Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: FlaserA filózofia a "KÉRDÉS TUDOMÁNYA", NEM a VÁLASZOKÉ.
:zen:

Én nem vagyok filozófus, de kétségeim és kérdéseim vannak, és szeretem az olyan animéket és filmeket, amik ezeket boncolgatják. Amelyik válaszokat adnak a kezembe, azokat már kevésbé. Szerintem nincsenek válaszok. Mindent le lehet sarkítani, mindenre lehet példát vagy ellenpéldát hozni. Úgy tudom, régen azt hívták jó szónoknak, aki mindent és minden ellentétét is be tudta bizonyítani...
(Na de ezzel már menjünk át a Filozófia topikba...)

Semmi baj nincs azzal, ha valaki a könnyen emészthetõ filmeket szereti. Kerülje el a bonyolultabbakat nyugodtan. Nem kell értelmetlennek és kaotikusnak mondania õket.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Quote from: Ramiz:zen:

Én nem vagyok filozófus, de kétségeim és kérdéseim vannak, és szeretem az olyan animéket és filmeket, amik ezeket boncolgatják. Amelyik válaszokat adnak a kezembe, azokat már kevésbé. Szerintem nincsenek válaszok. Mindent le lehet sarkítani, mindenre lehet példát vagy ellenpéldát hozni. Úgy tudom, régen azt hívták jó szónoknak, aki mindent és minden ellentétét is be tudta bizonyítani...
(Na de ezzel már menjünk át a Filozófia topikba...)

Semmi baj nincs azzal, ha valaki a könnyen emészthetõ filmeket szereti. Kerülje el a bonyolultabbakat nyugodtan. Nem kell értelmetlennek és kaotikusnak mondania õket.

Erre írta azt Szerb Antal a Pendragon legendában, hogy nincs igazság, csak igazságok.

Személy szerint én azért szeretek ún. "nehezen emészthetõ" / "mély" filmeket nézni, mert mára minden más végtelenül felszínes, könnyen emészthetõ és híg  lett.

Nem mondom, hogy egy jó komédia vagy dráma ne lehetne jó és élvezetes kikapcsolódás, de sajnos a készítõk ezeket a mûfajokat gyakran a "12-egytucat" mentalitással azonosítjak...
...holott talán ezekben a mûfajokban kell a leginkább megdolgozni a pénzért, és nem is annyira "felszínesek", mint, ahogy azt elsõre gondolnánk.
Shakespeare (aki kora egyik legnagyobb szellemi "tolvaja" volt) ennek (egyik) nagymestere.

pl. FLCL, Gunbuster
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

via_mala

#92
Quote from: MemberA története elvont és érthetetlen, ráadásul eseménymentes és végletekig vontatott.
Én inkább azt mondanám, hogy lassú, de semmiképpen sem esemény mentes.
Quote from: MemberGyakran kezdenek bele szálakba úgy, hogy utána lazán félbehagyják.
Szerintem a szálak lazán kapcsolódnak egymáshoz, az már a nézõn múlik, hogy észreveszi-e vagy sem ezeket a kapcsolatokat. Nem könnyû.
Quote from: MemberA karaktereknek nincsen személyisége, mindenki zombi. Na jó, talán Arisu meg az az isten nem. De õk is tele vannak sablonokkal.
Az anime Lain bemutatására összpontosít, a mellékszereplõk nem kapnak akkora figyelmet, de attól még nem zombik. Sablonos - divatszó, mindenre könnyedén rámondható, bár én is használom néha - nem szeretem.
Quote from: MemberRáadásul egy ember (aki tudja, hogy ki lehet az, kap tõlem egy doboz Raffaellót karácsonyra...) köré épül az egész, egoizmus ismét befigyel.
Lain köré épül a film, de mi köze ennek az egoizmushoz? Fogalomzavart vélek felfedezni, szerintem te a fõszereplõ kiemelten központi szerepére gondoltál. Az egoizmus egy jellemhiba, egy ember lehet egoista, egy anime nem, viszont Lain egyáltalán nem vádolható ezzel a jellemhibával.
Quote from: MemberRáadásul az egész világ kockákkal van tele. Sokkal. Valahogy ez eléggé visszataszítóan hatott. Ráadásul a karakterek nagy része, ahhoz képest, hogy nincs élete, mégis boldog.
Hát ilyen embert kapásból találsz te is magad körül egy csokorral, pont ez a félelmetes a Lain-ben, hogy erre rávilágít.
Quote from: MemberInnentõl kezdve nem tudok együttérezni velük. Kívülrõl figyelem az eseményeket, nem vagyok a történet része. Innentõl kezdve értelmét vesztette az egész. Ha százalékot kéne adnom rá, olyan 55% körül lenne.

