Main Menu

EVE Online

Started by Suszi, 2006-01-06, 12:16:54

Previous topic - Next topic

csacsa

Quote from: Tycho on 2008-01-08, 02:33:30
Nekem van egy török ismerősöm benne, akit még tremulousból ismerek, az a fazon az egészet fizetné nekem, az a kötelezőt is az elején, nem csak az első párszázmilla iskert, csak játtszak vele ott is, de a hódító óta én rettegek egy ilyen online jelenlétet igénylő játéktól, mert igazán hamar addikt leszek és az EVE az pontosan az, amit én szeretek :angyali: szóval a kérdésem annyi, mennyit kell vele játtszani online, mennyire várja el egy corp a jelenlétet, vagy hogy működik a dolog, mi történik veled amikor nem vagy belépve? (Így is félek, hogy nem bírok kilépni majd, pedig rengeteget kell tanulni... de már egy éve kerülgetem az EVE-et :eek: )
Az elején marha sokat kell online lenni, mert a karidnak sokat kell tanulni, neked meg bányásznod, hogy legyen hajód meg lóvéd. Ha corp tag vagy,akkorm eg a feladatodhoz mérten kell aktív lenned, vagy az accodat tudnia kell vkinek, hgy tudják a cuccod mozgatni. Bátyám elég rég tolja így van kis rálátásom a dologra. Ha nem vagy online a karidnak betehetsz tanulni skilleket, és az tanulni is fogja offline is. A poén hogy van olyan skill, amit több hétig is tanulsz vagy akár 1 hónapig is.  :D HA terepen logolsz ki és nem vmi bázison, akkor automatikusan kiwarpolsz safe pontra, ahol nem tudnak kilőni.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Suszi

Quote from: Tycho on 2008-01-08, 02:33:30
Nekem van egy török ismerősöm benne, akit még tremulousból ismerek, az a fazon az egészet fizetné nekem, az a kötelezőt is az elején, nem csak az első párszázmilla iskert, csak játtszak vele ott is, de a hódító óta én rettegek egy ilyen online jelenlétet igénylő játéktól, mert igazán hamar addikt leszek és az EVE az pontosan az, amit én szeretek :angyali: szóval a kérdésem annyi, mennyit kell vele játtszani online, mennyire várja el egy corp a jelenlétet, vagy hogy működik a dolog, mi történik veled amikor nem vagy belépve? (Így is félek, hogy nem bírok kilépni majd, pedig rengeteget kell tanulni... de már egy éve kerülgetem az EVE-et :eek: )

Az elején tényleg érdemes sokat online lenni, mert a kezdeti skillek elég gyorsan megvannak, és ahhoz, hogy újat kezdj bejelentkezve kell lenned. Az, hogy a cég mennyi online órát vár el, az természetesen cégfüggő. Általánosan elmondható, hogy az RL életet előrébb hozzák, és nem hiszem, hogy bárki is kirúgna egy cégből amiatt, mert a való életben dolgod volt, és nem tudsz beloggolni emiatt. (A fogalmazásért bocsi, még korán van :P )

Quote from: csacsa on 2008-01-08, 05:15:37HA terepen logolsz ki és nem vmi bázison, akkor automatikusan kiwarpolsz safe pontra, ahol nem tudnak kilőni.
Ez így nem teljesen igaz, ugyanis ha beléd lőttek mielött leloggoltál, akkor van egy 15 perces időintervallum, mikor ki tudnak scanneleni, és akkor még offline is pukkanhatsz. Ez persze inkább 0.0-ra igaz.

csacsa

#32
0.0ban kilogolni igen vicces dolog, én nem próbálnám meg.  :Kiraly:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Suszi

Én próbáltam már, és sikerült életben maradnom, 1* :D
Szóval egyáltalán nem garantált megmenekülés...

Fazék

Steam Goes MMO With EVE Online
Steam hozzáféréssel 21 napig ingyenesen kipróbálható!

Tycho

Quote from: Fazék on 2008-01-23, 13:07:13
Steam Goes MMO With EVE Online
Steam hozzáféréssel 21 napig ingyenesen kipróbálható!

És nekem van steamem, mert a vidkarihoz kaptam ingyen valve cuccost :hehe:  :merci: Fazék kolléga, vizsgák után jövök! (Igaz tudom már melyik corp.hoz fogok menni, mert van egy török haverom aki már hónapok óta EVE-re csábít  :hehe: )

:hail:

Suszi

Hajrá, várunk szeretettel eve világában.
Ha kell egy kis segítség, írj evemailt nekem ingame (Suszi)

Alkyra

#37
Quote from: Fazék on 2008-01-23, 13:07:13
Steam Goes MMO With EVE Online
Steam hozzáféréssel 21 napig ingyenesen kipróbálható!

kipróbálom én is.van eredeti hl2 ömXD azé durva hogy "csak" 200,000 játékos van...(mármint a wow 10 millójához képest durva..)

Suszi

Ez igaz, de egyetlen egy szerveren, ezt ne felejtsd el.  :whoah:

csacsa

Gondoltam mutatok egykis kedvcsinálót azoknak, akik szemznek az EVE online-al.Tavaly ősszel egy magyar csapat nyerte meg a 4th Alliance Tournament-et. Többek között bátyám is résztvett benne.  :cool:
ez csak a döntő
itt pedig az összes videó a bajnokságról http://www.eve-online.tv/tournament.aspx
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Alkyra

#40
Quote from: csacsa on 2008-01-25, 10:36:26
Gondoltam mutatok egykis kedvcsinálót azoknak, akik szemznek az EVE online-al.Tavaly ősszel egy magyar csapat nyerte meg a 4th Alliance Tournament-et. Többek között bátyám is résztvett benne.  :cool:
ez csak a döntő
itt pedig az összes videó a bajnokságról http://www.eve-online.tv/tournament.aspx

még nem lehet reggelni steam accounttal, ahogy elnézem, majd szóljatok, ha már ez lehetséges s jövök.^^

olvasgattam a leírást de nem nagyon értem h mi a lényege a gamenek.
quest based? monster based? rengeteg faj(én tuti vlm harcos leszek, NAGY csatahajót akarok vezetni...:))

Aki ismeri a játékot, az tudna pár mondatot írni róla? s h miként is kezdjek neki...

Suszi

#41
Akkor eg kis ismertető:
Szóval 4 fő "faj" található a játékban. (azért fő, mert mindegyik fajnak vannak vérvonalai attól függően, hogy milyen karaktert akar indítani az ember)
Mindenki BÁRMILYEN hajótípust kitanulhat vezetni, még más fajba tartozót is!
A játékban lehetőség van küldetéseket megodani, bányászni, npc hajókra vadászni, pvp-zni, gyártani, kutatni, pos-t (állomást) üzemeltetni, stb.
Ebben a játékban a karakteredet egyenlőre nem láthatod teljes valójában (értsd ezalatt azt, hogy a karakteredet nem 3. személy nézetből irányítod, hanem mikor állomáson vagy bedockolva, akkor a hangátodat látod, mikor az űrben röpködsz, akkor meg a hajódat) Ezen a jövőben akarnak változtatni, de nem tudni mikor lesz belőle valami. A kereskedelem teljes mértékben játékosok által készített/bányászott/npc hajók lootjából összeszedett/legyártott tárgyakra/hajókra/stb alapul. A karaktered akkor is tanul, mikor te éppnem játszol (feltéve, hogy beindítottál valamilyen skillt). Egy hajó kitanulása úgy működik, hogy megveszed az adott hajó skill bookját, teljesíted a hajó előfeltételeit, majd kitanulod a skillt. Rengeteg skill található a játékban, gyakorlatilag mindenre.
A rendszerek között úgynevezett jump gate-eken kereszül lehet közlekedni. A rendszerben pedig warp-pal.
A hajóosztályok a következők növekvő sorrendben:
Rookie ship - ezt kapja meg minden karakter, minden induláskor. Gyakorlatilag semmire sem jó (max a tutorial végigviteléhez), de néha hasznos lehet.
Shuttle - csak gyors közlekedésre használható, nem lehet rá fegyvert, vagy bármi egyebet rárakni
Fregatt - ez a legkisebb fittelhető (tehát rakható rá felszerelés, úgymint: fegyver, utánégető, shield és armor modulok, stb)
Destroyer - ez szerintem a leghaszontalanabb hajóosztály. Én még sosem használtam :P
Cruiser - cirkáló osztály. Itt mar sok hasznos ugyanakkoor nem méregdrága hajó található. Innentől felfelé már szinte csak hasznos hajók (specializált) találhatók.
Battlecruiser - hadicirkáló. Erős fegyverzet, de cirkálóosztályú hajótesterősség. Jó hajók ezek is.
Battleship - csatahajó osztájú hajók már pos warfareben is igen jól alkalmazhatóak. Erősek, strapabíróak, de lassúak.
Freighter - szállító hajó. Eszméletlen nagy cargo, de szörnyen lassú és nem lehet rá semmilyen modult sem fittelni.
Jump Freighter - hasonló az eőzőhöz, de tud féregjáratot nyitni, így ki tudja kerülni a jump gate-ek használatát.
Carrier - hordozóhajó. Fegyverzetet nem lehet ráfittelni, de nagyon jól irányítja a drónokat. Jump gate-et nem tud használni, mert túl nagy hozzá, viszont tud féregjáratot nyitni magának.
Dreadnough - szinte kizárólag csak pos warfarere alkalmazható. Eszméletlen sebzés és sebzésfelfogó képesség, viszont nagyon csiga. Csak féregjáratban tud közlekedni.
Mothership - anyahajó. Lényegében egy nagyobb carrier pár plusz bónusszal. Csak féregjáratban tud közlekedni.
Titán - a játékban létező legnagyobb hajóosztály. Azt hiszem a neve elárul mindent :) Csak féregjáratban tud közlekedni.
Ha van valami kérdésetek írjatok, és legjobb tudásom szerint válaszolok.

szerk.: ez a kis ízelítő természetesen közel sem teljes. Olyan leírást azt hiszem képtelenség lenne készíteni ehhez a játékoz!

Alkyra

mit javasolsz egy pvp kedvelőnek? faj, vérvonal stb stb stb

Suszi

Ez ízlés függő.
Amarr - Armor tank, lézer.
Caldari - Shield tank, rakéták.
Gallente - Armor tank, hybrid fegyverek (töltényesek)
Minmatar - Armor/Shield tank, hybrid/rakéta.

Én caldari vagyok, szerintem az a legjobb pvp-re, de minden fajban megvan a potenciál, csak jól kell indítani. Hozzá teszem, hogy én nem vagyok nagy pvp fun :)

A karakternek van 5 attrbútuma: intelligencia, perception, charisma, willpower, memory.
Minden skillnek van egy elsődleges és egy másodlagos attribútumigénye. Ezen attribútumok meg a skill nehézsége határozza meg a tanulási időt.
Az attribútumokat lehet növelni egy darabig skillből, illetve implantok segítségével.

Alkyra

Quote from: Suszi on 2008-01-25, 13:51:48
Ez ízlés függő.
Amarr - Armor tank, lézer.
Caldari - Shield tank, rakéták.
Gallente - Armor tank, hybrid fegyverek (töltényesek)
Minmatar - Armor/Shield tank, hybrid/rakéta.

Én caldari vagyok, szerintem az a legjobb pvp-re, de minden fajban megvan a potenciál, csak jól kell indítani. Hozzá teszem, hogy én nem vagyok nagy pvp fun :)

A karakternek van 5 attrbútuma: intelligencia, perception, charisma, willpower, memory.
Minden skillnek van egy elsődleges és egy másodlagos attribútumigénye. Ezen attribútumok meg a skill nehézsége határozza meg a tanulási időt.
Az attribútumokat lehet növelni egy darabig skillből, illetve implantok segítségével.

Én Anchor akartam lennie alapból(Caldari Vérvonal), úgytűnik h jó választásnak indult.:)
Márcsak meg kell várni mikor ez steames cucc müködni fog...

Suszi

Érdekességképpen itt a karaterem:
Suszi

Tycho

Ha npc hajókat akarok darabolni hadihajókkal és főleg a gallente hajók tettszenek, akkor hogyan érdemes elindulni?

(pvp-t jóval később, ha már tudom mi hogy megy :hehe: )

Suszi

Azt javaslom, hogy ha megy az angol, akkor mindenképpen csináld végig a tutorialt (nem rövid, készülj fel), ugyanis ott nagyon sokat lehet tanulni. Ezután meg keress egy magyar céget (nézz körbe itt: eve-online.hu). Van sok olyan magyar cég, akik foglalkoznak új játékosok elirányításával is.

White SeeD

Olyan problémám lenne, hogy hogyan tudom megnagyobbítani a rakteremet?
Nézem mindenhol de nemigazán igazodok ki a sok összevissza rakott menün. A boltos meg kiröhög, hogy nem vagyok lojális, húzzak el.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Most milyen hajóval próbálkozol?
Esetleg (ha van rá pénzed) vegyél egy nagyobb rakterű hajót, vagy szerelj fel a mostanira egy raktérnövelő modult.

White SeeD

#50
Gagyi kezdőhajóm volt.
Most van egy alap miner feregatt meg egy alap támadó fregatt.
A pénzel nem is lenne gond, van már 600K-m, meg 100K mineralom, csak éppen skillek nincsenek hajókhoz :smile:
De elszúrtam a karim, mert annyira mineresre sikerült, hogy máshoz nem is ért. Gagyi small ion cannonaim vannak, azzal meg nem sokra megyek kalózok ellen. ::)
Lehet újrakezdem és valami kevert karatert állítok össze.



BTW, válaszoltam a gameban a mailre. Remélem elment. Nincsen kimenő levelek fiókja, így nem vagyok benne biztos.
Főleg hogy a legelső levelet valahogy saját magamnak küldtem el, noha téged írtalak címzettnek :D

Hülye suply ship. nem tudom kilőni. Még a pajzsot sem tudok lehámozni róla :grrr:
ilyen szinten ilyen feladatot adni. Csapatot meg nem sikerült összeszednem hozzá :mad:

közben megvolt első lePK-zásom.
Kedves ember jött, felvett csapatba, kilőtte a hajóm, majd a supply shipet is, majd a kapszulámat... nagyon rendes ember.
Most visszamászok megnézem, hogy így is sikerült-e a missió és ki tudom-e venni a cuccost ami kell.
A hajóm biztosítva volt, kivácsi vagyok mennyit kapok érte.

2008.09.28:
Megint kilőttek. Már megint valami nagy dög, jó messziről. Ráadásúl egy mocsok fírmer volt, az a fajta, amelyik telespawnolja a chetet a hülye ajánlataival.

Viszont tetszik, hogy a gép jegyzi kik öltek meg, így mikor lesz megfelelő hajóm, majd tudom kiket kell keresni és irtani :__devil:
Viszont a saját fajtám ki tud lőni :eek:
Viszont így elégé fogy a pénzem. Ma is elkönyvelhetek 200K veszteséget :mad:

2008.09.29.
Úgy néz ki egyenlőre a legjobb stratégia, ha bent ülök a dokkban és tanultom a skilleket. Bár elég dúrva időkk vannak. Egy lv4es skill megtanulása 2 napig tart ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

*Use Phoenix Down*

Kemény 5 fontért megvettem a gamet. (Vajon tudják, hogy a resellerük ennyiért adja, miközben ők 20 fontért? :D)

Caldari oldalon indítottam. az első nap eredménye 2 milla és Merlin hajó. (amit már vezetni is tudok.)
Viszont a skillekkel nagyon el vagyok maradva.
Noha van "jó" hajóm fegyverzeten kívül semmi mást nem tudok rárakni.

A capacitor azonnal kiakad amint rárakok pl egy ballistic deflection shildet. ::)
Egy gagyi civilian shild boostert még elbír, a maradék 3 slot meg szabadon díszeleg :ejj:


Szokásos whiteseed néven tevékenykedem, és belépnék valami klánszerűségbe :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Szerintem keresd fel első körben a "HUN" chatornát a játékon belül (channels and mailing lists -> channels -> join channel és gépeld be, hogy hun)
Ott találsz segítőkész embereket és valószínűleg olyan helyet is ahova szívesen csatlakoznál. Viszont arra számíts, hogy ez nem egy rövid játék. Igaz, a karakter folyamatosan tanul, de rengeteg skill van, amit megtanulhatsz :)

White SeeD

Köszi, megnézem a channelt.
A sok skillre már rájöttem. Főleg mikor ezt sem engedte feltenni, azt sem.

Most viszont vagy én nem értem vagy a gép mondja rosszul, de ilyet szól, hogy 10 nap a fregatt lv4 megtanulása . 16.000/92.000 skillpont arányakármi.
A gép tudja rosszul (60K skillponton kezdtem, egy napa alatt 15-20K jött össze. Ha 16K kell hozzá, akkor max 1 nap alatt meglesz :confused:)
Vagy tényleg annyi idő lesz az az lv4es skill? :zomg:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

csacsa

lehet most kicsit kedvszegő leszek, de vannak skillek amiknek az elsajátításához másfél hónap kell, és ez még nem is fullos skill.  :hehe:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

White SeeD

Akkor egy honap alatt nem lesz battle-shipem. Jobban mondva lenni lehet, csak nem tudom majd használni :frown: De már a is Crusider necces lehet.

Ha sok pénzem lenne ez kellemes kis 2. mmorpg lehetne. De főnek kevés (lassú játékmenet miatt). Csak a pénzt nyelné még sem haladnék előre.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

csacsa

na igen, az Eve az nem 1-2 hónapos game. Években is lehet számolni vele. bátyám azóta tolja kb mióta indult.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Lythis

Quote(...) it's an executive toy for high powered business men who are too busy to play a real game. Something that you run in the background and occasionally mess with in between negotiating merges, neglecting your spouse and becoming emotionally dead.

Suszi

Én lassan 4 éve játszom vele és közel sem tud a karakterem mindent (igaz pvp-re már nagyon frankó).
EVE-ben a lényeg az, hogy találd meg, hogy mit és kikkel szeretnél játszani, hiszen nagyon összetett és egyedül boldogulni szinte reménytelen (és unalmas is). Ráadásul ez egy MMO a szó legszorosabb értelmében. És én is játszom mást mellette, mert néha én is megunom (de mindig visszajön a kedvem hozzá rövid időn belül :) )

White SeeD

Mázli. Talán sikerül belépni egy magyar klánba. És tőlem csak 10 ugrásra van a klánközpontuk. Igaz már 0.5 ös a bizt szint igy csak belépek és húzok vissza :D
Viszont egy tetü scamernek majdnem bedöltem. Már az gyanus volt hogy 500 millát kínál 30K ásványért, aztán mikor kértem elöleget 10 milla helyett 0.10et küldött. Jó, ezen átláttam. Viszont majdnem bedöltem a "free gift"-es szövegnek. Már majdnem felvettem de eszembe jutott, hogy ha jetison, legyen az bármi és felveszem támadható leszek.
Így rábaszott a mocsok. :ejnye:

A fregatt skill meg 10 naprol lement 1 napra, így talán még is összejönnek a számításaim. Mindenesetre már nem fogom elhinni amit kiír. Majd mikor kezdem a skillt stopperrel lemérem a pontszerzést, beszorzom a skillpontokkal és kijön a nagyjából mennyi idő míg elkészül időbecslés :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6