Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Kono Minikuku mo Utsukushii Sekai: (AniDB info) Elég jól indult, bár az alaphelyzet elsőre is bénának és elcsépeltnek tűnt, de tetszettek a szereplők, jók voltak a poénok és a rajz/animáció/karakterdizájn is rendben volt. Egészen az utolsó 4-5 részig, amikor a meglehetősen gagyi sztori egyre nagyobb teret kapott, és egyre komolyabban vette magát; nagyjából a romantikus szál is odáig volt oké. Reménykedtem benne, hogy esetleg egy jó befejezés még segíthet rajta, de hiába. Nem mondom, hogy nagyon szar lett volna, de hasznosabban is eltölthetem volna az időmet. 5/10

Kvikveg

#2701
The Twelve Kingdoms - Juuni Kokuki
45 resz, az utolso 10et vegigtekertem kb, mert a 34. resznel mar tul sok olyan epizod volt, ami askalodasuggyel foglalkozott behatoan.
Sajnos az eszakkeleti kiralysag eltunt kirinjerol es a kiralyrol nem fejeztek be a tortenetet, pedig az erdekelt volna igazan. :/
Az intrikas epizodokkal (22 es azutaniak) nem szamolva nagyon kellemes sorozat lett, a vilag jol kitalalt, a tortenetek erdekesek.
8/10 (Levonas a rikito szornyek es az utolso reszek miatt.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Gregory

Quote from: Kvikveg on 2007-05-05, 11:25:48
Lain: szerintem ahhoz, hgy 3 resz utan ne kezdjek valami massal is behatoan foglalkozni kinomban, le kell valakinek kotoznie. :/
A kötelek elrágása nem számít másnak? :D

btw újra néztem a Suzumiya Haruhi no Yuuutsu-t
[spoiler]Így másodjára még jobban tetszett, mivel nem egy szimpla School Life animére számítottam, hanem már tudtam, h érdemes odafigyelni, és elhinni, amit az SOS Brigade tagjai mondanak[mert először nem vettem komolyan azt, h 'én egy alien vok', 'én egy time-traveller', 'én meg egy esper'].
Az egyetlen, ami bosszantott, az az volt, h miért pont egy olyan személynek van ekkora "hatalma", mint Haruhi. Mondjuk lehet, h az, h ekkora ereje van, mindenkivel ezt tette volna...[/spoiler]
Anyway így másodjára 9/10-et adnék rá

Én

Quote from: Gregory on 2007-05-06, 11:05:36
btw újra néztem a Suzumiya Haruhi no Yuuutsu-t
[spoiler]Így másodjára még jobban tetszett, mivel nem egy szimpla School Life animére számítottam, hanem már tudtam, h érdemes odafigyelni, és elhinni, amit az SOS Brigade tagjai mondanak[mert először nem vettem komolyan azt, h 'én egy alien vok', 'én egy time-traveller', 'én meg egy esper'].
Az egyetlen, ami bosszantott, az az volt, h miért pont egy olyan személynek van ekkora "hatalma", mint Haruhi. Mondjuk lehet, h az, h ekkora ereje van, mindenkivel ezt tette volna...[/spoiler]
Anyway így másodjára 9/10-et adnék rá
:tezsvir:
Én most a Narutot nézem... mit mondjak... jó  :szemuveges:
105 nél tartok és szerintem úgy lesz, hogy míg várok egy shippuuden részre, bámulom a fillereket :D
[spoiler]Ennek a futóversenyes cuccnak lesz valami jelentősége?[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: Gregory on 2007-05-06, 11:05:36
Az egyetlen, ami bosszantott, az az volt, h miért pont egy olyan személynek van ekkora "hatalma", mint Haruhi.

OFF: Ha majd elmész dolgozni, elég gyakran fogod ezt kérdezni magadtól a főnököddel kapcsolatban... :P
Failure is the default option

Shali

Quote from: Kvikveg on 2007-05-05, 11:25:48
Lain: szerintem ahhoz, hgy 3 resz utan ne kezdjek valami massal is behatoan foglalkozni kinomban, le kell valakinek kotoznie. :/
Hjah, Lain első 6-7 részén nehéz túljutni, és utána sem lesz egy olyan hű de pörgő sorozat, de ettől függetlenül nem bántam meg, hogy megnéztem, a vége már elég meredek lesz (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

motifator

Nekem vagy másfél hónap volt, mire kivégeztem a Lain-t, de utólag én se bántam meg. Nem azt mondom, hogy valami hú de nagy hatással lett volna rám, de jó volt ilyet is látni.
Na meg persze Yoshitoshi Abe rulz!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

Quote from: minuszmiki on 2007-05-05, 03:36:46
Quote from: Baggio on 2007-05-05, 00:11:06
kérdés: elkezdtem nézni a Serial Experiments Lain-t, de abbahagytam. Elég fura. Végig ilyen lesz? Kb sose szólalnak meg benne, meg szerintem a szinek meg a rajzolás is elég fura, néha már idegesítő

Sőt, még ilyenebb. Mindenképpen érdemes megnézni, elgondolkodtató dolgokat vet fel. (Nekem mondjuk a kevés beszéd, a nagyszerű zene és a szürreális rajzolás is nagyon tetszett.)
:tezsvir:

Egy azon kevés animek közül amit egy hét alatt végignéztem. Nehezen de besűrítettem :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-05-07, 13:03:41
Egy azon kevés animek közül amit egy hét alatt végignéztem. Nehezen de besűrítettem :)
Egy hét?  :eek: Egy hét alatt a komplett Dragonball-t végig lehet nézni. :D

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-05-07, 13:11:30
Quote from: sirtomi on 2007-05-07, 13:03:41
Egy azon kevés animek közül amit egy hét alatt végignéztem. Nehezen de besűrítettem :)
Egy hét?  :eek: Egy hét alatt a komplett Dragonball-t végig lehet nézni. :D
Kinek van annyi szabadideje?! :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-05-07, 13:12:35
Quote from: Zsiga on 2007-05-07, 13:11:30
Quote from: sirtomi on 2007-05-07, 13:03:41
Egy azon kevés animek közül amit egy hét alatt végignéztem. Nehezen de besűrítettem :)
Egy hét?  :eek: Egy hét alatt a komplett Dragonball-t végig lehet nézni. :D
Kinek van annyi szabadideje?! :)
Nem feltétlenül szabadidőn múlik. ;) Egy 13 részes sorozatot én egyben szoktam végignézni, nekiállok suli után (késő délután, kora este) és még aznap éjjel végzek is vele. :)

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-05-07, 13:18:01
Quote from: sirtomi on 2007-05-07, 13:12:35
Quote from: Zsiga on 2007-05-07, 13:11:30
Quote from: sirtomi on 2007-05-07, 13:03:41
Egy azon kevés animek közül amit egy hét alatt végignéztem. Nehezen de besűrítettem :)
Egy hét?  :eek: Egy hét alatt a komplett Dragonball-t végig lehet nézni. :D
Kinek van annyi szabadideje?! :)
Nem feltétlenül szabadidőn múlik. ;) Egy 13 részes sorozatot én egyben szoktam végignézni, nekiállok suli után (késő délután, kora este) és még aznap éjjel végzek is vele. :)
Meló után edzés vagy angolóra, legtöbbször este 9 körül érek haza. Általában csak aludni akarok már :D Hétvégén meg inkább kimozdulok a lakásból, hogy végre jó idő van.

Gregory

Love Hina:
Nah, ennek is sikerült a végére érnem. Az elején elég nehezen keltette fel az érdeklődésemet, úgy egészen pontosan a 6. részig. Vagy 2-3 hét telt el, mire eljutottam odáig, és már régebben is ki volt írva. Nah mind1, elkezdett onnantól kezdve érdekelni, úgyhogy tegnap este[,éjjel, aztán hajnalban] sikerült végignézni ^^.
A történet nem volt túl bonyolult, és gondolom senkinek sem kell bemutatnom.
Ami az elején zavart: Kaolla tevékenykedését nagyon nem bírtam, érdekes, h végére egész hozzászoktam.
Ami a végén zavart: Hogy Keitaro-t folyton legyakták. Az elején még jó volt, de aztán már egy kissé unalmassá[meg úgy szvsz értelmetlenné is] vált a dolog.
Ami az egész sorozatban zavart:
1, Az a hosszas szenvedés Keitaro meg Narusegawa között
2, Keitaro lámulásai. Hogyha alapvetően kedves lett volna, és csinált volna egy-két olyan 'jobb/hősiesebb' dolgot[mint pl. Keichi az AMG-ben, bár ott se volt ez annyira jellemző, de azért mégis...] mert így tényleg elég soxor annyi jött le, h perverz, hülye, lame, etc.

Amik tetszettek:
rajzolás, zene, hangulat.
Érdekesnek találom azt is, h hiába találtam elég sok dolgot zavarónak, azért összességében mégis pozitív élmény volt, mikor felkeltem a gép elől...

Randal

Martian Successor Nadesico 01-11

Ajjaj. Úgy látom már megint kifogtam egy naaagyon jó animét. Mostanában csak ilyeneket fogok ki. Mindegy.
A rajz alapból jó, kinagyítva már nemigen. Történet ennek éppenséggel van, még érdekes is vmennyire. Gyíkemberek jönnek letámadni Mars, majd irány Föld és Hold. Érdekes, hogy robotok meg Chulipok (ez ilyen térkapu, vagy hordozó vagy mi) szerepelnek mindenhol, szal főellent még nem láttam.
Adott egy teleportálási képességgel bíró főhős persze ő nem tud róla, de egy cég igen), aki utálja a háborút, de emelett pilóta, méginkább szakács akar lenni és felkerül egy új fejlesztésű céges űrhajóra. Satöbbi, stb, stb. Gondolom mindenki látta már valszeg.
A poénos részek viszonylag bejönnek, főleg hogy 3 lány próbál meg főhősünkre hatni, de az ki nem bírja emezek nyaggatását. Ráadásul egyfolytában a Genkigangar 3 című robotos animét lesi.
Eddig a történet viiiszonylag érdekes, bár inkább fárasztó. A poénos részekre is majdnem ugyanez a helyzet áll, de az legalább nagyobbrészt emgmenti az animét. Most ez valamiféle NGE klón akar lenni, leöntve egy kis Irresponsible Captain Tylorral???

bandiras2

Azt hiszem mindannyian láttuk a Final countdown című amerikai sci-fi-t, a Nimitz főszereplésével. Annó Időörvény néven is futott.
Hát ez a mozi kissé megihlette a japókat, és ez az ihlet a Zipang című alkotásban öltött végeredményt. Véletlenül bukkantam rá a yutubin szörfölve.
A story hasonló mint az amerikaiak esetében, csak itt a Japanian Self Defense Force legújab Aegis cruiser e kerül át valamiféleképpen 1944-be, mikor éppen Midway felé kószál.
A felségjelzést nehéz kimagyarázni, és bár ők nem akarnak lövöldözést, mi van akkor ha meg kell védeniük magukat?
Annyira nem rossz film, mint ahogy a leírásból adódhat, yutubin fennvan, csak össze vissza rakta fel a csávó, de legalább angol felirat van hozzá.
Press any key to continue and any other key to quit.

Groven

#2715
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Még emlékszem, hogy a tavalyi szilveszteri partyn páran erőltették, hogy nézzük meg az 1. részét. Hát eléggé lefáradtunk tőle erre emlékszem. Több nem is maradt meg belőle. Aztán a napokban a fórumot olvasgatva egyre többször találkoztam ezzel az animével. Ilyen jó, olyan jó, stb, stb. A témája iskolaélet, komédia, ilyesmi. Láttam 1 párat már, de mi tagadás ez 1 elég jó téma, nameg eléggé felpiszkálta a kiváncsiságomat hát leszedtem.

Az 1. rész mondhatni még jobban lefárasztott, mint szilveszterkor és kicsit tartottam tőle h Excel Sagás lesz az egész. Arra meg se lelkileg, se testileg nem lehet felkészülni. :D Túléltem hát néztem tovább....

Úúúúúúúúriiiiiiiiiisten! Azta....! Hogyazaaaaaa...! Na ez söpört!  :whoah: :whoah: :whoah:


Végre 1 ilyen műfajba tartozó anime, ahol nem az az 1. számú főkérdés, h épp mikor melyik fiúval v. lánnyal (vagy mind2vel :__devil:) akar XY összejönni, hanem teljesen más. Direkt nem lőném le, mert ha leírnám off-ba menne át a topic a mondanivalóról kirobbanó vita miatt. :hopp: Persze 1 minimális romantika bele van csempészve, de az se a megszokott módon oldották meg az alkotók.

1. megnézés után emészteni kell rendesen, mert sikerült 1 adag filozófikusan sci-fi összefüggések sorozatát beleépíteni az animébe, ami főhősnőjéhez Suzumiyahoz kötődik és 1 sráchoz, Kyonhoz, akit főhősnőnk rángatott bele az egészbe (bár a srác is ludas a dologban a maga módján).
Mondanom se kell, h ha 1 csodabogár arra vágyik, h más csodabogarakkal (ufo, időutazó, meg ilyesmik) találkozzon (és h miért ez is kiderül 1 pillanatban, mikor Suzumiya komoly oldala megmutatkozik és megosztja Kyonnal), akkor épp nem a gravitáció, de vm (vagy esetünkben épp vk?) működésbe lép és egyszerűen bevonza ezeket az entitásokat. Egy iskola életét meg eléggé fel tudja fordítani az, ha 1 Suzumiya jellemű határozott, ellentmondást nem tűrő, sohalenemmerülőduracellelemmelműködőtestéslélek lány létrehoz 1 klubbot, ami ezeket a csodabogarakat 1 csapatba fogja. Meg is alakul ez a retteget klub SOS Brigád (Mentsük meg a világot Suzumiya Haruhi Bridádja) néven. Na innentől lehet kapaszkodni (imádkozni meg felesleges, mert úgy se segít:P)!

Ritkán van olyan, h 1. végignézésnél visszatekerek. Na itt volt a 12. részben, mikor a fesztiválon zenélnek. Annál a résznél totál úgy érzi az ember, h ott van és tombol. Arról nem is beszélve, h egész jól sikerült megcsinálni azt, h a karakterek a hangszereken játszanak, Suzumiya gesztikulációi ének közben nagy átélésről tanúskodnak miközben jót izzad.:) Most is az a szám üvölt a fülembe, ami ott hallható. :D

1 biztos: ez nem 1 unalmas anime. Bár tartalmaz kliséket, de azokat is jókor sütik el.  Nálam bekerült a kedvencek listájába.

Manitu

Én marha este 10-kor álltam neki Nanoha A's-t nézni. Az első széria jó volt, ez viszont AWESOME! :jee: Úgy a második rész óta a "csak még egy részt, aztán alszok" állapotban vagyok... asszem az ma elmarad :redface:


minuszmiki

Green Green::muhahah: Áááá! Elmebeteg állatság! Rég röhögtem ilyen jókat. Yuusuke három idióta haverja zseniális, Midori meg Wakaba is ostoba, mint egy kő, nincs benne sok nyavalygás. Mondjuk a rajz néhol elég ronda, de afölött el lehet siklani. Megnéztem a 13. (OVA) epizódot is gyanútlanul, így a H-jelenetek váratlanul értek, de nélküle nem lett volna az igazi a befejezés. 8/10  :jee:

Darkstar

Quote from: Manitu on 2007-05-08, 02:31:38
Én marha este 10-kor álltam neki Nanoha A's-t nézni. Az első széria jó volt, ez viszont AWESOME! :jee: Úgy a második rész óta a "csak még egy részt, aztán alszok" állapotban vagyok... asszem az ma elmarad :redface:
Nálam a 11. résszel van az, hogy akárhányszor, akármilyen rövid időre belenézek, utána végignézem a 12-13-al egyetemben. És különben is 11. rész - Snow Rain, 12. - Brave Phoenix. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Huh... eltartott egy darabig, mire rájöttem, hogy ezek számcímek :D

Végignéztem, fél hatra végeztem is vele :D Zsír volt nagyon. Azon gondolkodom, hogy miben különbözik ez a Bleach, Naruto, DB meg hasonló kilométeres shonen borzalmaktól, ami miatt azokat utálom, ez meg tetszett. Rá kellett jönnöm, az egyetlen különbség: a lolik :redface:

Jöhet lassan a Strikers, nem kéne elkezdeni így félidőben, de nincs mit tenni. NEED MOAR Faito-chan  :muhahah:

Tedd már fel lécci azt a 4chanos grafikont róla, nincs kedvem keresgélni :D


Darkstar

Quote from: Manitu on 2007-05-08, 13:56:09
Azon gondolkodom, hogy miben különbözik ez a Bleach, Naruto, DB meg hasonló kilométeres shonen borzalmaktól, ami miatt azokat utálom, ez meg tetszett. Rá kellett jönnöm, az egyetlen különbség: a lolik :redface:
Szerintem van más is, de mind1, a lényeg, hogy tetszett. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cheesy

#2721
Quote from: minuszmiki on 2007-05-08, 03:56:47
Green Green::muhahah: Áááá! Elmebeteg állatság! Rég röhögtem ilyen jókat. Yuusuke három idióta haverja zseniális, Midori meg Wakaba is ostoba, mint egy kő, nincs benne sok nyavalygás. Mondjuk a rajz néhol elég ronda, de afölött el lehet siklani. Megnéztem a 13. (OVA) epizódot is gyanútlanul, így a H-jelenetek váratlanul értek, de nélküle nem lett volna az igazi a befejezés. 8/10  :jee:

Nekem is épp 10 perce ajánlotta cimbora MSNen :DD
Nézem az első részét, nem rossz, sőt. Tetszik. Bár inkább tet"sick", mert vannak benne olyan poénok... :D

Viszont az intro és az ending zenéi a legjobbak közé tartoznak. Nagyon jók! A legutóbb a Hellsing endingjét élveztem ennyire, az fel is került az örök best ofba nálam (Mr. Big - Shine)

KuCz


Monster

Pár napja fejeztem be mind a 74 részét, és mit is mondhatnék? Belopta magát a kedvenceim közé. Azon animék közé tartozik, amit megmutatnék azoknak, akik lehúzzák ezt a műfajt, mert ez gagyi és gyerekes. (Persze az más kérdés, hogy kibírnák-e a 74 epizódot :D )
Visszatérve a lényegre, ez egy nekem való anime: semmi idióta poénkodás, semmi "menjen át" chibibe a rajzolás. Nagyon kellett már nekem egy ilyen 8)
A szorit nagyon röviden és felületesen írom le, akit érdekel, az úgyis utána fog kereseni. Szóval adott a főszereplő - Dr.Tenma -, aki Németországban egy kórházban dolgozik sebészként, ahol az igazgató a leendő apósa. "Kihasználják" szerencsétlen hősünket, és muszáj úgy tennie, ahogy az igazgató kívánja. Ezért történhet meg, hogy egy nap behozzák a polgármestert, és vele egyidőben egy 10 év körüli fiút (fejlövéssel), és azt az utasítást kapja, hogy a politikust lássa el, hiszen ő a "fontosabb" ember. Tenma ezt nem fogadja el, így hát a gyermeken segít, akit Johannak hívnak. Ennek lesznek következményei: lefokozzák, stb. Ezután mindazok, akik "rosszul" bántak vele munkahelyén meghalnak. (Megmérgezik őket, és Tenmát gyanúsítják)
Évekkel később kiderül, hogy a fiú volt, és az is, hogy sorozatgyilkos "lett belőle"...
A japán férfi pedig elindul, hogy megtalálja, és kijavítsa a hibáját.
Hát, így is hosszúra sikeredett, de talán a sztori 10%-át írtam le. Nagyon szövevényes a sztori, rengeteg szereplővel, sok helyszínnel. Szóbakerül Hitler, de nagyon sok dolog a kommunizmussal kapcsolatban is.
Különösen tetszett az is, hogy Tenma akár 4-5 rész erejéig is eltűnt a sorozatból.

A grafika tetszett nagyon, viszont igaz, hogy ingadozó a minőség, de végülis ez egy relatíve hosszú sorozat. :)
A zenék nagyon jól illenek a jelenetekhez, előfordult az a tipikus hidegrázós dolog, hogy felállt a szőr a kezemen, olyan hatása volt. Tökéletes.

Egyszóval nekem belopta magát a szívembe, nagyon jó sztori, nagyon jó zene, nagyon jó hangulat. Ízlésesen tálalt erőszak.
:bólog:

Member

Ezután a jellemzés után azt hiszem, felkerült a listámra.

Kvikveg

Keruljon is fel, nalam a 10/10 listan szerepel, az intro meg a 11/10et utogeti, amit nagyon keves er el. :jee:
Johan pedig az ev fogonosza lett, nem veletlenul, ha meghallom a hangjat, a gyomrom-elkezd-osszemenni erzesem lesz tole.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

KuCz

Sztem Roberto valahogy ijesztőbb volt, legalábbis számomra.
Amúgy meg a kedvencem Grimmer-san. Nagyon jól eltalált karakter, az egyik legnagyobb favoritom az egész anime univerzumban :D
:bólog:

Solid Snake


Próféta

Helyes, nézzétek csak, :cool: cucc a Monster!
(és bár talán mondanom se kell, de az első epizód alapján ne ítéljetek)

Kvikveg

Quote from: KuCz on 2007-05-08, 22:34:46
Sztem Roberto valahogy ijesztőbb volt, legalábbis számomra.
Amúgy meg a kedvencem Grimmer-san. Nagyon jól eltalált karakter, az egyik legnagyobb favoritom az egész anime univerzumban :D
O nekem is nagyon tetszett. Egy jolelku ember.
[spoiler]Kiveve berserk uzemmodban, dehat senki se tokeletes. :D[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

TokiKake (Toki o Kakeru Shōjo, The Girl Who Leapt Through Time)

A TokiKake egy hatvanas évekbeli regény Japánban, egy időutazó kislányról szól. Az anime a jelenkorba helyezi át (a japánok számára) ismert történetet; a főhős Makoto, a mi generációnkba tartozó tinilány (de a regény eredeti főhősnője is feltűnik mint Makoto nagynénje). Makoto nap az iskolai szertárban egy baleset folytán időutazó képességekre tesz szert, a többit elképzelhetitek.

Nagyon aranyos volt. Olyan tipikus időutazós milennehás romatikus vicces iskoláslányos, csak annyiban nem tipikus, hogy ez kivételesen jól is sikerült :) Nem bántam meg, hogy az Anifesten ehelyett a Paprikára mentem el, de azért érdemes volt így utólag bepótolni.