EDIT: Hoppá, ez kimaradt: Állítólag filozófiai mû. Hát, én nem neveznék filónak egy olyan vmit, ami csak egy nem létezõ világgal foglalkozik, míg a való élet problémái közül egyet sem old meg.
Ezt már a többiek kielégítõen megcáfolták. A Lain lehet, hogy nem filozófikus, de mindenképp elgondolkodtató sorozat.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem is csak 2. nekifutásara sikerült végignéznem ezt az igen nyomasztó, de rengeteg mögöttes tartalommal rendelkezõ sorozatot, ami mellesleg ABe Yoshitoshi egyedi karakterdizájnjai és sötét tónusú világa miatt nem is biztos, hogy mindenkinek tetszik, mert az õ karakterei tényleg nem szépek, nem tányérszemû, hosszúlábú, bögyös lányok és nem csupaizom macsó avagy buzoid bishounen félistenek, hanem inkább riadt, törékeny, visszahúzódó, gyakran szomorkás lények, akiknek a szemébe nézve megláthatod a saját félelmeidet, hibáidat.

Egy nagyon jó összefoglaló információgyûjtemény a sorozatról: thought experiments lain

És akkor egy kis ON is. Jelenleg éppen ABe mester egy korai zsengéjét nézem, a NieA_7 sorozatot, melyben a 4. résznél tartok. A történet szerint a 21. században járunk, az idegenek már régóta megérkeztek a Földre, és egészen jól be is illeszkedtek a társadalomba. Nagyjából ugyanolyanok, mint az emberek, csak hegyes fülük, és a fejük búbjából kiálló antennájuk különbözteti meg õket tõlünk, egyébként pedig teljesen hasonlóan élnek, dolgoznak, viselkednek. A fõszereplõk: egy Chigasaki Mayuko nevû lány és a szobájába önkényesen beköltözõ, ingyenélõ, bajkeverõ, NieA nevû idegen. Kettejük nem egészen felhõtlen, azonban humorban bõvelkedõ kapcsolata adja a történet vázát, bár még a sorozat nagyobb része hátravan. Mayu 18 éves, cram school-ba jár, emellett újságot hord ki és egy étteremben is segédkezik, ugyanis szülei nem tudják támogatni anyagilag, magyarul csóró. NieA azonban egész nap henyél, vagy elõszeretettel fabrikál mindenbõl UFO-kat, felhasználva Mayu összes ingóságát, és persze állandóan éhes. Harsány, élettel teli, de még az idegenek között is alacsonyabbrendûnek számít -- hiszen még antennája sincs. Az _7 (under seven) valami olyasmire utal, hogy a 7., legutolsó kaszt alatti réteg tagja, akit a saját társai is megvetnek.
Az intro-t egyszer mindenképp érdemes meghallgatni, mert az az érdes énekhang simán beillik bõrradírnak is, és mint ilyen az eredetiségéhez kétség sem férhet. Hogy szép lenne, azt viszont nem állítom, én úgy képzelem, hogy egy kb. 90 éves, eldohányzott hangú fickó adja elõ, akinek a hangjától már kis hangerõsség mellett is tutira lemállik a tapéta a falról. :hahaha:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

L.Mole

Quote from: via_malaÉn inkább azt mondanám, hogy lassú, de semmiképpen sem esemény mentes.

Szerintem a szálak lazán kapcsolódnak egymáshoz, az már a nézõn múlik, hogy észreveszi-e vagy sem ezeket a kapcsolatokat. Nem könnyû.

Az anime Lain bemutatására összpontosít, a mellékszereplõk nem kapnak akkora figyelmet, de attól még nem zombik. Sablonos - divatszó, mindenre könnyedén rámondható, bár én is használom néha - nem szeretem.

Lain köré épül a film, de mi köze ennek az egoizmushoz? Fogalomzavart vélek felfedezni, szerintem te a fõszereplõ kiemelten központi szerepére gondoltál. Az egoizmus egy jellemhiba, egy ember lehet egoista, egy anime nem, viszont Lain egyáltalán nem vádolható ezzel a jellemhibával.

Hát ilyen embert kapásból találsz te is magad körül egy csokorral, pont ez a félelmetes a Lain-ben, hogy erre rávilágít.

Ezt már a többiek kielégítõen megcáfolták. A Lain lehet, hogy nem filozófikus, de mindenképp elgondolkodtató sorozat.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem is csak 2. nekifutásara sikerült végignéznem ezt az igen nyomasztó, de rengeteg mögöttes tartalommal rendelkezõ sorozatot, ami mellesleg ABe Yoshitoshi egyedi karakterdizájnjai és sötét tónusú világa miatt nem is biztos, hogy mindenkinek tetszik, mert az õ karakterei tényleg nem szépek, nem tányérszemû, hosszúlábú, bögyös lányok és nem csupaizom macsó avagy buzoid bishounen félistenek, hanem inkább riadt, törékeny, visszahúzódó, gyakran szomorkás lények, akiknek a szemébe nézve megláthatod a saját félelmeidet, hibáidat.

Egy nagyon jó összefoglaló információgyûjtemény a sorozatról: thought experiments lain

Az ilyen véleményekkel tessék szépen jönni a Lain saját threadjébe, mert itt csak elkallódnak az érdemleges gondolatok! :ejnye:

Cobra

Most fejeztem be a Midori no Hibi-t és tetszett, pedig nem vagyok oda a romantikus filmekért. Szerencsére a sok humor és a furcsa, de jó történet miatt olyanok is élvezhetik, akik a romantikus anime-ket annyira nem kedvelik.
Nem tudom másnak is feltûnt-e, de Kouta a sorozatban szinte ugyanaz, mint a Stellvia-ban (ugyanaz a vezetékneve és szinte ugyanúgy néz ki, még a viselkedése is hasonló)  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Öööö izé.... és ezt így hogy? Vagy mivan?

Ritkán látni olyan animét, aminél ennyire biztos lehet az ember, hogy a készítõk végig be voltak szívva az alkotási folyamat közben. Weird.

Mivel az a maradék néhány agysejtem is sikoltva tiltakozott nézés közben, asszem inkább csak kis adagokban fogom fogyasztani - ha egyátalán érdemes.
Szakértõk: érdemes?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyoÖööö izé.... és ezt így hogy? Vagy mivan?

Ritkán látni olyan animét, aminél ennyire biztos lehet az ember, hogy a készítõk végig be voltak szívva az alkotási folyamat közben. Weird.

Mivel az a maradék néhány agysejtem is sikoltva tiltakozott nézés közben, asszem inkább csak kis adagokban fogom fogyasztani - ha egyátalán érdemes.
Szakértõk: érdemes?
én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy imádtam ezt az õrült sorozatot, most nézem a Deluxe-ot és folyamatosan fetrengek tõle. L.Mole nagyon jól összefoglalta már itt és itt :)

kikuchiyo

Aszongyátok, lesz belõle valami? Meglátjuk.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyoAszongyátok, lesz belõle valami? Meglátjuk.
Azt nem merem mondani, hogy garantáltan tetszeni fog, de hogy garantáltan õrültségnek fogod tartani, az biztos :D

Member

#99
Vmi azt súgja, hogy ezt egyszer látnom kell... :rolleyes: Hány ep?

Fazék

Quote from: MemberVmi azt súgja, hogy ezt egyszer látnom kell... :rolleyes: Hány ep?
26 + 6 + 7

Member

Azt hiszem, elérkezett az idõ, hogy a One Piece átadja a legkirályabb grafika címet ennek a Jungle wa nemtomminek. :p

death_scythe

Na ezt is megnéztem. Érdekes volt egyetlen baja volt csak, az hogy ez a típus nekem annyira nem fekszik. A zene, a rajzolás, meg a hangulat is tök jó, csak hát a vége sajna az ilyen végeket soha sem szerettem és mikor már sejtettem hogy ez lesz a vége akkor már csak a dac miatt néztem(bár néhol még feltünt a remény hogy mégse az lesz a vége amire számítottam).Az is zavart egy kicsit hogy a fõ karakterek könnyen hullottak meglepõen rövid idõ alatt. Annak nagyon örültem hogy felismertem egy csomó seiyu(remélem jól írtam) hagját más sorozatokból. A végét leszámítva kifejezetten jó volt.

Maga a történet a Tokugawa shogunátus elején zajlik, mivel két örökös van és az ex-shogun nem tud egyértelmûen dönteni ezért úgy döntött két nindzsa klán harca dönti el hogy melyik örökös kerül hatalomra. Mindeközben a két klán vezetõinek örökösei egymásba szeretnek, de a harc kitörése miatt eltávolódnak egymástól.
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

noriko

Quote from: kikuchiyoMivel az a maradék néhány agysejtem is sikoltva tiltakozott nézés közben, asszem inkább csak kis adagokban fogom fogyasztani - ha egyátalán érdemes.
Szakértõk: érdemes?
én is akarok szakértõ lenni! ééén is! :D
Az elején engem is fárasztott, de hidd el, hogy bele lehet jönni!
Guu karakterét nagyon élveztem. :) És tényleg kiválló rosszkedv ellen!

és ez on volt, mert ezt láttam legutóbb. (de most már végig.)
"I wish I could, but I don't want to."

Feldin

Quote from: norikoén is akarok szakértõ lenni! ééén is! :D
Az elején engem is fárasztott, de hidd el, hogy bele lehet jönni!
Guu karakterét nagyon élveztem. :) És tényleg kiválló rosszkedv ellen!

és ez on volt, mert ezt láttam legutóbb. (de most már végig.)
érdemes
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Nevl

Ez is megvan...
Röviden:
[SIZE="4"]ISTENEM, HOGY EDDIG MIÉRT NEM LÁTTAM EZT VAZZEEEEEE.....[/SIZE] :D
 
Eszméletlen jó anime, mindent jól csináltak benne, jó történet, jó poénok, jó karakterek, nagyon ott van :)
Onizuka egy igazi idióta, de pont így jó és legalább nem olyan, mint a többi átlagos anime szereplõ (szerencsétlen, mindent elront stb), bár a nõkkel nem igazán tud bánni :) Azt hittem, hogy sok az a 43 rész, de nem még több is lehetne, kár, hogy nincs folytatása :(
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

RE@L

Quote from: NevlEz is megvan...
Röviden:
[SIZE="4"]ISTENEM, HOGY EDDIG MIÉRT NEM LÁTTAM EZT VAZZEEEEEE.....[/SIZE] :D
 
Eszméletlen jó anime, mindent jól csináltak benne, jó történet, jó poénok, jó karakterek, nagyon ott van :)
Onizuka egy igazi idióta, de pont így jó és legalább nem olyan, mint a többi átlagos anime szereplõ (szerencsétlen, mindent elront stb), bár a nõkkel nem igazán tud bánni :) Azt hittem, hogy sok az a 43 rész, de nem még több is lehetne, kár, hogy nincs folytatása :(

Ezekután én óva intelek a Live Action filmek megnézésétõl ha nem akarod a fentebbi imidzset elrontani, de ez csak az én szerény véleményem 1 GTO film után.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nevl

Quote from: RE@LEzekután én óva intelek a Live Action filmek megnézésétõl ha nem akarod a fentebbi imidzset elrontani, de ez csak az én szerény véleményem 1 GTO film után.

Hmm... ezekrõl nem hallottam, de ha tényleg gagyik lettek az nagy kár :(
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

RE@L

Valahogy abban a filmben amit én láttam nemvolt meg az a Cool Onizuka érzés ami naggyá tette szememben a karaktert és inkább olyan családifilmszerûségnek tûnt maga a film. Amúgy kedvet adtál a sorozat újbóli megnézéséhez :) [SPOILER][COLOR="LemonChiffon"]Van pár rész amit sose felejtek el, pl azt amikor úszásban kihívja Onizukát a tesitanár.... az valami egészen fantasztikus :D az az arc ahogy szívja a cigit és zabál 1 perccel az úszás elõtt... :D [/COLOR][/SPOILER]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nevl

Na igen, az tényleg gyönyörû egy rész, az az igazság, hogy mindegyik epizódban volt legalább 1 hatalmas jelenet, szal majd én is újra fogom nézni párszor :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Ramiz

Planetes

Befejeztem ezt a gyöngyszemet. Topikjában már véleményezgettem, ide csak egy zip-elt verziót: kevéssé sablonos, racionalitásával újszerû történet, remekül eltalált karakterek, élethû és mély érzelmek, király zene, izgalmas epizódok. Kicsit epizódikus az elején, ezért könnyû nézni, a vége felé meg egyre gyorsul a tempó, ezért nem lehet abbahagyni, ergo végig könnyû nézni. :) Nálam az anime sorozat panteonba (top 5) mindenképpen bekerült (bár még nem tudom, mit túrt ki... ^^"). Azt külön kiemelném, hogy milyen profin meg tudták oldani, hogy bár tele van vicces részekkel, mégis komoly hangvételû felnõtt anime lett.
10/10 és nem kellett jószívûnek lennem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Most látom, hogy kikuchiyo írt már róla régebben és szerencsére elmondott mindent, amit tudni kell róla, szóval irány a link-re és utána megnézni :D

[SIZE="1"]imádok ennyire lusta lenni :D[/SIZE]

kikuchiyo

Ha már szólítottak :), hadd pofátlankodjak közbe és ajánljak egy kitûnõ sorozatot, aminek sajnos most lett vége:
a Mushishi-rõl van szó, amit már többször emlegettem.

[SIZE="1"]/me is lusta, de attól még remekmûrõl van szó...[/SIZE]
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyoHa már szólítottak :), hadd pofátlankodjak közbe és ajánljak egy kitûnõ sorozatot, aminek sajnos most lett vége:
a Mushishi-rõl van szó, amit már többször emlegettem.
he? hogy? mi? :) hogyhogy vége? :confused: nem 26 részes? vagy úgy érted hogy most az utolsó 6 rész elõtt jön 2 hónap szünet? vagy rosszul vannak informálva AniDB-n, vagy mi történt ÚRISTEN!? ! áááááá

szóval kifejtenéd? :)

Rage

Tudtommal hirtelen befejeztek a 20. resszel, csakugy, mint a Yakitate!! Japan-t a 69-iknel.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Fazék

Quote from: RageTudtommal hirtelen befejeztek a 20. resszel, csakugy, mint a Yakitate!! Japan-t a 69-iknel.
:( ez rossz hír...
lehet tudni már valami konkrétat a belõle tervezett filmrõl?

szerk: de pl az egyik fordító C1Anime oldalán is ezt írják:
QuoteBut don't worry, starting in may, the final six episodes will air and we'll be subbing them
szóval akkor most ?

kikuchiyo

A 20. rész végén azt írták, hogy a következõ május 14-én lesz.
Szóval vsz. lesz folytatás.
De miért a szünet? Mégsem volt elég a suponsaa no teikyou? Nem jött be a népnek ez a stílus?

Szerk: de inkább legyen szünet, és maradjon a színvonal, mint erõltessék a folytatást recap részekkel...
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyoHa már szólítottak :), hadd pofátlankodjak közbe és ajánljak egy kitûnõ sorozatot, aminek sajnos most lett vége:
a Mushishi-rõl van szó, amit már többször emlegettem.
Szerintem is. :) Majd én írok, ha befejeztem. :)

Quote from: kikuchiyoSzerk: de inkább legyen szünet, és maradjon a színvonal, mint erõltessék a folytatást recap részekkel...
Szerintem is. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Nagyon aranyos, szép film. :) Sztem ezt még a szüleim is képesek lennének végignézni, ha létezne hozzá egy normális magyar szinkron :)

L.Mole

Quote from: FazékNagyon aranyos, szép film. :) Sztem ezt még a szüleim is képesek lennének végignézni, ha létezne hozzá egy normális magyar szinkron :)

Én is azthittem, hogy ez egy korosztályfüggetlen anime, de a párom szülei úgy nyilatkoztak róla, hogy nem volt elég emberközeli, ami valószínûleg abból fakad, hogy kevéssé ismerik a japán kultúrát, és hozzáállást.
Szvsz a legtöbb ázsiai film elutasítása is inkább a meg nem értésükbõl fakad.