Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Rage

TokiKake = EPIC WIN. :jee: Ami számomra különösképp meglepő volt, az az animáció készítésében résztvevő koreai DR. MOVIE remek munkája (viszonyításképp: a Naruto ill. Bleach című "remek" sorozatok animálását végzik általában).
És hogy ON is legyek kicsit: most néztem meg a Denno Coil trailerét - épp elég WTF volt ahhoz, hogy nézzem. :p (Mondjuk a Lucky Star helyett, az amúgy is sux - a fanek ne szedjenek szét, ha kérhetem. :D)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-05-08, 23:32:03
Helyes, nézzétek csak, :cool: cucc a Monster!
(és bár talán mondanom se kell, de az első epizód alapján ne ítéljetek)

OMG, most jöttem rá, hogy az avád honnan is származik.  :rotfl: :lazza:

Member

#2732
Cutie Honey (1973) EP01
Ez olyan szinten trotil és összecsapott, hogy már biztosan végignézem. :rotfl:
Meg jókal lehet derülni az akkor még csúcstechikának számító grafikai megoldásokon. :D

Strawberry Panic EP01
Ez nagyon :jee:. Mondjuk gusztustalan testük van és nemigen tudok egy rész alatt megjegyezni vagy 18 fontos női karaktert, de csak belejövünk a végére. :haha:
Az a Lain hajú loli nagyon édi. :D

Gregory

Nah, nemrég ráakadtam egy régebbi dvd-mre, és ennek köszönhetően egy év múltán újra néztem a rajta fellelhető animét. A "remekmű"[legalábbis számomra mindenképpen az] a Genshiken címet viseli, és egy egyetemista klub[aminek a neve a Genshiken] tagjainak életét mutatja be, ha jól vettem le, akkor talán 2 éven keresztül. A klub elsősorban megpróbálja összekötni a 'game', 'anime' és 'manga' témákat ---> Tele van otakukkal.
Érdekes, h egy év elteltével mennyivel 'otakubb' lettem, most sokkal több mindent értettem meg, mint anno/sokkal közelebbinek éreztem a helyzetemet az övékéhez.
A rajzolás érdekes, de nekem nagyon bejött.
Zene jó volt alatta, én legalábbis bírtam őket.
A történet nem volt túl bonyolult[és akkor túloztam], de sztem nem is igényelte ennél jobban a "bonyolultságot".
Összegezve: A maga műfajában sztem ez egy remek anime, nekem benne van a top10-ben.
10/10

Cobra

Quote from: Gregory on 2007-05-10, 21:18:09
Érdekes, h egy év elteltével mennyivel 'otakubb' lettem, most sokkal több mindent értettem meg, mint anno/sokkal közelebbinek éreztem a helyzetemet az övékéhez.
részvétem  :D
Már van kint 2OVA is, ami a folytatása a sorozatnak (elvileg 3 rész lesz).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Solid Snake

#2735
Gunslinger Girl

Gmer kolléga születésnapi ajándékát (amit persze utólag is hálásan köszönök  :tezsvir:) most, az érettségi vizsgák után volt alkalmam egyhuzamban végigtekinteni.

A helyszín a jelenkori Olaszország, ahol a kormány egy újfajta igazságszolgáltatási projekt keretében szellemileg és fizikailag erőteljesen sérült kislányokat "turbóz fel" mechanikus test, izom/érzéknövelő műtétek és agymosás alkalmazásával. Ezen lánykák személyenként egy-egy nevelőtisztet kapnak, akik az edzésprogramjukért és a küldetéseik sikeréért felelősek. A párok "Fratello" kódnév alatt futnak, azaz a civil életben testvérekként kell mutatkozniuk.

Az anime öt (illetve egy rövid időintervallum alatt egy hatodik) ilyen lány mindennapjait mutatja be. A karakterkidolgozás és a jellemábrázolás nagy hangsúlyt kap, a Fratello-kat általában egy-egy rész során mutatják be, amik alatt levonható az a konklúzió, miszerint a főszereplők lelki folyamatainak fejlődése és alakulása igen nagy részben az őket nevelő és felettük bábáskodó öltönyös kormányalkalmazottak mentalitásán, hozzáállásán, és irántuk táplált érzelmeiken és viselkedésén múlik. Ennek megfelelően a skálák garmadája jelentkezik: akadnak törődő egyének, akik "húgai" viszonylag normális fiatalkorban részesülhetnek (Henrietta), mások eszközként, fegyverként tekintenek a kiosztott alanyokra, akik vagy elfogadják sorsukat és igyekeznek mások boldogságán erőt meríteni (Rico), vagy fellázadnak (Triela egy rész erejéig, valamint később Elsa). A történetre így egy kis melankólia is rátelepszik, amelyet a rajzolás részletessége és a színalkalmazás visszafogottsága, valamint a tárgyilagos elbeszélésmód is erősít (azaz igazából nem beszélhetünk részletező kezdésről és mindent megmagyarázó, drámai lezárásról, valóban csupán csak egy részletet kapunk a lányok világából és életéből, illetve a szerencsétlen gyermekek múltbéli eseteire és tragédiáira is mindössze aprócska utalások hangzanak el).

A zene is kellemes hangzással rendelkezik, habár igazából nem maradandó, évek múlva is említésre méltó szegmensről van szó. Emellett erős gyanúm van, úgy emlékszem, mintha egy rész során UGYANAZ a melódia legalább 4-5-6 alkalommal felcsendült volna -- nos, olyankor éreztem úgy, hogy a költségvetés talán nem terjedt ki egy átfogóbb, több szerzeményt tartalmazó komponálási alkotásra.  :ejj:

Az OP fenomenálisan felvezeti a hangulatot (The Light Before We Land RulZ), az Ed viszont annál inkább lelohasztja. Könyörgöm, egy olasz operaszerzeménynél jobbra nem futotta? Oké, hogy Olaszországban játszódik a történet, meg hitelesség, de akkor is, valahogy az ED-et pár rész után már automatikusan lehagytam.

Ezen aprócska kukacoskodó megjegyzéseim ellenére bátran ajánlhatom minden olyan műkedvelőnek, aki egy visszafogott történetmesélésű és néhol remek akciójelenetekkel rendelkező animére kíváncsi. Ez tipikusan nem egy "OMFG! Loliz with Guns?" élmény lesz, azt elhihetitek. ;)



90%

Gregory

Quote from: Cobra on 2007-05-10, 21:47:44
Quote from: Gregory on 2007-05-10, 21:18:09
Érdekes, h egy év elteltével mennyivel 'otakubb' lettem, most sokkal több mindent értettem meg, mint anno/sokkal közelebbinek éreztem a helyzetemet az övékéhez.
részvétem  :D
Már van kint 2OVA is, ami a folytatása a sorozatnak (elvileg 3 rész lesz).
Meg anno mintha kijött volna egy teljes rész abból az animéből, amit mindig néztek[a különféle fordítások/emlékezetzavarok miatt inkább nem kísérlem meg leírni, h mi is volt a címe... Vmi K. Unbalance]... Vagy az beletartozik a 3 ovába?

Cobra

Kujibiki Unbalance, készült belőle 3 rész, ftp-n fent van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Gregory on 2007-05-10, 21:56:33
Quote from: Cobra on 2007-05-10, 21:47:44
Quote from: Gregory on 2007-05-10, 21:18:09
Érdekes, h egy év elteltével mennyivel 'otakubb' lettem, most sokkal több mindent értettem meg, mint anno/sokkal közelebbinek éreztem a helyzetemet az övékéhez.
részvétem  :D
Már van kint 2OVA is, ami a folytatása a sorozatnak (elvileg 3 rész lesz).
Meg anno mintha kijött volna egy teljes rész abból az animéből, amit mindig néztek[a különféle fordítások/emlékezetzavarok miatt inkább nem kísérlem meg leírni, h mi is volt a címe... Vmi K. Unbalance]... Vagy az beletartozik a 3 ovába?

Sőt, ősszel indul a Genshiken 2! Második évad :D Kujianból (Kujibiki Unbalance) van egy komplett 12 részes sorozat is, a 3 DVD extra részen kívül, bár fansub asszem nincs végig hozzá, meg különben is ritkarossz lett.


minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-05-10, 21:55:47
Gunslinger Girl
Jó kis ismertetőt írtál  :tezsvir:, fel is vettem a listámra (Érdekes ez a fratello dolog, fratello=fivér olaszul, a nővérre a sorella-t használják). Egyébként meg az "OMFG! Loliz with Guns" is elég lenne egy jó animéhez, így meg hogy még történet/jól kidolgozott karakterek is vannak hozá, egyértelműen DO WANT!

Gregory, kösz a tippet, Genshiken is megy a listára.

Cheesy

3 napja egyik cimbora ajánlotta. Nem bántam meg, eszméletlen. Pont a kedvenc animéim közé tartozik, ezek után meg főleg :D
A történet egy festői környezetben található fiukolesz- és környékén játszódik. Külvilágtól elzárt helyen, sok kiéhezett kan közé bevonulnak tanulmányi kirándulásra, vagy mifene a csajok. Adott 3 mókás és egy tipikus anime főhős, az eredményt mindenki el tudja képzelni.
Kár, hogy csak 12+1 részes.

Ajánlom!

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2007-05-10, 21:55:47
Gunslinger Girl
[...]
Az OP fenomenálisan felvezeti a hangulatot (The Light Before We Land RulZ), az Ed viszont annál inkább lelohasztja. Könyörgöm, egy olasz operaszerzeménynél jobbra nem futotta? Oké, hogy Olaszországban játszódik a történet, meg hitelesség, de akkor is, valahogy az ED-et pár rész után már automatikusan lehagytam.
WOW, nálam pont fordítva volt :) Lasciami piangere  :bruhuhu:

Quote from: Cobra on 2007-05-10, 21:47:44
Már van kint 2OVA is, ami a folytatása a sorozatnak (elvileg 3 rész lesz).
Tényleg, ezekről mi a véleményetek? Érdemes megnéznem, ha a Genshikenből főleg az első 3-4 részt élveztem, utána már repetitívnek tűnt? Hoz magával elég új lendületet, puskaport a folytatás?

Kvikveg

Kaze no Yojimbo 1-3 ep alapjan
Tortenet: uj fiu erkezik a varosba, ahol ket konkurens klan van. Kisebb bonyodalmak egyelore. Lehet, hogy erdekes lesz.
Rajzolas, rendezes, effektek: az elejen meg nem volt feltuno, de a 3. reszben van egy verekedes, hat az Tajgetosz-pozitiv. Es a 3. resz vegen az aranyok es a szinvonal melypontra zuhan. Kb leulok es kis szenvedessel en megrajzolom a kozepes beallitasokat. Haj-haj. Ilyenkor tudja az ember a tobbit ertekelni.
Lehet hogy a filmet kene inkabb neznem...
A cimzenet valaki ismeri? Tok ismeros az a resze, ahol a "most erkeztem Tokyoba a 6:20assal" szoveg van. Tudnam hol hallottam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: Próféta on 2007-05-11, 00:57:55
Quote from: Cobra on 2007-05-10, 21:47:44
Már van kint 2OVA is, ami a folytatása a sorozatnak (elvileg 3 rész lesz).
Tényleg, ezekről mi a véleményetek? Érdemes megnéznem, ha a Genshikenből főleg az első 3-4 részt élveztem, utána már repetitívnek tűnt? Hoz magával elég új lendületet, puskaport a folytatás?
Hoz. Új szereplő, új tag a klubban, akinek az első mondata: Sziasztok, Ogiue vagyok, és utálom az otakukat.  :lul:
Lehet rajta röhögni rendesen. Meg siránkozni, ha magára ismer az ember  :redface: Bár nekem az egész tetszett úgy cakumpak, szerintem remek folytatás.


Kvikveg

Quote from: Manitu on 2007-05-11, 02:08:52
Hoz. Új szereplő, új tag a klubban, akinek az első mondata: Sziasztok, Ogiue vagyok, és utálom az otakukat.  :lul:
Lehet rajta röhögni rendesen. Meg siránkozni, ha magára ismer az ember  :redface: Bár nekem az egész tetszett úgy cakumpak, szerintem remek folytatás.
Hummm... felirtam a listara.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Gregory

#2745
Quote from: Manitu on 2007-05-11, 02:08:52
Quote from: Próféta on 2007-05-11, 00:57:55
Quote from: Cobra on 2007-05-10, 21:47:44
Már van kint 2OVA is, ami a folytatása a sorozatnak (elvileg 3 rész lesz).
Tényleg, ezekről mi a véleményetek? Érdemes megnéznem, ha a Genshikenből főleg az első 3-4 részt élveztem, utána már repetitívnek tűnt? Hoz magával elég új lendületet, puskaport a folytatás?
Hoz. Új szereplő, új tag a klubban, akinek az első mondata: Sziasztok, Ogiue vagyok, és utálom az otakukat.  :lul:
Lehet rajta röhögni rendesen. Meg siránkozni, ha magára ismer az ember  :redface: Bár nekem az egész tetszett úgy cakumpak, szerintem remek folytatás.
Ő volt ott a sorozat utolsó részének endingjében az ajtóban?

Jah, amit még kifelejtettem: Ez volt az egyetlen olyan anime, aminek minden részénél megnéztem az openinget+endinget. Mondjuk lehet azért, mert a történet nem volt olyan váratlan fordulatokkal teli, h rávessem magam, h mi is fog történni...

via_mala

Quote from: Próféta on 2007-05-10, 00:22:22
TokiKake (Toki o Kakeru Shōjo, The Girl Who Leapt Through Time)

A TokiKake egy hatvanas évekbeli regény Japánban, egy időutazó kislányról szól. Az anime a jelenkorba helyezi át (a japánok számára) ismert történetet; a főhős Makoto, a mi generációnkba tartozó tinilány (de a regény eredeti főhősnője is feltűnik mint Makoto nagynénje). Makoto nap az iskolai szertárban egy baleset folytán időutazó képességekre tesz szert, a többit elképzelhetitek.

Nagyon aranyos volt. Olyan tipikus időutazós milennehás romatikus vicces iskoláslányos, csak annyiban nem tipikus, hogy ez kivételesen jól is sikerült :) Nem bántam meg, hogy az Anifesten ehelyett a Paprikára mentem el, de azért érdemes volt így utólag bepótolni.
Az AsianDVDClub jóvoltából én is megnéztem tegnap ezt a kellemes kis animét. Alapvetően jó volt, a főbb karakterek mind jól megrajzoltak és szimpatikusak, kapcsolataik relálisak voltak, a történet és a szituációk jól kitaláltra sikerültek, de a végén a fordulat valahogy nem fogott meg. Nem is igazán értettem, hogy a lenullázódott számláló [spoiler]miért állt vissza 10-re[/spoiler]? Asszem az utolsó 20 percet újra meg fogom nézni.  :szemuveges:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

motifator

A tavalyi Kujibiki Unbalance sorozatot nem ajánlanám senkinek.
Nekem csak egy részt sikerült megnéznem belőle, de azért is kár volt. Egy blogon így üdvözölték a Genshiken 2 hírét:
QuoteYep. It's coming. We can all stop pretending we like Kujibiki Unbalance now.[...]
Mondjuk az eredeti sorozathoz tartozó 3 extra KujiAn részt megnéztem, és a maga módján még tetszett is.
Főleg az OP: Futari no HAATU BARANSU, Kujibiki ANBARANSU  :whoah: :whoah: :whoah: :rotfl: :rotfl:

Az új OVA részek viszont jók. Ugyanolyanok, mint az első széria részei, és ezt pozitívumként mondom.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: via_mala on 2007-05-11, 15:29:54Az AsianDVDClub jóvoltából én is megnéztem tegnap ezt a kellemes kis animét. Alapvetően jó volt, a főbb karakterek mind jól megrajzoltak és szimpatikusak, kapcsolataik relálisak voltak, a történet és a szituációk jól kitaláltra sikerültek, de a végén a fordulat valahogy nem fogott meg. Nem is igazán értettem, hogy a lenullázódott számláló [spoiler]miért állt vissza 10-re[/spoiler]? Asszem az utolsó 20 percet újra meg fogom nézni.  :szemuveges:
[spoiler]Fejjel lefé nézte, az nem 10, hanem 01. (Azért volt előtte 50, meg kicsivel régebben 90...). És úgy került vissza, hogy a legutolsó időugrása nem történt meg, mert a srác visszament az időben, és meg nem történtté tette. Utána meg ő csinálta ugyanezt a sráccal, így a srác ugrása maradt meg, és visszamehetett a jövőbe. [/spoiler]

Ramiz

#2749
Jó kis anime, a legjobb szerintem a zenéje és Tenma szerethetően bumfordi karaktere. Johannt nem sokkal, de éppen eléggel túloztál és karikírozták túl ahhoz, hogy a végére leeresszen, mint egy lufi, őt kár volt elrontani szerintem, és a 74 részt is bele lehetett volna tenni 26-ba simán. Ettől eltekintve aránylag jó sorozat, kilóg az átlagból. Aki nem akar egy jó sztorit időhiány és/vagy unalom miatt abbahagyni, annak viszont a mangát javaslom. Én sem szeretek gépen mangát olvasni, de ez esetben muszáj volt kivételt tennem, az animét soha nem tudtam volna befejezni... Olyan tíz-tizenöt részt érdemes megnézni, addigra belemászik az ember fülébe a hátborzongatóan jó zene, aztán a manga alatt is lehet azt hallgatni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Quote from: Próféta on 2007-05-11, 21:23:22
Quote from: via_mala on 2007-05-11, 15:29:54Az AsianDVDClub jóvoltából én is megnéztem tegnap ezt a kellemes kis animét. Alapvetően jó volt, a főbb karakterek mind jól megrajzoltak és szimpatikusak, kapcsolataik relálisak voltak, a történet és a szituációk jól kitaláltra sikerültek, de a végén a fordulat valahogy nem fogott meg. Nem is igazán értettem, hogy a lenullázódott számláló [spoiler]miért állt vissza 10-re[/spoiler]? Asszem az utolsó 20 percet újra meg fogom nézni.  :szemuveges:
[spoiler]Fejjel lefé nézte, az nem 10, hanem 01. (Azért volt előtte 50, meg kicsivel régebben 90...). És úgy került vissza, hogy a legutolsó időugrása nem történt meg, mert a srác visszament az időben, és meg nem történtté tette. Utána meg ő csinálta ugyanezt a sráccal, így a srác ugrása maradt meg, és visszamehetett a jövőbe. [/spoiler]
Így érthető, köszi. Bár mint minden időutazásos történet ez is logikai hibás, mert [spoiler] ha Chiaki vissza tudott menni, hogy megmentse Kousuke-t meg a kiscsajt, akkor visszamehetett volna még korábbra is, mielőtt elveszítette a "diót".
Aztán még azt nem értettem, hogy hogyan sikerült megállítaniuk az időt - előtte ilyet nem tudtak csinálni, meg hogy miért volt annyira fontos Chiaki-nak látnia azt a festményt, amit Makoto nagynénje restaurált. Nem sok derült ki róla, csak annyi, hogy ha sokáig nézed, akkor megszáll a béke, meg hogy többszáz éve, háborúk és szegénység idején készült. Ha én az időben ennyire vissza akarnék utazni, ami ugyebár tiltott dolog Chiaki korában, akkor ennél jóval nyomósabb okot is tudnék találni.[/spoiler]
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Kairakuda

Ergo Proxit néztem meg 6. részig, szinte egyhuzamban, zene, látványvilág, történet, karakterdesign nagyon ott van, és minden kellően dárkos, mondjuk nem sok mindent értek, mi miért történik...



ArchElf

#2752
Quote from: via_mala on 2007-05-12, 13:17:51
Quote from: Próféta on 2007-05-11, 21:23:22
Quote from: via_mala on 2007-05-11, 15:29:54Az AsianDVDClub jóvoltából én is megnéztem tegnap ezt a kellemes kis animét. Alapvetően jó volt, a főbb karakterek mind jól megrajzoltak és szimpatikusak, kapcsolataik relálisak voltak, a történet és a szituációk jól kitaláltra sikerültek, de a végén a fordulat valahogy nem fogott meg. Nem is igazán értettem, hogy a lenullázódott számláló [spoiler]miért állt vissza 10-re[/spoiler]? Asszem az utolsó 20 percet újra meg fogom nézni.  :szemuveges:
[spoiler]Fejjel lefé nézte, az nem 10, hanem 01. (Azért volt előtte 50, meg kicsivel régebben 90...). És úgy került vissza, hogy a legutolsó időugrása nem történt meg, mert a srác visszament az időben, és meg nem történtté tette. Utána meg ő csinálta ugyanezt a sráccal, így a srác ugrása maradt meg, és visszamehetett a jövőbe. [/spoiler]
Így érthető, köszi. Bár mint minden időutazásos történet ez is logikai hibás, mert [spoiler] ha Chiaki vissza tudott menni, hogy megmentse Kousuke-t meg a kiscsajt, akkor visszamehetett volna még korábbra is, mielőtt elveszítette a "diót".
Aztán még azt nem értettem, hogy hogyan sikerült megállítaniuk az időt - előtte ilyet nem tudtak csinálni, meg hogy miért volt annyira fontos Chiaki-nak látnia azt a festményt, amit Makoto nagynénje restaurált. Nem sok derült ki róla, csak annyi, hogy ha sokáig nézed, akkor megszáll a béke, meg hogy többszáz éve, háborúk és szegénység idején készült. Ha én az időben ennyire vissza akarnék utazni, ami ugyebár tiltott dolog Chiaki korában, akkor ennél jóval nyomósabb okot is tudnék találni.[/spoiler]
Én is most néztem meg (hasonló forrásból)... Engem megfogott, de azért nem mondanám, hogy 10/10-et adnék rá... Az elejét kicsit laposnak éreztem (25 perc környékén megnéztem hol tartok, addigra már örökkévalóságnak tűnt az egész). A közepén kezdett beindulni, de a vége... Igen pörgősre sikeredett, [spoiler]de azért nem értem, a nagynéninek hogy esett, le, hogy van neki még egy lehetősége. A film alatt úgy tűnt, mintha ő is "beavatott" lenne. Lehet, hogy csak egy érzés, de a végére egyre erősödött bennem. Ja, a srácnak amúgy miért kellett elmennie? Leélhette volna az életét ott is. [/spoiler]
Csomó nyitott kérdés, válaszok  (és utalások) nélkül, nekem ez legfeljebb csak 85%-ra elég... Ja és az időutazásos rajzolással (az elejét kivéve) sem voltam megelégedve.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Kairakuda

Last Exile vége komoly csalódás, egy csomó kérdést nyitva hagytak, ráadásul nyálas is...



krezga

Quote from: Kairakuda on 2007-05-12, 19:58:34
Ergo Proxit néztem meg 6. részig, szinte egyhuzamban, zene, látványvilág, történet, karakterdesign nagyon ott van, és minden kellően dárkos, mondjuk nem sok mindent értek, mi miért történik...

Én is nemrég belekostoltam...hát nem tudom még mi lesz belőle, nem rossz, bírom az ilyen antiutópia dolgokat(vagy mifranc :smile:...)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

minuszmiki

Ghost Hunt: (ANN info) Most végeztem vele, egész jó volt. Jó volt a sztori, rendben volt a rajz, és a karakterek jelleme is megfelelően kidogozott volt. Amivel nem voltam elégedett, az a zene. Az OP katasztrofális, az ED is csak egy fokkal jobb, és általában az aláfestő dallamoknak nem sikerült megteremteniük a kívánt hangulatot. A 2. file eléggé emlékeztetett a Körre, ami nem baj, mert szerettem azt a filmet. Rajta kívül még a 7. tetszett nagyon, eléggé kegyetlen és paráztatós volt; jó volt még a 4., kellett bele egy kis fun. A többi sem volt rossz, de nem volt emlékezetes. Kicsit sajnálom, hogy a romantikus szálat nem zárták le. Összességében azért jól szórakoztam, 7,5/10.

Selmo

Bakuretsu Tenshi (24 rész): Újabb mecha sorozat, női főszereplőkkel. A története nem volt rossz, de nem is volt jó, egyszer nézhető. Tele van nagy mellekkel, hiányos ruházattal, robbanásokkal, harccal és persze mechák minden mennyiségben. Az én ízlésemnek túl sok volt a CGI az egyébként tisztességes rajzolás mellett, a zene is jó lett volna, ha nem ismétlődik részenként. :ejj: Hogy miről is szól? Hát a töltelékrészek Tokyoban játszódnak ahol a kis csapatunk mindenféle megbízatásokat teljesít, a történet lassacskán gördül előre, és némi kitérővel de megtudjuk a csapat tagjainak az előéletét, majd azt, hogy milyen sorsot választanak maguknak. Közepes, egyszer nézhető, rajongóknak ajánlom csak.

A tökéletesség unalmas.

Fubenalvo

#2757
Bakuretsu Tenshi-ben engem az egész anime hangulata fogott meg. ...és akárhogyan is én nem bántam volna több töltelék részt, az ilyen mindennapok sem unalmasak ám. Persze kinek mi. :)

Nah kérem befejeztem a School Rumble-t. Kb 2 hét alatt sikerült megnéznem. Kegyetlen... hülye gimis bénázásaim mind eszembejutottak csajozás terén. :)
Na nem mintha most aztán sokkal okosabb lennék-e téren, de nosztalgázni nagyon jó volt. ^^
Mondjuk az utolsó részben voltak furaságok... az az UFO-s manga. Gyááájjj engem teljesen átvert. :D
[spoiler]Aztán hát az utsó jelenetre azért elválrtam volna egy Tenma-Harima valamit, ha nem is szerelmet vallani, de csak valami baromságot.[/spoiler]

minuszmiki

Kore ga Watashi no Goshujin-sama (He is my Master): (ANN info) Nem volt rossz. Tiszta fanservice-anime, gyakorlatilag történet nélkül, jó karakterekkel, jó poénokkal, szép lányokkal. Szerencsére semmi drámai csúcspont vagy komoly modanivaló nem volt benne, nem illett volna az idétlen hangulathoz. 7/10

.Attila

Átlagos anime, enyhén elrontott utolsó résszel. (pl. most komolyan, miért kell még 12x elmondani a nevüket? ez egyébként az egész sorozatra jellemző)
Nem tudom, mit keres ez az animenfo listájának 18. helyén, ahhoz túl átlagos. (jó tudom, mit keres az Elfen Lied egyáltalán a top10-ben. az anime világ rejtelmei...)