamcleaver

Drakensang - The Dark Eye

Mivel még nem játszottam végig, hosszabban majd később írok róla. Egyelőre csak annyit, hogy a Baldur's Gate 2 óta most köt le először igazán egy cRPG. Teljesen magával ragad a játék hangulata jelenleg. Az egyetlen negatívuma, hogy nincs nagyon romantikus szál, de ezt leszámítva kiváló munka.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: kelvor on 2009-03-09, 19:54:21
:tezsvir: A minap játszottam én is végig újra. Fantasztikus úgy, ahogy van. Nem megállni itt, tessék tovább vinni a story-t a a második résszel,

Tudom, azt is megvettem anno :)
Vegyeseket hallottam róla; az elődjéhez nehéz, talán lehetetlen
lenne felérnie, de remélem van legalább feleannyira jó.

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-08, 04:51:18
Most fejeztem be a The Longest Journey-t.

Hát ez tényleg  :hail:

Bár a feladványok, feladatok néhol kissé nyakatekertek voltak,
de még így is egyike a legjobb, legszebb, legkidolgozottabb,
leg...akármi játéknak, amivel játszottam, még úgy is, hogy
kb 10 éves....

Aki szereti a fantasy környezetet, a szép történeteket, egy
jó rpg-t, annak mindenképpen ajánlott  :jee:


... na és most végre megyek aludni.
ahogy Yahtzee is mondta: a jó játék az, amikor egyszercsak
észreveszed, hogy két órával ezelőtt elfelejtettél vacsorázni...
na most majdnem hajnali négy van, ami tőlem most már nem
annyira megszokott, mióta dolgozni kezdtem... talán mond
valamit :D
sz: na ja, annyira mond valamit, hogy még pwn-kép is lett...

Vszeg vlmt nagyon elcsesztem, mert amint elindul a játék fülsíketítő zaj(!!) fogad a menüben, olyasmi, mint amikor hangyás a tévéd.
Patchet próbáltam felrakni hozzá, de azt mondta, hogy ez nem a 2003mas verzió.-.-
Ötletek?

Én

#4613
Gondolom te is a 4 CD-set szedted. Ennek http://www.longestjourney.com/help/patches/ az oldalnak az ALJÁN van a 4 CD-s verzióhoz a patch. Először én is elcsesztem :P

NLZ

Ez a Mount&Blade de addiktív. Emiatt nem tudok lefeküdni időben már napok óta. :D
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2009-03-10, 18:13:26
Ez a Mount&Blade de addiktív. Emiatt nem tudok lefeküdni időben már napok óta. :D

:D akkor már megérte megírni azt a bemutatót :D pedig még csak célja sincs a játéknak, csak ott állsz a pálya közepén kezdésnél és aztán "lovagoskodsz" míg jólesik.

NLZ

Quote from: chilip on 2009-03-10, 18:21:36
Quote from: NLZ on 2009-03-10, 18:13:26
Ez a Mount&Blade de addiktív. Emiatt nem tudok lefeküdni időben már napok óta. :D

:D akkor már megérte megírni azt a bemutatót :D pedig még csak célja sincs a játéknak, csak ott állsz a pálya közepén kezdésnél és aztán "lovagoskodsz" míg jólesik.
Nem a bemutatód alapján kezdtem neki, hanem úgy jutottam el hozzá, hogy nézelődtem a neten, van-e valami jó FarCry mod. :D Találtam valami havas modot, ott írták, hogy valami oldalon az év leglátványosabb modja lett, néztem a többi kategóriát, aztán az egyikben ott volt a Mount&Blade. :D
Az elején nehezen indult be, de mostmár az első kis gagyi várat megostromoltam. Az a Nord király bezzeg volt akkora köcsög, hogy ne nekem adja. :(  A seregem meg 70 sincs, szal mégsem eshetek neki. :D
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2009-03-10, 18:28:14
Quote from: chilip on 2009-03-10, 18:21:36
Quote from: NLZ on 2009-03-10, 18:13:26
Ez a Mount&Blade de addiktív. Emiatt nem tudok lefeküdni időben már napok óta. :D

:D akkor már megérte megírni azt a bemutatót :D pedig még csak célja sincs a játéknak, csak ott állsz a pálya közepén kezdésnél és aztán "lovagoskodsz" míg jólesik.
Nem a bemutatód alapján kezdtem neki, hanem úgy jutottam el hozzá, hogy nézelődtem a neten, van-e valami jó FarCry mod. :D Találtam valami havas modot, ott írták, hogy valami oldalon az év leglátványosabb modja lett, néztem a többi kategóriát, aztán az egyikben ott volt a Mount&Blade. :D
Az elején nehezen indult be, de mostmár az első kis gagyi várat megostromoltam. Az a Nord király bezzeg volt akkora köcsög, hogy ne nekem adja. :(  A seregem meg 70 sincs, szal mégsem eshetek neki. :D

királynak kell küldetéseket csinálni, felnövelni a viszonyod vele 20 köré és neked adja a várat amit elfoglalsz. 2 várad viszont nem lehet, így ha a fronton van a HQ hamar bezúzzák és más nem lehet.

Rounin

Quote from: chilip on 2009-03-10, 18:21:36
Quote from: NLZ on 2009-03-10, 18:13:26
Ez a Mount&Blade de addiktív. Emiatt nem tudok lefeküdni időben már napok óta. :D

:D akkor már megérte megírni azt a bemutatót :D pedig még csak célja sincs a játéknak, csak ott állsz a pálya közepén kezdésnél és aztán "lovagoskodsz" míg jólesik.

Ez még a bétá(k)ban nagyon fasza volt, de a végleges játékra kicsit többet ígértek/sugalltak. ^^

chilip

a lehetőségek bővültek folyamatosan :)