Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

...bár már elég régen nem láttam új részt belőle, köszönhetően a fansubberek lassúságának, de azért tessék némi infó:

A Mushishivel kapcsolatban leginkább a "lenyűgöző", "páratlan" és "zseniális" jelzők jutnak eszembe.
Az alaphelyzet az, hogy az anime világában (amely egyfajta időtlen, múltbeli vidéki Japánra emlékeztet) léteznek mushi-nak nevezett alsóbbrendű élő szervezetek. Ezek sokkal közelebb állnak a tiszta életenergiához, mint a növények vagy az állatok, és általában békésen élnek együtt a környezetükkel. Néha azonban a jelenlétük hatással van az emberekre - akik nem is látják őket, de a hatásukat érzékelik. Ilyenkor jön jól egy mushishi - olyan utazgató "csodadoktor", aki rendelkezik a mushik látásának képességével és jól ismeri azokat. Az anime főhőse, Ginko is egy ilyen mushishi.
Ez a sorozat különálló részekből áll, amelyeket a főszereplő személyén és a mushik jelenlétén kívül semmi sem kapcsol össze - mégis, csodálatos módon, minden rész képes egy egyedi, különleges történetet az expozíciótól kezdve a drámai csúcsponton keresztül a megnyugtató (vagy nem) lezárásig a maga teljességében bemutatni. Minden részben mások a fő- és mellékszereplők, mégis mindig jut kellő idő a bemutatásukra, és majdnem minden rész katarzissal és valamilyen filozófiai tanulsággal ér véget. Az anime további kiemelkedő jegyei a kellő hangulat megteremtéséért felelős finom, nem előtérbe tolakodó instrumentális háttérzene és a lélegzetelállító hátterek. A színhasználat tudatos, finom és páratlanul művészi. Túlzás nélkül állíthatom, hogy a Mushishi a leggyönyörűbb animék közé tartozik.
Failure is the default option

Zsiga

#1171
Quote from: kikuchiyo on 2006-09-03, 02:04:27
...bár már elég régen nem láttam új részt belőle, köszönhetően a fansubberek lassúságának, de azért tessék némi infó:

A Mushishivel kapcsolatban leginkább a "lenyűgöző", "páratlan" és "zseniális" jelzők jutnak eszembe.
Az alaphelyzet az, hogy az anime világában (amely egyfajta időtlen, múltbeli vidéki Japánra emlékeztet) léteznek mushi-nak nevezett alsóbbrendű élő szervezetek. Ezek sokkal közelebb állnak a tiszta életenergiához, mint a növények vagy az állatok, és általában békésen élnek együtt a környezetükkel. Néha azonban a jelenlétük hatással van az emberekre - akik nem is látják őket, de a hatásukat érzékelik. Ilyenkor jön jól egy mushishi - olyan utazgató "csodadoktor", aki rendelkezik a mushik látásának képességével és jól ismeri azokat. Az anime főhőse, Ginko is egy ilyen mushishi.
Ez a sorozat különálló részekből áll, amelyeket a főszereplő személyén és a mushik jelenlétén kívül semmi sem kapcsol össze - mégis, csodálatos módon, minden rész képes egy egyedi, különleges történetet az expozíciótól kezdve a drámai csúcsponton keresztül a megnyugtató (vagy nem) lezárásig a maga teljességében bemutatni. Minden részben mások a fő- és mellékszereplők, mégis mindig jut kellő idő a bemutatásukra, és majdnem minden rész katarzissal és valamilyen filozófiai tanulsággal ér véget. Az anime további kiemelkedő jegyei a kellő hangulat megteremtéséért felelős finom, nem előtérbe tolakodó instrumentális háttérzene és a lélegzetelállító hátterek. A színhasználat tudatos, finom és páratlanul művészi. Túlzás nélkül állíthatom, hogy a Mushishi a leggyönyörűbb animék közé tartozik.
Köszönöm, ez azt hiszem nekem való. :) Írj be magadnak egy jó nagy (+)-t. :D

Azt meg tudnád még mondani, hogy melyik release-t érdemes beszerezni?

kikuchiyo

Hááát... amelyik van.
A C1 az elején elég gyenge képminőséget produkált, mostanra egész jó, a fordításuk nem rossz, és csak két rész van nekik hátra.
Az AF-F-et a jó minőségről ismerem, de ők le vannak maradva. Aztán van dvd-ripes és HDTV-s változat is.
Tudod mit? Csináljuk azt, hogy leszeded a legjobbat és odaadod nekem. ;)
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-03, 02:31:26
Hááát... amelyik van.
A C1 az elején elég gyenge képminőséget produkált, mostanra egész jó, a fordításuk nem rossz, és csak két rész van nekik hátra.
Az AF-F-et a jó minőségről ismerem, de ők le vannak maradva. Aztán van dvd-ripes és HDTV-s változat is.
Tudod mit? Csináljuk azt, hogy leszeded a legjobbat és odaadod nekem. ;)
Mindenképp le fogom szedni azt amelyik a legtovább kész van, meg a többit végigpróbálom hogy melyiket érdemes majd megtartani. :) Ha megtaláltam, nagyon szívesen odaadom majd. :)

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-03, 02:04:27
A Mushishivel kapcsolatban leginkább a "lenyűgöző", "páratlan" és "zseniális" jelzők jutnak eszembe. (...) Túlzás nélkül állíthatom, hogy a Mushishi a leggyönyörűbb animék közé tartozik.
Milyen szépen és hosszan jellemezted... :tezsvir:
Nekem elég annyit mondanom, hogy csatlakozok az előttem szólóhoz... :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

A napokban valami olyan sorozatra vadásztam ami hasonlít a Haibane Renmei-re, és végül ezt találtam. Új sorozat, a 10 részéből még kettő nem jött ki, az első nyolc viszont már elérhető angol felirattal is. Mivel alapvetően lusta vagyok, és így korán reggel még a fogalmazásgátló is erősebben hat, nem írnék róla saját "review"-t, tessék szépen elolvasni azt a pár sort az AniDB-n, utána meg letölteni az első részt. :)
7 rész alapján nálam eddig 8,5 pontos a 10-ből.
(Szigorúan viráglelkűeknek, vér- és ecchi-mentes alkotásról van szó ugyanis. ;))

Pirula

Most végeztem a final sorozattal is, tehát elvileg vége. Csak épp a befejező részből nem tűnik úgy. Van folytatása még ami nincs fenn az ftpn?
Össességében tetszett, bár sok benn az elvarratlan szál, én örültem volna neki ha ezeket is szépen kibontják, de hát nem személyesen nekem írták a sorozatot. Valaki tudja egyébként hogy Guu most végülis kicsoda, micsoda és egyáltalán miért lép a színre? Mert nekem így az egészet végignézve sem világos.
Amin hatalmasat derültem, az a Clive fojtogatásaikor elsütött folyós jelenet ahogy az öreg hívja a túlpartra. :D

Member

Remélhetően lesz folytatás, de szerintem jobb, ha örökre titok marad, hogy Guu ki/mi is valójában. :)
Szerintem őrangyal lehet Hale számára, de ez nekem sem világos egészen.

Pirula

Quote from: Member on 2006-09-04, 22:24:52
Remélhetően lesz folytatás, de szerintem jobb, ha örökre titok marad, hogy Guu ki/mi is valójában. :)
Szerintem őrangyal lehet Hale számára, de ez nekem sem világos egészen.
Folytatásban én is reménykedem, nekem nagyon szerethetőek voltak a karakterek, kíváncsi vagyok hogyan tudnák még továbbvinni a sztorit.
[spoiler=Guu]Hááát, ha Halénak ilyen az őrangyala, nem vagyok kíváncsi a démonaira.  :D[/spoiler]

Pirula

Quote from: SaiyaGin on 2006-09-02, 15:42:18
Quote from: Darkstar on 2006-09-02, 02:42:20
Genshikent nézek, épp a 6. részt, sztem reggelre be is fejezem, de az eddigi nem kevés baromság után (pozitív értelemben :)) a lenti képen az agyam végleg ledobta az ékszíjat.  :muhahah:
[spoiler][/spoiler]

:tezsvir:
Még egy:
[spoiler][/spoiler]

Na ezeknek a képeknek köszönhetően ma én is végignéztem a Genshikent. Hát... ekkora baromságot. Igazi felüdülés volt. :haha: Szokásos kérdés: Nem tudja valaki lesz-e folytatása?

Manitu

Quote from: Pirula on 2006-09-05, 17:08:52Na ezeknek a képeknek köszönhetően ma én is végignéztem a Genshikent. Hát... ekkora baromságot. Igazi felüdülés volt. :haha: Szokásos kérdés: Nem tudja valaki lesz-e folytatása?
Nem valószinű, viszont októberben kezdődik a Kujibiki Unbalance :D Ha valakinek nem rémlene, ez az az anime, amit állandóan néztek benne  :szemuveges:


Pirula

Quote from: Manitu on 2006-09-05, 17:12:56
Quote from: Pirula on 2006-09-05, 17:08:52Na ezeknek a képeknek köszönhetően ma én is végignéztem a Genshikent. Hát... ekkora baromságot. Igazi felüdülés volt. :haha: Szokásos kérdés: Nem tudja valaki lesz-e folytatása?
Nem valószinű, viszont októberben kezdődik a Kujibiki Unbalance :D Ha valakinek nem rémlene, ez az az anime, amit állandóan néztek benne  :szemuveges:
Jáj... na ahhoz már nem lesz lelkierőm. Bele-belekukkantottam itt is a Genshiken könyvtárban mellékelt OVA-ba, de nem tetszett.

Manitu



RE@L

#1183
Ghost in the Shell Stand Alone Complex 2. G.I.G

Szeretném úgy kezdeni a bevezetőmet hogy ez a review-t úgy fogom írni mint ahogyan régebben volt szokásom írni review-okat. Azzal a különbséggel hogy most a gép mellet ittvan a hamutartóm, benne parázslik egy cigaretta és azt füstölgetem eme sorok írása közben. Nincs tíz perce hogy befejeztem a sorozatot a TV-n, 5.1 es hanggal. Nem tudom miért halogattam ennyi ideig a végignézését, hiszen már nagyon régóta kiadta LMF az összes részt. Emlékszem annakidején úgy a 19. rész környékén hagytam abba amikor folyamatosan mentek az epizódok és valamiért elment a varázsa az egész Ghost in the Shellnek. Most hogy úgy hozta a sors és a hangulatom bepótoltam végre három nap alatt. Nagyon mély nyomokat hagyott bennem. Végre egy sorozat ami közel képes volt azt nyújtani mint az elődje ha nem többet, de mindenképpen az előző évad gyakorolt rám nagyobb hatást hiszen az volt az első Anime sorozatom amit végignéztem, úgymond pályafutásom elején a GITS filmek után. Meggyújtottam második cigarettámat. A zenéje nagyon erős, a rendező nagyon jól operált Yoko Kanno és a közreműködők alkotásaival. Yoko Kanno-t zeneszerzőnek szerződtetni a lehető legjobb választás volt főleg a Cowboy Bebopnál asztalra letett érdemei után. Egyszerűen etalon lett a sorozathoz, 100% ban illik az atmoszférához és a cselekményhez. A Europe című szám nagyon erős és nagyon mély érzelmeket tud kiváltani. (A Berlini részben hallható a sorozatban, és a 3. OST-n van rajta) Mindenképpen eldöntöttem még idén be fogom fejezni amit annakidején elkezdtem és megcsinálom az összes feliratot rendesen megfogalmazva és megszerkesztve.
A második évad komolyabbra vette a formát és a témát mint az első, pedig az sem volt hétköznapi és nagyon jól meg volt szerkesztve. Azonban most sokkal nagyobb társadalomkritikát és az Innocence hez hasonlóan most is döngetik az ember és gép kapcsolat valamint a "hálózat" és emberi mivoltunkhoz kapcsolódó kérdéseket. Furcsa egy érzés eme sorokat írni miközben harmadik cigarettámra gyújtok zsinórban. A történet tulajdonképpen nem túl sok idő elteltével az előző évad végső konfliktusaiban és kaotikus állapotában folytatódik. Új vezetőség van kormányon, a 9 es szekciót újáélesztették nem hivatalos szervként. Aramaki újászervezi az egész csoportot és nagyon bizonytalan még minden, az is hogy egyáltalán hogy tud talpon maradni a 9 es szekció. Küszöbön áll egy országválság az évek óta felhalmozódott menekültekkel kapcsolatban, hiszen jogaik alig vannak nagyon sokan vannak és a társadalom nem bírja eltartani őket. Ebben a kétségbesett helyzetben emelkedik fel a Különleges 11  nevezetű terrorista szervezet akik a menekültprobléma mielőbbi megoldását követelik. Igazán nem akarok többet elárulni a történetből mert akkor elvenném azt az örömöt és feszültséget amiket a nyomozások és a történet szálainak kibogozását illetően mindenki maga fedez  fel. Az utánozhatatlan Stand Alone atmoszféra ugyanúgy megmaradt, bár a cyberpunk része a dolognak nem annyira került előtérbe mint az eredeti Ghost in the Shell történetben. A sorozat folyamán a végefelé egy kicsit veszít az animáció részletességéből, Kusanagi néha kicsit ronda, nem olyan bájos és halálos mint az elején vagy az első évadban. Valahogy az ő belső lelki világát is tükrözik ezáltal vizuálisan. Batou kevesebb fontosságot kap, bár ugyanúgy megmarad kulcsfontosságú főszereplőnek. A Stand Alone részekben minde szereplő a 9 es szekcióból kap egy külön kis történetet (Azok is akiknek nem jutott az előző évadban) Kivéve talán Bomer-t  és Ishikawa-t róluk még mindig nem tudtunk meg semmi lényegeset, de Saito, Pazou,  Togusa és az Őrnagy karakterét fejlesztették. Sőt a Tachikomák is jelentős karakterfejlődésen estek túl, ahogy a céljuk is volt a készítőknek az előző évadban sokkal inkább gyermekek voltak mint most. Most valahogy elkezdtek pubertálni ami nagyon jó pluszt adott végig a sorozatnak. Mivel már a harmadik cigarettám is rég leégett, úgyérzem itt az ideje zárni a soraimat, de mindenképpen azt kell hogy mondjam nagyon nem csalódtam a sorozatban. Azthiszem hogy a készítők valami nagyon maradandót alkottak egy életen át.


Jee most néztem utánna Solid State Society-t kutatva hogy:
QuoteIt was announced at Anime Expo 2006 that Solid State Society is not scheduled to be the final iteration of the Stand Alone Complex series
Addigis kis emlékeztettő: Hivatalos Trailer
Sosem látott screenshotok a Solid State Societyből: SSS
Még egy kis video footage: http://www.dannychoo.com/blogg_post/eng/466/
Még trailer nagyobb felbontásban 3 db. (torrent) http://www.isohunt.com/download/13578287/solid+state+ghost
u.i.: Azthiszem Fazék te mondtad hogym ár elegedvan a Motoko leugrik és hőoptika be jelenetekből :) Nemtudom én nem tudom megunni valahogy védjeggyé vált és különbenis GITS SAC Fanboy vagyok :lazaa:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Mattanja

A manga elejéről kiragadva és átalakítva egy kis részt színesben és folyamatos mozgásban nézhetjük Munsu és Sando küzdelmeit. Szép képi és zenei világ jellemzi, de semmi kiemelkedőt nem nyújt a mangához viszonyítva. Munsu még jobban kilóg a környezetből egyedi kék ruhái miatt.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

SaiyaGin

Nem is siettem el a sorozat végignézését, de ma megtekintettem az utolsó részt. Amikor a végén az összes csaj Kintaro-t üldözte (egyébként úgy tűnt, hogy mindenki Kin-channak hívta), úgy éreztem, méltó befejezése az animének.  :Kiraly:

RE@L

Quote from: SaiyaGin on 2006-09-08, 12:25:11
Nem is siettem el a sorozat végignézését, de ma megtekintettem az utolsó részt. Amikor a végén az összes csaj Kintaro-t üldözte (egyébként úgy tűnt, hogy mindenki Kin-channak hívta), úgy éreztem, méltó befejezése az animének.  :Kiraly:
Olvass Goldenboy mangát ;)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

sirtomi

Paranoia Agent 5. részénél tartok. Érdekes sorozat, nagyon tetszik. Baromi érdekes, hogy mindig van valami kapcsolat a szereplők között. Remélem végig ilyen marad.
Iagazából nem nagyon tudom megfogalmazni, hogy miért tetszik, kicsit őrölt anime.
Az intro és outrot imádom :)

Fazék

Quote from: RE@L on 2006-09-08, 12:27:12Olvass Goldenboy mangát ;)
sztem fölösleges.
ha jól emlékszem a manga első 6 fejezetéből 5-öt dolgoz föl az anime és kiegészítették egy nagyon jó befejezéssel. sajnos ezután a manga eltér egy olyan irányba, amit én már közel sem találtam annyira viccesnek, mint az addigi fejezeteket... ráadásul valami eszméletlenül lassan fordítják a mangát, a 10 megjelent kötetből eddig csak az első kettőt és a harmadikból az első 2 fejezetet fordították le... és mint az látható a megjelenési időpontokon, nem valószínű hogy egyhamar befejezik a fordítást...

Kvikveg

Quote from: Shiroi on 2006-09-06, 19:54:29
A manga elejéről kiragadva és átalakítva egy kis részt színesben és folyamatos mozgásban nézhetjük Munsu és Sando küzdelmeit. Szép képi és zenei világ jellemzi, de semmi kiemelkedőt nem nyújt a mangához viszonyítva. Munsu még jobban kilóg a környezetből egyedi kék ruhái miatt.
Nem Moonsoon az az Monszun a neve? Vagy csak en kepzelodom?
Erdekes volt nem japan "animet" latni. A falu otlete tetszett, de amugy kicsit unalmas volt egy ido utan a sok szellemharcos-elohivas. Igy mar erthetobb, hogy csak valaminek az eleje.
A ruhaval egyetertek...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

RE@L

Quote from: Fazék on 2006-09-08, 16:45:30
Quote from: RE@L on 2006-09-08, 12:27:12Olvass Goldenboy mangát ;)
sztem fölösleges.
ha jól emlékszem a manga első 6 fejezetéből 5-öt dolgoz föl az anime és kiegészítették egy nagyon jó befejezéssel. sajnos ezután a manga eltér egy olyan irányba, amit én már közel sem találtam annyira viccesnek, mint az addigi fejezeteket... ráadásul valami eszméletlenül lassan fordítják a mangát, a 10 megjelent kötetből eddig csak az első kettőt és a harmadikból az első 2 fejezetet fordították le... és mint az látható a megjelenési időpontokon, nem valószínű hogy egyhamar befejezik a fordítást...
Ez igaz, viszont volt vagy 3-4 olyan történet ami nem volt benne az OVA-ban és roppantmód szórakoztató volt a mangában :) Főleg a pszchiáteres rész ^^ bár az már majdnem kimerítette az ecchi fogalmát :bsd:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Mattanja

Quote from: Kvikveg on 2006-09-08, 16:51:07
Quote from: Shiroi on 2006-09-06, 19:54:29
A manga elejéről kiragadva és átalakítva egy kis részt színesben és folyamatos mozgásban nézhetjük Munsu és Sando küzdelmeit. Szép képi és zenei világ jellemzi, de semmi kiemelkedőt nem nyújt a mangához viszonyítva. Munsu még jobban kilóg a környezetből egyedi kék ruhái miatt.
Nem Moonsoon az az Monszun a neve?
A manga szerint nem, talán még a jelentését is írták benne valahol.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Member

---------
Saikano:

Mit is mondhatnék, valahogy végigszenvedtem.
Kezdjük a pozitívumokkal. Az utolsó részben tetszett az egyik zene.
Akkor most evezzünk baljósabb vizekre. Ez az anime rádöbbentett, hogy az élet a szexről szól. Ha jó kedved van, ha rossz, ha félsz, ha feszült vagy, ha csak hiányzik a párod, válassz ki egy ellentétes neműt a környezetedből, akit életedben legalább egyszer láttál és szeretkezz vele! Közben kommentáld monoton hangon: "És akkor szeretkeztünk és megint szeretkeztünk.". Tudom, hogy egy történet attól marhára komoly, ha a karakterek nem csak csókolóznak, hanem nyíltan vállalják a nemi életet, de a fanservice-nek is van határa.
A másik kedvenc téma a halál. Ha drámát akarsz teremteni, ölesd meg a karaktereidet. Kit érdekel, hogy egy részen belül 3 főhős halála eléggé szokatlan, ettől lesz igazán komoly a történet és rettenetes a háború! Az már más kérdés, hogy a karakterek kb. 5 perc alatt elfogadják a legjobb barátuk halálát és hangremegtetés nélkül tudják mondani, hogy "Megöltem 30000 embert".
És ki gondolná! A két keménykedés között van összefüggés, bizony ám! Ha egy ellentétes nemű barátod haldoklik, biztosan bevallja neked, hogy szerelmes volt beléd egész eddig és... Hogy mindigis szeretkezni szeretett volna veled!
Már az alapszitu is D kategóriás TV filmeket aláz meg, de amikor a csaj hátából légelhárító rakéták röpködnek ki, az tényleg csúcs. Egy ilyen hülye kezdés után azt várnánk, hogy a befejezésnek lesz valami minimális értelme, hát nem lett, az FMA befejezése óta nem volt ekkora WTF érzésem. Nem láttam az NGE-t, de nagyon úgy sejtem, hogy a befejezést onnan merítették.
A jelenletekkel sem vagyok kibékülve, gyakran a minimálisan megteremtett hangulatott hazavágja egy becsapódó bomba, egy kifröccsenő vérfelhű vagy egy oda marhára nem illő béna karikatúra, egy gyenge poén.
Grafikailag sem méltó említésre sem, az arcok rondák az arcvonalkák miatt, mindenki egyforma, a csajok 40 cmvel alacsonyabbak a srácoknál, az utolsó részben a cunami a legműbb víz, amit eddig láttam.
Ez volt a második anime, amelynél gondolkoztam rajta, hogy abba kéne hagyni (az első a GitS 2 - Innocence volt, de ott csak egyszer fordult elő, itt epizódonként), az utolsó két rész miatt a kezdeti 2/10-ből 1/10 lett, sajnos 0-t nem adhatok rá.

---------------
Bleach 01-63:

Ezt pár hete láttam, és nem is húznál el annyira. Nekem nem is a főszereplők vagy a Rukia-mentőakció csatái fogtak meg, hanem a humor, Soul Society összeomlása és a nyomozás az 5. kapitány rejtélyes merénylete körül. Mestermunka, sohasem gondoltam volna magamtól, hogy ez lesz. Vérből és karakterből is túl sok van, de így több lesz a rajongó és mindenki találni fog egy kedvencet a vagy 70 fontosabb karakter között (nálam Tsugumiya Ururu és Ayasegawa Yumichika vitte a pálmát).
Grafikailag átlagos, a karakterek viszont jóval vékonyabbak a szokásosnál, az orruk nagyon kampós és olyan vastag negro szájuk van néhol.
A párbajok jók, habár mindig a jó győz, megfelelő a jellemfejlődés is (Byakuya az egyik legunszimpibb volt az elején, most már szívesen meginnék vele egy sört :D), a múlt sztorijai fordulatosak és összefüggőek. Értékelésem szerint 9/10 a túlkapások miatt.

Bishop

#1193
Golgo 13
Nagyon Oldscool-os,hangulatos anime,mivel régi nem kell grafikailag sokat elvárni,de amikor a helikoptereket számítógépes Grafikával csinálták csak úgy néztem döbbenetten :eek:.A zene sokáig lapos kicsit unalmas,de passzol a kor és a stílus hangulatához,a pörgősebb részek is jók,a főhős egy hidegvérű über laza bérgyilkos :D.De a legjobb a mellék karakterek akik szinte öszeomlanak a végére és teljesen megörültek,pl:a feleség,aki elvesztette a férjét a lányát elvették tőle,és egy örült ember eröszakolta meg minden nap,végére a finom nőből k**va lett és végén önygyilkos.De a legjobb az egészben az a 70-es 80-as évek feeling és a kedvenc auto márkám jelenléte :D
Mindent összegezve ha eltekintünk a grafikától egykét jelenetnél meg a "főellenségek" gyakorlatilag bénán kidolgozott karakterétől akkor egy nagyon jó anime-t kapunk 9/10

Araki

Nos... először is, Kaze küldte el, de őt nem bántjuk, mert már küldött nekünk olyan animét is, amelyik nagy kedvencünkké vált. De... ez most nem jött be. Tulajdonképp a második anime a Lain után, melynek a végét vártam, kb. ugyanaz a véleményem, mint Memberé, egyszerűen én még azt az egy pozítívumot sem tudom felhozni, nade mindegy. Szóval nem tetszett, és továbbá számomra idegesítő volt, hogy valahányszor becsapódott egy bomba vagy akármi, mindig csak a Shuji nevezetű egyén maradt életben, a környéken a mellékesebb karakterek mind kihaltak. Na én ezt hívom... szarvashibának? :rolleyes: Ezen kívűl a vége is csak egy orbitális sz@rkeverés volt, melynek semmi értelmét nem láttam.

Member

Rájöttünk, hogy mi történt, nem volt egy túlbonyolított valami, de nagyon az volt az érzésem, hogy valami marhanagyot akartak csak alkotni a végére.

Próféta

Valaki, aki mindkét sorozatot látta, elmondaná, hogy a Saikano befejezése tényleg NGE-s jellegű-e, és ha igen, akkor az NGE melyik befejezésére emlékeztet? Just curious.

Rounin

Zomg...

Többet is láttam nemrégiben, de most ezt tűzném kéjlécre (keyboard :p) :angyali:

Szóval, az intro dal "aranyos", az outro kedves, a közbenső események pedig fájdalmasak. Kellően debil kis sorozat, rengeteg vérrel. Brutálisan sok vérrel és erőszakkal. Ráadásul elég ecchi is. Fanservice heaven =)
De mivel nem is akar több lenni annál, ezért egyáltalán nem bánom, sőt, még meg is kedveltem. Egyedül a pirupiru zavart, de az nagyon. Szerintem szerencsétlen kölyök is azt sérelmezte leginkább =)

No, jólesett, elnéztem volna még pár részen át =)

Draconire

Quote from: Rounin on 2006-09-10, 22:30:38
Egyedül a pirupiru zavart, de az nagyon.

Pont a lényeg zavar.. :ejj:
PIPIRUPIRUPIRUPIPIRUPIIIII!!!!!!!!!444444

Nézd meg a Dai Mahou Touge kint lévő részeit, azok is hasonlóak ;)
Lyrical Tokarev, KIRU THEMU ALLU!!!!!!!!!!!!4444444

Mattanja

Quote from: Próféta on 2006-09-10, 22:09:57
Valaki, aki mindkét sorozatot látta, elmondaná, hogy a Saikano befejezése tényleg NGE-s jellegű-e
Nem. És aki mást mond, az nem azt látta a Saikano-ban, ami a lényege volna.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((