Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Zen

Quote from: Próféta on 2010-01-10, 23:34:04
Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 22:23:48
értékelni csak ezért nem tudom nullára, mert rengeteg ember töltött el munkaórákat azzal, hogy megalkossák ezt a művet.
Ezért minusz kategória: -3/-5
:aaa: Hányas voltál matekból?  :D
:lol:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-01-10, 23:34:04
Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 22:23:48
értékelni csak ezért nem tudom nullára, mert rengeteg ember töltött el munkaórákat azzal, hogy megalkossák ezt a művet.
Ezért minusz kategória: -3/-5
:aaa: Hányas voltál matekból?  :D
Egy +10-től -5-ig terjedő skálán -3-as értékkel mi a probléma? :smile:

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 23:39:12
Quote from: Próféta on 2010-01-10, 23:34:04
Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 22:23:48
értékelni csak ezért nem tudom nullára, mert rengeteg ember töltött el munkaórákat azzal, hogy megalkossák ezt a művet.
Ezért minusz kategória: -3/-5
:aaa: Hányas voltál matekból?  :D
Egy +10-től -5-ig terjedő skálán -3-as értékkel mi a probléma? :smile:
Csak az, hogy nem azt írtad. -3/-5 = 3/5  :ejnye:

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-01-10, 23:50:57
Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 23:39:12
Quote from: Próféta on 2010-01-10, 23:34:04
Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 22:23:48
értékelni csak ezért nem tudom nullára, mert rengeteg ember töltött el munkaórákat azzal, hogy megalkossák ezt a művet.
Ezért minusz kategória: -3/-5
:aaa: Hányas voltál matekból?  :D
Egy +10-től -5-ig terjedő skálán -3-as értékkel mi a probléma? :smile:
Csak az, hogy nem azt írtad. -3/-5 = 3/5  :ejnye:
Ja, elnézést, én másnak láttam azt a -3/-5-t, de mindjárt bővebben leírom.  :smile:

Zen

Quote from: Próféta on 2010-01-10, 23:50:57
Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 23:39:12
Egy +10-től -5-ig terjedő skálán -3-as értékkel mi a probléma? :smile:
Csak az, hogy nem azt írtad. -3/-5 = 3/5  :ejnye:
Itt meg te szúrtad el. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

kikuchiyo

Az "x/10" jelölés hallgatólagosan feltételezi, hogy a skála nulláról indul - azaz a film a tökéletesnek tekintett ideálnak (ami a 10-nek felel meg) "hányad részéig" ér fel. A nulla a semeddig.
Tehát a negatív számoknak kérdéses az értelme ebben a kontextusban.

/nerd
Failure is the default option

LiaLia

#7686
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-11, 00:03:04
Az "x/10" jelölés hallgatólagosan feltételezi, hogy a skála nulláról indul - azaz a film a tökéletesnek tekintett ideálnak (ami a 10-nek felel meg) "hányad részéig" ér fel. A nulla a semeddig.
Tehát a negatív számoknak kérdéses az értelme ebben a kontextusban.

/nerd
*sóhaj* rendben, akkor ebben az értelmezésben nulla az az érték, átírom. De ez egy nagyon nagy nulla.

Utólagos Szerk: egy vastag, széles, óriás nulla... :hehe:

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-11, 00:03:04
Az "x/10" jelölés hallgatólagosan feltételezi, hogy a skála nulláról indul - azaz a film a tökéletesnek tekintett ideálnak (ami a 10-nek felel meg) "hányad részéig" ér fel. A nulla a semeddig.
Tehát a negatív számoknak kérdéses az értelme ebben a kontextusban.

/nerd
Ebben a kontextusban valóban, de Lia másodszor nem is erre utalt, hanem egy [-5,+10] skálára. Ezzel önmagában semmi baj nincs, teljesen védhető, nyugodtan lehet benne negatív pontokat osztani az animékre, csak persze nem alkalmazható az x/y jelölés.
/nerd

Quote from: Zen on 2010-01-11, 00:02:22
Quote from: Próféta on 2010-01-10, 23:50:57
Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 23:39:12
Egy +10-től -5-ig terjedő skálán -3-as értékkel mi a probléma? :smile:
Csak az, hogy nem azt írtad. -3/-5 = 3/5  :ejnye:
Itt meg te szúrtad el. :D
Mit szúrtam el?  :confused:

Quote from: LiaLia on 2010-01-11, 00:16:50
De ez egy nagyon nagy nulla.
[size] a barátod  :haha:

