Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

phr0zen

Igaz hogy még csak 2 epizódot láttam belőle,de már ez meggyőzött:Számomra mátol a Trigun helyett a Great Teacher Onizuka az audiovizuális szórakoztatás csúcspontja.:hopp:

Tiaro

GTO? Azmiaz?
Egyébként vigyázz, nehogy Vash-szan megsértődjön... :D
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Sky

Most fejeztem be a Vandread-t(argh....), elkezdtem a Full Metal Panic-t(aaaaaaaaarrrrrrrrrggggghhhh......) és a köv a Trigun(???) lesz...

Király anime-k, csak kicsit(nagyon) fárasztóak...
Mess with the best,
Die like the rest...

Shock12

VanDread. Errõl ismeritek a véleményem... :D :D FMP... na igen... az is egy klasszis... (de a fárasztó részeket fokozták az FMP2ben :D ... ez is valakinek tetszik/valakinek nem...) Helyes :) Csak szorgosan ;)

Tiaro

FMP powa! Mondjuk nagyobb durranást vártam a végére, de jó sorozat volt... és néha szétröhögtem magam rajta... A második résszel még nem találkoztam.. megéri leszedni? :confused:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shock12

QuoteOriginally posted by Tiaro
FMP powa! Mondjuk nagyobb durranást vártam a végére, de jó sorozat volt... és néha szétröhögtem magam rajta... A második résszel még nem találkoztam.. megéri leszedni? :confused:
Második sorozat... meg, mindenképpen. Ami miatt sokaknak nem tetszik, az az, hogy komolytalanabb az elsõnél (kevesebb dráma) :D

phr0zen

QuoteOriginally posted by Sky
Most fejeztem be a Vandread-t(argh....), elkezdtem a Full Metal Panic-t(aaaaaaaaarrrrrrrrrggggghhhh......) és a köv a Trigun(???) lesz...

Király anime-k, csak kicsit(nagyon) fárasztóak...

Trigun über alles!Nálam az egyik abszolút kedvenc.;)

roderick

QuoteOriginally posted by Shock12
Második sorozat... meg, mindenképpen. Ami miatt sokaknak nem tetszik, az az, hogy komolytalanabb az elsõnél (kevesebb dráma) :D

Meg azért se teccik, mert bántják benne a szociológusokat!!!!!!!

Amúgy tök jó, csak mecha nincs benne... akkor meg mitól Metal???
:rolleyes:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Shock12

QuoteOriginally posted by roderick
Meg azért se teccik, mert bántják benne a szociológusokat!!!!!!!

Amúgy tök jó, csak mecha nincs benne... akkor meg mitól Metal???
:rolleyes:

A fegyverek fémjétõl... abból viszont van benne tonnaszám (a speciál, TVben nem vetített részt láttátok ?! Huhh.... :D )

roderick

QuoteOriginally posted by Shock12
A fegyverek fémjétõl... abból viszont van benne tonnaszám (a speciál, TVben nem vetített részt láttátok ?! Huhh.... :D )


1. Ja, így már értem... :)
2. az melyik az a speciál?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Shock12

QuoteOriginally posted by roderick
2. az melyik az a speciál?
Nem vetített 2. rész, teljes hosszúságú.... az anime-kingdom subbolta csak le, torrenten volt kint.

.Attila

FMP - FMP2 különbség:

FMP = történet + magánélet + humor
FMP2 = magánélet + humor (töménytelen mennyiségben)

Az FMP2 gyakorlatilag csak humor, a részek szinte teljesen különállóak (azért egy vékony szál van). Ezzel nem fikázni akarom, sőt, nekem is nagyon tetszett (valahogy ez a 0 szociális ismeretekkel rendelkező, mindenben csak a katonai dolgokat látó ember esetei nekem nagyon bejönnek:p )

Cobra

Most néztem meg a Gundam Wing - Endless Waltz -ot és nagyon tetszett, bár az angol dubot nem kellett volna meghallgatnom, mivel bleee. A legzavaróbb viszont az volt, hogy elvileg DVD rip, mégis sokszor más volt a sub megfogalazása, mint amit a dubban mondtak, ami eléggé furcsa. Meg a Wing Zero-ra se kellettek volna azok a szárnyak.
Leszedtem kíváncsiságból a sorozat utolsó részét is, és teljesen más az intro, mint a német verzióban (ami most ment végig a Tele5-ön). Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok, de nekem a német intro és a zenéje is jobban tetszett, mint az eredetié. A német dub meg majdnemhogy jobb, mint az eredeti, de az angolnál mindenképpen nagyságrendekkel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tiaro

FMP2: Köszi a válaszokat, meggyőztetek. Tépem is lefelé... :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

deyo

A sok dráma után úgy gondoltam elkel egy kicsit vidámabb anime... az első rész alapján azt kell mondjam nem  tévedtem amikor úgy döntöttem, hogy ezt meg kell nézni:-)))
Feltételezem ez végig ilyen lesz:-)) Ami nem baj.. sőt:-))

kisvirag

továbbra is nálam a csúcs:
.hack//liminality
meg
.hack//sign

hozzá kell tenni, liminality-t magyar felirattal volt szerencsém megnézni (már az első két részt), és ezért is van ott a csúcson.
meg úgy önmagáért.

/me alapjában véve fantasy rajongó

szóval további top akárhány:
Noir
Inu Yasha
Shaman King (nagyon jó volna, ha nem lenne olyan csapnivaló a vége)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Michi

Best top 10 by Michi:
10.Slayers
9.Hakkenden
8.Hoshi no koe
7.Witch Hunter Robin
6.Lain
5.Gensomaden Saiyuki
4.Vampire Hunter D Blodlust
3.Hellsing
2.Ayashi no Ceres
1.Angel Sanctuary
All those beautiful people
I want to have them all
All those porcelain models
If only i could make them fall

deyo

Na ennek is a végére értem (legalábbis a sorozatnak)... baromi jó volt... azok az idióta poénok nagyon el lettek találva...:-))
Csak abba kötnék bele, hogy nem tetszett a vége... a 24. rész vége még csak-csak elment, de a 25. rész mindent elrontott:-((
Épp készülődök nekivágni a Specials/OVA duónak... remélem az helyrehozza a dolgokat... szeretem a HappyEnd-et... legalábbis az ilyen anime-oknál...:-)))
Bár hogy őszinte legyek ennél az anime-nál sztem nem lehet igazi HappyEnd-et csinálni... bár ki tudja:-))

Shock12

QuoteOriginally posted by deyo
Na ennek is a végére értem (legalábbis a sorozatnak)... baromi jó volt... azok az idióta poénok nagyon el lettek találva...:-))
Csak abba kötnék bele, hogy nem tetszett a vége... a 24. rész vége még csak-csak elment, de a 25. rész mindent elrontott:-((
Épp készülődök nekivágni a Specials/OVA duónak... remélem az helyrehozza a dolgokat... szeretem a HappyEnd-et... legalábbis az ilyen anime-oknál...:-)))
Bár hogy őszinte legyek ennél az anime-nál sztem nem lehet igazi HappyEnd-et csinálni... bár ki tudja:-))

Manga kötelezõ, ha majd befejezted az Xmas, Spring szpesölt, meg az OVÁt.... megsúgom: lehet ;)

Zelmor

Igenigen!!
Olvasd el a mangát!! Kifolyik a szemed a monitortól de olvasd!! Nagyonjó!! Olvasd!! Love Hina manga jó!! Olvassa mindenki!! Motoko-chan rulz!! XD
(Amúgy nekem az OVA rajzolási stílusa nem tetszett. Naon elütött a sorozatétól...) X(

Shock12

QuoteOriginally posted by Zelmor
Igenigen!!
Olvasd el a mangát!! Kifolyik a szemed a monitortól de olvasd!! Nagyonjó!! Olvasd!! Love Hina manga jó!! Olvassa mindenki!! Motoko-chan rulz!! XD
(Amúgy nekem az OVA rajzolási stílusa nem tetszett. Naon elütött a sorozatétól...) X(

Nekem legjobban a következõ fordítás tetszett: "Muffinstiffness ?! Wuzzat ?!" - Hát azon mindíg szétröhögöm magam... pedig már olvastam egy párszor... :D !
Motoko tényleg érdekes dolgokat mûvel... ;)

Zelmor

QuoteOriginally posted by Shock12
Nekem legjobban a következõ fordítás tetszett: "Muffinstiffness ?! Wuzzat ?!" - Hát azon mindíg szétröhögöm magam... pedig már olvastam egy párszor... :D !
Motoko tényleg érdekes dolgokat mûvel... ;)

IGEEEN!!! XD Én imádom a dolgait! Egyik kedvenc női szereplőm! XD

deyo

#502
QuoteOriginally posted by Zelmor
Igenigen!!
Olvasd el a mangát!! Kifolyik a szemed a monitortól de olvasd!! Nagyonjó!! Olvasd!! Love Hina manga jó!! Olvassa mindenki!! Motoko-chan rulz!! XD
(Amúgy nekem az OVA rajzolási stílusa nem tetszett. Naon elütött a sorozatétól...) X(
Biztos, hogy elolvasom a mangát is... csak most épp nincs 500MB helyem... a special/ova-nak is úgy kellett erőltetnem helyet... letöltéskor mikor már csak 4 sec volt vissza akkor írta ki, hogy nincs elég hely:-((
Az biztos, hogy Motoko is szimpatikus, de nekem Narusegawa a kedvencem... annyira temperamentumos, hogy az már vonzó:-))

Nemtom... lehet, hogy csak én éreztem úgy, de némi hasonlóságot véltem felfedezni bizonyos karakterek között:
(a) ExcelSaga/Hyatt <=> LoveHina/Mitsumi
(b) X/Arashi <=> LoveHina/Motoko
Nem mondom, hogy teljesen ugyanolyanok, mert messze nem, de azért van némi hasonlóság... főleg Hyatt/Mitsumi:-))

Shock12

QuoteOriginally posted by deyo
Motoko-Narusegawa
Persze egyikõjüket sem szabad elhanyagolni, nekem is Naru a kedvencem... node korántsem a temperamentumossága miatt... de ha már Naru foglalt, és "beérem" Mutsumi-san ölelésével is... ;) ! Habár ha jobban belegondolok, Motoko tényleg nem egy rossz party... hümm... hümm...

deyo

#504
Na igen... azért a végére csak kikerekedett a dolog:-))
Kár, hogy az életben az ember sohase találkozik Narusegawa-hoz hasonló lányokkal...:-(((
Asszem nem bánnám ha én is "csak" egy anime főszereplője lennék:-)))

Asszem kiválasztom a következő "áldozati anime"-ot... bár lehet, hogy egy darabig álmodozok még a LoveHina-n... (no meg persze ha lesz helyem elolvasom a mangát):D

És végül néhány idézet ami sztem illik ide:
...A Dream is just a Dream... - X

Your time to celebrate will come, but
you've gotta hold your arms out wide.
- LoveHina

You've got to run and run
until you've found true love.
- LoveHina

Sky

Az én kedvencem is Naru, de néha ilyesztő teljesítményeket tud kicsikarni az amúgy törékenyne tetsző testéből...(Nem sok ember képes egy ütéssel Föld körüli pályára állítani egy min 60 kilós "embert"...):D:D:D:D
Mess with the best,
Die like the rest...

deyo

QuoteOriginally posted by Sky
Az én kedvencem is Naru, de néha ilyesztő teljesítményeket tud kicsikarni az amúgy törékenyne tetsző testéből...(Nem sok ember képes egy ütéssel Föld körüli pályára állítani egy min 60 kilós "embert"...):D:D:D:D
Azért az Special/OVA duó-ban igen jelentős változásokon megy keresztül... már egyáltalán nem annyira ijesztő:-))

Sky

Nekem a zene tetszik még nagyon...
Főleg a két szám az idolos részből("Egao no Mirae o" és "Mainichi ga Otenkii" azthiszem...mármint a cím biztos ez, de a helyesírás lehet hogy nem...)
És a special-ben már tényleg nem olyan durva, az OVA-t meg még nem láttam...
Mess with the best,
Die like the rest...

deyo

QuoteOriginally posted by Sky
Nekem a zene tetszik még nagyon...
Főleg a két szám az idolos részből("Egao no Mirae o" és "Mainichi ga Otenkii" azthiszem...mármint a cím biztos ez, de a helyesírás lehet hogy nem...)
És a special-ben már tényleg nem olyan durva, az OVA-t meg még nem láttam...
Ha szereted a "befejezett" HappyEnd-et akkor sztem feltétlen nézd meg az OVA-t... mert ugyebár azért a 2 special nem zárja le rendesen a dolgokat:-))
Bár hozzátenném, hogy ha olyan érzelgőd vagy mint én (aki még a sorozat utolsó pár részén is sírt) akkor az OVA-n is fogsz:-))  Minden jó ha jó a vége:-))

Sky

Végig olvastam a mangát...
Az sztem még az OVA-nál is befejezettebb...
Nem lövöm le a poént, hátha nem olvastad...
Majd az OVA-t is megnézem ha lesz időm letölteni...
Mess with the best,
Die like the rest...