Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Fazék

#720
háát egy kicsit kár érte.
szóval 1. rész jó volt. 2. rész még szintén úgy-ahogy, de utána mintha a rajzolás is kicsit gyengébb lenne, meg szinte semmi értelmes nem történik benne. néhány rész kifejezetten nevetségesre sikeredett. most az 5. OVA felénél tartok és csak azért fogom megnézni a hatodikat, mert azzal vége is lesz. szóval röviden, nekem nem jött be, pedig lenne egy stílusa, de a sok idiótaság, amit történet és párbeszéd címén előadnak, nálam megöli.

Nevl

Na ezt is befejeztem :)
Elég jó anime, van benne sok jó poén, tele van fanservice-el. A történet egy részről elég átlagos, ugyanakkor van benne valami rendkívüli... "szépség" talán ez a legjobb szó rá. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a jó humorral ötvözött érzelmes anime-ket, nekem a végére kicsit már túl sok volt a love-ból, de ez van :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

kisvirag

Nahm
korábban már láttam pár részt a TVjéből, meg van ugye az a jó AMV Björk zenéjére belőle, szóval egy ideje bökte az oldalam a kiváncsiság, tegnap nagyon szenvedtem, tanulni kellett volna, hát, megnéztem.
Alapvetően tetszett, bár nem értettem 100%ig mindent, de azt hiszem, a lényeget sikerült fogni.
Bevallom,a grafikája a TVnek jobban tetszett, itt valahogy még hegyesebbek az arcok és az orrok, bár tény, hogy a színvilága nagyon ott van, szerintem nem kellett volna ennyit változtatni rajta...
a zenéje szintén nagyon jó, de mindezek ellenére, nem volt az a hű, ez most fenomenális volt érzésem, lehet azért, mert nem értettem meg mindent (rákéne gyúrni az angolra) plusz, meg mert ha absz. nem ismerem a sorozatot, akkor lehet még ennyit sem értettem volna. Bár, megfelelő angoltudással, lehet h ez sem okozott volna gondot.

Plusz:
megnéztem a Vampire Princess Miyuu OVA első részét.
ezzel is az van, mint előbb. kellemes grafika (annak ellenére, hogy 1989es), kellemes zene, a karakterek is "kellemesek" de a történet valahogy sántit. lapos, vagy fura, nem is tudom. de szóval, ez sem tudott igazán megfogni, gondolkoznom kell, hogy megnézzem-e a maradék 3 részt.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pirula

Én meg belevágtam a Ninja Scrollba, de eléggé felemás érzéseim vannak. Valahogy másra számítottam, több történelmi szállal, intrikával ilyesmikkel, ez meg sokkal de sokkal akcióorientáltabb az elvárásaimnál. Amúgy meg pörgős, van benne szép lány, macsó ninja, pofátlan tolvaj meg jópofa öreg bölcs de én ezt most hagyom pihenni. Talán máskor.
A movie verzió nézhető a sorozat nélkül is vagy ne is próbálkozzak vele ha nem rágtam át magam a 13 részen?

Fazék

Quote from: Pirula on 2006-06-08, 18:07:41
Én meg belevágtam a Ninja Scrollba, de eléggé felemás érzéseim vannak. Valahogy másra számítottam, több történelmi szállal, intrikával ilyesmikkel, ez meg sokkal de sokkal akcióorientáltabb az elvárásaimnál. Amúgy meg pörgős, van benne szép lány, macsó ninja, pofátlan tolvaj meg jópofa öreg bölcs de én ezt most hagyom pihenni. Talán máskor.
A movie verzió nézhető a sorozat nélkül is vagy ne is próbálkozzak vele ha nem rágtam át magam a 13 részen?
Csak a filmet szabad megnézni. Úgy látszik erről elfelejtettek értesíteni :)
A film jóval a sorozat előtt készült és sztem méltán nagyobb sikere is volt. A sorozatot mindenhonnan azt hallom, hogy érdemes elkerülni :)

Apatilos

Quote from: Fazék on 2006-06-08, 18:11:55
Quote from: Pirula on 2006-06-08, 18:07:41
Én meg belevágtam a Ninja Scrollba, de eléggé felemás érzéseim vannak. Valahogy másra számítottam, több történelmi szállal, intrikával ilyesmikkel, ez meg sokkal de sokkal akcióorientáltabb az elvárásaimnál. Amúgy meg pörgős, van benne szép lány, macsó ninja, pofátlan tolvaj meg jópofa öreg bölcs de én ezt most hagyom pihenni. Talán máskor.
A movie verzió nézhető a sorozat nélkül is vagy ne is próbálkozzak vele ha nem rágtam át magam a 13 részen?
Csak a filmet szabad megnézni. Úgy látszik erről elfelejtettek értesíteni :)
A film jóval a sorozat előtt készült és sztem méltán nagyobb sikere is volt. A sorozatot mindenhonnan azt hallom, hogy érdemes elkerülni :)
csatlakozom. en megneztem a sorozatot is, de bar ne tettem volna. nagy csalodas.  :bruhuhu:
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Nevl

Quote from: Pirula on 2006-06-08, 18:07:41
Én meg belevágtam a Ninja Scrollba, de eléggé felemás érzéseim vannak. Valahogy másra számítottam, több történelmi szállal, intrikával ilyesmikkel, ez meg sokkal de sokkal akcióorientáltabb az elvárásaimnál. Amúgy meg pörgős, van benne szép lány, macsó ninja, pofátlan tolvaj meg jópofa öreg bölcs de én ezt most hagyom pihenni. Talán máskor.
A movie verzió nézhető a sorozat nélkül is vagy ne is próbálkozzak vele ha nem rágtam át magam a 13 részen?

A movie-t nézd meg elösször mindenképp. Akkor tudni fogod Jubei (így írják?!) hátterét, a filmet vagy 10X megnéztem. A sorozatot csak nemrég szedtem le és bejött annak ellenére, hogy sokak nem szeretik. Mondjuk az igaz, hogy meg se közelíti a filmet... főleg az a befejezés bah.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Pirula

Na, ezek jó hírek! Akkor mindenképp pozitív csalódás lesz a film! :merci:

via_mala

Full Metal Panic? Fumoffu
Hát kérem szépen, jó kis vígjáték, felüdítő sorozat volt, és valóban sokkal jobban tetszett az alapsorozatnál.
Sousuke-hoz hasonló karaktert még nem láttam animében, eszméletlen korlátolt, fapofa, csupa jószándék, de annyira idióta néha, hogy borul tőle az ember.
Ez a nagy maci-figura, Bonta-kun pedig fantasztikus ötlet volt. Mikor Sousuke ki akarta kapcsolni a hangtorzítást, és erre automatikusan lekapcsolt az egész rendszer. Mire Sousuke banbán kérdezi, hogy "miért", hát kész voltam rőle!
Persze nem maradhatott el egy törvényszrű hot-spring-es epizód, meglepő módon azonban itt nem az orrvérzés volt a fő poén, bár ahogy Kurz ömlő orral halálkomolyan magyarázott tovább, az is rekeszizom terhelő volt, viszont amilyen magasztos szöveget lenyomott a nyomi srácnak, aki végül berzerkerként betombolta magát a női részlegbe a high-tech biztonsági berendezések keresztüzén keresztül, hogy ott a [spoiler]fapofa Sagara ágyékával találja magát szembe.[/spoiler]  :lul:
Amit Tessa bekavart az is eszméletlen jó volt.
Az intro és outro zenéje kifejezetten tetszett, klassz hangulatot adtak az epizódoknak.
Egy hátránya van csak: az alapsorozat nélkül valszeg sokkal idegesítőbb lenne Sagara, szóval azt is meg kell előtte nézni, hogy a poénok rendesen üljenek. Még egyszer ennyi részt is el tudtam volna viselni belőle.
Szerintem: 9/10

Most nézem a TSR-t, úgy látom ezzel gyorsan megleszek, csak 13 részes.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Nevl

The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!


kisvirag

Na, heves dilemmák közt, hogy CC legyen, vagy Utena, a CC csak azért nyert, mert csak 24 részes, az Utena meg harmincvalahány. szal azt majd vizsgák után.

azt hiszem, azonnal beleszerettem Chronoba, amikor meg a rendes alakját is megláttam, pláne, imádnivaló. Rosetta meg az a kedves bolondos "szuperhősnő" akir nem lehet nem kedvelni.
az első 2-3 rész még nem etette magát velem, de mosmár az  ötödiknél alig várom, hogy nézhessem a hatodikat. De mivel a vonaton néztem a 4-5-öt, és csak két rész erejéig bírta az aksi (még egy fél belefért volna, de félrészt nem nézünk), ezért majd nemsoká nekilátok :)
gyönyörű grafika, eltalált karakterek (nekem még a mások szerint sablonos és klisé poénok is bejönnek, és mégha dráma is, kellemes színfoltok, nem szeretem, mikor absz nincs humor, de a nagyon elborult, kifejezett vígjátékokat sem birom igazán), eltalált, jó zene (az op és az end zenéje régóta a playlistemen van), a történetről meg majd ha végignéztem, tudok nyilatkozni :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

via_mala

Quote from: kisvirag on 2006-06-09, 22:24:22
a történetről meg majd ha végignéztem, tudok nyilatkozni :D
Ha érzékeny a lelked, akkor a végére tárazz be egy-két pzs-t.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Draconire

Azt hittem a Excel Saga-t nem lehet túlszárnyalni hülyeség szempontjából, de hát tévedni emberi dolog...
Még mielőtt valaki azt hinné, hogy ezzel le akarom húzni, megjegyzem, hogy nekem éppen ezért tetszett /mindkettő/  :D
Még elnéztem volna egy-két elhalálozási fajtát, mert nekem kicsit rövid volt ez a 4x20 perc.
Hülyeségből sosem elég  :D

Most lehet hogy a két anime fanjai megköveznek, de számomra kicsit olyan volt mint a Jungle meg az Excel kombinálva.
Excel-ből a beteg humor, Jungle-ból pedig az hogy főhősünkön kívül senkinek nem tünnek fel az amúgy elég fura dolgok  :smile:

Member

KŐ!!!!
Ha már matek:
[spoiler]Inkább a Jungle-ből kell kivonni az Excelt hogy Dokuro-t kapj. :angyali: [/spoiler]

Draconire

Quote from: Member on 2006-06-10, 11:49:20
KŐ!!!!
Ha már matek:
[spoiler]Inkább a Jungle-ből kell kivonni az Excelt hogy Dokuro-t kapj. :angyali: [/spoiler]

Úgy értettem hogy Jungle: 'mindenki normálisnak néz oltári hülyeségeket'
                                                  +
                                Excel: ' morbid humor '

A kettő többi részéhez nem nagyon hasonlít  :smile:
Jungle-ből hogy lehet az Excelt kivoni, ha a Jungle humora szvsz teljesen más  :confused: /persze azt is szeressük nagyon  :D /

Member

Hát nekem ez volt a tapasztalatom:
Excel Saga: Direkt agysorvasztás Excel álltal és paródiák
Jungle: Direkt agysorvasztás Guu álltal és paródiák, + néha játszva tanulunk felnőni Guu nénivel
Dokuro-chan: Sok vér meg sok ecchie.

Draconire

Én mind a hármat szeretem :D

Quote from: Member on 2006-06-10, 11:58:25
Jungle: Direkt agysorvasztás Guu álltal és paródiák, + néha játszva tanulunk felnőni Guu nénivel

Azt elfelejtetted odaírni hogy a játszva csak a mi szempontunkból van, Hare sztem nem mindig élvezi ezeket a játékokat  :D
Az viszont igaz hogy sok esetben tanulságos tud lenni.

Member

Quote from: Gmer on 2006-06-10, 12:03:57
Én mind a hármat szeretem :D
Kis mindenevő. :D

Quote from: Member on 2006-06-10, 11:58:25
Azt elfelejtetted odaírni hogy a játszva csak a mi szempontunkból van, Hare sztem nem mindig élvezi ezeket a játékokat  :D
Az viszont igaz hogy sok esetben tanulságos tud lenni.
Nekem a kedvenc tanításom az volt, amikor
[spoiler]Meg kellett akadályozni, hogy a kicsi Ame otaku-vá váljon. :haha: [/spoiler]

zolan43

[Ureshii]Wizardry_OVA[AB50AD89].avi
Akik játszottak AD&D játékkal (Wizardry 6-7, Eye Of Beholder 1-2-3, Lands Of Lore 1) és a Record Of The Lodoss War rajongóknak kötelező darab.
(A rajzolás nem up to date)

Lazzaret

Na ezekkel sikerült végeznem mostanában:

Beyond the Clouds -  :cool: nagyon szép és komoly anime.
Samurai Champloo -  :cool: :jee: király egy szamurájos anime rengeteg poénnal.
Rozen Maiden1-2 -  :jee: egy egész komoly történetü anime rengeteg vicces helyzettel és drámával érdekes storyban.
Kaleido Star - egy szép történetü anime ami minden korosztálynak ajánlható  :jee:

Tömören ennyi :D


www.arkangyalok.uw.hu

Draconire

Quote from: Lazzaret on 2006-06-11, 15:34:08
Samurai Champloo -  :cool: :jee: király egy szamurájos anime rengeteg poénnal.
Ninja Baseball!!!  :D :lul: :lol:

Lazzaret

Quote from: Gmer on 2006-06-11, 15:43:22
Quote from: Lazzaret on 2006-06-11, 15:34:08
Samurai Champloo -  :cool: :jee: király egy szamurájos anime rengeteg poénnal.
Ninja Baseball!!!  :D :lul: :lol:

Jaja azon a részen olyanokat röhögtem hogy még a szomszéd is kiváncsi lett mit néztem :D


www.arkangyalok.uw.hu

Raggie

Lazzaret: Nna végre valaki akinek tetszik a SC! :D Az a világ második legjobb anime-sorozata! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lazzaret

Ilyen anime nincs is több mint a SC. Tele poénnal és drámával. Jó karakterekkel ami részletesen ki vannak dolgozva és baromi jó poénokkal van mindenki megtüzdelve :D The Best Anime :cool:


www.arkangyalok.uw.hu

Apatilos

Quote from: Raggie on 2006-06-11, 21:36:42
Lazzaret: Nna végre valaki akinek tetszik a SC! :D Az a világ második legjobb anime-sorozata! ;)
nekem is tetszett, bar nem a masodik kevencem. kar, hogy vege van.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Member

Mennyi szubjektív kijelentés. :ejnye:
És mi az első, Raggie?  :confused: :D

Darkstar

Quote from: Member on 2006-06-11, 21:46:38
És mi az első, Raggie?  :confused: :D
Szerinted? :D (Bár a második smileyból gondolom sejted. :))
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: Raggie on 2006-06-11, 21:36:42
Lazzaret: Nna végre valaki akinek tetszik a SC! :D Az a világ második legjobb anime-sorozata! ;)

Nekem is tetszett, még karmát is adtál érte ^^ :hehe:
(tényleg a második legjobb sorozat. Az első helyen meg holtversenyben van több :__devil:)

Darkstar

Quote from: Rounin on 2006-06-11, 21:50:17
(tényleg a második legjobb sorozat. Az első helyen meg holtversenyben van több :__devil:)
Ezzel az erővel pl. Ramiznál az EL van a második helyen, az elsőn pedig az összes többi anime, amit látott. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん