Main Menu

eBay

Started by .Attila, 2004-11-28, 16:12:12

Previous topic - Next topic

Moha

#120
Nekem az egyik vevőm is lelépett az eBay-ről. Szerencsére utána külön PayPal-al elküldte a pénzt, de egy hónapba telt, mire végül fizetett...

Amúgy ja, sok manapság a csaló. Az elmentett, figyelt boltjaim közül is volt, amelyik eltűnt. Gondolom szépen az utolsó menettel megszedik magukat és eltűnnek a pénzzel. :ejj:
Még szerencse, hogy vannak olyan boltok, ahonnan már többször rendeltem és még nem volt gond. Remélem azokban azért meg lehet bízni.
Pl. karácsony előtt rendeltem egy japán bolttól, 23.-án kifizettem, január 5-én itt volt a cucc. Csak lestem. :szemuveges:


Edit: jó, egy bezáró bolt nem feltétlen csaló, de mégis furcsa, hogy több tízezer feedback-el egy 2 éves boltot miért zárnak be...

Cloud

Lenne egy kérésem srácok.  Ha a közeljövőben úgy döntök, hogy szeretnék e-bay-ről rendelni, lenne itt olyan egyén aki segítene nekem? Vagyis  a nevemben vásárolna? Nagyon  nem értek e-bay-hez de azt mondják hogy rengeteg jó cuccot lehet kapni.

Engem elsősorban olcsó pda-telefon, vagy  pda-telefon-gps kombó érdekelne.
Vagy esetleg  azt is hallottam hogy vannak pofás okostelefon utánzatok, amik hasonlóak mint a drága nagyok(pl:iphone, vagy más komolyabb pda-telefonok, lényeg hogy érintőkijelzős legyen.)de sokkal ocsóbbak és persze vmivel kevesebbet tudnak.
Esetleg ilyen dolgok is vannak e-bay-en?(valami ajánlás esetleg?)


Illetve hogyan  van egyáltalán az e-bay?  Hogyan kell fizetni,  mennyi egyáltalán a posta, vagy szállítás.
Tényleg jól  jönne ha valaki majd kisegítene. Valahogy meghálálnám.
:D
:merci:

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-01-30, 23:04:18
inkább vedd meg egy hazai olcsó boltban és felejtsd el az ebay-t. én semmiképpen sem vennék telefont ebay-en. meg úgy általában bármi elektronikai cikket. ahogy észrevettem az aukciók végén nagyon minimálisan van a hazai ár alatt és sztem ennyit semmiképpen sem ér meg a garancia használhatatlansága, illetve lazán át is verhetnek, szóval már csak ezért is nagyon meglepődnék, ha valaki bevállalná helyetted a szenvedést, amit egy ilyen ügy lerendezése megkíván... bocs :)

kikuchiyo

Quote from: Cloud on 2009-01-30, 23:04:18
Lenne egy kérésem srácok.  Ha a közeljövőben úgy döntök, hogy szeretnék e-bay-ről rendelni, lenne itt olyan egyén aki segítene nekem? Vagyis  a nevemben vásárolna? Nagyon  nem értek e-bay-hez de azt mondják hogy rengeteg jó cuccot lehet kapni.

Engem elsősorban olcsó pda-telefon, vagy  pda-telefon-gps kombó érdekelne.
Vagy esetleg  azt is hallottam hogy vannak pofás okostelefon utánzatok, amik hasonlóak mint a drága nagyok(pl:iphone, vagy más komolyabb pda-telefonok, lényeg hogy érintőkijelzős legyen.)de sokkal ocsóbbak és persze vmivel kevesebbet tudnak.
Esetleg ilyen dolgok is vannak e-bay-en?(valami ajánlás esetleg?)


Illetve hogyan  van egyáltalán az e-bay?  Hogyan kell fizetni,  mennyi egyáltalán a posta, vagy szállítás.
Tényleg jól  jönne ha valaki majd kisegítene. Valahogy meghálálnám.
:D
:merci:

Fazékkal értek egyet, ilyesmit nem ajánlott eBay-ről és hasonló helyekről rendelni.
És szerintem az olcsó hamisítványoktól is tartsd távol magad. Tudod, olcsó húsnak híg a leve.
Lehet, hogy kapnál egy Nukia N95-öt vagy egy Sumsang Omniát 10-20 ezer forintért (még a magyar interneten is láttam ilyeneket hirdetni, PH-n keress rá, for the lulz), de csak szívnál vele, mert ezek tudásban egy évekkel ezelőtti belépőkategóriás telefon szintjét tudják, és nem híresek a megbízhatóságukról.
Failure is the default option

White SeeD

#124
Én szívesen segítek.

Az ebay olyan mint egy nagy piac, csak nem találkozol személyesen az eladóval, és bizonyos esetekben védve vagy az átverések ellen anyagilag.
Fizetni minden esetben előre kell, és bármit is kérjen az eladó paypallal fizess.
A posta mindentől változik: honnan, mekkora méretűt/értékűt/súlyút veszel.

Valamint figyelni kell arra, hogy ha nem EU-n belül vásárolsz és eléred a vámköteles tételt pl az okostelefon bőven eléri, akkor amint elér hozzád rányomnak még 20-25% áfát és x% vámot.

Okostelefont ne vegyél ebayen, főleg most, hogy a külföldi devizák az egekben vannak. Drágábban jössz ki mintha itthon megvennéd.
Nagy értékű elekrtonikai cuccost csak akkor vegyél, ha világgarancia van rá, és rendes bolt az illető.
Ruhát se vegyél, mert ahány hely annyi méret.

Amit érdemes (volt): könyvek, dvd-k, gamek, animeok stb.

De most szinte semmit sem érdemes rendelni, tényleg csak olyat, ami nálunk beszerezhetetlen. Ha nem annyira sürgős mindenképpen várj.

De ettől függetlenűl, ha megtetszett valami linkeld be ide vagy küld el nekem pm-be, megnézem és véleményezem. ;)

Nekem majdnem összejött egy ipodtouch (ahhoz képest amit tud nem volt drága) csak az eladó boltzárás előtt volt és elfelejtette nézni hogy mennyi van még raktáron. De a pénzem visszakaptam. Arra világgarancia van, sokan istenítik is.
Aztán rájöttem hogy nekem psp kell (nagyobb kijelző, jobb gamek), így most várom hogy a 3000res szériát feltörjék :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

Kösz infókat mindenkinek.   :merci:



White SeeD  ha találok vmi érdekeset ami érdkelne dobok egy pm-et.   :kocc:


.Attila

Quote from: White SeeD on 2009-01-30, 23:28:48
akkor amint elér hozzád rányomnak még 20-25% áfát és x% vámot.

Egész pontosan előbb ráterhelik a vámot (termék ára + csomagolás, postaköltségre) és erre az egészre nyomják rá az áfát.

Moha

Én elég sokat rendeltem már eBay-en, és csak megerősíteni tudom Fazék és kiku véleményét: nagy értékű, főleg elektronikai cuccot nem éri meg eBay-en venni. Bár elég sok kütyüt indítanak 1 centes árról, a végén úgyis feltornázzák az itteni ár közelébe. Ha meg nagyobb értékű a cucc, akkor a vám és az áfa miatt simán akár többe is kerülhet, mintha itthon vennéd.

Én főleg mangát, figurákat és olcsóbb cuccokat rendelek eBay-ről, mert olcsóbbak, mint itthon. Elektronikából én max olcsó noname mp3 lejátszót vettem, az viszont az itteni árhoz képest 4ezerrel olcsóbb volt.

Gondolkoztam rajta egyszer, hogy a kocsimhoz veszek ködlámpát, mert utángyártott, típuspontos darabot láttam az itteni ár feléért, de nem mertem végül megkockáztatni, mert ha azzal bukok, akkor nagyot bukok.

Összességben annyi, hogy ha itthon nehezen (vagy drágán) beszerezhető, max párezer forintos cuccokat akarsz venni, akkor jó dolog az eBay, nagyobb léptékű üzletekhez viszont kockázatos. Nekem ugyan eddig csak kisebb bosszúságaim ( <10ezer forint bukta 7 év használat alatt), de azért nagyon megnézem, hogy kitől rendelek.

.Attila

Adott már el valaki ebayen cuccot? Külföldre?
Van néhány mangám, japán nyelvű, magyarok nem viszik, úgyhogy gondoltam, talán külföldön valaki megvenné.
Milyen tapasztalatok vannak, mire kell figyelni?

Fazék

Quote from: .Attila on 2009-03-09, 20:24:04
Adott már el valaki ebayen cuccot? Külföldre?
Van néhány mangám, japán nyelvű, magyarok nem viszik, úgyhogy gondoltam, talán külföldön valaki megvenné.
Milyen tapasztalatok vannak, mire kell figyelni?
hogy elkapj egy olyan napot, amikor nem kell jutalékot fizetni nekik :)

sztem csak annyi a fontos, hogy jó fotókat tegyél föl, egyértelmű legyen mit vesz a vásárló, ne tudjon belekötni semmibe se, illetve az sem árt, ha előre kiszámolsz postaköltséget pár fontosabb országba, mert sokan ha kérdezniük is kell, akkor már passzolják az aukciót. de azért természetesen azt is írd oda, hogy kérdezzenek a p&p cost-ról, amennyiben nem szerepelnek ott, mert szívesen válaszolsz, bla-bla.
én mondjuk az utóbbi fél év tapasztalatai alapján nem biztos hogy bármit is föl mernék adni kicsiny hazánkból sima levélként/csomagként. de tippre az általad árult cuccok, (hacsak nem egybe tudod eladni őket,) túl drágák lennének ajánlottan föladva.

szólj ha sikeresen eladtál pár cuccot, a végén még lehet hogy én is kedvet kapok az ebay árusításhoz :)

.Attila

14-15 kötetes manga csomagokról van szó, szóval talán megéri, meglátjuk.

Az infokért :merci:

Moha

Én már adtam el pár dolgot eBay-en, jellemzően olyan cuccokat (képeslap, könyv, CD) amit normál levélpostaként fel lehet adni, mivel nem akartam szenvedni a nemzetközi csomaggal, az ugyanis drága és körülményes. A levélposta viszont nem vészes. Gyakorlatilag csak a súlytól függ az ár, az ajánlott meg fixen 500 Ft. (kb. most pontosan nem tudom)

Ha nem egyben adod el az összes mangát, akkor simán elmegy egy bélelt borítékban. A leírásnál figyelj, hogy a lehető legtöbb infót add meg, megfelelő képekkel. Ezzel együtt, ha még van egy adag pozitív visszajelzésed (15-20) is, akkor szerintem reális esély van, hogy eladd a mangákat.
Posta nem olyan durva. Össesen már kb. 15 eladási tranzakciót csináltam, eddig minden odaért (pedig volt, amit pl. Indiába küldtem).

Tipikusan egyébként az amcsik szeretnek vásárolni. Mindent. Pl. egy 1000 ft-os "nem túl jó" játék CD-t - miután csalódtam benne - is sikerült eladnom egy amcsi illetőnek. :)

Fazék

ti mit csináltok akkor, amikor előre tudjátok, hogy túl sokat kér a postázásért, de még így is megéri nektek és megveszitek a tárgyat és mikor megérkezik, akkor látszik csak igazán, hogy mennyire?
jelen esetben 5 fontot kért p&p-re és a levél föladása 1.31 volt + handling ami ritkán indokolható meg, hogy 1 fontnál több legyen. vagyis kb egy ezer forintot a cd árából a postaköltségbe pakolt, hogy olcsónak látszó áron adja a cd-t. mondjuk nekem mint írtam így is megérte, szóval 2 fontért vettem meg, vagyis 2300 Ft volt összesen a cd, amit szinte senki sem ad el használtan és újonnan 4500 körül van, csak nem tudom eldönteni, hogy most leálljak vele vacakolni, kiosszam esetleg életem első neutral értékelését, vagy írjak neki, vagy miabigyó?

szerk, szóval ezen túl korrekt volt és előre lehetett tudni a p&p árat, megtehettem volna, hogy nem licitálok. UK 2 font, restoftheworld pedig 5 font szállítás volt megadva. és gyorsan föladta és megérkezett a cd...

.Attila

Mivel előre megmondta, mennyi a p&p és te az árak tudatában licitáltál, ezért szerintem nem lenne jogos az értékelés lerontása.

Fazék

Quote from: .Attila on 2009-04-29, 20:28:11
Mivel előre megmondta, mennyi a p&p és te az árak tudatában licitáltál, ezért szerintem nem lenne jogos az értékelés lerontása.
én is így gondolom, ezért hangsúlyoztam ki, hogy tudtam róla jó előre, csak valahogy akkor is zavar egy picit.
azt hiszem az lesz belőle, hogy adok egy mérsékelt megfogalmazású pozitívat, és írok neki egy "ejnye-bejnye miért kell ezt így csinálni" üzenetet is, csak úgy a lelkem megnyugtatása végett :)

Moha

Nekem jó párszor volt már így. Ha ezzel együtt is megérte nekem, akkor nem foglalkoztam vele. Nyilván azért tesz a postaköltségbe többet, hogy az eBay-nek kevesebbet fizessen.
Tipikusan az angolok és a Hong Kongiak szoktak így eljárni.

Nekem is volt, hogy 11.50-et fizettem postára, a bélyegzőn meg 9.10 volt (a dobozért fizettem gyakorlatilag 800 ft-ot), egy másik esetben meg 5 font postát fizettem és 2.25 volt a borítékon, de simán megérte így is, mert 2500 ft-ért vettem két mangát...

Szóval szerintem fölösleges ledorgálni az eladót, ha elégedett vagy az áruval és az összköltséggel.

Moha

Szerintetek mennyire rizikós egy 2 hete regisztrált, 0 feedback-es japán tagtól vásárolni az eBay-en?
Van egy figura, elég olcsón, de eléggé kérdéses a dolog. Küldtem egy kérdést az eladónak, választ nem kaptam sajna.
Valaki rendelt már esetleg így?

.Attila

Ha kérdésre nem válaszol, felejtős.

Fazék

Quote from: .Attila on 2009-05-10, 15:59:56
Ha kérdésre nem válaszol, felejtős.
sztem is.

Moha

Quote from: .Attila on 2009-05-10, 15:59:56
Ha kérdésre nem válaszol, felejtős.
Mondjuk a "hide my email address" be volt kapcsolva, de attól még az eBay rendszerben tudna válaszolni. Ami még furcsa, hogy van a cuccon 11 bid, ebből egy tag emelgette folyamatosan az árat 1-2 dolláros lépésekben, a 11-ből összesen 8 bid az övé. Ki tudja, lehet, hogy csak feedbacket akarnak szerezni és a haver licitálgat?

Fazék

ezt is megértük, megvan az első csomag, amit vissza kell hogy küldjek az eladónak. mi ilyenkor a szokás? a visszajutási postaköltséget bukom az ügyön, ő meg az ideküldésit? vagy hogy szokás ezt intézni?

Moha

Én egyetlen egyszer küldtem vissza cuccot, mivel hibás volt (pendrive 16GB helyett csak 2GB-ot bírt). Sajna azóta se új pendrive, se pénz.
Egyébként általában ilyenkor saját költségen kell visszaküldened, aztán vagy visszakapod a pénzt (minusz postaköltség), vagy (ha pl. hibás dolgot kaptál), küld egy újat. Mármint ha normális az eladó...

Cloud

#142
http://cgi.ebay.com/SAMURAI-sword-ninja-FOLDING-UMBRELLA-auto-release-NEW_W0QQitemZ200354777385QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2ea6134929&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65:12|66:2|39:1|72:1205|240:1318|301:1|293:1|294:50

Ez az esernyő mennyibe fájna nekem összesen postaköltséggel meg ha kell egyéb költséggel együtt?

Muszály vennem egyet. Rohadtul tetszik. :D
Egyáltalán hozzánk szállítanák ezt az árút?

Ha  lesz fizum akkor lehet igénybe veszem White SeeD  múltkor felajánlott segítségét.  :D

White SeeD

Úgy néz ki hogy Ő nem szállít Hungaryba.
Keress másik eladót. ahogy elnézem made in china a cucc, biztos hogy találsz egy jófeedbackos honkongit aki ilyet árul :smile:
Bár egyáltalán nem biztos hogy kibírja a szállítást károsodás nélkül idáig. A szállítás min 10 dolcsi lesz de inkább 15-20.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Xzone

Quote from: Cloud on 2009-06-22, 21:18:55
http://cgi.ebay.com/SAMURAI-sword-ninja-FOLDING-UMBRELLA-auto-release-NEW_W0QQitemZ200354777385QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2ea6134929&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65:12|66:2|39:1|72:1205|240:1318|301:1|293:1|294:50

Ez az esernyő mennyibe fájna nekem összesen postaköltséggel meg ha kell egyéb költséggel együtt?

Muszály vennem egyet. Rohadtul tetszik. :D
Egyáltalán hozzánk szállítanák ezt az árút?

Ha  lesz fizum akkor lehet igénybe veszem White SeeD  múltkor felajánlott segítségét.  :D

Innen is rendelheted:

http://www.thinkgeek.com/geektoys/japanfan/b625/

Darkstar

#145
http://www.amazon.com/gp/help/seller/shipping.html/ref=dp_pd_shipping?ie=UTF8&asin=B000F7T4BE&seller=A2GJA5U61FKKCM

Ezesetben hogy van mo-ra a száll. költség egy cucc esetén amelyiknél a száll súly 6 font?
50 + 6*4,99? 6*4,99?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2009-07-27, 15:23:56
száll súgy

wut

legbiztosabb, ha megkérdezed emailben vagy ha van még amazon
storefronton kívül oldaluk, hátha ott több/részletesebb info van.
A shipment lehet kipostázás és egy komplett szállítmány is. $80
amúgy elég meredek lenne 10-20 munkanap alatt 3kg-ot kiszállítani...

White SeeD

#147
Fúúú de átbasztak most.

Ezt rendeltem

Ezt kaptam

Itt most vér fog folyni :Eztneked:


edit1
[spoiler=nincs is szebb az automatikus, semmitmondó,  elnemolvasommiakínjaavásárlónak hozáállással]Thank you for contacting Customer Service.

I've checked our shipping records for you and confirmed that your item indeed shipped, and is on its way to you.  The total fulfillment time on most single item orders shipping outside the United States is approximately 3 weeks.  For multi item orders please add a few additional days.


Unfortunately, international tracking is unavailable at this time.  International orders can be delayed further by customs.  Please take the time to familiarize yourself with your country's customs laws as we are not accountable for any additional fees or delays incurred.

All customers are sent an email on the day the item leaves our warehouse.  If you didn't receive yours, please check your junk mail folder as it's occasionally deleted by spam filters.[/spoiler]

Nem baj, várok egy hetet, mint a jó vásárló, és utána elégedetlenkedek. ha meg megint ezt kapom megy az ebaykonfligtuskezelő.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2009-11-17, 14:44:09
Fúúú de átbasztak most.

Itt most vér fog folyni :Eztneked:

Pszichológus látott már? ::)

Átbaszás az, ha több száz - ezer dollár értékű rendelt tárgy
helyett egy szépen becsomagolt téglát találsz a dobozban,
s az eladó felszívódik; ha eskettő helyett epkettőt kaptál, az
szerintem inkább véletlen csere.

Jól megírtad azt a levelet? Nem lehet, hogy félreértették?

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-17, 22:17:35
Quote from: White SeeD on 2009-11-17, 14:44:09
Fúúú de átbasztak most.

Itt most vér fog folyni :Eztneked:

Pszichológus látott már? ::)

Átbaszás az, ha több száz - ezer dollár értékű rendelt tárgy
helyett egy szépen becsomagolt téglát találsz a dobozban,
s az eladó felszívódik; ha eskettő helyett epkettőt kaptál, az
szerintem inkább véletlen csere.

Jól megírtad azt a levelet? Nem lehet, hogy félreértették?

Az egy dolog, hogy elcserélték, de amit küldtek, az fele annyiba kerül, mint amit vett.