Zen

Quote from: Próféta on 2010-01-11, 00:17:47
Mit szúrtam el?  :confused:
Azt írta a skála maximuma +10, nem h 10-el nagyobb -5-nél.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Quote from: Zen on 2010-01-11, 00:36:35
Quote from: Próféta on 2010-01-11, 00:17:47
Mit szúrtam el?  :confused:
Azt írta a skála maximuma +10, nem h 10-el nagyobb -5-nél.
:facepalm:
Ez most már a sárban dagonyázás szintje, de azért hadd védjem meg magam.
Eredetileg azt írta, hogy -3/-5, csak már át lett szerkesztve azóta. Én meg azzal ekéztem, hogy
Quote from: Próféta on 2010-01-10, 23:50:57
-3/-5 = 3/5  :ejnye:
Ha kételkedsz állításom igazságtartalmában, akkor tekintsd meg a bizonyító erejű linkeket, amelyek a Legfőbb Igazságtevési Főszaktekintélyre hivatkoznak :)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Xzone

Ez a -3/-5 dolog nagyon 4chan-screenshot-motivational-szagú. Pont olyan, mint az "azért hívják Xbox 360-nak..." kezdetű :)

SaiyaGin

Yakushiji Ryoko no Kaiki Jikenbo
(Ezúton szeretném megköszönni az illetékeseknek, hogy felhívták a figyelmemet a sorozatra.)

chilip

#7693
Quote from: SaiyaGin on 2010-01-12, 13:11:19
Yakushiji Ryoko no Kaiki Jikenbo
(Ezúton szeretném megköszönni az illetékeseknek, hogy felhívták a figyelmemet a sorozatra.)

kéne linkz egy batch-hez mert ami van TT-n az kurva lassan jön  :frown: isohunt-os se jobb...

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2010-01-12, 14:51:56
Quote from: SaiyaGin on 2010-01-12, 13:11:19
Yakushiji Ryoko no Kaiki Jikenbo
(Ezúton szeretném megköszönni az illetékeseknek, hogy felhívták a figyelmemet a sorozatra.)

kéne linkz egy batch-hez mert ami van TT-n az kurva lassan jön  :frown: isohunt-os se jobb...

:confused: Nálad bejön a TT? Nekem már tegnap óta nem működik.

Amúgy:
http://ddl-anime.wikidot.com/yakushiji-ryoko-no-kaiki-jikenbo

Selmo

TT marhalassú, de működik. Legalábbis nálam.

A tökéletesség unalmas.

chilip

#7696
Quote from: SaiyaGin on 2010-01-12, 17:12:46
Quote from: chilip on 2010-01-12, 14:51:56
Quote from: SaiyaGin on 2010-01-12, 13:11:19
Yakushiji Ryoko no Kaiki Jikenbo
(Ezúton szeretném megköszönni az illetékeseknek, hogy felhívták a figyelmemet a sorozatra.)

kéne linkz egy batch-hez mert ami van TT-n az kurva lassan jön  :frown: isohunt-os se jobb...

:confused: Nálad bejön a TT? Nekem már tegnap óta nem működik.

Amúgy:
http://ddl-anime.wikidot.com/yakushiji-ryoko-no-kaiki-jikenbo

thx  :szemuveges:

ed.:

első 2 rész alapján kurvára bejövős. OP/ED is kurva jó

Selmo

Macademi Wasshoi! (12 rész):  :lul: :lul: :lul: Hasonló a Seto no Hanayomehez. AKi szereti az ökörségeket, az tegyen vele próbát.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: Selmo on 2010-01-12, 22:27:46
Macademi Wasshoi! (12 rész):  :lul: :lul: :lul: Hasonló a Seto no Hanayomehez. AKi szereti az ökörségeket, az tegyen vele próbát.
Azért nem olyan ökörség, hogy nekem tetszen, szal úgy vegyétek az ökörséget. :P  Érts: néhol a poént puncival akarják pótolni, ami annyira nem vicces.
[reserved]

ogre

ma fejeztem be a speed graphert.
anidb-n találtam régebben, aztán mintha itt is előjött volna, mindenesetre leszedtem.
a grafikája, meg a zene sem igazán sejteti, hogy 2005ös animéról van szó (90-ben még elment volna talán). op-nak duran durant berakni nem gyenge vállalkozás :D de remekül sikerült. az ed a sorozat első felében szörnyű, a másodikban jó.

a plot az elején nem valami hűde, egy sima menekülős sztorinak indul némi szuperpóverrel. kicsit le is raktam úgy a 6-7. rész környékén, mert kezdett unalmassá válni. azért furdalt a kíváncsiság, szóval folytattam. a közepénél komoly fordulatot vett a dolog, a végéig már nem is rontották el.

a karakterek jók, akiről kell valamit tudni, arról megtudjuk idejében, a történet folyamán szépen adagolva. a végére pedig mindenkinek érthető lesz a motivációja, még a főgonosznak is, mert ő sem gonosznak született ám.  ;)
az egyes szereplők képességei elég furák, élen a főszereplő Saiga-val, amit ront a nem túl igényes animáció, meg csúf bakik. ha már fotózásról van szó, utánanézhettek volna pár dolognak, illetve lettek volna következetesek. abból kiindulva mégis teljesen jók, hogy mindenkinek a legbelsőbb (kifordult) vágyai mutatkoznak meg.

az animációhoz tartozik, hogy nem tudom felfogni, a japánok miért nem képesek autót rajzolni, ha az nem full 3d. ehhez képest a végén felbukkanó helikopterek egész szépek. az ember nem attól nem ismeri fel a maseratit, mert eltorzítják, a fiat unot, meg mert elmossák az emblémáját, és egy hajtogatott kartondoboz formára erőszakolják (jó, ez utóbbit a gyártók is megtették).

mivel a sorozat lényeges eleme a hatalom, és a politika, kapunk komoly morális tanulságot (nem is egyet) a végére. nem szeretem az ilyeneket, meg a varrjunk el minden szálat befejezéseket, de többnyire így van, és kész, el kell fogadni.

7/10-et megérdemel

Member

Quote from: NLZ on 2010-01-12, 23:32:08
Quote from: Selmo on 2010-01-12, 22:27:46
Macademi Wasshoi! (12 rész):  :lul: :lul: :lul: Hasonló a Seto no Hanayomehez. AKi szereti az ökörségeket, az tegyen vele próbát.
Azért nem olyan ökörség, hogy nekem tetszen, szal úgy vegyétek az ökörséget. :P  Érts: néhol a poént puncival akarják pótolni, ami annyira nem vicces.
+1, szerintem illetlen a Seto-val egy post-ban említeni. 2-3 jó poén volt en bloc benne, de ennyi, fanservice.

Én

Quote from: Member on 2010-01-13, 18:49:21
szerintem illetlen a Seto-val egy post-ban említeni.
Ebben egyetértünk.

Xzone


Én

A butthurt Xzone appears.
[spoiler]wat? Szerintem is jobb a macademi :D [/spoiler]

Xzone

Quote from: Én on 2010-01-13, 21:32:26
A butthurt Xzone appears.
[spoiler]wat? Szerintem is jobb a macademi :D [/spoiler]

Ja vagy úgy... akkor te ne kapd be :)

NLZ

[reserved]

Member

Hmmm, NLZ még a vígjátékokat is jól átszűri. Értem. :lazza:
XZone: Rendben, de akkor búcsúzz is el tőle. ::)

frozenstein

Umineko no Naku Koro ni
Higurashi rajongóknak kötelező. Az egyetlen hibája, hogy észrevehetően befejezetlen (anno amikor először láttam a higurashi s1-et nem éreztem ennyire, hogy kéne egy folytatás).
10/10

Selmo

Furi Curi (6 rész): Na ezen jót röhögtem, bár néhol már fájdalmas volt. :lol:

A tökéletesség unalmas.

Titkos

Quote from: frozenstein on 2010-01-14, 18:03:17
Umineko no Naku Koro ni
Higurashi rajongóknak kötelező. Az egyetlen hibája, hogy észrevehetően befejezetlen (anno amikor először láttam a higurashi s1-et nem éreztem ennyire, hogy kéne egy folytatás).
10/10

És mielőtt valaki megijedne: Higurashi-haterek is nyugodtan tehetnek vele egy próbát, szerencsére azért eléggé eltér egymástól a két sztori. :) (meg a hangulat, meg a szereplők, meg a műfaj, meg a.... XD) Sajnos folytatás ha lesz is, nagyon sokára, lévén a játék is most fut még, talán 2011 körül már lenne elég anyag egy második szezonhoz, bár még az sem biztos, hogy a vége lenne. ^^"
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."