Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Lythis

mert az azumanga egy beteg és gonosz sorozat, ami rohasztja az agyad...
de végülis megpróbálhatod azt a barackor kombót, majd szólj, h milyen volt :D

err. ok, tudom, de akkoris... (májkrémet sem szoktam enni....)

Kazenokizu

1 heti párizsi??  :eek: :eek: Annyi pénzből kapsz kb 30 dekát, ami nem tudom, hogy tart ki egy hétig... Na jó, én mondjuk a párizsit magában szoktam enni, kenyér nélkül...

Görögdinnyés téma: én évek óta szirenével (olyan, mint a fetasajt, csak SOKKAL sósabb :D ) eszem a görögdinnyét, és ha hiszitek, ha nem, ISTENI a kettő együtt!!!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

sirtomi

Párizsi két szelet trapista sajt között jó :)

Idén még nem is ettem dinnyét.

Member

Quote from: Kazenokizu on 2006-07-25, 17:13:25
Annyi pénzből kapsz kb 30 dekát, ami nem tudom, hogy tart ki egy hétig... Na jó, én mondjuk a párizsit magában szoktam enni, kenyér nélkül...
A francokat, nem Saga-t meg ilyen sz*rokat kell venni, hanem Coop-osat vagy Tesco-sat! Azokból egy kiló 300.

Kazenokizu

Quote from: Member on 2006-07-25, 17:31:32
Quote from: Kazenokizu on 2006-07-25, 17:13:25
Annyi pénzből kapsz kb 30 dekát, ami nem tudom, hogy tart ki egy hétig... Na jó, én mondjuk a párizsit magában szoktam enni, kenyér nélkül...
A francokat, nem Saga-t meg ilyen sz*rokat kell venni, hanem Coop-osat vagy Tesco-sat! Azokból egy kiló 300.
Coop-os párizsit sem kapsz annyiért, de mindegy... :rolleyes:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Quote from: Kazenokizu on 2006-07-25, 18:09:41
Coop-os párizsit sem kapsz annyiért, de mindegy... :rolleyes:
Azt veszek minden nap, úgyhogy csak már tudom.

Lt. Simoan Blarke

tesco parizsi powa :haha: de a majkrem meg olcsobb :)
sirtomi: jo kombo, kulonosen pannoniasajttal, csak _draga_ :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Tényleg, idén még én is marha kevés dinnyét ettem...

Member: tescopárizsi 300/kg??? miből van az??

Darkstar

Mint mondottam, fűrészpor. (bőrke, fejhús, nyesedék... ilyenek vannak ráírva, egyszer néztem boltban. Nem tudom, milyen gyártmány volt, de valami nagyon gagyi.)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Lythis on 2006-07-25, 19:08:29
Tényleg, idén még én is marha kevés dinnyét ettem...
Bezzeg a macskád egy egészet meg tud enni. :p
QuoteMember: tescopárizsi 300/kg??? miből van az??
A Coop-os az biztosan ennyi, a Tesco-s lehet, hogy még olcsóbb. Szerintem malomipari melléktermék és hozzáadott páclé, mint úgy általában minden kutyapárizsi.

Lythis

Még szép hogy egy egészet. És gitározni is tud.

Páclé? bőrke? fejhús? nyesedék... ehh... ok, és hogy vagy képes rávenni magad arra, hogy betuszkold a szádba, és később lenyeld?

(Darkstar b+, épp kajoltam :Eztneked: :D)

Member

Quote from: Lythis on 2006-07-25, 19:21:47
Még szép hogy egy egészet. És gitározni is tud.
És aki nem hiszi, azt "kezelésbe" veszed. (4 láthatatlannal) :)
QuotePáclé? bőrke? fejhús? nyesedék... ehh... ok, és hogy vagy képes rávenni magad arra, hogy betuszkold a szádba, és később lenyeld?
Tudom, hogy utána nem leszek éhes. :haha: Araki két nap után hányni akar tőle, de tőlem nem kap mást. :__devil:

