Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Quote from: Gregory on 2007-04-28, 22:10:56
Quote from: Én on 2007-04-28, 13:22:59
The melancholy of Haruhi Suzumiya:
Ja és Kyon kurva idegesítő tud lenni néha, de azért örültem hogy az utolsó részben tette a dolgát  :D
Sztem pedig ő volt a legjobb arc. Ő volt az egyetlen az SOS Brigádban, aki azért fel mert lépni Suzumiya ellen, vagy meg merte kérdőjelezni az egyébként értelmetlen 'parancsait'

mivel, ha jól emlékszem ő volt az egyetlen "normális" ember  brigádban minden értelemben.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Quote from: Gregory on 2007-04-28, 22:10:56
Quote from: Én on 2007-04-28, 13:22:59
The melancholy of Haruhi Suzumiya:
Ja és Kyon kurva idegesítő tud lenni néha, de azért örültem hogy az utolsó részben tette a dolgát  :D
Sztem pedig ő volt a legjobb arc. Ő volt az egyetlen az SOS Brigádban, aki azért fel mert lépni Suzumiya ellen, vagy meg merte kérdőjelezni az egyébként értelmetlen 'parancsait'
Igaz, de én úgy éreztem hogy néha fölöslegesen is belekötött + mindig ugyan azt hajtogatta, azt is magában.
Szerintem az esper volt a legjobb arc, a nevére sajnos már nem emlékszem :D

via_mala

Quote from: Shali on 2007-04-28, 16:56:11
Megnéztem a Paprikát. Próbáltam róla valami értelmeset is írni, de nem nagyon jött össze, mindenesetre nagyon teteszett ((=
Nem rossz írás. Ma megnéztem a Paprika-t újra a 30. perctől kezdve, mert muszáj volt!  :appl:
+
Elkezdtem és végeztem az I''S Pure romantikus/ecchi/drama/comedy kategóriákba besorolható OAV-val is. Több helyen olvastam, hogy milyen jó és reális, úgyhogy gondoltam az a 6 rész megér egy próbát. Tény, hogy nincsenek benne agyonerőltetett poénok, orrvérzős jelenetek és SD sem, de Seto szerencsétlenkedése meg nyűglődése azért nem sokban tér el az ilyen animékben szokásostól. A történet valóban elég reális, csak az epizódok közötti gyakran éves ugrások kicsit nagyoknak tűntek, ráadásul annyira nem is változtak, idősödtek a karakterek, mint indokolt lett volna. Nem volt rossz, de azért többet vártam.
Szerintem: 7/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Próféta

Quote from: Shali on 2007-04-28, 16:56:11
Megnéztem a Paprikát. Próbáltam róla valami értelmeset is írni, de nem nagyon jött össze, mindenesetre nagyon teteszett ((=
:cool: Majd szavazz rá, ha elkezdődik az USTEAM - Best Of 2006!
:kortes:

Solid Snake

#2644
Quote from: via_mala on 2007-04-28, 23:04:25
I''S Pure
A történet valóban elég reális, csak az epizódok közötti gyakran éves ugrások kicsit nagyoknak tűntek, ráadásul annyira nem is változtak, idősödtek a karakterek, mint indokolt lett volna. Nem volt rossz, de azért többet vártam.

Rövidsége ellenére is szívmelengető és reális kis történet. Nem kiemelkedő, de kellemes délutáni kikapcsolódás (a confession jelenet máig egyik favorit "romantic-szegmensem", a maga természetességével és helyzetkomikumával - akárhányszor megnézem, mindig totál beleélem magam  :rotfl:).

Most már belehúztam, és ténylegesen elhatároztam, hogy ebben a 4 napos szünetben végignézem a Neon Genesis Evangelion-t. Eddig mindösszesen 6 részen vagyok túl, de az univerzum és a karakterjellemek kidolgozottsága eddig padlóra küldött.  :eek:

kikuchiyo

LOL.
Nézem ezt a Romeo×Julietet, annyira giccses, hogy le kell időnként törölgetni a monitorból szivárgó nyálat, de így 2 órakor ez pont megfelel a szellemi szintemnek. Elhangzott egyébként az "Ó Rómeó, miért vagy te Rómeó? Mit rózsának hívunk, bárhogy nevezzük is, éppoly illatos!" sor is. XD

In other news, Rocket Girls continues to be awesome. A 10. részben megemlítették, hogy a Plútó hivatalosan nem számít már bolygónak, illetve korrektül elmagyarázták a hamuszürke fény jelenségét (azt, hogy néhány nappal újhold előtt vagy után a Hold sötét részén is kivehető egy halvány derengés, amit a Földről visszavert fény okoz.)  :jee:
Failure is the default option

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-29, 03:18:47
Elhangzott egyébként az "Ó Rómeó, miért vagy te Rómeó? Mit rózsának hívunk, bárhogy nevezzük is, éppoly illatos!" sor is. XD
Én meg ezzel kezdtem az évfolyam dolgozatomat. Szerintem, tovább nem is olvasták.  :D

ontopic pedig megnéztem a Green Green-t...és, hát ilyen beteg animét sem láttam eddig! Pozitívum, hogy azért már az intróból is lehet sejteni, hogy mire számíthatunk. Le sem tagadhatnák, hogy h-game az alapja!  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

minuszmiki

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-29, 03:18:47
In other news, Rocket Girls continues to be awesome. A 10. részben megemlítették, hogy a Plútó hivatalosan nem számít már bolygónak, illetve korrektül elmagyarázták a hamuszürke fény jelenségét (azt, hogy néhány nappal újhold előtt vagy után a Hold sötét részén is kivehető egy halvány derengés, amit a Földről visszavert fény okoz.)  :jee:

Örülnék, ha subolnák is rendesen, első két rész alapján nekem is bejött.

Selmo

Quote from: noriko on 2007-04-29, 03:46:37
ontopic pedig megnéztem a Green Green-t...és, hát ilyen beteg animét sem láttam eddig! Pozitívum, hogy azért már az intróból is lehet sejteni, hogy mire számíthatunk. Le sem tagadhatnák, hogy h-game az alapja!  :haha:
Várd ki a végét. ;)

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Solid Snake on 2007-04-27, 19:30:20
Eddig az első két részen vagyok túl, van benne ötlet, ha még később történeti szálat is visznek bele, akkor nem lesz vele gond ;)

Ami picit szúrta a szemem, a szerkezeti felvezetés. Eddig mindkét rész során UGYANAZ volt, csak más szenvedő alannyal. Még Enma Ai mondatainak 80%-a is pontosan megegyezett. Ugye ez nem lesz végig így?  :confused:

Mellesleg mit találtam: Hotline to Hell (szigorúan éjféli látogatás javasolt  :morci:)
:lol: Nalam sajnos eljatszotta a kartyait az anime, annyira mudepi, hogy hihetetlen. Komolyan elmegy tole az ember eletkedve.

Kerdes: valami 5cm vagy hasonlo furcsa cimu animet kergetek, merre talalom?

'Dual! Parallel Trouble Adventures' Hm, NGE humorral? Hmmm...  Ezt megnezem magamnak. :haha:
Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-28, 01:29:30
EVA-t Lucy-nek! EVA-t Lucy-nek. Kitalálom a színét.....PINKU!
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire

Quote from: Kvikveg on 2007-04-29, 12:17:41
Kerdes: valami 5cm vagy hasonlo furcsa cimu animet kergetek, merre talalom?
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4568

Mostanában néztem meg a Starship Operators-t. Egészen kellemes volt a realizmusra törekvő csatáival és az érdekes alaphelyzettel illetve a szép animációjával. Az egyedüli dolog ami nem tetszett, hogy nagyon erőletett volt pár haláleset, és szinte fél rész alatt túl is tették rajta magukat a szereplők.

minuszmiki

Quote from: Kvikveg on 2007-04-29, 12:17:41
Kerdes: valami 5cm vagy hasonlo furcsa cimu animet kergetek, merre talalom?

Erre

Baggio

Na most végeztem a Mai-Otome-val. És nagyon tetszett. Pedig nem gondoltam, hogy egyátalán végig fogom nézni. Az első pár részben nem igazán történt semmi, és abba is hagytam, de aután csak rászántam magam a folytatásra, és kb az 5-6 résztől nem birtam abbahagyni. Szerintem jobb mint a Mai-Hime. Tele van fordulattal, izgalommal, meg egy jó adag drámával. A karakterek nagyon jók, jó volt viszontlátni az ismerős arcokat a Mai-Hime-ből.
Aki nem ismerné ezt az anime-t annak dióhéjban annyit, hogy a Mai-Hime szereplőivel készült sorozatról van szó, ami egy alternatív világban játszódik (bár többször utalnak rá hogy ez a jövő lenne). A különbség az, hogy a lányok itt nem különböző lényeket idéznek meg, hanem Robe-okat (Köpeny) húznak magukra, és abban harcolnak. Illetve a főszereplő nem Mai, nem egy új lány, Arika. Többet nem akarok irni, mert az a story rovására menne.
Tényleg érdemes megnzéni, nagyon jó és a fordulatoktól több helyen is leesett az állam. Nálam 10/10

Cobra

Hmm, 23 éves fiú és jobban tetszett neki az Otome, mint a Hime, hmm...  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

End of Evangelion

Kicsit sokaltam benne a fanservice-t, túl sok volt a vér és a meztelen lányok (nem, ez nem negatív Elfen Lied jellemzés, mielőtt még vki odaasszociálna... :rolleyes: ), aminek örültem, hogy végre rajzoltak mellbimbót és nem csak egy nagyon bőrcsomó az, mely a gyermekeket táplálja. Voltak benne érdekes megoldások (Az élőfilmes cucc nagyon betett :)), volt egy enyhe "I take drugs and you should too" üzenet is az írótól. :D
Azt hiszem, megértettem, hogy miről szól, de ez persze szubjektív, hogy kinek miről. :)
Viszont sztem a két befejezés ugyanaz, csak az egyik kintről, a másik bentről. A bent jobb volt. 8/10

noriko

Quote from: Selmo on 2007-04-29, 11:55:19
Quote from: noriko on 2007-04-29, 03:46:37
ontopic pedig megnéztem a Green Green-t...és, hát ilyen beteg animét sem láttam eddig! Pozitívum, hogy azért már az intróból is lehet sejteni, hogy mire számíthatunk. Le sem tagadhatnák, hogy h-game az alapja!  :haha:
Várd ki a végét. ;)
Ja, már azon is túl vagyok! Azért is írtam, hogy le sem tagadhatják :D (Főleg, ha a későbbi 13. részt is belevesszük!) Amúgy legdurvábbnak a medvés és a majmos jelenetet találtam.
Asszem, folyt. nem köv.
"I wish I could, but I don't want to."

Baggio

Quote from: Cobra on 2007-04-29, 21:16:46
Hmm, 23 éves fiú és jobban tetszett neki az Otome, mint a Hime, hmm...  :D
nem vágom mire gondolsz... talán pedó vagyok?  :D

Én

Quote from: Member on 2007-04-29, 21:40:41
Viszont sztem a két befejezés ugyanaz, csak az egyik kintről, a másik bentről.
:confused:
[spoiler=hehehe]Nem úgy van, hogy a két befejezés ellentét? A sorozatban megtörténik az emberiség tökéletesítése, a filmben viszont Shinji elutasítja azt, mindenkiből narancslé lesz, de aki akar vissza tud térni eredeti alakjába (ahogy emlékszem).[/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: Baggio on 2007-04-29, 22:45:35
Quote from: Cobra on 2007-04-29, 21:16:46
Hmm, 23 éves fiú és jobban tetszett neki az Otome, mint a Hime, hmm...  :D
nem vágom mire gondolsz... talán pedó vagyok?  :D

Hát errefelé akkor számítasz mainstreamnek, ha igen.  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Csak sajnos az Otome túl jó értékelése nem loliconra utal, hanem másra :) A Hime után szerintem egyszerűen gagyi az Otome, csak a My Hime nevével lehetett eladni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lokids

Quote from: Én on 2007-04-29, 23:08:11
Quote from: Member on 2007-04-29, 21:40:41
Viszont sztem a két befejezés ugyanaz, csak az egyik kintről, a másik bentről.
:confused:
[spoiler=hehehe]Nem úgy van, hogy a két befejezés ellentét? A sorozatban megtörténik az emberiség tökéletesítése, a filmben viszont Shinji elutasítja azt, mindenkiből narancslé lesz, de aki akar vissza tud térni eredeti alakjába (ahogy emlékszem).[/spoiler]

Ez így igaz. [spoiler]Véletlenül sem ugyanaz a vége. Asukának és Shinjinek talán. (dili/hullaház), de az emberiségnek nem ugyanaz a vége.[/spoiler]



Quote from: Cobra on 2007-04-30, 00:26:18
Csak sajnos az Otome túl jó értékelése nem loliconra utal, hanem másra :) A Hime után szerintem egyszerűen gagyi az Otome, csak a My Hime nevével lehetett eladni.


Nem gagyi, cska a hime jobb. Sajnos elkövették azt a hibát, hogy az utolsó 2-3 részben akarták befjezni.

chilip

Quote from: Cobra on 2007-04-30, 00:26:18
Csak sajnos az Otome túl jó értékelése nem loliconra utal, hanem másra :) A Hime után szerintem egyszerűen gagyi az Otome, csak a My Hime nevével lehetett eladni.

:tezsvir:

Baggio

Quote from: Cobra on 2007-04-30, 00:26:18
Csak sajnos az Otome túl jó értékelése nem loliconra utal, hanem másra :) A Hime után szerintem egyszerűen gagyi az Otome, csak a My Hime nevével lehetett eladni.
hát személy szerint nekem jobban tetszett, bár mint mondtam az elején nekem is sok volt a kislányokból meg abból az egész hangulatból, de a végére jobb lesz mint a Hime szerintem. dehát ez az én véleményem, az meg a tiéd  :smile: az meg hogy mi a lolicon azt nem tudom, de gondolom ez a kislányos dolog lehet. 
egy OFF kérdés: A Mai-Hime The Movie-ról tudtok valamit? Csak a bemutatóját látam és próbáltam kereseni azóta de még nem találtam, mindenhol csak előzetest találok

Kvikveg

#2663
Jelentem, a Ghost Hunt egesz jo. Ugy ertem tegnap elkezdtem, vegre volt idom es kipihent voltam, es majdnem az egeszet megneztem.
Fohosnonk enyhen szerelmes, rejtely van dogivel, karaktereket is aranylag eltalaltak, aranyos. "A problemat egy foldszellem okozza." :lul:
Tetszik a humora. Hol ezt a szereplot piszkaljak meg, hol azt.  :haha:
[spoiler]Lin mint "apu", az kesz. A gyerekkel banni nem tudok ember mintapeldanyat latjuk. :lul:
Szerintem oregszem, mert amikor lattam, hogy a szoke milyen jol elvan a gyerekkekkel, rogton elorebb kuszott a rangletran. Lin meg ellenkezo iranyban. :eek:[/spoiler]
Anyam, ezt a jellemzest. Fol kene ebrednem. Mindenesetre en jol szorakozom rajta, bar DVD nem lesz belole. Ilyenkor mindig osszehasonlitom a Mushishi altal kivaltott reakciokkal az aktualis reakciot, es rajovok, hogy elmarad tole.
Ah, tegnap jol ereztem magam es kesz.*

edit: * ahhoz kepest foleg, hogy nem iskolaslany-foszereplos animet akartam latni. Megis kb az lett belole. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: Baggio on 2007-04-30, 11:45:29
egy OFF kérdés: A Mai-Hime The Movie-ról tudtok valamit? Csak a bemutatóját látam és próbáltam kereseni azóta de még nem találtam, mindenhol csak előzetest találok
:lol: A dátumot is nézted abban az előzetesben? Várhatsz rá még egy darabig, soká lesz még 20006  :__devil:


Baggio

Quote from: Manitu on 2007-04-30, 12:32:22
Quote from: Baggio on 2007-04-30, 11:45:29
egy OFF kérdés: A Mai-Hime The Movie-ról tudtok valamit? Csak a bemutatóját látam és próbáltam kereseni azóta de még nem találtam, mindenhol csak előzetest találok
:lol: A dátumot is nézted abban az előzetesben? Várhatsz rá még egy darabig, soká lesz még 20006  :__devil:
jajjj igen.. most hirtelen bevillant nekem is valami 20006-os dátum...  :lame: me
na nem baj, saját hibáiból tanul a legjobban az ember  :rotfl:
amúgy kár hogy nem csinálják meg, én szivesen megnézném

Member

#2666
Quote from: Én on 2007-04-29, 23:08:11
:confused:
[spoiler=hehehe]Nem úgy van, hogy a két befejezés ellentét? A sorozatban megtörténik az emberiség tökéletesítése, a filmben viszont Shinji elutasítja azt, mindenkiből narancslé lesz, de aki akar vissza tud térni eredeti alakjába (ahogy emlékszem).[/spoiler]
[spoiler]Szerintem mindkettőben ugyanaz a vég, annyit leszámítva, hogy a sorozati addig vezeti le Shinji lelkivilágát, amíg kb. egyesül a fúzionált Rei + Adam kombóval. Ha figyeltél, egy pillanatra a 25. részben bevillant a halott Ritsuko és Misato, illetve ahogyan Gendo közli Rei-el, hogy eljött az idő. A 25. rész címe is End of World volt.[/spoiler]

De ez a sorozat pont arról, szól, hogy mindenki másként értelmezze.

Darkstar

Quote from: Member on 2007-04-30, 13:36:33
De ez a sorozat pont arról szól, hogy nem szól semmiről, csak páran minden hülyeséget belelátnak.
fix'd
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-04-30, 14:49:41
Quote from: Member on 2007-04-30, 13:36:33
De ez a sorozat pont arról szól, hogy nem szól semmiről, csak páran minden hülyeséget belelátnak.
fix'd
QFT :tezsvir:

Én

#2669
Így van :lol:
Btw:
[spoiler]Más kell legyen a két befejezés, mert a sorozat végén mindenki hepi, és tökéletesült az emberiség (ha emlékezetem nem csal, ez a gyakorlatban annyit jelentett, hogy mindenki a saját kis belső világában él tovább, de valójában egyetlen tökéletes lénnyé egyesültek), de a filmben nem, Shinji még mondja is, hogy nem akarja ezt az "egyesült_istenszerű_lény"-dolgot. A sorozatban a tökéletesülés mindenképp végbement, a filmben Shinji választhatott, és a valóságot választotta. (Jó hülye volt)[/spoiler]