Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Ramiz:eek: :eek: :eek:

A normálisságát kétségbe vonó postodért kaptad a figyelmeztetést. ;)

On: Scrapped Princess 01 (másodszorra): Raquel még mindig pwnz m3. :lazza:

Yakumo

Quote from: Chiyouni@Yakumo: ki van az avádon és melyik animébõl van?
Saikano-ból van. (teljes japán cím: Saishuu Heiki Kanojo) (angol cím: She, the Ultimate Weapon)
Shuji-nak hívják a srácot amúgy. Én nagyon ajánlom a Saikano-t megnézésre, de lelkileg készülj fel rá, mert nagyon komoly anime. De érdemes megnézni, nagyon jó. (sztem)

RE@L

Hehe, szóval végre megnéztem a Spirited Away-t. Gyönyörû, újabb szívmelengetõ film a Ghibli stúdiótól. ("Kelet Disney-e") Nagyon többet nemtudok róla mondani hisz mindenki ismeri és csak én voltam olyan hogy most értem el addig h megkaptam DVD-n :$ amit sajnáltam is 1 részrõl mert nincs rajta egyáltalán felirat és kivételesen a Magyar Szinkron nem állt a fülemre :( De nagyon megérte viszont még mindig tartom magam ahoz hogy Miyazaki filmeket úgy érdemes nézni ha elõtte láttunk már párat. (sajna én a Nausicaa-n kívül Chihiro-t láttam tõle csak)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ready2

Quote from: YakumoSaikano-ból van. (teljes japán cím: Saishuu Heiki Kanojo) (angol cím: She, the Ultimate Weapon)
Shuji-nak hívják a srácot amúgy. Én nagyon ajánlom a Saikano-t megnézésre, de lelkileg készülj fel rá, mert nagyon komoly anime. De érdemes megnézni, nagyon jó. (sztem)

ja elegjo drama. nehol nekem kicsit tul erzelgos, de ettol fuggetlenul enis csak ajanlani tudom :)

Bandita ^^

Egészen véletlenül találtam rá a Hikaru no Go-ra.
A zenéje nekem nagyon tetszik, és ugynéz ki hogy jo a története is. Igaz sport-anime.
Amugy látta valaki?
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Chiyouni

Quote from: YakumoSaikano-ból van. (teljes japán cím: Saishuu Heiki Kanojo) (angol cím: She, the Ultimate Weapon)
Shuji-nak hívják a srácot amúgy. Én nagyon ajánlom a Saikano-t megnézésre, de lelkileg készülj fel rá, mert nagyon komoly anime. De érdemes megnézni, nagyon jó. (sztem)

Köszi! Nem baj, ha komoly, az kifejezetten elõnyös....belekukkantok majd :)

via_mala

#36
Quote from: Bandita ^^Egészen véletlenül találtam rá a Hikaru no Go-ra.
A zenéje nekem nagyon tetszik, és ugynéz ki hogy jo a története is. Igaz sport-anime.
Amugy látta valaki?
Én jó régen láttam belõle csupán egyetlen részt, ha jól emléxem a 65. epizódot. Az éppenséggel tetszett, de odáig még nem jutottam, hogy nekiugorjak a teljes sorozatnak, gondoltam majd lesz valaki, aki áradozik róla egy sort, de az utóbbi kb. 2 évben te vagy az elsõ, aki megemlíti.

Ma a Monster sorozatba vetettem bele magam, el is jutottam benne a 8. részig. Idáig tökéletesen követi a mangát, képileg nem nyújt többet, viszont a szokásos magas minõségû seiyuu prezentáció igazi értéktöbbletet nyújt. Sajnos vagy szerencsére a mangában már jóval elõrébb jártam, úgyhogy egyenlõre van idõm a részletek megfigyelésére, cserébe kevesebb meglepetést okoz az anime. De hát messze még a vége. :zen:

Quote from: ChiyouniKöszi! Nem baj, ha komoly, az kifejezetten elõnyös....belekukkantok majd :)
Hát akkor én tovább fokozom: nem szimplán nagyon komoly, hanem tragikus, vagy legalább is annak szánt sorozatról van szó. Annak aki elég jól rá tud hangolódni valószínûleg eléggé megrázó lehet, aki nem, annak meg kissé idegesítõ. Van még hozzá egy 2 részes OVA is, azt is meg lehet nézni, egy kis adalékinformációnak megteszi.

Quote from: ProfetaNa, két és fél év vinyón pihenés után végre megnéztem, mert körülöttem kb. csak az nem látta, aki nem nézett még animét; még ezen a fórumon is ezzel mutatkoznak be egyes Maretzuki-k. Gondoltam ha ninjás-bunyós alapmû, neki kéne már lassan ülni.
Izé.
Ennek most tetszenie kellett volna?
Attól függ a TV-sorozatot vagy a movie-t nézted meg. Az elõbbit sokan fújolják, amit többé-kevésbe értek is, de az utóbbit a többség kedvelni szokta.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Próféta

Quote from: via_malaAttól függ a TV-sorozatot vagy a movie-t nézted meg. Az elõbbit sokan fújolják, amit többé-kevésbe értek is, de az utóbbit a többség kedvelni szokta.
Korrekt a kérdés, ez a paraméter lemaradt. Nos, a movie-ról van szó. Én is valahogy úgy konstatáltam a helyzetet, ahogy írod, ezért is lepett meg, hogy nem tetszett, pedig papírforma szerint kellett volna ?! Sokakat láttam róla nyilatkozni, és negatív véleményt spec még nem találtam. Na mindegy, ezt is el kell valakinek kezdenie :)
2kikuchiyo: köszi, megnyugtattál...
2deaththief: ha megnézed majd a Shambala-t, mondd el Te is, megéri-e. Eddig itt a fórumon és máshol csak rosszatt és közepeset hallottam róla, nincs kedvem valami rémségbe fektetni az idõt...

sirtomi

Quote from: YakumoSaikano-ból van. (teljes japán cím: Saishuu Heiki Kanojo) (angol cím: She, the Ultimate Weapon)
Shuji-nak hívják a srácot amúgy. Én nagyon ajánlom a Saikano-t megnézésre, de lelkileg készülj fel rá, mert nagyon komoly anime. De érdemes megnézni, nagyon jó. (sztem)
Én az 5.ik részig jutottam vele és ott felfüggesztettem. Nem tudott lekötni, meghatni, vagy feldühíteni vagy bármit is csinálni az érzelmeimmel, lelkivilágommal, stb.
Lehet hogy egyszer még befejezem, de szerintem nem mostanában lesz.

deaththief

Quote from: YakumoSaikano-ból van. (teljes japán cím: Saishuu Heiki Kanojo) (angol cím: She, the Ultimate Weapon)
Shuji-nak hívják a srácot amúgy. Én nagyon ajánlom a Saikano-t megnézésre, de lelkileg készülj fel rá, mert nagyon komoly anime. De érdemes megnézni, nagyon jó. (sztem)
Asszem ha lement az fmp,akkor én is belekzdek.Ha tényleg durva,és hatni fog rám,szeretni fogom.Azt meg kell említenem,hogy nekem a Berserk volt az elsõ anime,amit végignéztem.Az hazavágott pár napra.Azóta sok sorozatot megnéztem,de még 1ik se érte el azt,amit a Berserk.
 


Kvikveg

Nos, erot vettem magamon, es befejeztem a GANTZ!-ot. Mar csak egy kerdesem van: WTF????!:mad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: KvikvegNos, erot vettem magamon, es befejeztem a GANTZ!-ot. Mar csak egy kerdesem van: WTF????!:mad:
hiába figyelmeztetett mindenki, hogy teljesen fölösleges végignézni? :)

kikuchiyo

Egy perccel háromnegyed elõtt estem be a moziba, és a kígyózó sorban álló emberek orra elõl elvittem az utolsó (lefoglalt) jegyet. Az ötödik sor szélére sikerült, korábban is lefoglalhattam volna.

Várakozás közben beszélgettem egy kicsit a Japán Alapítvány igazgatóhelyettesével, aki mint díszvendég volt jelen.

A terembe befelé menet mindenkinek osztottak ajándék üdítõt, bent pedig további meglepetések várták a nagyérdemût: egy :kiraly: poszter és egy Akirás evõpálcika. A poszterbõl talán jut még a további elõadásokra is, de a pálcika csak a premier nézõinek járt. (A végén meg még pezsgõ is olt, szóval bánhatja, aki nem jött el.)

Aztán beszélt az Odeon igazgatója, elmondta vagy nyolszor, hogy nagyon örül ezen a rendkívüli estén, mert ez egy rendkívüli este, hogy megnézhetjük ezt a rendkívüli filmet ezen a rendkívüli estén. Azt is mondta, hogy másfél évig tartott megszervezni a magyarországi vetítést, rendkívüli erõfeszítések árán, és köszönetképpen kiosztott néhány Akirás pólót pár név szerint kiemelt embernek. Hárman a közönségbõl is kaptak pólót, a jegyük sorszáma alapján sorsolva. (Itt volt egy vicces jelenet: az elsõ számot sokáig nem találták, aztán kiment egy pasas, de kiderült, hogy nem õ az, elnézte a számot. Aztán amikor a harmadik számot húzták ki, megint õ állt fel :))
Ezután egy -ha jól tudom- Filmvilágos ember beszélt sokáig, elmondta sokszor, hogy "ebbõl a szempontból ez egy rendkívüli film" percenként háromszáz szótagos sebességgel. (Mondott azért érdekes dolgokat is, például azt, hogy ezt az élményt össze sem lehet hasonlítani majd a harmadik generációs videokazettákon meg Junoszty tévéken látott Akirával, tehát aki már sokszor látta, annak is újdonságot fog jelenteni, többek között azért, mert a celluloid sokkal több színárnyalatot vissza tud adni, sokkal nagyobb a dinamikai tartománya, "a fáma szerint a filmben a piros színnek nem kevesebb, mint 99 árnyalatát használták, aki unatkozik, álljon neki megszámolni".)

Végül háromnegyed kilenckor elkezdõdött maga a FILM.
Ahogy mondták, kitûnõ képminõség és brutális hang jellemezte. Még az én helyemrõl is (a hangteret ugyebár nem az ötödik sor szélére optimalizálják) székbeszögezõ élmény volt nézni. Mögöttem ült egy hangos társaság, kihallottam néhány itteni usernevet, tehát vsz. egy usteames különítmény lehetett, szerencsére a film közben csendesebbek voltak.
Az angol szinkron egészen elviselhetõ volt, még jobban is értettem így a történetet, mint az eredeti szinkronnal. A magyar felirat már kevésbé ad okot elégedettségre, kicsit csúszott a szöveghez képest és voltak benne pontatlanságok.

Bár én csak 48 piros árnyalatot számoltam meg a végére, mégis bõségesen megérte, sõt, azt kell, hogy mondjam, aki valamit ad magára, az nem hagyhatja ki ezt az alkalmat, hogy moziban láthat egy ilyen kaliberû alkotást.
Failure is the default option

Fazék

#43
kikuchiyo pár héttel ezelõtt megemlítette a sorozatot és én kedvet kaptam hozzá, úgyis már régóta vártam, valami jó kis horror-sorozatot. De egy kicsit mást kaptam, mint amire számítottam.
Jó beszámolót nem tudok írni róla, mert jórészt fogalmam sincs a korabeli Japánról, a kabuki-ról és errõl a híres Tokaido Yotsuya Kaidan kabuki történetrõl, melyet ezen anime elsõ 4 része is feldolgoz, vagyis nem is tudok érdemben nyilatkozni, hogy mennyire felelnek meg a a múlt által állított követelményeknek. Sajnos rám szinte semmilyen szinten nem volt félelmetes hatással, de ettõl függetlenül érdeklõdéssel néztem végig a 4 részt, és nem bántam meg. a 4. rész utolsó 10 percében a történet lezárultával kapunk egy rövid történelmi áttekintést, a történet és a körülötte késõbbiekben elõforduló balesetekkel, babonákkal kapcsolatosan. tetszett hogy kimondták, amit érez is az ember, hogy a színdarabnak nem sok köze lehet a valósághoz, inkább megalkotásával, szájról-szájra terjedésével alakulhatott ki öngerjesztõ folyamatként a rettegés melyet kivált azokban, kik ennek az ismeretében nõttek föl. a kabuki színdarabot ha mûsorra kerül, napjainkban is nagy sikerrel játsszák. remélem azért az anime-s megvalósításnál jobb pár fokkal. az anime ajánlásába inkább nem mennék bele. még magam sem tudom eldönteni, hogy érdemes-e megnézetni másokkal, mint japán érdekesség indokon kívül. Számomra a rajzolása is hagyott némi kívánnivalót, de mégse érzem jogosnak hogy rondának kiáltsam ki. Maradjunk az 'érdekes' szónál :)

ami zavart egy kicsit az az OP volt, mert kicsit fura módon egy japán rap-et választottak hozzá, ami sztem az anime stílusához nem igazán megy és hirtelen nem is tudom mire vélni. ugyan tetszik a szám, jó az OP, csak nem tudom hogyan jutottak el odáig, hogy egy ilyet válasszanak be az anime elé... :confused:

Az Akira bemutatót meg sajnálom hogy kihagytam, de azt hiszem szimplán túl csalódott voltam, hogy egyszerûen senkit se tudtam rábeszélni ismerõsi körömbõl, hogy jöjjön megnézni, úgy hogy tényleg szívesen jött volna, ezért inkább passzoltam...

Yakumo

Quote from: KvikvegNos, erot vettem magamon, es befejeztem a GANTZ!-ot. Mar csak egy kerdesem van: WTF????!:mad:
:lol: Ez aranyos:D Ha ezek után még maradt rá életkedved, akkor irány mangát olvasni, nekem az jobban tetszett, bár azt hiszem az is fut még......

Feldin

Quote from: kikuchiyoEgy perccel háromnegyed elõtt estem be a moziba, és a kígyózó sorban álló emberek orra elõl elvittem az utolsó (lefoglalt) jegyet. Az ötödik sor szélére sikerült, korábban is lefoglalhattam volna.

Várakozás közben beszélgettem egy kicsit a Japán Alapítvány igazgatóhelyettesével, aki mint díszvendég volt jelen.

A terembe befelé menet mindenkinek osztottak ajándék üdítõt, bent pedig további meglepetések várták a nagyérdemût: egy :kiraly: poszter és egy Akirás evõpálcika. A poszterbõl talán jut még a további elõadásokra is, de a pálcika csak a premier nézõinek járt. (A végén meg még pezsgõ is olt, szóval bánhatja, aki nem jött el.)

Aztán beszélt az Odeon igazgatója, elmondta vagy nyolszor, hogy nagyon örül ezen a rendkívüli estén, mert ez egy rendkívüli este, hogy megnézhetjük ezt a rendkívüli filmet ezen a rendkívüli estén. Azt is mondta, hogy másfél évig tartott megszervezni a magyarországi vetítést, rendkívüli erõfeszítések árán, és köszönetképpen kiosztott néhány Akirás pólót pár név szerint kiemelt embernek. Hárman a közönségbõl is kaptak pólót, a jegyük sorszáma alapján sorsolva. (Itt volt egy vicces jelenet: az elsõ számot sokáig nem találták, aztán kiment egy pasas, de kiderült, hogy nem õ az, elnézte a számot. Aztán amikor a harmadik számot húzták ki, megint õ állt fel :))
Ezután egy -ha jól tudom- Filmvilágos ember beszélt sokáig, elmondta sokszor, hogy "ebbõl a szempontból ez egy rendkívüli film" percenként háromszáz szótagos sebességgel. (Mondott azért érdekes dolgokat is, például azt, hogy ezt az élményt össze sem lehet hasonlítani majd a harmadik generációs videokazettákon meg Junoszty tévéken látott Akirával, tehát aki már sokszor látta, annak is újdonságot fog jelenteni, többek között azért, mert a celluloid sokkal több színárnyalatot vissza tud adni, sokkal nagyobb a dinamikai tartománya, "a fáma szerint a filmben a piros színnek nem kevesebb, mint 99 árnyalatát használták, aki unatkozik, álljon neki megszámolni".)

Végül háromnegyed kilenckor elkezdõdött maga a FILM.
Ahogy mondták, kitûnõ képminõség és brutális hang jellemezte. Még az én helyemrõl is (a hangteret ugyebár nem az ötödik sor szélére optimalizálják) székbeszögezõ élmény volt nézni. Mögöttem ült egy hangos társaság, kihallottam néhány itteni usernevet, tehát vsz. egy usteames különítmény lehetett, szerencsére a film közben csendesebbek voltak.
Az angol szinkron egészen elviselhetõ volt, még jobban is értettem így a történetet, mint az eredeti szinkronnal. A magyar felirat már kevésbé ad okot elégedettségre, kicsit csúszott a szöveghez képest és voltak benne pontatlanságok.

Bár én csak 48 piros árnyalatot számoltam meg a végére, mégis bõségesen megérte, sõt, azt kell, hogy mondjam, aki valamit ad magára, az nem hagyhatja ki ezt az alkalmat, hogy moziban láthat egy ilyen kaliberû alkotást.

Ilyet Kikuchio! feltételezted volna h film közben dumálunk? ejj :D
Egyébként Baldyval voltunk meg barátnéjével.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

sirtomi

Quote from: kikuchiyo...

Bár én csak 48 piros árnyalatot számoltam meg a végére, mégis bõségesen megérte, sõt, azt kell, hogy mondjam, aki valamit ad magára, az nem hagyhatja ki ezt az alkalmat, hogy moziban láthat egy ilyen kaliberû alkotást.
Jó kis beszámoló.

Tudja valaki, hogy merre vetítik még esetleg? Neten nem sok infot találtam. Jó lenne ha Pécsen is vetítené valami mozi, bár erre kevés esélyt látok :(

Dreamcleaver

Most tényleg ne mááár! GANTZ?!? Értelmes ember az elsõ rész után abbahagyja.  Én is csak azért néztem bele a második részbe , hogy lássam mit mutatnak a csajsziból, de aztán végképp abbahagytam. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Quote from: Fazékhiába figyelmeztetett mindenki, hogy teljesen fölösleges végignézni? :)
En toretlen optimista vagyok.. voltam.
Quote from: Yakumo:lol: Ez aranyos:D Ha ezek után még maradt rá életkedved, akkor irány mangát olvasni, nekem az jobban tetszett, bár azt hiszem az is fut még......
Jajj, csak azt ne. Legalabbis meg ne. De szerintem soha ne.
Quote from: DreamcleaverMost tényleg ne mááár! GANTZ?!? Értelmes ember az elsõ rész után abbahagyja.  Én is csak azért néztem bele a második részbe , hogy lássam mit mutatnak a csajsziból, de aztán végképp abbahagytam. :D
Hat, pedig annyira nem indult rosszul, lehetett volna belole valami jo kis GANTZ parancsara alieneket irtunk, es a gomb a legjobbakat keresi, stb-stb.
Vagy az allomasbol valamit kihozni, en komolyan kiakadtam, hogy csak ugy ukmukkfukk befejeztek. Annyira lapos volt, hogy hihetetlen.
Annyi mindent ki lehetett volna hozni belole. Komolyan duhito...

Amit viszont kihoztak belole: ->a harcolo szobrok jo otlet - tuti mar ellottek valahol, de a hangjuk, az a pattogo femhang az pl jol sikerult.<- Valahogy az az erzesem, mintha egy gardaval elinditottak volna a dolgot, aztan a ket nagy isten-szobornal atvette volna egy masik, aztan mintha egy harmadik sittysutty befejezte volna valami kamu ->"tartsunk ossze mi hangyak" es "egy ember is szamit" felfogassal...<- Brrr. Kar, mert a rajzolasa jo, rendezese is, intro rendben, csak a tortenet... Ehh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: kikuchiyoA terembe befelé menet mindenkinek osztottak ajándék üdítõt, bent pedig további meglepetések várták a nagyérdemût: egy :kiraly: poszter és egy Akirás evõpálcika. A poszterbõl talán jut még a további elõadásokra is, de a pálcika csak a premier nézõinek járt. (A végén meg még pezsgõ is olt, szóval bánhatja, aki nem jött el.)
WÁÁÁH!!! Ki volt az, aki azt mondta, hogy a premier csak annyiban különleges, hogy elsõ elõadás?!?!?! :morci: ^^"
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: KvikvegJajj, csak azt ne. Legalabbis meg ne. De szerintem soha ne.
:lol: Nem tudom. Nekem a manga tetszett, amíg olvastam, bár tény, hogy nem olvastam végig^^ Bár ha abban sem derül ki az egész eredete/lényege, akkor tényleg azt sem érdemes olvasni. Valaki tud a mangáról valamit? (bocs tudom nem a legmegfelelõbb topic)

L.Mole

Jungle wa itsumo hale nochi guu DELUXE

Egy kicsit tartok ezektõl az OVA folytatásoktól, mert általában nem garantált, hogy az átállás nem húzódik-e rá rosszindulatúan az alkotásra. Ennek a rajzfilmnek ráadásul ez igencsak sarkalatos pontja hiszen legnagyobb erénye a hangulata, mely nem felügyelhetõ olyan egyszerû módszerekkel, mint mondjuk a rajzok, vagy hangok minõsége. Hála az égnek, ebben az esetben fölöslegesen aggódtam, mert a DELUXE abszolút jól üzemel a TV sorozat direkt folytatásaként. Az alkotók nem szélesítik tovább saját univerzumukat, inkább a már ismert szereplõket, és helyszíneket dobják vissza a turmixgépbe, ami nem baj hiszen még vannak bennük kiaknázatlan lehetõségek, bár így a meglepetés ereje csöppet elvész, mégis csak ajánlani tudom, hogy akinek tetszett az elsõ sorozat az megszakítás nélkül nyugodtan folytassa a DELUXE-al.

Jungle wa itsumo hale nochi guu FINAL

Itt már azért voltak problémáim, merthogy a sorozat elsõ felében megjelenõ karakterek, és események annyira sablonosak, és kiszámíthatóak voltak, hogy alig vártam, a dzsungelbe való visszatérést. Ez nem azt jelenti, hogy mindez rossz lett volna, csak nem a megszokott hangulatot adja vissza, bár Guu némileg menti a helyzetet :) . Aztán a sorozat második felére visszakapjuk a dzsungelt, és az új karakterek is csöndben a szõnyeg alatt végzik. Innen tulajdonképpen egy szavam sem lehet, csupán a végére csodálkoztam rá egy kissé, merthogy a FINAL befejezése, bizony egy FINAL 2 kezdetét sejteti...

Végeredményben a három sorozat szerintem nyugodtam megnézhetõ egyhuzamban, de kihagyni végképp nem érdemes egyiket sem, ráadásul ha egy nagy sorozatként tekintek az animére, akkor még az általam kifogásolt néhány rész is abszolút elfér az amúgyis elég színes kavalkádban.

L.Mole

Jungle wa itsumo hale nochi guu DELUXE

Egy kicsit tartok ezektõl az OVA folytatásoktól, mert általában nem garantált, hogy az átállás nem húzódik-e rá rosszindulatúan az alkotásra. Ennek a rajzfilmnek ráadásul ez igencsak sarkalatos pontja hiszen legnagyobb erénye a hangulata, mely nem felügyelhetõ olyan egyszerû módszerekkel, mint mondjuk a rajzok, vagy hangok minõsége. Hála az égnek, ebben az esetben fölöslegesen aggódtam, mert a DELUXE abszolút jól üzemel a TV sorozat direkt folytatásaként. Az alkotók nem szélesítik tovább saját univerzumukat, inkább a már ismert szereplõket, és helyszíneket dobják vissza a turmixgépbe, ami nem baj hiszen még vannak bennük kiaknázatlan lehetõségek, bár így a meglepetés ereje csöppet elvész, mégis csak ajánlani tudom, hogy akinek tetszett az elsõ sorozat az megszakítás nélkül nyugodtan folytassa a DELUXE-al.

Jungle wa itsumo hale nochi guu FINAL

Itt már azért voltak problémáim, merthogy a sorozat elsõ felében megjelenõ karakterek, és események annyira sablonosak, és kiszámíthatóak voltak, hogy alig vártam, a dzsungelbe való visszatérést. Ez nem azt jelenti, hogy mindez rossz lett volna, csak nem a megszokott hangulatot adja vissza, bár Guu némileg menti a helyzetet :) . Aztán a sorozat második felére visszakapjuk a dzsungelt, és az új karakterek is csöndben a szõnyeg alatt végzik. Innen tulajdonképpen egy szavam sem lehet, csupán a végére csodálkoztam rá egy kissé, merthogy a FINAL befejezése, bizony egy FINAL 2 kezdetét sejteti...

Végeredményben a három sorozat szerintem nyugodtam megnézhetõ egyhuzamban, de kihagyni végképp nem érdemes egyiket sem, ráadásul ha egy nagy sorozatként tekintek az animére, akkor még az általam kifogásolt néhány rész is abszolút elfér az amúgyis elég színes kavalkádban.

L.Mole

Jungle wa itsumo hale nochi guu DELUXE

Egy kicsit tartok ezektõl az OVA folytatásoktól, mert általában nem garantált, hogy az átállás nem húzódik-e rá rosszindulatúan az alkotásra. Ennek a rajzfilmnek ráadásul ez igencsak sarkalatos pontja hiszen legnagyobb erénye a hangulata, mely nem felügyelhetõ olyan egyszerû módszerekkel, mint mondjuk a rajzok, vagy hangok minõsége. Hála az égnek, ebben az esetben fölöslegesen aggódtam, mert a DELUXE abszolút jól üzemel a TV sorozat direkt folytatásaként. Az alkotók nem szélesítik tovább saját univerzumukat, inkább a már ismert szereplõket, és helyszíneket dobják vissza a turmixgépbe, ami nem baj hiszen még vannak bennük kiaknázatlan lehetõségek, bár így a meglepetés ereje csöppet elvész, mégis csak ajánlani tudom, hogy akinek tetszett az elsõ sorozat az megszakítás nélkül nyugodtan folytassa a DELUXE-al.

Jungle wa itsumo hale nochi guu FINAL

Itt már azért voltak problémáim, merthogy a sorozat elsõ felében megjelenõ karakterek, és események annyira sablonosak, és kiszámíthatóak voltak, hogy alig vártam, a dzsungelbe való visszatérést. Ez nem azt jelenti, hogy mindez rossz lett volna, csak nem a megszokott hangulatot adja vissza, bár Guu némileg menti a helyzetet :) . Aztán a sorozat második felére visszakapjuk a dzsungelt, és az új karakterek is csöndben a szõnyeg alatt végzik. Innen tulajdonképpen egy szavam sem lehet, csupán a végére csodálkoztam rá egy kissé, merthogy a FINAL befejezése, bizony egy FINAL 2 kezdetét sejteti...

Végeredményben a három sorozat szerintem nyugodtam megnézhetõ egyhuzamban, de kihagyni végképp nem érdemes egyiket sem, ráadásul ha egy nagy sorozatként tekintek az animére, akkor még az általam kifogásolt néhány rész is abszolút elfér az amúgyis elég színes kavalkádban.

Fazék

Most megnyugtattál egy kicsit :) Nagyon ódzkodtam a folytatástól, mert féltem hogy nem fogja tudni ugyanezt a színvonalat hozni, de így már nyugodtan nekiugrom lassan a Deluxe-nak és a Final-nak is :D

SaiyaGin

Detective Conan @ RTL2
Nagyon jó rész volt!:)  A Takagi-Sato részeket mindig szerettem. :haha: Viszont elég fura, hogy ismét tegezõdnek. Takagi jól tud kávésdobozzal dobálózni! :D

deaththief

#56
Quote from: YakumoSaikano-ból van. (teljes japán cím: Saishuu Heiki Kanojo) (angol cím: She, the Ultimate Weapon)
Shuji-nak hívják a srácot amúgy. Én nagyon ajánlom a Saikano-t megnézésre, de lelkileg készülj fel rá, mert nagyon komoly anime. De érdemes megnézni, nagyon jó. (sztem)

Nem szóltam :D Nem találtam a sorozatot...
 


Pr3d4k1ng

Nem csalódtam benne. Nagyon jó volt fõleg az jeges hely ahol játszódik . Hozta a naruto stylet. RASENGAN!!!
Apropó nem tudja valaki , hogy honnan lehetne olyan mellényt beszerezni, amit a Jounins hordanak  és fejpántot ?

,,Egy férfi sok jó ügyért harcolhat: az országáért, az elveiért, a barátaiért, egy bájos gyermek orcáján megcsillanó könnycseppért. Ami engem illet, egy rakás pénzért, egy gyönyörű óráért, és némi szaftos francia pornóért a saját anyámat is eladnám."

Ready2

Quote from: deaththiefHelp!FTP-n csak OVA-t látok Saikano-ból.Nincs ebbõl normál tv series vagy valami?

gogo Saishu-heiki Kanojo konyvtar :)

deaththief

Quote from: Ready2gogo Saishu-heiki Kanojo konyvtar :)
Thx.De hogy jobban szétnéztem már megtaláltam :) Remélem tényleg olyan jó,mint mondjátok