Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Cobra

Genshiken 15. (OVA 3.) : ha így folyatják, akkor a következő részben már csak pálcikaemberkék lesznek...
A sztori jó volt, de a grafika kész katasztrófa, kb mint egy harmadrendű doujinshi...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

minuszmiki

Ikki Tousen: (ANN Info) Tegnap volt az /a/-n pár kép ami felkeltette az érdeklődésemet, meg amúgy is régen láttam már egy jó kis fightolós animét, szóval ma megnéztem. Bonyolulut éppenséggel ez se volt, de ez nem is baj. A történet meg a hangulat is emlékeztetett kicsit az egyik kedvenc hentaiomra, a Daiakujira, ez külön jó volt benne. Az óriási mennyiségű, idokolatlan fanservice kellett bele, túl jól néznek ki a lányok ahhoz, hogy zavarjon. Tetszett még, hogy a szereplők egyáltalán nem parázzák túl a dolgokat, nem nyavalyognak, teszik a dolgukat, megfelelő volt az akciók mennyisége és minősége is. 7/10, a Dragon Destiny már jön is lefelé.

Szacsi

Porco Rosso
Összességében érdekes és azzal a (nagyon) nyomasztó hangulatával eléggé kilóg a többi Ghibli anime közül.
Kicsit furcsálltam, hogy soha senki nem bámulta meg Porco-t, pedig azért egy ballon kabátba bújt disznó nem mindennapi látvány.
A grafikára egyébként  csak jót tudok mondani. Gyönyörű repülős jeleneteket láthatunk, a kalózokon itt is jókat lehet derülni és az óvodás csoport is jó volt a film elején.

Érdekes kis film ez, mindenképp megéri rászánni azt a másfél órát.

Kiki's delivery service
Hát ez valami tündéri volt *.*
Valami hihetetlen kedvesség árad az egész filmből.  Fantázia terén a Laputa-hoz hasonlítanám, a cselekménye viszont kb olyan, mint a My neighbour Totoro-nak  :smile: Egy aranyos kis mese rengeteg helyzetkomikummal, tündéri szereplőkkel, remek humorral és szép animációval.
Nekem belopta magát a szívembe és van egy olyan gyanom, hogy még sokszor meg fogom nézni ^_^


kikuchiyo

Quote from: Szacsi on 2007-06-16, 12:41:29
Kiki's delivery service

Ugye neked is a macska volt a kedvenc szereplőd?  =^∀^=
Failure is the default option

Szacsi


Próféta

Amúgy ment az a "Sabrina, the Teenage Witch" című instafail TV sorozat, és abban a tiniboszorkánynak egy tökéletesen ugyanolyan modorú fekete macskája volt :)

balu0

12 Kingdoms

Nekem mebjött..

Az első 12 rész nagyon jó, aztán kicsit ellaposul, de a végére megint magára talál..

Annyira tetszett, hogy nagon intenzíven, szinte megállás nélkül néztem végig... pont ezzért attól félek hogy kihagytam valamit.
Van egy mellékszál a sztoriban a Tai Thaio-ról, aki a rendes világban van és elvesztette az emlékezetét.. ezt a szálat tényleg nem zárták le a 45 rész alatt vagy én hagytam ki véletlenül ?

smash++

Zero no Tsukaima

Most fejeztem be.
Nekem személy szerint nagyon tetszett ez az anime.Kicsit Hary Potter beütésű.Romantika szempontjából meg kell hagyni nagyon jó.Az opening első 10-15mp szerintem a legjobbak között van.A karakterek jók és "úgymond" tipikusak,más animekből már megszokhattuk.De ez nem azt jelenti,hogy unalmasak vagy haasonló.Én személy szerint sokat nevettem rajta,mert voltak benne érdekes dolgok :)
Az,hogy miről szól mindenki eltudja olvasni.Én ajánlom azoknak akik romantikára vágynak nevetéssel és a mágia is azért közell áll hozzájuk.Mondjuk nincs túl nagy hangsúly a magián benne.Remélem a következő évadban még több akció lesz és még több mágia.Bevezető évadnak nagyon jó volt. én 10/10 et adok neki.
[spoiler]Nem akarom elhinni,hogy a herceg meghalt... :confused:[/spoiler]



Soldier

Quote from: smash++ on 2007-06-18, 13:21:43
Zero no Tsukaima

Most fejeztem be.
Nekem személy szerint nagyon tetszett ez az anime,



nekem is nekem is :P

07.09-töl irnak 2nd seriest ^^

minuszmiki

Quote from: balu0 on 2007-06-18, 10:44:36
12 Kingdoms

Nekem mebjött..

Az első 12 rész nagyon jó, aztán kicsit ellaposul, de a végére megint magára talál..

Annyira tetszett, hogy nagon intenzíven, szinte megállás nélkül néztem végig... pont ezzért attól félek hogy kihagytam valamit.
Van egy mellékszál a sztoriban a Tai Thaio-ról, aki a rendes világban van és elvesztette az emlékezetét.. ezt a szálat tényleg nem zárták le a 45 rész alatt vagy én hagytam ki véletlenül ?

Nem, tényleg nem zárták le azt a szálat.

balu0

Quote from: minuszmiki on 2007-06-18, 14:45:35
Quote from: balu0 on 2007-06-18, 10:44:36
12 Kingdoms

Nekem mebjött..

Az első 12 rész nagyon jó, aztán kicsit ellaposul, de a végére megint magára talál..

Annyira tetszett, hogy nagon intenzíven, szinte megállás nélkül néztem végig... pont ezzért attól félek hogy kihagytam valamit.
Van egy mellékszál a sztoriban a Tai Thaio-ról, aki a rendes világban van és elvesztette az emlékezetét.. ezt a szálat tényleg nem zárták le a 45 rész alatt vagy én hagytam ki véletlenül ?

Nem, tényleg nem zárták le azt a szálat.

Thx, Van belőle manga vagy novella amiből meg lehet tudni mi lett?

minuszmiki

Fuyumi Ono fantasyregény-sorozata alapján készült, abból kiderül. Hogy hol találod meg, azt nem tudom.

Kvikveg

Quote from: minuszmiki on 2007-06-18, 21:51:24
Fuyumi Ono fantasyregény-sorozata alapján készült, abból kiderül. Hogy hol találod meg, azt nem tudom.
Ha vki megtalalja, nekem se felejtsen el szolni, az az egyik kedvenc tortenetszalam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

balu0

Itt találtam 2 részt lefordítva a 11 novellából... a 2-est és az 5-öst:
http://immi.co.nr/

Ha valaki talál még, írjon plz

minuszmiki

Kanon (2006): (AniDB info) Régóta halogattam, hogy megnézzem, valamiért olyan előítéletem volt vele szemben, hogy ez valami "zOMG! MY MEMORIES! DRAMA!" jellegű anime. Az is, de a kivitel egészen kiváló. Az animáció elsőosztályú, a karakterdizájn is tetszett (bár néha pöttyet mitha túl közel lettek volna a szemek és a szájak egymáshoz). Maguk a karakterek is jók, alaposan kidolgozottak, Yuuichié minden riszpektem, (főleg az elején) nagyon nagy szövegeket olt, a lányok is mind szépek és aranyosak, nem tudnék választani közülük. Illetve ha mégis kéne, Mai-ra adnám a voksom. A történet és a szerkezet a Shuffle!-re emlékeztet, bár ennek a második fele végig olyan súlyos, mint annak a vége. Egyik problémám az volt, hogy miután egy-egy lány problémája megoldódott, az adott szereplőt kiírták a történetből a készítők. Másik, hogy néha úgy éreztem, hogy a dráma már sok, túltöltődtem belőle és bizonyos helyzetek már semmi hatást nem tudtak kiváltani belőlem. A harmadik pedig, hogy romatikus anime létére benn hagytak egy csomó megválaszolásra váró kérdést a szereplők érzéseivel kapcsolatban. Mindezek ellenére azt kell mondanom, nagyszerű sorozatot láttam, amiből még többet lehetett volna kihozni. 8,5/10

Cobra

Érdekes darab ez az ICE, mást nem tudok róla mondani, talán még a furcsa szó illik rá :)  Eddig valahogy nagyon kusza és erőltetettnek tűnik, de talán mindhárom rész megnézése után érthetővé válik. A történetet se sablonosnak, se eredetinek nem mondanám, van benne 1-2 új ötlet, de sok sablon is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-06-19, 06:00:24...A harmadik pedig, hogy romatikus anime létére benn hagytak egy csomó megválaszolásra váró kérdést a szereplők érzéseivel kapcsolatban....
Továbbra is az a véleményem, hogy a Kanon nem elsősorban romantikus anime. A Gundam Seedre sem mondjuk például, csak mert Kira meg Lacus néha egy kicsit ravu-ravu benne.


minuszmiki

Végülis ez igaz. Mondom inkább úgy, hogy nem bántam volna, ha kicsit erősebbre hagyják a romantikus vonalat.

Manitu

Nekem így tetszett, ahogy van. 12. rész rulz :D


minuszmiki

Quote from: Manitu on 2007-06-19, 16:41:00
12. rész rulz :D
Szerintem is, kíváncsi vagyok, a Lucky Star 12-ből mit hoznak ki.

Darkstar

Quote from: minuszmiki on 2007-06-19, 16:43:24
Szerintem is, kíváncsi vagyok, a Lucky Star 12-ből mit hoznak ki.
Már csak 1 hét (+subtiem).  :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

A felezőpont mindig ekkora durranás?

minuszmiki

Nem, a Haruhi és a Kanon 12. része is egészen kivételes volt.

Én

Oh, és akkor most várjátok a jó KyoAni szokás folytatását? :D


Solid Snake

Paprika

Végre valahára sikerült rászánnom két történelemtétel tanulása között azt a bizonyos másfél órát, hogy megnézhessem.

Satoshi Kon mester a kedvenc rendezőm. Nem tehetek róla, egyszerűen az összes filmjét imádtam, a sorozata, a Paranoia Agent pedig a mai napig a kedvenceim között van a TOP5-ben. Legújabb filmjéről rengeteg a pozitív vélemény, és én is ebbe a táborba vallom magam. A történet egyedisége (egy hihetetlenül kövér, gyereklelkű tudós feltalálja az ún. "DC Mini"-t, amivel képesek belelátni az emberek álmaiba, így a pszichiátria kezelési sikeressége igencsak megnő) ellenére tartalmaz sablonokat (ugyan már, a főgonosznak muszáj itt is a vezérigazgatónak lennie?  :ejj:), mégis a látványvilág és a mondanivaló (álom és valóság definíciója, értelme, filozófiája) miatt elégedett összekép alakul ki bennünk. Első látásra még nem tiszta minden (bár ez melyik Kon-filmnél nincs így?  :smile:), többször is meg kell majd tekinteni. Az egyszer biztos, hogy a mester most sem okozott csalódást.  :jee:



85%

pet

Iriya no sora.
Bekerült a kedvenc animeim közé, bár a 3. részben kicsit belekeveredtem és elvesztettem a fonalat, ezért újrakezdtem. Rettentően drámai, szomorú, rejtéjes hangulatú mű. Végül, engem jobban meghatott mint régen elfen lied. Nem sok problémám van vele talán csak az hogy 6 részes, és az ending és opening nem nagyon jött be... de mindenkinek ajánlom aki még nem látta.

Soldier

Quote from: pet on 2007-06-20, 19:20:14
Iriya no sora.
Bekerült a kedvenc animeim közé, bár a 3. részben kicsit belekeveredtem és elvesztettem a fonalat, ezért újrakezdtem. Rettentően drámai, szomorú, rejtéjes hangulatú mű. Végül, engem jobban meghatott mint régen elfen lied. Nem sok problémám van vele talán csak az hogy 6 részes, és az ending és opening nem nagyon jött be... de mindenkinek ajánlom aki még nem látta.

en lattam en lattam .. es joh es joh ^^ igen 3.resznel odakell figyelni ;)

Kuroi Tenshi

Tavaly nyáron meeten is volt.
Jó darab, egy kicsit tényleg oda kell benne figyelni, de annyira nem
megkavaró. Külön jópont, hogy az elején humorral leplezték a helyzet
komorságát, ami igazán csak a közepére-végére bontakozott ki igazán.

Member

Hmm, ez egészen jól hangzik, annak ellenére, hogy az UFO téma nem foglalkoztat különösebben. Szerintem szakítok rá időt, ha tényleg ennyire üt a végére. :jee: