Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Szacsi

Galaxy Express 999 film
Tetszett. Nagyon nagyon. Ezeknek a régi animéknek valami egészen különleges hangulatuk van, ez a darab meg már azzal belopta magát a szívembe, hogy az űrben vonatszerelvényekkel közlekednek  :D
Mondanivaló is van, a karakterdizájn is aranyos, szóval  :cool:

arianrhod

Akkor összegezzünk mivel taliztam a héten:
-Neon G.E. első két rész,egész jó kezdés biztos,hogy nézni fogom továbbra is.
-Saiyuki Reload szintén első két rész,eddig lanyha közép de a zene toppon van :D
-Fafner in the Azure-Right of Left,hasonló mint a NGE,azaz nagy dög robotokba kölyköket ültetnek,hogy legyőzzék a valószínüleg földönkívüli ellenséget.Ha nem 51 percbe sűrítették volna bele a történetet talán jobban élveztem volna.De így kissé kusza és gyorstalpaló volt.
-Samurai Champloo első 3 rész,a rajzstílus nem a szívem csücske de a történet annyira jó,hogy bizony ellensúlyozza.

Szacsi

Nekem meg kifejezetten tetszett a Samurai Champloo rajzstílusa, sokkal jobban bejött, mint mondjuk az NGE féle. De hát ízlések és pofonok  :D

Rage

Quote from: arianrhod on 2006-11-02, 16:31:49
-Fafner in the Azure-Right of Left,hasonló mint a NGE,azaz nagy dög robotokba kölyköket ültetnek,hogy legyőzzék a valószínüleg földönkívüli ellenséget.Ha nem 51 percbe sűrítették volna bele a történetet talán jobban élveztem volna.De így kissé kusza és gyorstalpaló volt.
Remelem tisztaban vagy vele, hogy ebbol van egy 26 reszes sorozat is... :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

arianrhod

QuoteRemelem tisztaban vagy vele, hogy ebbol van egy 26 reszes sorozat is... tongue
:eek: :eek: :eek: :eek: Most is okosabb lettem,így már érthető.Ahol ráakadtam ott nem volt róla infó,hogy ebből sorozat is van  :comp:

Selmo

Quote from: arianrhod on 2006-11-02, 22:46:39
QuoteRemelem tisztaban vagy vele, hogy ebbol van egy 26 reszes sorozat is... tongue
:eek: :eek: :eek: :eek: Most is okosabb lettem,így már érthető.Ahol ráakadtam ott nem volt róla infó,hogy ebből sorozat is van  :comp:
Soukyuu no Fafner néven megtalálod. :redface:

A tökéletesség unalmas.

arianrhod

QuoteSoukyuu no Fafner néven megtalálod. redface
:merci:

I.N.K.A.

Trinity Blood
He'e'e' benne van Budapest!!!!!!1
Szeretem a fánkot...

Kvikveg

Quote from: I.N.K.A. on 2006-11-03, 13:40:03
Trinity Blood
He'e'e' benne van Budapest!!!!!!1
Udvozlunk a klubban!  :tezsvir: :lol:
Optimistak lehetunk: a Keleti elott gyonyoru park van a mostani borzadaly keresztezodes helyett. :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Kujibiki Unbalance 2006 Ep.1.

Röviden, otaku-anime méghozzá a szarabbik fajtából.
Jó, végülis túl sokra nem számítottam, hiszen a Genshiken-ben is már csak az otakuk (és az otaku-animék) kifigurázására szolgált ez az anime, de azért azt hittem, hogy legalább vicces lesz. De nem az. Kicsit se. Nem volt egy olyan pillanat, hogy nevetni lett volna kedvem.
Amúgy így egy rész alapján úgy néz ki, hogy meglehetősen átalakították a történetet, és a szereplőgárdát is többé-kevésbé.
Az eredeti Kujian OVA tetszett, mert egy vicces otaku-anime paródia volt. Ez viszont ugyanaz, csak itt már komolyan gondolják.
A fansub meg rémes. A [yu] csapat csinálta. Gyenge a képminőség, ráadásul softsub-os mkv. A feliratok időzítése itt-ott teljesen elcsúszik, de úgy általában is szar.

Az első három részt töltöttem le egyben, mert csak ilyen torrentet találtam, de az első rész megnézése után mindhárom megy a kukába.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Lt. Simoan Blarke

Trinity Blood.
orvendek. hatasvadasz, 24 reszes, de tul vagyok rajta.

Paranoia Agent.
ennyit regen rohogtem. ilyen foku abszurditast regen lattam. minden ember szemelyisegzavaros, meghozza durvan. a vegkifejlet is ehheh erdekes.

Puni Puni Poemi.
\o/ ez baromijo volt. 2 resz pont megfelelo hosszusag, kelloen elborult. ;D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Ilyen jó jellemzéseket is régen olvastam, semmi mellébeszélés. ;)
Én mindig el6ározom, hogy max 2 sor és lesz 150 oldal. :bruhuhu:

Randal

Kicsit fáradt vagyok, úgyhogy nem eresztem hosszúra a mondandóm:
Egész tűrhető kis anime volt, érdekes világgal, kicsit sablonos szereplőkkel, frankó mechákkal és csatákkal, humoros részekkel, inkább romantikus stílusú, bár ez néha elveszik a csatákban. Néhány meglepetést előre ki lehetett találni, habár nem pont abban a formában lett igaz ahogy gondoltam, de úgy lett:) Igaz nem is igazán kellett ezekhez sokat gondolkodni.

Összeségében jó volt, bár nem igazán az a kiemelkedő alkotás, bár lehet, hogy amiatt érzem ezt, mivel eddig rossz animét még nem láttam:) Szal pozitív a véleményem róla, na:)

Még hátravan a film is, kíváncsi vagyok abban mi van.


via_mala

Black Lagoon
Kikuchiyo ajánlására végignéztem ezt a 12 részes TV-sorozatot. Gyakorlatilag tömény akció, és humor keveréke, minimális drámázással, és karakterfejlődéssel, amit vélhetőleg a jelenleg már futó 2. évad további 12 részében fognak a készítők előtérbe helyezni. Naszóval: vagány csapat, akció, humor, dráma kulcsszavakra melyik anime ugrik be elsőre?
Nekem a [SPOILER]Cowboy Bebop[/SPOILER], és ha a második évadot megfelelő módon valósítják meg, magyarán Revy, Dutch és Benny múltjából felfedik a homályos, mitöbb sötét foltokat, valamint némi komolyabb drámai szálat is belefűznek, akkor reményeim szerint közelíteg hasonló élményt fog nyújtani a 2 évad együtt, mint a fentemlített klasszikus.
Az első évad eddig szerintem: 8/10

Ui.: az intro zene tökéletesen ráhangol az animére, az outro pedig sokat sejtetően szomorkás, és fülbemászó. A teljes OST-t is végighallgattam már, és vannak még benne rendkívül egyedi hangzású, és utánozhatatlan hangulatot árasztó darabok is.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Kvikveg

GitS - Solid State Society

Hat. Rakeszultem pedig, de valahogy nem jott be. Az elso kellemesen akcios volt, a masodik kellemesen elvont, gyakran alomszeru, ez meg nem tul kellemesen ilyenolyan. Az alapotlet pedig nem rossz.
Buntipont:
[spoiler]Amikor Togusa ongyilkos akar lenni, a zene valami kriminalisan nem illik oda. Az ilyet buntetni kene. Egy kivalo jelenetsort vag haza ugy ahogy a nagy konyvben meg van irva.
Motoko az elozo reszben eltunt, most visszajon. Ez nem igazan a tovabbvezetese az elozoeknek. Kicsit tobbet vartam volna.
Ugy latja az ember, hogy igen Togusa lett a csoportvezeto, gyerekek nonek, vannak uj tagok, de nem all ossze egy elveznivalo muve a dolog.
Valahogy olyan unalmas katymasz az egesz. :/[/spoiler]
Hozzatennem hogy eleg faradt voltam amikor neztem, es az elejen gyk olvasolecke folyamatosan.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#1395
Quote from: Randal on 2006-11-04, 01:05:21Még hátravan a film is, kíváncsi vagyok abban mi van.
Készülj fel, hogy nagyon eltér hangulatban a film a sorozattól! Sokan azt mondják, hogy érdemes szünetet is tartani köztük, ha tetszett a sorozat. Elsőre nekem nem jött be a film, de pár AMV-nek köszönhetően megnéztem újra és másodszorra már nagyon tetszett, jó benne, hogy ennyire eltér a sorozattól és nem csak egy összevagdosott vacak, mint amit megszokhattunk az ilyen "sorozatból vágott filmeknél" :)

Feldin

Quote from: Kvikveg on 2006-11-04, 01:24:14
GitS - Solid State Society

Hat. Rakeszultem pedig, de valahogy nem jott be. Az elso kellemesen akcios volt, a masodik kellemesen elvont, gyakran alomszeru, ez meg nem tul kellemesen ilyenolyan. Az alapotlet pedig nem rossz.
Buntipont:
[spoiler]Amikor Togusa ongyilkos akar lenni, a zene valami kriminalisan nem illik oda. Az ilyet buntetni kene. Egy kivalo jelenetsort vag haza ugy ahogy a nagy konyvben meg van irva.
Motoko az elozo reszben eltunt, most visszajon. Ez nem igazan a tovabbvezetese az elozoeknek. Kicsit tobbet vartam volna.
Ugy latja az ember, hogy igen Togusa lett a csoportvezeto, gyerekek nonek, vannak uj tagok, de nem all ossze egy elveznivalo muve a dolog.
Valahogy olyan unalmas katymasz az egesz. :/[/spoiler]
Hozzatennem hogy eleg faradt voltam amikor neztem, es az elejen gyk olvasolecke folyamatosan.
ehhez van már felirat?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kvikveg

Quote from: Feldin on 2006-11-04, 02:57:04
Quote from: Kvikveg on 2006-11-04, 01:24:14
GitS - Solid State Society

Hat. Rakeszultem pedig, de valahogy nem jott be. Az elso kellemesen akcios volt, a masodik kellemesen elvont, gyakran alomszeru, ez meg nem tul kellemesen ilyenolyan. Az alapotlet pedig nem rossz.
Buntipont:
[spoiler]Amikor Togusa ongyilkos akar lenni, a zene valami kriminalisan nem illik oda. Az ilyet buntetni kene. Egy kivalo jelenetsort vag haza ugy ahogy a nagy konyvben meg van irva.
Motoko az elozo reszben eltunt, most visszajon. Ez nem igazan a tovabbvezetese az elozoeknek. Kicsit tobbet vartam volna.
Ugy latja az ember, hogy igen Togusa lett a csoportvezeto, gyerekek nonek, vannak uj tagok, de nem all ossze egy elveznivalo muve a dolog.
Valahogy olyan unalmas katymasz az egesz. :/[/spoiler]
Hozzatennem hogy eleg faradt voltam amikor neztem, es az elejen gyk olvasolecke folyamatosan.
ehhez van már felirat?
Van, en a topicjaban belinkeltet hasznaltam, de szerintem tokugyanaz van fent is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-11-03, 20:09:37
Paranoia Agent.
ennyit regen rohogtem. ilyen foku abszurditast regen lattam. minden ember szemelyisegzavaros, meghozza durvan. a vegkifejlet is ehheh erdekes.

Agreed. Melyik a kedvenc részed?
Failure is the default option

Solid Snake

#1399
Ghost In The Shell

Nagyon alap anime, tudom, de mivel én még kezdőnek számítok, ezért hunyjatok szemet afelett, hogy csak a közelmúltban tudtam megtekinteni.

Egyszerűen ledöbbentett az a tény, miszerint ez az anime a forrása néhány személyes kedvencemnek. A legfontosabb ilyen hasonlóságok a Mátrix című film (a világ és a főhősnő meglehetősen hasonlít Trinity-re) és a Metal Gear Solid című PSX-es játék (Metal Gear Rex mutat némi hasonlóságot a GitS-ben lévő robottal, illetve a legszembetűnőbb hasonlóság ugyebár a stealth camoflauge -- emlékszem, mennyire nagy volt ez az álca Gray Fox/Ninja-nál, erre hoppá, kiderül, hogy ezt a technikát a GitS-ből szedte Kojima-san  :rotfl:).

Maga az anime depresszív hangulatot áraszt, a robotika elterjedése pedig meglehetősen utópikus, mégis realista tükörképe a mai világnak (elvégre most is számítógépek előtt ülve fórumozgatunk, nemde?  :szemuveges:). Szó mi szó: a Ghost In The Shell hozzájárult ahhoz, hogy jóval nagyobb figyelmet taníúsítsak az anime-k iránt, a múlttal ellentétben.

SaiyaGin

Az évfolyamtársamnak igaza volt, a 25. résztől tényleg jobb lett a sorozat. :jee:

Lt. Simoan Blarke

Kvikveg: az SSS az egy SAC film, nincs koze az elozo kettohoz...

kikuchiyo: nem is tudom. talan az, amelyikben elkapja Fox-chant a bedrogozott Daddy. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: SaiyaGin on 2006-11-04, 16:39:16
Az évfolyamtársamnak igaza volt, a 25. résztől tényleg jobb lett a sorozat. :jee:
És 40-63-ig csak még jobb lesz. ;)

Kvikveg

#1403
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-11-04, 17:30:43
Kvikveg: az SSS az egy SAC film, nincs koze az elozo kettohoz...

kikuchiyo: nem is tudom. talan az, amelyikben elkapja Fox-chant a bedrogozott Daddy. :D
Magyaran a SAC sorozathoz csinaltak mint pluszt? Hat. Most egy kicsit elnezobb lettem, de a fenebe is sokkal jobbat kihozhattak volna belole.

Quote from: Member on 2006-11-04, 17:32:16
Quote from: SaiyaGin on 2006-11-04, 16:39:16
Az évfolyamtársamnak igaza volt, a 25. résztől tényleg jobb lett a sorozat. :jee:
És 40-63-ig csak még jobb lesz. ;)
Aztan nem nezem meg hanyadik resztol dogunalmas toltelekek halma.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pagan

Muteki kanban musume

Elegge visszhang nelkul maradt ez a sorozat, en sehol nem lattam emlitest sem rola, pedig szerintem nagyobb figyelmet erdemelne, ennyire (pozitiv ertelemben) debil sorozatot az excel saga ota nem lattam. Mondjuk az alapkoncepcio nem iger tul sok jot: a csaladi ramen-etteremben dolgozo fohosnonk dolgos hetkoznapjait mutatja be. Igen am, de o nem igazan erre a munkara termett, idiota, eroszakos, allandoan osszetuzesbe kerul mindenkivel, foleg a szomszedos pekseg szinten nem teljesen normalis eladolanyaval. Kicsit docogosen indul az elso 1-2 resz, de utana rendesen beindul a neheztuzerseg, neha percekig nem birtam abbahagyni a rohogest egy-egy elborultabb poen utan (Kayahara feltunese pl. nagyon ut).

Nyilvan nem mindenkinek jon be ez a fajta stilus, de az Excel saga vagy a Cromartie high school kedveloinek nagyon tudom ajanlani ezt a kis sorozatot.

Shali

Quote from: Pagan on 2006-11-04, 23:29:08
Muteki kanban musume

...

Cromartie high school kedveloinek nagyon tudom ajanlani ezt a kis sorozatot.
Már szedem is ((=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Fazék

Quote from: Shali on 2006-11-05, 00:16:08
Quote from: Pagan on 2006-11-04, 23:29:08
Muteki kanban musume

...

Cromartie high school kedveloinek nagyon tudom ajanlani ezt a kis sorozatot.
Már szedem is ((=
nekem egy kicsit gyanús az anidb-s kép és leírás alapján, szóval megvárom vele a véleményedet, de tényleg jól hangzik, amit Pagan írt róla :)

Kvikveg

Jigoku Shoujo
Grafikailag nehany dolog szinvonalas, nehany viszont csak elmegy. Tobbnyire utobbi.
Pokollanyka Pokolba viszi a kivant szemelyt, de cserebe majd ha meghalsz te is ott landolsz. Az elejen kulonallo tortenetek voltak, mar kezdtem volna hagyni a fenebe az egeszet amikor huszadszorra neztem vegig ugyanazt, amikor feltunt ujsagiro apuka es kislanya. Innentol kezdve kibirhatobb, de a vege messze all a katarzistol. Olyan lehetett volna. Pffhhh. Elmegy. Toroljem vagy ne? Fej vagy iras?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Shali

Quote from: Fazék on 2006-11-05, 00:19:38
Quote from: Shali on 2006-11-05, 00:16:08
Quote from: Pagan on 2006-11-04, 23:29:08
Muteki kanban musume
...
Cromartie high school kedveloinek nagyon tudom ajanlani ezt a kis sorozatot.
Már szedem is ((=
nekem egy kicsit gyanús az anidb-s kép és leírás alapján, szóval megvárom vele a véleményedet, de tényleg jól hangzik, amit Pagan írt róla :)
Az intró alatt azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy rossz animét szedtem le véletlenül,de nem, az első rész nagyon debil, ha ennél még jobban be fog indulni, akkor nagyon meredek lessz (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kvikveg on 2006-11-04, 19:25:52
Magyaran a SAC sorozathoz csinaltak mint pluszt?
nem. SAC mint Stand-Alone Complex. hadd ne kelljen megmagyaraznom, hogy mit jelent a kifejezes :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster