Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Sörböl Pilsner, Heineken, Stella, ha kevés a pénzem Szalon (ha már pécsi vagyok). Rövidek közül vodka és pálinkák.
Szeretem a finom borokat és a pezsgőket is :)

Bármiféle gyógynövényes szutyoktól viszont rosszul vagyok :)

Dreamcleaver

Quote from: sirtomi on 2007-01-25, 16:18:48
Sörböl Pilsner, Heineken, Stella, ha kevés a pénzem Szalon (ha már pécsi vagyok). Rövidek közül vodka és pálinkák.
Szeretem a finom borokat és a pezsgőket is :)

Bármiféle gyógynövényes szutyoktól viszont rosszul vagyok :)

Nálam fordítva. Vodka és pálesz nem igazán jönnek be, Ezzel szemben a Hubi, Unicum meg az a cseh valami aminek most at istenért se jut eszembe a neve, ezeket nagyon szeretem. Meg persze a Jagert és a jó whisky-t/whiskey-t.

Sör: Heineken, Pilsner, Zlatyi, Krusovice, Staropramen ír/skót vörös és barna sörök, olcsóbbbak közül Dreher, Kaisers.

Koktélokat sohasem próbáltam, igazából nem is érdekelnek. Gin-Tonic ha van, abból lecsúszik egy-kettő...3-4...5...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fate

"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

sirtomi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-25, 16:34:26
Quote from: sirtomi on 2007-01-25, 16:18:48
Sörböl Pilsner, Heineken, Stella, ha kevés a pénzem Szalon (ha már pécsi vagyok). Rövidek közül vodka és pálinkák.
Szeretem a finom borokat és a pezsgőket is :)

Bármiféle gyógynövényes szutyoktól viszont rosszul vagyok :)

Nálam fordítva. Vodka és pálesz nem igazán jönnek be, Ezzel szemben a Hubi, Unicum meg az a cseh valami aminek most at istenért se jut eszembe a neve, ezeket nagyon szeretem. Meg persze a Jagert és a jó whisky-t/whiskey-t.

Sör: Heineken, Pilsner, Zlatyi, Krusovice, Staropramen ír/skót vörös és barna sörök, olcsóbbbak közül Dreher, Kaisers.

Koktélokat sohasem próbáltam, igazából nem is érdekelnek. Gin-Tonic ha van, abból lecsúszik egy-kettő...3-4...5...
Én nem bírom a gyógynövény piákat. Valahogy felforgatják a gyomrom. Gint sem szeretem. A fene a válogatós belemet :D
Nem sok koktélt ittam életembe, de kedvelem őket.

HVp213

Vodka, Teqilla a Pálinka
(csusszon le a torkunkba)

amit nem iszok semmilyen körülmények között sem: sör, bor, pezsgö, gyógynövényes pancsok
(és ezek keverékei és származékai)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tycho

SÖR, főleg cseh, belga, ír remekek, főleg vörös és barna meg fekete söröket, jöhet ale vagy lager, vagy pilseni mindet szeretem!  :hopp: :whoah: :hehe: :angyali:

ha tömény, akkor pálinkák, meg Unicum, de a hubertus vagy a jäger se rossz (de az a jäghidegen szlogenes reklámja iszonyatos :haha: )

koktélokból nem sokat szeretek, mert többnyire hányatós kavarmányak tapasztalom,  csak az olyat szeretem amiben egyféle szesz van, de ezekből a kedvenceim:
fekete orosz (espresso+4cl vodka ilyen leszel tőle -> :hopp: ) vagy a fehér orosz (kávélikőr+vodka+tejszín és jég esetleg - ez viszont nem gyomorpróbáló szeszkeverék  :haha:) mojito (fehér rum + szóda + lime + citrom + cukorszirup + mentalevelek tört jégen - inkább frissítő extra limonádénak érzed 3 deci lesz egy feles szeszből  :jee: ) a többi brutál koktél vagy túl drága vagy már olvasva is érzem, hogy masszív hányás lesz, mert hogy én nem szeretem a nagy kutyulást.


Shuhants

Sör: Kelt vagy  Zipfer, csak itthon egyiket sem forgalmzzák (már a Zipfert sem...) :(. úgyhogy marad a Borsodi
Tömény: gyomorkeserűk, abszint, ouzo, hazai pálinka (som/cseresznye/kökény/körte)
Bor: édes fehér, leginkább Tokaji, vörös soha, pezsgőt csak ha muszály.
A koktélok megölnek, nem szeretm őket, a vodkához és a tequilához pedig csatlakozik egy-két meredek éjszaka, és már nem bírom meginni őket...

Quote from: HVp213 on 2007-01-25, 17:06:33
amit nem iszok semmilyen körülmények között sem: sör, bor, ...

Na, az szar lehet... :)

Lythis

ez egy zseniálisan kúrvaértelmetlen topic.. minden elismerésem, hogy a gasztronómia nem bökte még ki a szemeidet... színvonal.

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-01-25, 17:38:35
ez egy zseniálisan kúrvaértelmetlen topic.. minden elismerésem, hogy a gasztronómia nem bökte még ki a szemeidet... színvonal.
:tezsvir:
+banplzthx

Dreamcleaver

Quote from: Fate on 2007-01-25, 16:38:08


Pelinkovácra gondolsz?

Nem, valami S-betűvel kezdődik asszem. Milyen ez a Pelinkovác?

Eddig 3 sikeres off a topikba and counting. Anyi a szemét thread a fórumon (modok munkára fel?)  pont ez zavar titeket... :rolleyes:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

igen. elég ennyi, vagy részletezzem?

oh noez, már 4...

Shuhants

Lythis is not going to let you play... Any of you! :)

Yakumo

Thx for God, hogy nem vagyok már Mod. Mostanában annyi xar gyűlik itt fel, hogy azt az én lekiismeretem már nem viselné el. Pláne a türelmem. XD

Meske

Ha már van ez a topic, akkor el is mondom a véleményem:

Hubertus :whoah:

És fúj-fúj sör!!!!  :hehe:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Eberinu

Töményből: tequila, pálinka, vodka,de nem egymagában. Bár ezeket ritkán,mert tényleg, ezek rövid italok és nem véletlenül.Amúgy boroskóla,sör (és nem a divat miatt a becks, hanem mert izre az a legjobb :D ,gondolod nem kóstoltam másfélét?), Unicum,St. Hubertus,Becherovka és Jager ami nem jön be...egyszer volt hogy megkóstoltam az abszintot,hát elég is volt, kinyirta a torkom :P

thrall

Quote from: Meske on 2007-01-25, 20:01:24

És fúj-fúj sör!!!!  :hehe:
teljesen egyetértek ;)

Egyébként amit iszok, az bor (de csak a vörös fajta!!!!), Abshinte, Unicum, meg néha-néha egy kis házi :D én csak ennyit iszom, de elég, meg nem sokat soha, csak amennyi jól esik (és az nem a részegség határa)

Dreamcleaver

Quote from: thrall on 2007-01-25, 20:49:05

csak amennyi jól esik (és az nem a részegség határa)

De néha ez a kettő ellentmond egymásnak!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Sörből a kedvenceim a Carlsberg, a Löwenbräu és a Stella, de megkóstolok mindent amit azelőtt nem :D A borokban déligyümölcsök ízeinek felfedezéséhez noob vagyok, úgyhogy csak azt mondom: száraz vörös vagy édes fehér FTW.

Töményből a Vilmos a kedvencem, de a tequila és a vodka sem rossz, elvétve pedig whiskeyt is szoktam inni(céltalan életemben egy határozott pont, hogy szeretnék elfogyasztani egyszer egy pohár Johnnie Walker Blue Labelt :smile:).

Selmo

Nem iszok sört, pezsgőt és fehér bort. A maradékból is csak az édeset.

Ha egy mod erre jár, javítsa ki a topic címét abszolútra. :)

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Na a Becherovka! Ez nem jutott eszembe, és nem is S-sel kezdődik. Stellával meg a Pilsnerrel az a fura dolog van, hogy sztem jobb az üveges mint a csapolt.

Amúgy ezek a labelek hogy is vannak? Red -> Blue -> Black? vagya Blue a legöregebb?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

A Blue a legöregebb. Red->Black->Gold->Blue

Moha

Hát, én nem vagyok egy nagy alkesz, de:
Sör - Pilsner Urquell, Amsel vagy Stella
Bor - Édes fehérbor (a Tokaji szamorodnitól nincs finomabb)
Rövid - Hubertus, Becherovka :)

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-25, 18:11:38
Quote from: Lythis on 2007-01-25, 18:03:18
igen. elég ennyi, vagy részletezzem?

oh noez, már 4...


Ha attól jobban éreznéd magad, dozo. :rolleyes:
nem. hassle. de ha már annyira érdekel: kúrvasok értelmét látom. Mi lenne ha nyitnánk egy "milyen színűt okádtál a legútóbbi ízes bebaszás után?" c topicot is. Ezt a ki mit iszik szívesen és mennyit témát kiveséztük már Xn alkalommal. Az h valaki nemrég tolta fel a virtuális pofáját a fórumra, és ezt esetlegesen nem tudja, az egy dolog, részemről leszarom. Viszont szerintem nem kéne rögtön topicotrittyentenie minden alkalommal, ha úgyérzi gondolja, hogy éppen világrahozta a spanyolviasz egy új formáját, és mert most olyat fog feldobni, amit előtte még senki.
Satisfied?

de egyébk not like I care, ha a nép látja értelmét, felőlem nyugodtan.

Moha

Na, közkérdéssé tettem a topic sorsát, innentől döntsön a nép! :)

Pirula

A téma úgyis örökzöld, anno valami hasonló indíttatásból lett a gasztronómia topic is. Nem lehetne bezsuppolni az egészet oda?

Xzone

Az offtopicban szerintem nem meglepő, hogy mindenféle, akár értelmetlennek tűnő témákat nyitnak az emberek.

Baldy

Hehe, látom ez az én topicom lesz :D
Na szóval: koktélok: ha adottak az alkotóelemek, akkor magam készitem el őket. Bár tequila sunrise az, amit szoktam csinálni, azt sem magamnak, lévén az én alapelvem: Alkholt keverni csak alkohollal szabad :)
Ebből következik: kedvenc koktélkölteményeimet magam kisérleteztem ki, egyet kivéve, de az családi titok...
És mivel saját költemények, nem is adom ki a recepteket a kezemből, de tény: kevés olyan alkoholt kultiváló ember van, aki a többségét megissza :)
Vannak persze félresikerültek is, arról sem értekezem egyelőre, csak annak mesélek, aki legalább egy koktélomat kipróbálta :)

És nézzük, mit szoktam inni: Röviden és tömören: Mindent, aminek mérhető az alkoholtartalma. És igen, nálam ez automatikusan kizárja az olyat, mint a Bacardi Breezer vagy alapból a Bacardit. Sör: még nem találkoztam olyannal, ami ne lett volna jó, a palackozottak közül. A csapolt sörök meg... rosszabbak persze, de szintén lecsúszik. Kivéve mondjuk olyan helyeken, mint Zöld Pardon és barátai. Meg a kocsmák házi sörei... Isten kimélj tőlük!

Jelen pillanatban meg mézes körtepálinkát iszogatok, na.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Fate

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-25, 17:59:08

Nem, valami S-betűvel kezdődik asszem. Milyen ez a Pelinkovác?

Pelinkovác=ürmöspálinka

Én Szerbiában találkoztam vele, de már a szaga is gyomorforgató volt.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"