Darkstar

Quote from: Lythis on 2006-07-25, 19:21:47
(Darkstar b+, épp kajoltam :Eztneked: :D)
Énis, ráadásul felvágottat. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Member on 2006-07-25, 19:25:40
Quote from: Lythis on 2006-07-25, 19:21:47
Még szép hogy egy egészet. És gitározni is tud.
És aki nem hiszi, azt "kezelésbe" veszed. (4 láthatatlannal) :)
még szép :D így is inkább én, mint a macska :D
Quote from: Member on 2006-07-25, 19:25:40
QuotePáclé? bőrke? fejhús? nyesedék... ehh... ok, és hogy vagy képes rávenni magad arra, hogy betuszkold a szádba, és később lenyeld?
Tudom, hogy utána nem leszek éhes. :haha: Araki két nap után hányni akar tőle, de tőlem nem kap mást. :__devil:
ridegtartás? XD
egyébként a felsorolás elég, hogy ne legyek tőle éhes, nem kell megennem is hozzá...

EDIT: Dark, beteg vagy :D

Darkstar

Eddig kételkedtél?  :haha:

Quote from: Lythisegyébként a felsorolás elég, hogy ne legyek tőle éhes, nem kell megennem is hozzá...
Ezzel énis hasonlóképpen vagyok. Egyszer meg kiváncsiságból elolvastam a májkrém összetevőit. Azt a fajtát azóta se eszem meg, és bizom benne, hogy a másik okkal finomabb. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2006-07-25, 19:34:49
Eddig kételkedtél?  :haha:
fogalamzzunk úgy, hogy úgy gondoltam nincs még minden veszve :haha:
Quote from: Darkstar on 2006-07-25, 19:34:49
Quote from: Lythisegyébként a felsorolás elég, hogy ne legyek tőle éhes, nem kell megennem is hozzá...
Ezzel énis hasonlóképpen vagyok. Egyszer meg kiváncsiságból elolvastam a májkrém összetevőit. Azt a fajtát azóta se eszem meg, és bizom benne, hogy a másik okkal finomabb. :)
elejét véve a problémának: nem eszem májkrémet (évente talán egyszer max, de az is kivételes alkalom)

Darkstar

Pedig májkrémből is van finom. Amit viszont nem szeretek, az a valódi beles virsli. Nem az íze, állaga vagy akármi, hanem a tudat, hogy belet eszem. És akárhogy is tisztítják, hígénikus meg minden, akkoris bél. Ezért maradok a füstli/sajtlinál. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2006-07-25, 19:41:24
Amit viszont nem szeretek, az a valódi beles virsli. Nem az íze, állaga vagy akármi, hanem a tudat, hogy belet eszem. És akárhogy is tisztítják, hígénikus meg minden, akkoris bél. Ezért maradok a füstli/sajtlinál. :)
:tezsvir: általábban én is. Igaz akad kivétel, de célzottan bélbe csomagolt virslit nemhogy enni, de venni sem szoktam szerintem.
A másik ilyen kaja, aminek már a neve eltántorítólag hat rám, az a bélszínroló...

Darkstar

Bélszín -> tatár bifsztek (nem tudom hogy írják, ezt másoltam receptes oldalról), az viszont finom. :) A rolóról gőzöm sincs, de a neve tényleg nem éppen megnyerő.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

A tatárbifsztek az tényleg finom (hogy apám milyen képet vágott, amikor megtudta, hogy szeretem :D... tuti azthitte, hogy nem leszek hajlandó megenni ...), de a bélszínroló akkoris ijesztően hangzik...

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Mi a bajotok, hogy a disznót a saját belébe töltik és azt eszed meg? :p És ha most belegondoltok, a szintetikus vajon miből lehet?

Darkstar

Disznót szinte sehogy nem eszek, ínkább pulyka/marha/vadhúst preferálom, a szintetikus héjat általában le lehet húzni, a füstlinek meg szinte nincs is héja. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kazenokizu

Quote from: Member on 2006-07-25, 20:55:53
Mi a bajotok, hogy a disznót a saját belébe töltik és azt eszed meg? :p És ha most belegondoltok, a szintetikus vajon miből lehet?
Műanyagból. És abban nem jártak olyan dolgok előtte, mint az "eredetiben"... :haha:
És személy szerint engem ez megnyugtat... XD

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Vadhús, yeeah! :whoah: Csak drága...

Csak hogy kötekedjek:
Én azóta nem innék 100% meggylét, amióta láttam, hogy a feldolgozóban 3szor átmegy rajta a targonca és csak utána lapátolják a darálóba. Meg előtte a dolgos kezek dobálóznak is vele.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Member on 2006-07-25, 20:55:53
Mi a bajotok, hogy a disznót a saját belébe töltik és azt eszed meg? :p
:tezsvir:
az emberek a disznot megdaraljak! a belebe toltik es elfogyasztjak! ql! hurka, virsli jo dolog. nem tudom, annak alapjan, hogy a kajaban mennyi undorito dolog van (akar molekularis szinten...), a rendesen megfozott/sutott disznobellel kapcsolatban se nagyon vannak fenntartasaim :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-07-25, 22:44:20
:tezsvir:
az emberek a disznot megdaraljak! a belebe toltik es elfogyasztjak!
Izé, tőlük ne idézz. :ejnye:
Quoteql! hurka, virsli jo dolog. nem tudom, annak alapjan, hogy a kajaban mennyi undorito dolog van (akar molekularis szinten...), a rendesen megfozott/sutott disznobellel kapcsolatban se nagyon vannak fenntartasaim :D
Akkor csapjunk a héten egy disznótorost! :D

sirtomi

Enyi nyavajgós embert :D
Disznóvágásnál nálunk mamám pucolta a beleket, és még aznap töltve lett bele kolbász, hurka, stb. Sose volt vele problémám :)
Parizert imádom. Mindig elolvasom mi van benne és jót röhögök azon, hogy miket eszem, de hát finom az íze :)
Májkrémben az ilyen Tescos, meg Sparos, stb a jó, amik májat még véletlenül sem láttak. Érdekes, hogy az igazi májat képtelen vagyok megenni az íze miatt :)

Lythis

Blarke, már nem azért, de molekuláris szinten milyen kifogást tudsz találni? Nem tetszik az elektronhéj, meg randák benne a kötések, vagy mi?

Member: a szintetikus legtöbbször műanyagból szerintem. És h mi bajom a bélbetöltött cuccokkal? Hát figy, ahogy Kaze is írta, azon átmegy PÁR dolog... emellett a bél nem kifejezetten sima felület, szóval az, hogy valaki kislaggozza, aztán töltik bele a cuccot, az engem nem nyugtat meg túlzottan. De persze lehet h én reagálom túl, sajna kaja tekintetében baromi finnyás tudok lenni...

Quote from: DarkstarDisznót szinte sehogy nem eszek, ínkább pulyka/marha/vadhúst preferálom, a szintetikus héjat általában le lehet húzni, a füstlinek meg szinte nincs is héja. :)
megintcsak :tezsvir: (szerintem egyáltalán nincs neki amúgy)

Member

Quote from: Lythis on 2006-07-27, 10:08:46
Member: a szintetikus legtöbbször műanyagból szerintem. És h mi bajom a bélbetöltött cuccokkal? Hát figy, ahogy Kaze is írta, azon átmegy PÁR dolog... emellett a bél nem kifejezetten sima felület, szóval az, hogy valaki kislaggozza, aztán töltik bele a cuccot, az engem nem nyugtat meg túlzottan. De persze lehet h én reagálom túl, sajna kaja tekintetében baromi finnyás tudok lenni...
Igen, pont az zavar, hogy műanyag, és szerintem a műanyagban több a káros anyag, mint az állati bélben. Nameg némelyik műbél úgy hozzátapad a virslihez, hogy az cafatosra szakad. :ejj: