Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Solid Snake

#1710
Quote from: Predaking on 2006-12-28, 23:34:54
De ne felejtsük el azt mikor [spoiler] Chidorit mutatták, ahogyan hiányolja a Sousket[/spoiler]

Így igaz, az is fantasztikus rész volt.
[spoiler]Leonard vakmerősége különösen rátett egy lapáttal szegény lány lelkére, talán ezért volt még drámaibb a lerogyása (a szája dörzsölésére gondolok).

Bár egyáltalán nem lehet csodálkozni, végtére is:
a., a szeme láttára lőtték le a megfigyelőjét,
b., a szeme láttára fojtották meg a bérgyilkoslányt,
c., megcsókolta egy vadidegen,
d., ráadásul még Sousuke is magára hagyta.

Tehát jó rész volt, na.  :smile: :jee: [/spoiler]

Quote from: Zsiga on 2006-12-28, 23:44:12
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-28, 23:22:20
Full Metal Panic! - The Second Raid
Nem tetszett, mert:

[spoiler]...még mindig nem jött össze Chidori és Sousuke!
[/spoiler]

[spoiler]Mármint Tessa és Sousuke, ugye?  :hehe:[/spoiler]

Nem, nem. Chidori-párti vagyok.  :redface: :whoah:

Kvikveg

#1711
Utawarerumono
Nos, tegnap v tegnapelott elkezdtem, most vegeztem ki.
elore bocsajtom, hogy nem szeretem a gyikokon lovagolo tarsasagot. Nem rajongok az "osi kultura" cimszo alatt futo ruhadesignert es a furulya-pansip tipusu alafesto zeneert. A maszkokert plane nem.
Vegyesfelvagott erzeseim vannak ezzel kapcsolatban. Jo karakterek, de egyik sem futotta ki igazan a formajat.
[spoiler]Felvillan pl egy orgyilkossag lehetosege, de kesobb semmi ilyen fajsulyu dolog nem tortenik. Olyan siman ellaviroznak a vegkifejletig, ami animehez meltoan persze, hogy nem happy end.
Hakuoro a tipikus ferfi foszereplo aki utan dolnek-borulnak valoszinuleg a tinedzser japan leanykak. Olyan kellemes hangja van, elokelo kinezete, igazsagos, nincs olyan, hogy nem talal helyes megoldast, felaldozza magat... Kinottem en ebbol... (Najo valljuk be, azert elveztem nezni XD)[/spoiler]
Tovabba vannak a szokasos noi mellekszereplok (onii-samaaa - gondolom a hangsulyt nem kell ecsetelnem), kevesbe szokasos harcimarcibb allaza noi szereplok.
Tulajdonkeppen szorakoztato ooo... a limonade azert eros lehuzas lenne, de nalam nem utotte meg a mercet.
Nekem tul sok a latvanyelem, keves a tortenet. En -20 ev es tuti elveznem a tigrisen lovagolos introt, a gyikokat, es egyaltalan az egeszet.
Jobb lett volna hevesebb harcijelenet (amibol a 25.et azert mar unja az ember) es tobb kavaras a multtal.

Megj: beleneztem a 2006 animei topicban fellelheto animelistaba es egyelore nem talaltam igazan fogamra valot. (xxxHolic es Mushishi bekebelezve.)
wikin megneztem a kovetkezoket
Kemonozume - nem keltette fel az erdeklodesemet
The Melancholy of Haruhi Suzumiya - pffhhh... iskolaslany, aaaaahahaaa.... neeee... (igen, ezert kovezve leszek mar latom)
Death Note - a kijott reszeket megneztem, Ryuk kinezete kriminalis, szovegei nyehhehe. Erdekesnek igerkezik. :__devil:
Utaw.. ja ezt vegeztem ki ehhe-ehhe
Higurashi no Naku Koro ni - erre mondtatok, hogy kriminalis a grafikaja??? Mert az ahogy emlekszem (beleneztem).
Muteki Kanban Musume - aaa, iskolaslany... kinezetu nem iskolaslany. A wikibol a ramen maradt meg a memoriamban. Meg nem neztem bele.
Kino no Tabi - na ez fel van irva. Egy reszt lattam, az erdekes volt.
Now and Then, Here and There - emm... eeerdekesss... a szoveg alapjan elegge eeerdekes kezdese van.
Stormy Night - felirtam, de mar gozom nincs mi volt ez...
Golgo13 - kinezve.
Fate/Stay Night - a kepek eltantoritottak...
Shuffle! - iskolaslany, eeeee, bruhuhuuu...
Strawberry Panic - "group of teenage girls attending three affiliated all-girl schools. A common theme throughout the stories are the intimate lesbian relationships between the characters."  :eek:
es tinilanyok, áááááá...
Ghost Hunt - nem latom fent, pedig meg aranylag erdekesnek nez ki.

Azt hiszem kezdek allergias lenni a nagy bociszemu nyivakolo hangu tinilany karakterekre... *lefaradtan nez*

Na ennyi. Lehet kovezni/lelkesiteni megnezesre.

edit: hah, lattam elotte meg valamit.
Blood+
Quote from: Fazék on 2006-12-15, 12:50:54
Quote from: Kvikveg on 2006-12-15, 01:45:08
Mostanaban a Blood+ miatt nem alszom eleget. Par dolog fajoan bena benne
[spoiler]az a sulis chevalier a batman-maszkjaban, jajj[/spoiler]
de alapvetoen erdekesen viszi a dolgokat.
tizenvalahányadik rész környéke? mert azt hiszem itt adtam föl végleg a sorozatot, ennyi fájdalmat már nem vagyok hajlandó eltűrni "szórakozás" címszó alatt :)
Nos, nem adtam fel. Ugye, aki vampirmanias az vegigszivja.  :lul:
A fajoan bena dolgok mellett azert egesz jol elkavartak. Na most urult ki az agyam. Mi a frincfrancot irjak? Hogy Haji a kedvenc a sorozaton belul, hogy rohejes az, hogy David [spoiler]iszik es hopp egyszercsak mar nem[/spoiler], hogy 2 opening eleg jo lett, de az utolsotol sikitofraszt kapok annyira idegesito az "enekes" hangja?
Illetve, eee... [spoiler]A kissrac megeroszakolasa azert kisse tulmegy a sorozat izleshataran. :eek:[/spoiler]
Komolyan zavarban vagyok. Van nehany nagyon jo otlet benne (vagy meg nem jottem ra honnan importaltak...), de emelett annyi unalmas, sablonos es egyszeruen bena is, hogy kb annyit tudok mondani, hogy mindenki a sajat felelossegere nezze. (Nesze semmi fogd meg jol!  :hehe:)
Szoke chevalier-nek nem ugyanaz a hangja, mint Monsterben a szoke fiunak? Neha a fraszt hozta ram emiatt. XD

De valamire rajottem: Haji cselloja is kivalo onjavito algoritmussal rendelkezik, nemcsak o. Kulonben hogy a fenebe birna azt a sok csapkodast??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Quote from: Kvikveg on 2006-12-29, 00:10:03
The Melancholy of Haruhi Suzumiya - pffhhh... iskolaslany, aaaaahahaaa.... neeee... (igen, ezert kovezve leszek mar latom)
Death Note - a kijott reszeket megneztem, Ryuk kinezete kriminalis, szovegei nyehhehe. Erdekesnek igerkezik. :__devil:
Higurashi no Naku Koro ni - erre mondtatok, hogy kriminalis a grafikaja??? Mert az ahogy emlekszem (beleneztem).
Fate/Stay Night - a kepek eltantoritottak...
Shuffle! - iskolaslany, eeeee, bruhuhuuu...
Strawberry Panic - "group of teenage girls attending three affiliated all-girl schools. A common theme throughout the stories are the intimate lesbian relationships between the characters."  :eek:
es tinilanyok, áááááá...
Ezekért (feltételezve, hogy a Death Note nem jönne be) jár a kő/karó (ez utóbbit másra hagyom) . :D
Ryuk-kal meg mi a baj? :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

:D
Pffhhh... kriminalisan nez ki. Bar meg mindig jobban, mint a tobbi. Elegancia 0. De amugy jopofa. :haha:
Ugy ertem, olyan kinezete van, hogy osszesz*rhatnam magam tole, de a viselkedese totalisan lenullazza az egeszet egy ido utan. Csak annyit mondok alma... Ugy elvan mint a befott. Kivancsi vagyok mi lesz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

Quote from: Kvikveg on 2006-12-29, 00:10:03
Utawarerumono
Nos, tegnap v tegnapelott elkezdtem, most vegeztem ki.
elore bocsajtom, hogy nem szeretem a gyikokon lovagolo tarsasagot. Nem rajongok az "osi kultura" cimszo alatt futo ruhadesignert es a furulya-pansip tipusu alafesto zeneert. A maszkokert plane nem.
Vegyesfelvagott erzeseim vannak ezzel kapcsolatban. Jo karakterek, de egyik sem futotta ki igazan a formajat.
[spoiler]Felvillan pl egy orgyilkossag lehetosege, de kesobb semmi ilyen fajsulyu dolog nem tortenik. Olyan siman ellaviroznak a vegkifejletig, ami animehez meltoan persze, hogy nem happy end.
Hakuoro a tipikus ferfi foszereplo aki utan dolnek-borulnak valoszinuleg a tinedzser japan leanykak. Olyan kellemes hangja van, elokelo kinezete, igazsagos, nincs olyan, hogy nem talal helyes megoldast, felaldozza magat... Kinottem en ebbol... (Najo valljuk be, azert elveztem nezni XD)[/spoiler]
Tovabba vannak a szokasos noi mellekszereplok (onii-samaaa - gondolom a hangsulyt nem kell ecsetelnem), kevesbe szokasos harcimarcibb allaza noi szereplok.
Tulajdonkeppen szorakoztato ooo... a limonade azert eros lehuzas lenne, de nalam nem utotte meg a mercet.
Nekem tul sok a latvanyelem, keves a tortenet. En -20 ev es tuti elveznem a tigrisen lovagolos introt, a gyikokat, es egyaltalan az egeszet.
Jobb lett volna hevesebb harcijelenet (amibol a 25.et azert mar unja az ember) es tobb kavaras a multtal.

Megj: beleneztem a 2006 animei topicban fellelheto animelistaba es egyelore nem talaltam igazan fogamra valot. (xxxHolic es Mushishi bekebelezve.)
wikin megneztem a kovetkezoket
Kemonozume - nem keltette fel az erdeklodesemet
The Melancholy of Haruhi Suzumiya - pffhhh... iskolaslany, aaaaahahaaa.... neeee... (igen, ezert kovezve leszek mar latom)
Death Note - a kijott reszeket megneztem, Ryuk kinezete kriminalis, szovegei nyehhehe. Erdekesnek igerkezik. :__devil:
Utaw.. ja ezt vegeztem ki ehhe-ehhe
Higurashi no Naku Koro ni - erre mondtatok, hogy kriminalis a grafikaja??? Mert az ahogy emlekszem (beleneztem).
Muteki Kanban Musume - aaa, iskolaslany... kinezetu nem iskolaslany. A wikibol a ramen maradt meg a memoriamban. Meg nem neztem bele.
Kino no Tabi - na ez fel van irva. Egy reszt lattam, az erdekes volt.
Now and Then, Here and There - emm... eeerdekesss... a szoveg alapjan elegge eeerdekes kezdese van.
Stormy Night - felirtam, de mar gozom nincs mi volt ez...
Golgo13 - kinezve.
Fate/Stay Night - a kepek eltantoritottak...
Shuffle! - iskolaslany, eeeee, bruhuhuuu...
Strawberry Panic - "group of teenage girls attending three affiliated all-girl schools. A common theme throughout the stories are the intimate lesbian relationships between the characters."  :eek:
es tinilanyok, áááááá...
Ghost Hunt - nem latom fent, pedig meg aranylag erdekesnek nez ki.

Azt hiszem kezdek allergias lenni a nagy bociszemu nyivakolo hangu tinilany karakterekre... *lefaradtan nez*

Na ennyi. Lehet kovezni/lelkesiteni megnezesre.

edit: hah, lattam elotte meg valamit.
Blood+
Quote from: Fazék on 2006-12-15, 12:50:54
Quote from: Kvikveg on 2006-12-15, 01:45:08
Mostanaban a Blood+ miatt nem alszom eleget. Par dolog fajoan bena benne
[spoiler]az a sulis chevalier a batman-maszkjaban, jajj[/spoiler]
de alapvetoen erdekesen viszi a dolgokat.
tizenvalahányadik rész környéke? mert azt hiszem itt adtam föl végleg a sorozatot, ennyi fájdalmat már nem vagyok hajlandó eltűrni "szórakozás" címszó alatt :)
Nos, nem adtam fel. Ugye, aki vampirmanias az vegigszivja.  :lul:
A fajoan bena dolgok mellett azert egesz jol elkavartak. Na most urult ki az agyam. Mi a frincfrancot irjak? Hogy Haji a kedvenc a sorozaton belul, hogy rohejes az, hogy David [spoiler]iszik es hopp egyszercsak mar nem[/spoiler], hogy 2 opening eleg jo lett, de az utolsotol sikitofraszt kapok annyira idegesito az "enekes" hangja?
Illetve, eee... [spoiler]A kissrac megeroszakolasa azert kisse tulmegy a sorozat izleshataran. :eek:[/spoiler]
Komolyan zavarban vagyok. Van nehany nagyon jo otlet benne (vagy meg nem jottem ra honnan importaltak...), de emelett annyi unalmas, sablonos es egyszeruen bena is, hogy kb annyit tudok mondani, hogy mindenki a sajat felelossegere nezze. (Nesze semmi fogd meg jol!  :hehe:)
Szoke chevalier-nek nem ugyanaz a hangja, mint Monsterben a szoke fiunak? Neha a fraszt hozta ram emiatt. XD

De valamire rajottem: Haji cselloja is kivalo onjavito algoritmussal rendelkezik, nemcsak o. Kulonben hogy a fenebe birna azt a sok csapkodast??!

:appl:
A legtöbb dologban nem értek veled eggyet, de gratulálnom kell a remek post-hoz. Rég nem nevettem ilyen jót  :D

krezga

Gin`iro no Kami no Agito (Agito with Silver Hair)

Nagyon ritkán nézek egész estés animekat(sajnos...), de ezt valahogy most meg kellett néznem:D
A jövőben járunk, egy utópisztikus világ tárul elénk, ahol vannak akik az Erdő ellen harcolnak, és vannak, akik megpróbálnak eggyüttélni vele.
Két srác éppen vizet lop, és az egyik felfedez egy lányt, aki még a régi időkből származik(hibernálva vol, vagy micsoda, mint az Alienben az űrhalyón a legénység:D), majd a lányt elviszik a katonák(akik az erdő ellen vannak), és innentől beindul a történet. A grafika tetszett, az elején és a végén lévő zene szintén(valamiért a GITS2-t jutatta eszembe a zenéje...)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

kikuchiyo

Failure is the default option

Kvikveg

#1717
Kerdesem az, hogy a Mushishi(10/10) es xxxHolic(9/10) pozitiv fogadasa utan szerintetek melyik animet kezdjem el?

Golgo13 the Professional-ba beleneztem, es egyreszt megsem az esetem, masreszt angol hanggal??! Ááááá!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-29, 01:52:15
Romeo x Juliet trailer

Hát ez FAIL-gyanús  :eek: :smile:
uh...

hát igen. szóval amikor oly sokan emlegetik (köztük sokszor én is), hogy hollywood mennyi szemetet termel az újrafeldolgozásaikkal stb, akkor eszünkbe juthat többek között ez is példaként, hogy a japánok se akarnak túlságosan elmaradni...

szerk: bár azt mindenképpen el kell ismernünk, hogy ha valamit a japánok tönkre akarnak vágni, akkor beleadnak apait - anyait...

chilip

Quote from: Fazék on 2006-12-29, 02:36:54
hát igen. szóval amikor oly sokan emlegetik (köztük sokszor én is), hogy hollywood mennyi szemetet termel az újrafeldolgozásaikkal stb, akkor eszünkbe juthat többek között ez is példaként, hogy a japánok se akarnak túlságosan elmaradni...

szerk: bár azt mindenképpen el kell ismernünk, hogy ha valamit a japánok tönkre akarnak vágni, akkor beleadnak apait - anyait...

nem értek veled eggyet. láttad már a Gilgamesh-t? ilyen $z@rt ritkán lát az ember az biztos, egy valami volt jó benne, az az Op-ja...

Draconire


SaiyaGin

(Más néven: Excel Saga 20. rész)

Az utóbbi időben nem kezdtem új sorozatba, a nosztalgia jegyében néztem meg ezt a részt. (Nabeshin mellett Pe-san volt a kedvenc ES-szereplőm.) Még mindig nagyon szórakoztatónak találtam a szerencsétlen vendégmunkás kalandjait, azonban Excel debilsége nagyon idegesített. Már akkor az idegeimre ment, amikor végignéztem az animét több, mint fél éve. Egy ideig vicces volt az agyatlanság, de amikor ez az idő letelt, akkor már nagyon nem találtam humorosnak.

Zanador

Quote from: SaiyaGin on 2006-12-29, 14:20:37
(Más néven: Excel Saga 20. rész)

Az utóbbi időben nem kezdtem új sorozatba, a nosztalgia jegyében néztem meg ezt a részt. (Nabeshin mellett Pe-san volt a kedvenc ES-szereplőm.) Még mindig nagyon szórakoztatónak találtam a szerencsétlen vendégmunkás kalandjait, azonban Excel debilsége nagyon idegesített. Már akkor az idegeimre ment, amikor végignéztem az animét több, mint fél éve. Egy ideig vicces volt az agyatlanság, de amikor ez az idő letelt, akkor már nagyon nem találtam humorosnak.
Érdekesek a véletlenek, pár napja kezdem el újranézni az Exel Sagat (nosztaligából+mert unokatesóm kezdő animékben, és kérte, hogy nézzünk valamit. ez volt kéznél, meg az Elfen Lied és az End of Eva, ti mit csináltatok volna a helyemben? :D). A 19. résznél tartok, Excel valahogy nem idegesit túlságosan, és még mindig Ilpalazzo és Menchi a legjobb. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Darkstar

Shuffle rewatch befejezve. Egy emotikonnal ki lehet fejezni :hail:
A drámai hangulat és a humor pont megfelelő mértékű keveredése, némi -nem erőltetett- ecchivel nyakonöntve, mindezt gyönyörű grafikával, aranyos lányokkal és szép zenével.  Megyek is és az AniDBn kijavítom az eddigi 9es értékelésemet 10re ^^
Az endingben meg az a pár másodperces Sia x Kaede baleset szintén nagy pirospont :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Hát nemtom, amit láttam a Shuffle-ból (egy 8 perces prologue), az egy életre elég volt.
Failure is the default option

Dreamcleaver

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-29, 15:13:15
Hát nemtom, amit láttam a Shuffle-ból (egy 8 perces prologue), az egy életre elég volt.

Kinek mi tetszik ugye. Én a Kemonozume-t távolítottam el a lehető legrövidebb úton a wincsiról miután végigszenvedtem. Borzasztó volt minden szempontból, de majd ha lesz időm írok egy részletesebb elemzést. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Általában azt mondjuk, hogy egy sorozatot ne itéljünk meg az első része alapján. Egy 8 perces bemutatón meg még annyi se jön át. :) Bár te tudod, én néha már screenshotok és leírás alapján is sejtem, hogy valami nem fog bejönni, legutóbb ilyen a Kemonozume volt, amit 5 rész után letöröltem a vinyóról. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

I'm beginning to suspect that our tastes may not be so similar after all. ^^;
Failure is the default option

Fazék

Quote from: chilip on 2006-12-29, 10:18:07
Quote from: Fazék on 2006-12-29, 02:36:54
hát igen. szóval amikor oly sokan emlegetik (köztük sokszor én is), hogy hollywood mennyi szemetet termel az újrafeldolgozásaikkal stb, akkor eszünkbe juthat többek között ez is példaként, hogy a japánok se akarnak túlságosan elmaradni...

szerk: bár azt mindenképpen el kell ismernünk, hogy ha valamit a japánok tönkre akarnak vágni, akkor beleadnak apait - anyait...

nem értek veled eggyet. láttad már a Gilgamesh-t? ilyen $z@rt ritkán lát az ember az biztos, egy valami volt jó benne, az az Op-ja...
ööö kicsit értetlenül állok a hozzászólásod előtt :)
kérlek olvasd el és értelmezd újból a fenti szövegemet. :)

és ha még mindig úgy értelmezed mint eddig, akkor tedd az "apait - anyait ... " rész után az obszcén kifejezés és a mondatom értelmének vélt egyértelműsége miatt elhagyott "..."-tal jelképezett részt, miszerint: "hogy úgy el**esszék, mint még senki előttük"
így már egyezik a véleményünk? :)

chilip

Quote from: Fazék on 2006-12-29, 20:16:49
Quote from: chilip on 2006-12-29, 10:18:07
Quote from: Fazék on 2006-12-29, 02:36:54
hát igen. szóval amikor oly sokan emlegetik (köztük sokszor én is), hogy hollywood mennyi szemetet termel az újrafeldolgozásaikkal stb, akkor eszünkbe juthat többek között ez is példaként, hogy a japánok se akarnak túlságosan elmaradni...

szerk: bár azt mindenképpen el kell ismernünk, hogy ha valamit a japánok tönkre akarnak vágni, akkor beleadnak apait - anyait...

nem értek veled eggyet. láttad már a Gilgamesh-t? ilyen $z@rt ritkán lát az ember az biztos, egy valami volt jó benne, az az Op-ja...
ööö kicsit értetlenül állok a hozzászólásod előtt :)
kérlek olvasd el és értelmezd újból a fenti szövegemet. :)

és ha még mindig úgy értelmezed mint eddig, akkor tedd az "apait - anyait ... " rész után az obszcén kifejezés és a mondatom értelmének vélt egyértelműsége miatt elhagyott "..."-tal jelképezett részt, miszerint: "hogy úgy el**esszék, mint még senki előttük"
így már egyezik a véleményünk? :)

:__devil: szöveged újraértelmezve. :__devil: vélemény eggyezik. :__devil:

Kvikveg

mplayeren kivul mondjatok mar valamit ami elviszi ezt a R&J elozetest.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

CCCP + MPC is viszi nálam, igaz, akad egy kicsit.
Failure is the default option

Dreamcleaver

Quote from: Kvikveg on 2006-12-29, 21:46:54
mplayeren kivul mondjatok mar valamit ami elviszi ezt a R&J elozetest.

K-Lite Mega Codec Pack + BSPlayer v Media Player Classic lazán viszi.

Amúgy ha semmi köze sem lenne Shakespearhez még tetszene is, így azonban FAILED!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS


Manitu

ööö... nekem tetszett... Na jó, a karakterdizájn csöppet szirupos, de ez a fantasy téma a repülő várossal meg a pegazussal akár még jól is elsülhet. Bár nem értem, Júlia miért kell hogy kardot ragadjon, de azért én bízom benne, hogy jó lesz.


Fazék

Quote from: Manitu on 2006-12-30, 01:29:59
ööö... nekem tetszett... Na jó, a karakterdizájn csöppet szirupos, de ez a fantasy téma a repülő várossal meg a pegazussal akár még jól is elsülhet. Bár nem értem, Júlia miért kell hogy kardot ragadjon, de azért én bízom benne, hogy jó lesz.
akkor csak arra kérnélek, hogy tedd föl a kérdést magadnak:
"Jobbá válik ez az anime azzal, hogy ezt a címet kapta? Vajon hozzátesz bármit is ez az anime az eredeti műhöz?"
mivel úgy érzem megkockáztathatom az előzetes megtekintése után, hogy a végtermék esetében is mind a kettő kérdésre egy elég határozott "NEM" lesz a válasz, innentől úgy érzem jogosan lehet hatásvadász szemétnek minősíteni ezt a korcsot ;)

Meske

#1737
Legutóbb a Jubei-chan című animét láttam (már az is volt pár hónapja...)
Mindenestre nagyon jó volt. Mindenkinek tudom ajánlani!! :)
Elsősorban vicces és szórakoztató, de azért van benne egy kicsit komolyabb történet is szamurájos beütéssel. Na hát én nem tudom jól megfogalmazni, de az a lényeg, hogy NAGYON JÓ!! :D

Ja, és Koinosuke sama a legeslegjobb szereplő az összes közül!!! :D És még jól is néz ki, [spoiler]kár hogy már több, mint 300 éves... :P[/spoiler]

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Manitu

Quote from: Fazék on 2006-12-30, 01:36:05
akkor csak arra kérnélek, hogy tedd föl a kérdést magadnak:
"Jobbá válik ez az anime azzal, hogy ezt a címet kapta? Vajon hozzátesz bármit is ez az anime az eredeti műhöz?"
mivel úgy érzem megkockáztathatom az előzetes megtekintése után, hogy a végtermék esetében is mind a kettő kérdésre egy elég határozott "NEM" lesz a válasz, innentől úgy érzem jogosan lehet hatásvadász szemétnek minősíteni ezt a korcsot ;)
Nos, az első kérdésedre valószínűleg egy határozott nem lesz a válasz, és talán a másodikra is. De egy jó művet feldolgozni, új környezetbe helyezni a régi történetet talán nem hülyeség. Gondolok itt például a pár évvel ezelőtt látott Rómeo és Júlia filmre, Dicaprioval a föszerepben, ami meglehetősen sajátos környezetben mutatta be a jól ismert történetet, és mindennemű előitéletem elennére nagyonis élveztem, és azóta többször is újra megnéztem. Ha egy az egyben ültetné át rajzfimre a történetet talán nem is érdekelne a dolog, de így ki tudja mi lesz belőle. Legfeljebb pár rész után elkönyvelem az Ergo Proxival egy szinten, egyenlőre azonban látok fantáziát benne.


Fazék

Quote from: Manitu on 2006-12-30, 01:53:16Nos, az első kérdésedre valószínűleg egy határozott nem lesz a válasz, és talán a másodikra is. De egy jó művet feldolgozni, új környezetbe helyezni a régi történetet talán nem hülyeség. Gondolok itt például a pár évvel ezelőtt látott Rómeo és Júlia filmre, Dicaprioval a föszerepben, ami meglehetősen sajátos környezetben mutatta be a jól ismert történetet, és mindennemű előitéletem elennére nagyonis élveztem, és azóta többször is újra megnéztem. Ha egy az egyben ültetné át rajzfimre a történetet talán nem is érdekelne a dolog, de így ki tudja mi lesz belőle. Legfeljebb pár rész után elkönyvelem az Ergo Proxival egy szinten, egyenlőre azonban látok fantáziát benne.
kéne létrehozni egy általános anime csevely vagy akármi topic-ot is, mert itt már megint eléggé kilógunk a témából azt hiszem, de közel sem érzem "offtopic-méltónak" a beszélgetést... na mindegy, majd Darkstar eldönti, hogy mi legyen :)

szóval a Romeo + Juliet nekem is nagyon tetszett. de az főbb vonalaiban hű maradt az eredetihez. a szöveg, a történések, stb tekintetében. csak egy jelenkori környezetbe helyezte az egészet és adott hozzá egy egészen egyedi Baz Luhrmann stílusú rendezést :)
ez viszont az előzetes alapján (persze már megint könnyen lehet hogy csak túl hamar ítélkezem, de hát nehéz a megtekintése után bármi jóra számítani) csak a szereplők neveit tartja meg az eredetiből és egyszerűen a nevével próbál magának nézőket szerezni. ez szimplán olyan mint az a sok "B" kategóriás film, ami lenyúlja egy közesincshozzá "AAA" kategóriás film címét és mögébiggyeszt egy kettest...
sztem :)